Jubileum Corneliuskerk met Cor, Corrie en de CAL-girls 'Wij zijn pionnen in een politiek spel' Extra activiteiten 50ste Bloemendagen Limmen Agenda Limmen UITKIJKPOST - 17 APRIL 2002 - PAGINA 8 Gevonden en verloren voorwerpen CAL Jongerencentrum Conquista Power plate bij Body Line Kunst in de etalages Dick Heijne exposeert bij Johwin slaapcomfort Overlast voor omwonenden Burgerij SWOA stopt met het busje voor 55-pIus Dimtronic Meervogels Recreatieve fietsevenementen Bridgeclub Limmen Expositie zilveren sieraden Jolanda Kaagman 1902 - 2002, Corneliuskerk 100 jaar Oproep voor 'Klus van en voor 55-Plus' Motorrijder gewond na ongeval Jongen van geld en telefoon beroofd Bakkerij Bakker sluit winkel aan Dusseldorperweg Alle twaalf goed bij Fotoclub DEFA Donateursavond Stichting Historisch Egmond LIMMEN - Het tweede weekend van de jubileumfeesten van de 100-jarige Corneliuskerk in Limmen staat in het teken van het heden. Dat betekent dat zondag 21 april in de prachtig versierde kerk de mis 'Gods volk onderweg' op het programma staat. Deze mis van Bernard Bartelink en Jan Valkenstijn is geschreven voor volkszang, gemengd koor, kinderkoor, dwarsfluit en twee orgels. Medewerking wordt verleend door Margot Endel (sopraan), Liesbeth Zonnevled (fluit), gerard Leegwater (orgel) en Kees van Unen (koororgel). Voorgangers zij de eigen pastores uit Heiloo, Akersloot en Limmen. In aansluiting op deze viering, die om 10.00 uur begint, is er een receptie voor genodigden en belangstellenden in de Burgerij. Op deze receptie zal de feestcommissie het cadeau aanbieden dat door de Limmenaren bijeenge bracht is. Het is een sculptuur van de plaatselijke beeldhouwer Tewis Elsinga dat een plaats krijgt op het kerkplein. Hierna begint om 14.00 de reünie. Ook de jeugd komt deze tweede feestweek aan zijn trekken. Op de scholen worden poppenkastvoorstellin gen verzorgd en komt er een verhalen verteller. Voor groep 6,7 en 8 wordt er de jongerenmusical 'Cor. Corrie en de CAL-girls opgevoerd die is geschreven door Marjo Valkering en voor het voetlicht wordt gebracht door een ent housiaste groep tieners. Om ook anderen in de gelegenheid te stellen van deze musical te genieten wordt zij nogmaals vertoond op zater dag 20 april voor leden van de Zonnebloem, de KBO en alle andere belangstellende volwassenen. De voorstelling begint om 14.00 uur. De Burgerij gaat om 13.30 open. De toe gang is gratis maar vol=vol. 's Avonds is het de beurt aan de jeugd die de basisschool ontgroeid is. Dan begint het spektakel om 20.00 uur (zaal open 19.30 uur) met aansluitend een spetterende disco in het jongerencen trum Conquista. De tentoonstelling 'Honderd jaar Rooms leven in Limmen' is nog geopend tot en met zaterdag 20 april, 's Avonds van 19.00 tot 21.00 uur, vrijdag van 16.00 tbt 18.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Onder dezelfde titel is daar ook de videofilm verkrijg baar van ruim een uur die speciaal voor dit jubileum vervaardigd is. De prijs van de band is 12,50 euro (DVD-versie 35 euro). Na de tentoonstelling is de film te verkrijgen bij Sigarenmagazijn Stuifbergen Kerkweg 42. Veel plezier in de zweefmolen tijdens het feest rondom 100-jarig bestaan Limmen. (Foto: Ronald Snijders Fotografie) CAL - De politie Noord-Holland- Noord, afdeling CAL meldt de vol gende voorwerpen als verloren en gevonden: Verloren in Castricum: Sleutels diverse 6x, gsm Siemens c35, voorzet zonnebril, kentekenbewijs en deel 