De Egmonden i Tranen met tuiten bij vaccinatie The Golden Years met Rubettes en Mud LIMMEN "AvGrNs;:r de koiom AR z G STEMms op de gr°enten" Uitslagen bollenpelwedstrijd Circus Bavaria A m Doe 2 ZAKKEN AUTODROP Albert Heijn Limmen Vuurbaak 1 - 1906 BS Limmen tel. 072-505 43 79 'REKKING maandag m UITKIJKPOST - 19 JUNI 2002 - PAGINA 10 Poolse volkskunst in hout bij Galerij Abdij Opening expositie Conny van Kasteel Het BETON is GESTORT nc - £>e medewerkers VAN AH ummen T°T ZIENS IN ONZE Wini^c. D,E "W "««RDER WORDT, Bij aankoop van ürOMAATJES/p„OEfR1T)Es q. £xtra MS# STEMPELS! van DE Aoto4dro7a?tiBemarERING WOENSDAG 19jUNI T/m zATerDAg29whi t «p| 1 la V/s y, 'A Nationale Rode Kruis Collecteweek Nieuw speeltoestel op de Willibrordschool? Deze moeder kijkt ook maar even de andere kant op als haar kindje wordt ingeënt, (foto JSP) HEILOO - Afgelopen woensdag vond in sporthal het Vennewater te Heiloo de vaccinatie plaats tegen het menin- gokokken C virus. De jongere kinderen werden overdag opgeroepen en er wer den gemiddeld 60 tot 80 kinderen per kwartier gevaccineerd. Voor de voorbe reiding en uitvoering van deze grote vaccinatiecampagne in de diverse gemeenten zijn meer dan 600 verpleeg kundigen en andere hulpverleners ingeschakeld. Aan de foto te zien was niet iedereen even blij met deze toch zo goed bedoelde inzet... Brullen tijdens de o zo vervelende prik... (Foto JSP) EGMOND - Religieuze motieven Bijbel-scenes, musicerende engelen vinden hun tegenstellingen door vrolijk dansende duivels. Fantasievolle Paradijsvogels, maar ook de gewone dingen van alle dag zoals volksfeesten, vinden in het houtsnijwerk van Eugeniusz Zeglado hun weg. Het zijn stuk voor stuk thema's ontsproten uit een traditionele oorsprong. Maar ten aanzien van de vorm van zijn sculptu ren ontwikkelt hij een geheel eigen expressie. Hij speelt graag met nieuwe ongewone vormen en kleuren. Uit zijn nieuwste werken blijkt dat hij, ondanks zijn wereldwijde successen, onvermoei baar is. Zijn energie en scheppings drang, zomede de tomeloze creativiteit zijn haast schier onuitputtelijk. Dit alles begon op een dag in l 960 toen een grote kastanjeboom welke voor de boerderij van de fam. Zeglado stond door een zware storm werd geveld. Het werd als doodjammer ervaren dat dit goede hout als brandhout gebruikt zou worden. Hierdoor geïnspireerd sneed Eugeniusz in dit hout het hoofd van een boerin darna van een boer en tot slot de mooiste van allemaal het hoofd van zijn eigen bruid. Een jaar later ontmoet hij een kunste nares Barbara Erber, verbonden aan het museum van Kielce. Zij was op zoek naar houten speelgoed. In plaats van speelgoed ontdekte zij echter zeld zame houtsnijwerken, welke een half jaar later in twee landelijke weekbla den worden gepubliceerd. Maar hij sneed verder en zond zijn kunstwerken naar een tentoonstelling in Kielce. En won tot ieders verbazing meteen een prijs. In die tijd begon ook zijn vader Adam belangstelling te tonen voor het werk van zijn zoon en werd de koeien stal al gauw omgebouwd tot atelier en vol gezet met fantasievolle snijwerk composities. Ook tijdens zijn militaire dienst realiseerde hij talrijke kunstwer ken. Zijn faam verbreidt zich snel. Er volgen exposities in binnen- en buitenland. In menige bekende galerie waren zijn werkstukken te bewonderen. Nu dus ook bij Galerie Abdij, van maandag tot en met zondag tussen 10.30 en 16.30 uur, Vennewatersweg 27, Egmond- Binnen, en wel in de periode van 22 juni tot en met 31 augustus. De toegang gratis. Zondags gesloten. EGMOND - Zaterdag 29 juni is van 17.00 tot 20.00 uur de