Speelveldje Negge houdt gemoederen omwonenden flink bezig m Badgasten m 5 149 OvefTOffa edri tj intratuin Test je geluk Wie past er op uw huis? krant i Nieuwe reeks Zomeravondconcerten 13 HET GROENE WARENHUIS VAKANTIEPLANNEN? Bewoners Boswijk willen weggehaalde doelpalen terug eli BORDEN Uw huis verkopen? (072)5351000 67e JAARGANG NO. 25 19 JUNI 2002 dJU JDrukkerij uitkijkpost bv 2,99 voor C. HACHMANG Geslaagd Afgestudeerd NDER het Rad van Avontuur Laat nog vóór uw vakantie uw huis rondom beveiligigen door ISSYS beveiliging en ontvang io% korting op de installatie. \Jo-Q-r V-eduf? KcOrtS Bel voor een gratis risicoanalayse 072 - 532 33 33 Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl Redactie9 acquisitie en administratie De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties:advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur verzorgt tevens-al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (91 cent) (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden r=^ n aanzienlijk lagere mm-prijzen. HEILOO - In de afgelopen maanden heeft overleg plaatsgevonden tussen enkele vertegenwoordigers van de Boswijk en de gemeente Heiloo. Dit overleg ging over de keuze van een locatie en de wensen voor het inrichten van het speelveld Negge in de Zuiderneg. Na een klacht van een omwonende wegens geluidsoverlast van spelende kinderen, besloot de gemeente Heiloo tot het weghalen van de houten doelpalen van het grasveld tegenover de Bosvaren en Boswinde. Dit overigens tot grote verrassing van de andere buurtbewoners. De gemeente gaf aan deze omwonen den m een later stadium toe dat de pro cedure rond het verwijderen van de doelpalen niet vlekkeloos is verlopen, omdat ze vergeten had eerst contact te zoeken met omwonenden hebbenden. en belang- Bewoners mogen kiezen In een open brief aan alle buurtbewo ners van de Boswijk, (datum 31 mei 2Ü02), laat de gemeente weten dat er na de gesprekken, waaruit blijkt dat er behoefte is aan een trapveld met niet al te grote, maar wel constructief goede doelen en een multifunctioneel speel veld voor diverse activiteiten, twee mogelijkheden zijn. Het uitgangspunt daarbij is dat de speelvelden geen over last voor de bewoners van de nabij gelegen woningen mogen opleveren. De bewoners kunnen kiezen uit terug plaatsing op het huidige multifunctio nele speelveld van de oorspronkelijke bruine houten palen, of dat op een nieuwe locatie, 30 meter naast het oude speelveld, een vlak en afwaterend speelveld met twee donkergroene doe len en een hek langs het pad naar de brug wordt gerealiseerd. Dit hek heeft als functie het tegenhouden van poe pende honden en het voorkomen van ballen in het water. In dezelfde brief staat te lezen dat voor beide speelvelden geld beschikbaar is binnen het gemeentelijke budget 'speelplaatsen'. In de afgelopen jaren zijn uit ditzelfde budget speelveldjes aangelegd in de wijk Ypestein aan de Hucht, in Plan Oost aan de Hoge Weijdt en in Termijen. Op basis van de ingeleverde antwoordformulieren wordt vervolgens een definitief voor stel voorgelegd aan het college. Unaniem voor terugplaatsen Volgens Menno Groefsema, bewoner van de Bosvaren, geven de omwonen den te kennen dat een speelveld in de buurt van hun woonwijk inderdaad gewenst is, omdat de binnenterreinen niet geschikt zijn om te voetballen. Maar de meeste bewoners menen dat dit al prima op het oude veldje kon. Volgens Groefsema wil de heer Twisk van de gemeente inventariseren welke wensen er bij de buurtbewoners zijn, zodat hij daarbij het algemeen belang en individueel belang kan laten mee wegen in zijn besluit. Tijdens een eerder gehouden buurtver- gadering stemden de bewoners una niem voor het terugplaatsen van de doelpalen en tegen de komst van een nieuw speelveld. „Volgens de bewoner die de klacht indiende bij de gemeente is het oude voetbalveld in strijd met het bestemmingsplan van de gemeente. Dan mag het 30 meter verderop toch zeker ook niet?", vraagt Menno Groefsma zich hardop af. Ook Groefsema sprak zich positief uit voor het terugplaatsen van de houten palen. Hij begrijpt alle ophef over het oude speelveld dan ook niet zo goed: „De briefschrijver had het in zijn brief over een gebied waar natuur en land- schapwaarde centraal staan. Nu wil de gemeente desgewenst ijzeren doelen en hekken plaatsen op het nieuw te