Dodenherdenking in Heiloo Tweede Kamer Verkiezingen Cs HEILOO UITKIJKPOST - 17APRIL 2002 - PAGINA 4 ^NTf Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA wmmimmmÊËm afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. I aad en (raads)commissies Let op Let op!! Hedenavond Commissie Openbare Ruimte Hedenavond woensdag 17 april vergadert de commissie Openbare Ruimtë in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan ondermeer de volgende punten - Voorbereidingsbesluit locaties 't Hoekstuk en Zeskant. De raad wordt voorgesteld door vaststelling van het ontwerpbesluit te verklaren dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor de percelen locatie Zeskant en locatie 't Hoek stuk. - Stand van zaken Revitalisering Bedrijventer rein Oosterzij. - Bespreking conceptantwoord op brief inzake het verzoek deel te nemen aan de autovrije dag op 22 september a.s. - Bespreking conceptantwoord op brief inzake voorgenomen verkeersmaatregelen op de Hoogeweg. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit sta dium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouw vergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen, worden te zijner tijd gepubli ceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Breedelaan 16 - vergroten woning Holleweg 33 - plaatsen dakkapel Hoogeweg 73 - plaatsen caravanstalling Westerweg 21c - vergroten woning Westerweg 26a - vergroten woning Westerweg 325 - vergroten woning Zevenhuizerlaan 31 - vergroten woning De Laghe Weijdt 42 - vergroten woning (dakopbouw) De Laghe Weijdt 44 - vergroten woning (dakopbouw) Oosterzijweg 35 - vergroten woning Afgegeven monumenten vergunning Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat vergunning is verleend aan de Stichting Onze Lieve Vrouw ter Nood voor het wijzigen van de Bedevaartkapel op het terrein van Onze Lieve Vrouw ter Nood aan de Kapellaan. Dit op grond van artikel 11 van de Monumentenwet 1988. Ter inzage De vergunning ligt ter inzage bij de publieks- balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur en iedere maandag tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden is inzage Op zaterdag 4 mei 2002 wordt ook in Heiloo de jaarlijkse Dodenherdenking gehouden, kunt meelopen met de Stille Tocht vanaf de hoek Bergeon- straat/Holleweg naar het monument 'De Man van Vught', waar twee minuten stilte in acht wordt genomen. Voorafgaand aan de Stille Tocht is er een oecumenische viering die wordt gehouden in de Tkr Coulsterkerk, aan vang 19.00 uur, Deze viering gaat uit van alle kerken van Heiloo. De viering is afgelopen om 19.30 uur, zodat bezoekers die wensen deel te nemen aan de Stille Tocht 10 minuten de gelegenheid hebben zich te begeven mogelijk na telefonische afspraak, telefoon nummer (072 -) 535 67 55. De aanvraag heeft ter visie gelegen van 10 tot en met 24 oktober 2001. Er zijn in deze periode geen zienswijzen ingediend. Indienen van bezwaarschrift Een gemotiveerd bezwaarschrift kunt u tot 1 maand na publicatie van deze vergunning insturen naar burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Afgegeven monumenten vergunning Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat vergunning is verleend aan de Vereniging Natuurmonumenten voor het restaureren van het koetshuis op het ter rein van Nijenburgh dan de Kennemerstraatweg 278. Dit op grond van artikel 11 van de Monumentenwet 1988. Ter inzage De vergunning ligt ter inzage bij de publieks- balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur en iedere maandag tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden is inzage mogelijk na telefonische afspraak, telefoon nummer (072 -) 535 67 55. De aanvraag heeft ter visie gelegen van 18 juli tot en met 1 september 2001. Er zijn in deze periode geen zienswijzen ingediend. Indienen bezwaarschrift Een gemotiveerd bezwaarschrift kunt u tot 1 maand na publicatie van deze vergunning insturen naar burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend en meldingen positief bevonden. De Omloop 22 - oprichten dienstwoning ter vervanging van de bestaande dienstwoning De Krommert 22 - plaatsen berging Kennemerstraatweg 310 - plaatsen hobbykas De Blomhof 3 - vergroten woning De Ronge 40 - plaatsen berging De Boog 40 - plaatsen berging Het Zandstuk 90 - vernieuwen en vergroten berging Bosrank 31 - plaatsen berging Heerenweg 4 - vergroten woning De Nieuwe Plantagie 2 - vergroten woning Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoorl, telefoonnummer (072 -) 535 67 38 van de afdeling VROM. naar de hoek Bergeonstraat/Holle.weg. De Dodenherdenking