Kinderpanel recenseert cd-roms in Bibliotheek BoevWntv» Terugzien op vele huwelijksjaren 25 Jaar Plantenkas GGZ Noord-Holland-Noord Isabel Hoving Be gevleugelde biblio theek Meneer en mevrouw Kaandorp zijn al zestig jaar getrouwd Medische diensten De gevleugelde kat DEÜTiKOM When 1 was cruel ■:lf Muzikale aanwinst Kerkagenda UITKIJKPOST - 17 APRIL 2002 - PAGINA 2 Lente in het Heilooër Bos Token Bartman bij Ypsalon Jubileumavond Vrouwen van nu Tendenz organiseert dropping Beginnerscursus internet voor kinderen in meivakantie De gevleugelde kat door Isabel Hoving Boek van de week: CD van de week: Winkelhof *1) 'l Loo 53 00 Tel. 5335535 When I was cruel door Elvis Costello Agenda Sporthal Het Vennewater Zwembad Het Baafje Doktersdiensten Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend tel: 072-5180618. Apotheken Sibilo, Pastoor van Muijenweg 17. tel. 5330200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur. Heylo, Stationsweg 53, tel. 5331070. ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur. za 09.00 tot 17.00 uur. Ypestein, De Krommert 14. tel. 5340200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur, za 11.00 tot 15.00 uur. Voor spoedgevallen is de Regionale Spoedapotheek 's avonds, 's nachts en in het weekend bereikbaar, locatie De Hoef, van Ostadelaan 248 te Alkmaar, tel. 5143060. Verloskundige J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41. Heiloo, tel. 5337531 (volgens afspraak). Tandartsen Doorkiesnummer van de tandarts- dienst bij spoedgevallen: tel. 5123889. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 5331606 (Commandeurslaan 1). Spreekuur werkdagen 10.30-11.30 en 18.00 19.00 uur, zaterdag van 11.00- 12.00 uur. Dierenkliniek De Kapel, J.A. de Ridder. Runxputteweg 24, Hei loo. Behandeling uitsluitend volgens afspraak. Dierenkliniek De Kattenberg, Westerweg 125, Heiloo. tel. 5340550. Spreekuur werkdagen 13.30-14.30 uur, zaterdag 10.00 11.00 uur en volgens afspraak. Stichting Regionale Thuiszorg Ampèrestraat 21, 1817 DE Alkmaar, tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen in de week). Thuiszorgwinkel: Geert Groteplein 8,1813 BM Alkmaar, tel. 5199265, geopend ma t/m vr van 10.00 tot 17.30 uur en za van 14.00 tot 17.00 uur. Gezondheidswijzer: Hertog Aalbrechtweg 5.1800 GH Alkmaar, tel. 5199214. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) De prikpunten van Starlet in Heiloo zijn: Overkerck, Stations weg 92c, werkdagen van 08.00 tot 08.30 uur. De Loet, De Loet 1, werkdagen van 09.00 tot 9.15 uur en vanaf 2 januari De Smetkliniek (Willibrord), Kennemer- straatweg 464, maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 9.30 uur. Uitvaartverzorging Capella Uitvaartverzorging Heiloo eo, Henny Stoop, tel. 5320345. HEILOO - Terwijl de eiken en beuken nog kaal zijn, lopen struiken als mei doorn en vlier al uit. Hun groene blad komt mooi uit in het heldere lentelicht. En ook de kruiden zoals fluitenkruid en speenkruid blijven niet achter. Vogels vliegen af en aan met materiaal voor hun nest. Of ze zitten te zingen dat het een lieve lust is. Laat u meenemen door een van de natuurgidsen voor een heerlijke wandeling door het Heilooër Bos en luister naar hun uitleg over plantengroei, vogelzang, de geschiede nis van het landschap of het beheer dat de Vereniging Natuurmonumenten laat uitvoeren om de natuurwaarden van het Landgoed Nijenburg