Pony- en paardenclüb Heiloo viert jubileum 'Met een rijbak wordt het dubbel feest' Internationaal toernooi Flashing Heiloo Afscheid Corrie Langereis van dansgroep Wisselpas Groei en Bloei afdeling Heiloo en omstreken 40 jaar Het enige blad waar een vereniging achter staat Druk bezocht popkoor UITKIJKPOST - 1 MEI 2002 Heilooër Bridgeclub TTV Limmen/Heiloo: Fusie geen garantie voor succes Saus Atout Expressionisme en de Bergense School SV Oppositie Nieuw gezicht Vereniging Borstvoeding Natuurlijk Helderziende waarne mingen bij De Nieuwe Wereld HEILOO - Op 20 mei vieren ze samen een feestje: de Landelijke Rijvere- niging Heiloo en omstreken ter ere van het 75-jarig bestaan, Ponyclub Heiloo en omstreken viert het 30-jarig verjaar dagsfeest. Na de fusie (vorig jaar juni) tussen de beide clubs, worden nu ook de jubileums broederlijk gevierd. Er wordt door de ruiters van beide vereni gingen druk geoefend om op deze datum diverse demonstraties te verzor gen. Zij zullen rijden onder dames zadel, in viertallen en met aangespan nen viertallen, carrousel rijden en springen. Een uitgelezen gelegenheid voor de vereniging om zichzelf, met de mogelijke komst van een prachtige rij bak, in het zonnetje te zetten. ,,We wilden eerst tijdens Koning innedag optreden", Iaat de voorzitter van de Landelijke Rijvereniging Arie Zwijnenburg weten. „Dat lukt qua tijd en organisatie echter niet, zodat we het spektakel maar naar 20 mei hebben verplaatst. Vind ik persoonlijk overi gens niet erg, dan kan ik zelf naar Laren, aan het ringsteken meedoen", aldus de paardenliefhebber in hart en nieren. Oorspronkelijk hadden de beide clubs de viering van het jubileum veel uitge breider willen vieren. Het beoogde Concours Hippique, dat voor 13 en 14 juli op, sis, agenda stond, heeft de ver en igih'fc^ch ter moeten annuleren. In plaats''daarvan worden tijdens deze dagen de 'Heilooër Paardendagen' gehouden, een tweedaags festijn met dressuur- en springwedstrijden. Over de reden van de annulering van het concours wil de voorzitter schoorvoe tend kwijt dat deze wedstrijd te groot van opzet was voor de vereniging. „Voorheen mochten wij gebruik maken van 4 hectare weiland van de heer Sprenkeling, dat naast ons terrein ligt. Daar koqden wij extra rijbanen en par keerruimte creëren. Dat ging altijd prima, maar Sprenkeling wil zelf ook graag een rijhal bouwen, zodat hij een manege met stallen naast zijn woonhuis kan exploiteren. De gemeente vond dat op deze plek echter niet acceptabel. Er volgden gesprekken om zijn plannen elders voort te zetten, maar nu heeft hij al maanden niets meer van de gemeen te gehoord. 'Moet ik jullie dan wel gaan helpen', was dan ook zijn antwoord, toen wij vroegen of wij wederom zijn land konden gebruiken." Vergunning noodzakelijk De voorzitter is overigens niet rancu neus jegens Sprenkeling. „Ik zou er waarschijnlijk precies hetzelfde over denken". De paarden- en ponyvereni ging hoopt overigens binnenkort de benodigde vergunning voor een rijbak wél binnen te halen. Oud-voorzitter van de Landelijke Rijvereniging René van«Veen herinnert zich: „Destijds is met wethouder Wuyster de afspraak gemaakt dat wij op het terrein aan het Maalwater (bij HSV) mochten blijven totdat hiervoor een woonbestemming kwam. Toen al is gesproken over een eigen rijhal. Om een vergunning te krij gen moesten wij samengaan met de ponyclub, zodat meer leden gebruik kunnen maken van deze voorziening. Dat is inmiddels gebeurden we kunnen het goed vinden met elkaar, dus wat mij betreft zijn er geen belemmeringen meer." Ook Dave Nanne, voorzitter van Ponyclub Heiloo (destijds aan het Vennewater gehuisvest) ziet het belang van een rijhal in: „De voornaamste reden voor de fusie was voor beide clubs immers de mogelijkheid om daar na een rijhal te kunnen realiseren." Goede voorzieningen gewenst „Weet je wat mij nou zo verbaasd?", onderbreekt de oud-voorzitter van de Landelijke Rijvereniging hem. „Dat het mogelijk is dat een vereniging die al zo lang bestaat nog nooit een eigen ter rein heeft gehad. Wij zijn een van de oudste rijverenigingen van heel Nederland en zeker de oudste van Noord-Holland. Sportief gezien doen onze leden het voortreffelijk. Vroeger hebben wij zelfs op uitnodiging lande lijke demonstraties verzorgd met het Heiloos Showteam! Tot aan dit terrein aan de Zeeweg hebben wij op diverse plaatsen gezeten, en was er eenvoudig geen denken aan extra voorzieningen als een rijhal." Dat er een goede voorziening moet komen voor de ruiters vindt ook de voorzitter van de Ponyclub Heiloo. „In Egmond hebben ze wel drie maneges, in Heiloo hebben we niets. Er moet gewoon iets komen," is hij van mening. „Qua bereikbaarheid ligt ons terrein zeer gunstig. We kunnen vanuit de ver eniging alle kanten op. De gemeente verzorgt de ruiterpaden voor de recre atieve ruiters gelukkig prima. Om in de toekomst te kunnen blijven bestaan is een hal echter onontbeerlijk." Jubileum om nooit te vergeten De Paarden- en ponyclub hoopt met de komst van de rijhal, en het eventueel vergroten van het terrein, in de toe komst zowel op verenigingsniveau als ook landelijk grote wedstrijden en eve nementen te kunnen organiseren. „We hebben nu een uitnodiging van de KWPN merriecompetitie terug moeten sturen omdat ons de faciliteiten een voudigweg ontbreken", treurt René van Veen. „Ik vind het eeuwig zonde dat we dergelijke sportieve evenemen ten niet Voor deze regio kunnen organi seren," verzucht de voormalig voorzit ter tot besluit. „Ik hoop dan ook echt dat wij gauw de benodigde vergunnin gen krijgen zodat dit jubileumjaar er ook echt een wordt om nooit te verge ten!" Een uitspraak waarin Arie Zwijnenberg en Dave Nanne zich vol ledig kunnen vinden. Op 20 mei van 10.30 tot 13.00 uur wordt het jubileum gevierd met diverse demonstraties doort de leden van de vereniging, waarbij publiek meer dan welkom is. Op 13 en 14 juli is men tij dens. de Heilooër Paardendagen wederom van harte welkom. Op zater dag 13 juli worden pony dressuur- en springwedstrijden gehouden, met aan sluitend het springen voor paarden. Een dag later staat dressuur voor paar den, viertallen, en het bestgaand paard op het programma. Voor de paarden- en ponyliefhebbers een uitgelezen mogelijkheid om eens kennis te maken met de vereniging in Heiloo. Een impressie van de rijhal zoals de paarden- en ponyclub deze graag op hun terrein willen hebben. HEILOO - Vrijdag nam volksdans groep-Qpf Wisselpas afscheid van haar danslerièlip Corrie Langereis. Het is bijna %ijéar geleden dat Langereis op verzoek van de Plattelands Vrouwenvereniging Heiloo een volks dansgroep startte, met als favoriet de dansen uit de Balkan. De benodigde kostuums werden door de dames zelf gemaakt met professionele hulp van de vorige zomer overleden Tiny Koelemay. Het werd al snel een succes, zodat -'de groep diverse keren werd gevraagd demonstraties te geven in veel dorpen in de omgeving. Hierdoor werden door deze demonstraties ook daar weer volksdansgroepen opgericht. Mevrouw Langereis heeft voor het volksdansen in Heiloo en omstreken veel betekend, waardoor haar een mooi afscheid in De Beun werd aangeboden. Leden en oud-leden hebben haar uitge breid in het zonnetje gezet, er