De Beun geeft nieuw programmaboekje uit Hans Liberg, Cor Bakker en Louis van Dijk treden dit seizoen op in Heilooër theater 1 I m «r* 16 mei: ©(PCSGQQGQ© ViP S 10% openingskorting, ViP'S! 0 intratuin Loopmat voor zwembad Het Baafje 2e PINKSTERDAG naar Intratuin Heiloo mc<^cU* edri elic Een nieuwe naam/ een nieuw pand en alle zomerjassen halve prijs. ZEKERHEID Thuis in uw regio! NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN ^>ikkc:^j/rienrfjcs JIEUGDMCDI! Heiloo Onze gloednieuwe winkel is 3x zo groot. Kom kijken en ontvang een leuk Espritcadeau Graag tot ziens! BORDEN JJ^LqJU jj Drukkerij uitkijkpost bv 67e JAARGANG NO. 20 mFWm m Raadhuisweg 10 JIEUGDMCDI: Donderdag, Vrijdag en Zaterdag: Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.ril INLEVEREN KOPIJ ADVERTENTIES I.V.M. PINKSTEREN i.v.m met Pinksteren vragen wij u de kopij en advertenties op een vroeger tijdstip in te leveren, namelijk: De meimaand in het Heilooër Bos JlillGDMCDI: Wij zijn geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Bij Intratuin komen je ideeën tot bloei KIES VOOR (072)5351000 Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 - 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoon maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? donderdag tot 15.00 uur: 1226 331020 (Rodi verspreiding bv) 15 MEI 2002 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (91 cent) (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden nrr^n «v I aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Binnenin deze Uitkijkpost zit het nieuwe programmaboekje van theater de Beun, met daarin alle voor stellingen die u kunt verwachten in het nieuwe theaterseizoen. Wie geen boek je krijgt vanwege de Ja-Nee-sticker op de brievenbus, kan het programma boekje gratis afhalen bij de bibliotheek of het gemeentehuis. De medewerkers van de Beun kunnen terugkijken op een geslaagd seizoen. Een^groot aantal van de theateravon den was uitverkocht en het publiek reageerde voornamelijk enthousiast op het gevarieerde aanbod aan voorstel lingen. De programmacommissie biedt voor de komende winter een nieuw en gevarieerd theaterseizoen aan, met ïnaar liefst zestien professionele voor stellingen, met veel prominente namen en natuurlijk jong cabarettalent, gebun deld in een voordelig cabaretabonne ment. Theater de Beun Theater de Beun draait inmiddels drie jaar zonder subsidie voor beroepsvoor- stellingcn. De Beun is echter dankzij de financiële bijdragen van de werkgroep Vrienden van de Beun in staat om ook beroepsartiesten te contracteren. Vijf jaar geleden werd Vrienden van de Beun opgericht, nadat de gemeente Heiloo besloot de subsidiekraan voor beroepsvoorstellingen dicht te draaien. Inmiddels hebben ruim 600 'Vrienden' en 'Steunpilaren' zich aangemeld. Met hun jaarlijkse bijdragen vormen zij het financiële platform voor de beroepsar tiesten. Dankzij een waarderingssubsi die van de gemeente kan een extra (relatief kostbare) voorstelling op de planken worden gebracht. Waar het vorig seizoen nog werd gekozen voor de toneelvoorstelling Blijvend Applaus, met coryfeeën als Allard van der Scheer, Caroline Kaart, Huib Rooymans en Rick Nicolet, zijn voor het aankomende seizoen de muzikale grootheden Louis van Dijk en Cor Bakker gecontracteerd. Deze vleugel specialisten behoeven nauwelijks nade re introductie. Vriend worden Overigens kan iedereen vriend van de Beun worden. De bijdrage is minimaal 12,50 euro per jaar. Voorin het pro grammaboekje zit een aanmeldstrook. Vrienden hebben voorrang bij het toe wijzen van de kaarten en worden uitge nodigd' voor de jaarvergadering met aansluitend de zondagochtendvoorstel ling Beethovens Gehoor