Vrijwilligers gezocht voor Missionaries of Charity Succesvolle afsluiting rugbyseizoen jeugd \<v de 'eg\° Vierde plaats GGN Richting Parijs Roparun Heilooër paarden- en ponydagen ttN j# Calcutta, de stad der vreugde (MM Wandelen Heiloo UITKIJKPOST - 15 MEI 2002 - PAGINA 6 HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-21.00 uur. eefomgeving Onkruidbestrijding op verhardingen emigingsdjenst Inzameling groente-, fruit- en tuinafval in de zomer! ededelingen Verleende collectevergunningen Sluiting gemeentehuis en gemeentelijk onderkomen Tweede Pinksterdag Let op! Let op! Let op! Uitslagen Double Stars Damclub De Broeikas HZV de Witburger Visclub De Grijze Reigers Tennisvereniging Het Vennewater SY Vredeburg eindranglijst Handbal Dimtronic Meervogels Competitie-uitslagen HSY Bridgedrives Lees het elke week in de Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken DYW Zeevissen êm- vervolg van pagina 4 Onkruid vergaat niet. Dus ook niet in Heiloo. Moeder natuur blijft zich vindingrijk tussen stoeptegels, straatstenen en asfalt omhoog werken. Voorheen werd dat 'afgestraft' met alleen chemische bestrijdingsmiddelen, zeg maar gif. Vandaag de dag zijn wij wijzer. De gemeente Heiloo pakt sinds 2000 het onkruid op stoep en straat aan met een borstelmachine. Vanaf 2003 gebruikt de gemeente Heiloo hele maal geen chemische bestrijdingsmiddelen meer voor het verwijderen van onkruid op verhar dingen. In plantsoenen gebruikt de gemeente al langer geen chemische middelen meer om onkruid te verwijderen. Vegen en borstelen is het beste Door regelmatig de stoep en de goot te vegen, wordt een overdadige onkruidgroei voorkomen. Om onkruid te verwijderen zet de gemeente dan ook de borstelmachine in. De borstel is van staal en door de roterende beweging komt het onkruid los te zitten en wordt het onkruid ver wijderd. Tot nu toe lijkt dit de beste manier om op stoepen, straten en pleinen ongewenste kruiden te verwijderen. Dit is tijdrovend en kost baar, maar wel gezond en effectief. Ook test Heiloo andere methoden uit, zoals stomen en branden. Verder houdt de gemeente bij nieuwe ontwerpen van de inrichting van de openbare ruimte al met het onderhoud rekening. Er komt alleen verharding op plaatsen waar dit nut heeft. Onkruid hier niet, daar wel... Een natte 'groene' straat kan glad worden en daardoor gevaarlijk. Een met onkruid verstopte straatput leidt tot overlast. U kunt erop rekenen dat medewerkers van de gemeente alles in het werk stellen om zulke situaties te voorkomen. Want uw veiligheid en vrije doorgang staan voorop. Een onkruidvrij dorp is echter niet mogelijk. Zeker waar weinig gelopen wordt, zult u meer groen zien dan toen nog met gif werd gespoten. Dat maakt de kans groter dat u hier of daar mooi onkruid tegenkomt. Want ook dat bestaat. Uiteraard kunt u ook zelf voor uw huis onkruid verwijderen met een krabbertje. Vragen of meer informatie Ziet u ondanks uw en onze inspanningen toch gedeeltes van een stoep of straat die onbegaan baar zijn of gevaar opleveren, belt u dan gerust met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tele foonnummer (072 -) 535 68 68. U kunt daar ook voor eventuele vragen terecht. Tijdens de zomerperiode vraagt de inzameling van GET extra aandacht. GFT-afval kan gaan rotten als u geen rekening houdt met een paar aandachtspunten. Stankoverlast, fruitvliegjes en in het ergste geval het ontstaan van maden is het gevolg. Ter voorkoming of vermindering hiervan geven wij u enkele tips. 1Deponeer producten/resten die snel gaan stinken in de zomerperiode in de rolemmer die het eerst wordt geleegd. In de ene week is dat de rolemmer voor het restafval, in de andere week de GFT-rolemmer. 