werd gedanst en gezongen, door een van de leden van het eerste uur werd een toe spraak gehouden, er werden cadeaus gegeven en het feest werd afgesloten met een gezellige lunch. Hoewel De Wisselpas in Marian Knip een waardige opvolgster heeft gevon den, zal Corrie Langereis ongetwijfeld nog lange tijd gemist worden. HEILOO - Basketbalvereniging Flashing Heiloo organiseert voor de 15de keer een internationaal toernooi. Dit toernooi zal plaatsvinden op don derdag 9 en vrijdag 10 mei van 9.00 tot 16.00 uur. Wanneer u met Hemelvaart naar sporthal 't Vennewater in Heiloo komt kunt u genieten van mooie wed strijden, spectaculaire video's en heel veel basketbal. Tijdens dit toernooi zul len teams uit onder andere Groot- Brittannië, België, Duitsland en de ver enigde Staten hun opwachting maken. Gezelligheid en het promoten van bas ketbal staat bij Flashing Heiloo voorop. Heb je interesse of wil je gewoon even komen kijken dan kan dat. Er zijn geen kosten aan verbonden, en je kunt komen met vrienden, kennissen en ouders naar 't Vennewater (sportcom plex aan het zevenhuizen) om er twee onvergetelijke dagen van te maken. Er wordt bij basketbal gespeelt in de vol gende categorieën: Mini's (tot 12 jaar), Aspiranten (tot 15 jaar), Kadetten (tot 17 jaar), Junioren (tot 20 jaar) en Senioren. De vele teams van Flashing Heiloo worden begeleid door gediplomeerde trainers. Samen met enthousiaste vrij willigers maken zij van Flashing Heiloo een mooie en. vooral gezellige club. Maak jij het team compleet? De jeugd groeit sterk in aantal waarbij steeds meer meisjes zich opgeven. De club is, naast alle overige categorieën, nog op zoek naar enthousiaste meisjes die het leuk vinden om te basketballen. Bel vrijblijvend voor informatie of bezoek de website. Bel tel. 072-5339389 of ga naar www.flashingheiloo.nl. HEILOO - De uitslagen van de bij de Heilooër bridgeclub gespeelde wed strijden op dinsdag 23 april zijn: A-lijn: Grootjen - Hurkmans 62.00, fam. v.d. Laan 57.30. B-lijn: fam. Muller 62.50, fam. Elsman 57.30. Op donderdag 25 april: A-lijn: De Bruyckere - Stark 62.50, fam. Neefjes 61.50. B-lijn: Huting - Arnold 60.40, v. Baar - Mooy 59.40. C-lijn: Pohley - Post 58.30, fam. de Winter 56.30. D-Iijn: fam. Kuijper 61.30, v.d. Dool - Neyens 58.80. LIMMEN/HEILOO - In het begin van de voorjaarscompetitie dacht men nog dat het samengaan met TTV Rozing een bredere en sterkere seniorengroep zou opleveren. Misschien is dat ook wel zo, maar het verloop van de wedstrij denreeks toonde niet aan dat dit direct ook voor alle teams geldt. Het e'erste team degradeerde naar de derde klasse, terwijl deze mannen toch al jarenlang een vaste waarde vormden voor de tweede klas en af en toe ook al een uit stapje waagden naar de eerste klasse! In de partijen tegen Disnierats 4 en Treffers 3 hielden ze het dan nog wel op 5-5, maar de opeenvolgende nederla gen tegen De Roemer 1 (3-7), Olympia (E.) 3 (1-9) en DOV 3 (3-7) waren enigszins ontluisterend, terwijl het slot van de serie met ruim verlies in de returns tegen Disnierats 4 en Treffers 3 een compleet vals akkoord tegen geho re bracht. Gelukkig was er ook een uitermate positief geluid: Cor Schaap, al vijftig jaar actief in de sport, waarvan ruim 25 jaar bij de TTV Limmen/Heiloo, pres teerde het om enkele weken terug Nederlands Kampioen te worden bij de veteranen, zowel in het enkel- als het dubbelspel. Dit deed hij tijdens het jaarlijkse toernooi om de hoogste nationale eer, dat ditmaal in Berkel Rodenrijs werd gehouden. Met zijn team deed hij het in de competitie niet zo geweldig, maar toch sprokkelden ze regelmatig