van Regina Albrink en Klaas Hofstra op 9 maart. Ook bedrijven kunnen de Beun finan cieel ondersteunen. De namen van deze 'Steunpilaren' komen in een 'gou den' lijstje in de foyer. Voorstellingen In het programmaboekje (omslag Piet Veen) vindt u alle informatie over de aankomende voorstellingen. Tevens vindt u informatie over films en ama teur-voorstellingen. Na de openingsto neelvoorstelling Het Volk: De Thuiskomst van Harold Pinter op don derdag 19 september staat vier dagen later de eerste 'grote' artiest op het Hans Liberg in zijn try-out van theatershow Tatatata. (foto Marliz Frencken) podium van de Beun: Hans Liberg. Met de try-out van zijn theatershow Tatatata bent u verzekerd van een avond topentertainment. De klavierko miek en Emmy Award Winner heeft zijn vorige show zo'n 650 maal natio naal en internationaal gespeeld voor uitverkochte zalen. Zijn nieuwe show zal er een zijn vol verrassingen. Een band? Een orkest? Iemand uit het publiek die ook piano kan spelen? Vrees niet, na de voorstelling zult u ongetwijfeld buikpijn hebben, want het lachniveau bij Liberg ligt altijd heel hoog! Cabaret Nog meer cabaret krijgt u op zaterdag 9 november van Bloeiende maagden: Lege maag. Minou Bosau en Ingrid Wender nemen in deze voorstelling een provocatieve stellingname tegen de sensatiecultuur en de exploitatie van emotie. Ook Marcel -Verreck doet in zijn voorstelling Met haar van zich spreken. De actuele satire, zoals hij die beoefent in de columns en sketches voor de VAR A-programma's Stenders Vroeg en Spijkers met koppen zal niet ontbreken. Op woensdag 15 januari kunt u in Niet van gisteren van Bert Hermelink op zoek gaan naar de vrouw in hem. Tevens zoekt hij een antwoord op de vraag waarom mensen tegenwoordig van die overbodige vragen stellen. Bert Hermelink. (foto Har Beeldmaker) V P'S! VOORHEEN Raadh**'*weg 9, Heiloo Misschien lukt het Hermelink om daar antwoord op te geven. Hij is immers niet van gisteren. Bert Schuiling spéélt op donderdag 6 maart Dikke Vis. De puntige teksten en doldwaze verhalen rollen in stevig tempo de zaal in, waar bij de taal- en rijmkunstenaar zijn publiek regelmatig op het verkeerde been zet. Dankzij zijn voortreffelijke zangstem zijn zijn leuke luisterliedjes bij de gitaar tot aan zijn spetterende opera te pruimen voor iedereen. Twee cabaretvoorstellingen op één avond krijgt u op dinsdag 11 maart van Arie Vuyk (Eindpunt) en John van de Pol (Biceps). Bij Vuyk wordt u niet voor schut gezet, hij is niet brutaal of grof, maar wel heel gezellig. Van de Pol is meer macho. D.m.v. een flinke dosis zelfspot houdt hij zichzelf, maar ook het publiek een spiegel voor. Arno van der Heyden staat al tien jaar op de cabaretplanken. Woensdag 19 maart brengt hij Zitzak, waarin hij met gemak heen en weer schakelt tussen melancholie en jolijt. In het Beunboekje staat de datum fout ver meld, de voorstelling van Arno van der Heyden is niet op dinsdag 18 maart, maar op woensdag 19 maart zoals ver meld op de intekenlijst! Jochem Myjer sluit het theaterseizoen op woensdag 9 april af met zijn voor stelling Adéhadé. Myjer staat op het podium met een air dat de geboren komediant verraad. Zin en onzin vol gen elkaar op. Slechts in de pauze zal zijn publiek een ogenblik rust worden gegund. Toneel Op vrijdag 22 november staat Henny Orri met 'Rose' solo op de planken, een aangrijpend verhaal van ëen oude joodse vrouw, die terugkijkt op een leven vol tragische gebeurtenissen. Vol humor en wijsheid mijmert Rose over haar onstuimige leven. In de voorstel ling De vuurtoren van Cees Brand, een dag later, gaat het er vrolijker aan toe. Kobe, het vuurtorenmannetje heeft een vuurtje op zijn hoofd. Wanneer het