3, donkerblauwe boodschappentas, bru ine portemonnee, inhoud pasjes rijbe wijs, zwarte fgprtemonnee inhoud pas jes ID-bewijs, zwart met wit tape porte monnee, inhoud diverse pasjes, gehoorapparaat Widex. OV-jaarkaart, Minolta RC150 zilverkleurig, groene meisjesbroek (nieuw). Gevonden in Castricum: zwart meisjes jasje Kiki, dameshorloge Chamant, blauw plastic rugtasje met sportschoe nen en gymkleding, Oililyhorloge, VW sleutel, sleutelbosje, losse kleding stukken T-shirt e.d. Gevonden in Limmen: zilveren arm bandje Friends. Verloren in Limmen: Imkerpak. Goederen zijn gevonden/verloren tussen 8 en 15 april. LIMMEN - Het programma voor het weekend van 19,20 en 21 april bij jon gerencentrum Conquista is: Kinderen 4 t/m 12 jaar Op zaterdag 20 april is het de dag voor het jaarlijkse uitje naar de boerderij. Er zal een kleine rondleiding zijn en er wordt natuurlijk bij de pasgeboren lammetjes gekeken. De kinderen wor den bij Conquista opgehaald door een grote kar, die wordt voortgetrokken door een tractor. Het zal op deze dag wel iets later worden dan 12.00 uur. De entree is 1 euro. Tieners 12 t/m 15 jaar Op zaterdagavond 20 april staat weer garant voor' een lekkere discoavond. Ga lekker swingen of uithangen op de muziek die Ferry en Daphne zullen verzorgen. De entree is gratis. De deuren zijn open vanaf 19.00 uur tot 23.00 uur. Zondagmiddag 21 april is Conquista geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Gratis entree. Jongeren vanaf 16 jaar Vrijdag 19 en zaterdag 20 april is het jongerencafé, voor iedereen boven de 16 jaar, geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Dus ga naar Conquista en maak er een fijne avond van. De medewerkers staan voor je klaar. Heb je ook zin om je in te zetten voor Conquista? Voor informatie kun je bellen naar Esther Schaap, tel. 072-5053095 of ga eens langs bij Conquista, tel. 072- 5052811. De medewerkers staan je graag te woord! AKERSLOOT - In de kleine, intieme studio van Body line worden reeds 10 jaar de volgende mogelijkheden gebo den: afslankcursus, fitness, keepfit, infraroodsauna en zonnebanken. Naast het bestaande aanbod vindt u nu ook de power plate in Akersloot. Dit is een trilapparaat, waarop je een oefening met programma volgt. Je traint op de power plate om je spieren te ver sterken, terwijl de belasting op gewrichten, banden en pezen fors min der is dan bij een conventionele kracht training. Bovendien is de trainingstijd 85% korter. Ook is er een toename van flexibiliteit en mobiliteit, verbetering van de doorbloeding, versterking van het botweefsel, verdwijning van celluli tis en vetverbranding waar te nemen. Bent u nieuwsgierig geworden? U vindt Body Line, aan de Tarp 39 te Akersloot, tel. 0251-312443. LIMMEN - Limmen staat in de start blokken voor de vijftigste bloemenda gen. Limmer amateurkunstenaars zijn door de winkeliersvereniging Limmen gevraagd om ook dit jaar de etalages te versieren. Er hebben zich 22 schilders/schilderessen gemeld waar van het werk in 25 etalages door heel Limmen heen te bewonderen zal zijn. Naast schilderijen komt ook - in kleur bijpassend - keramiek te staan van het duo Koppes-Tuyn. Dit evenement Kunst in de etalages vindt dit jaar voor de derde keer plaats en hoort al vanzelfsprekend bij de Limmer bloemendagen. De Limmer bloe mendagen starten op 27 april. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN LIMMEN - Tot en met 31 juni exposeert Dick Heijne bij Johwin slaapcomfort aan de Rijksweg 127 te Limmen. Te zien zijn aquarellen van bekende punten uit Alkmaar, maar ook de warmte van de Griekse eilanden. Dick Heijne is een veelzijdig artiest die zich vele vormen van kunstuitingen heeft eigen gemaakt. Heijne heeft waar hij zich ook begeeft een scheppings drang om de mooie dingen om hem heen waar te geven, dit heeft er toe geleid dat zijn werken in meer dan 40 landen een weg gevonden hebben. De expositie is te bezichtigen gedurende de openingstijden. LIMMEN - Tijdens een overleg van de gemeente Castricum met omwonenden van de Burgerij, Conquista, het bestu ur, de beheerder van de Burgerij en het bestuur van Conquista is gebleken dat op de vrijdag- en zaterdavond een aan tal tieners voor overlast zorgt doordat de buitenruimte wordt gebruikt als hangplek. De parkeerplaats naast de Burgerij wordt gebruikt als verzamelplek voor de jeugd die vandaar gezamenlijk naar uitgangsgelegenheden in de naburige plaatsen vertrekt. Tijdens de nachtelijke thuiskomst is er sprake van geluidsoverlast en Worden er vernielin gen aangebracht. Het gemeentebestuur vraagt de jeugd om begrip te hebben voor de omwonenden van Conquista. Het moet toch mogelijk zijn om gezel lig uit te gaan en zonder lawaai en zon der het plegen van vernielingen thuis te komen. Omwonenden worden verzocht om overlast te melden bij de politie tel. 0900-8844) zodat de veroorzakers van de overlast kunnen worden aangepakt. Met deze aanpak hoopt het ge meentebestuur te bereiken dat de waardevolle functie die Conquista heeft door een ieder wordt gedragen. AKERSLOOT - Het was zo'n mooi plan om juist na samenvoeging van de drie gemeenten eenmaal in de week een busje te laten rijden op vri jdagochtend naar Castricum, zodat door de oudere Akersloters het winkel centrum Geesterduin, de markt, het gemeentehuis en andere plaatsen bezocht konden worden. Dat was althans de gedachte van het kinderdagverblijf, dat het busje ter beschikking stelde en de Stichting welz ijn ouderen(SWOA), die de chauffeurs kon leveren. Helaas is de belangstelling de afgelopen maanden minimaal geweest, zodat inmiddels is beslotenom te stop pen met dit project. AKERSLOOT - Zondag 21 april wordt alweer de laatste Rabopoldertrimloop gelopen van het seizoen 2001/2002. Het parcours loopt als van ouds door en langs het dorp Akersloot. De afstanden zijn de 4 kilometer speciaal voor de jeugdigen en de 8 en 14 kilometer voor de volwassenen en veteranen. De inschrijving is vanaf 9.00 uur in de kan tine van de handbalvereniging aan de Boschweg waar om 10.30 uur de start is. Deze lopen gelden nog steeds voor het trimloopboekje van de KNAU. In schrijfgeld: E 2,-. Met aandenken wordt het inschrijfgeld met E 0,50 verhoogd. CASTRICUM - Kennemer Sportief organiseert twee fietstochten voor 28 april. Tocht 1. Kleintje Schermer is 25 kilometer lang en gaat naar Alkmaar en weer terug via Heiloo. Tocht 2, Schermertocht, is 70 kilometer lang en gaat via Alkmaar/Spijkerboor/Groot- Schermer en de koffiestop is in de Goudenkarper. Terug gaat de rit via Oterleek/Driehuizen weer richting Castricum. Tussen 09.30 en 10.30 uur kunt u een route verkrijgen in sportcentrum De Bloemep. Men kan ook gezamenlijk om 10.00 uur met een groep vertrekken achter voorrijders met een maximum snelheid van 20 a 22 kilometer per uur. De start is vanaf de Bloemen, Bloemen 71, Castricum. De kosten bedragen voor niet-leden E 1,-, voor leden N.T.F.U. verenigingen E 0,50 en eigen