Ti Bowlingtalent aan de top Foresters F6 kampioen SSH Succesvol in elfde Roparun i RENAULT Met onze moderne bedrijfsauto's doet u altijd goede zaken "WSSCET Goed in bijzondere vakanties 0 m Flashing Heiloo zoekt gezellige fanatieke meiden Bridgeclub De Branding Open dag Trias Van Westrop winnaar Vriendschap Driebanden toernooi Sjoelclub Heiloo DOK Uitslagen heeft veteranen nodig dressuurwedstrijden Speciaal aanbod: Kooiplein 2, 1901 VW Castricum. Tel. 0251-655475, fax 0251-655473. Westerweg 226, 1852 AP Heiloo. Tel. 072-5331133, fax 072-5335981 Autobedrijf de Zonnebloem UITKIJKPOST - 22 MEI 2002 - PAGINA 6 Het team van ForestersDaan van Wielink, Wouter Vrolijk, Bas de Muijnck, Tim Wiebering, Edvin Sisanovic, Sven van Haperen, Daan Sunnotel, Sam Rooker, Cas Berkman. foto MSP) HEILOO - Woensdag 15 mei was het eindelijk zover. Foresters F6 behaalde het kampioenschap van de voorjaars competitie. Een kampioenschap in punten: negen van de elf wedstrijden werden gewonnen. Maar dit kampioen schap is er vooral ook een van de sfeer. Gelukkig blijkt het nog mogelijk een team te creëren met blije spelers en enthousiaste ouders. Een team waar spelers altijd met veel plezier twee keer in de week komen trainen, zonder dat er een verplichting aan vast zit. Uitgangspunten zijn: individuele ont wikkeling van elke speler, veel spelple- zier en plezier met elkaar. De medede ling dat het team vrijwel zeker volgend seizoen intact blijft werd met een luid 'ycs' door de spelers onthaald. U ziet hier de spelersgroep op de foto met de bekers. De leiders ontvingen van een van de moeders een prachtig shirt met afbeelding van het team. Het bleef ver volgens nog lang onrustig op de Egelshoek. HEILOO - Het seizoen is nog niet afgelopen of de meiden van basketbal lvereniging Flashing Heiloo bereiden zich al weer voor op het nieuwe sei zoen. Basketball is een leuke sport en het is dus moeilijk om ermee te stop pen. Je speelt het van jong tot oud en het blijft een uitdaging om de bal in de basket te krijgen. Vooral de verschillen de technieken die je leert om de tegen stander te passeren en de tegenstander het scoren te beletten maken elke trai ning weer leuk. Voor het komende seizoen is Flashing Heiloo op zoek naar meiden in de leef tijd tussen 12 en 17 jaar. Heb je zin om een paar keer mee te trainen, bel dan met Ronald Wernsen, tel. 072-5324910. Winnen doe je als team, samen met je medespeelsters. De vereniging heeft dan ook veel aandacht voor het groeps gebeuren en gezelligheid is erg belang rijk. Maar ze werken ook aan de toe komst. Het doel is om zo goed mogelijk te worden. Flashing Heiloo beschikt over een zeer sterke trainingsstaf die je kan helpen om alle technieken en teamspelletjes te leren. Er wordt fana tiek getraind, op dit moment zelfs twee keer in de week. Lees het elke week in de Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken EGMOND - Op donderdag 16 mei speelde bridgeclub De Branding ronde 6 van de competitie. De uitslagen zijn: A-lijn: Krijgsman en T. Visser 66,15, M. Gouda en D.Visser 57,81, B.Crouse en D. v.d. Burg 56,79. B-lijn: I. Bennen en A. Stierp 58,33, L v.d. Bogaerde en V.d. Bogaerde 55,73, A. Doornbos en G. Noordenbos 55,21. C-lijn: L. van Deursen en N. Hoogland 59,92, A. Zentveld en J. Mossel 59,72, M.Dekker en J. Meyne 56,25. HEILOO - Op zaterdag 1 juni houdt atletiekvereniging Trias uit Heiloo haar jaarlijkse open dag. Het programma bestaat uit meerdere onderdelen, zowel voor kinderen als volwassenen. Voor