Hommage aan Mondriaan bij Galerie Conny van Kasteel rCimsT Zomerexpositie Galerie 1719 Rina Snel Sylvia en Jos van Onna Jubileumtentoonstelling HOeRa Lucia Admiraal Beeldentuin Ditta Engel Het Midden-Oosten in Gemaal 1879 Activiteiten Heiloo Activiteiten Egmond Activiteiten Limmen/Akersloot Activiteiten Alkmaar UITKIJKPOST - 29 MEI 2002 Expositie in Open Huis Heiloo Noord-Hollands Expressionisme en de schilders van de Bergense School Expositie 'Je t'aime' in kapel GGZ ALKMAAR - In galerie 1719 is zojuist de zomerexpositie geopend. Een keur van, in de galerie bekende, kunstenaars tonen hun werken tot en met 15 juni. De zeven kunstenaars, die door de galerie zijn uitgenodigd hun werk te laten zien, zijn achtereenvolgend: Andrez, Gretha Beelenkamp, Paula Bereken, Chris Duinraeijer, Carlo van Kervel, Willem Roos en Tiest Simons. Andrez laat enige schilderijen zien waar onder landschappen in olieverf. Gretha Beelenkamp is een nieuwkomer in de galerie. Van haar zijn naast enkele, met veel techniek geschilderde, vergezichten pentekeningen te zien. Paula Bereken verrast met een nieuwe serie raak- geschilderde vrouwenportretten, terwijl Chris Duinraeijer ons een reeks expressi onistische landschappen, in acryl geschilderd, laat bewonderen. Carlo van Kervel is de beeldhouwschii- der, die hier nieuwe keramische plastie ken aanbiedt naast zijn landschappelijke impressies in olieverf, die overigens ook Tiest Simons, die ons de humor van het dagelijks leven laat zien in zijn, inmiddels befaamde, tekeningen cn aquarellen. Verdronkenoord 29 in Alkmaar, tel. 072- 5116034. Openingstijden: donderdag, vrijdag, en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. Willem Roos, de Nederlander die in Italië woont en werkt, heeft het Toscaanse landschap op een impressio nistische wijze vastgelegd op het linnen. HEILOO - Het werk van Rina kan omschreven worden als expressief, met veel kleuren en mooie vormen. De inspi ratie krijgt ze overal en altijd, daar hoeft ze eigenlijk niets voor te doen. Volgens eigen zeggen zit haar hoofd altijd vol met ideeën voor een nieuw doek, maar ook doet ze inspiratie op tijdens vakanties, door een bezoek aan de opera, in de die rentuin of door een telefoongesprek met haar dochters, die de hele wereld over rei zen. „Ik kijk altijd goed om me heen en zie soms dingen die andere mensen niet opvallen. Die dingen moet ik dan gewoon schilderen, daar kan ik niks tegen doen. Als mijn dochters me via de telefoon de omgeving omschrijven waarin ze zich op dat moment bevinden, schilder ik het zo. Eerst maakt ze schetsen die ze als uit gangspunt, als voor-oefening gebruikt voor de doeken die ze later schildert. Ze laat wat voorbeelden van deze schetsen zien; niet alleen keurige tekeningen, maar ook minuscule kriebels op een notitie blaadje, een luciferdoosje en ze heeft zelfs weieens een schets op haar bovenbeen gemaakt bij gebrek aan papier Rina vindt schilderen topsport; ervaart het als lichamelijk zwaar: ze moet precies de juiste handelingen verrichten en daarvoor blijft ze zich steeds concentreren. „Ik probeer een schets niet na te schilde ren. Ddt lukt me niet: ik ga teveel naden ken, ik verkramp en wég is de passie. Schilderijen moeten een verhaal vertellen, ze moeten communiceren met de toe schouwer. Daarom geef ik de mensen in mijn schilderijen geen duidelijke gezich ten; zodra met de ogen, neus en mond begonnen wordt, verduidelijkt het teveel. Het is juist