reali seren veldje. Dat lijkt mij echter niet bepaald in overeenstemming met een dergelijk gebied." Bovendien vreest Groefsma de aan trekkingskracht van het nieuwe speel veld op 'hangjeugd', het lawaai dat hard getrapte ballen in de ijzeren doelen produceren en het kappen van een stuk bos om de ijzeren hekken en zoge naamde 'ballenvangers' te kunnen plaatsen. „Op de huidige locatie is er in mijn beleving echt geen sprake van overlast. Er is in het verleden ooit eens een klein incidentje geweest met wat jongeren, maar dat is na een vriendelijk gesprek prima opgelost. Het nieuwe veldje zal veel meer uit het zicht komen te liggen, zodat ons sociale toezicht daardoor duidelijk minder wordt." Reactie gemeente: Het veldje ligt niet meer uit het zicht. Integendeel, het oude veldje grensde voornamelijk aan de zij gevel en de voorgevels van de huizen aan de Bosvaren. Op het nieuwe veldje wordt uitgekeken door de huizen van de Bosvaren en de Boswinde. De situatie qua toezicht veranderd dus niet dras tisch. Ook is Groefsema het niet met de briefschrijver eens wat betreft zijn argumenten over de ligging van het speelveld. „Deze meneer geeft aan dat HEM i Komt er een trapveldje zoals aangegeven op deze tekening, of worden de houten doelpalen op veld 2 weer teruggeplaatst? het huidige veld op 20 tot 25 meter van diverse achtertuinen ligt (waaronder zijn tuin, red.), en dat door de geringe afstand van deze percelen en de wijze waarop het veldje gebruikt wordt er grote invloed op de gebruiksmogelijk heden van de tuin wordt uitgeoefend. Verder heeft hij geschreven dat het open grasveldje vrij zou blijven van speelvoorzieningen en dat het grasveld was bedoeld als algemeen recreatie- veld." Volgens Menno Groefsema getuigt met name de eerste uitspraak niet van enige redelijkheid. „Het nieuwe voetbalveld je tegenover de Bosanemoon komt nota bene ook zo'n 25 meter van de dichtstbijzijnde tuin te liggen! En wat betreft die grote invloed: er wordt in al die zomermaanden overdag zo'n drie a vijf keer door een grote groep kinderen gebruik gemaakt van het veldje voor bijvoorbeeld de jaarlijkse sportdag. Voor de rest bestaat het gebruik van het veld door kleinere groepjes jonge ren." Reactie gemeente: Dit is onjuist. Zoals op de tekeningen ook te zien is, is de afstand tussen het nieuwe veldje en de huizen aan de Bosanemoon twee maal zo groot. Reactie Groefsema: Naar dp maison- nettewoningen gerekend is dit correct, maar de woning van mijn buren aan de Bosanemoon ligt nog geen meter ver der. Meters asfalt in de sloot In zijn betoog aan de gemeente schreef de betreffende bewoner eveneens dat het veld te klein zou zijn voor al dit sportieve gebruik. „Onzin", meent Groefsema. „Het eventueel nieuw aan te leggen voetbalveldje is qua opper vlakte nog kleiner dan het huidige speelveld. Bovendien wordt het te plaatsen hek ook niet langs de hele breedte gezet, zodat er nog steeds bal len in de sloot zullen vliegen." Iets waarover de briefschrijver zich even eens beklaagt. Hij schrijft daarover dat om ballen uit het water te krijgen er met stenen en takken naar de bal gegooid wordt en er om die reden in het verleden tot twee keer toe een meter asfalt in de vijver is verdwenen. De bewoners verschillen dus nogal van mening wat betreft het een en ander. Binnenkort zal duidelijk worden naar welk speelveld de voorkeur uit gaat. Wordt het huidige veldje weer in ere hersteld, en plaatst de gemeente zoals beloofd de houten doelpalen weer terug, öf wordt gekozen voor de andere variant: een nieuw voetbalveld, omheind met hekwerk en voorzien van donkergroene, ijzeren doelen? „Ik hoop echt dat de mensen met ver stand zullen kiezen", besluit Groefsema zijn betoog: „Ook ik woon direct aan het huidige veld en wat mij betreft blijft dit een speel- én voetbal veld voor onze deur. Dan hoeven er tenminste ook geen bomen gekapt te worden en wordt 'het probleem' niet verplaatst. Die vier houten doelpalen zijn bovendien uit het zicht ontrokken, zijn tientallen malen goedkoper en maken geen lawaai als je er tegenaan schiet, iets watje van die ijzeren doelen niet kunt zeggen...." Prachtiqe exemplarer Prachtige exemplaren voor in uw vijver. Vijf goudvissen (4-7 cm). ZAANDAM - Pieter Ghijsenlaan 9a ZUIDOOSTBEEMSTER - Purmerenderweg 43a Kijk ook op www.tuincentrumovervecht.nl B UITGEEST - Terwijl