I Meer dan een mooie dag op de goljbaan Parkgolf Heiloo fondsenwerving voor Stichting Veldwerk I edri Bromfiets TTNIVÉe? 3 ZEKERHEID Harde werkers eli voor NIEUWSBLAD Uw huis verkopen? 67e JAARGANG NO J fU tJO JDrukkerij uitkijkpost bv INLEVEREN KOPIJ ADVERTENTIES TIJDENS DE FEESTDAGEN l.v.m met komende feestdagen (Hemeivaarts- dag, Pinksteren) vragen wij u de kopij en advertenties op een vroeger tijdstip in te leveren, namelijk: Wk 21 - 22 mei Pinksteren} kopijadvertenties uiterlijk inleveren do. 16 mei 17.00 u. Drukkerij Uitkijkpost is GESLOTEN op (Hemelvaartsdag) 9 en 10 mei Poolse gasten komen naar Heiloo ierenbescherming Goed in bijzondere vakanties Bij HAF in de straat WÊÊBÊÊËmm KIES VOOR Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl verzekeren? Bel (072) 5721644 Premie vanaf 95,- Univé. Daar plukt de vruchten van! BORDEN (072)5351000 Onderzoek overval op pizzeria Politie vraagt amazone zich te melden Prijzendrive klaverjassen H 1 MEI 2002 Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax. 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-maii advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (91 cent) (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Een gedeelte van de organisatie oefentalvast wat voor het Parkgolf-evenement dat plaatsvindt op zondag 16 juni. (foto: MSP) Ijn HEILOO - Op zondag 16 juni wordt het eerste Park Golf Heiloo gehouden, een initiatief van de Lions Club Heiloo, Limmen en de Egmonden, onder steund door de Condor Golf- en Countryclub. Alhoewel het evenement een sociale functie heeft, waarbij 120 deelnemers volop zullen genieten van een mooie dag op de golfbaan, heeft het Park Golf ook een ander belangrij ke functie: een deel van de opbrengsten van het evenement zal ten goed komen aan de Stichting Veldwerk, die momen teel druk doende is met de organisatie voor een te bouwen weeshuis in Kathmandu, Nepal. Veldwerk René Veldt staat alom bekend, in Heiloo, maar ook in de rest van Nederland, als de man die huis en haard achterliet om zich in te gaan zet ten voor kansarme kinderen in Nepal. Veldt was al jaren actief in zijn strijd tegen verschillende vormen van onrecht, zo zette hij zich in tegen de plaatsing van kernraketten, en voor mensen die het slechter hebben dan wij. Hij zette een werkplaats in Heiloo op voor het project Gered Gereedschap, waar oud (en kapot) gereedschap wordt gerepareerd en naar verschillende ontwikkelingslan den wordt gebracht. Binnen de kortste keren had hij zoveel verzameld, dat hij in 1997 met tachtig kilo gereedschap naar India vertrok. Daar vond hij, waar hij al jaren bewust of onbewust naar op zoek was. Hij verkocht zijn huis en zijn auto en nam afscheid van zijn baan in de gehandicaptenzorg, en ook van zijn familie en vrienden. Eind oktober vorig jaar vertrok hij definitief naar Nepal om de kinderen daar te helpen een beter bestaan op te bouwen. Stichting Veldwerk werd opgericht om vanuit Nederland de toekomstige projecten van Veldt te organiseren en de brood nodige financiële beslommeringen te beheren. Enkele projecten van Veldwerk waren achtereenvolgens het opzetten van een Child Welfare cen trum, voor de opvang van straat- en weeskinderen, de renovatie van een schooltje in Chulti en de sponsoring van straatkinderen en hun moeders bij het volgen van een opleiding waardoor zij een beter bestaan op kunnen bou wen voor zichzelf en hun gezin. Het meest recente project van Veldwerk is het inrichten van een kinderhuis in de hoofdstad Kathmandu, in samenwer- king met de Nepalese organisatie CCSD. Uit een onderzoek van Unicef uit 1996 bleek namelijk dat er over