genoeg puntjes bijeen en wonnen ze zelfs tweemaal van Disnierats 12, met 7-3 en 9-1 daarna HEILOO - De uitslagen van de bij damesbridgeclub Sans Atout gespeelde wedstrijden op 24 april zijn: A-lijn: Schaap - Zijlstra 59,90, Slob - Schaffer 55,21. B-lijn: Visscher - Meulendijks 59,17, Rootjes - Roozen 57,08. C-lijn: Groen - Boots, 65,83, Weehuizen - v.d. Vlies 57,08. D-Iijn: Berkhout - Broekhuizen 57,81, Maas - v.d. Hulst 57,29. ook nog van WW 3 en Treffers 6. Daarbij was de inzet van Joris Keuning van groot belang, zodat het team zich toch nog weer in de vierde klas kon handhaven. Het derde team had het verrassend genoeg, vanaf het begin al moeilijk in de vijfde klasse. Het verloor ruim van Noordkop 5 (met 10-0 en 3-7), van Julianadorp 1 (met 1-9) en Doko 2 (met 2-8) maar herstelde zich tegen Alkmaar'71 6 (5-5 en 4-6) en Spoetnik 4 (5-5), waardoor ze kantje boord ble ven hangen en het in het najaar wellicht nog eens mogen proberen. Het pas gepromoveerde vierde team zal zeker niet blijven hangen: zij verlo ren kansloos van Esopus 3 (0-10 en'O- 10), Duintreffers 6 (ietsje beter met 4-6 en 0-10), De Roemer 5 (1-9), Olympia 10 (2-8) en Alkmaar '71 7 (2-8) waar door ze het volgende seizoen een her nieuwde aanloop vanuit de zesde klas se zullen moeten nemen. Het vijfde team speelde nog steeds rus tig in de zesde klasse om na de neder laag tegen Typhoon 5 met 2-8 wat bescheiden puntjes te pakken. DOV 17 was nog iets te goed (3-7 en 1-9) maar Backhands 8 werd met tweemaal 7-3 aan de kar gekoppeld. De Victors 6 (opnieuw 5-5) en Typhoon 5 (5-5 dit maal) brachten aardig wat punten bin nen, waardoor een nette middenmoot- positie werd bereikt. Het jeugdteam tenslotte kon ook in het verdere verloop van hun competitie niet de juiste vorm vinden, ze verloren van de Victors 3 (met 1-9 en 3-7) Be Fair 1 (3-7) en Pplisport 2 (met 3-7), herstelden zich enigszins tegen DOV 4 (5-5) en Spirit 7 (ook 5-5) maar dat waren toch niet voldoende resultaten om in de derde klasse te blijven. Ook de voorzitster van Vrouwen van Nu bedankt Corrie Langereis voor haar jarenlange inzet voor volksdansvereniging de Wisselpas. ALKMAAR - De tentoonstelling Noord-Hollands Expressionisme en de ;childers van de Bergense School' is de eerste presentatie van de grote en geva rieerde collectie expressionistische kunst van het Stedelijk Museum Alkmaar. Er is werk te zien van de schilders Gerrit van Blaaderen. Arnout Colnot, Dirk Filarski. de gebroeders Piet en Matthieu Wiegman en Leo Gestel, maar ook van Jan Sluyters, Piet van Wijngaerdt en Charley Toorop. Daarnaast zijn er werken tentoonge steld uit andere musea en van particu liere bruikleengevers. In Noord-Holland heeft het expressio nisme haar hoogtepunt in de jaren 20 van de vorige eeuw. In die tijd woonden en werkten er veel kunstenaars die expressionistisch werk maakten. Het werk van een aantal van hen wordt gerekend tot de Bergense School. Typerend voor deze schilderijen is de zware lijnvoering, de monumentale vlakverdeling en het donkere kleurge bruik, waarin olijfgroen oker, bordeaux rood en zwartbruin overheersen. De tentoonstelling omvat circa 80 schilde rijen. Daarnaast zijn in De Studio pren ten, tekeningen en documenten te zien. Ook de vaste opstelling van het muse um wordt gedeeltelijk bij de tentoon stelling betrokken. Als eigenzinnige pendant van het Noord-Hollands Expressionisme staat Charley Toorop hier centraal. Fietsroute Het expressionisme valt ook buiten het museum te ontdekken. Een fietsroute voert langs de plekken waar schilders hun inspiratie opdeden. Aan de balie van het museum is