belangrijk dat een schilderij de vrijheid biedt om er verschillende verha len bij te kunnen bedenken." HEILOO - In het Open Huis in 't Loo te Heiloo exposeren tot 3 juni de kunste naars Harry van Miltenburg en Jack Peters hun werken. Jack Peters is blij met de gezamenlijke expositie, omdat de com binatie van deze werken een rustig geheel vormen. „Om een complete spiegelwand of schilderij enwand te voorkomen, heb ben wij besloten om samen te exposeren", laat de maker van de bewerkte spiegels weten. De techniek van het bewerken van de spiegels heeft hij grotendeels zelf ont wikkeld. Door het onder hoge druk zand stralen van de achterkant van de spiegel komen diverse figuren tevoorschijn. Deze figuren worden voorzichtig uitgesneden en na het verwijderen van de coating komen de mooiste figuren naar voren. Jack Peters heeft een opleiding als chemi cus achter de rug. Toen iemand hem vroeg om glas te etsen met zuur bedacht hij een minder gevaarlijke manier; zandstralen. Doordat zandstralen hetzelfde effect geeft op glazen, winkelruiten, klokken etc. als het behandelen met zuur, diepte Peters deze techniek steeds verder uit. Hoewel deze techniek zeker niet makke lijk is - elke fout blijf je zien - is het vol gens de kunstenaar een uitdaging om elke keer weer iets nieuws te maken. „Het bewerken bestaat uit verschillende fases", laat Peters weten. „Ik bedenk een ont werp, teken het op de spiegel, plak een en ander af en snijd het uit. Daarna ga ik het zandstralen. Hiervoor is een grote concen tratie nodig. Spiegels zijn kwetsbaar materiaal. Je kunt het niet even overschil deren als bij een schilderij, en het resul taat is voor mij ook altijd verrassend". Harry van Millenburg exposeert zijn schilderijen in het Open Huis. Hij van jongs af aan al bezig met tekenen, en stap te op 22-jarige leeftijd over naar het wer ken met olieverf. Zijn werk is met name figuratief te noemen en bestaat uit nage schilderde momenten en situaties. „Het boeit mij enorm wat je om je heen kunt zien, zeg maar het alledaagse. Ik houd van felle kleuren en verwerk dit in mijn schil derijen." In het Open Huis zijn onder andere Nijenburgh en enkele stadsgezich ten van Alkmaar te bewonderen. De wer ken zijn te koop. Voor vragen en prijsopgave kunt u bellen met tel. 072-5151893, of e-mailen naar jack.jacco@consunet.nl of harry.van.mil- tenburg@hetnet.nl. Laatstgenoemde is tevens elke maandag avond aanwezig in het Open Huis. HEILOO - Het kunstenaarsechtpaar van Onna bestaat uit schilderend en beeldend kunstenaars Sylvia en Jos van Onna. Sylvia is 20 jaar actief geweest in de Klassiek Javaanse Dans onder auspiciën van de Indonesische Ambassade. In 1993 maakte zij kennis met het beeldhouwen en schilderen. Daar bleek haar passie te lig gen. Onder leiding van diverse kunste naars werkt zij aan haar eigen expressie. In de loop der tijden werkt zij met diverse materialen en technieken zoals steen, brons, aquarel en acryl. Jos heeft een bouwkundige studie gevolgd waarna hij werkzaam was bij het Ministerie van VROM. Zijn werkzaamhe den bij VROM hadden veel te maken met architectuur en monumentale werken. Na zijn pensionering ontstond het verlangen om zich door middel van vrije expressie te uiten en bracht hem ertoe beelden te ver vaardigen. De beelden worden met of zonder model in eigen atelier vervaardigd. Hun werk is aan huis te bezichtigen aan de Rector Frederiklaan 25 te Heiloo, tel. 072-5153766/06-44180439. EGMOND - Op 25 mei wordt om 17.00 uur in Galerie Conny van Kasteel de ten toonstelling Hommage aan Mondriaan door Ankie de Jongh-Vermeulen, directeur Mondriaanhuis, geopend. In totaal 37 kun stenaars hebben aan dit project hun mede werking gegeven. Aan iedere kunstenaar is gevraagd een eigen werk in tafel-kruk of stoel-vorm ter ere van Mondriaan te maken. Bijna twee jaar geleden is het idee in Frankfurt, thuis bij de Duitse beeldhoud ster E.R. Nele geboren. Bij een atelierbe- zoek vroeg van Kasteel haar een Hommage aan Mondriaan te maken, het moest echter geen beeld zijn. Het werden zeven tafels- 28 krukken en twee stoelen, gemaakt door 37 kunstenaars. De kunste naars wisten niet van elkaar wie er aan het project meededen. Dit om te voorkomen dat ze met elkaar over het project zouden praten. Iedere kunstenaar moest het 'zelf oplossen. Er zijn kunstenaars van ver schillende disciplines uitgenodigd, alle maal abstract maar wel met een binding met Mondriaan, bekende en minder bekende, oude en jongere kunstenaars. Ook is iedere kunstenaar gevraagd docu mentatie, schetsen, werktekeningen en een motivatie te geven, die aan de wand komen te hangen. Er is ook een muzikale Hommage aan Mondriaan. Compositie en uitvoering door Witte van der Veen. De cd van deze Hommage aan Mondriaan is in de Galerie verkrijgbaar. Tevens is er een overzichtstentoonstelling waar iedere kunstenaar met eigen werk en documentatie vertegenwoordigd is. Deze werken zijn op een nabij gelegen locatie te bezichtigen. De tentoonstelling blijft tot en met 23 juni in de Galerie (6 tot en met 9 juni is de Galerie gesloten). De Hommage aan Mondriaan gaat vervol gens naar Amersfoort waar de tentoonstel ling in het Mondriaanhuis-Museum voor constructieve en concrete kunst- van 14 juli tot en met 24 september te bezichtigen is. Galerie Conny van Kasteel, Noorderstraat 4, Egmond aan Zee, is geopend donder dag tot en met zondag tussen 15.00 en 19.00 uur of volgens afspraak, tel. 072- 5067151. ALKMAAR - De tentoonstelling 'Noord- Hollands Expressionisme en de schilders van de Bergense School' is de eerste pre sentatie van de grote en gevarieerde col lectie expressionistische kunst van het Stedelijk Museum Alkmaar. Er is werk te zien van de schilders Gerrit van Blaaderen, Arnout Colnot, Dirk Filarski, de gebroeders Piet en Matthieu Wiegman en Leo Gestel, maar ook van Jan Sluyters, Piet van Wijngaerdt en Charley Toorop. Daarnaast zijn er werken tentoongesteld uit andere musea en van particuliere bruikleengevers. In Noord-Holland heeft het expressio nisme haar hoogtepunt in de jaren 20 van de vorige eeuw. In die tijd woonden en werkten er veel kunstenaars die expressi onistisch werk maakten. Het werk van een aantal van hen wordt gerekend tot de Bergense School. Typerend voor deze schilderijen is de zware lijnvoering, de monumentale vlakverdeling en het donke re kleurgebruik, waarin olijfgroen oker, bordeaux rood en zwartbruin overheersen. De tentoonstelling omvat circa 80 schilde rijen. Daarnaast zijn in De Studio prenten, tekeningen en documenten te zien. Ook de vaste opstelling van het museum wordt gedeeltelijk bij de tentoonstelling betrok ken. Als eigenzinnige pendant van het Noord-Hollands Expressionisme staat Charley Toorop hier centraal. Fietsroute Het expressionisme valt ook buiten het museum te ontdekken. Een fietsroute voert langs de plekken waar schilders hun inspi ratie opdeden. Aan de balie van het