i Plantenkas GGZ NHN viert 25-jarig bestaan De heer Buwalda Koninklijk Onderscheiden I li® UITKIJKPOST - 1 MEI 2002 - PAGINA 6 HEI LOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-21.00 uur Gewijzigde openingstijden gemeen tehuis en gemeentelijk onderkomen Start voorverkoop luilakkaarten de Buk Wijziging datum legen rolemmers vanwege Hemelvaartsdag 't Beestenboetje gaat open op de le en de 3e zaterdag van de maand! Dodenherdenking in Heiloo Onthulling afstandsbord Swietoch- lowice Uw meest dierbare foto overgezet naar schilderij Intentie-overeenkomst woningbouw Willibrordterrein Heiloo Vogelzang in het Park Maalwater MK;; vervolg van pagina 4 Openingstijden Afvalbrengplaats De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 is geo pend van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Legitimatie De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is alleen bedoeld voor inwoners van Heiloo. Medewerkers kunnen daarom om uw legitimatie (lees: pas poort, rijbewijs of identiteitskaart) vragen. Wat kunt u NIET bij de Afvalbrengplaats kwijt? Niet alle materialen kunt u bij de Afvalbreng plaats aan het Rosendaal kwijt. Voor bijvoorbeeld bielzen, autobanden en bouw- en sloopafval kunt u terecht bij de stortplaats van G.P. Groot, Boekelerdijk 13A te Alkmaar. Deze stortplaats is iedere eerste zaterdag van de maand tussen 08.30 en 12.30 uur geopend en maandag tot en met vrijdag tussen 07.00 en 16.00 uur. Grofhuisafval Voor meldingen van grofhuisafval kunt u van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur bellen naar telefoonnummer (072 -) 535 68 88. Meer informatie Voor meer informatie of algemene vragen over klein onderhoud van het dorp kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072 -) 535 68 68. In verband met Hemelvaartsdag zijn het gemeentehuis en het gemeentelijk onderkomen aan het Rosendaal op donderdag 9 mei a.s. de gehele dag gesloten. Voor de goede orde: het gemeentehuis en het gemeentelijk onderkomen zijn de dag na Hemel vaartsdag (vrijdag 10 mei a.s.) wél geopend. HEILOO - Op 17 mei zal er in de Buk weer als vanouds luilak plaats vinden. Door de verbouwing heeft het even geduurd maar eindelijk komt er een vervolg. Had de Buk twee jaar terug nog een line up met dj's Astrid, Ronald Molendijk en Tiësto, dit jaar pakt de Buk flink uit met dj's Will, Bas Ram, DJ JP en Spider Willem. Deze line up staat met zijn enorme variatie aan stij len garant voor een vette sound. Dj Will, al jaren huis- dj van de Buk, zal met zijn progressive trance en club house de avond opbouwen. Dj's Bas Ram, al jaren onafscheidelijk van elkaar en bekend geworden door ondermeer hun vaste avonden in de Mazzo, zijn door hun uptempo trance en progressive trance reeds wereldwijd gerespecteerd. De echte kenners zullen dit zeker beamen. DJ JP behoeft geen introductie meer, hij is met zijn hard house uitgegroeid tot Nederlands meest populaire dj. Hij is de grondlegger van de HQ avonden in de Melkweg en draait al vanaf het begin op Dance Valley. De avond wordt beëindigd met een set van Spider Willem. Deze held binnen de scene is door de jaren heen een vaste gast in de line ups geworden binnen de Buk is in Heiloo en omstreken dan ook mateloos populair. Luilak start vrijdag 17 mei om 22.00 en zal doorgaan tot 06.00. De voorverkoop is reeds begonnen en kaarten zijn verkrijgbaar a 20 euro bij Trance vision op het Fnidsen te Alkmaar, Centerdisc aan de Heerenweg Heiloo en natuurlijk bij de BukBuk zelf. Tevens is het mogelijk kaarten te reser veren via e-mail, stuur je mail naar dance@bukbuk.nl en vermeld dam in je naam, je telefoonnummer