2. Leg onder in de rolemmer een krantje om het aankoeken tegen te gaan. 3. Verpak vlees-, vis- en kipresten in een krantje. Dit voorkomt de vorming van maden. 4. Plaats de rolemmer, indien mogelijk, in de schaduw. 5. De invloed van warmte en kou op GFT-afval beperkt u ook door het vocht er zoveel moge lijk uit te houden. Laat bijvoorbeeld koffiefil ters en theezakjes goed uitlekken, en wacht met grasmaaien tot het gras droog is. 6. Spuit de GFT-rolemmer zelf af en toe schoon, zodat er geen afval 'aankoekt'. Gebruik hier voor groene zeep of zogenaamde 'rolemmerfris'. Reinig de rolemmer nooit met bleekwater. Achterblijvend bleekwater doodt de bacteriën die juist hard nodig zijn voor de verwerking van GFT-afval tot compost. Drie keer per jaar (in april, juni en september) worden de groene rolemmers schoongemaakt (zie hiervoor uw ophaalkalender reiniging 2002). Als u bijvoorbeeld bij terugkomst van vakantie extra veel tuinafval heeft, dan kunt u dit gratis kwijt bij de Afvalbrengplaats van de gemeente Heiloo, Rosendaal 2, telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Openingstijden van de Afvalbrengplaats Maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Als u afval komt brengen op de Afvalbrengplaats dan kan naar uw legitimatie gevraagd worden. Meer informatie Voor meer informatie kunt u bellen met de afde ling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072 -) 535 68 68 Door burgemeester en wethouders is aan de vol gende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - Nationaal Fonds Kinderhulp voor de periode van 12 t/m 18 mei a.s. - Nederlands Astma Fonds voor de periode van 19 t/m 25 mei a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. In verband met Tweede Pinksterdag zijn het gemeentehuis en het gemeenteüjk onderkomen aan het Rosendaal op maandag 20 mei a.s. de gehele dag gesloten. Ceen avondopenstelling Op maandag 20 mei is er ook geen avondopenstelling. De eerstvolgende avondopenstelling is op maandag 27 mei a.s. van 18.00 tot 20.00 uur. Wijziging datum legen rolemmers vanwege tweede Pinksterdag De grijze rolemmers die op maandag 20 mei a.s. zouden worden geleegd, worden nu op don derdag 23 mei a.s. geleegd. Grof huisafval Op maandag 20 mei en donderdag 23 mei a.s. wordt er géén grof huisafval opgehaald. Belangrijk U wordt verzocht uw rolemmer rond 0730 uur buiten te zetten en op de inhaaldag tot na 16.00 uur te laten staan. Het legen van de rolemmers kan op donderdag 23 mei a.s. namelijk tot later dan 16.00 uur gebeuren. Bij voorbaat dank voor uw medewerking! Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tele foonnummer (072-) 535 68 68. CASTRICUM - Met een 4-daagse trip naar Engeland en een Nationaal jeugd sevenstoernooi dat in vele opzichten prima is verlopen, kwam er een einde aan een succesvol rugbyseizoen voor de Castricumse jeugd. Donderdagochtend 2 mei vertrokken 28 jeugdspelers (waaronder de nationa le kampioenen) en 20 begeleiders voor een 4-daagse trip naar Engeland. Even na 07.00 uur vertrok de bus vanaf sportpark Wouterland richting Calais. Daar zou om 14.15 uur de overtocht gemaakt worden naar het Engelse Dover. Van hieruit was het nog een klein uurtje rijden naar de jeugdher berg in het plaatsje Kemsing, gelegen