heel Nepal zo'n 30.000 kinderen als straat kind betiteld kunnen worden, waarvan er zon 3700 werkelijk zonder enige vorm van onderdak (=veiligheid) leven. De meeste kinderen zijn tussen de 9 en 16 jaar oud en zijn door slechte omstandigheden thuis (gebroken gezinnen, drank- en/of drugsgebruik, lichamelijke, psychische of seksuele mishandeling) gedwongen van huis weg te lopen. Stichting Veldwerk wilde naar aanleiding van dit rapport haast maken met het verbeteren van de leef omstandigheden en levenskansen van deze kinderen, dus werd er gezocht naar een geschikte locatie voor een opvanghuis. Helaas is de bureaucratie in Nepal verschrikkelijk door de moei zame politieke situatie in het land, waardoor de Stichting veel kostbare tijd kwijt was aan het invullen van papierwerk en wachten op de benodig de vergunningen. Onlangs is echter het een en ander definitief in gang gezet, waardoor het huis ingericht kan wor den. Uiteraard is daar geld voor nodig, aangezien Veldwerk afhankelijk is van giften en donaties. De Lions Club Heiloo, Limmen en de Egmonden hopen een aanzienlijk gedeelte van de benodigde fondsen bijeen te brengen, zodat de inrichting (er moet onder andere veel gebeuren aan het schilder werk, er moet sanitair worden aange bracht, er moet betaald personeel wor den aangenomen voor verzorging en onderwijs en de ruimte moet zo worden ingericht dat er zo'n 45 kinderen (waar onder ruimte wordt gereserveerd voor gehandicapte kinderen) in goede omstandigheden kunnen kunnen leven) voltooid kan worden. Voor meer informatie over de stichting Veldwerk zie www.stichting-veld- werk.org. Park Golf Heiloo Ondanks de relatief lage deelnamefee van 100 euro (voor een fondsenwer vingsactiviteit) kunnen de initiatiefne mers met dit evenement en de bijdra gen van de holesponsors een goede opbrengst realiseren voor de Stichting Veldwerk. Het Park Golf Heiloo zal plaatsvinden in het recreatiegebied Noorderneg en Zuiderneg in Heiloo. De 120 deelne mers zullen de 18 Holes in flights van vier personen spelen. Van deelnemers wordt wel enige golfvaardigheid ver wacht. Het GVB (golfvaardigheidsbe- wijs) is echter niet verplicht. De baan is zeker uitdagend met 18 holes, waarvan zo'n 12 holes van meer dan 70 meter. Op dit moment is de par (professional average result) van de baan 55 slagen. Iedereen zal er een echt golfgevoel beleven tot en met de 'hole-in-one' beloning aan toe. René Veldt zal op 16 juni zelf aanwezig zijn bij het evenement. Opgave en extra informatie In totaal kunnen 120 spelers deelne men aan de wedstrijd. Deelname kost 100 euro per persoon. Er worden alleen aanmeldingen op naam geaccepteerd, dit om dubbele inschrijvingen te voor komen. Pas na schriftelijke bevestiging van deelname, verstrekt door de PR- commissie, is een deelnemer zeker van deelname. Opgeven kan via Willem de Haas, tel. werk 072-5115114 of per mail willem@teamdehaas.nl. Uitwisseling Stedenband Heiloo Swietochlowice HEILOO - Van 30 april tot en met 4 mei komt een 50-tal inwoners uit Swietochlowice naar Heiloo in het kader van de tweejaarlijkse uitwisse ling tussen Heiloo en de stad Swietochlowice in Polen. Deze steden band bestaat al sinds 1990 en om de twee jaar vindt een uitwisseling plaats. De gasten zullen, zoals gebruikelijk weer verblijven in gastgezinnen. De laatste jaren wordt ook een thema gekozen om gezamenlijk te bespreken. Zo is er gediscussieerd over het vrijwil ligerswerk, de positie van de vrouw en dit jaar is op verzoek van Swietochlowice (opnieuw) gekozen voor het thema jeugd. Bezoeken zullen worden gebracht aan de Brijderstichting en de Jeugdreclassering in Alkmaar, aan