en het aantal kaarten datje wilt bestellen. Gereserveerde kaarten dienen op 17 mei afgehaald te worden lussen 22.00 en 23.00 uur. Er zijn maar 300 kaarten in de verkoop, dus wie het eerst komt, wie het eerst maalt. Voor meer infor matie kijk op de flyer of surf naar www.bukbuk.nl De grijze rolemmers die op donderdag 9 mei a.s zouden worden geleegd, worden nu op maandag 6 mei a.s. geleegd. Belangrijk U wordt verzocht uw rolemmer rond 07.30 uur buiten te zetten en op de inhaaldag tot na 16.00 uur te laten staan. Het legen van de rolemmers kan op die dag namelijk tot later dan 16.00 uur gebeuren. Bij voorbaat dank voor uw medewerking! Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tele foonnummer (072-) 535 68 68. Op zaterdag 4 mei 2002 opent t Beestenboetje in het gemeentebos aan de Ter Coulsterlaan voor het eerst dit seizoen op zaterdag haar deuren. Een tekort aan vrijwilligers maakte dit eerder niet mogelijk. Inmiddels heeft een aantal nieuwe vrijwilligers zich gemeld. Wij zijn hier erg blij mee! De vrijwilligers maken het mogelijk dat iedereen 't Beestenboetje op de le en de 3e zaterdag van de maand kan bezoeken in de periode van mei tot en met november 2002. Dit jaar is gekozen is voor open stelling op twee zaterdagochtenden in plaats van één hele zaterdag per maand. De openingstijden zijn: elke woensdagmiddag van 13.00 tot 16.00 uur en de le en 3e zaterdagochtend van de maand van 10.00 tot 12.30 uur. Tijdens genoemde openingstijden kunnen de kinderen allerlei dieren aaien en knuffelen. De vrijwilligers zijn aanwezig om vragen te beant woorden over het verzorgen van de dieren. Voor juni staat nog een extra activiteit op het pro gramma, waarover u later in het vooijaar op deze informatiepagina meer kunt lezen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoon nummer (072 -) 535 68 68 Op zaterdag 4 mei 2002 wordt ook in Heiloo de jaarlijkse Dodenherdenking gehouden. U kunt meelopen met de Stille Tocht vanaf de hoek Bergeonstraat/Holleweg naar het monu ment 'De Man van Vught', waar twee minuten stilte in acht wordt genomen. Voorafgaand aan de Stille Tocht is er een oecu menische viering die wordt gehouden in de Ter Coulsterkerk, aanvang 19.00 uur. Deze viering gaat uit van alle kerken van Heiloo. De viering is afgelopen om 19.30 uur, zodat bezoekers die wensen deel te nemen aan de Stille Tocht 10 minuten de gelegenheid hebben zich te begeven naar de hoek Bergeonstraat/Holleweg. De Dodenherdenking wordt afgesloten met een muzikale afsluiting in de Witte Kerk. Programma van de Dodenherdenking 18.00 uur: vlaggen halfstok Vanaf dit tijdstip hangen de vlaggen van alle openbare gebouwen half stok. Ook particulieren worden verzocht deze gedragslijn te volgen. 19.40 uur: start van de Stille Tocht Op dit tijdstip vertrekt de Stille Tocht vanaf de Bergeonstraat/hoek Holleweg naar het monu ment 'De Man van Vught'. Iedereen kan aan deze Stille Tocht deelnemen. 19.50 uur: aankomst van de Stille Tocht bij het monument Harmonie Caedlia zal toepasselijke muziek ten gehore brengen. Na het spelen van 'The last post' door een solist van Fanfare Showband Heiloo wordt om: 20.00 uur: twee minuten stilte in acht genomen Na de twee minuten stilte wordt door enkele gidsen en/of verkenners namens het college van burgemeester en wethouders een krans gelegd bij het monument. Daarna zijn particulieren in de gelegenheid bloemen bij het monument neer te leggen. Er wordt vriendelijk verzocht de plastic verpakking van de bloemen te verwijderen. 20.10 uur: samenzang Na het leggen van de bloemen wordt de plech tigheid bij het monument afgesloten met het gezamenlijk zingen van twee coupletten van het Wilhelmus. 