menigeen nog lekker ligt te slapenis Willem Putter (32) al uren bezig met zijn werk Het is inmiddels zo'n 8 jaar geleden dat hij de bakkerij aan de Langebuurt 55 te Uitgeest van zijn vader overnam. Iets vroeger dan verwacht trad Willem in de voetsporen van Willem Putter sr (67), omdat laatstgenoemde grotendeels werd afgekeurd voor het werk Mijn vader bemoeit zich ove rigens nog wel met de zaakhij bezorgt de broodbestellingen en ver zorgt de administratie. Mijn oplei ding heb ik eveneens bij mijn vader genoten," laat de eigenaar weten. Willem Putter is de vijfde generatie uit de Putterfamilie die de bakkerij runt. Over 3 jaar bestaat de zaak 150 jaar. „De bakkerij is opgezet door Jan Putter en Ma^rtje Baltus. De oudste uit het gezin dat zij voortbrachten begon een zaak in Akersloot. De jongste, Hein Putter, heeft de zaak ïn Uitgeest overgenomen. Na opa Antoon, die altijd Toon genoemd werd, en mijn vader, ben ik dus de vijfde eigenaar." Overigens heeft Willem Putter niet alleen de zorg over de bakkerij in Uitgeest. Aan de Julianaweg in Akersloot en aan de Hogeweg in Limmen zijn nog twee Putter bakkerszaken te vinden. „De zaak in Limmen heb ik destijds over genomen van mevrouw Sassen. Zij brengt nog steeds de bestellingen rond en blijft op deze manier betrok ken bij de zaak. De winkel in Limmen is onlangs nog gerenoveerd." Eigen grondstoffen Wat Bakker Putten onderscheidt van andere bakkers is dat de producten worden bereid uit eigen grondstof fen. „Grondstoffen komen meestal kant en klaar bij de fabrikant van daan. Melkpoeder, yet en enzymen worden bijvoorbeeld samengesteld tot één stof. Met deze stof bakt iede re bakker eenzelfde soort brood. Doordat wij met losse grondstoffen werken maken wij producten die een ander beslist niet heeft. Wij bepalen In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Ofe-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Inde aanmelding graag duidelijk uw gegevens ver melden. immers zelf hoeveel wij van een bepaalde stof door onze producten doen." Bakker Putter staat in de verre omtrek bekend om zijn voortreffelijke spijsbrood. „Dit brood heeft mijn opa vlak na de oprlog uitgevonden", zegt Willem Putter niet zonder trots. „In die tijd waren er geen krenten, maar er was wel imitatiespijs. Omdat hij toch een lekker broodje tijdens de kerstdagen op, tafel wilde zetten, dat overigens meer op een tulband lijkt, maakte hij van dit spijs en wat andere ingrediënten een kerstbrood. We wer ken nog steeds volgens zijn recept. Natuurlijk is dit inmiddels wel een beetje aangepast aan de huidige tijd. Na al die jaren maken wij overigens nog steeds 20 originele tulbanden voor een klant. Die worden dan tradi tioneel aan de familiéleden uitgedeeld tijdens de Kerst." Vroeg op Moeite met zijn arbeidstijden heeft Putter niet: „Je went er aan. Boven dien werken we met vier man in ploe gendiensten in de bakkerij, zodat je niet dagelijks vroeg moet beginnen." In de drie winkels werken verder 17 vaste personeelsleden, en wat zater daghulpen. Gemiddeld worden tus sen de 600 en 1500 broden per nacht gebakken (waaronder een groot assortiment meergranenbrood) en 5.000 stuks kleinbrood (kadetjes, croissants etc.). De grote passie van Willem Putter is racen met zijn motor. „Tijdens de cir- cuitdagen op Assen kun je me daar vinden met mijn 'buikschuiver'. Er wordt een training gegeven door ervaren coureurs en je kunt er racen met voor- en achterrijders, waarbij snelheden van rond de 200 km p/u worden bereikt. Verder houd ik van techniek en automatisering, het liefst ontwikkel ik mijn eigen machines. Een goede bakker kan ook niet zon der technisch inzicht. Al ben ik tij dens een storing aan een machine meestal wel de pineut, en kan ik als nog vroeg mijn bed uit om deze te repareren...". Willem Putter schuift de broden in de oven. Deze oven uit 1946 werd tot vorig jaar nog dagelijks gebruikt, maar is inmiddels vervangen door twee hypermoderne ovens. INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 HEILOO - Onze plaatsgenoot Niels Poland heeft in 3 jaar de PABO te Haarlem afgerond. HEILOO - Onze plaatsgenoot Maarten Galavazi is afgestudeerd aan de Hogeschool Alkmaar. Lees het elke week in de Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken Kom op zaterdag 22 juni naar Intratuin en maak bij aankoop van een Kitekat-product