r. Milieudienst Regio Alkmaar ook namens Heiloo op nationale afvaldag Uitslag Tweede Kamer verkiezingen in Heiloo ■■H Nu bij de bestelling van geboortekaartjes een geboorteadvertentie in de ■mm Cy HEILOO Jpuwea 86,8% pïmering *3 i#W UI UITKIJKPOST - 22 MEI 2002 - PAGINA 4 %ÊÊIÊÊIÊÊiÈÊ'/ mÈÈÈÊÊÈÊÊÊÊÊIÊÈÊÈÊÈÈÈÈÊÈÊÈÊÊÊ Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur MM Op zaterdag 25 mei 2002 vindt bij de Huisvuilcentrale van Alkmaar, jadestraat 1, de nationale afvaldag plaats van 10,00 tot 16.00 ttur. Onder het thema ♦Afvalverwijdering.magie of mensenwerk?' geven diverse stands van organisaties Informatie over het onderwerp afval. De Milieudienst Regio Alkmaar (MRA) verte genwoordigt naast de gemeente Heiloo ook de gemeenten Bergen, Castricum, Graft-De Rijp en Schermer op deze dag. MRA» actief in milieu waar medewerkers informatie vers- De MRA is aanwezig met een stand trekken over afval en milieu. In de grote ioshal van 3000 m2 van de Huisvuücem trale, neemt de MRA een aparte plaats in. Voor alle inwoners van de gemeenten Alkmaar, Bergen, kimmen (gemeente Cas tricum), Graft-De Rijp, Heiloo en Schermer zijn a wm Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit sta dium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouw vergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen, worden te zijner tijd gepubli ceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Ewislaan 5 - vergroten woonhuis Vennewatersweg 15 - vergroten tuincentrum De Hoefsmid 33 - oprichten bedrijfsverzamel gebouw De Waard 66 - vergroten woning Het Zandstuk 40 - vergroten woning Pauwweijdt 9 - vergroten woning Heerenweg 183 - plaatsen berging Hoogeweg 62 - oprichten woning Schuine Hondsbosschelaan 9 - vergroten woning Nieuw bouwplan (vrijstelling* bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellings mogelijkheid voor het vergroten van de woning op het perceel Ewislaan 5. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 23 mei 2002 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks- balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Verleende aanlegvergunning golfbaan noordzijde Lagelaan Het college van burgemeester en wethouders heeft aan de Golf- en Countryclub Heiloo een aanlegvergunning verleend voor de inrichting en het gebruik van het agrarisch gebied aan de zuidoostzijde van de gemeente (tussen de Rijksweg A9, Oosterzijweg, Ypesteinerlaan én de Lagelaan) ten behoeve van een 9-holes golfbaan met bijbehorende onbebouwde voorzieningen en natuurontwikkelingsele menten. Als u het niet eens bent met dit besluit dan kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 252,1800 AG Alkmaar. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend en meldingen positief bevonden. Westerweg 26a - plaatsen dakkapel De Rietvink 17 - plaatsen van twee dakkapellen Geestakker 42 - vergroten woning Burenweg 31 - plaatsen berging Kennemerstraatweg 652c - plaatsen berging/veranda Groot Barlaken 53 - plaatsen dakkapel (achterdakvlak) De Laghe Weijdt 18 - vergroten woning Kennemerstraatweg 149 - veranderen vergroten woning Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. speciale folders verkrijgbaar over sor- teeranalyses. Bij een sorteeranalyse wordt de inhoud van een aantal grijze rolcontainers (ook wel rolemmers genoemd) onderzocht. De resultaten van het onderzoek laten zien hoe goed het afval gescheiden wordt. Het gescheiden aanbieden van glas, papier, klein chemisch afval, wit- en bruingoed en groente-, fruit- en tuin afval is voor veel mensen ai een normale, dagelijkse activiteit. Het biedt ons de mogelijkheid een actieve bijdrage te leveren aan een schoner milieu. Afval dat we nuttig kunnen toepassen, hoeft een