20.30 uur: aanvang herdenkingsconcert in de Witte Kerk De Dodenherdenking wordt in de Witte Kerk afgesloten met een herdenkingsconcert dat ca. 35 minuten zal duren Dit concert wordt verzorgd door uitsluitend Hei boer musici, te weten Gerard Boeters - piano, Teunis van der Zwart - hoorn en Horst Hausen - fluit. Het programma begint met een compositie van Otta Ketting: 'intrada' voor hoorn. Vervol gens vertolkt Gerard Boeters twee preludes van Liadov. Daarna volgt de 'ballade 1941' voor piano en fluit van Fiank Martin. Het concert wordt besloten met een werk van Franz Danzi voor piano en hoorn. Zoals gebruikelijk is dit concert weer gratis toe gankelijk. Gezien de aard van dit concert wordt u vriende lijk verzocht na afloop niet te applaudisseren. Meer informatie Als u nog vragen heeft dan kunt u contact opnemen met de heer J. Beelen van de afdeling Welzijn, telefoonnummer (072) 535 66 83. Op donderdag 2 mei a.s. wordt om 14.00 uur bij de ingang van het gemeentehuis het afstands bord met Swietochlowice onthuld door burgemeester A.H. den Boon. Dit in het bijzijn van Poolse jongeren, Poolse bestuurders, stichting Stedenband en de leden van het college van Heiloo. Informatie Voor eventuele vragen kunt u terecht bij mevrouw G. Kager van de afdeling Bestuurson- dersteuning, telefoonnummer (072 -) 535 66 43. Feest in de plantenkas van GGZ, waar u voor uw kamer- en tuinplanten uitstekend terecht kunt. (foto UKP) Buwalda krijgt een lintje (foto MSP HEILOO - Bij het bedrijf Seven Frogs kunt u van uw foto een mooi kunstwerk laten maken. De foto wordt vergroot en overgezet naar pseudo canvasboard dat vergelijkbaar is met een olieverf schilderij. Daarna wordt het ingelijst naar galeriestandaard, in een grenen, gouden of mahonielijst. Een ideaal en exclusief cadeau voor verjaardag, huwelijk, moederdag of een speciale gift als herinnering aan een speciale gebeurtenis, voor de prijs yan E 34,99, inclusief lijst. Showmodel en inlichtin gen bij: Tabaks- en Cadeauwinkel 't Hoekje, Winkelcentrum Het Hoekstuk, tel. 072-5331254. HEILOO - Op vrijdag 26 april heeft burgemeester A.H. den Boon aan de heer W.U. Buwalda uit Heiloo een Koninklijke Onderscheiding uitgereikt. De heer Buwalda kreeg het versiersel opgespeld in de 'pub'-zaal van Hotel Zuiderduin in Egmond aan Zee. De heer W.U. Buwalda (58) is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Hij ontving deze onderscheiding mede op grond van de belangeloze activitei ten als voorzitter van de stichting Onderwijs Werk Groep (OWG) en de voorlopers van deze stichting. Hij was een voorzitter met een tomelo ze inzet voor de OWG en een onna volgbare stijl, altijd zoekend naar con sensus en draagvlak. Met succes heeft hij in 2002 een reorganisatie binnen de OWG geleid Na 15 jaar treedt hij af als voorzitter van Stichting OWG, een stichting met meer dan 10.000 deelne mers in Nederland en Vlaanderen. Onder zijn leiding is de OWG uitge groeid van een kleine gebruiksgroep tot een professionele organisatie met als doelstelling 'het bevorderen van educatief computergebruik' Hij heeft hiermee een belangrijkè impuls gege ven aan het computergebruik in het onderwijs. De heer Buwalda begon als onderwij zer in Amsterdam. Hij werkte vervol gens in Alkmaar aan de Kohnstamm- school en werd, na de afronding van zijn studie Nederlands, docent aan de Pabo te Haarlem. In de jaren '80 heeft hij zich laten omscholen tot ontwikke laar van educatieve software. Ver volgens ging hij werken bij Courseware Midden Nederland te Utrecht om pro gramma's te ontwikkelen voor het HBO. Maar