naast het rustieke Sevenoaks, ten zuid oosten van London. Aanvankelijk stond er de eerste avond een wedstrijd gepland maar deze werd op het laatste moment geannuleerd. Na een ietwat korte nachtrust stond een bezoek aan Twickenham gepland. Twickenham is hét rugbystadion van Engeland en moet je als rugbyspeler ooit in je leven bezocht hebben. Na de rondleiding in dit 74.000 zitplaatsen tellend stadion kon er gewinkeld worden in de bijgele gen rugbywinkel en kon men een kijkje nemen in het bijbehorende rugbymuse- um. Na deze indrukwekkende ervaring stond die avond de eerste wedstrijd gepland tegen Tunbridge Wells. Het jongste team van CAS bestond uit spelers van 7 t/m 11 jaar en had moeite met hun tegenstanders van 10 en 11 jaar oud. In de eerste helft werd er door 'beide ploegen niet gescoord maar in de tweede helft wisten de Engelsen vier maal de verdediging van Cas te passe ren. Roy Schermer wist met zijn try de 0 van het scorebord te halen. Het Castricumse team met de twaalf- en dertienjarigen wisten hun Engelse tegenstanders met de 0-10 te bedwin gen door tries van Radjinder Dwarka en Maxim Picauly. Op zaterdagmiddag moést er gespeeld worden tegen Tonbridge School, de aartsrivalen van Tunbridge Wells. Het jongste team van Cas was bijzonder gemotiveerd en wist de eerste wedstrijd met 15-0 te winnen van hun Engelse tegenstanders. Mike Talens, Roy Schermer en Marvin Valk waren de puntenmakers. Roy Schermer zag in de tweede helft zijn tweede try afgekeurd worden omdat de referee meende dat deze verkeerd gedrukt zou zijn. Direct na deze wedstrijd mocht het oudere team van Cas aantreden. Zij ondervon den van dit Engelse schoolteam aan zienlijk meer tegenstand dan die van de avond daarvoor. Mike Duin wist echter in de eerste helft wel twee keer te scoren. In de tweede helft profiteerden de Engelsen van de onoplettendheid van Cas. Zij wisten al snel de Castricumse defensie te door breken en brachten de stand op 5-10. Romario Waterval zette deze actie weer recht met een snelle tegentry. Hierna werd door een try van Tonbridge School en tries van Radjinder en Maxim de eindstand op 10-25 gebracht. De Engelsen waren diep onder de indruk. Het jongste team van Tonbridge wilde nog een revanche. In hun tweede partij tegen Cas zette zijn alle zeilen bij en wisten twee maal te scoren. Echter door 1 try van Peter Vos en 2 tries van Mike Talens moest Tonbridge toch hun meerdere erkennen in de Castricumse Jeugd. Zondagavond keerde de bus weer terug op sportpark Wouterland. De nationale kampioenen hadden ook in Engeland hun kwaliteiten bewezen. Met een bijzondere geslaagde en gezel lige trip konden zij hun seizoen tevreden gevoel afsluiten. met Nationale jeugdsevens Vier dagen na deze trip stonden de jeugdcoördinatoren voor een volgende megaklus. Immers op Hemelvaartsdag werden voor de 29ste maal de Nationale Jeugdsevens gespeeld. Op een zeer zonnig Wouterland streden 26 teams van 15 verschillende verenigin gen voor de titel in drie verschillende categorieën. Het computerprogramma van wedstrijdcoördinator Frank de Geest moest ervoor zorgen dat bijna 60 wedstrijden volgens een strak schema op drie velden gespeeld moesten gaan worden. Met behulp van een groot team vrijwilligers verliep de dag als gepland. Om even na 17.00 uur kon tot de prijs uitreiking worden overgegaan. De Castricumse Junioren die speciaal voor deze gelegenheid allemaal waren geblondeerd moesten in de kruisfinale in Hilversum hun meerdere