te bevor deren. Op zondag 21 april verwachten de gid sen u om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg voor de maandelijkse natuurwandeling van het IVN, Vereniging voor Natuur- en Milieueducatie. De wandeling duurt anderhalf a twee uur. Zorg voor aan het weer aangepaste kleding en neem een kijker mee als u die heeft. Van volwassenen wordt een vrijwillige bijdrage van E 1,50 verwacht; voor kinderen is dat E 1,- (graag gepast). Voor nadere inlichtingen kunt u bellen: 072-5350323 of 072-5325110. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag van 9,00 tot 17.30 uur; dinsdag van 9.00 tof 13.00 uur en donderdag en vrijdag van jij 8>00 tot 17.00 uur, woensdag is de redactie afwezig. H Aangeleverde kopij De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te j verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. Adres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloó* M 072-5330175, fax 072-5335644, $^mail: redactie@uitkijkpost.nl, postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. §sjp II Foto's en kopij, Kunnen tot uiterlijk dinsdagochtend 10.00 uur worden verwerkt. De redactie stuurt pen foto's en floppy's retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. U kunt eventueel een aan uzelf geadresseerde en voldoende gefrankeerde envelop meesturen voor terugzending. ■I In Limmen l|| kopij uit Limmen kan bezorgd wordéi bf N. Admiraal, Bloemenhof 5 in Limmen. Kopij ingeleverd voor ma. 12.00 uur kan nog voor de eerstvolgende editie worden verwerkt. Het algemene postadres van <§|g redactie is Postbus 68,1850 AB Heiloo. HEILOO - De kinderpanels cd-ronTs die Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo en Stichting De Kinderconsument hebben in het afgelopen halfjaar meer dan 70 kinder cd-rom's van een recensie voorzien. De kinderen (8 tot 12 jaar) die in de twee panels zitting hadden, leerden in circa tien bijeenkomsten kritisch en vakkundig een cd-rom te beoordelen. Dit resulteerde in een aantal zeer bruikbare recensies van pas uit gekomen en wat oudere cd-rom's voor kinderen. Deze recensies zijn van grote waarde omdat nu voor het eerst in Nederland duidelijk wordt wat de doel groep zelf (en dat zijn de ervarings deskundigen bij uitstek) vindt van de op de markt gebrachte cd-ronTs. De recensies van het eerste panel dat HEILOO - Donderdag 18 april komt Token Bartman met tekeningen inter preteren bij Ypsalon. U dient thuis een tekening te maken en mag deze meen emen naar de Ypsalon. Token zal ver volgens uw tekening duiden. De entree bedraagt 5,50 euro, aanvang 20.00 uur, en de zaal is geopend vanaf 19.00 uur. Voor informatie kunt u contact opne men met mevrouw Schaafsma, tel. 0224-541309. eind 2001 werd gehouden staan al enige tijd op de internetsite van de Openbare Bibliotheek Heiloo (www.biblio- theekheiloo.nl). De recensies worden echter ook bij de presentatiekaarten van de cd-rom's in de bibliotheek ver meld. Dit is handig voor kinderen, maar ook zeker voor de ouders bij het kiezen van een leuke of goede cd-rom. Met ingang van 16 april staan de eerste 15 van de door de kinderpanels van recensies voorziene cd-rom's in de bib liotheek. Om dit te vieren worden deze cd-rom's gedurende twee weken (tot 28 april) met 50% korting uitgeleend. In de komende weken zullen ook alle overige door de kinderpanels beo ordeelde cd-rom's - met kinderrecensie - in