leden K.S.I. gratis. Inlichtingen omtrent deze tocht kunt u verkrijgen bij W.F. Minneboo, tel. 0251 - 213269/06-22112135; J. Koeman, tel. 0251-240862/06-23076807 en J.C.M. Vriend, tel. 072-5339458. Eventuele brieven of artikelen die u per e-mail wilt versturen kunt u richten aan: post.ksi@hetnet.nl U kunt ook op internet kijken: home-hetnet.nl/~ksi. LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 10 april als volgt gespeeld: A- Lijn: 1. Keyzer-Keyzer 62.05,2/3. Korff- Straathof en Dolmans-Bollweg 54.46, B-Lijn: 1. Slob-Tuinstra 59.38, 2. Schoonakker-Mulder 56.25, 3/4. Balkenende-Min en Noordenbos- Hoeksema, C-Lijn: 1. van der Molen 66.07, 2. Morcus 56.25, 3. Klous- Limmen 54.46, D-Lijn: 1. Engelen- Intern 59.29, 2. de Bloois-Vendel 57.14, 3. Goedhart-de Wit 54.29, E-Lijn: 1. Andriessen-Brouwer 59.03, 2. v.d.Horn-Kops 57.64,3* v.d.Storm 53.47. AKERSLOOT - Vanaf 12 april exposeert Jolanda Kaagman in de bib liotheek Castricum, locatie Akersloot, Rembrandtsingel 1. De getoonde zilv eren sieraden heeft zij zelf ontworpen en kunnen tevens ook aangeschaft wor den. Deze bezigheden zijn 6 jaar geleden als een hobby begonnen maar sinds kort leert zij voor edelsmid. Tijdens de openingsuren van de bibliotheek kun nen de sieraden worden bezichtigd. De expositie duurt tot en met 15 mei. Gemaal 1879 Het poldergemaal aan de Fielkerweg 4 te Akersloot, is van april t/m september iedere zondag van 13.30 tot 16.30 uur geo pend, en op afspraak. In de expositieruim te (voorheen de ketelruimte) worden ten toonstellingen gehouden van hedendaagse kunst. Heden is dat expositie over 'de Woude' van Hendrik van Dam. Elke eerste zondag van de maand is het gemaal (onder voorbehoud) in werking te bezichtigen. Hoe ontmoet ik een boek Aan de Rijksweg 25 te Limmen mini tentoonstelling View Masters, alleen op oneven weken op vrijdag Van 18.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Te zien t/m 31 mei. Bibliotheek Akersloot Expositie van foto's gemaakt door Ronald Naar tijdens zijn Antartica- expeditie '98-'99.Te bezichtigen tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Serre Nella van Os Expositie van onder andere bronzen beelden, keramiek, acryl, olieverfschil derijen en aquarellen, elke zondag van 13.00 tot 18.00 uur, Westerweg 39. LIMMEN - In het kader van het 100- jarig bestaan van de Corneliuskerk in Limmen, nodigt de Zonnebloem, de KBO, de SWOL en de Cameren al hun gasten/leden uit tot het bijwonen van een jeugdmusical. Zij maken u er graag op attent dat zaterdagmiddag 20 april is gereserveerd voor een voorstelling van deze jeugdmusical in de Burgerij. De voorstelling begint om 14.00 uur. De toegang is gratis en u wordt ontvangen met een kopje koffie of thee en in de pauze wordt u een consumptie aange boden. De organisatoren hopen dat u van deze gelegenheid gebruik zult maken om zo bij de viering van het 100- jarig jubileum betrokken te zijn. LIMMEN - Het comité - 'Werkstuk- Klus voor 55-Plus' van de stichting Welzijn Ouderen Limmen is maanden lang bezig geweest met de voorberei dingen voor een gigantisch mozaïkpro- ject, dat de voortuin van het Cultureel Centrum Vredeburg tijdens de bloe- mendagen moet sieren. De naam van het werkstuk 'Herintreders gevraagd' is bewust gekozen en legt een verband met de mozaïekwerkers van het eerste uur. De 55-Plus generatie heeft de voorgaande 49 edities van de bloe mendagen Limmen actief en passief meegemaakt en wordt nu in het jubileumjaar