een routekaart ver krijgbaar. Het Stedelijk Museum Alkmaar, Canadaplein 1. te Alkmaar, tel. 072-5110737 is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur, zaterdag en zondag 13.00 tot 17.00 uur (officiële feestdagen open van 13.00 tot 17.00 uur). De toegangsprij zen bedragen voor: volwassenen E 3.40, jongeren tot 18 jaar gratis, NS- Rabokaart/CJP/65+/Vriendenpas E 1,70 en houders van een museumjaar kaart gratis. Voor meer informatie e- mail museum@alkmaar.nl of op de website www.stedelijkmuseumalk- maar.nl. HEILOO - In de 26ste.en laatste ronde van de interne competitie waren de kaarten in zoverre al geschud dat alleen de clubkampioen bekend was doch de bezetting van de tweede en derde plaats nog geenszins was beslist. De Jager pakte de nieuwe clubkampioen Jongkind in zijn bekende aanvallende stijl aan met een alles of niets aanval op de koningsvleugel. De aanval sloeg echter niet door en hij moest berusten in remise. Langereis stelde zijn tweede plaats vei lig door in een onstuimige partij Woudstra van zich af te schudden ter wijl Maas na een rustige partij tegen Folkertsma een gelijkwaardige remise stand wist te bereiken en daardoor beslag wist te leggen op de derde plaats. In de staart van het klassement werd er nog van alles aan gedaan om het schaakego op te poetsen om zodoende nog. een paar plaatsen te kunnen stijgen. Blom greep die kans door in zijn partij tegen De Lange, die de laatste tijd pret tig op dreef is, in het middenspel het initiatief te grijpen en met een oogstre?. lend mooie mataanval met dame en paard de partij elegant te beslissen. Roodbol profiteerde gehaaid van de van sleetse manier waarop Kraayenbrink dacht zijn partij te moe ten opzetten. Die rommelde maar wat in de kantlijn want het had kop nog staart en had alles weg van een partijtje voor de vaak. Je mag dan op remise hopen maar dat zat er echt niet in. V.d. Wal tenslotte had geen kind aan nieuwkomer van Ham die voldoende talent heeft om volgend jaar hoog te eindigen. De uitslagen: de Jager - Jongkind rem., Langereis - Woudstra 1-0, Folkertsma - Maas rem., van Etten - Huffnagel 1-0, Manni - v.d. Werff 0-1, v.d. Wal - van Ham 1 -0, Hassing - Sauer 0-1Jongerius - Rump 1-0, Jonkheer - Horninge 1-0, Tuinstra - Bik 0-1, de Lange - Blom 0-1, Roodbol - Kraayenbrink 1-0. Jolande Mooy rechtshaalde het hoogste aantal punten van de wedstrijd, Joke Druyven (links) werd regionaal kampioen, (foto MSP) HEILOO - In de lentemaand mei bestaat de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde Groei en Bloei, afdeling Heiloo en omstreken 40 jaar. Om precies te zijn: op 15 mei 1962 werd afdeling Heiloo opgericht en later uitgebreid met leden in Limmen, Akersloot, Castricum en Uitgeest. Enige jaren geleden werd ook de afde ling Beverwijk-Heemskerk bij Heiloo gevoegd. In totaal kent Groei en Bloei Nederland 60.000 leden. Naast aller hande activiteiten krijgen leden tevens het informatieve maandblad Groei en Bloei toegestuurd. Afdeling Heiloo heeft bijna 900 leden. En niet alleen leden kunnen meegenieten. Ook ande re belangstellenden kunnen geheel gra tis de- veelal instructieve- lezingen* meemaken. Beroepsmatige voorlichting J. van der Plaat (PR) en Anneke Kempers (voorzitter) raken niet uitge praat, wanneer ze gevraagd worden naar 40 jaar Groei en Bloei in Heiloo. Groei en Bloei is bij velen bekend als tijdschrift. Echter, achter dit tijdschrift gaat een levendige vereniging schuil, met Koningin Beatrix als bescherm vrouwe. Wanneer men zich abonneert, is men tevens lid van de plaatselijke vereni ging. Zo'n 127 jaar geleden is de ver eniging