de collectie van de bibliotheek wor den opgenomen. HEILOO - De N.B.v.P. Vrouwen van Nu, afdeling Heiloo viert maanda gavond 22 april haar 55-jarig bestaan. Het wordt een Noord-Hollandse avond met een feestelijk tintje. Het koor zingt en er is een verloting. Niet-leden betal en 2 euro entree. De aanvang is 20.00 uur in 't Trefpunt. HEILOO - Ben jij een echte spoor zoeker en kun je in het donker de weg vinden? Doe dan mee met de jaarlijkse dropping van Tendenz op vrijdagavond 19 april. Men een groepje wordt je geblinddoekt naar een plek gebracht, vanwaar je samen de weg terug moet zien te vinden. De dropping is voor bezoekers vanaf de brugklas tot en met 15 jaar. Je kunt je aanmelden van woensdag tot en met vrijdag van 14.00 tot 17.30 uur door langs te komen bij Tendenz op de Pastoor van Muijenweg 12 in Heiloo of door te bellen naar 072- 5321069. Op de avond zelf kun je je ook nog opgeven, maar er zit een maximum aan het aantal deelnemers! Tendenz is de negentiende gewoon om 20.00 uur open. maar er is geen dance party op deze avond. Deelname kost 1,25 euro. Op woensdag 24 april draait er weer een goede film op groot scherm om 14.00 uur. De entree is 1,- euro. HEILOO - De Beginnerscursus Internet voor Kinderen, die de afgelopen drie jaar in bijna alle kleine schoolvakanties is gegeven, blijkt een schot in de roos. Meer dan 150 kinderen uit de groepen 6,7 en 8 van de basisschool zijn al naar de bibliotheek gekomen voor het betere internetwerk. Ook in de komende meivakantie wordt deze cursus weer gehouden. De internetcursus voor kinderen is eenmalig en duurt 1,5 uur. Allereerst worden de belangrijkste zaken van internet uitgelegd, waarna ruim de mogelijkheid bestaat om aan de hand van opdrachten aan het werk te gaan en de mogelijkheden van internet te verkennen. Het accent ligt hierbij uiter aard op de voor kinderen aantrekke lijke onderdelen van dit infor matiemedium, met heel veel leuke en interessante sites. Natuurlijk is deze cursus leerzaam, maar volgens de kinderen, die in de vorige vakanties kwamen, is hij ook vooral leuk! De cursus is bedoeld voor kinderen uit de bovenbouw van het basisonderwijs (groep 6 t/m 8), die wel met de muis om kunnen gaan maar nog geen enkele ervaring hebben met inter net. Het is dan ook een echte beginner scursus. In de meivakantie wordt de beginner scursus internet voor kinderen voor lopig één keer gegeven: op maandag 29 april van 10.00 uur tot 11.30 uur. De deelnamekosten bedragen E 7,- voor leden van de bibliotheek en E 8,- voor niet-leden. Opgeven kan bij de klantenservice in de bibliotheek (tijdens de opening suren). Hét debuut van het jaar is De gevleugelde kat door Isabel Hoving. Een fantastisch avonturenverhaal en een filosofie van de hebzucht; een raad- selspel over leven en dood, en een mythologie van de commercie; en tussen alles door een loflied op de rom melige migrantenstad Amsterdam. Jasje (Joshua) Tak uit de Amsterdamse Govert Flinckstraat is een dromer en een dief. Voor de rest is hij doodge woon een wat slome twaalfjarige. Waarom wordt hij dan met nachtelijke telefoontjes achtervolgd door een internationale handelsonderneming, die hem tot elke prijs in dienst wil nemen? Waarom denkt dit roemruchte handelshuis, dat al sinds 1017 in uitvin dingen handelt, dat uitgerekend Jasje weet hoe een grenzeloze nieuwe markt veroverd kan worden - namelijk, het