g\° Foresters kampioen Optreden TIOS jazzballet op verenigingsmarkt Benedictus en Springschans schoolvoetbalkampioenen UITKIJKPOST - 17 APRIL 2002 - PAGINA 6 Heilooër Bridgeclub EHK Klaverjasclub Competitie begonnen voor teams TV Het Vennewater Districtscompetitie T.V. Heiloo Bridgeclub Sans Atout SV Vredeburg Atf Jaarlijks Rapidtoernooi schaakvereniging Castricum Uitslagen Nederlands Kampioenschap Baansnowboarden Succes voor TIOS 87-Jarige wint open kampioenschap driebanden Oproep zaalvoetbalvereniging DOK EHK Klaverjasclub Dojo 't Loo derde in competitie Double Stars Heiloo is er klaar voor Finale Driebanden kampioenschap HZV de Witburger Tennis 50+ in Heiloo Benedictus en Springschans schoolvoetbalkampioen SV Oppositie HEILOO - Op dinsdag 9 april heeft de Heilooër bridgeclub als volgt gespeeld: A-lijn: Oosterwijk - Warmenhoven 56.30, v.d. Mark - Ribberink 55.70. B- lijn: Olgers - Breeman 59.40, Prosper - Visser 59.40. Donderdag 11 april: A-lijn: Kat - Uijl 62.00, de Bruyckere - Stark 57.80. B- lijn: Huting - Arnold 63.50, Berkman - v.d. Vlies 53.10. C-lijn: Bennink - v.d. Vlies 57.80, Jonker - Vogel 57.80. D-lijn: Heins - Oei 59.00, fam. Kuijper 58.30. HEILOO - Op 22 april houdt Klaverjasclub E.H.K. weer een open drive in het Open Huis in 't Loo. Aanvang 20.00 uur, inlichtingen bij D. Leurink, tel. 072-5334366 of bij K. Knegt, tel. 072-5334056. De laatste drive van dit seizoen vindt plaats op 6 ip(o)r mei. HEILOO - Zaterdag en zondag beten maar liefst 41 teams van tennisverenig ing Het Vennewater het spits af in de zaterdagse districtscompetitie en de landelijke zondagcompetitie. In de dis trictscompetitie komen 32 teams uit en aan de landelijke zondag doen 9 teams mee. Dit zijn de uitslagen van de thuiswedstrijden: Zaterdag district: heren 1-Wessanen 1 5-l;heren 2-DOG 1 4-2.heren 3-Maaier 1 4-2;heren 4-Hoorn 2 4-2; heren 5- Koedijk 5 5-1; heren 6-Anonymus 6-0; heren 9-Zaansport 2 0-6; Heiloo 1- gemengd 1 2-3; TV De Dog-gemengd 3 3-2; gemengd 4-H"waard 2- 3;gemengd 5-Assumburg 5 4-l;heren 1 50+-heren 2 50+ l-3;gemengd 1 35+ Westerkogge 2-2; Hoorn 2 - gemengd 2 35+ 3-1; Jeugd: gemengd 1 t/m 16 j.- Castricum 1 4-2;gemengd 2 t/m 16 j.- Marquette 1 4-2. Zondag district: heren 3-Assumburg 3 1-5;gemengd 2-Cromme Bal 2 1-4; Zondag landelijk:heren 1-Egmond 1 5- Ldames 1-Schagen 1 1-5 ;gemengd 1- Cromme Bal 3 5-3;gemengd 3-Tulp 1 4- 4 gemengd 4-Daalmeer 1 1-7 en Castricum 1-gemengd junioren 1 8-0. Dames dinsdag district: Noordend 1- Vennewater 1, 4-2,Vennewater 2-.T Woud 1, 1-4. Kring: Alkmaar 1- Vennewater 1, 2-2, Vennewater 2- Vennewater 4, 4-0, Ursem 1- Vennewater 3, 3-1, Vennewater 5- Venneater 8,2-2, Vennewater 6-HSV 1 2-2, Vennewater 7-Limmen 1, 3-1, Vennewater 9-Langedijk 6, 4-0, Vennewater 10-moet nog worden gespeeld. Alkmaar 8-Vennewater 11, l- 3, Akersloot 5-Vennewater 12, 3- 1,Vennewater 13-Akersloot 4. 4- 0,Vennewater 14-Alkmaar 10,0-4. HEILOO - Tennisvereniging Heiloo heeft dit weekend als volgt gespeeld: Vrijdag 12 april: Heren 50+, Heiloo 1 - Elckerlyk 2:2-2, Heren 50+ Schagen 3 - Heiloo 2:0-4. Zaterdag 13 april: Heren, Heiloo 1 - HH. Waard 1: 1-5. Heren. Heiloo 3 - Santana 4: 3-3. Senioren gemengd Heiloo 1 - Twiske 1: 2-3, Senioren gemengd Heiloo 2 - Limmen J_u4-1. Senioren gemengd Heiloo 3 - Vennewater 6: 2-3. Senioren gemengd Marquette 2 - Heiloo 5:5-0, Heren 35+, De Gouw 2 - Heiloo 1:1-3, Heren 50+, Heiloo 1 - Schoorl 1: 1-3, Jeugd tot en met 14 gemengd, Heiloo 1 - Elckerlyk 1: 3-3. Jongens tot en met 18 jaar: Heiloo 1 - Schagen 1: 6-0. Zondag 14 april Senioren gemengd, Heiloo 1 - Vennewater 1 2-3. HEILOO - De bridgeclub Sans Atout heeft maandag 15 april als volgt gespeeld: A-lijn: 1. Lute - Laan 61,25. fam. van Diepen 58,8. B-lijn: Haafkens - Schipper 67,50; 2. Daudey - Beerepoot 67,08. C-lijn: 1. Lind - van Vliet 66.25. fam. Witting 57.50. D-lijn: Doornbos - Noordeloos 60,4. fam. Mooij 60. E-lijn: 1. Hoff - Hutten 58.33, 2. van Linden - Visser 57.08. F-lijn: Jakobs - Pin 63,2. 