(rf Tuinarchitect geeft advies Nationale Tuinontwerpdag 2002 Luilak en Goud van Oud bij Conquista De Egmond Berging torpedo's en Seehund veilig geklaard Expositie Piet Veen m* en Ak mi tapijten gordijnen© karpetten UITKIJKPOST - 15 MEI 2002 - PAGINA 12 Pinkster opstaprondvaart Vreemdelingendienst controleert medewerkers restaurants A. Emmens-Knol nieuwe burgemeester Castricum Meervoudige beenbreuk na botsing vrachtwagen Castricum biedt mogelijkheid voor aanvragen referendum Condoleanceregister Pim Fortuijn Lentefair Sint Maartenschool Limmen Woninginbraken Hommage aan Mondriaan bij Galerie Conny van Kasteel Botsing tussen twee auto's Onderhandelingen over reddingsplan De Watertoren Winkeldief vlucht na uitdelen klappen De Watertoren druk bezig met activiteiten Rijksweg 127 Limmen Q72 505 1602 dinsdag t/m zaterdag geopend vrijdagavond geopend A r Ondanks de tragische gebeurtenissen rondom de laffe moord op Pim Fortuyngaan de verkiezingen vandaag toch door. Weet u al op wie u gaat stemmenIllustratie van Margaret van Bronkhorsl-van Hettema. AKERSLOOT - Op eerste en tweede pinksterdag wordt er door Horeca- en Recreatiebedrijf 't Hoorntje een twee tal rondvaarten georganiseerd naar Spijkerboor/ de Woude en de Zaanse Schans. De afvaart met partyschip de 'Claes Horn', zal op beide dagen zijn om 14.00 uur vanaf de steiger van 't Hoorntje, Kerklaan 20 te Akersloot. Route eerste pinksterdag Op eerste pinksterdag, zondag 19 mei, is de bestemming Spijkerboor/ de Woude. De route gaat via het Alkmaardermeer en het Uitgeester- meer langs de dorpjes Markenbinnen, West- en Oost Knollendam naar Spijkerboor. Tijdens de rondvaart wor den allerlei wetenswaardigheden ver teld over het gebied waarlangs gevaren wordt. Verder vervolgt de tocht om de Starnmeerpolder, langs het pontje van Spijkerboor en Oost- en West Graftdijk. Daarna passeert u het pitto reske dorpje De Woude op het eiland van de Westwoudpolder. Het laatste stuk gaat wederom over het Alkmaardermeer richting Akersloot waar de rondvaart om 17.00 uur eindigt bij de 't Hoorntje, de thuishaven van de 'Claes Horn'. Kosten: volwassenen 9 euro, inclusief 1 kopje koffie of thee met gebak, en kin deren tot en met 11 jaar 7 euro, inclu sief frisdrank. Route tweede pinksterdag Op tweede pinksterdag, maandag 20 mei, gaat de tocht via het Alkmaarder meer en het Uitgeestermeer over de Markervaart en de rivier de Zaan naar de Zaanse Schans. Hier kunt u om 15.30 uur uitstappen en heeft u de gele genheid te passagieren op dit wereld beroemde stukje Nederland. U kunt daar onder andere de houtzaag- en mosterdmolen bezichtigen, het eerste winkeltje van Albert Heyn bekijken, en eventueel een foto te maken bij de grootste klomp van Nederland. Om 16.30 uur vaart de 'Claes Horn' weer af voor de terugvaart, waar om 18.00 uur de thuishaven in Akersloot weer wordt bereikt. Kosten: volwassenen E 11,50, inclusief 1 kopje koffie of thee met gebak, kin deren t/m 11 jaar E 9,50, inclusief fris drank. Om teleurstellingen te voorkomen is het wenselijk te reserveren; Horeca- en Recreatiebedrijf 4 Hoorntje, Kerklaan 20, 1921 BL Akersloot, tel. 0251 - 312120. Internet WWW.Hoorntje.nl, e- mail Hoorntje@snel.net AKERSLOOT - Voor de derde keer vindt op vrijdag 24 mei in vijftig steden door het hele land de Nationale Tuinontwerpdag plaats. Meer dan vijf tig tuinarchitecten en evenzoveel stu denten geven die dag gratis advies aan het grote publiek over ontwerpproble men van de eigen tuin. In de Bibliotheek Akersloot, Rembrandt- singel 1, is op vrijdag 24 mei van 14.00 tot 17.30 uur de tuinarchitect Lodewijk Baljon aanwezig om uw vragen te beantwoorden en adviezen te geven. U kunt terecht