1 JUNI 2002 ERA op Het Maalwater!"? Voorjaarsconcert Caecilia vol verrassingen Muzikaal feest met koninklijke tintje Willem-Alexander en Maxima in Heiloo? Samenwerking Wonenplus en strijkservice Twee jaar hard werken wordt beloond Danny haalt zijn zwemdiploma JH BORDEN (072)5351000 0 P E N U 1 Z E N R 0 U T _E_ 2 0 0 2 www.era.nl NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Geslaagd/ gepmmoveerr afgestudeerd C- HACHMANG 29 MEI 2002 Wereldwinkel op zoek naar vrijwilligers y LcJU j) 1(U^JDrukkerij uitkijkpost bv 67e JAARGANG NO. 22 www.vanderborden.nl INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 Danny en zijn zweminstructeurMax zijn apetrots op hun behaalde zwemdiloma. (hoto: MSP) HEILOO - Voor de 10-jarige Danny Rijkers uit Hèiloo kwam zaterdag een lang gekoesterde wens uit: hij behaalde zijn eerste zwemdiploma. Na twee jaar hard werken voor zowel Danny als zijn zwemleraar Max was het zaterdag dan eindelijk zover: Danny mocht afzwem men in zwembad de Hout in Alkmaar voor zijn diploma A. Na uitvoerig overleg met Max ging Danny twee jaar geleden op zwemles. Voor Max was dit de eerste keer dat hij een kind met Down Syndroom les zou gaan geven in een normale groep met kinderen. Hij vond het een hele uitda ging om Danny zover te krijgen dat hij volgens deze normale weg zou gaan afzwemmen. Met heel veel ups en downs heeft hij Danny na twee jaar tijd dan eindelijk zover gekregen. Hele strategieën werden door zowel Max als Danny's ouders bedacht om de zwem lessen voor Danny zo begrijpelijk mogelijk te maken. Ze hebben gewerkt met pictogrammen en tekeningen om zo aan te kunnen geven hoe hij dit gehele afzwemtraject zou moeten doorlopen. Voor Danny werd geen uit zondering gemaakt, ook hij moest gewoon het gehele afzwemtraject tot een goed einde brengen. Danny kon bijna niet wachten en zwom daarom al af en toe in het diepe van het Baafje. Onder belangstelling van familie en vriendjes deed Danny heel erg zijn best. Na alle verplichte onderdelen reikte steun en toeverlaat Max de fel begeerde diploma uit aan de apetrotse Danny. MAKELAAR Tiger Woods dealer van: STATIONSWEG 611851 LJ HEILOO, TEL. 072 533 00 68 Ce es Stengs in zijn winkeltje, voor de vleeswarenafdeling. Cees Stengs, bedrijfsleider van het Gelukkig ben ik gezegend met perso- Albert Heijn-filiaal in Heiloo, gaat neel dat trouw is en met plezier me voor naar zijn kantoor. Achter en werkt." boven de winkel blijkt nog een heel labyrint te zijn van kantoorruimtes, Personeel opslag en kantine. „Misschien kun je Het grootste gedeelte van het perso- deze aflevering beter 'Achter de scher- neel in Heiloo bestaat uit ruim 100 men9 noemen", grapt Cees. In zijn scholieren plus een groot aantal her- kantoor staat een replica van de eerste intreders en parttimers. „Grappig is Albert Heijn uit 1887: een klein krui- dat die totaal verschillende mensen denierszaakje in Oostzaan, gekregen heel goed samenwerken. We zijn alle- van een vaste klant. Dit huisje heeft maal jong geweest, dus je weet hoe hij al die jaren dat hij bij Albert het werkt: de jongeren mogen graag Heijn werkt, nu zofn 42 jaar, meege- met elkaar dollen en kletsen en er nomen van filiaal naar filiaal. Hij ontstaat ook regelmatig een romance begon als 15-jarige jongen bij de krui- hier of daar. Maar ook het feit dat denierswinkel van Albert Heijn in veel van de herintreders opgroeiende IJmuiden en zal zijn carriere, over een kinderen hebben, in dezelfde leeftijd- paar jaar gaat hij met de VUT, eindi- categorie als hun collega's, werkt gen in Heiloo. prima." Alhoewel Cees de 'chef' is, zit hij niet in een ivoren torentje. „Ik Charme mag graag in de winkel