2. Fam. Zomerdijk 60,4. LIMMEN - Schaakvereniging Vredeburg speelde vrijdag 12 april ronde 24 van de interne competitie. G. Hafkamp bezweek voor de verleiding van pionwinst tegen J. Admiraal maai moest daarna vechten tegen een grote positionele druk, wat hem een kwaliteit kostte. Admiraal rondde de klus af met een fraai torenoffer. M. Weigraven zetten de partij zoals van hem gewend gedegen op maar hetzelfde gold voor tegenstander H. Ebels. In een uiterst scherp eindspel, was het Ebels die het diepst vooruitdacht en vol trots de winst langs de afgrond binnenhaalde. J. Limmen verloor zijn bekende scherpte en vechtlust en gaf hierdoor de partij aan B. Stolp, die hiermee naai de vierde plaats steeg. Er is een scherpe strijd ontstaan om de plaatsen 2, 3 en 4 tussen E. Stolp, H. Ebels en B. Stolp. Runner-up D. Keijzer hield het lang vol, maar moest toch buigen voor de ervaren R. van der Storm. M. Wester blunderde in een gewonnen stand een vól stuk tegen B. Blekemolen die dit buitenkansje dankbaar benutte. Uitslagen: Groep A. G. Hafkamp-J. Admiraal 0-1, M. Welgraven-H. Ebels 0-1J. Limmen-B. Stolp 0-1B. Kerkhof- K. Kramer 0-1, R. vd Storm-D. Keijzer 1-0, P. vd Heijdt-R. Termes 1-0, D. Aafjes-T. Al 1-0, J. Levering-G. Pouw 1- 0, H. Levering-K. Keijzer 1-0, E. van Duin-K.Aafjes 0-1, S. Sofan-N. Pepping 1-0, M. Kos-E. Mooij 1-0, B. Blekemolen-M. Wester 1-0, B. Schijf-D. Schut 0-1. Groep B. Tim Castelein-Mike Krom remise, Thijs Witkamp-Tycho Bismeyer 1-0, Menno Koot-Martijn van Rees 0-1. Micha van Buuren-Nutte van Belzen 0- 1. Djurre Bismeyer-Jeroen Levering 0- Na eên matig duel kon de kampioensvlag gehesen worden en de champagnefles worden opengetrokken bij Foresters, (foto MSP HEILOO - Na 31 jaar is het dan zover, de Foresters speelt volgend jaar weer in de tweede klasse. In de laatste thuiswedstrijd van het seizoen moesten er drie punten gepakt worden tegen het in degradatienood verkerendeVIOS om het kampioenschap definitief veilig te stellen. In een matig duel kon na een 2-0 overwinning de kampioensvlag gehesen worden. De spanning voor de wedstrijd had een grote invloed op het spel van de thuisclub. Door het bestuur en vrijwilligers was er van alles aan gedaan om er een mooi feest van te maken, de kantine was ver sierd, er was door de jeugd een span doekenwedstrijd georganiseerd, er was een dj aanwezig en alle sponsors en het gemeentebestuur waren uitgenodigd. Er moest echter nog wel gewonnen worden. De eerste tien minuten leek het erop dat de Foresters de klus eenvoudig zou kunnen klaren. De rood-witten namen het heft in handen en zette VIOS onder druk. Tot uitgespeelde kansen kwam het echter niet. Nadat de spelers van VIOS de organisatie wat beter hadden staan namen ze langzaam maar zeker het initiatief over en kwamen een aan tal maal gevaarlijk opduiken voor doel man Nick van Aart. De Foresters probeerde het twee maal met schoten uit de tweede lijn, maar de VIOS doelman wist de pogingen van Jan Schoorl en Jeroen Haanstra CASTRICUM - De schaakvereniging Castricum vierde in 2001 het 75-jarig jubileum. Het in dat jaar georgan iseerde succesvolle rapidtoernooi wordt een jaarlijkse traditie. Zaterdag 20 april