met vragen over bijvoor beeld ontwerpstijl, inrichtingsadvies, kosten, budgetbewaking, keuze van hovenier, boomsoorten of beplantings mogelijkheden. Alles kan ter sprake komen. U kunt ook een tekening of situatieschets van de tuin meebrengen of aan de hand van foto's vragen stel len. Uit ervaring blijkt dat de tuinarchi tect snel zo'n 15 minuten per bezoeker bezig is, daarom vraagt de bibliotheek geïnteresseerden zich vooraf in te schrijven bij de informatiebalie van de bibliotheek, dit kan ook telefonisch op nummer 0251-312948. Speciale krant De Nederlandse Vereniging voor Tuin en Landschapsarchitectuur (NVTL) wil met de Nationale Tuinontwerpdag de tuinarchitectuur meer onder de aan dacht brengen. Ter gelegenheid van deze gebeurtenis wordt ook een specia le krant uitgegeven die gratis wordt verspreid. Daarin zijn diverse gesprek ken met deskundigen te vinden die een eigen kijk op de architectuur geven of vertellen over hun persoonlijke gedre venheid. Uit de ervaringen van de afgelopen jaren blijkt duidelijk dat het publiek op zoek is naar informatie en deskundig heid op het gebied van de tuininrich ting. Met de Tuinontwerpdag wil de NVTL de drempel naar deze advies verlening verlagen. Na 24 mei kunt u de meest gestelde vragen en de gegeven oplossingen bekijken op de internetsite www.tuinontwerpdag.nl. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN CASTRICUM - De Vreemdelingen dienst van de regiopolitie Noord- Holland-Noord heeft vrijdagavond een controle gehouden in diverse restau rants in Castricum. De controle was vooral gericht op de mogelijk aanwe zigheid van werknemers die niet in het bezit waren van de vereiste documen ten. In de keuken van een van de gecontroleerde bedrijven werden twee personen van buitenlandse afkomst aangetroffen die zich niet konden legi timeren. Zij zijn ter vaststelling van hun identiteit aangehouden en overge bracht naar het politiebureau in Alkmaar. Daar zijn zij voor verder onderzoek ingesloten. CASTRICUM - Mevrouw A. Emmens- Knol (55) is benoemd tot burgemeester van de gemeente Castricum. Mevrouw Emmens is sinds 1996 burgemeester van de gemeente Eibergen. Daarvoor was zij ruim zes jaar burgemeester van Westerbork. Castricum is een nieuwe gemeente die per 1 januari 2002 is ontstaan na de samenvoeging van Castricum, Aker sloot en Limmen. De benoeming van mevrouw Emmens, die lid is van de PvdA, gaat in per 16 juni. CASTRICUM - Vrijdagmiddag 10 mei omstreeks 14.15 uur is een 14-jarig meisje uit Castricum aangereden door een vrachtwagen op de rotonde Kleibroek/ Prinses Beatrixstraat/ Ruiterweg/ Torenstraat. De vrachtwa genchauffeur, een inwoner van Limmen, kwam vanaf de Prinses Beatrixstraat de rotonde opgereden en sloeg rechtsaf het Kleibroek op. Daarbij zag hij het fietsende meisje over het hoofd en reed haar aan. Het meisje heeft een meervoudige been breuk opgelopen en was enige tijd bui ten westen. Zij is naar het MCA in Alkmaar overgebracht. CASTRICUM - In de gemeente Castricum bestaat sinds kort de moge lijkheid om een referendum te houden. Op 28 maart heeft de gemeenteraad van Castricum - op grond van de Tijdelijke Referendumwet (Trw) - een verordening vastgesteld waarin dat is geregeld. Referendabel In Castricum geldt dat sommige soor ten besluiten die na 1 januari 2002 door de gemeenteraad zijn vastgesteld,'refe rendabel' zijn, dat wil zeggen dat er een referendum over kan worden gehou den. Kiesgerechtigden inwoners (ieder een die mag kiezen voor de gemeente raadsverkiezingen) van de gemeente Castricum mogen daarover een 'correc tief raadgevend referendum' aanvra gen. 