zien. Uiteindelijk wisten zij in de kleine fina le tegen Eempanthers (52-5) toch de derde plaats in de wacht te slepen. Hilversum won de finale met 35-12 van het combinatieteam Midden/RCE. Bij de Cubs was het WRC Haaglanden die met 36-19 de finale won van DIOK. HRC behaalden de derde plaats. Het was Roosendaal die bij de Colts (de oudste jeugdspelers van 17 en 18 jaar) de eerste plaats in beslag nam. Dit ging ten koste van HRC (40-19). De derde plaats ging naar WRC Haaglanden na een overwinning op de Pink Panthers (35-15). HEILOO - De uitslagen van de onlangs gespeelde wedstrijden bij honk-en softbal vereniging Double Stars Heiloo zijn: Honkbal: Hoofddorp P. 3 - Honkbal 1 11 - 10, Honkbal 2 - Fl.Petrels 3 16-6, DVH 3 - Honkbal 3,7 -9, SKC 1 - Honkbal 4,1- 11Honkbal 4 - BSM 2,27-1Junioren 1 - Fl.Petrels 14-18, Cromtigers - Junioren 2 6-36, Junioren 2 - Beagles 18-2, Adspiranten - HCAW 1-15, Adpsiranten - HCAW 0-4, Almere' 90 - Adspiranten 2-7, Almere' 90 - Adspiranten 3-10, DVH 2 - Pupillen 1 11-7, Pupillen 2 - Koedijk 2 6-7, Peanuts 1 - Herons 1 15-12. Softbal: Alc.Victrix 3 - Dames 1 2-4, Dames 1 - Herons 5-2, Dames 3 - Urbanus 2 25-2, Cromtigers - Heren 1 7-6, Koedijk 1 - Heren 2 11-6. HEILOO - De hardloopgroep GGN Richting Parijs heeft tijdens de vorige week verlopen Roparun een mooie vierde plaats behaald. De ploeg, met daarin Peter Burger als loper, Edith Corts, Irna en Rob Kramer als begelei ders, deed over de non-stop estafette van Rotterdam naar Parijs 32 uur, 21 minuten en 21 seconden. Over de 516 km is dit een gemiddelde van ruim 16 kilometer. Woensdag 8 mei stonden er in Rotterdam 185 ploegen aan de start die allemaal met acht lopers richting Parijs vertrokken. De wedstrijd verliep voor de ploeg voorspoedig. In de beginfase liep de ploeg zelfs enkele uren op de tweede plaats, maar voorbij Antwerpen kwamen ze op de vierde plaats welke niet meer uit handen gegeven werd. Winnaar werd de ploeg van Rho-Delta uit Rotterdam, met hierin marathon kampioen Luc Krotwaar, voor het weer sterk lopende team van Iiyama uit Akersloot, de winnaars van vorig jaar. De ploeg van Midden-Brabant hield de GGN Richting Parijs ploeg van het podium tijdens de huldiging. Toch was er in het team grote tevredenheid over de geleverde prestatie. Er was harder gelopen dan vorig jaar en als team is er meer geld ingezameld als voorgaande jaren. De totale geldopbrengst van alle teams zal bekend gemaakt worden tij dens de slotavond op 1 juni in de Ahoyhallen te Rotterdam. AKERSLOOT - De eindstanden van de interne competitie gespeeld bij dam club De Broeikas uit Akersloot zijn: Eerste team: R. Veenstra 19-52 (kam pioen), W. Broersen 19-42, G. Oud 19- 35, A. Roemeling 19-30, G.J. Zonneveld 19-30, C. de Wit 19-29, A. Broersen 19- 23, L. Ridder 19-19, R. Boelens 19-9, F. Zonneveld 10-5 (halve competitie), M. Kerssens 19-5 (gedegradeerd). Tweede team: M. Twaalfhoven 22-60 (kampioen en gepromoveerd), R. van Bohemen 22-45~ P. van Diepen 22-43,0. Wever 22-34, W. Laan 22-30, C. van Diepen 22-29, J. van Dijk 22-29, G. Berkhout 22-25, B. Boots 22-24, J. Broersen 22-20, J. Stam -22-19, B. Pragt 22-18. Bekerwinnaar (Cor Broersen-trofee): R. Veenstra. Hoogste score in Kennemer Damkring: R. Boelens (19 punten uit 7 partijen). Tijdens de zeer geanimeerde slotavond op 7 mei reikte voorzitter W. Broersen de prijzen en wisselbekers uit. HEILOO - Dit jaar bestaat de landelij ke rijvereniging Heiloo en omstreken 75 jaar. De vereniging behoort