het Brunogebouw en de Scouting in Heiloo, het jeugdhonk onder de Ter Coulsterkerk en het Jeugd Rode Kruis Alkmaar. Ook zal een excursie worden gemaakt naar het bezoekerscentrum de Hoep in Castricum. Daarnaast zullen de gasten uiteraard in de gelegenheid worden gesteld om de bollen te bekijken en het strand en zal op vrijdag de kaasmarkt in Alkmaar worden bezocht en een rondvaart door de grachten worden gemaakt. Het ligt bovendien in de bedoeling tij dens dit bezoek een officiële afstands- paal bij het gemeentehuis te onthullen. Dit zal gebeuren op donderdag, 2 mei om 14.00 uur. Belangstellenden zijn welkom. Op vrijdagavond 3 mei zal een feest avond worden verzorgd voor de gasten en de gastgezinnen. De stichting kan nog steeds enkele (reserve-)gastgezin- nen gebruiken. Voor aanmelding kunt u zich wenden tot Ria Neefjes, De Spanring 3, tel. 072-5337315 of Ed de Boer, Boekenstein 10, tel 5335867. B HEILOO - Het is vandaag feest bij Van der Borden makelaardij! Het makelaarskantoor werd in 1933 gevestigd aan de Kennemerstraatweg 31-33 in Alkmaar. Op 1 mei 1997 werd daar een nieuwe vestiging in Heiloo aan toegevoegd. Het Heiloose kantoor van Van der Borden aan de Kennemerstraatweg 386 bestaat van daag dus precies 5 jaar, het kantoor in Alkmaar 69 jaar. Genoeg redenen voor een feestje dus. „Ik heb er bewust voor gekozen om het kantoor in Heiloo op dezelfde datum te openen als het kantoor in Alkmaar", grapt directeur, makelaar en taxateur Pieter van der Borden. „Alle belangrijke dingen die ik doe plan ik op 1 mei, dat onthoud nu een maal makkelijk." Zijn opa Pieter van der Borden opende 69 jaar geleden het bedrijf in Alkmaar, toen nog in roerend goed. „Roerend goed wil zeggen het taxeren van goederen, zoals meubel stukken, schilderijen enzovoort. Later in dat jaar is hij ook gestart met onroerend goed", beschrijft Pieter van der Borden de geschiede nis van zijn zaak. René Veldt (rechts) op het dak van een van de projecten voor wees- en straatkinderen van Stichting Veldwerk in Nepal. Bijna 6400 langdurig zieken en gehandicapten gaan met de Zonnebloem op vakantie. de Zonnebloem Tel. (076) 564 65 62 www.zbnnebloèm.nl Algemene informatie: 072-5332879 Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106 Knaagdieren: 072-5119998 Honden en katten Akersloot: 0251 310079 Asiel: 072-5114861 Dierenambulance Noord Kennemorland: 072-5150173 (alarm) en 072-5150085 (informatie) Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Kids for animals: 072-5336180 Inspectie: 072-5337280 Vermist Rode gec. kater van 1 jaar, witte bef/borst/buik en poten. Hij draagt een rood bandje met een belletje. Hogeweg Limmen. Lapjespoes met witte sokjes en donker bruine vlooienband, Zevenhuizerlaan, Heiloo Rode gec. kater met witte bef en voet jes, 4 jr. Kapellaan, Heiloo. Kleine zwarte poes, schuw, witte kin en befje, voor witte sokjes en achter laars jes, 8 jr. Rondelaan, Heiloo. Slanke bruin/grijs cyperse kater, gec. Rechte Hondsbosschelaan, Heiloo, waarschijnlijk op zoek naar oude adres in Termijen. Gevonden Zwarte poes met een paar witte haren op de bef. Van Aostastraat, Heiloo. HEILOO - De Heilooër Amateur Fotografenvereniging (HAF) heeft een druk seizoen achter de rug. Behalve de gebruikelijke foto- en diabespreek- avonden waren de activiteiten van de club met name gericht op de themafo tografie. Om de leden op dit gebied een handreiking te doen werd een deskun dige, Rien Weiman uit Schagen, inge huurd die op één van de clubavonden aan de hand van voorbeelden een uit gebreide en interessante lezing ver zorgde. Maar daar bleef het niet bij. De foto grafen kregen de