'Correctief' betekent dat een refe rendum kan worden aangevraagd over j reeds genomen besluiten; 'raadgevend' wil zeggen dat het verzoek hiertoe uit gaat van de gemeenteraad. Niet over alle besluiten van de gemeen teraad kan een referendum worden aangevraagd. Het college van burge meester en wethouders beslist dat.^In de lokale media en binnenkort ook op de gemeentelijke website staat te lezen welke besluiten van de raad referenda bel zijn en voor welke datum een (inlei den) verzoek voor een referendum moet zijn ingediend. Komt het tot een referendum, dan mogen alle kiesgerechtigden in de gemeenten - net als tijdens een verkie zing - hun stem hierover uitbrengen. Uitslag De uitslag van de stemming wordt zo snel mogelijk gepubliceerd in de media en op de website van de gemeente. De burgemeester doet verslag van de uit slag aan de gemeenteraad. De raad hoeft de uitslag van de stemming niet over te nemen. Neemt de raad de uit slag inderdaad niet over, dan stelt hij een nieuwe ingangsdatum vast. Neemt de raad het besluit wel over dan komt het oorspronkelijke besluit te verval len. Het is aan de raad om dan een eventueel nieuw besluit te nemen. LIMMEN - Op 18 mei van 's morgens vroeg tot 's avonds laat is het een groot spektakel bij Conquista. De tieners beginnen de ochtend met een groot scheeps luilakevenement. Heel Limmen zal weten dat het luilak is die dag. Zorg ervoor dat je met je fiets, met flink veel lawaai eraan, om 05.30 uur bij Conquista bent. Van daaruit gaat de optocht met een muziekkar door heel Limmen. Als je terug bent bij Conquista, zal er vanaf 07.00 uur een luilakdisco voor jullie zijn. Deze wordt verzorgd door-Stan en Jolien. Zij zullen er een waar luilakfeest van maken. De luilakdisco duurt tot 09.00 uur. Dus mocht je vroeg wakker gemaakt zijn door de luilakkers en zat je niet op je fiets 's morgensvroeg, spring uit je bed en ga alsnog naar het luilakfestival. Je bent van harte welkom. Spelletjesochtend Vanaf 10.30 uur is voor de kinderen in de leeftijd van 4 tot 12 jaar een spelle tjesochtend. Bij mooi weer zal dit bui ten plaatsvinden op het veldje bij de kerk. Bij regen, onweer en hagel in Conquista zelf. De ochtend duurt tot 12.00 uur. De entree is E 1,-. Jongerencafé Om 20.30 uur barst het geweld los in het jongerencafé. Dj Rob heeft alle oude singles en l.p.'s van zolder gehaald en staat garant voor een lekkere avond Goud van Oud. Heb je zelf ook nog een leuke single of lp die graag nog een keertje wilt horen? Neem hem mee, zodat ook jouw favoriet die avond gedraaid kan worden. Ga lekker op die avond een biertje happen bij Conquista en leef je uit op de muziek uit de jaren 70 en 80! Om 01.00 uur sluit de tent, dus kom op tijd. De entree is gratis. Tienerruimte ln de tienerruimte is voor de jeugd van 12 tot 16 jaar op deze avond een disco. De tienerruimte is geopend van 19.00 tot 23.00. De entree is gratis. Vrijdag 17 mei is het jongerencafé geo pend van 20.30 tot 01.00 uur en zondag 19 mei is Conquista geopend van 14.00 tot 17.00 uur. CASTRICUM - De gemeente Castricum heeft een condoleanceregis ter geopend naar aanleiding van het overlijden van de heer Pim Fortuijn op 6 mei. Personen die hun medeleven wil len betuigen kunnen dat doen in het register, dat in de hal van het gemeen tehuis aan het Raadhuisplein 1 in Castricum ligt. Zij kunnen daar terecht tijdens werkdagen tussen 8.30 en 12.30 uur en tussen 13.30 en 17.00 uur. LIMMEN - Zaterdag 18 mei is er op de Sint Maartenschool in Limmen weer veel te beleven. Na de vele verbouwin gen en nieuwe lokalen wordt het nu hoog tijd om de speelpleinen aan te pakken. Het is de bedoeling dat er een aantal nieuwe speeltoestellen wordt aangeschaft. Daarom heeft de ouder raad een lentefair georganiseerd. Van 