museum is een routekaart verkrijgbaar. Het Stedelijk Museum Alkmaar, Canadaplein 1, te Alkmaar, tel. 072-5110737 is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur, zaterdag en zondag 13.00 tot 17.00 uur (officiële feestdagen open van 13.00 tot 17.00 uur). De toegangsprijzen bedragen voor: vol wassenen E 3,40, jongeren tot 18 jaar gra tis, NS-Rabokaart/ CJP 65+/ Vriendenpas E 1,70 en houders van een museumjaar kaart gratis. Voor meer informatie e-mail museum@alkmaar.nl of op de website www. stedelij kmuseumalkmaar.nl EGMOND - Het Egmonds kunsteollec- tief HOR is opgericht op 20 mei 1989, achter in dc bus op weg naar de expositie "Bilderstreif in Keulen. De naam HOR staat voor Max Hofer (1953), Kees Oosterbaan 1945) cn Frans Rol (1957). drie beeldend kunstenaars uit Egmond. Dc eerste letter van de achter namen vormen het woord HOR. In de loop der jaren is de naam 'Egmonds kunstcollectief-HOR' vervangen door 'HOR-archief Het tien-jarig bestaan 15 oktober 1999) werd met een 'HOR TIEN TOUR' gevierd: een tour langs dc Belgische kust van De Panne tot en met Knokke. Op het strand van De Panne, Westende-Bad en De Haan werden van gevonden voorwer pen en natuurlijke materialen objecten gemaakt. Deze zijn achtergelaten als een vergankelijk jubileumgeschenk aan de Belgische kust. Een langs de boulevard van Knokke gevonden strandstoel kreeg een nieuwe plek in het keerpunt (een rotonde) van de Kusttram. Wat doet HOR 2 Het gaat om de uitvoering van projecten, die op het grens gebied liggen van kunst en de alledaagse werkelijkheid. Een spontaan idee leidt vaak tot de realisatie van een project. De documentatie en de eindresultaten worden opgeslagen in het HOR-archief. Naast dc projecten worden uitgaven in beperkte oplagen gerealiseerd. Overzicht HOR-projeeten Een keuze uit de 1 tOR-projecten uit de periode van 1997 t/m 2001 staan op een door HOR geproduceerde cd-rom, die tij dens de opening op 15 juni, wordt gepre senteerd. De tentoonstelling Naast nog nooit eerder getoonde HOR- projecten en objecten, wordt werk van de individuele HOR-leden geëxposeerd: Max Hofer met foto's. Kees Oosterbaan met tekeningen en kastjes en Frans Rol met portretten en abstracten. Verder doen enkele door HOR uitgenodigde kunste naars aan de tentoonstelling mee. Maurice Heesen met foto's, Monique Louter Cedee met tekeningen en schilde rijen, Mirjam Oosterbaan met foto's en keramiek, Dick van Ierland met servies goed cn Henk van I>ijl met schilderijen. Tijdens deze tentoonstelling worden ver schillende activiteiten georganiseerd, waaronder de presentatie van de HOR-cd en de afsluiting van het vlaggenprojeet op de opening. Zie verder de bijgevoegde HÖR-agenda. HOR viert zijn 12 1/2 jaar bestaan met de jubileum tentoonstelling HOeRa in Hoeve O vers lot aan de Slot weg in Egmond aan den Hoef van 8 juni t/m 14 juli. Openingstijden: zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur. De officiële ope ning vindt plaats op 15 juni met de pre sentatie van de HOR- jubileum cd rom en de afsluiting van het vlaggenprojeet. HEILOO - De kunstenaar Floris Brinkman exposeert een aantal kleurrijke schilderijen met als thema 'liefde' in de kapel van GGZ Noord-Holland-Noord, locatie Heiloo (het voormalige psychia trisch ziekenhuis Willibrord). De exposi tie met de titel 'Je t'aime' is te bezichtigen van 11 mei tot 3 juni, op zaterdag en zon dag van 12.00 tot 18.00 uur (ook tweede pinksterdag), Kennemerstraatweg 