opening van de nieuwe expositie bij Galerie Conny van Kasteel, van de kunstenaars Mauro Staccioli en Jac Bisschops. Deze ten toonstelling loopt van 29 juni tot en met 22 september. Openingstijden: donderdag tot en met zondag tussen 15.00 en 19.00 uur en volgens afspraak. De galerie aan de Noorderstraat 4 te Egmond aan Zee, tel. 072-5067151 EGMOND - Op zaterdag 24 augustus is het weer zover en zal voor de vierde keer het Golden Years festival gehou den worden in Hotel Zuiderduin te Egmond aan Zee. Ditmaal met optre dens van maar liefst twee beroemde buitenlandse 70's formaties. De organisatie heeft er voor gezorgd dat niet alleen Mud, maar ook The Rubettes naar Egmond aan Zee komen. Speciaal voor deze avond zul len zij al hun hits ten gehore brengen. En om het publiek echt weer terug te brengen naar het (begin) van de jaren zeventig zal het geheel gepresenteerd worden door Radio 192, de oude Veronica zeezender, met o.a. Ad(je) Bouman en Edvard Niessing. Hotel Zuiderduin heeft besloten spe ciale Golden Years arrangementen (diner, overnachting en entree) samen te stellen voor de echte liefhebber. Zie einde van dit artikel voor meer infor matie hierover. De Artiesten Na onsterfelijk geworden te zijn door hun megahit 'Sugar Baby Love' in de zomer van 1974, bewezen de Rubettes meer in huis te hebben door wereldwijd zo'n 30 miljoen platen te verkopen In Nederland scoorde de band maar liefst vijf top 10 hits en werd zij in een zeer korte tijd een begrip in met name Europa. Andere hits waren o.a. JukeBox Jive,Tonight en I Can Do It. Samen met de Sweet en de Rubettes domineerde Mud de hitparade en slaagde zij erin maar liefst drie maal de eerste plaats te bereiken in de Nederlandse Top 40 (eveneens in 1974). Uiteindelijk zou deze formatie in Nederland 13 Top 40 noteringen beha len. •Enkele bekende hits zijn Dynamite, Tiger Feet en Lonely This Christmas. Zoals gebruikelijk wordt het publiek in de juiste stemming gebracht door een jaren 60/70 coverband. Ditmaal zal de 'hippie' formatie The Happy Tunes deze taak op zich nemen. Getooid in originele jaren 60 kledij zullen zij het publiek trakteren op Flower Power Evergreens uit de laat jaren zestig. Kijk voor speciale Golden Years arran gementen op www.zuiderduin.nl of bel 072-7502000. Losse kaarten (20 euro p.st.) zijn sinds 17 juni verkrijgbaar bij de volgende verkoopadressen: Hotel Zuiderduin (Egmond aan Zee), Pop Eye (Alkmaar) en bij de VVV-kanto- ren Alkmaar, Bergen-Schoorl, Castricum en Egmond. Meer informa tie over The Golden Years treft u aan op www.thegoldenyears.nl. De Rubettes treden op tijdens het Golden Years evenement in Egmond Heijn De bollenpelwedstrijd op het Kerkplein zorgde voor spanning op de gezichten, (foto J. van Woezik) EGMOND - Tijdens de Egmondweek hield de Stichting Muziektent Egmond- Binnen op donderdagavond 13 juni op het Kerkplein een bollenpelwedstrijd om het kampioenschap van Egmond. Ruim 250 toeschouwers zagen die avond 'professionele* pellers en pel- sters-met elkaar de strijd aangaan. De wedstrijd bestond uit een bedrijven- competitie (koppelwedstrijd) en een individuele wedstrijd. De eerste prijs, een wisseltrofee voor de koppelwedstrijd ging naar het bol- lenbedrijf Klaver en Valkering uit Egmond-Binnen. Verantwoordelijk hiervoor was het koppel Cor Baltus en Nico Valkering. Tweede en derde wer den respectievelijk de firma*s J. Hopman en Zn uit Egmond-Binnen en gebr. Valkering uit Egmond aan den Hoef. Aan de koppelwedstrijd deden elf bedrijven uit de Egmonden mee. Bij de wedstrijd voor de individuele pellers (18 deelnemers) streek Wil Schuit