opdracht mee om bin nen het onderwerp 'Bij mij in de straat' een thema te bedenken dat naar hun mening de moeite waard zou zijn om een leuke serie foto's te maken. Dat lijkt gemakkelijker dan het is en voor sommigen bleek het dan ook een hele opgaaf een thema te bedenken waar iets aardigs van te maken viel. De eer ste resultaten van deze opdracht wer den op 2 april getoond. De gekozen thema's liepen uiteen van dakkapellen tot afvalcontainer en van straatbewo ners tot voordeuren. Rien Weiman gaf zijn deskundig com mentaar waarmee de fotografen weer verder kunnen. Het uiteindelijke resul taat van de inspanningen zal voor het publiek te zien zijn op zaterdag 31 augustus (tijdens de Uitmarkt) in de bibliotheek. Maar er is meer. De amateur-fotogra fen hebben ook- in verschillende sei zoenen en onder uiteenlopende weers omstandigheden- talloze foto's gemaakt van het Witte Kerkje. Ook met de computer bewerkte foto's bevinden zich daaronder. Een selectie uit deze foto's zal voor geïnteresseer den worden geëxposeerd in november, in het Open Huis. Te zijner tijd zullen hierover nadere mededelingen volgen. Grote bedragen Natuurlijk zijn de werkzaamheden bij Van der Borden makelaardij in de loop der tijd behoorlijk uitgebreid. Tot het specialisme mag de woning en bedrijfsmakelaardij gerekend worden, maar ook verzekeringen, hypotheken, vastgoedmanagement en beheer voor vereniging van eigenaren zijn dagelijkse kost. Vastgoedadviseur Jasper Blok vindt deze verschillende onderdelen, en de verschillende mensen die hij tegen komt, zijn werk uitdagend maken: „De ene keer ben je met zakelijke transacties bezig, de andere keer met taxaties. Het ene moment probeer je een huis te verkopen, om een uur later met een projectontwikkelaar te praten. Door correct met de mensen om te gaan probeer je een vertrouwens band te scheppen. Het zijn vaak toch grote bedragen waarmee wij te maken hebben." In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ I Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Kritische klanten „Pieter van der Borden vindt dat klanten veel kritischer zijn dan vroe ger: „Iedereen wil goed geholpen wor den, en het liefst nog een beetje meer. Mensen verwachten 110% service." Onder de makelaars is een hevige concurrentiestrijd te bespeuren, iets waarvoor Van der Borden niet terug schrikt. „Ik kom altijd mijn afspraken na en zorg dat onze dienstverlening optimaal is. Het belangrijkste is dat het moet klikken met een klant. Door zijn zaken vervolgens netjes te behar tigen probeer ik mijzelf te profileren." Gekte is voorbij Doordat sinds vorig jaar de woning markt wat verzadigd is geraakt, mede door economische ontwikkelingen, en de mensen sinds de invoering van de euro voorzichtiger met hun uitgaven zijn, worden woningen niet meer zo snel verkocht. „Tegenwoordig ligt de verkooptermijn van een woning tus sen de 3 en 6: maanden", laat commer cieel administratief medewerkster Aline Visser weten. „Makelaars zijn daar inmiddels al aan gewend, maar de verkopers nog niet." Pieter van der Borden beaamd dat woningen inderdaad langer te koop staan: „Kopers hebben meer onder handelingsmogelijkheden, hebben meer tijd en meer keus. Op dit moment staan in Heiloo al zo'n 160 woningen te koop." NVM aangesloten Van der Borden is aangesloten bij de Nederlandse Vereniging van Makelaars. Daardoor is de consument verzekerd van een optimale service. Makelaars die zich niet aan de 'spelre gels' houden kunnen een berisping of boete krijgen, en worden in het ergste geval zelfs geroyeerd. „Alle waarde is naar zijn geld", vindt Pieter van der Borden. Op internet vindt u alle