464, Heiloo. Brinkman kreeg zijn opleiding aan de Rijksacademie te Amsterdam. Zijn werk is expressionistisch en realistisch. Reeds in 1979 won hij in de Grand Prix International d'Art Contemporain de Monte Carlo, hetgeen een doorbraak voor hem betekende. Sindsdien kreeg hij veel portretopdrachten. Zowel in Nederland als in Frankrijk hééft Brinkman een ate lier. In Frankrijk schildert hij vooral bloe sems waarin hij zijn hartstocht voor gevoel en kleur kwijt kan. Ook maakt hij portretten waarin hij zijn ware belangstel ling voor mensen toont. Hij pelt als het ware laag voor laag een weg naar het innerlijk, het pure van de ziel. Zo draagt hij zijn eigen emoties of die van de gepor tretteerde over op de beschouwer. HEILOO - Lucia Admiraal is een veelzij dig amateur kunstenaar. Tot een kunst werk met bloemen beperkt zij zich al lang niet meer. Ook het ontwerpen en maken van objecten met klei en glas (soms zelfs combinaties hiervan) hebben haar passie. Zij liet zich in eèrste instantie inspireren door keramiek-vormen die zij kon gebrui ken bij haar bloemsierwerk. Zij miste vaak een bijzondere ondergrond/vorm die het bloemwerk kon complementeren. Later begonnen de vormen steeds meer voor zich te spreken, de vaas-vormige objecten die in eerste instantie gemaakt werden voor bloemwerk bleken eigenlijk veel mooier tot zijn recht te komen zonder de bloemen. Vorm, kleur, glans en contrast zijn opvallende karakteristieken van haar werk. Veel inspiratie haalt zij uit de Raku-stooktechniek, waarbij de gegla zuurde delen een harmonische contrast vormen met de zwart-geblakerde niet- geglazuurde delen. Geboeid door de transparantie van glas besloot zij vervol gens haar vaardigheden uit te breiden met dit veel moeilijker te bewerken materiaal. De eerste stappen waren het leren smelten en vormen van glas. Inmiddels maakt zij glazen schaalvormige objecten en waagt zich ook aan de spannende combinatie van glas en keramiek. Nog steeds zijn veel objecten die zij maakt fantastisch te combineren met bloemwerk, maar waar eerst de objecten dienden als ondersteu ning van het bloemwerk heeft de vorm nu een eigen bestaansrecht gekregen. Nieuwsgierig geworden? Na telefonische afspraak bent u van harte welkom in haar atelier. Spontaan binnenlopen kan ook, elke eerste zaterdagmiddag van de maand staat de deur open. Lucia Admiraal Pastoor van Muijenweg 98 1852 EJ Heiloo, tel 072-5339490 HEILOO - Als beeldendkunstenaar heeft Ditta Engel, volgens eigen zeggen, een bevoorrechte positie. „Ik heb een grote beeldentuin in het centrum van Heiloo waar ik mijn eigen werk exposeer. Hier is ook mijn atelier gevestigd. Elke zaterdag en zondag is de beeldentuin van 13.00 tot 17.00 uur geopend voor publiek. Op ande re dagen is het mogelijk om een afspraak te maken voor een bezoek. Families, klei ne gezelschappen en schildergroepen maken hier gebruik van. Ook verschillen de basischolen hebben de weg naar mijn atelier reeds gevonden. De kinderen vin den het interessant om te zien hoe een beeld ontstaat en schrijven er in de school krant over. Er is een groeiende belangstel ling voor mijn werk vanuit binnen en bui tenland. Dit jaar heb ik weer meerdere nieuwe bronzen beelden gemaakt. Mijn collectie is inmiddels gegroeid naar ruim veertig buitenbeelden en veertig kleienere bronzen beelden. Ik ben ook te bezoeken op mijn website www.dittaengel.nl." Noorder Geest Tentoonstelling van tiental leden van de