verleden? Het winstgevende handels- avontuur waar Jasje zich in laat lokken verandert algauw in een nachtmerrie, die buiten de tijd van nu voert, de schemergebieden tussen werkelijkheid en droom in. Daar merkt Jasje dat hij het doelwit- is van verschillende genadeloze achtervolgers. De engste is die ene ijskoude verschijning, die Jasje bij zijn meest geheime naam noemt, de naam die zelfs zijn moeder niet meer weet. Het is de schim van Jericho, Jasjes tweelingzusje die haar geboorte niet overleefde. Op de vlucht naar de enige uitgang uit de droomwereld reizen Jasje en zijn teamgenoten Bors en Teresa door de angstdromen over kolonisatie en slav ernij, door de wensdromen over Afrikaanse keizerrijken, riddertijd en Renaissance, en door de nachtmerries over de pest. Om hun reis naar het einde van de tijd te overleven moeten ze hun talenten in hoog tempo ontwikkelen: ritme en woorden blijken bruikbare middelen om de droomtijd naar je hand te zetten. Maar Jasje mist het drumtalent van zijn vriend Bors, en hij is geen meesterverteller zoals Teresa. En toch leert ook hij langza merhand iets over de manier waarop je nachtmerries tegemoet moet treden, en waarop je je eigen angsten en onzeker heden kunt hanteren. En hij ervaart aan den lijve hoe belangrijk de liefde is. Zo belangrijk, dat iemand aan de andere kant van de dood genoeg van hem lijkt te houden om, tegen alle regels in, bij hem te komen, en zijn leven voorgoed te veranderen. door Isabel Hoving voor 17,95 min Heeranweg 67>69,1851 KL HeSoo m 5531453 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel door Elvis Costello voor 21,95 1 I'1 pi' I door Robert van de SyBibliotheek 18 Elvis Costello werd op 25 augustus 1954 in Londen geboren. Zijn echte naam luidt Declan Patrick MacManus. Zijn vader was de Ierse zanger Ross MacManus. De jonge Elvis kwam dan ook al snel in contact met muziek, zoals swingjazz, soul en pop. Zijn eerste stap pen in de muziekwereld zette Declan in 1969, hij speelde toen folk. Enkele jaren later vervoegde hij zich bij een rockgroep, echter zonder veel succes. Zijn grote kans kreeg hij in 1976 toen hij voor het Stiff-label van Jake Riviera tekende. Die gaf hem de artiestennaam Elvis Costello. Het was de periode van de punk en plots leek alles mogelijk. Costello heeft nooit deel uitgemaakt van de punkbeweging, maar hij profi teerde wel van de frisse wind die de punk door muziekland deed waaien. Zeven jaar geleden bracht Elvis Costello het laatste album uit onder zijn eigen naam. De titel van zijn nieuwste werk is When I was Cruel. Het album, dat bij Mercury verschijnt, bevat 15 gloednieuwe songs en is opgenomen in Dublin. Zijn debuutsingle 'Less Than Zero' was artistiek meteen een schot in de roos. In de zomer van dat jaar richtte hij zijn begeleidingsgroep The Attractions op, waarmee hij ook naar Jazz Bilzen kwam. Het is lang geleden dat Costello weer een authentiek rockalbum gemaakt heeft. De man die in 1977 debuteerde met het vlammende My Aim Is True bracht de tijd door met het vertolken van songs van Burt Bacharach en werken met Anne Sofie von Otter. Costello was weer eens toe aan een ruig album, nadat hij de afgelopen jaren vooral ballads ten gehore bracht. Alle songs op het nieuwe album zijn van de hand van Costello, behalve 'Oh Well', dat uit een samenwerking met Q-Tip is ontstaan. Op 23 april 1942 traden ze in het huwelijk: Niek Kaandorp en Vera Koper. Op dinsdag 23 april hopen zij hun diamanten bruiloft te vieren in klein gezelschap. Muziek heeft in de bibliotheek van Heiloo een bijzondere plaats. Dit is niet alleen zichtbaar in de collectie cd's en bladmuziek (waar overigens veel gebruik van wordt gemaakt) maar ook in de deskundigheid, die de bibliotheek op dit gebied in huis heeft. Sinds lange tijd heeft de bibliotheek in Heiloo een gespecialiseerde muziekbibliothecaris in dienst. Hierdoor kan op vrijwel elke muzi kale vraag een antwoord worden gegeven. Daarbij zijn een vakkundig gebruik van internet en een kwalita tief goede collectie muziekboeken onontbeerlijk. New Grove In dit licht wil ik deze column dan ook eens helemaal wijden aan een zeer speciaal geschenk dat wij kort geleden van de Stadsbibliotheek Haarlem in ontvangst mochten nemen: de eerste uitgave van de 'New Grove Dictionary of Music and Musicians', uit 1980. De Grove, zoals dit standaardwerk gewoonlijk wordt genoemd, is één van de oud ste en waarschijnlijk het meest volle dige encyclopedische naslagwerk op het gebied van muziek en alles wat daarmee te maken heeft. Aangezien de aanschaf van een zo prijzige encyclopedie voor onze bibliotheek niet verantwoord is, zijn we heel gelukkig nu toch hierover te kunnen beschikken. Nieuwe opzet De Grove werd oorspronkelijk opgezet door Sir George Grove in de jaren 70 en 80 van de 19de eeuw. Nadien werd de encyclopedie meer dere malen uitgebreid cn herzien. De vijfde druk verscheen in 1954. Echter, in het jongste verleden heb ben zich zulke snelle en nieuwe ont wikkelingen voorgedaan, dat met een bewerking en aanvulling niet meer kon worden volstaan. Besloten werd tot een geheel nieuwe opzet. Deze kwam gereed in 1980 en om toch de band met de oorspronke lijke uitgave te bewaren, werd beslo ten tot de naam 'New Grove'. Omstreeks het jaar 2000 kwam een aangevulde en bijgewerkte uitgave tot stand. Een schat aan feiten Deze 20 delen omvattende encyclo pedie herbergt een schat aan feiten. Allereerst natuurlijk informatie over componisten, van oude tijden tot het midden van de 20ste eeuw. Ook de beschrijving en geschiedenis van muziekinstrumenten nemen een belangrijke plaats in. Daarnaast worden veel personen behandeld, die op enig gebied van de muziek van invloed zijn geweest. Niet alleen componisten en uitvoerende musici, maar ook schrijvers over muziek en librettisten, makers van muziekin strumenten en uitgevers van muziek. Jazz en pop(ulaire) muziek komen eveneens aan de orde. De behandeling van niet-westerse en volksmuziek werd in de eerste druk van de New Grove aanzienlijk uitge breid. In totaal hebben zo'n 2500 deskundigen meegewerkt aan het tot stand komen van dit unieke werk. En voor diegenen die nóg meer willen weten zijn er uitvoerige literatuurverwijzingen. De New Grove is een aanwinst waar de bibliotheek bijzonder blij mee is! Ik nodig u dan ook van harte uit om kennis met hem te komen maken! U vindt hem in de naslagafdeling. Robert de Graaf Met vriendelijke groet HEILOO - Op 23 april 1942 traden ze in het huwelijk: Niek Kaandorp en Vera Koper. Een enkele foto herinnert aan die mooie dag, 60 jaar geleden. Op dinsdag 23 april hopen zij hun diaman ten bruiloft te vieren in klein gezelschap. Aan de Kloosterhof in hun gezellige, gelijkvloerse woning spreekt de Uitkijkpost met het diamanten paar. Mevrouw