is het zover en zullen waarschi jnlijk een kleine honderd schakers de degens met elkaar kruisen. Vermoedelijk zullen ook uit de lan delijke meesterklasse diverse schakers een gooi willen doen naar de eerste prijs van 300 euro. In groep B (rating 1700-1899) is de hoofdprijs 150 euro en in groep C (rating 1699 en lager) 100 euro. Daarnaast zijn er ook kleinere prijzen. De schaakvereniging Castricum nodigt nadrukkelijk ook de ihuisschaker uit, die in een lagere groep, tegen gelijkwaardige tegen standers, een leuke schaakdag tege moet kan zien. Tijdens het toernooi is er tevens een loterij met vele aantrekkelijk prijzen in natura. Het toernooi vindt plaats in de Kern. Overtoom 15 te Castricum. Aanvang: 10.30 uur; de zaal is open vanaf 9.30 uur. Aanmelding aan de zaal tot 10.00. maar liefst vooraf met opgave van speelsterkte bij Hans Leeuwerik, tel. 0251-651689, e-mail: fam.leeuwerik@planet.nl of bij Joop Bakker, tel.0251-655717, e-mail: bakker871@zonnet.nl. Het inschrijfgeld bedraagt 7 euro. Er wordt gespeeld in 7 ronden Zwitsers, met 20 minuten bedenktijd per persoon per partij. Bewoners Plan Oost laten hun stem horen HEILOO - Barry den Nijs uit Heiloo is de nieuwe Nederlands kampioen freestyle snowboarden. Afgelopen zaterdag werd op de zonovergoten baan van skiclub de Wolfskamer in Huizen de laatste wedstrijd van het NK baansnowboarden gereden. Voor skiclub II Primo uit Bergen was het een goede dag. Kersvers kampioen Barry den Nijs, al het hele seizoen in topvorm, komt uit voor deze club en hij won zowel de dagwedstrijd als de eindtitel in zijn categorie heren senioren. Clubgenoot Lars van Westen kreeg, net als vorig seizoen, het zilver omgehangen. Bij de jongens jeugd werd een ware veldslag gestreden tussen Amwo Wolfs uit Egmond-Binnen, die ook voor II Primo uitkomt, en zijn concurrent Dolf van der Wal uit Huizen. Beide jongens vochten voor wat ze waard waren, wat resulteerde in prachtig uitgevoerde sprongen. Amwo won de strijd in het dagklassement, maar eindigde overall als tweede. onschadelijk te maken. Vlak voor rust draaide Dennis Dijkhuis in het zestien metergebied weg van zijn directe tegenstander maar zijn voorzet werd door zijn medespelers gemist. Na de rust leek het of de spanning wat was afgenomen bij de Foresters en kwamen de combinaties weer terug. De lange bal werd niet meer gehanteerd waardoor VIOS langzaam achteruit moest. Twaalf minuten na de rust onderschepte Jan Baltus de bal op het middenveld, speelde Jan schoorl in die op zijn beurt Niels Kok wist te vinden. Een verwoestend schot met links betekende 1-0. Het verzet van VIOS leek hiermee gebroken en de Foresters creëerde steeds meer kansen. In de 65ste minuut werd de wedstrijd beslist. Ralf Mulder stuurde de sterk spelende Jan Schoorl de diepte in, zijn voorzet werd door Niels Kok hoog in de touwen gejaagd. De snelle middenvelder werd hiermee de held van de middag. In de zater dageditie van de Alkmaarsche Courant had hij voorspeld dat de wedstrijd in 2- 0 zou eindigen maar dat hij de maker van beide doelpunten zou worden had zelfs hij niet durven dromen. In de laatste twintig minuten gebeurde er niet veel meer, een vrije trap van Jeroen Haanstra werd door de VIOS doelman tot corner verwerkt en aan de andere kant moest Nick van Aart nog eenmaal handelend optreden bij een vervaarlijk indraaiende bal vanaf de rechterkant. De doelman, die de keepers bij AZ traint, heeft tot op heden slechts negen maal de bal uit het net behoeven te halen en is zo een van de minst gepasseerde keepers van Nederland! Na het laatste fluitsignaal konden