Familie Rotteveel boert al 75 jaar aan de Westerweg „Je moet doorgaan en niet met ouwe troep blijven zitten" De Egmonden Voortgang berging torpedo's Seehund Programma Alkmaars Wereldmuziekfestival Terra de^St Voorrang voor muzikaal talent in Egmond-Binnen 0900 - 2030300 IIIIË Reuma en ontslag. hoe zit dat? Andere adressen tet theater - viï IN Wijk i niniieWuk UITKIJKPOST - 1 MEI 2002 - PAGINA 11 Weet u al wat u de komende zomervakantie gaat doen? ALKMAAR Canadaplein 2.1811 KE, tel. kassa 072 5127344 Uitreiking Koninklijke Onderscheiding Kofferbakmarkt Egmond aan den Hoef van HEILOO - Aan de Westerweg nummer 423 staat de monumentale boerderij van de familie Rotteveel. In 1904 gebouwd voor f 2.900,-. De eerste bewoners waren de familie Noort. Thans is het bedrijf al 75 jaar eigendom van de familie Rotteveel. Het .bedrijf is een melkveebedrijf. Zo'n 80 melkkoeien en 70 stuks jongvee telt het bedrijf. Daarnaast heeft de familie nog 60 schapen met lammeren. De jongste is nog geen paar uur oud. Het land rondom de boerderij strekt zich uit van gemeente Heiloo tot Bakkum (gemeente Castricum), 43 hectare. Er is ook wat bollenland in de verhuur. Geen ouwe troep In de gezellige keuken van de boerderij is net de familie en het werkvolk aan de koffie. Vader Huub sr., zoon Huub jr, moeder Ans en drie mannen uit Friesland. Zij zijn drie weken op de boerderij te vinden in verband met de aanleg van een gloednieuwe melkput. Deze put dient aan alle nieuwe eisen te voldoen. Een enorme investering. „Maar je moet wel", vertelt Huub sr., „anders blijf je met ouwe troep zitten. Het kost wel een hoop, maar de melk inrichting moet perfect zijn en volgens het KM-systeem. De stal is in '73 omge waaid en toen hebben we ook een nieu we stal laten zetten. Die was al 29 jaar oud, dus we moesten aan het renoveren van de melkput." Het wordt de boeren in Nederland niet makkelijk gemaakt. Ook Rotteveel merkt dat bijna dagelijks. Wetgeving en de MKZ-crisis maken dat veelal de kleine boertjes hun bedrijf moeten opgeven. „Er zijn veel wetten. De laatste twee maanden hebben we wel vier keer con trole gehad. Alles klopt, hoor. Alle koeien hebben een oormerk, maar die ambtelijke molen is zo groot. Dan komt er na een maand alweer een meneer die kijkt of alles klopt. Ze houden je toch van je werk." Stiek-farms De familie heeft het boeren in het bloed zitten. De vader van Huub sr. is 75 jaar geleden met drie broers vanuit Zuid-Holland naar Noord-Holland gekomen om een boerenbedrijf op te zetten. „Vervolgens zag je dat boeren naar Friesland trokken. Er, kwam steeds Huub Rotteveel tussen zijn schapen (foto UKP) minder ruimte. Nu gaat de jeugd naar Canada, Oost-Duitsland en Denemarken", vertelt Rotteveel. Zo ook de oudste zoon, Erik Rotteveel. Hij vertrok 9 jaar geleden naar Canada en is daar een jaar later zijn eigen bedrijf begonnen. Begonnen met 40 koeien en nu heeft hij er al 120. Trots toont Ans Rotteveel een fotocollage van 'Stiek-farms', die de muur van de woonkeuken siert. „Hij is ook door alle eisen weggegaan. We zoeken hem zeker een tot twee keer per jaar op." Kalfjes en lammetjes Bij een kijkje achter de schermen van het bedrijf valt meteen op hoezeer automatisering en vernieuwing ook hier de intrede heeft gedaan. De koeien zijn voorzien van een halsband met een chip. Zo kan de boer in één oogopslag via de computer zien hoeveel melk de koe geeft en hoe veel krachtvoer ze moet hebben. Sinds tien dagen