Kaandorp (85), dochter uit een gezin van drie meisjes en meneer Kaandorp (89), jongste uit een gezin van maar liefst tien kinderen. Beiden nog vol verhalen over 60 jaar lief en leed. Trouwauto met gasballon Trots tonen zij de uitnodiging voor hun 60-jarig huwelijksfeest. Op de aankondiging prijkt een mooie trouw foto. „Ik was een knappe man, mijn vrouw denkt van niet meer. Ik wou laatst ook nog een motor kopen. Maar dat heb ik maar niet gedaan.", grapt Dhr. Kaandorp vanachter zijn rollator. Al snel komen de verhalen aan hun huwelijksdag ter tafel. „We zijn getrouwd in een auto met een gasbal lon. Dat had je in die tijd. In het gemeentehuis van Castricum op de Dorpsstraat. Ik kom uit Castricum. Daarna voor de foto naar Alkmaar. En tot slot was er feest in het cafeetje bij de Kapel", vertelt mevrouw Kaandorp. Koffiehuisje voor pelgrims Op Kapel in Heiloo (bij de O.L.V. ter Nood kapel) heeft het echtpaar Kaandorp 39 jaar gewoond. Oor spronkelijk gebouwd door de vader van Dhr. Kaandorp. Een cafeetje met woonhuis dat een zoete inval was voor menig pelgrim en later tevens voor andere bezoekers. Ze kregen acht zonen. „Acht brave jongens", volgens mevr. Kaandorp, „We hadden het niet breed, maar we hebben nooit honger geleden. We hadden zes slaapkamers boven, dus dat was nog wel ruim. Zeven van de acht jongens zijn getrouwd, en we hebben 17 kleinkinderen." Dhr. Kaandorp weet nog precies hoe dat ging: „Ze kwamen het allemaal vragen aan moe." Het oorspronkelijk koffiehuisje was onder de hoede van mevrouw Kaandorp. Zij runde met hulp van de kinderen de boel. Mevrouw Kaandorp: „Op maandag, mijn vrije dag, moest ik echt weggaan, anders kwamen ze gewoon achterom. Een kop koftie kostte destijds 10 cent. Later is dit bedrag verhoogd naar 50 cent. We hebben een keer een bedevaartganger gehad die dit te duur vond en weer wegging. Later kwam ze toch terug, maar pa zei: nou hoeft het al niet meer!" Naar gelang er meer volk kwam op Kapel, kwamen er meer uitspanningen. Tenslotte deelde deze plek zo'n vijf tot zes cafeetjes. Uiteindelijk zijn er een aantal verdwenen, alleen het cafeetje van Kaandorp bleef. Waar meer mensen komen, meer welvaart gaat heersen, is meer te besteden en zo kwam het dat er tevens een bakker, souvenirwinkeltje en dergelijke kwa men. Ook mevrouw Kaandorp ging met haar tijd mee. Waar zij eerst alleen koffie en fris mocht schenken, behaalde zij haar diploma om de gasten ook drankjes te mogen serveren. Het was een gezellige tijd. Vooral ook wanneer het Kapel Ritmisch Koor. Kariko, koffie kwam drinken. Van waterput tot moestuin Meneer Kaandorp werkte bij de PWN. in de Waterleidingduinen tussen Castricum en Wijk aan Zee. Hij was grondwerker, waarbij hij bijvoorbeeld de stand in de waterputten moest opmeten. Zwaar lichamelijk werk dus. Als hij dan thuis kwam, dook hij zijn moestuin in. Zo'n 70 are grond waarop hij worteltjes, boontjes en ook veel aardbeien teelde. Deels voor eigen gebruik, maar de aardbeien ook voor de verkoop. „We lagen 's morgens om 5.00 uur al in de aardbeienbedden om te plukken, ook de kinderen voor ze naar school gingen. En dan ging het met de handkar naar het veilingge bouw bij het station in Heiloo", vertelt Dhr. Kaandorp. Van Kapel via de Vrieswijk naar de Kloosterhof Naast de groente- en fruitteelt, hield de familie er ook nog wat koetjes op na. Zijn zoon hield het op één koe, die