daar mee tot de oudste rijverenigingen van ons land. De gelijknamige ponyclub bestaat dit jaar 30 jaar. De beide verenigingen zijn recent een samenwerkingsverband aangegaan. Tot voor kort had de rijvereniging de beschikking over een eigen accommo datie aan het Maalwater in Heiloo. Als gevolg van toekomstige woningbouw en herschikking van de voetbalvelden kon dit terrein niet meer van de gemeente worden gehuurd. De ponyclub heeft al lange tijd een mooi terrein aan de Zeeweg, waar de rijvereniging nu ook gebruik van maakt. Door^het intensieve gebruik zijn er de laatste maanden diverse aanpass ingen verricht. Pinkstershow Tweede pinksterdag geven de jubile rende verenigingen op maandag 20 mei een grote show, waarin alle elementen van de paarden en ponysport zijn ondergebracht. Het concours hippique, dat dit jaar op 13 en 14 juli was gepland kan helaas niet doorgaan wegens ter reinbeperking. Door omstandigheden kunnen de verenigingen niet beschik ken over 3 hectare weiland, dat jaarlijks beschikbaar werd gesteld. In plaats van het concours, zijn nu op 13 en 14 juli de Heilooër paarden- en ponydagen, een tweedaags festijn van dressuur en springwedstrijden. Het jubileumprogramma op tweede pinksterdag zie er als volgt uit: om 10.30 uur: Springquadrille, 10.45 uur: Carrousel pony's 1, 11.00 uur: Menquadrille, 11.15 uur: Komisch num mer, 11.30 uur: Dameszadelcarrousel, 11.45 uur: Carrousel pony's 2, 12.00 uur: Pas de deux en 12.15 uur: Grote carrousel. De activiteiten vinden plaats op het terrein aan de Zeeweg te Heiloo, de toegang is gratis. HEILOO - De laatste competitiewed strijd van HZV de Witburger op 19 april tegen TZV den Helder eindigde in een 2-2 gelijkspel. Tot 7 minuten voor tijd stond HZV door een stiftbal van Ralf Mulder met 1-0 voor. TZV den Helder had het meeste balbezit, maar HZV was in de counter levensgevaar lijk. De keepers Rob Zoon en Fred Bos waren beiden op dreef, waardoor doel punten schaars waren. Het Helderse talent Martijn Oele zette TZV op gelij ke hoogte: 1-1; het was echter Ralf Mulder, die HZV met zijn dertigste goal van het 'seizoen weer op voor sprong zette.In dezelfde minuut redde Oele een punt voor zijn ploeg: 2-2. Door dit resultaat eindigt HZV de Witburger op de vijfde plaats in de hoofdklasse, wat als een goede presta tie gezien mag worden. Tevens kreeg Ralf Mulder een uitnodiging om een selectiewedstrijd te spelen voor het Jeugdplan District West onder 22 jaar. Volgend jaar houden Dennis Dijkhuis en coach Bart Moleman het voor gezien; de coachtaken worden overge nomen door Richard Haanraads. HEILOO - Onder leiding van een ervaren commissie gaat woensdag 22 mei de eerste wedstrijd van start van en voor de uitkeringsgerechtigden afde ling Heiloo. Er wordt verzameld bij gebouw De Bergeon, vertrek naar de waterkant exact 9.00 uur. Nadere infor matie, tel. 072-5334528/5332345. HEILOO - De uitslagen van de gespeelde competitiewedstrijden bij tennisvereniging Het Vennewater zijn als volgt: Dames kring vrijdag: Vennewater 1 - Heiloo 12-2, Akersloot 2 - Vennewater 2, 0-4, Vennewater 3 -Schoorl 2, 0-4, Vennewater 4 - Groetincke 1, 3-1, Alkmaar 5 - Vennewater 5, 2-2, St. Pancras 3 - Vennewater 6,1 -3, Hogedijk 3 - Vennewater 7, 0-4, Vennewater 8 - Langedijk 5, 3-1, Bergen 3 - Vennewater 9, 2-2, Oudorp 7 - Vennewater 10, 2-2, Vennewater 11 - Bergen 4,0-4, Vennewater 12- Oudorp 15,4-0, Noordend 4 - Vennewater 13,3- 1Oudorp 9 - Vennewater 14,4-0. Zaterdagdistrict: TV Heiloo- heren 5 3- 3, Monnickendam 6- heren 6 3-3, heren 7-Juliana 6 5-1, heren 8-Castricum 9 1- 5, heren 10-Hoorn 5 5-1, gemengd 1- Heiloo 1 3-2, gemengd 2-Juliana 3 5-0, gemengd 3-Marquette Heemskerk 2-3, 't Oghe 5- gemengd 5 2-3, gemengd 6- Bakkum 4 2-3, heren 1 (35+)-Kloek 1 1- 3, heren 2 (50+)-Westerhout 1 0-4, KZTV 4 - gemengd 1 35+ 0-4, gemengd 2 35+ -de Maaier 1 4-0, gemengd 3 35+ - Hoorn 13-1. Jeugd: gemengd 1 (t/m 14 j.)