lopen de koeien bui ten. Enkele koeien doen zich binnen tegoed aan hooi en krachtvoer. Grenzend aan de stal is men druk bezig de nieuwe melkput aan te leggen. Trots tonen Ans en Huub de nieuwe aan winst. „Gemiddeld geven de koeien zo'n 30 a 40 liter melk. Je hebt uitschie ters *van 50 en 60, maar dat komt niet zo veel voor. Die koeien zijn ook eerder af. Iedere koe kalft een keer in de 13 maanden. Het hele jaar door. Ze wor den 's winters apart gezet en 's zomers kalven ze op een apart landje. Mensen komen dan ook waarschuwen als er een kalfje geboren is." Maar ook de schapen, die Rotteveel voor de lammetjes en voor het vlees houdt, hebben veel kleintjes. „Vorig jaar in maart hadden we wel drie vier lingen. Schapen kunnen het lammeren op zich wel alleen af, maar het is beter als je er even bij bent. Als je er bijvoor beeld 's nachts niet bij bent en je hebt een dooie, dan heb je een hekel aan jezelf!", volgens Huub sr. Gezond blijven Het is de bedoeling dat zoon Huub jr. het bedrijf overneemt. Volgens vader Huub (61) wordt het zo langzamerhand tijd om te stoppen. Op de vraag wat Ans en Huub gaan doen wanneer de boerderij in hafiden is van zoon Huub is het antwoord: „Wel meehelpen natuurlijk. Maar we gaan ook op reis. Naar onze zoon in Canada en we zijn bijvoorbeeld al naar Brazilië geweest. Een studiereis van de LTB en éen vriend van ons woont daar. Brazilië is een mooi land, hoor. Er wonen veel Hollanders. Het is alleen een beetje corrupt. En het belangrijkste vind ik dat ik maar een beetje gezond mag blij ven". Politiebureau Heiloo Tel. 0900-8844, dagelijks geopend 09.00 tot 17.00 uur." Scriba J.R Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 09(X)-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. Gemeente Heiloo Algemeen: tel. 5356666, fax 5356788. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuren maandag, woens dag en vrijdag van 09.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. Info: tel. 5334383, 5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 0900-0767. Unie van Vrijwilligers Heiloo Info: I.G. Niessink, de Spanring 33 in Heiloo, tel. 5333332. Rode Kruis Heiloo Rode Kruisgebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: W.G.A. Meijer, KennemerstraatNveg 389,1851 NE Heiloo, tel. 5331122. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of ver pleeghuis. Secr. A. Hoedjes, Holleweg 119, Heiloo, tel. 5^35268. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. y Stichting Ouderenwerk Heiloo Activiteiten en voorzieningen voor 55- plussers. Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 5331297. Openbare Bibliotheek Heiloo Het Malevoort 13, 1852 KZ te Heiloo, tel. 5330670. Openingstijden: Dinsdag 10.00-12.00 14.00-20.30 uur Woensdag 14.00-16.00 uur Donderdag 10.00-12.00 14.00-20.30 uur Vrijdag 10.00-12.00 14.00-20.30 uur Uitleenpost Ypestein (tot 12 jr) woens dag open van 14.00 tot 16.30 uur, m.u.v. 1 en 8 augustus. Uitieenposten De Loet en Overkerck, ook bestemd voor oude re bewoners uit de omgeving, geopend op dinsdag en vrijdag van 09.30 tot 11.30 uur. KBO Belangenbehartiging voor ouderen. Inlichtingen: mw. J. Kleene Verbeek (secr.), Boekenstein 29, 1852 WS Heiloo, tel. 5340097 of 5331458 toestel 13. Woningstichting Heiloo Kennemerstraatweg 380, 1851 BK Heiloo, tel. 5338536. Technische dienst: tel. 5330430. Bereikbaar op werkdagen van 9.00 tot 11.00 uur. EGMOND - De damwanden rond de Duitse onderzeeër Seehund