uit Egmond aan den Hoef met de eer. Zij pelde in een half uur tijd maar liefst 36 kg bollen! De heren Carlo van Schagen (34.5 kg) en Jaap Hopman (33,5 kg) beiden uit Egmond- Binnen werden resp. tweede en derde. De avond werd professioneel begeleid door de juryleden Ger Baltus, Herman Neelissen en Ber Zonneveld. Mede dankzij de onmisbare hulp van de plaatselijke bollenkwekers en ook de muzikale inbreng door de Egmonder Muzikanten en het dweilorkest Emergo uit Castricum kan de organisa tie terugkijken op een geslaagd Egmond Week evenement. metaSctiè! «SS* HEILOO - Het Nederlandse Rode Kruis houdt van zondag 23 juni tot en met zaterdag 29 juni zijn jaarlijkse col lecteweek. De afdeling Heiloo van het Rode Kruis heeft ervoor gekozen geen huis-aan-huis collecte te houden, maar de inwoners een acceptgirokaart te stu ren. Het thema van de collecte is de gezondheid en het welzijn van kinde ren. Het Rode Kruis helpt onvoorwaarde lijk, wereldwijd en om de hoek. In Nederland vangt het Rode Kruis kin deren op die een levensbedreigende ziekte hebben, zoals aids of kanker. Het gaat om kinderen tot zestien jaar die 24 uur per dag opvang nodig hebben, mdar medisch gezien niet in een zie kenhuis hoeven te blijven. Hun ouders of verzorgers kunnen niet altijd de opvang bieden die nodig is. Daarom heeft het Rode Kruis vijf jaar geleden in Wezep een medisch gezins vervangend tehuis opgericht: Mappa Mondo. Kinderen kunnen daar tijdelijk of langdurig wonen. Bij Mappa Mondo wordt niet zielig gedaan. Er wordt ple zier gemaakt en de kinderen krijgen de beste medische verzorging. Als het kan gaan de kinderen gewoon naar school en spelen ze buiten. Het Rode Kruis bouwt een tweede Mappa Mondo in Rijswijk om beter aan de grote vraag naar deze hulp te kunnen voldoen. Ook kinderen in het buitenland krijgen hulp van het Nederlandse Rode Kruis. In Afghanistan verkeren bijvoorbeeld veel kinderen door slechte hygiëne en een gebrekkige gezondheidszorg in een zorgelijke situatie. In lokale ziekenhui zen zorgt het ervoor dat deze kinderen geholpen worden. In Zambia verleent het structurele hulp door het openen van opvangcentra voor kinderen die wees zijn geworden. Jongens en meisjes die anders op straat zwerven vinden daar onderdak, eten, kleding en aan dacht. Ook kunnen zij een beroepsop leiding volgen, zodat zij een toekomst hebben. Daarnaast is het Rode Kruis ook plaat selijk actief. De wekelijkse welfare-acti viteiten, de dagelijkse telefooncirkels, de speel-o-theek en de vakantieweken zijn activiteiten die voor een groot aan tal bewoners van de gemeente Heiloo erg belangrijk zijn. Een enthousiaste groep vrijwilligers zorgt ervoor dat deze activiteiten in Heiloo kunnen wor den aangeboden. Tijdens de collecte week krijgen inwo ners van Heiloo het verzoek om door middel van de toegestuurde acceptgiro kaart geld over te maken aan het Rode Kruis, zodat ook in de toekomst boven genoemde activiteiten kunnen blijven doorgaan. Mocht deze acceptgirokaart niet bij u thuisbezorgd worden dan kunt u uw bijdrage overmaken op giro 6868 ten name van Het Nederlandse Rode kruis. REGIO - Circus Bavaria gaat dit jaar voor de vijftiende keer op tournee door Nederland. Het derde lustrum is aanlei ding voor een extra feestelijke show met vermaarde artiesten uit binnen- en buitenland. In een unieke combinatie van klassiek en eigentijds circusspel biedt circus Bavaria de toeschouwer nog authentiek levend vermaak. Een tableau vol van romantiek en passie. Twëe uur lang talentvolle artiesten in het bekende warmrode chapiteau. Pistevrij! De show kan beginnen. Het is de