- Westerhout 1 4-2, meisjes 1 t/m 15 j. - Spatter 1 0-6, meisjes 2 t/m 15 j.- Overdan 2 2-4. Zondag district: heren 1- Ursem 1 2-4, gemengd senioren 1- Limmen 1 4-1. Landelijk zondag: Boogaerd 5 - gemengd senioren 1 0-8, gemengd seni oren 2-Uitgeest 2 5-3, dames 2- Castricum 3 2-4, heren 2- Voorhout 4 6- 0, gemengd junioren 1- De Kaag 1 2-6. HEILOO - Thijs Koomen is geboren in Alkmaar en getogen in Heiloo. Hij ver blijft momenteel voor een lange perio de in Calcutta, waar hij zich voor de tweede keer inzet ten behoeve van Missionaries of Charity. Hij hoopt met zijn enthousiaste belevenissen die hij voor de Uitkijkpost op papier zette meer vrijwilligers vanuit Nederland naar Calcutta aan te trekken. „Calcutta is gelegen aan de Oostkust van India, direct grenzend aan Bangladesh, onder een verstikkende laag smog. De temperatuur stijgt over dag tot boven de 34 graden Celcius en de luchtvochtigheid is ten tijde van de Monsoen rond de 90 procent. Deze stad telt 12 miljoen inwoners en daarvan leeft 40% in de sloppen en is 8% dakloos. De bevolkingsdichtheid is enorm: 56,927 mensen per vierkante kilometer (in New York City: 11,480). In deze situatie ster ven velen een harde dood op straat. De Indiase overheid lijkt weinig initiatief te ontplooien in verbetering van deze schrijnende situatie. Moeder Theresa geeft een sprankje hoop voor degenen met een slecht kharma. De door deze (inmiddels overleden) Macedonische non, 59 jaar geleden opgerichte organisatie, The Missionaries of Charity, draait volledig op vrijwilli- gers, die voornamelijk afkomstig zijn uit het buitenland. Donaties komen deels van gefortuneerde Indiërs, maar voor het merendeel eveneens uit het Westen. De belangrijkste algemeen aanvaarde oorzaak van de armoede is de oncon troleerbare bevolkingsaanwas. Artsen schrijven weliswaar sinds enige jaren op grote schaal voorbehoedsmid delen voor (het gebruik ervan is in de Indiase Hindoe- en Moslimcultuur toe gestaan), maar de grote onderlaag is moeilijk bereikbaar. Er bestaan in India maar liefst 325 officieel erkende talen wat een effectieve campagne voor geboortebeperking bijzonder moeilijk maakt. Daarnaast, niet minder belang rijk, zien de armen het krijgen van veel kinderen als oudedagsvoorziening, hoe groter je gez in, des te kleiner de kans om een eenzame hongerige dood op staat te sterven. De harde realiteit van het leven in Calcutta schept vele mogelijkheden voor liefdadigheid. Vrijwilligers werken in diverse hulpinstituten, verspreid over de stad. Noodhospitalen in diverse grada ties, weeshuizen, (geestelijke en lichame lijke) gehandicaptenopvang, scholen, voedsel- en kledingverschaffing vormen de hoofdactiviteiten van de organisatie gecoördineerd door een genootschap van Ierse en Indiase christelijke geeste lijken in samenwerking met een aantal buitenlandse longterm volunteers. Daarnaast zijn er ook de eendagsvlie gen, de duur van de liefdadigheid kan de vrijwilliger immer zelf bepalen. Open wonden Degenen met een maag van beton kun nen, indien zij dat willen, in