voor de kust van Egmond-Binnen zijn door Woud Wormer funderingswerken geplaatst. De afmeting van de zoge naamde werkkuip is ongeveer 18 bij 14 meter. Ter versteviging van de kuip is een stempelframe aangebracht. Het water is inmiddels uit de kuip gepompt en de kuip is verder waterdicht gemaakt. De verwachting is dat vrijdag 26 april met het afgraven van het zand wordt begonnen. Op de werkbrug boven de kuip komt een graafmachine te staan. Tijdens de graafwerkzaamheden moet de onderzeeër gestabiliseerd worden. Bij gunstige weersomstandigheden en onvoorziene zaken wordt op donder dag 2 mei en vrijdag 3 mei gestart met de demontage van de explosieven. Wordt het weer slechter of doen zich onvoorziene omstandigheden voor dan zijn de demonteerdagen 6 en 7 mei. Noodverordening blijft van kracht De noodverordening die op 13 maart van kracht is geworden blijft gehand haafd. Dat betekent dat in een straal van 1800 meter rond de onderzeeër het gebied gesloten is verklaard en niet voor publiek toegankelijk is. De werkkuip bij onderzeeër de Seehund. ALKMAAR - Na enkele weken van intensief werken is de programmering van Terra 2002 rond en ligt de Terra- festivalkrant klaar. Vanaf 8 mei is de krant gratis verkrijgbaar op diverse locaties in en buiten Alkmaar of aan te vragen via 072-5127344. Latin Dance Night Bijzonder aan de programmering dit jaar is dat Theater De Vest het grote centrale binnenpodium van Terra 2002 zal zijn. Op vrijdag 31 mei vindt hier de inmiddels vaste Terra Latin Dance Night plaats. Gedanst kan worden op de dampende klanken van Orchestra Bembe en Charanga Nueva. Wereldmuziek van DJ Mauri zal de avond openen en ook tijdens en na de optredens van de bands zal hij latin muziek draaien. Na de latin-workshop zullen de bands achter elkaar swingend het podium betreden. Terra's Wereldavond Op zaterdag 1 juni wordt de beneden verdieping van Theater De Vest één groot festivalpodium. Dan barst Terra's Wereldavond los. De Hooge Huys Zaal, de Grote Zaal en de Foyer wor den alle drie gebruikt voor de zes wereldmuziekbands die na elkaar optreden. De Angolees-Friese band Baoema verzorgt de aftrap waarna de Kaapverdiaanse band Rabasa, Tasha's World (winnaar Noorderslag), de Marokkaanse band Kasba en de Latijns-Amerikaanse band La Flor Azul volgen. DJ Bobby Boogaloo zorgt voor dansmuziek tussen de optredens. Na de afsluiting door de spetterende Amsterdam Klezmer Band zal deze dj ook nog een afterparty verzorgen. Project Etnia Zondagmorgen 2 juni begint de laatste Terradag al om 12.00 uur in Theater De Vest met een bijzonder ochtendcon cert; het Project Etnia. Samen met de grote Spaanse percussionist/ zanger Josep Vicente en de Irakese zangeres Schirin Al-Mousa brengt Michiel Borstlap het concert Etnia. Uit de com binatie van jazz, percussie en prachtige Arabische (Irakese) liederen is een hele intrigerende muziek- en zangstijl ontstaan. De band speelt traditionele ballads en eigen composities van Borstlap. Zigeuneravond In de Grote Sint Laurenskerk vindt de afsluiting van Terra 2002 plaats op zon dagavond 2 juni. Het voorprogramma deze avond wordt verzorgd door Csókolom met muziek geïnspireerd op Oost-Europese stijlen. Hoofdact van de avond is zangeres Vera Bila, een Roma- zigeunerin. Ze brengt melancholieke sferen en warme muziek uit de zigeu nertraditie. Omdat de Grote Sint Laurenskerk zich het beste leent voor akoestische muziek en vocalen zullen de optredens van Csókolom