de spelers hun emoties de vrije loop laten en werd er begonnen aan een fan tastisch feest, mogelijk gemaakt door de vele vrijwilligers die de club rijk is. In de kleedkamer werd aan rechtsback Carlos Blom de gouden Schoen uit gereikt voor de beste speler van het seizoen. Met zijn snelheid wist hij menige aanval te neutraliseren maar ook zijn vrije trappen waren een plaag voor de tegenstander. Ook de goede buren van HSV kwamen langs om hun gelukswensen over te brengen. Volgend jaar spelen de dorpsgenoten weer in dezelfde klasse wat op voorhand garant staat voor twee spectaculaire wedstrijden. Er moet echter een kleine slag om de arm gehouden worden omdat HSV aan een goede reeks bezig is en na de overwin ning van afgelopen zondag zelfs bove naan in de periode staat. De selectie van de Foresters wenst ze dan ook veel succes toe in de laatste wedstrijden van het seizoen, maar hoopt stiekem toch ook op de derby. LIMMEN - Zaterdag 13 april heeft TIOS meegedaan aan de derde turn- wedstrijd LOS-B in Winkel. Dit was de finale wedstrijd waarbij de twee beste resultaten telden. De eerste wedstrijd was er winst voor Elianne Meester, zij kreeg de bronzen medaille en werd ook derde in de finale. Eileen Groenland en Sharon van der Peet turnden deze wed strijd mee. In de tweede wedstrijd van deze dag, was er voor TIOS weer suc ces. In de diverse niveaus haalden de volgende meisjes een medaille: Ilse Koot werd derde, Sanne Pepping werd tweede in de wedstrijd en tevens derde in de finale. Edith Balke deed ook aan deze wedstrijd mee. Michelle de Ruyter en Daisy de Winter mochten de zilv eren en de bronzen medaille ophalen. Daisy werd ook derde in de finale. Deze wedstrijd turnde ook Debbie van der Peet mee. Voor Joyce Mous kon de dag niet meer stuk. Zij werd eerste in haar niveau en Nina Wagemaker werd tweede. Joyce mocht nogmaals naar voren komen, om ook de gouden medaille op te halen vanwege haar finalewedstrijd. Mado van der Sande kwam één tiende puntje te kort voor een medaille. Sabine Karsten en Yaëlle Vleugel turnden ook een hele mooie wedstrijd in hun klasse. HEILOO - Het in biljartcentrum het Vennewater gehouden driebanden kampioenschap van Heiloo is gewon nen door de 87-jarige Anton Duikensloot uit Limmen. De heer Duikensloot (7 car) versloeg alle jeugdigen en ging met de eerste prijs, een weekend geheel verzorgd naar de Veluwe ter waarde van 250 euro van door. De tweede prijs ging naar Nederlands kampioen derde klasse en tevens jong ste deelnemer Marcel Koedijk (11 car), die het tweepersoons dekbed mee naar Heerhugowaard nam. Dit lid van Jong Vennewater had nog nimmer aan het driebandenspel meegedaan. Als derde eindigde de uit Alkmaar afkomstig Paul Tuinman (15 car), die in de strijd om de derde en vierde plaats tegen Aris de Wit (18 car) winnend afsloot. De plaatselijke favorieten bakker Borst, slager Leegwater, Dick Broersen en Peter Kaandorp moesten al eerder het strijdperk verlaten. De heer Duikersloot verklaarde in zijn toe spraak dat hij al zestig jaar biljart, maar eigenlijk een hekel heeft aan het driebandenspel, maar wel gelukkig was de andere 31 spelers achter zich te laten. Als de gezondheid het toe laat zal hij volgend jaar zeker weer van de par tij zijn. HEILOO - De zaalvoetbalvereniging DOK in Heiloo heeft dringend een paar veteranen nodig. DOK is een kleine vereniging met vijf teams, 3 senioren- en 2 veteranenteams. Het afgelopen seizoen zijn er wisselende resultaten behaalt. De veteranen spe len in de laatste klasse, dus gezelligheid staat hoog in het vaandel, ook de derde helft is