een van de ziekenhuizen aan de slag, waar een penetrerende mengeling van open vson- den (waar de maden soms uitkruipen) en antiseptica je tegemoet treedt. Het behandelen en verzorgen van patiënten die lijden aan open tbc, hepatitis, lepra, aids etc. vormen er dagelijkse praktijk. Mensen met enige medische ervaring en/of kennis kunnen direct worden inge zet om de wonden schoon te maken. Zij met veeleer educatieve aspiraties, kunnen zich nuttig maken in een van de scholen voor straatkinderen, waar hen een basiskennis van de engelse taal, rekenen en omgangsvormen wordt bij gebracht. Verder bestaat er veel aan dacht voor artistieke expressie en na afloop worden zowel engelse als hindu- liederen (India is voor 82% Hindoëstisch) gezongen, gevolgd door het Onze Vader en het uitreiken van brood en fruit. De sfeer is er opgewekt en er bestaat een rechtevenredige relatie tussen de leeftijd van de kinderen en hun leergierigheid. Sinds kort is er een vervolgschool opge zet waar de oudere, meer gevorderde studenten heen kunnen. Hierdoor wordt op constructieve wijze, een (helaas nog steeds te kleine) willekeurige groep straatkinderen onderwezen, waardoor er reële kansen ontstaan op een betere toekomst. Verder is er volop werk als ziekenbroeder waarbij men de straten afspeurt naar de zwaarst getroffenen. Zo heeft de Missionaries of Charity de afgelopen 59 jaar meer dan 70.000 men sen opgepikt van de straten van Calcutta, waarvan er 30.000, een aan zienlijk zachtere dood (dan op straat) stierven in The Home for the Dying. Sneeuwbaleffect Tenslotte kan men op vele manieren zelf initiatieven ontplooien. Zo ontmoette ik onlangs een Brit die druk bezig is met het opzetten van een voetbalclub voor straatkinderen in het hart van Calcutta. Daarbij probeert hij, met gebruikma king van een zelfgemaakte filmreporta ge, sponsorgelden los te krijgen bij de UEFA en Britse voetbalclubs. En een Franqaise vertelde mij dat ze Indiase zakenmensen benadert, eveneens voor het verkrijgen van financiële steun. Ze beweert dat haar activiteiten een sneeuwbaleffect op gang hebben gebracht; op etentjes en feesten van gefortuneerde Indiërs is zij geregeld te vinden, waarbij zij met nieuwe potentië le donateurs in contact komt. Calcutta vormt een uitdaging voor een ieder die zich tijdelijk of permanent nut tig wil inzetten voor de behoeftigen, zon der enige vorm van inschrijving, men gaat er heen en kan direct aan de slag, er komen immers nog vele handen tekort". Mensen kunnen desgewênst informatie bij Thijs Koomen inwinnen. Hij is vanaf eind mei bereikbaar onder tel. 072- 5333866, of per e-mail: matthijskoom- en@hotmail.com. LIMMEN - De slotstanden van schaak vereniging Vredeburg uit Limmen zijn: Groep A: 1. J. Admiraal 1189,2. E. Stolp 953, 3. H. Ebels 918, 4. B. Stolp 890, 5. M. Weigraven 807, 6. K. Kramer 805, 7. R. vd Storm 763,8. J. Limmen 7319. G. Hafkamp 709, 10. R. Rommel 663, 11. G. de Graaf 709,12. P. vd Heijdt 625,13. D. Aafjes 621,14. D. Keijzer 589,15. D. Schut, 16. J. Levering 551, 17. B. Kerkhof 549, 18. R. Termes 507, 19. K. Aafjes 499, 20. FI. Levering 496, 21. G. Pouw 488,22. T. Al 462,23. M. Kos 447, 24. K. Keijzer 430, 25. J. de Graaf 424, 26. B. Schijf 407,27, B. Blekemolen 383, 28. J. Duin 381, 29. S. Sofan 346, 30. E. van Duin 34131A. Kaandorp 325,32. M. Wester 318,33. J.Tebbens 312,34. N. van Leen 301, 35. E. Mooij 274, 36. N. Pepping 253, 37. C. Pepping 195. 