de jeugd tot 12 jaar start om 11.00 uur een ronde langs verschillende atletiekon- derdelen. Kinderen die houden van rennen, springen en gooien worden uit genodigd te komen naar de open dag. Ze krijgen uitleg, mogen zelf proberen en krijgen een mooie prestatiekaart mee naar huis. Tegelijkertijd is er voor volwassenen en junioren (vanaf 13 jaar) de mogelijk heid deel te nemen aan een open trai ning (11.00 tot 13.00 uur). Ook zij krij gen uitleg en worden geassisteerd bij hun eigen pogingen op verschillende onderdelen. Voor iedereen is er ter afsluiting de mogelijkheid deel te nemen aan een coopertest (13.45 uur). Het is ook mogelijk alleen aan de coop ertest deel te nemen zonder aan de rest van het programma mee te doen. Tussen de activiteiten door worden demonstraties gegeven van enkele onderdelen. Gedurende het gehele pro gramma zal er een informatiestand aanwezig zijn voor iedereen die meer wil weten over atletiek en Trias. Inschrijving vindt plaats om 10.30 uur (voor de coopertest om 13.15 uur), op de kunststofbaan aan Het Maalwater in Heiloo. Bel voor informatie: 072- 5053549. AKERSLOOT - W. van Westrop uit Zaandam is de sterke winnaar gewor den van het vijftiende Vriendschap Driebanden toernooi dat vorig week end in biljartcentrum De Vriendschap is gespeeld. Dit toernooi, dat in twee poules van acht spelers is gespeeld, kende een sterk deelnemersveld, wat blijkt uit het algemeen moyenne van bijna 0.60 wat over het gehele toernooi is behaald. W.van Westrop werd win naar in de A-poule en moest het in de finale opnemen tegen Th. Oud uit Akersloot, de winnaar van de B-poule. Het werd een zinderende finale waarin aanvankelijk van Westrop zonder veel moeite leek te gaan zegevieren maar in de slotfase kwam Oud door subliem spel en enkele miraculeuze caramboles tot op twee punten van de latere win naar. Slechts één carambole kwam Oud tekort om een remise af te dwingen en zo kon van Westrop de wisselbeker meenemen naar Zaandam. HEILOO - Donderdag 16 mei werd het seizoen 2001-2002 afgesloten. De uit slagen waren. Ere klasse 1. mevr. Kaandorp 140 1,2. hr. Kaandorp 136 5. A klasse mevr. Nieuwenhuis 123 4, 2. mevr. Kraakman 120 2, 3. mevr. Klap 119 8. B klasse 1. mevr. Mol 114 9, 2. mevr. Lensink 114 4, 3. mevr. Kuilman 112 5, C klasse 1mevr. Zondervan 114 0, 2. hr. Winnips 110 2, 3. mevr. Borst 109 1. Kampioen puntentelling mevr. Spijker 44 punten. Het nieuwe seizoen begint op 19 september in het Open Huis om 20.00 uur. U wordt uitgeno digd vrijblijvend langs te komen. Nieuwe clubleden kunnen zich aanmel den door te bellen met: tel. 072-5337712 of 5337995. HEILOO - De Stichting Sportevenementen Heiloo nam dit jaar voor de vijfde keer deel aan de Roparun. De Roparun is de langste non-stop estafette hardloopwedstrijd en gaat van Rotterdam naar Parijs. Dit jaar werd deze wedstrijd voor de elfde keer gehouden. Elk deelnemend team, dit jaar l83,zet zich in om middels deze wedstrijd geld in te zamelen voor het goede doel van de Roparun. Dat doel is de zorg voor terminaal zieke patiënten en kinderen met kanker. Vorig jaar brachten alle teams bijna 5 miljoen gul den bijeen. Dit jaar wordt de totaal opbrengst bekend gemaakt op 1 juni, verwacht wordt dat de opbrengst ruim schoots hoger zal liggen. Op 8 mei was de start van de Roparun en alle teams vertrokken in een moor dend tempo in de richting van Zeeland. Het weer was om te lopen ideaal; niet te warm en niet te koud. Zeker in het begin van de run was het een gedrang van