belangrijk. U kunt zich opgeven bij het Secretariaat Gré Oosterling. Patrijsakkers 28, tel. 072-5330934. HEILOO - Op 22 april houdt Klaverjasclub E.H.K. weer een open drive in het Open Huis in 't Loo. Aanvang 20.00 uur, inlichtingen bij D. Leurink, tel. 072-5334366 of bij K. Knegt, tel. 072-5334056. De laatste drive van dit seizoen vindt plaats op 6 mei. HEILOO - Afgelopen zaterdagavond werd in de sporthal Kinheim in Beverwijk de finale van de West Friese Judo Competitie gehouden. Het team van Dojo 't JLoo/Balance kon deze avond zijn derde plaats veilig stellen. Coach Gerber had deze avond een probleem met het samenstellen van het team omdat Pim Schuit een gewicht sklasse hoger moest aantreden. In het gewicht tot 50 kg moest Ronald Biersteker aantreden, deze judoka had nog nooit een wedstrijd op dit niveau gedaan. De eerste wedstrijd was tegen Luki Goshi uit Amsterdam, Martijn Dirkson won zijn partij met een Ippon. Hierna moest Niels Dirkson aantreden en ook hij won zijn partij met een Ippon. Hierna was het de beurt aan Ronald Biersteker, helaas verloor hij zijn partij, maar hij liet een goede indruk achter. Vervolgens wonnen Pim Schuit, Noman Kortwijk en Mathijs van Vliet hun partijen. Gerben van de Berg had een zware tegenstander, hij kwam dat ook achter met een Yuko en met nog 1 minuut op de klok was het een hopeloze zaak. Toch kreeg hij het voor elkaar en met een schitterende worp vloerde hij zijn tegenstander wat hem een Waza-Ari opleverde en de winst. Helaas verloren hierna Bernd Winkelbeiner en Stefan Boerman hun partijen, maar de winst werd binnen gehaald door Maurice met een schit terende beenworp. De einduitslag werd 14-6 voor het team van coach Sebastiaan Gerber. De vol gende tegenstander was Itaikan, HEILOO - Het eerste softbalteam van Double Stars Heiloo staat in de start blokken voor de nieuwe competitie. Vorig jaar speelde het team van Nol Houtkamp en Rini Scheele in de tweede klasse A. Door een herindeling van de verschillende competities spelen de dames dit jaar nog wel op hetzelfde niveau, meer heet dat nu vierde klasse C. Houtkamp en Scheele kijken terug op een goed seizoen in 2001 en een stevige wintertraining, waarin de meiden weer flink hun best hebben gedaan om zich goed voor te bereiden op de komende competitie. Houtkamp: „Terugkijkend hebben we goede vorderingen gemaakt. Er stond een goed gemotiveerde ploeg, die tech nisch behoorlijk is vooruitgegaan. Ook het denkpatroon bij de speelsters is in positieve zin veranderd. In z'n alge meenheid leeft in deze klasse te veel een recreatieve mentaliteit; dat moet ombuigen naar een meer prestatief denkpatroon om hoger op te kunnen komen. Ook wat dat betreft zijn we op de goede weg en zijn de speelsters zeker bereid om zich zelf verder te ver beteren." In 2001 werd probleemloos het kampi oenschap binnengehaald, doch het team promoveerde niet. Door de tech nische staf werd de mogelijkheid bekeken om in de regio Haarlem te gaan spelen. Een paar speelsters moest noodgedwongen afhaken, waardoor de bezetting van het team in kwalitatieve en kwantitatieve bezetting net iets te kort zou komen. Besloten is dan ook om in de eigen regio te blijven spelen. Houtkamp daarover: „Je kunt er wel voor kiezen die confrontatie aan te gaan, maar we hebben naast een krappe bezetting ook een aantal jonge - op zich zeer talentvolle - speelsters staan en als je die te veel ondër druk zet, zullen ze te weinig leren. Het eerste softbalteam bestaat bovendien uit een mix van jonger en minder jonge speel ster. Dat brengt verschillende belangen en inzichten met zich