en Vera Bila met haar band Kale hier uitste kend tot hun recht komen. Toegangskaarten voor de Terra-con certen zijn verkrijgbaar bij de deelne mende podia. De toegangskaarten voor de Latin Dance Night op vrijdag 31 mei,Terra's Wereldavond op zaterdag 1 juni en het concert van Michiel Borstlap in Theater De Vest en de Zigeuneravond met Csókoiom en Vera Bila Kale in de Grote Sint Laurenskerk op zondag 2 juni kunnen bij Theater De Vest gekocht worden of via www.theaterdevest.nl. In de toe gangsprijs van een aantal concerten is E 0,50 inbegrepen voor het goede doel. Dit keer ondersteunt Stichting Terra Stichting Vluchtelingenwerk Alkmaar, een organisatie met voornamelijk vrij willigers die zich inzet voor de opvang en begeleiding van vluchtelingen in Alkmaar. Naast Theater De Vest en de Grote Sint Laurenskerk vinden ook op tal van andere podia concerten plaats. Alle informatie hierover is te lezen in de fes tivalkrant. Lees het elke week in de Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken Postbus 24 1800 AA Alkmaar Tel. kassa: 072-5127344 De meest recente informatie over Thea ter De Vest is te vinden op www.theciter- devest.nl Het laagland - vlinderen (vanaf 4 jaar)- De Vest (familievoorstelling). Woensdag 1 mei, aanvang 14.30 uur, entree E 5,70; kinderen tot en met 12 jaar E 4,70 Arno is ontwerper en wil graag planten en dieren mengen. Zijn lievelingsidee is: iets wat kan vliegen als een vogel en even mooi is als een bloem. Maar omdat het mengen van planten met dieren streng verboden is wordt hij naar de werkplaats van de insecten gestuurd, maar ook daar laat zijn idee hem niet los. Vlinderen is een lichtvoe tige kleutervoorstelling over het ver langen om vorm te geven aan je eigen fantasie, geïnspireerd op het boek 'De Schepping van de Vlinders' van Gioconda Belli en Wolf Erlbuch. Uitgebreide informatie vindt u op www.stipproducties.nl Stef Bos - Niemandsland - De Vest (concert), dinsdag 7 mei, aanvang 20.15 uur. Entree E 16,-; CJP/65+ E 15,- Stef Bos verwoordt in simpele, treffen de teksten en eenvoudige melodieën de dingen die hem raken. Pareltjes met grote diepgang, waarmee hij meester werd van het literaire luisterlied en Europa Kinderhulp zoekt enthousiaste gastgezinnen. Drie weken logeren, buiten spelen, pannenkoeken eten, fiet sen, voorlezen, een boodschapje doen, een boswandeling en gewoon mee draaien in het gezin. Duur hoeft de vakantie niet te zijn. Eén bordje meer op tafel kost niet veel. 'Europa Kinderhulp zoekt ook dit jaar weer enthousiaste gastgezinnen die bereid zijn een kind op te nemen in hun gen gezin. Vakantie is bij Europa inderhulp ook daarom het hele jaar x>r onderwerp van gesprek. Dat moet )k wél. want middels de hulp van uropa Kinderhulp is het mogelijk om insarme kinderen een ervaring mee geven voor de rest van hun leven, oals wij ook een vakantie ervaring niet snel zullen vergeten. De kinderen worden eeselecteerd door winnaar van de Gouden Harp 2000. In diverse maatschappelijke organisaties zijn nieuwe programma 'Niemand.s- in verschillende Europese steden. Het land' klinkt de echo van verre landen gaat om kinderen van 6 tot en met 12 naast de stem van zijn hart. Uitgebreide jaar, die kansarm worden genoemd informatie vindt u op www.stefbos.nl. BERGEN - Afgelopen zondag was het vreselijk, druk tijdens de open dag van vogelopvangcentrum Damland in Bergen. Buiten stond een hele rits auto's geparkeerd, terwijl binnen op het terrein