het onderwijs bleef trek ken en uiteindelijk keerde hij terug naar Haarlem, op het Stafbureau van de Hogeschool Haarlem, waar hij thans nog werkzaam is. De heer Buwalda was binnen de OWG zeer actief in het ontwikkelen van niet- methode gebonden programma's. Door het stimuleren van vrijwilligers bij het ontwerpen en evalueren van deze com puterprogramma's kwamen er direct bruikbare programma's beschikbaar voor het onderwijs. Hierdoor werd, zeker in de eerste tien jaren van het computergebruik op scholen, voorzien in een leemte. De heer Buwalda heeft ook de ontwik keling van een digitale basisschool, interlokaal', gestimuleerd. Deze digi tale school is nu samengevoegd met de digischool, maar blijft verbonden met de OWG. De digitale school was tevens de aanleiding voor Kennisnet. Een platform waarop medewerkers en vrij willigers van de OWG communities verzorgen en waarbij steeds de relatie met de digitale school wordt gelegd. Galerie 1719 Expositie schilderijen van Chris Duinmeyer en Andrez, Verdronkenoord 29, openingstijden donderdag, vrijdag en zaterdag van 13.00 tot f7.00 uur. Nederlands Kachelmuseum Wisselende exposities en tentoonstel lingen. geopend op zondag van 12.00 tot 16.00 uur, t/m 1 oktober ook op vrij dag van 12.00 tot 16.00 uur. HEILOO - Vrijdag 26 april onderte kenden B. Greeuw, directeur van de Woningstichting Heiloo, H. de Bont, voorzitter raad van bestuur van GGZ Noord-Holland-Noord en wethouder Rob Opdam van de gemeente Heiloo een intentieovereenkomst over woningbouw op het binnenterrein van Psychiatrisch Centrum Willibrord aan de Kennemerstraatweg in Heiloo. In deze intentieovereenkomst staat het voornemen verwoord om op het zuide lijk gedeelte van het terrein, grenzend aan Ypestein, woningbouw te realise ren. Hoeveel huizen en wat voor bouwtypes het worden, wilden de heren nog niet kwijt. Dit zullen de partijen in onder ling overleg nog nader bepalen. Tijdens het ontwikkelingsproces, waarin ach tereenvolgens het ruimtelijk ontwerp en het stedenbouwkundig plan worden opgesteld, komt hierover meer duide lijkheid. Van de woningen die gebouwd gaan worden door Woningstichting Heiloo, zal in elk geval een deel bestemd worden voor verhuur aan ex- cliënten van de GGZ Noord-Holland- Noord. Dit is één van de afspraken die in de intentieovereenkomst is vastge legd. Daarnaast zal een deel van het gebied worden ingericht als bedrijfster rein voor Heilooër ondernemingen die uit de dorpskern willen of moeten ver trekken. Doelen Al enkele jaren is gedacht en gespro ken over woningbouw op het Willibrordterrein in het kader van de herinrichting van het terrein. Aanleiding hiertoe is de ontwikkeling in onder meer de geestelijke gezond heidszorg dat patiënten uit instellingen in de gewone woon- en leefomgeving worden gehuisvest. Ten behoeve van het scheiden van wonen en zorg en de maatschappelijk integratie. Het doe! van de woningbouw is derhalve driele dig. Ten eerste wil de Woningstichting tegemoet komen aan de grote vraag naar betaalbare huurwoningen. Volgend de Greeuw kunnen de wonin gen in de huurkrant 112 keer verhuurd worden, zoveel bonnen worden er elke keer dat de krant uitkomt ingeleverd. Om deze reden zal 30 a 40% van de te bouwen woningen gereserveerd wor den voor huurwoningen. Ten tweede willen zowel GGZ als Woningstichting hun visie uitdragen dat het dorp steeds meer naar buiten moet en de zorg naar buiten. Oftewel: uit ervaring met huis vesting van ex-psychiatrische op ver schillende plekken in Heiloo is geble ken, dat dit heel goed werkt. De oude ingebakken gedachte dat patiënten zoveel mogelijk bij elkaar en in een apart