mee en daar hebben we toch rekening mee te houden." Opnieuw kampioen Een inschatting maken van het niveau van de tegenstanders is volgens de beide coaches moeilijk. Maar ondanks het feit dat het team minimaal één speelster te kort komt denk het duo dat ze mee kunnen draaien in de top drie van de competitie en wellicht opnieuw kampioen kunnen worden. Dan zal wederom de vraag gesteld moeten wor den of het team voldoende sterk genoeg is om hoger te gaan spelen, want in de opvolging is nog onvol doende voorzien. Hoewel de verenig ing er de afgelopen jaren in is geslaagd een nieuwe, jonge softbaltak op te richten en met name bij de jeugd de aanwas op dit moment groot is, is er nog geen kweekvijver aan speelsters waaruit geput kan worden om het eerste team aan te kunnen vullen. Houtkamp: „Opleiden kost tijd. Softbal is een vërschrikkelijk moeilijke sport. Je moet veel in je mars hebben; je moet veel onder de knie hebben om goed te presteren. Ik schat in dat het doel om hoger te spelen nog wat verder weg ligt dan menigeen misschien wel hoopt. Maar ik ben positief gestemd." Nol Houtkamp Met z'n 73 jaar is Nol Houtkamp ongetwijfeld de oudste nog actieve coach in het softbalwereldje. „Ik loop nog om de dag 12 km hard, lekker ontspannen. Ik trim veel en voel me op en top fit. Ik ben pas op mijn 28ste echt gaan leren hoe je moet honkballen; op mijn 34ste was ik op mijn top. Ik leer nu nog elke dag; kijk veel bij anderen trainingen en laat me informeren door ander trainers en coaches. Als je wilt, kun je altijd wat leren en jezelf ver beteren en daar gaat het bij dit team ook om!" Komende zondag - om 14.00 uur - treft Double Stars Heiloo het eerste team van Urbanus uit Hoorn. Andere tegen standers in de competitie zijn: Cromtigers, Alcmaria Victrix, Herons, Odiz Frogs en Flying Petrels. De eerste bal in de competitie wordt gegooid door Jacques Heeremans. Martijn en Niels wisten hun partijen met Ippon te winnen, helaas verloor Ronald hierna zijn partij. Noman Kortwijk had een tegenstander die met een snelle aanval Noman probeerde te overrompelen, de supporters van Itaikan floten Noman uit. Noman nam op sportieve manier wraak en vloerde zijn tegenstander met een prachtige overname. Mathijs van Vliet werd ook bijna verrast door zijn tegen stander en ook hij nam op een schit terende manier wraak en won met Ippon. Het mooiste punt kwam van Hugo van Steeg, in zijn partij leek het erop of hij een te sterke tegenstander had. Maar na een minuut judo vloerde hij zijn tegenstander met een mooie armworp. Stefan Boerman won zijn partij met een Ippon en Bernd en Niels kregen de punten cadeau omdat zij geen tegenstander hadden. De einduitslag werd 16-4, in deze klasse werd Oyama kampioen en het team van Gietelink tweede en hei team van Sebastiaan Gerber derde. Op zondag moesten Niels Dirkson en Pim Schuit aantreden in Beverwijk in de sporthal de Walvis voor het district skampioenschap tot 17 jaar. Niels is door zijn leeftijd een van de jongste deelnemers, helaas verloor hij zijn eerste partij, hij heeft nog een Yuko voor gestaan maar kon helaas de winst niet grijpen. Ook zijn tweede partij ver loor "hij zodat hij was uitgeschakeld. Pim Schuit is sinds een week een gewichtsklasse omhoog gegaan en dat is voor hem een zware opgave. Zijn eerste partij verloor hij met een armk- lem, maar zijn tweede partij heeft hij gevochten voor wathij waard was. Helaas verloor hij deze partij met een Yuko en was ook uitgeschakeld. LIMMEN - Afgelopen zaterdag heeft het jazzballet van TIOS opgetreden op de verenigingsmarkt ter gelegenheid van het 