lopen, ik hou „De Albert Heijn van nu is niet te juist van het contact met klanten, vergelijken met dat van toen. In alle Ook hebben we een groot aantal opzichten is het concern enorm vaste klanten dat het prettig vindt als gegroeid door de jaren heen. Met men persoonlijk wordt geholpen, recht een rijke historie. Ik begon, na Ook zorg ik ervoor dat ik mijn perso- het behalen van mijn MULO-diplo- neel ken. Ik weet natuurlijk niet alles, ma als winkelbediende in een klein sommige dingen zullen mijn oren winkeltje in IJmuiden. Ik was een van nooit bereiken, maar ik vind het wel de drie winkelbediendes, verder belangrijk om op de hoogte te zijn waren er twee dames achter de toon- van persoonlijke omstandigheden, bank werkzaam en er was een Deze tijd hebben zo'n 33 scholieren bedrijfsleider. Als je alleen al kijkt bijvoorbeeld eindexamen. Dat is naar het personeelsbestand in Heiloo, natuurlijk een spannende tijd en dat dat bestaat uit 170 medewerkers, is betekent ook dat ze even minder tijd dat al een enorm verschil. Destijds aan hun baantje besteden. Daar moet werd de klant nog bediend, in plaats je niet moeilijk over doen, school van de zelfbediening van nu. Ook gaat altijd voor. Als ze geslaagd zijn zorgde ik er als winkelbediende voor krijgen ze van mij ook allemaal een dat de kinderen van de baas naar aardigheidje. Niet omdat de Albert school werden gebracht en ik haalde Hein dat voorschrijft, maar omdat ik ze ook weer op. Dan nam ik de hand- dat leuk vind." kar mee, zodat ik onderweg meteen bestellingen weg kon brengen. Aan Eigen winkeltje de ene hand had ik de kar, aan de Ondanks het centraal geleide bedrijf, andere hand drie kinderen. Heel nor- heeft Cees genoeg vrijheid om zijn maal in die tijd, dat hoorde gewoon 'eigen winkeltje' te runnen. „Omdat bij m'n werk. Ook het assortiment is dit filiaal als een van de eerste winkels in de jaren enorm gegroeid, destijds opende na de oprichting van dit win- verkochten we de basisartikelen van keicentrum is de Albert Heijn erg een echte kruidenier, tegenwoordig vertrouwd in Heiloo, daardoor is een hebben we zo'n 15.000 artikelèn in band ontstaan met de Heilooër bevol- het assortiment. Je zult van mij niet king. Tevens ben ik voorzitter van de horen dat alles beter was in die tijd, promotiecommissie van 't Loo, waar maar het had absoluut z'n charme." door ik ook veel contact heb met col lega-ondernemers." Ook in de maat- Aanpoten schappelijke betrokkenheid gaat Cees Tegenwoordig heeft elke medewer- graag iets verder dan het beleid van ker zijn eigen taak in de winkel, wat Albert Heijn Nederland. „Alhoewel op roosters wordt bijgehouden. Cees AH zich behoorlijk bezighoudt met zorgt voor de planning en organisatie maatschappelijke kwesties zoals van het filiaal, terwijl drie verkoop- milieu, biologische producten en Max managers elk de eindverantwoorde- Havelaar, zijn we als filiaal ook lokaal lijkheid hebben over hun gedeelte betrokken. Zo krijgen we regelmatig van de winkel, inclusief de medewer- hulp van geestelijk gehandicapte kers die in dat gedeelte werkzaam medewerkers en organiseren we een zijn. „Per week is de winkel 73 uur aantal keer per jaar een voedselinza- geopend, waar nog eens 17 uren bij- melingsactie voor Roemenië." komen die voor en na de officiële Cees werkt dagelijks nog met erg veel winkelopeningstijden worden inge- plezier bij Albert Heijn. „Dat ligt vuld met het bijhouden van de win- voor een groot deel aan het dorpse kei. Ook komt er elke dag een trailer karakter van Heiloo. Dit filiaal is ook met verse en houdbare waar langs, in erg populair op het hoofdkantoor: het weekend zijn dat er zelfs twee. mensen