10.00 tot 16.00 uur zijn er spelletjes en een springkussen, rijtoer met paard en wagen, rommelmarkt, workshops line- dansen en lentegroen, verkoop van plantjes en windlichtjes (door de kinde ren zelf gemaakt), rad van avontuur met leuke prijsjes, een restaurant voor een lekker hapje en drankje en er is zelfs een echte taartbak wedstrijd. Lever voor 11.00 uur uw taart in bij de school en wie weet wint u een van de drie hoofdprijzen: een workshop taar ten maken bij Bakker Bakker. De prijsuitreiking is om 11.30 uur. Hierna worden de taarten verkocht in het restaurant bij een heerlijk kopje koffie, natuurlijk allemaal voor het goede doel. AKERSLOOT - In de nacht van vrij dag 10 op zaterdag 11 mei is er inge broken in een woning aan het Kerkemeer in Akersloot. De inbrekers hebben de sleutel van de deur aan de achterzijde van de woning, die aan de binnenkant in het slot zat, met een stokje naar binnen geduwd en vervol gens de sleutel via het kattenluikje van de grond geraapt en de deur geopend. De onbekenden hebben enkele kle dingstukken, schoenen, een mobiele telefoon en geld meegenomen. Tevens hadden zij een koffertje en een tas doorzocht. Hommage aan Mondriaan Werk van Piet Veen(foto MSP) ZUID-SCHERMER - Op 19, 20 en 21 mei exposeert de Heilooër Piet Veen (72) gouaches in het Zwarte kerkje in Zuid-Schermer. De nog immer actieve Piet Veen maakt schitterende gouaches en gebruikt daarbij een verrassende sjabloontechniek. Piet begint met schetsen in het veld die hij later thuis uitwerkt en waarna hij de verschillende sjablonen gaat snijden; een precies en tijdrovend werk. Dan pas begint het eigenlijke werk, voor een enkel detail uit het doek zijn vaak meerdere sjablo nen nodig. Piet tamponneert de verf binnen de sjablonen en uiteindelijk vormen alle stukken het beeld dat Piet al in zijn hoofd had. In de jaren na zijn pensionering als reclameontwerper is het werk van Piet Veen intenser en emotioneler gewor den en het Iaat zich met niets vergelij ken. Zijn laatste werk spreekt vooral aan door het gebruik van frisse kleu ren; het licht is gevangen in schitteren de taferelen. Het getoonde werk is alle maal recent en nog niet eerder ten toongesteld. Thema De expositie draagt als thema Noord Holland en ...andere zaken. Het groot ste deel van het werk omvat scènes van het mooie Noord Hollandse landschap, maar Piet kon het toch ook niet laten om onderweg in zijn geliefde Frankrijk schetsblok en potlood ter hand te nemen en de andere zaken op het doek vast te leggen. De openingstijden op de drie dagen zijn van 11.00 tot en met 17.00 uur. U vindt het Zwarte Kerkje aan de Zuidervaart nr. 20-22 in Zuid- Schermer. EGMOND - Op 25 mei wordt om 17.00 uur in Galerie Conny van Kasteel de tentoonstelling Hommage aan Mondriaan door Ankie* de Jongh- Vermeulen, directeur Mondriaanhuis, geopend. Aan iedere kunstenaar is gevraagd een eigen werk in tafel-kruk of stoel-vorm ter ere van Mondriaan te maken. In totaal 37 kunstenaars heb ben aan dit project hun medewerking verleend, waarvan er 7 een tafel heb ben gemaakt. Idee Bijna twee jaar geleden is het idee in Frankfurt, thuis bij de Duitse beeld houdster E.R. Nele geboren. Bij een atelicrbezoek vroeg van Kasteel haar een Hommage aan Mondriaan te maken, het moest echter geen beeld zijn. Het werden zeven tafels- 28 kruk ken en twee stoelen, gemaakt door 37 kunstenaars. De kunstenaars wisten niet van elkaar wie er aan het project meededen. Dit om te voorkomen dat ze met elkaar over het project zouden pra ten. Iedere kunstenaar moest het zelf oplossen. Er zijn kunstenaars van ver schillende disciplines uitgenodigd, alle maal abstract maar wel met een bin ding met