100 jarig bestaan van de Corneliuskerk te Limmen. Iedereen die het gemist heeft krijgt aanstaande zaterdag opnieuw de gelegenheid om hun acts te bekijken. Tijdens de jaar lijkse onderlinge wedstrijden van de recreanten en turnsters van TIOS zul len zij optreden tijdens het optellen van de punten na elke wedstrijd. Er zullen die dag zo'n 155 kinderen hun oefeningen laten zien die ze het afgelo- AKERSLOOT - Dit weekend wordt voor 4e dertiende keer de finale van het kampioenschap Driebanden gespeeld in biljartcentrum De Vriendschap. De finale kent een aantal verrassende deelnemers. De acht sterk ste spelers uit de halve finale zijn recht streeks voor deze finale geselecteerd. De aanvangstijden zijn zaterdag 19.00 en zondag 13.30 uur. De finalisten zijn: Theo Oud, Gerard Oud, Han Duin, Ab Roemeling, Fred Oud, Henk Simons, Leo Ridder en Herman Schouten. HEILOO - Dé streekderby tussen de zaalvoetballers van Rolff en HZV de Witburger was er één om snel te ver geten.Het spelpeil lag niet erg hoog en door de vele tijdstraffen aan beide kan ten kende de wedstrijd een rommelig verloop. HZV kwam goed uit de start blokken en nam in de eerste helft een 1-3 voorsprong door doelpunten van Niels Haring en twee maal Renc Tromp. Op dat moment was HZV de betere ploeg, maar Rolff compenseerde dat door een tomeloze inzet.Bij de wis sel stond er een 3-3 tussenstand op het scorebord. In de tweede helft werd de wedstrijd grimmiger, waarbij Rolff een 4-3 voor sprong nam, maar wederom René Tromp wist zijn ploeg op gelijke hoogte te brengen: 4-4. De Egmonders moesten winnen om nog een kans op lijfsbehoud te hebben en door een aan tal verdedigingsfouten aan Heiloose kant kwam" Rolff op een 6-4 voor sprong. Niet veel later maakte Jan Schoorl de aansluitingstreffer, maar vlak voor tijd was het Rolff dat het laatste woord had en met 7-5 drie punten binnensleepte. Aanstaande vrijdag speelt HZV om 20.50 uur zijn laatste wedstrijd van het seizoen in Sporthal het Vennewater tegen TZV Den Helder. HEILOO - Aktief 50+ vormt al ruim 15 jaar een hechte tennisgroep. Zo'n ruim 180 50-plussers komen een keer in de week bij elkaar in tennishal 'De Dors' te Heiloo waar ze een uur lang op de baan staan. Binnenkort komen er wegens omstandigheden een aantal plaatsen vrij. .Voorwaarden zijn dat u 50-plusser bent en enige tenniservaring heeft. Voor het komende seizoen, van maandag 9 september tot en met 7 april 2003, komen de groepen bijeen op de maandag en de woensdag- donderdag en vrijdagmiddag. Voor meer infor matie kunt u contact opnemen met de heer Weijers, voorzitter, tel. 072- 5331704. pen seizoen geleerd hebben. Om 09.00 uur begint de dag met de kleuters, om 10.30 gevolgd door de keurploeg. Om 12.00 uur beginnen de kinderen uit de groepen 3 en 4 en de jongens van baltiek aan hun wedstrijd. De dag wordt om 15.00 uur afgesloten door de recreanten uit de groepen 5 t/m 8. De wedstrijd wordt gehouden in sporthal 'd Enterij en de toegang is gratis. HEILOO - Het meisjesteam van de Benedictus en het jongensteam van de Springschans zijn als winnaars van het De Boer Staal Schoolvoetbaltoernooi van Heiloo uit de bus gekomen. De Springschans deed dit door in een span nende finale met het kleinst mogelijke verschil van Meander te winnen en de Benedictus wist bij de meisjes de Radboud met 1-0 te verslaan. Beide teams spelen op woensdag 17 april tegen de kampioenen van de omrin gende districten. Gedurende het toernooi waren alle schoolteams te gast bij voetbalverenig ing de Foresters en hockeyvereniging de Terriërs. Zij kunnen terugkijken op een zeer