diverse activiteiten werden gehouden. Zo konden de bezoekers vogelhuisjes bouwen, turen naar vogels in het vogelhuis/observatie schuurtje of terecht bij diverse standjes waar goederen verkocht werden. Tevens konden de mensen donateur worden. Dat donateurschap kan de stichting goed gebruiken, want Damland moet verhuizen en een nieuw gebouw neerzetten. Omdat het weer zondag niet erg meewerkte was er gelukkig voldoende animo om te komen kijken in het huidige opvangcentrum. foto MSP) Alkemade Bloemen Klaasen Sandifort - dubbelprogramma - De Vest (cabaret), woensdag 8 mei, aan vang 20.30 uur, entree E 11,50; CJP/65+ E 10,50 Alex Klaasen en Martine Sandifort zijn de winnaars van Cameretten 2000. Volgens de jury staan er twee zeer ster ke theaterpersoonlijkheden op het podium die weten wat wel en niet werkt en die met zang, dans en mimiek hilarische scènes neer zetten zonder alleen maar op de lach te mikken. Het programma wat ze brengen heet 'Volgend jaar lach je d'r om'. Bij de heren Alkemade Bloemen gaat het er duizelingwekkend, druk en drama tisch aan toe. De voorstelling vormt een explosief mengsel van cabaret, slapstick en onzinnigheid. In 'Sudomotisch' zijn Alkemade Bloemen eikaars pro bleem. En er is niets leukers dan man nen met een probleem. Maar er is ook niets gevaarlijker dan mannen met een probleem. Uitgebreide informatie vindt u op www.tbos.nl. De bloeiende maagden - Lege maag - De Vest (cabaret), vrijdag 10 mei, aan vang 20.15 uur, entree E 12,50; CJP/65+ E 10,50 Cabaret kunnen we het niet meer noe men, entertainend totaaltheater bleek ook een fare* Maar als je wilt lachen met schokken, je maag uit je keel wilt proppen; kom dan naar de Bloeiende Maagden. 'Lege Maag' houdt het mid den tussen een wetenschappelijk betoog en een goede pornofilm. Uitgebreide informatie vindt u op www.harrykies.nl. Dansgroep Krisztina de Chatel - Rooms - De Vest (dans), zaterdag 11 mei, aanvang 20.15 uur, entree E 13,50; CJP/65+ E 11,50 Zeven dansers en vier musici zijn opge sloten in een metalen constructie die- bestaat uit verschillende kleine ruimtes. Dansers en musici zijn geïsoleerd varr- elkaar. Langzaam schuiven de ruimtes Open en ontstaan er steeds grotere bewegingsmogelijkheden. Maar maken ze ook daadwerkelijk gebruik van deze vrijheid? Uitgebreide informatie vindt u op www.dechatel.nl. door zijn of haar ervaringen. Kinderen uit grote gezinnen met krappe behuiz ing. Kinderen waarbij thuis veel proble men zijn. Kinderen die nauwelijks weten hoe het er in een gewoon gezin aan toe gaat. Kinderen die vragen om aandacht en een beetje begrip. Kinderen die thuis niet de aandacht krijgen die ze hard nodig hebben. Voor kinderen uit het Noord-Frankrijk: 30 juni t/m 21 juli Voor Oostenrijkse kinderen: 8 juli t/m 26 juli Voor kinderen uit Hannover: 8 juli t/m 27 augustus Voor kinderen uit Berlijn: 15 juli t/m 2 augustus Voor kinderen uit Den Haag e.o. 22 juli t/m 9 augustus Voor kinderen uit de omgeving van Parijs: 20 juli t/m 10 augustus en Engelse kinderen: 29 juli t/m 16 augustus worden gastgezinnen gezocht. Moeilijk Natuurlijk weten ze bij Europa Kinderhulp dat het niet niks is om drie weken lang een kind van een ander in huis te hebben. Een kind dat door zijn achtergronden veel aandacht vraagt. De medewerkers van Europa Kinder hulp zorgen al 40 jaar voor deze kinder vakanties. Jaarlijks komen er 2500 Europese kinderen naar Nederland voor een fijne vakantie. De organisatie ontvangt