lopers en begeleidende fietsers. Verder in België werden de onderlinge verschillen steeds groter. Er wordt uiteraard continue doorgelopen en het probleem in België en Frankrijk is dat de straat verlichting en fietspaden vaak ontbreken. Dit maakt het lopen in de nacht een stuk moeilijker en gevaarlij ker. In Frankrijk was het weer gelijk aan de dag ervoor. De strijd aan de kop van het wedstrijdveld bleef spannend. Het ging uiteindelijk tussen Rho-Delta BV en Iiyama monitoren. Eerstgenoemde is uiteindelijk winnaar geworden in de totaal tijd van 31 uur 22 minuten en 47 seconden. Op de derde plaats eindigde team Midden Brabant. Het team uit Heiloo eindigde in 39 uur 41 min. 07 sec. op de 89ste plaats. Voor volgend jaar heeft de organisatie plannen om de run om te draaien, dat wil zeggen: de start in Parijs en de finish in Rotterdam. Deze plannen moeten nog uitgewerkt worden. HEILOO - Ook dit jaar was er weer volop belangstelling voor het 25ste Bubba's Dubbel Bowlingshop Handicap Bowlingtoernooi Heiloo. Maar liefst 218 bowlers (170 heren en 48 dames) hadden zich ingeschreven voor het toernooi in het Bowling- en Partycenter Heiloo aan de Kennemerstraatweg in Heiloo. De over vier dagen verdeelde voorron de bestond uit 14 series en werd gespeeld in vijf games met twee spelers per baan. Het streven van de bowlers was om een zo hoog mogelijk teamto taal bij elkaar te gooien verhoogd met een vooraf berekende handicap, om zich daarmee te verzekeren op een van de 16 team-finaleplaatsen, die op zon dag zou worden gespeeld. Ook bij dit toernooi bleek maar eens te meer dat elke pin belangrijk is. Nadat de laatste serie gespeeld was bleek dat men een pinfall van 2036 had moeten gooien om in de finale te komen. De nummer 17 met ook 2036 pinfall viel net buiten een finaleplaats omdat dit team een hoger handicaptotaal had. Nummer 18 kwam slechts 1 pin tekort om mee te mogen doen met de vier games lange finale. Het tegim Smit/Groot jr., bestaande uit Heiloo's 17-jarig jeugdtalent Silvio Smit en eeu wig talent Hans Groot jr., was na de voorrondes als eerste geëindigd. Silvio had in de voorronde een totaal van 1053 scratch gegooid (met een hoogste game van 256) maar met zijn handicap erbij opgeteld kwam hij tot een totaal van 1213, wat omgerekend een gemid delde is van 242,6. Het team had een pinfall van 2200, vier pins meer dan de nummer twee (Team Berg/Berg uit Heerhugowaard) en bijna 100 pins meer dan de nummer drie (team Stam/Bontekoe, beide lid van BV Heiloo). In de finale was het ontzettend span nend, waar de teams Stam/Bontekoe van BV Heiloo en Berg/Berg het een beetje lieten afweten, kwam het team Rhee/Valk uit Den Helder erg hard omhoog. Met het einde in zicht werd het alleen maar spannender. Nadat de laatste bal gegooid was wist eigenlijk niemand wie er nou eigenlijk gewon nen had. Rekenwonders aan de kant hadden de scores goed bij gehouden, maar een rekenfoutje is zo gemaakt. Het team Ben de Bont 1 Heiloo had in de finale scratch verreweg het meeste gegooid, maar ze hadden niet echt veel handicap, dus misschien dan toch team Meijer/Pietersen uit Amsterdam of team Rhee/Valk, maar hoe zat het dan met talententeam Smit/Groot jr.? De computer moest de uiteindelijke uitslag brengen. Tussen de nummer twee en vier zat uiteindelijk 4 pins ver schil, maar de terechte winnaars wer den Silvio Smit en Hans Groot jr. Met een totale Pinfall van 3787 hadden ze 21 pins voorsprong op team Meijer/Pietersen. Derde, met maar een pin minder, werd team Rhee/Valk gevolgd door het altijd vrolijke kracht mens Menno de Boer en Ron Groeneveld van Team Ben de Bont 1 op een vierde plaats. Silvio Smit werd uiteindelijk eerste bij het individuele klassement voor de heren en won ook de prijs voor de hoogste game van 288 (256+32 hcp.).