opgericht door beroepslieden, veelal tuinders. Zij hadden voor ogen beroepsmatige voorlichting te geven over tuinbouw en plantkunde. De plaatselijke vereniging Heiloo is een actieve afdeling. Binnen Groei en Bloei Heiloo is een flink aantal commissies werkzaam, zoals die voor bloemschik ken, excursies, cursussen en lezingen. De Nieuwe Stek Via het huisorgaan 'De Nieuwe Stek' worden de leden geïnformeerd over Het wel en wee van de vereniging. De jongste uitgave van dit frisgroene ledenblad staat boordevol activiteitèn vanwege het jubileumjaar. „Wij houden ons bezig met flora en fauna", 'zo vertelt Anneke Kempers, „Zo hebben wij nu ook een lezing over vogels rondom het huis door Jan Stok. De lezingen hebben een instructief karakter. Vele tuinliefhebbers en hob byisten komen daar naar toe. De hoofdmoot is toch wel de flora. Het bloemschikken is wel het belangrijkste item. Dit jaar hebben we kinderbloem schikken georganiseerd voor vader dag." Schoolbloei niet babyvoeding Dat Groei en Bloei Heiloo de jeugd niet vergeet mag ook blijken uit een aantal activiteiten voor de schoolkinde ren. Ter ere van het jubileum krijgen alle schoolkinderen in Heiloo en Limmen een zakje zonnebloemzaden met instructie. De scholier die de hoog ste zonnebloem kweekt, verdient een prijs. Daarnaast is er een leuke kleur- wedstrijd, waar natuurlijk ook de aller kleinsten aan mee kunnen doen. Bijzonder is ook de (meer gebruikelij ke) 'Schoolbloei'. Van der Plaat en Kempers vertellen: „Alle kinderen van groep 6 gaan dan zaaien en plantjes kweken. Uiteindelijk mogen ze,hun plantjes verkopemop een markt. Van de opbrengst kopen ze dan weer potloden of zo. De kinderen zijn heel enthousiast. Je pikt zo de tuinlieden eruit." Anneke vult haar eigen verhaal aan: „Ik zeg altijd maar: Jongens, in zaadjes zit alles: bloemen, stelen, blaadjes. Eerst krijgen de zaadjes babyvoeding, dat is dan zaai en stekgrond. Daarna bruine bonen met appelmoes, dat is dan bemeste grond. Maar jullie moeten wel tegen de plantjes praten. Zegt er laatst één: Juf, hij heeft ervoor gezongen!" „Vroeger deden wij dat eigenlijk ook al. We namen een bruine boon mee van huis en stopten die in onze sponzen- doos. Dan zag je hem gaan groeien. Dat was de voorloper van schoolbloei", zo lacht Van der Plaat. De topper: bloemschikken Jaarlijks is er een tuinenreis, die meest al naar Engeland voert. Dit jubileum jaar staat Madeira, hét bloemeneiland, op het programma. De liefde voor bloemen komt tot uiting in de topper van Groei en Bloei: het bloemschikken. Voor het Kerstbloemschikken bestaat zelfs een wachtlijst. Vorige week vond de regionale wedstrijd bloemschikken plaats. De jubilerende afdeling Heiloo was dit keer organisator. Een enthou siaste groep maakten in het schoolge bouw aan de Dusseldorperweg in Limmen hun creatieve gaven waar. Groei Bloei Heiloo hield aan de vooravond van de Limmer Bloemen dagen het Regionaal Evenement Bloemschikken voor Amateurs, met deelnemers uit AlkmaarHeerhugo- waard, Schagen, de Egmonden, Enkhuizen, Heiloo en Hoorn. De werk stukken werden tijdens de Bloemen dagen tentoongesteld in Vredeburg. De organiserende afdeling Heiloo die haar 40-jarig jubileum viert deed mee met vier kandidaten voor de afdeling en twee deelnemers in de open klasje. Deze dames kregen de wisselbeker. Binnen het thema voor het vrije werkstuk 'de Vijftiger Jarenwerd een opvallend mooi 'filmsterren' bloemwerk gemaakt door Yolanda Mooy in de Open Klasse, die daarmee de hoogste punten haalde. Joke Druyven mag zich een jaar lang regionaal kampioen noemen, doordat zij een prachtig vaasboeket als