voor de vijftigste keer opgeroepen om als 'herintreders' zich te melden voor het steek en prikwerk. Dat er veel prikpersoneel nodig is, moge blijken uit de omvang van het werkstuk, maar liefst 13 m2 moet met hyacinten bloemetjes gestoken worden, waarbij minimaal 18 verschillende kleuren en tinten worden verwerkt. Ook u kunt daarbij een handje helpen. Als u na het lezen van deze oproep nieuwsgierig bent geworden, ga dan in de week van 22 tot en met 26 april naar de catacomben van Vredeburg. Voor inlichtingen kunt u bellen naar F. Scheepmaker, tel.- 072-5051722, of de heer Kroone. tel. 5052991. CASTRICUM - Maandagavond 8 april omstreeks 23.00 uur vond een eenzijdig ongeval plaats op de Zanddijk tussen deLimmerweg en de Westerweg. De bestuurder van een motor, een 59-jari- ge inwoner van Akersloot reed over de Zanddijk en merkte te laat dat er een bocht in de weg lag. Hierdoor raakte hij in de berm, raakte de macht over het stuur kwijt en belandde met zijn motor in een naast de weg gelegen weiland. De motorrijder is met rugklachten en een hersenschudding overgebracht naar het ziekenhuis. CASTRICUM - Woensdagmiddag omstreeks 14.30 uur werd een 14-jange jongen uit Castricum van zijn geld en mobiele telefoon beroofd. Dit gebeur de in het parkje aan de Willem de Rijkelaan. Het slachtoffer reed daar op zijn fiets toen een ongeveer 30-jarige man hem de weg versperde. De jongen moest afstappen. Onder bedreiging van een groot mes moest het slachtoffer zijn telefoon afgeven. Vervolgens pakte de dader de portemonnee van de jon gen uit zijn broekzak. Hierna kon het slachtoffer wegfietsen. Korte tijd latei- werd een vriend van de aangever aan gesproken dooi een man op het NS-sta- tion in Castricum. Hem werd een mobiele telefoon te koop aangeboden. Dit bleek de telefoon van aangever te zijn. Voordat de vriend iets kon onder nemen verdween de man in een gereedstaande trein naar Alkmaar. De vriend en een broer van de aangever stapten in dezelfde trein. In de trein raken de beide jongens in gevecht met de dader. De dader vluchtte een toilet in en wist in Alkmaar te ontkomen. De telefoon werd in een zak terug gevon den. Het geld bleek te zijn verdwenen. LIMMEN - Zaterdag 4 mei om 16.00 uur sluit de winkel van Bakkerij Bakker aan de Dusseldorperweg voor goed zijn deuren, en gaan ze zich hele maal richten op hun totaal vernieuwde winkel 'nieuwe stijl' aan de Vuurbaak. Omdat het klantenbestand op de Dusseldorperweg terugloopt, en het op de Vuurbaak juist aantrekt, hebben Peter en Jola besloten om de zaak op de Dusseldorperweg te sluiten. Ze willen zich nu helemaal richten op de Vuurbaak, in twee weken ondergaat die zaak een totale metamorfose. Er komt een aparte ingang voor de aanvo er van brood en banket, zodat de klanten daar geen last meer van hebben, de winkel wordt vergroot, er komt een schitterend nieuw interieur, met daarbij ook een moderne 'bake off' oven. Tijdens de verbouwing, die op 22 april begint, kunt u terecht in de winkel aan de Dusseldorperweg, die dan geopend is van 8.00 tot 18.00 uur (van maandag tot vrijdag, zaterdag van 7.30 tot 16.00 uur). De vernieuwde winkel aan de Vuurbaak gaat open op maandag 6 mei om 8.00 uur. Zie voor meer informatie ook de advertentie elders in deze krant. LIMMEN - Op zaterdag 27 april om 10.00 uur zal Jan Tuijn de Bloemen dagen officieel openen. De heer Tuijn is een van de medeoprichters van de Bloemendagen en het is dan ook uniek te noemen dat