gemeente tenslotte niet te storten of te verbranden. Helaas verdwijnen nog steeds producten als batterijen en papier in de grijze container. Naast de sorteeranalyses zijn er folders over diverse afval-onderwerpen verkrijg baar. Ook is het mogelijk een formulier in te vullen om uw mening of ideeën over het onderwerp afval te geven. Veel attracties voor jong en oud Op de nationale afvaldag bieden de deel nemers diverse attracties voor volwassenen maar ook voor kinderen. Zo is te zien hoe artikelen door recycling weer te gebruiken zijn. Op video is te zien hoe u zelf kunt composterem Een interessante rondleiding door de huis- vuiicentrale is door iedereen te volgen. Daarnaast is er voor de kinderen een springkussen en een ruimte waar kin deren zich kunnen opmaken met schmink. De bezoekers van de afvaldag kunnen luisteren naar live-muziek of op een terras genieten van een kopje koffie of fris. De loshal is toegankelijk voor rol stoelgebruikers en mensen met een rollator, maar helaas niet voor mensen met kinderwagens of buggy's. Meer Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de Milieudienst Regio Alkmaar (MRA), dhr. E. Later, Communi catie, telefoonnummer (072 -) 548 84 55. De uitslagen van de landelijke TWeede Kamer verkiezingen zijn inmiddels bekend. Onderstaand ziet u de uitslag van deze verkiezingen in Heiloo. Totaal aantal stemmen in 1. PvdA 2. WD 3. CDA 4. D66 5. Groenlinks 7. SGP 8. Verenigde Senioren Partij 9. Nieuwe Midden Partij 10.Vrije Indische Partij -I- Ouderenunie 11. Christenunie 12.Duurzaam Nederland 13.Leefbaar Nederland 14. Lijst Pim Fortuyn 15. Overigen 1998 3.370 2.446 4.761 1.730 940 210 5 90 2 135 216 2002 1.982 3.354 3.999 975 1.085 820 15 71 6 5 128 5 245 2.001 Het totaal ongeldig of blanco uitge brachte stemmen bedroeg dit jaar Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoorl, telefoon nummer (072 -) 535 67 38 van de afdeling VROM. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na* deze publicatie een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij bovenstaande telefoonnummers van de afdeling VROM. Diverse verkeersbesluiten Het college van burgemeester en wethouders heeft de volgende verkeersbesluiten genomen: 1invoering parkeerverbod noordzij de Vin- kenbaan, tussen de Holleweg en ingang parkeerterrein; 2. invoering parkeerverbod zuidzijde Noordergeeststraat, tussen Holleweg en Droonecamplaan. Met deze maatregel wil de gemeente de door gang voor met name hulpdiensten waarborgen. Nu nog komt het voor dat deze doorgang wordt geblokkeerd door gepar keerde auto's aan weerszijden van de straat. 3. invoering eenrichtingsverkeer op het gedeelte tussen Raadhuisplein en Raad- huisweg-zuid (ter hoogte van het gemeentehuis). Hiermee wordt beoogd het hinderlijk 'tegen de richting in' rijden van het autoverkeer tegen te gaan, hetgeen feitelijk al verboden is. Dit gedeelte is dermate smal dat het in twee richtingen berijden ervan onwenselijk is. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van. een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Ter inzage Bovengenoemde besluiten liggen vanaf heden ter inzage in het informatiecentrum in het gemeentehuis. Voor meer informatie over de Opkomstpercentage Tweede Kamer verkiezingen in Heiloo: Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 besluiten kunt u contact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbu reau, telefoonnummer (072 -) 535 6763. Duurzaam Veilig Op maandag 3 juni a.s. start aannemingsbe drijf W. Woestenburg B.V., in opdracht van de gemeente Heiloo, met het aanleggen van een verkeersremmende maatregel op de kruising Malevoort en Oudburgeriaan en het aan brengen van voorrangsmarkeringen en -borden op