verplicht stuk maakte. Tonia Rijpkema scoorde hoog met een bloemenhoed in oranje tinten en Mercedes Docter koos voor een mooi arrangement in rode tinten, compleet met tule petticoat. Lucia Admiraal had een klokgaaf rock around the clock'-stuk, terwijl Hanneke Noom een prachtig wit bruidsboeket in vijftigerjaren-stijl schikte. Groei Bloei Heiloo is er trots op dat zij in het jubi leumjaar kampioen is geworden. In Heiloo start na de zomer weer een cur sus bloemschikken. Voor informatie kunt li bellen met tel. 072-5321033. ALKMAAR - Najaren een aanspreek punt te zijn geweest voor zwangere vrouwen, voedende moeders en wer kers in de gezondheidszorg in Alkmaar en omstreken, geeft Pauline Swart het stokje nu door aan collega Annemarie Weerman. Bij de vereniging Borstvoeding Natuurlijk vindt u allerhande informa tie over borstvoeding via internet, lite ratuur en bijeenkomsten van borstvoe dingsorganisaties. Toch is er nog veel onwetendheid en vooral ook onzeker heid rond dit onderwerp. Bijna alle moeders beginnen met borstvoeding geven als hun baby geboren is, maar het grootste deel haakt binnen 3 maanden af. Het is prettig als er iemand is waar bij ouders terecht kunnen met vragen over borstvoeding. Heldere informatie overbrengen en net dat positieve steun tje in de rug geven is heel belangrijk. Annemarie begint als kersverse con tactpersoon vol enthousiasme aan haar nieuwe job. Borstvoedipgservaring had ze al. Door het volgen van de kader training van de Vereniging Borstvoeding Natuurlijk is daar nog de nodige kennis aan toegevoegd. Annemarie zoekt nog een collega om samen dit werk te doen. Dus: Ben je voedende moeder (geweest) en heb je zin in een nieuwe uitdaging? Bel: 072- 5125810. De informatiebijeenkomsten van de Vereniging Borstvoeding Natuurlijk zijn elke laatste woensdag van de maand (24 april, 29 mei. 26 juni, 28 augustus) van 20 uur tot 22 uur in het hoofdkantoor van Regionale Thuiszorg, Ampèrestraat 21, Alkmaar. Deelname is gratis, maar een vrijwillige bijdrage ter ondersteuning van de ver eniging wordt op prijs gesteld. Aanmelden is niet nodig en baby's zijn welkom. ALKMAAR - Op maandagavond 6 mei kunt u bij spirituele stichting De Nieuwe Wereld komen ervaren hoe bij zonder het is wanneer een medium rechtstreeks vanuit de Andere Wereld mededelingen mag doen,die de stappen van dit moment op uw levenspad kun nen verduidelijken. Locatie: Fnidsen 33 te Alkmaar. Aanvang 20.30 uur, zaal open 20.00 uur. Entree: E 4,55 p.p. Inlichtingen tel. 072-5334280. HEILOO - Na het spetterende optre den van de dinsdagmiddagmeiden van Popkoor in de BukBuk, was afgelopen donderdag 25 april de beurt aan de woensdagavondploeg. 27 Vrouwen en 1 man, ondersteund door een uitsteken de band, zongen de vonken er vanaf! Het repertoire, met afwisselend uptem po- en melodieuze nummers van Sting en de Police, werd vol vuur en enthou siasme gebracht. Het was zo aansteke lijk, dat in de zaal minstens zo hard en swingend werd meegezongen en- gedanst. Twee toegiften waren nodig voordat het koor rrioe, maar heel tevre den van het podium af mocht. 1 Iedereen kijkt al weer uit naar volgend jaar. Vanaf eind augustus zal wederom onder leiding van basgitaris. Jasper Teule worden gewerkt aan songs van dit keer U2. Iedereen die ziel. bij het koor wil aansluiten kan bellen met Martine Schouten, tel. 072-5338576, of Brigit van Trigt, - tel: 072-5337069. Het koor zou het erg leuk vinden als er vol gend jaar meer dan één man op het podium staat. Het Popkoor trok een volle zctctl in de BukBuk. (foto MSP)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 8