Mondriaan, bekende en min der bekende, oude en jongere kunste naars. Ook is iedere kunstenaar gevraagd documentatie, schetsen, werktekenin gen en een motivatie te geven, die aan de wand komen te hangen. Er is ook een muzikale Hommage aan Mondriaan. Compositie en uitvoering door Witte van der Veen. De cd van deze Hommage aan Mondriaan is in de Galerie verkrijgbaar. Overzichtstentoonstelling Tevens is er een overzichtstentoonstel ling waar iedere kunstenaar met eigen werk en documentatie vertegenwoor digd is. Deze werken zijn op een nabij gelegen locatie te bezichtigen. De ten toonstelling blijft tot en met 23 juni in de Galerie (6 tot en met 9 juni is de Galerie gesloten). De Hommage aan Mondriaan gaat vervolgens naar Amersfoort waar de tentoonstelling in het Mondriaanhuis-Museum voor con structieve en concrete kunst- van 14 juli tot en met 24 september te bezichtigen is. Galerie Conny van Kasteel, Noorderstraat 4, Egmond aan Zee, is geopend donderdag tot en met zondag tussen 15.00 en 19.00 uur of volgens afspraak, tel. 072-5067151. EGMOND - De berging van de twee op scherp staande torpedo's van onder zeeër de Seehund voor de kust van Egmond-Binnen is afgerond. Maandag wisten de bergers van de duik- en demonteerploeg van de Koninklijke Marine de eerste torpedo rond 15.00 uur veilig te stellen. De werkzaamhe den waren een dikke week vertraagd, door de storm en het slechte weer van die periode. Maandag werd om 9.00 uur aangevangen met de bergingswerk zaamheden. De klus bleek minder makkelijk dan gedacht, want een uur of zes later kon pas de eerste torpedo worden geborgen. Deze torpedo zorg de door een kapotte ontsteking voor veel problemen. Het fixeren van de tweede torpedo leverde vervolgens nog meer moeite op. Doordat de bom schuin onder de duikboot lag was het voor de bergers niet eenvoudig om op een veilige manier bij het projectiel te komen. Pas rond 22.00 uur kon ook deze ontsteking EGMOND - Op woensdagochtend 8 mei omstreeks 9.50 uur heeft er een botsing tussen twee auto's plaatsgevon den op het kruispunt Hoeverweg/ Zeeweg in Egmond aan den Hoef. Een bestelauto uit Amsterdam reed over de Hoeverweg vanuit de richting Alkmaar en reed bij groen licht het kruispunt op. yanaf de Zeeweg kwam een automobi list, een 48-jarige man uit Egmond aan den Hoef, vanuit de richting Heiloo die het rode verkeerslicht negeerde en ook de kruising op reed. De bestelbus kon de automobilist niet meer ontwijken waarna een botsing ontstond. De bestelbus sloeg over de kop, waardoor de Amsterdamse chauffeur van het bestelbusje bewusteloos uit het busje gehaald moest worden. De man is met nek- en beenklachten naar het MCA in Alkmaar vervoerd. De automobilist uit Egmond aan den Hoef is met nek- klachten en een verwonding aan het oog ook naar het MCA overgebracht. BERGEN - Dinsdag 7 mei om 15.00 uur heeft er op het gemeentehuis van Bergen een bijeenkomst plaatsgevon den inzake de voortgang van recreatie centrum De Watertoren te Egmond aan. Zee. Hierbij waren afvaardigingen van respectievelijk het gemeentebe stuur, het stichtingsbestuur van De Watertoren, geadviseerd door de opstellers van het reddingsplan, en de ondernemers uit Egmond, aanwezig. Het gesprek is constructief verlopen. Resultaat van het gesprek is dat het concept ondernemingsplan verder uit gewerkt gaat worden. Door het gemeentebestuur is de betrokkenheid van ondernemers en bevolking positief gewaardeerd. Binnenkort zal een ver volggesprek plaatsvinden. CASTRICUM - Op donderdag 9 mei omstreeks 17.00 uur heeft een winkel dief de benen genomen nadat hij de bedrijfsleider van een supermarkt aan de Zeeweg in Castricum een paar klap pen had gegeven. De bedrijfsleider