de overige kruisingvlakken met het Malevoort. Tevens worden de Rookamer, de Pastoor van Muijenweg en de Obriglaan op de aansluiting met de Ewisweg voorzien van voorrangsmarkeringen en -borden. Het Male voort en de Ewisweg worden hierdoor voorrangswegen. De werkzaamheden nemen naar alle waar schijnlijkheid twee weken in beslag. Deze werkzaamheden zijn nodig om een maximale snelheid van 30 km/uur in te kunnen voeren in de gebieden ten westen van de Ewisweg. De voorrang wordt inge voerd om het verschil in functie van de wegen beter aan te geven en is des te meer noodzakelijk nu ook aan (brom)fietsers van rechts voorrang dient te worden verleend. Om bovengenoemde werkzaamheden uit te kunnen voeren, wordt de weg ter plaatse afgesloten voor doorgaand autoverkeer. Voor aanwonenden zal de doorgang beperkt moge lijk zijn. Door het plaatsen van bouwmaterialen en keten is een aantal parkeerplaatsen, in de directe omgeving van de werkzaamheden, gedurende de werkzaamheden afgezet. Bovengenoemde werkzaamheden kunnen enige overlast veroorzaken. Wij vragen u hiervoor uw begrip. Meer informatie; Heeft u nog vragen over de werkzaamheden dan kunt u, op werkdagen tussen 09.00 en 12.00 uur, contact opnemen met de toezicht houder van het werk, de heer M. Montauban, telefoonnummer (072 -) 535 67 65 of, bij afwezigheid, de heer R. van der Meer, tele foonnummer (072 -) 535 67 63. 25 stemmen. In 1998 waren dit er 20. Het totaal aantal geldig uitgebrachte stemmen bedroeg 14.691. In 1998 werden er 13.905 geldige stemmen uit gebracht. Het aantal kiesgerechtigden in Heiloo bedroeg in 2002 16.951. In 1998 waren er 16.800 kiesgerechtigden. De opkomst van de Tweede Kamer verkie zingen in Heiloo bedroeg in procenten 86,8%. In 1998 was dit iets minder, namelijk 82,9%. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer K. Mosse laar van de afdeling Burgerzaken, telefoonnummer (072 -) 535 67 20. Renovatie riolering Zuidergeest straat en Droonecampstraat Op maandag 27 mei a.s. start, in opdracht van de gemeente, de sanering van de riolering in de Zuidergeeststraat en het deel van de Droonecampstraat dat grenst aan de oneven huisnummers. Enkele verzakkingen van de weg en een rioolinspectie wijzen uit dat het riool aan vervanging toe is. Om de bedrijfszekerheid van uw rioolafvoer te vergroten, vervangt de gemeente ook uw rioolaansluiting op gemeentelijk terrein tot en met de controleput. Deze controleput bevindt zich ongeveer 1 meter van de erf- grens op uw terrein. Uiteraard wordt uw voortuin en/of pad na de werkzaamheden in de oorspronkelijke staat hersteld. De aan nemer brengt u tenminste één dag voordat de controleput in uw tuin wordt vervangen, op de hoogte. Wij verwachten dat uiterlijk 28 juni a.s. alle werkzaamheden zijn afgerond. Tijdens de werkzaamheden is het betreffende deel van de Zuidergeeststraat voor alle ver keer afgesloten. De aannemer zorgt voor een goede bereikbaarheid van uw woning voor voetgangers. Voor eventuele overlast, ten gevolge van deze werkzaamheden, vragen wij uw begrip. Informatie In het Informatiecentrum op het gemeente huis hangen tekeningen van dit project. Voor vragen over de werkzaamheden kunt u tussen 9.00 uur en 12.00 uur contact opnemen met de toezichthouder, de heer M. Montauban van het Ingenieursbureau^ telefoonnummer (072 -) 535 67 65. r Belangrijke nummers JjaA/uf Qe,b oren IMll^WBllil JMBik §i®§|||*8 S Andy Drukkerij Uitkijkpost, De Hoefsmid 5, Heiloo, tel. 072 5330175 6. Socialistische Partij SM* Procedure bezwaren (30 ct./0,14 euro/min) 1 nove tSiKKei Werkend'!'1»" M Heil terry Harkm «Coby Koning ggt '29-10-200 Peter en Mireille Horio III Het Zandstuk 199

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 2