instituut verpleegd moeten wor den, wordt daarmee steeds meer losge laten. Ten derde zet de gemeente Heiloo zich steeds meer in voor sociale projectontwikkeling. Dit houdt in dat de winst die wordt gemaakt op koop woningen, wordt gestoken in de bouw van huurwoningen die betaalbaar zijn voor starters. Volgens zowel de gemeente als de Woningstichting Heiloo maakt deze manier van het realiseren van woningbouw op non profit-basis het Willibrord-plan uniek. Park Het centrale middengebied blijft open en krijgt een parkfunctie voor de wijk Ypestein. Dit park kenmerkt zich door een bijzonder element, te weten de vindplaats van het voormalige huis Ypestein. De cultuurhistorische waarde hiervan zal worden vertaald in een kunstwerk op de funderingen van het voormalige kasteel. Ook dit is een doel stelling: een mooi park achterlaten voor het nageslacht waar de gehele Heilooër bevolking van kan genieten. Ook dit is bedoeld om een open cultuur te creëeren in een gebied dat juist als gesloten en afgeschermd bekend staat. Dat stigma zal volgend de Bont van GGZ nog wél even'blijven kleven aan het terrein, maar hij verwacht dat dat in de loop van de tijd steeds minder het geval zal zijn. De omgekeerde integra tie: patiënten laten huisvesten tussen de 'gewone' bevolking, maar straks dus ook^ andersom is hier een belangrijke factor. Volgens de Bont vereist deze omgekeerde integratie ook voor de verzorgers en verpleegkundigen die nu gewend zijn om de patiënten binnen de paviljoe.ns van Willibrord, oftewel op vaste verpleegposten te verzorgen, een andere manier van zowel verpleeg- als denkwijze. Samen met zowel het perso neel als de cliënten is daardoor goed nagedacht over hoe dit in de toekomst het beste kan worden ingevuld. In ieder geval wordt de 'moeilijkste groep', de groep patiënten die nog een intensieve^ vorm van verpleging behoeft, dichtbij de verpleging in het hoofdgebouw van Willibrord gehou den. Andere cliënten kunnen zelf naar de verpleging toekomen, in de vorm van tijdelijke of crisisopvang, en de ver pleging kan bij de cliënten thuis komen. 2004 De eerste woningen zullen overigens pas op zijn vroegst in 2004 gebouwd gaan worden. De intentieverklaring heeft een looptijd van een jaar. Binnen een jaar willen de drie ondertekenaars één en ander uitwerken in een formele samenwerkingsovereenkomst. Een, aantal paviljoens op het terrein heeft of krijgt een andere functie. Zo heeft het Paulusgebouw aan de Ypersteinerlaan al een woonfunctie. Ook het Corneliusgebouw zal vermoe delijk een woonfunctie krijgen. De lange tijdsduur is volgens de heren vooral te wijten aan het feit dat de overheid een gedegen plan voor lange termijnshuisvesting eist, wat pas een half jaar geleden definitief is goedge keurd. Dat betekent dat de drie partij en pas nu kunnen beginnen met con crete plannen en tekeningen, waarbij nog diverse gesprekken over zowel beeld-kwaliteitsplannen als stedebouw- kundige plannen zullen volgen. HEILOO - De plantenkas van GGZ Noord-Holland-Noord bestaat dit jaar 25 jaar. Bij de oprichting was de plan tenkas alleen voor eigen gebruik. In dat kader organiseerden de medewerkers van de kas een aantal jubileumactivitei ten. Zo konden de klanten vorige week profiteren van een aantal lucratieve aanbiedingen in het kader van 'Wie jarig is trakteert'. Er werden in de kas aanvankelijk kamerplanten gekweekt voor het psy chiatrisch ziekenhuis Willibrord. Af en toe kwam er een plantenzaak die plan ten afnam. Tien jaar geleden leidden nieuwe inzichten in de behandeling van psychiatrische patiënten tot (meer) intergratie van deze patiënten in de maatschappij. Deze