wordt afgesloten met een muzikale afsluiting in de Witte Kerk. Zie voor het uitgebreide programma het artikel 'Dodenherdenking in Heiloo' onder de rubriek mededelingen. Meer informatie Als u nog vragen heeft kunt u com tact opnemen met de heer Beelen van de afdeling Welzijn, telefoonnummer (072) 535 66 83. Op woensdag 15 mei 2002 zijn er verkiezingen voor de TWeede Kamer. De Tweede Kamer stemt over wetten en wetsveranderingen die iedereen aangaan en contro leert het werk van de regering. Door te stemmen kunt u meebepalen wie er straks in de Tweede Kamer zitten en op die manier invloed uitoefenen op de Nederlandse samenleving in de komende vier jaar. Minstens twee weken voor de verkie zingen krijgt u een oproepingskaart toegestuurd met het adres van het stem bureau bij u in de buurt. Deze kaart is uw persoonlijke 'bewijs van uitnodi ging'. U heeft hem nodig om te mogen stemmen. Heeft u de kaart niet op tijd ontvangen? Dan is er iets misgegaan of bent u niet stemgerechtigd. In dat geval kunt u contact opnemen met de afdeling Burgerzaken van de gemeente. Ander stembureau Als u bij een ander stembureau wilt stemmen kunt u schriftelijk een kie zerspas aanvragen bij de gemeente. Dit kan tot uiterlijk twee weken voor de ver kiezingen. Ook kunt u tot en met 10 mei a.s. uw oproepingskaart persoonlijk om laten zetten op het gemeentehuis in een kiezerspas. Hiermee kunt u bij een ander stembureau in Nederland uw stem uitbrengen. Volmacht U kunt iemand anders uit hetzelfde kies district een Volmacht geven om voor u te stemmen. Dit doet u door de achterkant van de stemkaart in te vullen en aan hem of haar mee te geven. Om iemand uit een ander kiesdistrict te machtigen, kunt u uiterlijk twee weken van tevoren schrif telijk bij de gemeente een verzoek doen. U kunt in de artikelen 'Stemmen in een stembureau naar keuze' en 'Stemmen bij volmacht' lezen welke bepalingen hierbij gelden. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Burgerzaken, telefoonnummer (072 -) 535 67 20. Procedure Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij bovenstaande telefoonnummers van de afdeling VROM. Benoeming leden raad De voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad van de gemeente Heiloo maakt ingevolge artikel W7 van de Kieswet bekend, dat voor een ieder de besluiten van 8 april 2002 ter inzage zijn gelegd. In deze besluiten zijn de heren T.A.P.H. (Tijmen) Valkering en C. (Chris) Streefkerk te Heiloo benoemd verklaard tot lid van de gemeenteraad wegens ontslag als raadsleden door benoeming tot wethouder van respectievelijk J.G. Daas en M.R. Opdam. Ter inzage De stukken liggen ter inzage bij de afdeling Burgerzaken in het gemeentehuis. De ope ningstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Stemmen in een stembureau naar keuze De burgemeester van de gemeente Heiloo maakt bekend dat het bij de aanstaande ver kiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal op 15 mei 2002 een kiezer is toegestaan zijn/haar stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepalingen. Schriftelijk verzoek 1.Ter gemeentesecretarie zijn kosteloos for mulieren verkrijgbaar voor verzoekschriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 2.Het aan de burgemeester gerichte verzoek schrift moet uiterlijk op 1 mei 2002, door de kiezer zijn ingediend bij de gemeente, waar hij/zij als kiezer is geregistreerd. Indien de kiezer reeds een oproepingskaart heeft ont vangen, voegt hij/zij deze bij het verzoek. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd, wan neer het de verzoeker is toegestaan om bij volmacht aan de stemming te mogen deel nemen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de oproepingskaart gesteld, die daardoor wordt omgezet in een kie zerspas. Mondeling verzoek 1.De kiezer dient hiertoe, na ontvangst van de oproepingskaart, doch uiterlijk op 10 mei 2002, de oproepingskaart over te leggen ter gemeentesecretarie waar hij/zij als kiezer is geregistreerd. 2. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de oproepingskaart gesteld, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Burgerzaken, telefoonnummer (072 -) 535 67 20. Stemmen bij volmacht De burgemeester van de gemeente Heiloo maakt bekend, dat het bij de aanstaande ver kiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal op 15 mei 2002 een kiezer is toegestaan bij volmacht te mogen stemmen. Daarbij gelden de volgende bepa lingen. Machtiging door schriftelijke aanvraag 1.Ter gemeentesecretarie zijn, kosteloos, for mulieren verkrijgbaar voor de verzoek schriften om bij volmacht te mogen stemmen. 