heel waardevol was in de oorlog. Daarna kwamen er nog twee koeien bij. Toen hij zijn werk bij de PWN startte, deed hij zijn koeien van de hand. Na 39 jaar is het echtpaar Kaandorp verhuisd naar de Vrieswijk in Heiloo. De twee laatste thuiswonende zoons gingen toen al snel het huis uit. Deze woning bleek te groot en het echtpaar Kaandorp verhuisde na 10 jaar naar de Kloosterhof. Hier wonen zij nu al 11 jaar met plezier. Het huis met café op Kapel is 10 jaar geleden gesloopt. Op 23 april is het zover. Na een ocht enddienst in de kapel O.L.V.ter Nood volgt koffie in Oesdam voor familie, vrienden en bekenden, s Middags is er feest met de familie in Klein Varnebroek. Samen Op Weg Gemeente Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur, voorganger ds. H.C. van het Maalpad (12 t/m 15 jaar). Willibrorduskerk Zondag 10.00 uur, voorganger ds. M.J. van Bolhuis. Hervormde Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur, voorganger ds. J.D. Kila uit Alkmaar. Rooms-katholieke kerkdiensten GGZ Willibrorduskapel Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met herenkoor, voorganger S. Minnema. Zondag: gezinsviering met kinderkoor, voorganger T. Walstra. Kinderwoorddienst, na afloop koffie drinken. OL Vrouw ter Nood Vrijdag 08.30 uur: eucharistieviering. Zondag 10.30 uur: eucharistieviering. Iedere zondagmiddag om 15.00 uur aanbiddingslof met rozenkransgebed. Woensdag 08.30 uur: eucharistievie ring. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag: geen viering. Zondag 10.00 uur: thema 'Toekomst': gebedsviering met Cornelius koor, voorgangers pastores J. Oiling, R. -Casalod, G. Boomars, H. van het Maalpad, Nel Koppes, Corrie Noom en een lid van de avondwake groep. Egmond-Binnen Diensten zaterdag 19.15 uur; zondag 10.30 uur. Egmond aan de Hoef Diensten zaterdag 19.00 uur; zondag 10.30 uur; woensdag 09.30 uur. Egmond aan Zee Diensten zondag 09.00 uur, woensdag 09.30 uur. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking ser vice every Sunday at 5 pm (17.00 uur), family's welcome, Sunday school and crèche facilities. Geest en Kracht Volle Evangelie Gemeente. Zondag dienst om 10.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Kinderdienst aanwezig. Inlichtingen: tel. 0299-427509. HEILOO - De plantenkas van GGZ Noord-Holland-Noord bestaat dit jaar 25 jaar. In dat kader organiseren de mensen van de plantenkas een aantal jubileumactiviteiten. Onder andere zijn er in de plantenkas op 22, 23, 24, 25 en 26 april een aantal lucratieve aan biedingen in het kader van 'wie jarig is trakteert'. De openingstijden in de feestweek zijn van 10.30 tot 16.15 uur. De plantenkas is op het terrein van GGZ Noord-Holland-Noord in Heiloo, het voormalige psychiatrisch zieken huis Willibrord. Kennemerstraatweg 464. Bij de oprichting 25 jaar geleden was de plantenkas alleen voor eigen gebruik. Er werden kamerplanten gekweekt voor het psychiatrisch ziekenhuis Willibrord. Af en toe kwam er een bloemenzaak die planten afnam. Tien jaar geleden leidden nieuwe inzichten in de behandeling van psychiatrische patiënten tot (meer) integratie van deze patiënten in de maatschappij. Deze ontwikkeling ging niet voorbij aan de plantenkas. Cliënten gingen er werken in het kader van arbeidsreha bilitatie. De plantenverkoop werd uitgebreid naar medewerkers en particulieren. Het assortiment werd aangepast. Niet alleen