directie van het circus dit jaar gelukt topattracties te programmeren. In de show zien we twee telgen uit de roemruchte circusdynastie Quaiser. Deze Duitse familie brengt al yele generaties lang internationaal topdres- suur. Dit jaar staan in de piste van het circus twee jong talenten uit dit eeu wenoude circusgeslacht, Roy en Markus Quaiser. Markups brengt u in een diervriendelijke dressuur vier Siberische kamelen. Het is een bijzon der aantrekkelijk nummer dat op uit nodiging van Prins Reinier van Monaco ooit eerder geprogrammeerd stond op het bekende circusfestival van Monte Carlo. Roy Quaiser zien we met zes Shetland pony's. Hij heeft ze zelf gedresseerd-. Van pony's zegt men dat ze eigenwijs zijn. Het is daarom verba zingwekkend om te zien hoe speels en parmantig deze pony's in de piste met plezier u hun kunsten vertonen. Paardendressuur is klassiek en is zo oud als het circus zelf. Het mag zeker niet ontbreken in een modern circus programma. U ziet Miss Sulaika in een vlotte tempodressuur met groot en klein. Elke voorstelling opnieuw geeft zij hier op elegante wijze vorm aan. Miss Beatrice Florence de Sousa zien we op de strakke draad. Ze tovert met haar verschijning in de piste een com plete sprookjeswereld. U wordt opge nomen in feeërieke sferen en vervol gens blijft u altijd dromen van deze wonderlijke wereld. Het onmogelijke voltrekt zich hier voor je eigen ogen. De clownerie in het programma bete kent altijd weer een feest. Elk jaar opnieuw weet de directie originele pretmakers te strikken. Het is volop genieten met de energieke clown Hoky, die te pas en te onpas de tent komt bin nenrollen. Charly Chaplin zei ooit: een dag zonder lach is een verloren dag. Uit het Wilde Westen spanning en sen satie met een echte indiaan. U ziet Winnetou in een uniek en spectaculaire antipodenummer. Hij is voor het eerst in Nederland. Uit België komt Miss Rafaëla met haar ara's-, papegaaien en duivenrevue, een prachtig schouwspel in kleurrijke tinten. Uit Tjechië is er tempojongleur Rumik, die met uiteen lopende attributen zijn vaardigheden toont. Circus Bavaria .biedt nog veel en veel meer. Te veel om hier allemaal op te noemen. Het nieuwe 2002-programma heeft nog een paar leuke verrassingen. Het is een show met levend circusver- maak, elke dag anders, elke dag weer een ander avontuur en heeft kindvrien delijke entreeprijzen. Openingstijden: dagelijks van 11.00 tot 12.30 uur en vanaf één uur vooraf aan de voorstelling. Het circus komt naar donderdag 20 juni naar Limmen, Dampegheest, om 16.00 19.00 uur, vrijdag 21 juni idem, 16.00 uur. Zaterdag 22 juni Evenemententerrein Noorderneg aan de Omloop in Heiloo, om 15.00 19.00 uur, zondag 23 juni idem 15.00 uur. HEILOO - Afgelopen vrijdag 14 juni heeft de Willibrordschool weer een ontruimingsoefening gehad op hun school. De vorige keren liepen alle kin deren rustig via de deuren de school uit naar een veilige plek. Deze keer kon dat niet. De gangen van de school ston den helemaal blauw van de rook (met dank aan ee.n ouder met twee rookma chines). Alle kinderen moesten daarom via de ramen de school verlaten. De grote kinderen sprongen met gemak uit het kozijn, de kinderen tot en met groep 5 hadden gelukkig een glijbaan in de klas en konden zo veilig het lokaal verlaten. Binnen 2,5 minuut stond iedereen veilig en wel op de par keerplaats en bleek het loos alarm te zijn. Een gelaagde oefening die de kin deren (vooral door de glijbanen) wel elke week willen oefenen. Op de glijbaan de klas uit: welk kind wil dat nou niet?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 10