- Bij de dames won Miranda Weel uit Oudkarspel het individuele klassement en was de hoogste game weggelegd voor Conny Gerdes uit Alkmaar met 246 (227+19 hcp.). w De trotse prijswinnaars van het bowlingtoernooi in Heiloo. HEILOO - Zaalvoetbalclub DOK Heiloo bestaat al 33 jaar en zoekt voor het komende seizoen nog enkele vete ranen die het leuk vinden om een keer per week een balletje te trappen. Wanneer u ouder bent dan 35 jaar kunt u zich opgeven bij de club, die gezellig heid hoog in het vaandel heeft staan. De spreekwoordelijke 'derde helft' is voor hen ook heel belangrijk... Opgave bij het secretariaat G. oosterling, Patrijsakkers 28. 1852 EP Heiloo, tel. 072-5330934. De St. Sportevenementen Heiloo nam dit jaar voor de vijfde aan de Roparun. keer deel NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN! Nu leverbaar met 1.5 dCi turbodieselmotor met Common Rail-teehniek VAN OF tijdelijk 1000,- extra korting Renault Kangoo Express vanaf 7.595,- Renault Trafie nu vanaf 13.995,- Renault Master vanaf 15.345,- Van de functionele Kangoo Express tot de compleet nieuwe Trafic. Het moderne en complete bedrijfs autogamma van Renault heeft altijd een bedrijfsauto die bij u past. De Kangoo Express die leverbaar is met een super zuinige 1.5 dCi motor. De Trafic, onderscheiden met de titel 'International Van of the Year 2002'. Of de zeer veelzijdige Master? Stuk voor stuk absoluut een verantwoorde investering dankzij een zeer lage kilometer kostprijs. Kortom, maak snel een verhelderende proefrit in één van onze moderne bedrijfsauto's. Het Kangoo Express "functionaliteit" pakket: zijschuifdeur rechts met of zonder vast raam elektrisch bedienbare ramen en elektrisch verstelbare en verwarmbare buiten spiegels Prijs voor dit pakket: 195,-. Uw voordeel: 340,- RFNAULTl .crM Prijzen excl BTW, verwijderingsbijdrage, leges en kosten rijklaar maken. 12 jaar plaatwerkgarantie op de Renault Kangoo Express en Trafic, 6 jaar plaa.werkgarantie voor de Renault Master. Prijs- en specificatiewijzigingen voorbehouden. Afgebeelde modellen kunnen afwijken van de standaarduitrusting. Informeer naar een aantrekkelijk leasetarief, adviseert 1©Ul!Ö ij least de Renault Master al vanaf 385,39 per maand via Renault FinancialServices. Leaseprijs o.b.v. 48 maanden/20.000 km p/jr, excl. BRW, brandstof en vervangend vervoer. RENAULT Drive-in Service BINNEN I UUR WEER OP WEG HEILOO - De uitslagen van de op 9 mei door de landelijke rijvereniging en ponyclub Heiloo.-e.o. georganiseerde dressuur wedstrijden op het terrein aan de Zeeweg te Heiloo zijn: B dressuur paarden proef 12:1. Chantal Storms, Elodie 169 pnt,2. Linda de Weerdt, Lakoniek 166 pnt, 3. Brenda Zonneveld, Kashmir 164 pnt, 4. Anneke Obladen, Presto 163 pnt, 5. Suzanne Rodriques, Kamarilla 163 pnt, 6. Dionne Houter, Rico 162 pnt. L 1 dressuur pony's proef 18:1. Lisanne Thesingh, Valiant 152 pnt. B dressuur paarden proef 11: 1. Jacobiene Phaff, Noel 174 pnt, 2. Chantal Hoebe, Heiko 172+ pnt, 3. Lisette van der Veldt, Labyrinth 172 pnt,4. Anneke Obladen, Presto 169 pnt, 5. Annemarie Waardenburg, Ironet 167 pnt, 6. Linda de Weerdt, Lakoniek 164 pnt. L 1 dressuur pony's proef 17:1. Lisanne Thesingh, Valiant 157 