kunstenaarsvereniging Bergen. T/m 16 jiini te zien in de Noordergeestkerk aan de Noordergeeststraat. Op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. De tentoonstelling is ook te zien in De Vest in Alkmaar, tijdens kantooruren en 's avonds en in het weekeinde gedurende voorstellingen. Tevens zijn de ateliers ruimtes in de Noorder Geest van Wim Diepeveen en Peter Huijzer tijdens deze tentoonstelling voor het publiek geopend. Galerie van Lubeck Expositie olieverfschilderijen van Marianne Brons- Winter en bronzen beelden van Johan Steenhoek, t/m 30 juni. Kanaalweg 6, geopend op vrijdag, zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. GGZ Noord-Holland-Noord Expositie 'Je t'aime' t/m 3 juni van de kunstenaar Floris Brinkman in de kapel. Openingstijden: op zaterdag en zondag van 12.00 uur tot 18.00 uur (ook tweede pinksterdag). Kennemerstraatweg 464. Bibliotheek U kunt zich opgeven voor de cursus sen, workshops en demonstraties inter net voor beginners en gevorderden in mei en juni. Casa Design Fleurige expositie van schilderijen van Vrouwtje Spaans, Winkelhof 't Loo 45. N oor dergeestkerk Expositie van werken van Wim Diepenveen en Peter Huijzer, van 10.00 tot 18.00 uur. Silhouet Expositie schilderijen van Rina Snel, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur, vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Atelier TP Atelier Tine Poelsma, Termijen 189, is wegens omstandigheden tot 4 septem ber gesloten! Beeldentuin Ditta Engel Van mei tot en met oktober vindt de kunstroute Noord-Hólland plaats, waarbij twaalf galeries, beeldentuinen en ateliers in heel Noord-Holland hun deuren openen voor belangstellenden en liefhebbers. Expositie beeldende kunst, bronzen en gietstenen beelden. Te bezichtigen na tel. afspraak op 072-5336266 aan de Westerweg 182. Galerie Conny van Kasteel T/m 23 juni wordt de tentoonstelling Hommage aan Mondriaan gehouden, met daarin 7 tafels, 2 stoelen en 28 krukken, ontworpen en gemaakt door 37 kunstenaars. Noorderstraat 4, Egmond aan Zee. Openingstijden: don derdag t/m zondag tussen 15.00 en 19.00 uur en volgens afspraak, tel: 072- 5067151. De galerie is gesloten van 6 t/m 9 juni. Abdij kaarsen Landschap- en interieurschilderijen en gouaches door Reinier Kamphuis t/m 15 juni. Te bezichtigen van maandag t/m zaterdag van 10.30 tot 16.30 uur, zondags gesloten. Vennewatersweg 27 Egmond Binnen. Galerie De Kapberg Wisselende exposities aan de Slotweg 17 te Egmond aan den Hoef, geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak, tel: 072-5062645. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, geopend van donderdag t/m zondag van 12.00 tot 18.00 uur, Prinses Marijkestraat la in Egmond aan Zee. Gemeentehuis Limmen Expositie 'De Spiegeling' door leden van de Waterlandse Kunstkring in het gemeentehuis, Zonnedauw 4. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.00 uur. Beeldentuin en galerie Akermare Van mei tot en met oktober vindt de kunstroute Noord-Holland plaats, waar bij twaalf galeries, beeldentuinen en ate liers in heel Noord-Holland hun deuren openen voor belangstellenden en lief hebbers. Speciale evenementen: 25 augustus tuinconcert met zigeunerjazz. Aanvang 14.00 uur. Kosten E 5,-. 