geen subsidie, maar kan haar werk doen van donaties en giften. Als u niet in de gelegenheid bent om een kind een vakantie te geven, kunt u het werk toch steunen door te doneren op gironummer 15 85 919. Heeft uw gezin dat extra bordje neem dan contact met op met familie Pool. tel. 023-5272560. Elly Dantuma. tel. 0251-238407. of Jolanda Langedijk. tel. 072-5039231 of kijk op internet pagina: www.europakinderhulp.nl. EGMOND - Op zondagmiddag 5 mei houdt de Stichting Muziektent voor de achtste keer de inmiddels traditionele Muziekdag op het Kerkplein in Egmond-Binnen. Ook nu weer is de muziektent op het Kerkplein voor de vele bandjes, bands en muziekgroepen die Egmond rijk is hét podium. De muziekdag begint om 13.00 uur. De laatste gitaarakkoorden zijn ongeveer om 19.00 uur te horen. Het programma staat dit jaar weer borg voor een oerge zellige middag op het Kerkplein in Egmond-Binnen. De jonge Egmondse muzikale talenten 'De Binderband' (24 gitaristen) gevolgd door de uit drie muzikanten bestaande nieuwe Egmondse groep 'Emotion' bijten op deze middag het spits af. In het eerste uur nemen jeugdi ge muzikanten bezit van het podium in de muziektent. De organisatie ver wacht dan ook dat in de toekomst deze talenten nog veel van zich zullen laten horen. Na de jeugd treden die middag op: Sapient Pearwood, Mr. Mania, Third EGMOND - Burgemeester De Winter van Bergen reikte op vrijdag 26 april om 10.00 uur in het gemeentehuis een Koninklijke Onderscheiding uit aan de heer C. Baaij, Herenweg 75 te Egmond, ter gelegenheid van de verjaardag van Hare Majesteit de Koningin. De heer Baaij heeft vanaf 1964 tot 1994 gewerkt bij Albert Heyn, de laatste jaren als hoofd aardappelen-groente- fruit. Naast zijn werk heeft de heer Baaij zich op vele fronten actief ingezet en doet dit nog steeds voor het vereni gingsleven in Egmond. Een opsomming In 1974 werd de heer Baaij leider van een elftal bij de voetbalvereniging Zeevogels. Vervolgens werd hij in 1975 vice-voorzitter van de vereniging. Hij was scheidsrechter en jarenlang grens rechter van het eerste elftal. Na het neerleggen van zijn functie als vice- voorzitter in 1985 bleef hij betrokken als vaste omroeper tijdens de wedstrij den. Om geld te werven voor de vereniging heeft hij veel evenementen geofgani- seerd zoals telefoonboeken scheuren met G. du Pri, trekkertrekwedstrijd, klaverjasmarathon en Pinkster camping. Verder heeft hij vanaf 1974 tot 1982 voor de kantine gezorgd. De heer Baaij was vanaf 1976 tot 1997 actief in de carnavalsvereniging in Egmond aan den Hoef. Hij was een van de oprichters van de carnavalsvereni ging en hij heeft als lid van de Rae,d var. Elf meegedraaid tot 1997. Vanaf 1975 is hij veilingmeester op de Kerkenveiling in Egmond aan den Hoef en daarnaast houdt hij zich ook bezig met het samenstellen van de cata logus en het opbouwen van de zaal. Vanaf 1990 verslaat de heer Baaij voor de lokale omroep de voetbalwedstrij den van o.a. de voetbalvereniging Zeevogels. In 1998 is hij bestuursadvi- seur geworden. In Egmond Binnen wordt er jaarlijks vanaf 1975 de St; Adelbertveiling georganiseerd. De opbrengst van deze veiling komt ten goede aan de voetbalvereniging St. Adelbert. De heer Baaij treedt vanaf 1980 op als veilingmeester. In Egmond aan den Hoef bestaat de Stichting Jeugdbelangen. Deze' stichting organi seert festiviteiten en evenementen voor het dorp. O.a. een van deze evenemen ten is de mini playbackshow. Vanaf 