hij deze Bloemendagen kan openen. Om 15.00 uur vindt in de Burgerij de mini bloemenkoningin verkiezing plaats. Ongeveer 25 meisjes tussen de 6 en 10 jaar presenteren zich dan aan het publiek. Ze hebben allemaal iets aan wat met bloemen te maken heeft. Ze mogen de fantasie de vrije loop laten. Aansluitend vindt de prijsuitreiking van de jeugd mozaïeken plaats. Zondag 28 april om 10.00 uur bezoeken de bloemenmeisjes samen met de mini bloemenkoning en mihi bloemenprins- essen het Zorgcentrum De Cameren met een bloemenhulde voor de bewon ers. Om 12.30 uur volgt er een rondrit per paardentram van de bloemenmeis jes met de MINI'S door Limmen met muzikale begeleiding. Zij brengen een hulde aan de winnaar van de wisseltro fee, De Zilveren Tulp Tijdens de Bloemendagen valt naast de mozaïeken, de bloemsierkunst en de straatversiering nog het volgende te zien: - Kunst in de etalages van de Limmer middenstand - Fototentoonstelling van 50 jaar moza ïeken in Vredeburg, Dusseldorperweg 64 - Bloemarrangementen gemaakt door Groei Bloei afd. Heiloo eveneens in Vredeburg t/m woensdag 1 mei van 11.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. - Kleine expositie van handgereed schap uit het Bollenmuseum op het ter rein van de Hortus Bulborum, Zuidkerkenlaan. - Film over de Limmer mozaïekhistorie in Café De Lantaarn Dusseldorperweg 56. - 'Tulpenhof' met 1.000 verschillende variëteiten, Kennemerstraatweg 433. - R.K. Corneliuskerk sfeervol versierd t.g.v. 100-jarig bestaan, Dusseldorp erweg. Er is een puzzelroute uitgestippeld die de route van de Bloemendagen volgt en waar leuke prijzen mee zijn te win nen. De puzzel zal in het routeboekje zitten die u bij de beide beginpunten van de route ontvangt. Iedereen kan meedoen aan de fotowedstrijd. Het thema is 50 jaar mozaïeken. Wie tijdens de Bloemendagen de mooiste foto maakt ontvangt een fraaie prijs. Éerste en tweede prijs zijn naar keuze een foto camera ter waarde van 200 euro of een mobiele telefoon met accessoires. De derde prijs is een portretfoto op A4 for maat, vervaardigd door vakfotograaf Ab Baart. Alle foto's worden geëx poseerd. De wedstrijd is alleen bedoeld voor amateur fotografen. Per persoon mogen er maximaal drie foto's ingeleverd worden. Het gewenste for maat is 20 x 30 cm. Uiterste inleverda tum is 24 mei. Dit kan bij Paul Seignette. Molenweg 101, 1906 DH of bij Kees Hooijboer, Kapelweg 26,1906 EB. Vergeet niet uw naam, adres, tele foonnummer. type camera en eventueel naam van de foto erbij te vermelden. Op 2 juni worden de foto's tentoongesteld. De foto's worden niet retour gestuurd. Alles zal uitgebreid te lezen zijn op internet en in het routeboekje. www.bloemendagen.myweb.nl EGMOND AAN ZEE - De gemeente Bergen gaat geen geld geven aan De Watertoren in Egmond. Dit heeft Bergen vrijdag in een persbericht laten weten. 'Het college van burgemeester en wethouders stelt de gemeenteraad van Bergen voor om het raadsbesluit van 29 januari 2002 tot afwijzing van het verzoek van de Stichting Sporthal Egmond tot een financiële bijdrage van circa 1,4 miljoen euro te handhaven.' Het bestuur van de Watertoren reageerde furieus op het bericht. Financiën Het verhaal komt financieel op het vol gende neer: Als de gemeente dit cen trum failliet laat gaan zou dit volgens hun berekening ruim 770.000,- euro per jaar kosten, 13 jaar lang! Als dit cen trum geëxploiteerd wordt door een marktpartij zal de bijdrage van de gemeente minder