had een man aangehouden,toen die betrapt werd op winkeldiefstal. De deelde ver volgens enkele klappen op het gezicht van de bedrijfsleider uit waarna de man er vandoor ging. Het signalement van de dader: een man van ongeveer twin tig jaar oud, kort donkerblond haar, 1.75 meter lang en hij droeg een glim mende gele sportbroek, een grijs shirt met gaatjes en een beige/lichtgrijs jack. verwijderd worden en kon de torpedo worden afgevoerd. Volgens John van Woezik, woordvoerder namens de gemeente, zijn de warheads (explosieve koppen van de torpedo's) een veilig eind op zee tot ontploffing gebracht. Gistermiddag kon het wrak van de onderzeeër nog niet worden geborgen, vanwege de slechte weersomstandighe den. Hierdoor is de werkkuip waarin de boot ligt weer onder water gelopen, wat de berging bemoeilijkt.Wanneer de onderzeeër daadwerkelijk kan worden gelicht is nog niet bekend, de firma Wijsmuller hoopt het wrak deze week nog te kunnen bergen. Van de Seehund is niet veel meer over dan een hoop schroot, wat duidelijk werd toen de boot bij laag water zicht baar werd in de werkkuip. De duikboot is bovendien in meerdere stukken gebroken, zodat het onwaarschijnlijk lijkt dat de boot nog gerestaureerd en tentoongesteld zal worden. EGMOND - Ondanks het besluit van de gemeente om af te zien van de offer tes voor De Watertoren, blijft het cen trum volop in beweging. Bestuur en aannemers zijn door middel van een werkcomité druk bezig diverse zaken op de rails te krijgen. Kernpunten hier in zijn de uitgifte van aandelen, de oprichting van een steunfonds en het zoeken van steun en/of samenwerking met de bevolking en de ondernemers. Bijeenkomst met gebruikers Donderdag 16 mei is er een overleg met de gebruikers van het centrum over de verdere toekomst van De Watertoren en de rol die verenigingen hier in kunnen spelen. Hierbij wordt o.a. aandacht besteedt aan de oprich ting van een vrijwilligerscomité. Mensen die geen lid zijn van een ver eniging die gebruikt maakt van het cen trum, maar wel graag wat tijd in De Watertoren zouden willen steken of goede adviezen hebben, zijn ook uitge nodigd de vergadering bij te wonen. Deze wordt gehouden in Het Gebouw achter de Hervormde Kerk aan de Trompstraat. De aanvang is om 20.00 uur. Samenwerking met ondernemers Donderdag 23 mei vindt er een overleg plaats met diverse plaatselijke onder nemers, voornamelijk werkzaam in de toeristische sector. De uitnodigingen hiervoor zijn reeds de deur uit. Op deze avond wordt gesproken over wat de ondernemers en De Watertoren voor elkaar kunnen betekenen en op welke wijze dit dan gestalte zou moeten krij gen. Ondernemers die niet zijn uitgeno digd, maar wel initiatieven hebben omtrent samenwerkingen met De Watertoren in wat voor vorm dan ook, zijn uiteraard van harte welkom. De bijeenkomst wordt gehouden in Het Gebouw achter de Hervormde Kerk aan de Trompstraat. De aanvang is om 20.00 uur. Het is de bedoeling in de toe komst alle ondernemers in de Egmonden te betrekken bij de redding van het centrum. Discozwemmen Vrijdag 17 mei is er weer het maande lijkse discozwemmen. Ook deze keer wordt weer getracht een sfeervolle ambiance neer te zetten en knallende muziek te verzorgen. Het zwembad gaat open om 18.00 uur en de eerste swingers zullen vanaf 19.00 uur te horen zijn. De disco loopt af om 21.30 uur. Het discozwemmen is ideaal voor kinderfeesten. Mocht u meer informa tie willen over de zwemactiviteiten bij De Watertoren, dan kunt u bellen met de receptie, tel. 072-5062196. Meer informatie over de bijeenkomsten op 16 en 23 mei kunt u krijgen bij R. Drolinga, tel. 072-5071678.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 12