pnt. M 1 dressuur paarden proef 30:1. Petra Jonker, Pride Graaf 156 pnt, 2. Anja Debecker, Mannie 152 pnt. L 2 dressuur pony's proef 24: 1. Nikko Honigh, Jippi 170 pnt, 2. Sabine Lodewijks, Black 158 pnt. B dressuur pony's proef 12:1. Danielle de Ridder, Boyante 167 pnt, M 2 dressuur paarden proef 35: 1. Margriet van Veen-Meyer, Nudaula 152 pnt, 2. Sandra Jansen, Laszio 151 pnt. D L 2 dressuur paarden proef 23: 1. Wendy Maertens, Pandor 170 pnt, 2. Nicole v.d. Klashorts, Rubel 166 pnt, 3. Marye Geusebroek, Peruzzi 162 pnt. M 2 dressuur pony's proef 35. 1. Richa Nanne, Vegas 154 pnt. M 2 dressuur paarden proef 32: 1. Margriet van Veen-Meyer, Nudaula 166 pnt, 2. Heieen Siebos, Olivier 156 pnt. L 2 dressuur paarden proef 32:1Marye Geusebroek, Peruzzi 170 pnt, 2. Nicole v.d. Klashorst, Rubel 165 pnt, 3. Wendy Maertens, Pandor 164 pnt. M 2 dressuur pony's proef 36: 1. Ramona Prins, Hypos 158 pnt. Z 1 dressuur paarden proef 41: 1. Wijnanda van Brenk, Olida 187 pnt, 2. Isabel Bakker, Kornet 177 pnt. Z 2 dressuur paarden proef 51: 1. Marye Geusebroek, Mark 173 pnt. M 2 dressuur paarden proef 32:1. Carla de Graaf, Liandra 149 pnt. L 1 dressuur paarden proef 17:1Judith van der Noorda, On and On 161 pnt, 2. Linda Hollander, Rien ne va plus 159 pnt, 3. Francouise de By, Sander 159 pnt. 4. Jenny Zuurbier, Rio lita 156 pnt. Z 1 dressuur paarden proef 42:1Carla Rotteveel, Kasper 182 pnt. Z 2 dressuur paarden proef 52; 1. Marye Geusebroek, Mark 178 pnt, M 2 dressuur paarden proef 36: 1. Lieneke Schipper, Lady 149 pnt. L 1 dressuur paarden proef 18:1Linda Hollander, Rien ne va plus 174 pnt, 2. Jenny Zuurbier, Rio lita 166 pnt, 3. Anouk Vennik, la Milany 159 pnt, 4. Francouise de By, Sander 158 pnt. M 1 dressuur paarden proef 211Anja Becker, Mannie 169 pnt, 2. Lana Boekhoff, Kevin 161 pnt. L 2 dressuur pony's proef 23: 1. Daisy Jansen, Saico 159 pnt, 2. Ferry Korver, Nimba 157 pnt. B dressuur pony's proef 11:1. Danielle de Ridder, Boyante 165 pnt. M 1 dressuur pony's proef 29:1Nadina Blaauwboer, Bimbo 160 pnt. Vervolg van voorpagina En als dat geen resultaat had dan wis ten deze mensen ook dat, als men beroep bij de rechtbank instelde, er een uitstekende kans was dat men in het gelijk gesteld zou worden, zoals nu ook is gebleken. Ik ben echter de mening toegedaan dat velen van de 550 grond bezitters er vanuit gingen dat ze toch geen kans zouden maken tegen de gemeente. Zo kan ik me ook goed voorstellen dat men er gewoon geen zin in had om een lange en intensieve strijd aan te gaan tegen een gemeente met haar onbeperkte middelen, juristen en allerhande adviseurs. Overigens zou het de gemeente 'sieren', gezien de uit spraak van de rechtbank, als men besluit het voorkeursrecht ook te ver nietigen voor de mensen die geen bezwaar c.q. beroep hebben ingesteld. Want ook een onrechtmatig genomen besluit (een enkele uitzondering daar gelaten) heeft rechtskracht." Wethouder Opdam: ,,De gemeente heeft zich vooraf uitgebreid laten infor meren door zeer deskundige adviseurs. Echter de Wvg is op onderdelen ondui delijk en soms ondoorzichtig. Heiloo past de wet toe op een wijze waarvan de bezwaarmakers vinden dat het niet mag. Daar heb ik begrip voor. Wij zijn echter van mening dat we geen proce durefout hebben gemaakt en lezen de wet derhalve anders. Helaas is de Wvg voor meerdere uitleg vatbaar en zijn er, ook elders in den lande, procedures voor nodig die duidelijkheid geven in de uitleg van de wet. Dat is jammer. Belangrijk is het doel en dat