zijn. Marktpartij In de afgelopen maanden heeft het bestuur van de Stichting Sportcentrum met verschillende marktpartijen over leg gevoerd over een mogelijke exploitatieoverdracht van De Water toren in Egmond aan Zee. Er zijn serieuze gesprekken gevoerd met Sportfondsen Nederland (SFN) en Postma en Roling. Sport management Consultants BV (P&R). In dit overleg is verzocht aan te geven onder welke voorwaarde een risicodragende over dracht van de exploitatie van de Stichting sportcentrum Egmond aan een van de marktpartijen mogelijk is. De gemeente Bergen heeft daarin op constructieve wijze medewerking ver leend aan het overleg met het sticht- ingbestuur van het sportcentrum en een marktpartij. Na de onderhandelingen lukte het een marktpartij te vinden die onder het bedrag van de gestelde 770.000,- euro bleef. Verbazing en woede Dinsdag 9 april week het college van B&W van de gemeente Bergen plotsel ing af van het standpunt van de gemeenteraad en deelde De Water toren mee dat ze het centrum definitief wil sluiten met als argument dat fail lissement toch goedkoper zou zijn dan die eerder genoemde 770.000 euro. Dit argument is volgens De Watertoren een truc uit de hoge hoed. De gemeente maakt gewoon niet waar wat ze zegt! „We zijn furieus richting het college!", zo meldt een duidelijk geëmotioneerde voorzitter van het sportcentrumbestuur Dhr. Houtenbos. „Alleen wethouder Zwakman(PvdA) strijdt voor ons. Wij weten tot op heden nog niet op welke gronden het college tot dit besluit is gekomen. De communicatie met ons is heel slecht." Gevolgen sluiting Een sluiting van het centrum heeft onder andere de volgende gevolgen: - De gemeente Bergen (waar Egmond aan Zee onder valt) draait op toerisme en het sportcentrum is de grootste recreatieve voorziening voor toeristen. - Er is geen plek meer voor vele vere nigingen die in het centrum hun sport beoefenen (het voortbestaan voor deze verenigingen komt hierdoor in het gedrang) - Er is geen plek meer voor leszwem- men, schoolzwemmen en schoolgymen in Egmond - 50 man personeel komt op straat te staan. Oproep Er worden plannen gemaakt om actie te voeren voor behoud van het sport centrum. Zo is er een brief uitgegaan naar het verenigingsleven, (horeca)ondernemers en directeuren van het basisonderwijs. In deze brief schetst het bestuur de gevolgen van sluiting van het zwembad voor al deze partijen. Daarnaast roept het bestuur genoemde partijen, maar ook de bevolking op om commissie- en raadsvergaderingen bij te wonen en zich uit te spreken over het behoud van De Watertoren. Voorzitter Houtenbos: „Ook. zijn we van plan een breed comité tot behoud van het welzijn in Egmond op te richt en, want het gaat niet goed! Dhr. Butter vult aan:,, We hebben het idee dat gaan deweg procedures de spelregels wor den aangepast. We voelen ons pionnen in een politiek spel!" Niets dan lof Het bestuur heeft niets dan lof voor het personeel van De Watertoren. Al meer dan een jaar leven zij in onzekerheid. In de bestuurskamer prijkt de bouw tekening op het prikbord, gedateerd 22 maart 2001. De renovatie is nog niet klaar. Er is veel tegenslag geweest. Omdat de financiering op zich liet wachten kon pas anderhalve maand later begonnen worden met de reno vatie. De aannemers konden in plaats van met de geplande 50 werknemers, maar met 120 man 'aan de slag. Tenslotte heeft hierdoor de ver bouwing 6 maanden in plaats van 6 weken geduurd. Alsof dit nog niet genoeg was werd