informatie over Van der Borden makelaardij. Op de website www.vanderborden.nl leest u alles over de werkzaamheden van het bedrijf. Op www.funda.nl staan tevens alie bij de NVM aange sloten makelaars met hun huizenaan bod in de regio Noord-Holland. Pieter van der BordenAline Visser en Jasper Blok voor het kantoor van Van der Borden in Heiloo. Op de foto ontbreekt Jan de Jager, (foto UKP) Woning- en bedrijfsmakelaardij Kennemerstraatweg 386 1851 BK Heiloo Tel. 072-535 1 0 00 Fax 072-532 05 33 vVERZEKERINGEN J >/J vanderborden a ia a KI Badkamerinstallatie H AG H IVIA N C3 - Centrale verwarming - Dakbedekking INSTALLATIEBEDRIJF Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 HEILOO - De recherche heeft vorige week dinsdagmorgen een nader onder zoek ingesteld naar aanleiding van de gebeurtenissen de avond daarvoor in pizzeria Venetia aan de Heerenweg. Hierbij is komen vast te staan dat de twee verdachten zich zondagavond ook al in de buurt van de pizzeria hebben opgehouden en er, net als maandag avond gegeten hebben. Toen er geen klanten" meer in de pizzeria aanwezig waren gingen de mannen tot actie over en knevelden de eigenaar en de mede werker met de bedoeling hen te bero ven. Doordat e.e.a. de aandacht trok werd de politie gewaarschuwd. Toen agenten korte tijd later ter plaatse waren konden de slachtoffers worden bevrijd en twee verdachten worden aangehouden. De slachtoffers zijn de eigenaar van de pizzeria, een 36-jarige man uit Amsterdam, en zijn eveneens 36-jarige medewerker. Zij konden dezelfde avond na behandeling het ziekenhuis verlaten. De twee verdachten zijn 29 en 32 jaar oud. Een van hen is afkomstig uit Amsterdam de andere heeft geen vaste woonplaats. De beide mannen zullen in de loop van de week worden voorge leid bij de Rechter Commissaris. De identiteit van de derde verdachte is nog niet vastgesteld, hij is voortvluchtig. Het onderzoek wordt voortgezet. In het kader hiervan is de recherche nog op zoek naar getuigen. Mensen die maandag of zondagavond in de pizzeria zijn geweest en de politie meer kunnen vertellen over de mannen of de manier waarop zijn naar Heiloo zijn gekomen worden verzocht te bellen met 0900- 8844. HEILOO - Op de spoorwegovergang aan de Westerweg ter hoogte van de Zevenhuizerlaan is op 24 april een 34- jarige automobiliste uit Heiloo in bot sing gekomen met een paard. Het paard dat met zijn berijdster uit tegen overgestelde richting kwam, schrok van de auto en maakte een bokkensprong. Hierdoor raakte de auto beschadigd. Door de drukte konden de beide vrou wen elkaar niet spreken. De automobi liste is doorgereden, maar later terug gegaan. Zij kon de ongeveer 14/15-jari- ge amazone en haar paard niet meer vinden. De politie verzoekt meisje, dat wellicht ter goede trouw heeft gehan deld, zich te melden bij de politie van Heiloo. Dit kan via tel. 0900-8844. HEILOO - Op 10 mei houdt Wijkvereniging Plan Oost de laatste klaverjasdrive van dit seizoen. Onder het genot van een hapje en een drankje wordt er gekaart en is er voor iedereen een leuke prijs. Aanvang 19.45 uur, entree voor leden is E 1,35, voor niet- leden E 1,85, inclusief een consumptie. U kunt zich dagelijks opgeven (tot don derdag 9 mei) bij Gerard Bes, tel. 072- 5338430. Wijkvereniging Plan Oost, Oostkanter 14, Heiloo. Zet een paar Vlijtige Liesjes in uw tuin, geef ze regelmatig water en u wordt de hele zomer beloond met prachtige, grote bloemen. Diverse kleuren. 3,49 r>J ZAANDAM - Pieter Ghijsenlaan 9a ZUIDOOSTBEEMSTER - Purmerenderweg 43a Z.O. Beemster: koopzondag 5 mei (10.00-17.00 uur)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1