is dat Heiloo grondspeculatie wil tegengaan om betaalbare woningen te kunnen bouwen in het gebied Zandzoom", aldus de wethouder. „In hoeverre de gemeente een onrechtma tig besluit heeft genomen moet uitein delijk door de hoogste rechter worden bepaald. Voorlopig houden wij vast aan onze uitleg en volgen wij de procedure die de wet voorschrijft." De wethouder voegt daar nog aan toe dat als de gemeente in hoger beroep bij de Raad van State definitief in het ongelijk wordt gesteld, de gemeente het voorkeursrecht in de Zandzoom laat vervallen. Dit geldt dan voor alle eigenaren van grond in het gebied. Nare bijsmaak De grondeigenaren die bezwaar heb ben aangetekend hebben dus gelijk gekregen.Toch heeft Zant een nare bij smaak gekregen van de hele gang van zaken. „Dit had allemaal voorkomen kunnen worden als de gemeente vooraf een gedegen onderzoek had gedaan omtrent de vestiging en niet achteraf. Men had de Wvg alleen op die gronden dienen te vestigen die ook werkelijk noodzakelijk zijn voor de toekomstige plannen en niet botweg op het gehele gebied, waardoor ook de gewone huis houdens onder het besluit vielen. De dubieuze grondtransactie en de rechtsongelijkheid die hierdoor ont staat, het niet opvolgen van het advies van de commissie voor bezwaarschrif ten. De beslissing op de bezwaarschrif ten die pas na 14 maanden kwam in plaats van de gebruikelijke 14 weken: in de rechtszaak viel ook voor het niet geoefend oor al op te maken hoe het zou aflopen met het besluit van de gemeente. Desondanks nam de gemeente op 5 april toch een nieuw besluit om het voorkeursrecht te continueren. De gemeente frustreert hiermee de rech terlijke uitspraak, ze verlengen immers een door de rechter vernietigd besluit. En dat lijkt mij op z'n zachtst gezegd toch in strijd met de beginselen van behoorlijk bestuur. De gemeente behartigt immers geen 'eigen' belang; het staat ten dienste van de gemeen schap en zal dus ook dienstbaar moeten zijn aan de burger die voor zijn indivi duele rechten van de medewerking van het bestuur afhankelijk is. Het lijkt mij verstandig voor de gemeente om te stoppen met dit juridi sche avontuur, want het ziet er anders naar uit dat deze kwestie de 'diftar- affaire' in kosten ruimschoots zal gaan overtreffen." Wethouder Opdam: „Het is duidelijk dat de gemeente een groot belang hecht aan de toepassing van de Wvg. Deze eerste uitspraak heeft dat niet veranderd. Overigens had het college van burgemeester en wethouders al voor de uitspraak van de rechtbank opnieuw een besluit genomen omdat de geldigheidsduur van het eerste besluit begin april is verstreken. Omdat er nu sprake is van een nieuw besluit kunnen de eigenaren opnieuw bezwaar en beroep instellen. De grondeigenaren zijn hiervan op de hoogte gesteld middels een aangete kende brief van het college van 10 april 2002. De gemeenteraad zal een beslis sing nemen over het vestigen van het voorkeursrecht in de vergadering van 2 september 2002." Het besluit van de gemeenteraad in 2000 is door de rechtbank vernietigd en niet het thans geldende besluit van 5 april 2002. Dit betekent dat het voor keursrecht gehandhaafd blijft en dat de uitspraak van de rechter in Alkmaar op dit moment geen consequenties heeft voor het gevestigde yoorkeursrecht. Bijna 6400 langdurig zieken en gehandicapten gaan met de Zonnebloem op vakantie. Postbus 2100 480p CC Breda Tel. (076) 564 63 62 E-mail: infoft?zonnebloem.nl www.zonnebloem.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 6