7 en 8 September: monumentenweekend Akersloot. Gemaal 1879 Van mei tot en met oktober vindt de kunstroute Noord-Holland plaats, waar bij twaalf galeries, beeldentuinen en ate liers in heel Noord-Holland hun deuren openen voor belangstellenden en lief hebbers. Het poldergemaal aan de Fielkerweg 4 te Akersloot, is van t/m september iede re zondag van 13.30 tot 16.30 uur geo pend, en op afspraak. In de expositie ruimte (voorheen de ketelruimte) wor den tentoonstellingen gehouden van hedendaagse kunst. Heden zijn dat schil derijen over het Midden Oosten. Elke eerste zondag van de maand is het gemaal (onder voorbehoud) in werking te bezichtigen. Hoe ontmoet ik een boek Aan de Rijksweg 25 te Limmen mini tentoonstelling View Masters, alleeh op oneven weken op vrijdag van 18.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Te zien t/m 31 mei. Bibliotheek Akersloot Expositie van foto's gemaakt door Ronald Naar tijdens zijn Antartica-expe- ditie '98-'99. Te bezichtigen tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Serre Nella van Os Expositie van onder andere bronzen beelden, keramiek, acryl, olieverfschil derijen en aquarellen, elke zondag van 13.00 tot 18.00 uur, Westerweg 39 Stedelijk Museum Tentoonstelling 'Noord-Hollands Expressionisme en de schilders van de Bergense School', met werk van o.a. Gerrit van Blaaderen, Arnout Colnot, Dirk Filarski en de gebroeders Piet en Matthieu Wiegman. Daarnaast zijn er werken tentoongesteld uit andere musea en van particuliere bruikleengevers. Stedelijk Museum, Canadaplein1 Alkmaar, tel. 072-5110737. Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur, zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Meer info: museum@alkmaar.nl De Vest T/m 16 juni tentoonstelling van tiental leden- van de kunstenaarsvereniging Bergen. Te zien tijdens kantooruren en 's avonds en in het weekeinde geduren de voorstellingen.De tentoonstelling is ook te zien in in de Noordergeestkerk aan de Noordergeeststraat in Heiloo, op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Medisch Centrum Alkmaar Expositie 'De Andere Kant' met zelfge maakte kunstwerken van personeel en medewerkers van het MCA. Te zien in mei en juni, op verschillende locaties in het ziekenhuis en het Familiehuis. Galerie 1719 Expositie schilderijen van Chris Duinmeyer en Andrez, Verdronkenoord 29, openingstijden donderdag, vrijdag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. Nederlands Kachelmuseum Wisselende exposities en tentoonstellin gen. geopend op zondag van 12.00 tot 16.00 uur, t/m 1 oktober ook op vrijdag van 12.00 tot 16.00 uur. AKERSLOOT - Zo'n 12 jaar geleden begon Hetty Kruk met schilderen. Aanvankelijk werkte zij met aquarelverf om via pastelkrijt, olie en acryl toch defi nitief te eindigen met acrylverf. Het beste resultaat en vele variaties en er was meer uit te halen dan iedereen wel voor moge lijk had gehouden. Zij nam les in technie ken en begon deze kennis in haar gedach- tenwereld te plaatsen. Dit resulteerde in schilderijen die de onzichtbare werkelijk heid in herkenbare gestalten toonden. Je moet het zien om dit te zien. Allerlei figuren ontstonden daardoor zoals enge len en godinnen en ook vage beeldingen van bewoners van het Arabische continent geïnspireerd door haar reizen naar het Midden-Oosten. De expositie wordt gehouden van zondag 2 juni tot en met 28 juli in het Gemaal 1879 te Akersloot, en is geopend elke zondag van 13.30 tot 16.30 uur. De entree is 1 euro, kinderen tot 12 jaar gratis. Op afspraak is het Gemaal 1879 ook op ande re tijden voor groepen geopend. Info: tel. 0251-313286 of 313253.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 11