kans JP op een prijs voor je liefste huisdier. Heiloo, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond. Inbraakbeveiliging Toegangscontrole Camerabewaking Brandmeldsystemen Bayershoffweg 49, 1852 BA Heiloo Regio Noord- Kennemerfand Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aap-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad,Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. vanderborden HEILOO - Ook deze zomer staat in de Witte Kerk van Heiloo gedurende de zomermaanden weer een vijftal concer ten gepland. Deze serie biedt weer een zeer gevarieerd programma en belooft, ook op kwalitatief gebied, weer veel moois te brengen. Het programma ziet eruit als volgt: Vrijdag 28 juni: Twee cantaten van J S Bach door zangers en strijkers van het 'Collegium Vocale Camerata' o.l.v. Gerard Leegwater, te weten de cantate 21 'Ich hatte viel Bekiimmernis* en de cantate 74 'Wer mich liebet. der wild mein Wort halten'. Vrijdag 19 juli: Optreden van het duo Gaby de Goede - sopraan en Colet Nierop - harpiste. Zij hebben hun muzi kale opleiding gehad aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag en hebben vervolgens diverse masterclasses gevolgd. Uit hun uitge breide repertoire zullen zij voor de pauze een aantrekkelijk en goed in het gehoor liggend klassiêk programma brengen. Na de pauze is het program ma echt zomers met o.a. Ierse volks liedjes. Een heerlijk luisterprogramma! Vrijdag 2 augustus: Traditioneel is het pianoconcert. Ditmaal te geven door de Argentijnse pianiste Amalia Ferrer. Zij heeft onder meer gespeeld tijdens het huwelijk van Willem Alexander en Maxima. Deze concertserie ligt dan wel niet direct in het verlengde hiervan, maar toch is deze zomerserie ook een feestelijke gebeurtenis. Het programma omvat naast het 'gewone klassieke werk' ook muziek van Latijns Amerikaanse oorsprong. Vrijdag 16 augustus: De volksmuziek avond wordt ditmaal verzorgd door het gezelschap Unicorn. Zij staan voor vele stijlen in de volksmuziek en het wordt daarom een toer 'round the world". Dus van alles wat. Iers, Klezmer, Zuid- Europees en nog veel meer. Dus als u niet met vakantie bent: gewoon komen! Zondag l september: In tegenstelling tot het aanvangstijdstip dat hieronder is vermeld, begint dit concert op 16.00 uur. Een zomeravondconcert dus op het middaguur. Dat zit zo. Het project koor 'Kapelle Slava Cultura" (ca. 17 zangers uit het gehele land afkomstig) heeft die zondag een radio-opname voor Radio Noordholland. En verzor gen daarop volgend in Heiloo het con cert. Het programma omvat Slavisch Byzantijnse kerkgezangen en Oost- Slavische volksmuziek (Rusland en Oekraïne). Een absolute aanrader! De plaats voor deze concerten is uiter aard weer de Witte Kerk (Herenweg 32, tegenover winkelcentrum 't Loo). Het aanvangstijdstip is als gebruikelijk 20.30 uur (met uitzondering dus van het laatste concert). De toegangsprijs bedraagt E 7.- (voor 65+, CJPers en kinderen t/m 12 jaar E 6.-) Abonnementen (tenminste inschrijven voor 3 concerten) zijn ook dit jaar weer zeer voordélig. U betaalt in dat geval: 5 concerten E 25.-( 65+. CJP e.d. E 21.-). 4 concerten E 21.- (65+, CJP e.d. E 18.-), 3 concerten E 16.- (65+. CJP e.d. E 14.-). Mocht u om één of andere reden geen gebruik kunnen maken van een concert uit uw abonnement, dan kunt u tevoren even bellen. U krijgt dan restitutie (uiteraard rekening houdend met het soort abonnement en de categorie waarin u dan komt). Financieel risico bij voorinschrijving is dus uitgesloten, maar u bent wel verzekerd van kaarten. Uiteraard kunnen nu ook al 'losse kaar ten' worden besteld. Bestellingen kunt u opgeven via de telefoonnummers 072-56334804 of 5335852. Ook dit jaar is het mogelijk op de des betreffende vrijdagavond, voorafgaand aan het concert (of op zondag 1 sept. na afloop van het concert), in het uitste kende restaurant de Loocatie (tegen over de Witte Kerk) van een heerlijk exclusief 3-gangen menu genieten en u krijgt daarbij dan ook nog een kaartje voor het concert voor de totale prijs van E 25,- p.p. Mocht u een abonne ment hebben, maar u wilt toch één of meer keren gebruik maken van dit aan bod, dan wordt het dinerbedrag E 20.-. Opgave voor het concertdiner (van tevoren reserveren!) kunt u uitsluitend doen via tel. 072-5334804.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1