vuurtje uit gaat moet hij snel op zoek naar nieuw vuur. De bootjes moeten immers gewaarschuwd worden...! Zondag 29 december speelt Arno Huiberts Het maskermannetje. Een raar uitziend mannetje wil zijn vader niet opvolgen als makelaar en ontsnapt als maskermannetje. Uiteindelijk lukt het hem zelfs om te worden wat hij het liefste worden wil...clown. Vervolg van dit verhaal op pagina 2 1 HET GROENE WARENHUIS vwjf'.'r- wk 21 - 22 mei li.v.m. Pinksteren) kopij advertenties uiterlijk inleveren do. 16 mei 17.00 u. HEILOO - Mei is misschien wel de mooiste maand om op het landgoed Nijenburg in het Heilooër Bos te wan delen. De vogels zingen, de bomen zijn net uit, het beukengroen is licht en fris, en op verschillende plaatsen bloeien de dagkoekoeksbloemen, het fluitenkruid en het daslook. Maar waar groeit wat en waarom daar? Het blad van de bomen geeft schaduw, veel of weinig, en dat zie je terug in de plantengroei. Dat is één kant vari de doorgaande strijd om het (voort)bestaan. Bomen en kruiden, grote on kleine vogels, ze concurreren om wat ze nodig hebben, licht en lucht, voedsel en water. Maar er is ook samenwerking: bomen bieden nestgelegenheid; schim mels en bodemdiertjes zorgen voor afbraak van organisch materiaal, waar door voedsel beschikbaar komt voor allerlei planten. Alles hangt met alles samen, en ook dat is mooi om te zien en te begrijpen. Zoals elke derde zondag van elke maand staat er ook op zondagmorgen 19 mei, om 10.00 uur bij de Kattenberg, een IVN-gids klaar om u tijdens een wandeling allerlei bijzonderheden te vertellen over verbanden in de natuur van het mooie Heilooër Bos. Van volwassenen wordt een vrijwillige bijdrage van E 1,50 verwacht; voor kin deren is dat E 1,- (graag gepast). Voor nadere inlichtingen kunt u bellen: 072- 5350323 of 5325110. De nieuwe loopmat in het buitenbad van 't Baafje werd woensdag meteen enthousiast gebruikt, (foto: UKP) HEILOO - Enkele maanden geleden heeft de jeugdgemeenteraad van Heiloo besloten dat voor het hun beschikbaar gestelde budget van E 1.500,00 een loopmat voor zwembad Het Baafje aangeschaft moest worden. Het waren de leerlingen van groep 8 van de Meander die met dit voorstel de meeste stemmen wisten te vergaren. Jeugdgemeenteraadsdag Op 14 februari hebben 64 leerlingen van de verschillende basisscholen in Heiloo deelgenomen aan de jeugdge meenteraadsdag in het gemeentehuis. Iedere basisschool in Heiloo heeft 8 leerlingen afgevaardigd. De gemeente heeft deze dag georganiseerd in samen werking met de basisscholen en wordt ondersteund door het Instituut voor Publiek en Politiek. Heiloo, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond. Woning- en bedrijfsmahelaardij Kennemerstraatweg 386 1851 BK Heiloo Tel. 072-535 10 00 Fax 072-532 05 33 vanderborden CU /v |V i| A KI - Badkamerinstallatie rlML# I 11VI AA \JI Centrale verwarming - Dakbedekking INSTALLATIEBEDRIJF - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 De leerlingen hebben een projectvoor stel gedaan binnen het thema 'Vrije tijd' en met een budget van E 1.500,00. Tijdens de jeugdgemeenteraadsverga- dering zijn de standpunten verdedigd en moesten kritische vragen worden beantwoord. Onder leiding van de voorzitter, burgemeester A.H. den Boon, zijn de jeugdige vertegenwoordi gers van de scholen zelfstandig tot een keuze gekomen, waarbij het voorstel van basisschool de Meander als beste uit de bus kwam. Maandag 13 mei werd de loopmat om 14.00 uur in gebruik genomen door de leerlingen van groep 8 van de Meander. De mat wordt bevestigd in de breedte richting van het diepe bad ter hoogte van de 1.20 meter diepteaanduiding. B Sinds twee jaar heeft Ton van de Molen zijn eigen bedrijf in