38. H. de Hoog 115. Groep B. 1. Thijs Witkamp 322, 2. Martijn van Rees 316, 3. Tim Castelein 258,4.Tycho Bismeyer 209,5. Nutte van Belzen 200, 6. Menno Koot 193, 7. Vince Kaandorp 192, 8. Mike Krom 174, 9. Jeroen Levering 143,10. Wouter Mijnsbergen 135, 11. Alex Zwart 123, 12. Micha van Buuren 109, 13. Djurre Bismeyer 93. AKERSLOOT - Dames senioren 1 VG SEW speelden tegen de handbalsters van Dimtronic Meervogels. Meervogels heeft vooral de eerste helft goed gespeeld tegen de kampioen SEW. In de afscheidswedstrijd van Yvonne Krom had Meervogels een goed ant woord op het harde en snelle spel van SEW. De gastvrouwen wisten vooral geen raad met de 4-2 verdediging van Meervogels waardoor de kampioenen met de rust een minimale voorsprong bereikten van 10-9. De tweede helft ging het iets minder met Meervogels en kwamen de dames conditie tekort. SEW sloot de strijd met een terechte overwinning. Eindstand 22-14. Heren Senioren 1 Lacom/Dimtronic Meervogels 17-25. Om kampioen te worden moesten de mannen van trainer/coach Jos Pos de wedstrijd winnen. Vanaf het begin sig naal was het Meervogels die de wed strijd dicteerde. Door fraaie doelpun ten uit de hoek van Jelle Putter, een hattrick van Ron Out, en een gestopte strafworp door keeper Cees Wever had Meervogels met de rust een flinke voorsprong: 5-13. Peter Schagen moest behandeld worden voor een vinger uit de kom. Daarna nam Meervogels wat gas terug en kon Lacom halverwege de tweede helft tot 12-19 naderen. Daarna werd er om en om gescoord. Na het eindsignaal 17-25 op het scorebord en kon de kampioensvlag gehesen wor den. HEILOO - De competitie-uitslagen van de afgelopen week gespeelde wed strijden bij tennisvereniging HSV zijn: Jeugd: TV Akersloot 1-HSV 1 0-6, Zat.Heren: HSV 1-Topspin/WSOV 2-4, Dog 8-HSV 2 6-0, Heren 35+: HSV 1- Westerkogge 1 4-0, Oudorp 1-HSV 2 1- 3, Heren 50+: KLTV 1-HSV 1 0-4, HSV 2-TV Heiloo 1-3, HSV 3-Westerkogge 1 0-4, Heren zon: Zijpken 1-HSV 1 3-3, Dames zon.distr: HSV 1-Sluis 3 4-1, Dames zon.land: HSV 1-Poseidon 1 0- 6, Hippo 2-HSV 2 1-5. Dames kring: Vennewater 6-HSV 1 2-2, HSV 1-Groetincke 2, Alkmaar 6-HSV 1 4-0, HSV 2-Akersloot 3 2- 2,HH.waard-HSV 2 1-3, HSV 3- Schermer 1 4-0, HH.waard 10-HSV 3 0- 4, HSV3-Langedijk 10 4-0. CASTRICUM - Dit jaar houdt bridge club Bricas in de periode van 4 juni tot en met 27 augustus weer haar zomer- drives op de dinsdag- en donderdag avonden. Deze drives vinden plaats in het ont moetingscentrum Geesterhage, Gees terduinweg 3 en beginnen om 19.45 uur. De aanmelding (met partner) is vanaf 19.15 uur. Het inschrijfgeld bedraagt E 2,- voor leden en E 2,50 voor niet-leden. Er mag beperkt wor den gerookt. HEILOO - Op zaterdagavond 11 mei heeft De Vroegte Wint vanaf het strand bij Bad-Noord in Egmond aan Zee met elf heren de tweede kantwedstrijd gevist. De wind was zwak en het bleef droog. Hierdoor was het goed uit te houden op deze sombere dag. De vang sten bleven achterwege, ondanks het feit dat er geen netten stonden. Emil Wijckelsma wist met een botje van 125 gram Gerrit IJnsen en Jos Herber voor te blijven omdat deze ieder een te klein visje vingen om te wegen en ze daarom hebben terug gegooid. Op zaterdagavond 1 juni gaat de club weer de Waddenzee op en vanaf 7 sep tember wordt weer vanaf de kant gevist op de noordpier in Wijk aan Zee. Voor opgave en verdere informatie kunt u bellen met E. Wijckelsma, tél. 072- 5337330, e-mail Emil.Wijckelsma@hcc- net.nl of R. Blok, tel. 072-5336108.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 6