er asbest geconsta teerd, er waren problemen bij de afstemming van de technische appa ratuur één van de machinekamers kwam onder water te staan en tenslotte werd in augustus 2001 legionella gecon stateerd. Ondanks dit alles bleef het personeel zich 100% inzetten tot op de dag van vandaag. Op 18 april om 20.00 uur spreekt de commissie Maatschappelijke zaken Bestuurlijke zaken zich uit over de kwestie in en gezamenlijke vergadering in Dorpshuis Hanswijk in Egmond aan den Hoef. Op 23 april om 20.00 uur velt de gemeenteraad haar definitieve oordeel in Elkshove (voormalig gemeentehuis) te Bergen. Beide ver gaderingen zijn openbaar. Spandoeken op sportcentrum De Watertoren maken duidelijk dat veel mensen tegen sluiting ervan zijn. Ton, foto van Agnes Kager. EGMOND - Afgelopen vrijdag presen teerden een aantal DEFA leden de fotoserie Alle twaalf goed. De bedoel ing van deze avond was een serie van twaalf foto's van één onderwerp te brengen. Er verschenen zo'n tien series op het fotobord. Rina Morssink noemde haar serie de vierjaargetijden. Ze had in de duinen achter Egmond twaalf digitale foto's gemaakt en in kleurige passé partouts geplaatst. Theo van Gend was naar Lobos (Canarische eilanden) getogen om een serie zwart/wit van strand en zee te kunnen maken. Joke de Rooij was naar Tunesië gereisd om een serie deuren te fotograferen. Ze had telkens drie (qua kleur bij elkaar passende) deuren in passé partouts gezet. Atje Schoorl had haar zoon zo ver gekregen als model te fungeren en speels met lichteffecten geëxperimenteerd. Gerrit van Muijden bleef in Egmond met ook een serie van strand, zee en duinen. Rob de Rooij had een twaalftal dia's ingescand en deze vervolgens zelf uitgeprint. Voornamelijk portretten van drie stam men in Etiopië. Gerard Habraken was naar het zomer carnaval in Rotterdam getogen. Ook hij had de foto's digitaal verwerkt en zelf geprint. Chris van der Kroef had voor zwart/wit gekozen, een collage van een serie portretten. Jos Glorie, na jaren van verbouwingen, eindelijk weer tijd voor fotografie. Agnes Kager sloot de avond af met een serie tonnen, eveneens in kleurige passé partouts geplaatst. Het was de laatste reguliere avond van dit seizoen. Over 14 dagen staat de jaarvergadering op het programma en daarna gaat DEFA op naar het 40-jarig jubileum in oktober. EGMOND - Op donderdag 18 april houdt de Stichting Historisch Egmond haar jaarlijkse donateursavond. Het thema van deze avpnd is Visserij. Het eerste deel van de avond bestaat uit een lezing van A. Plug uit Bergen. Hij vertelt over de historie van de visserij waarmee onder andere het dorp Egmond aan Zee zo nauw was verw even. Na de pauze zal een film worden vertoond met oude beelden uit lang vervlogen tijden. Tevens vindt er een kleine expositie plaats van materialen en voorwerpen welke destijds bij de visvangst werden gebruikt. De Stichting Historisch Egmond zal ook een toelichting geven op haar activiteiten en werkgroepen. Mensen die zijn geïnteresseerd in geschiedenis en zelf hiermee bezig willen zijn wor den van harte uitgenodigd aanwezig te zijn. Zij kunnen kennis maken met de medewerkers en zich eventueel aan melden voor een van de activiteiten. U kunt wellicht op verrassende wijze een nieuwe hobby ontdekken. De donateursavond begint om 20.00 uur en vindt plaats in het dorpshuis Hanswijk te Egmond aan den Hoef." Ook niet-donateurs zijn welkom.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 8