ontwikkeling ging niet voorbij aan de medewerkers van de plantenkas. Cliënten gingen er wer ken in het kader van arbeidsrehabilita tie. Uitgebreid assortiment De plantenverkoop werd uitgebreid naar medewerkers en particulieren. Het assortiment werd aangepast. Niet alleen kamerplanten, maar ook vaste planten, heesters, coniferen, potterie, grond, mest en aanverwante artikelen worden inmiddels aangeboden. Groencoördinator Wim Haisma is tevreden over deze ontwikkeling. „Tegenwoordig kunnen wij ons aardig meten met de doorsnee tuincentra. We hebben in ons assortiment kamerplan ten, buitengoed en mooie potten. Bovendien is de kwaliteit van onze planten zonder meer goed te noemen, wij kweken namelijk alles zelf. Soms gaan er jaren overheen voordat een plant in de verkoop gaat. Bij ons is het namelijk niet een kwestie van een paar weekjes de kas in en vervolgens zo snel mogelijk in de stellingen." Voordelen In de plantenkas worden tevens grote evenementen georganiseerd zoals de grote geraniummarkt op de zaterdag voor moederdag (in samenwerking met Groei en Bloei) en de kerstmarkt. Door de bredere openstelling komen er steeds meer mensen op het terrein. Dit heeft als voordeel dat vooroorde len over psychiatrie bij deze bezoekers kunnen worden weggenomen. Een ander voordeel is dat cliënten van GGZ NHN kunnen trainen voor een baan. Het geld dat de plantenkas ver dient, wordt vervolgens ook weer in de kas geïnvesteerd. „Denk nu niet meteen dat wij tonnen verdienen hoor", laat Wim Haisma lachend weten. „Het is gewoon leuk dat wij met de inkomsten onze activiteiten steeds verder kunnen uitbreiden. De mede werkers zien het bedrijf als het ware groeien, en dat is mede hun verdienste. Ook investeren wij het geld in goede werkkleding voor de cliënten. Zij dra gen dezelfde kleding als de hoveniers, opdat er geen onderscheid gemaakt wordt. Het grote voordeel van winke- Hen in onze kas is dat je er superklant- vriendelijk geholpen wordt. Je kunt er in alle rust een kijkje nemen, en de prij zen zijn op een overzichtelijke manier aangegeven. En ik noemde het net al, de kwaliteit van de planten is echt onovertroffen!" Kriekkorting De medewerkers en cliënten van de plantenkas hebben inmiddels het jubi leumfeest achter de rug. Op donder dagmiddag vierden zij het 25-jarig bestaan met een gezellige receptie en zij stortten zich 's avonds in het feest gedruis tijdens het Tropisch Feest. Met live muziek en lekkere drankjes en hapjes vermaakten zij zich opperbest. Vrijdag stond het team echter gewoon weer klaar om de planten te verzorgen en de plantenkas er weer tiptop uit te laten zien. In de week van 11 tot en met 18 mei (behalve zondag) is de plantenkas dagelijks van 8.00 tot 16.30 uur geo pend. Van 8.00 tot 10.00 krijgen de kopers een leuke 'kriekkorting'. Wat dat inhoudt, wil Haisma nog even geheim houden, dat mag u zelf komen ervaren. HEILOO - Het is weer mei. Genieten dus. Veel vogelmannen zingen nu. Vooral 's morgens vroeg en in de avond laten ze horen dat ze er (weer) zijn. 'Dit is mijn gebied!' En elke soort doet dat zoals hij besnaveld is. Merels hebben heel afwisselende melodietjes, winter koninkjes herken je aan hun vaste ratel, zanglijsters herhalen elk motiefje steeds twee of drie keer, tjiftjafs slaan de maat, fitissen zingen een weemoedig dalend liedje, en natuurlijk de nachte galen, die spannen de kroon met hun rollers en vette fluittonen. Vanaf de weilanden roepen grutto's, kievieten, tureluurs en scholeksters. Wilt u weten welke vogel welk liedje zingt, of wilt u gewoon genieten van hun gezang en geroep, kom dan op dinsdagavond 7 mei om 