willen hier graag werken. Die moeten dus meteen gelost wor- Tekenend hiervoor is dat ik nogmaar den, wat behoorlijk aanpoten is. Dat de vierde bedrijfsleider ben in 25 jaar, betekent dat het werken bij Albert terwijl een bedrijfsleider gemiddeld Heijn behoorlijk arbeidsintensief is. zo'n drie jaar op één vestiging werkt!" Het jeugdorkest van Caecilia leverde een uitstekende prestatie tijdens het voorjaarsconcert afgelopen zaterdag in De Beun. (Foto: MSP) In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoon maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) 'v,r. HEILOO - WonenPlus Heiloo heeft tot doel om ouderen, chronisch zieken en gehandicapten te ondersteunen bij het zo lang mogelijk zelfstandig thuiswo- nen. Inmiddels zijn ruim 200 huishou dens aansloten bij WonenPlus en maken gebruik van het daarbij beho rende dienstenpakket. De medewer kers van WonenPlus luisteren steeds goed naar de wensen van de k|anten. Zij zijn dan ook degenen die (mede) de aanzet heeft gegeven tot deze nieuwe samenwerking. Strijken is bëst een zware klus en er kunnen tal van oorzaken ten grondslag liggen aan het feit dat mensen tijdelijk of permanent niet kunnen strijken. Maar wie doet het dan? Strijkservice Heiloo en WonenPlus hebben daarvoor de handen ineen geslagen. 'U wast en wij strijken', zo luidt de boodschap. En zeker wanneer de mobiliteit wat minder wordt is de haal- en brengservice helemaal een uit komst. Uiteraard zijn er aan deze dienstverlening kosten verbonden. Voor de WonenPlus abonnees zijn wij een korting van 10% overeengekomen. Bent u geïnteresseerd in deze dienst verlening dan is één telefoontje naar het meldpunt van WonenPlus, (072) 533 12 97 voldoende. En bent u nog geen lid van WonenPlus dan kunt u eveneens op dit telefoonnummer voor informatie of een abonnement o8,50 per kalender jaar) terecht. HEILOO - Woensdag zal een heuse koninklijke delegatie door Heiloo trek ken. Om 18.15 uur vertrekt een open koets vanuit het Heilooër bos met daarin twee mensen die wel heel erg op Willem-Alexander en Maxima lijken, samen met twee prinsesjes, om een ritje door Heiloo te maken. Om 19.00 uur stopt de koets bij pizzeria Venezia aan de Heerenweg, alwaar het gezelschap op een koninklijk onthaal wordt getrakteerd. De reden van deze bijzon dere koetsrit houden we nog even geheim, maar gaat u vooral kijken! HEILOO - De afgelopen periode heeft de gemeente ruimte gegeven voor het voeren van een vrijwilligersdebat, met als doel te komen tot een projectplan ter versterking van het vrijwilligers werk. Ook de Wereldwinkel wordt geheel gedreven door vrijwilligers: het draaiende houden van de winkel door medewerkers, waartoe de inkoop van de producten geregeld moet worden, maar ook het bestuur bestaat uit vrij willigers. De medewerkers van de wereldwinkel zijn op zoek naar inwoners (jong of ouder) van Heiloo die zich een paar dagdelen per maand willen inzetten voor de Wereldwinkel. Vooral voor de inkoop en het bestuur, maar ook voor winkeldiensten. Een indruk van de acti viteiten en producten krijgt u het beste wanneer u even langs gaat in de winkel aan de Stationsweg 105. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (91 cent) (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n fr=5> i aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Onze plaatsgenote Rinske Maaskant is Cum Laude geslaagd voor het Artsenexamen aan de VU in Amsterdam. HEILOO - Zaterdag vond het voor jaarsconcert van het Heilooër harmo nieorkest Caecilia plaats in theater De Beun. Al voor de ingang van De Beun werd de bezoeker aangenaam getrakteerd op de muzikale kwaliteiten van Caecilia door het optreden van de Streetband van de vereniging. Deze kwaliteiten zetten zich voort na aan vang van het voorjaarsconcert, door het prima optreden van het jeugdorkest, dat tot de pauze speelde. Onder leiding van Wim Klaver, die de verschillende stukken op amusante wijze inleidde liet de jeugd met rode wangen horen dat het A-orkest niet bang hoef te zijn voor het voortbe staan. In haar gelederen heeft Caecilia een aantal talentvolle muzikanten in de dop die deze avond zowel licht werk speelde, als de zwaardere klassieke stukken. Als toetje speelde het orkest twee stuk ken uit de film 'The Lord of the Rings' waarbij dirigent Klaver aangaf weinig enthousiast te zijn geweest, toen zijn pupillen zelf met het voorstel kwamen om deze moeilijke stukken te gaan spe len. Net als het publiek, was ook hij aange naam verrast toen bleek dat de jonge muzikanten echter prima in staat zijn ook moeilijkere stukken te spelen. Koninklijke onderscheiding Na het spel van het jeugdorkest werd de heer Dijkstra naar voren geroepen, die op dat moment nog rustig op zijn plek zat tussen de leden van het jeugd orkest, die hij al jaren begeleid. Burgemeester den Boon spelde hem, na de vele lovende woorden van de voorzitster van de vereniging over de muzikale loopbaan van de heer Dijkstra, een Koninklijke Onderschei ding op, waarmee hij Lid in de Orde van Oranje-Nassau is geworden. Hij ontving deze onderscheiding n\ede op grond van het feit dat hij zich gerui me, tijd verdienstelijk heeft gemaakt voor de beoefening van amateur muziek. Ook op andere maat schappelijke terreinen heeft hij zich ingezet. In 1934 kreeg Dijkstra op 12-jarige leeftijd via een muziekvereniging zijn eerst muziekinstrument in handen. In mei 1956 werd hij lid van de Beemster Fanfare en hij bleef dit tot aan zijn ver huizing naar de gemeente Heiloo in 1966, waar hij aansluitend lid werd van de plaatselijke Muziekvereniging Eensgezindheid. De bestuurlijke bij drage van de heer Dijkstra als penning meester in de periode 1971-1978 en daarna als voorzitter in de periode 1978-1986 hebben er absoluut toe bij gedragen dat de Eensgezindheid in 1998 haar eeuwfeest heeft mogen vie ren. Als bestuurder heeft hij zich verder in het bijzonder ingezet voor de positie van de jeugd binnen de vereniging. Zijn inzet resulteerde in 1978 in een nieuwe aanpak van de opleiding voor harmo nie en fanfare aan de Muziekschool. Tenslotte heeft Dijkstra een grote bij drage geleverd aan de verbetering aan de onderlinge contacten en samen werking tussen de te onderscheiden zusterverenigingen. In 1998 stapte de heer Dijkstra over naar het Heilooër Harmonieorkest Caecilia. Naast het lidmaatschap van het A-orkest, maat Dijkstra deel uit van het leerlingenorkest om zo de jeugd te stimuleren en te motiveren. Hij levert daarmee tot de dag van vandaag een onmisbare bijdrage aan de muzikale vorming van jeugdleden en vervult bin nen de vereniging een duidelijke voor beeldfunctie. A-orkest Na dit feestelijke intermezzo en een pauze was het weer tijd voor muziek, verzorgd door het A-orkest. Wederom onder leiding van Wim klaver, speelde dit orkest zowel nieuw ingestudeerde stukken als vertrouwd werk, variërend van licht klassiek tot jazz. Werken als II Colosseo van Luigi di Ghisallo, filmmuziek uit de film Out of Africa en The Mask of Zorro. Een aantal joodse dansen sloten de gevarieerde muzikale avond vol verras singen op aangename wijze af. Meneer Dijkstra ontvangt uit handen van burgemeester den Boon een koninklijke onderscheiding voor zijn muzikale inzet gedurende 70 jaar, waarvan de laatste jaren voor Caecilia. (Foto: MSP)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1