geslaagd toernooi, waarbij ook de weergoden de teams gunstig gezind waren. HEILOO - In de 24ste ronde van de interne schaakcompetitie waren aller ogen gericht op Woudstra. Zou hij in staat zijn de ongeslagen status van Jongkind een halt toe te roepen? En omgekeerd zou Jongkind zich na afloop van deze partij de nieuwe clubkampioen mogen noemen? Onvervaard toog Woudstra ten aanval en schroomde niet zijn pionnen ver het veld in te sturen. Als clubkampioen in spé liet Jongkind het allemaal rustig op zich af komen en nam met vaste hand de vijandelijke koning op de korrel die nauwelijks op enige dekking kon bogen. De verdedigers waren te ver van de veste afgedwaald en hadden te laat door dat onstuimig aanvallen wel leuk is maar er moet toch wel een redelijk plan achter zitten anders komt men toch wel van een koude kermis thuis! Jongkind stelde daarna snel orde op zaken en kon met een ingetogen glim lach de felicitaties in ontvangst nemen. Johan van de Wal demonstreerde in zijn partij tegen Hassing, die in meerdere opzichten boeiend was, het zogenaamde sluipschaak. Het ken merkt hiervan is dat de tegenstander op subtiele wijze (slaap)zand in de ogen wordt gestrooid met op het oog louter onnozele zetten maar niets is minder waar. Plotseling verliest hij zonder enige compensatie een stuk in een allengs slechter wordende stelling. Ook Hassing moest de kracht van dit spel type ervaren want hij was 'zomaar' een vol stuk kwijt en kwam in een stelling terecht die geen hoop meer bood. Hij spartelde pro forma nog wel wat tegen maar dat zette geen zoden meer aan de dijk. In zijn partij tegen Rump testte de Lange een nieuwe concept dat al snel een pion voordeel opleverde. Met dreigingen op beide vleugels werd dit voordeel uitgebouwd tot een voor sprong van drie pionnen met de veilige zekerheid dat de Lange tevens de open lijnen onder controle had. Na een tac tische wending van de zwartspeler zag Rump het hopeloze van stelling in en gaf terecht op. Horninge tenslotte demonstreerde zijn openingskennis tegen Roodbol door een minder sterke zet ijzersterk af te straffen om in min der dan 10 zetten te zegevieren. De uitslagen: Woudstra - Jongkind 0-1, v. Etten - Folkertsma 1-0, Langereis - v.d. Werff 0-l,Manni - Maas 0-1, Kracht - De Jong 1-0, Sauer - Limmen 1-0, Hassing - v.d. Wal 0-1, Jongerius - Koenders 1-0, v. Ham - Tuinstra 1-0, Rump - De Lange 0-1, Blom - Kraaijenbrink rem. Horninge Roodbol 1-0. Het meisjesteam van de Benedictusschool heeft het De Boer Staal Schoolvoetbaltoernooi van Heiloo gewonnen. HEILOO - Dit weekend vond de finale van het meisjesschoolvoetbal bij de Terriërs plaats. De bikkels van de Benedictus, in oranje shirts, geel gev erfde haren, gingen vliegend van start. De meisjes van de Radboud werden overdonderd door de slimme tactiek van de coaches in de wisseltechnieken. De meiden vlogen over het veld, er werd goed overgespeeld met een posi tieve instelling, dit bracht een optimale teamspirit. In de achtste minuut sco orde Mischa door de benen van de keeper, een fantastisch doelpunt. De aanvallen van de Radboud- speelsters werden goed geweerd. Er waren nog enkele prachtige kansen tegen de paal, op de lat, het tweede doelpunt wilde er niet in. Een support er van de Radboudschool werd nog geveld door een keihard afstandsschot van een van de aanvallers van de Benedictusschool. De keepers hebben de doelen zeer goed schoongehouden. Na een slopende partij werden de meis jes van de Benedictusschool ongesla gen en zonder tegendoelpunten kampi oen van Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 6