2.Het verzoek moet uiterlijk op 1 mei 2002, door de kiezer worden ingediend bij de bur gemeester van de gemeente, waar hij/zij als Let op! Vanavond vergadert de commissie Openbare Ruimte. kiezer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd, wan neer het aan de verzoeker is toegestaan om in een stembureau naar keuze aan de stem ming te mogen deelnemen. 4. Degene die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet als kiezer zijn geregistreerd. 5.Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs. De vol- machtstem dient tegelijk met de eigen stem te worden uitgebracht Machtiging door overdracht van de oproepingskaart 1.De kiezer kan ook, in plaats van een ver zoekschrift in te dienen na ontvangst van de oproepingskaart, tot en met de dag van de stemming zelf een andere kiezer mach tigen voor hem/haar te stemmen. Dit geschiedt door de oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. 2.Een op deze wijze aangewezen gemach tigde moet in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn geregistreerd als degene die de volmacht geeft. 3. De aldus gemachtigde kan de volmacht- stem uitsluitend tegelijk met zijn/haar eigen stem, in het stemdistrict waar hij/zij staat ingeschreven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan 2 (twee) vol machten aannemen. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Burgerzaken, tele foonnummer (072 -) 535 67 20. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de vol gende periode. - Nationaal Fonds Sport Gehandicapten voor de periode van 14 t/m 20 april a.s. - Nederlandse Hartstichting voor de periode van 21 t/m 27 april a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Dodenherdenking in Heiloo Op zaterdag 4 mei 2002 wordt ook in Heiloo de jaarlijkse Dodenherdenking gehouden. U kunt meelopen met de Stille Tocht vanaf de hoek Bergeonstraat/Holleweg naar het monu ment 'De Man van Vught', waar twee minuten stilte in acht wordt genomen. Voor afgaand aan de Stille Tocht is er een oecumenische viering die wordt gehouden in de Ter Coulsterkerk, aanvang 19.00 uur. Deze viering gaat uit van alle kerken van Heiloo. De viering is afgelopen om 19.30 uur, zodat bezoekers die wensen deel te nemen aan de Stille Tocht 10 minuten de gelegenheid hebben zich te begeven naar de hoek Berge onstraat/Holleweg. De Dodenherdenking wordt afgesloten met een muzikale afsluiting in de Witte Kerk. Programma van de Dodenherdenking 18.00 uur: vlaggen halfstok Vanaf dit tijdstip hangen de vlaggen van alle openbare gebouwen half stok. Ook particu lieren worden verzocht deze gedragslijn te volgen. 19.40 uur: start van de Stille Tocht Op dit tijdstip vertrekt de Stille Tocht vanaf de Bergeonstraat/hoek Holleweg naar het monument 'De Man van Vught'. Iedereen kan aan deze Stille Tocht deelnemen. 19.50 uur: aankomst van de Stille Tocht bij het monument Harmonie Caecilia zal toepasselijke muziek ten gehore brengen. Na het spelen van 'The last post' door een solist van Fanfare Show band Heiloo wordt om: 20.00 uur: twee minuten stilte in acht genomen Na de twee minuten stilte wordt door enkele gidsen en/of verkenners namens het college van burgemeester en wethouders een krans gelegd bij het monument. Daarna zijn parti culieren in de gelegenheid bloemen bij het monument neer te leggen. Er wordt vriende lijk verzocht de plastic verpakking van de bloemen te verwijderen. 20.10 uur: samenzang Na het leggen van de bloemen wordt de plechtigheid bij het monument afgesloten met het gezamenlijk zingen van twee cou pletten van het Wilhelmus. 20.30 uur: aanvang herdenkingsconcert in de Witte Kerk De Dodenherdenking wordt in de Witte Kerk afgesloten met een herdenkingsconcert dat ca. 35 minuten zal duren. Dit concert wordt verzorgd door uitsluitend Heilooër musici, te weten Gerard Boeters (piano), Teunis van der Zwart (hoorn) en Horst Hausen (fluit). Het programma begint met een compositie van Otta Ketting: 'int- rada' voor hoorn. Vervolgens vertolkt Gerard Boeters twee preludes van Liadov. Daarna volgt de 'ballade 1941' voor piano en fluit van Frank Martin. Het concert wordt besloten met een werk van Franz Danzi voor piano en hoorn. Zoals gebruikelijk is dit concert weer gratis toegankelijk. Gezien de aard van dit concert wordt u vrien delijk verzocht na afloop niet te applaudisseren. Meer informatie Met vragen kunt u terecht bij de heer J. Beelen van de afdeling Welzijn, telefoon nummer (072) 535 66 83. r "1 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (30 ct./0,14 euro/min) 00 :3m WMm IÉ

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 4