kamerplanten, maar ook vaste planten, heesters, coniferen, potterie, grond, mest en aanverwante artikelen worden aangeboden. Ook worden er grote evenementen georganiseerd zoals de grote geraniummarkt in samenwerking met Groei en Bloei op de zaterdag voor moederdag en de ker stmarkt. Door de bredere openstelling komen er meer mensen op het terrein. Dit heeft als voordeel dat vooroordelen over psychiatrie bij deze bezoekers kunnen worden weggenomen. Een ander voordeel is, dat cliënten van GGZ NHN kunnen trainen voor een baan. Het geld dat de kas verdient, wordt ook weer in de kas geïnvesteerd. Voor de medewerkers en de cliënten die in de plantenkas werken, wordt een receptie en een feest georganiseerd. Het Zevenhuizen 48 -1852 JC Heiloo - tel 5333152 19.00-22.45 zaalvoetbal 14.00-15.30 sportinstuif 16.30-17.30 zaalvoetbal 19.00-22.45 zaalvoetbal 08.30-12.15 schoolgym 19.00-22.45 zaalvoetbal 09.00-13.00 basketball 13.00-17.00 zaalvoetbal 10.00-15.00 wijkenvolleybaltoernooi volleybal 08.45-15.30 schoolgym 17.00-22.30 08.30-15.30 schoolgym 19.00-22.45 zaalvoetbal 14.00-15.30 sportinstuif 19.00-22.45 zaalvoetbal 08.30-12.15 schoolgym 19.00-22.45 zaalvoetbal Telefoonnummers van de partners in Sportcentrum Het Vennewater: Sportinstituut Het Vennewater (fitness aerobic) (072) 5330344 Sportcafé en Biljartcentrum De Wit (072) 5335313 Sporthal (072) 5533152 Gemeente, afd. Welzijn (inlichtingen over verhuur) (072) 5356681 Voor de huur van losse uurtjes kunt u terecht bij de afdeling Welzijn van de gemeente Heiloo, tel. 5356681 of tel. 5356682. Op deze telefoonnummers kunt u ook informatie inwinnen over de verhuur voor het seizoen 2001/2002. Woensdag 17-04-2002 Donderdag 18-04-2002 Vrijdag 19-04-2002 Zaterdag 20-04-2002 Zondag 21-04-2002 Maandag 22-04-2002 Dinsdag 23-04-2002 Woensdag 24-04-2002 Donderdag 25-04-2002 Vrijdag 26-04-2002 Zaterdag 27-04-2002 Zondag 28-04-2002 Maandag 29-04-2002 Dinsdag 30-04-2002 Woensdag 01-05-2002 Donderdag 02-05-2002 Vrijdag 03-05-2002 Zaterdag 04-05-2002 Zondag 05-05-2002 Maandag 06-05-2002 Dinsdag 07-05-2002 Woensdag 08-05-2002 Donderdag 09-05-2002 Vrijdag 10-05-2002 Zaterdag 11-05-2002 Zondag 12-05-2002 Maandag 13-05-2002 Dinsdag 14-05-2002 Woensdag 15-05-2002 Donderdag 16-05-2002 Vrijdag 17-05-2002 Zaterdag 18-05-2002 Zondag 19-05-2002 Maandag 20-05-2002 Dinsdag 21-05-2002 Gesloten 19.00-22.45 16.30-17.30 19.00-22.45 Gesloten 08.45-15.30 08.30-15.30 19.00-22.45 11.00-18.00 11.00-18.00 09.00-13.00 08.45-15.30 08.30-15.30 19.00-22.45 14.00-15.30 08.30-12.15 09.00-13.00 gesloten gesloten 08.30-15.30 Koninginnedag zaalvoetbal zaalvoetbal zaalvoetbal Bevrijdingsdag schoolgym schoolgym zaalvoetbal basketball basketball basketball schoolgym schoolgym zaalvoetbal sportinstuif schoolgym basketball 1e Pinksterdag 2e Pinksterdag schoolgym 19.00-22.45 zaalvoetbal 17.00-22.30 volleybal 17.00-21.00 volleybal 19.00-22.45 19.00-22.45 zaalvoetbal zaalvoetbal De Omloop 11 -1852 RJ Heiloo - tel 072 5333909 Zwembad Het Baafje gaat open op zaterdag 4 mei om 10.00 uur De voorverkoop van de abonnementen is reeds gestart en duurt nog tot en met 16 april 2002 (zie de bestelbon elders in deze krant) De zwemvierdaagse zal worden gehouden van maandag 17 juni tot en met vrijdag 21 juni 2002 De ligweide bij het ondiepe bad is aanzienlijk uitgebreid

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 2