19.00 uur naar de parkeerplaats van het zwembad Het Baafje, De Omloop 11 in Heiloo. En als u dan verhinderd bent, of gewoon nog eens wilt genieten, kom dan donder dagavond, 16 mei, zelfde tijd en plaats. Op beide avonden staan gidsen van het I VN, vereniging voor natuur- en milieu educatie, klaar om u wegwijs te maken in de vogelwereld tijdens een wande ling van ongeveer twee uur door het Park Maalwater. Van volwassenen wordt een vrijwillige bijdrage van E 1,50 verwacht; voor kinderen is dat E 1,- (graag gepast). Voor nadere inlich tingen kunt u bellen met tel. 072- 5350323 of 072-5325110. Bibliotheek U kunt zich opgeven voor de cursussen, workshops en^ demonstraties internet voor beginners en gevorderden in april, mei en juni. De gehele maand mei is op de kleuter afdeling de tentoonstelling 'Water voor iedereen' te zien. Tot 27 mei is op de volwassenenafdeling de tentoonstelling 'VOC'. Casa Design Fleurige expositie van schilderijen van Vrouwtje Spaans, Winkelhof 't Loo 45. Noordergeestkerk Expositie van werken van Wim Diepenveen en Peter Huijzer,van 10.00 tot 18.00 uur. Silhouet Expositie schilderijen van Rina Snel, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur, vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Atelier TP Atelier Tine Poelsma, Termijen 189, is wegens omstandigheden tot 4 septem ber gesloten! Beeldentuin Ditta Engel Expositie beeldende kunst, bronzen en gietstenen beelden. Te bezichtigen na tel. afspraak op 072-5336266 aan de Westerweg 182. Zaterdag Palusschool, papier gebundeld neerzetten in de hoek van het Brunogebouw (BukBuk), op de hoek van de Pastoor van Muijenweg en De Kloosterhof. Tussen 09.00 en 11.00 uur. Huis-aan-huis actie tussen Pastoor van Muijenweg-Ewisweg-Het Zevenhuizen en de Westerweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamel- plaatsen langs de weg, voor 09.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo, container op parkeerterrein achter de Ter Coulsterkerk, tussen 10.00 en 12.30 uur. Maandag t/m vrijdag Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6, brengen tussen 8.45 en 15.30 uur. De Zuidwester, Boekenstoin 43, tijdens schooluren, ook gebruikte kleding. Muziek Dansschool Heiloo, Het Veld 1, tussen 9.30 en 12.00 uur en tus sen 14.00 en 19.30 uur. Benedictusschool, J.P Hasebroekweg 21, tussen 8.30 en 16.00 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussën 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks Willibrordschool, container staat naast de C 1000-supermarkt, hoek Wester- weg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Foresters, container op sportpark Het Vennewater, Vennnewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container bij clubge bouw De Bolder, hoek Kerkelaan- /Westerweg. Ook: container op de parkeerplaats bij zwembad 't Baafje. Base- en softbalclub Double Stars Heiloo, container bij het clubhuis op sportpark Het Vpnnewater, tijdens trai ningen en wedstlrijden. Vogelvereniging Kleurenpracht, con tainer bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater. Halen op verzoek, tel. 5337339. Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. Tennisvereniging Het Vennewater, con tainer bij de ingang van het tennispark aan Het Zevenhuizen. Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportpark Het Vennewater. Maan dag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 17.00 tot 21.30 uur, woensdag van 13.30 tot 18.00 uur, zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Ook: container bij de Nic. Greeuwflat in Vrieswijk, tussen 08.00 en 20.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 6