1995 treedt de heer Baaij als presenta tor. In 1984 is het Hoeverdorpsfeest gestart. Een groot feest voor de bevol king van Egmond aan den Hoef met podiumoptredens, muziek, cabaret, kunstmarkt en vrijmarkt. De heer Baaij heeft in 1997 en 1998 tijdens dit feest het rad van avontuur bemand. In Egmond-Binnen wordt sinds 1975 een feestweekend georganiseerd voor het dorp Egmond Binnen. Een dorps feest voor en door de bewoners. De heer Baaij verleent ook tijdens dit fes tijn hand- en spandiensten en helpt daar waar mogelijk bij de organisatie van dit jaarlijkse feestweekend. De heer Baaij is vanaf 1990 bestuurslid van de V.V.V. Egmond. Vanaf 1974 tot 1980 was de heer Baaij lid van het kerkkoor van R.K. Kerk van Egmond aan den Hoef Soli Deo Gloria. De heer Baay ontvangt vanwege zijn langdurige vrijwillige inzet op maat schappelijk en sociaal gebied de Koninklijke Onderscheiding Lid in de Orde van Oranje Nassau. Wheel, De Monkees en als laatste de 7 B's. De Muziekdag biedt een zeer geva rieerd programma met voor elk wat wils. De optredende groepen hebben een geheel eigen stijl en zijn in staat om het publiek mee te nemen op een muzi kale verrassingstocht door Popiand. De Muziekdag is het tweede evene ment die de stichting met steun van de donateurs 'De Vrienden van de Muziektent' in het nog prille jaar 2002 organiseert. De seizoenstart was eerder dit jaar op 23 februari met de Culturele Avond in het dorpshuis de Schulp waar hebkoormuziek centraal stond. Na de Muziekdag op 5 mei staan nog twee Svenementen op het programma. •Tijdens de Egmond week (7 t/m 16 juni) organiseert de Stichting Muziektent voor donderdagavond 13 juni de Boeren- en Bollenavond en in samenwerking met de plaatselijke bol- lenkwekers de bollenpelwedstrijd. En tenslotte op zondagmiddag 1 septem ber staatje Jeu de Bouleswedstrijd op het programma. Beide evenementen worden bij de Muziektent op het Kerkplein gehouden. Galerie Conny van Kasteel T/m 12 mei expositie Kees van der Woude en André Evrard. Openingstijden donderdag t/m zondag tussen 15.00 en 19.00 uur, of na telefo nisch afspraak, tel. 072-5067151. Noorderstraat 4 te Egmond aan Zee Huisartsenpraktijk Egmond Tot 1 mei expositie aquarellen van Gonny van Dongen, Adm. De Ruyterweg 1 te Egmond aan Zee. Dagelijks van 8.00 tot 17.00 uur of na telefonische afspraak. Informatie 072- 5334033. Galerie De Kapberg Wisselende exposities aan de Slotweg 17 te Egmond aan den Hoef, geopend op zaterdag en zondag van f3.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak, tél. 072-5062645. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, geopend*van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 18.00 uur, Prinses Marijkestraat la in Egmond aan Zee. EGMOND - Zondag 5 mei is het weer zo ver, lekker snuffelen op de koffer bakmarkt in Egmond aan den Hoef, op het terrein gelegen aan de Herenweg. De kofferbakmarkt wordt gehouden van 11.00 tot 15.00 uur. Voor bezoekers is de toegang gratis: Deelnemers kun nen vanaf 9.00 uur hun spullen uitstal len. Voor meer informatie tel. 06- 55346385. nieuwsblad voor heiloo en omstreken pr za[ weer genoeg te doen zijn óp het Kerkplein in Egmond-Binnen. Vraag het De Nationale Reumalijn €0,10 pm op werkdagen van 10.00 tot 16.00 uur De Nationale Reumalijn is een initiatief van de Reumapatiëntenbond en het Nationaal Reumafonds. Uw gift op giro 324 is altijd welkom.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 11