Heiloo. Alhoewel het bedrijf officieel een hoveniersbedrijf is, noemt hij zichzelf liever tuinontwerper of tuinadviesbu- reau, want het aanleggen en onderhou den van tuinen behoort niet tot zijn meest favoriete bezigheden. Na een uitgebreid gesprek met Ton zou hier nog (op filosofische basis', aan toe kunnen worden gevoegd. Ton tekent namelijk niet zomaar een willekeurig tuinontwerp binnen het budget en de tuinafmetingen van de klant. Voordat hij een tuinontwerp maakt, gaat daar eerst een uitgebreid gesprek aan voor af. „Ik wil de mensen eerst beter leren kennen; wat is hun smaak, hoeveel tijd willen ze aan hun nieuwe tuin beste den, maar vooral: hoeveel liefde zijn zij bereid in hun tuin te stoppen. Binnen is buiten Voor Ton is de tuin een verlengstuk van het huis, waarbij mensen zich bui ten net zo thuis moeten voelen als binnen. Daarom is elke tuin anders, passend bij de persoonlijke situatie van de klant. „Zoals je je in je huis kunt ergeren aan bepaalde aspecten in het interieur, kun je ook onrustig worden van een tuin die niet goed bij je past. Ook al breng je minder tijd in de tuin door dan in de huiskamer, beide inrichtingen zijn net zo belang rijk. Het geeft toch een goed gevoel als de tuin groeit en bloeit en zich ontwikkelt zoals je dat voor ogen had? En niemand zit toch te wachten op uren zwoegen in een tuin die je niet aanstaat? Dat werkt dus hetzelf de als in de huiskamer. Als dat pre cies is zoals je dat voor ogen had, als je voor jezelf een ideale leefruimte gecreëerd hebt, dan wil je er met lief de voor zorgen dat dat zo blijft. Vastgeroeste denkpatronen Ton vindt het een uitdaging om een tuin te ontwerpen die zo bij de men sen past, dat zowel hij als de klant een goed gevoel aan zijn bezoek over- In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of-e-mail: redactie@uitkijkpost.nl In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. houdt. „Mensen zijn vaak verrast door de mogelijkheden van hun tuin. Soms zitten mensen vastgeroest in een bepaald denkpatroon, waardoor ze hun tuin hebben opgegeven. Dan is het mijn taak ze andere invalshoe ken en ideeën te laten zien. Een voor beeld daarvan is het terras: mensen zijn geneigd het terras meteen voor de openslaande terrasdeuren, waarbij dat woord ook niet meehelpt, aan te leggen. Waardoor de tuinmeubels eigenlijk altijd in de weg staan. Ook staan de meubelen op die manier altijd in het zicht, wat vaak ook niet wenselijk is. Als het terras bijvoor beeld achterin de tuin ligt, hou je èn ruimte over, èn creëer je een plekje waar je bij mooi weer heerlijk kunt zitten. Kunst Ton ziet zijn werk ook als een vorm van kunst. „Het ontwerpen van tui nen heeft te maken met gevoel voor schoonheid die geuit kan worden door middel van een grote mate aan creativiteit. Door het aanbrengen van kleine details het grote geheel com pleet maken. Ogenschijnlijk simpele struiken en bom.i planten waarach ter echter een hele filosofie schuil gaat. Ervoor zorgen dat de zon op een bepaalde manier door de takken van een boom kan schijnen of hele voorstellingen op het water van de vijver maakt. Daar kan ik me uren in verdiepen. Op de tafel ligt een stapel architectuurboeken, waaruit Ton veel ideeën opdoet. Hij laat voorbeelden zien van Japanse tuinen met een dui delijke filosofische grondslag en van bewust aangebracht mos tussen schots en scheef gelegde tegels waardoor het er van bovenaf uitziet als daken van huizen tussen bomen. Hovenier c.q. tuinontwerper dus, op filosofische basis. Hovenier Ton van de Molen, Holleweg 58 Heiloo tel.: 072-5340257 Ton van de Molen in het Japanse hoekje achterin zijn tuin.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1