Tweewekelijks uurtje radio voor en door senioren bij streekradio $00 Veilig de zomer in met ISSYS beveiliging Jan Schalks vertelt over 25 jaar bij de Terriërs ederlandse musicals f webwijzer 22,45 te diensten KerkdienéÊëM fif 16,95 DEUTEKOM ITr!zx i UITKIJKPOST - 19 JUNI 2002 - PAGINA 2 F.A. Poelakker Minder zicht? Toch naar de bibliotheek! Aktiviteiten NVVH CD van de week: Het mooiste uit de Nederlandse musicals /iSirN Winkelhof >t Loo 53 TeL 5335535 Folder Activerend Huisbezoek van ouderen voor ouderen CD'S? 422* dS> Ronald Giphart Het leukste jaar uit de geschieden! ven de Het mooiste uit de Nederlandse musicals door Joop van den Ende Theaterproducties Boek van de week: Het leukste jaar uit de geschiedenis van de mensheid i Het leukste jaar uit de geschiedenis van de mensheid door Ronald Giphart Cirrr:; rrrrr 1 I - Lokale opbrengst collecte epilepsiebestrijding Agenda Sporthal Het Vennewater Zwembad Het Baafje Tot en met zondag 12 mei Tot en met zondag 26 mei Tot en met zondag 9 juni Doktersdiensten Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend tel: 072-5.180618. Apotheken Sibilo, P/astoor van Muijenweg 17,,tel. 5330200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur. Heylo, Stationsweg 53, tel. 5331070, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur, za 09.00 tot 17.00 uur. Ypestein, De Krommert 14, tel. 5340200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur, zal 1.00 tot 15.00 uur. Voor spoedgevallen is de Regionale Spoedapotheek 's avonds, 's nachts en in het weekend bereikbaar, locatie De Hoef, van Ostadelaan 248 te Alkmaar, tel. 5143060. Verloskundige J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Heiloo, tel. 5337531 (volgens afspraak). Tandartsen Doorkiesnummer van de tandarts- dienst bij spoedgevallen: tel. 5123889. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 5331606 (Commandeurslaan 1). Spreekuur werkdagen 10.30-11.30 en 18.00 19.00 uur, zaterdag van 11.00- 12.00 uur. Dierenkliniek De Kapel, J.A. de Ridder, Runxputteweg 24, Hei loo. Behandeling uitsluitend volgens afspraak. Dierenkliniek De Kattenberg, Westerweg 125, Heiloo, tel. 5340550. Spreekuur werkdagen 13.30-14.30 uur, zaterdag 10.00 11.00 uur en volgens afspraak. Stichting Regionale Thuiszorg Ampèrestraat 21, 1817 DE Alkmaar, tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen in de week). Thuiszorgwinkel: Geert Groteplein 8,1813 BM Alkmaar, tel. 5199265, geopend ma t/m vr van 10.00 tot 17.30 uur en za van 14.00 tot 17.00 uur. Gezondheidswijzer: Hertog Aalbrechtweg 5,1800 GH Alkmaar, tel. 5199214. Artsenlaboratoriuin Troinbosedienst (Starlet) De prikpunten van Starlet in Heiloo zijn: Overkerck, Stationsweg 92c, werk dagen van 08.00 tot 08.30 uur. De Loet, De Loet 1, werkdagen van 09.00 tot 9.15 uur en vanaf 2 januari De Smetkliniek (Willibrord), Kennemer- straatweg 464, maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 9.30 uur. Uitvaartverzorging Capella Uitvaartverzorging Heiloo eo, Henny Stoop, tel. 5320345. Uitvaartverzorging Heiloo, tel. 072- 5115238. C.W. WILLEBOORDSE en A.M. KRUIZE-MOSCH HUISARTSEN zijn AFWEZIG van 24 juni t/m 12 juli. De praktijk van dokter is van 28 juni t/m 19 juli i.v.m. vakantie GESLOTEN Waarneming: Dr. F. de Haan de Krommert 20 072 5322526 lillllllfll sNw* iiiip i NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Samen Op Weg Gemeente Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur, voorganger ds. F.J. van der Wind. Hervormde Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur, voorganger ds. H.C. van het Maalpad; jong- en ouddienst. Rooms-katholieke kerkdiensten GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur, voorganger ds. M.J. van Bolhuis. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met cantores o.l.v. parochia nen. Zondag 10.00 uur: gezinsviering met kinderkoor, voorganger H. Helsloot. OL Vrouw ter Nood Vrijdag 08.30 uur: eucharistieviering. (Zaterdag 11.00 uur: bedevaarOEmmen en Duitsland. Zondag 10.00 uur: bedevaart Beverwijk, 10.30 uur: eucharistievie ring, 15.00 uur: aanbiddingslof. Woensdag 08.30 uur: eucharistievie ring. Iedere zondagmiddag om 15.00 uur aanbiddingslof met rozenkransgebed. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met gemengd kantoor, voorganger pas tor H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering met cantoren, voorgegaan door eigen woord- en communiegroep. Egmond-Binnen Diensten zaterdag 19.15 uur; zondag 10.30 uur. Egmond aan de Hoef Diensten zaterdag 19.00 uur; zondag 10.30 uur; woensdag 09.30 uur. Egmond aan Zee Woensdag: geen viering. Donderdag 10.30: Hemelvaart; woord gebed en communieviering m.m.v. het gemengd koor.Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met samenzang. Zondag 10.30 uur: eucharistieviering m.m.v. herenkoor. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking ser vice every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Geest en Kracht Volle Evangelie Gemeente. Zondag dienst om 10.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Kinderdienst aanwezig. Inlichtingen: tel. 0299-427509. HEILOO - Dinsdagavond was de Uitkijkpost aanwezig bij het radioprog- rogramma 50+ van de lokale radio omroep van Heiloo, streekradio Excellence. Van 20.00 tot 21.00 uur pre senteert Bob van Unnik tweewekelijks deze uitzendingen voor en door 50 plussers. In deze uitzendingen praten een of meerdere gasten met de presen tator over uiteenlopende onderwerpen. Ook mag de gast zijn of haar favoriete muziek meenenemen die tussen de gesprekken door wordt gedraaid. In de vorige uitzending waren wethou der Rob Opdam, woordvoerder van de ouderenbonden in Heiloo Jan Haan en Berto Greeuw van de woningstichting Heiloo aanwezig, om over het huisves- tingbeleid voor senioren van de gemeente Heiloo te spreken. Deze avond zijn Heilooërs Jan en Metty Schalks te gast, bekend van hun jarenlange betrokkenheid bij hockey- vercniging De Terriers. Nerveus Voor elke uitzending is Bob van Unnik behoorlijk nerveus, hij geeft aan dat hij dat elke uitzending, ondanks de regel maat waarmee hij dit werk inmiddels doet, toch weer heeft. „Vroeger ging ik met een bandrecorder op pad om men sen te interviewen, waarna deze band opname in de uitzending werd afge speeld. Nu ik het live doe, betekent dat elke fout rechtstreeks is te horen. Toch vind ik dit leuker, omdat je op deze manier directer contact hebt met de luisteraars. Ook onstaan er leukere gesprekken, juist omdat alles spontaan en rechtstreeks is." Geduldig wacht van Unnik op het teken tot hij in de lucht gaat, waarbij nog enkele opmerkingen over en weer worden gefluisterd: je weet maar nooit of je per ongeluk al te horen bent in de huiskamer. John Geels 'de man achter de knoppen' bij Excellence komt nog even de studioruimte binnen om aan te geven hoeveel tijd er nog over is, wan neer er muziek moet worden gedraaid en wat de tekens ook alweer zijn van achter zijn raam in de ruimte waar het technische gedeelte van de radio zich afspeelt, waar van Unnik op moet anti ciperen. Van Unnik vertelt nog gauw dat je wel een beetje gek moet zijn voor dit werk waarbij Schalks hem aanvult met: „En je moet je eigen stem natuur lijk graag horen". Drie, twee, één en dan is het zover: de begintune van de uitzending klinkt en Van Unnik begint met de introductie van zijn gasten. Jan Schalks Schalks, door de presentator meerdere keren betiteld als 'zeer bekende Heilooër', wat door Schalks zelf met een verbaasde blik wordt beantwoord, is uitgenodigd om te praten over zijn tijd bij hockeyvereniging De Terriërs. Maar liefst 25 jaar heeft hij zich voor deze vereniging ingezet, onder andere als coach en scheidsrechter. Sinds kort heeft hij zich uit de vereniging terugge trokken, alhoewel dat niet betekent dat hij nooit meer te zien zal zijn op de vel den aan de Vennewatersweg. Het kij ken naar wedstrijden was altijd al een favoriete bezigheid van Schalks. Hij heeft ook nooit begrepen waarom veel ouders hun kinderen bij het hockey veld afzetten en vervolgens weer naar huis rijden, om de kinderen pas na de wedstrijd weer op te komen halen. Naast het werk voor de Terriërs spreekt van Unnik ook met Jan Schalks over zijn werk als taxateur van kunst, waar over Schalks onder andere zegt dat het een prachtig beroep was, maar dat het terugrijden naar huis, naar zijn vrouw toch het mooiste onderdeel ervan was. Ook vertelt hij dat hij, vooral de laatste jaren behoorlijk moe werd van pro gramma's als 'Tussen Kunst en Kitsch' waarin veel objecten volgens hem veel te hoog worden getaxeerd en mensen het verschil niet kunnen of willen zien tussen werkelijke waarde en verzeker de waarde. Waardoor zijn werk als taxateur nogal eens werd bemoeilijkt. Na het eerste deel wordt de muziek gedraaid die Schalks heeft uitgekozen, zwoele zomerse klanken van een zigeu nerachtig gezelschap. Gedichten Schalks heeft twee dikke mappen mee genomen naar de studio, waaruit hij drie gedichten voorleest. De twee map pen bevatten, naast vele prachtige gedichten waarin Schalks zijn gevoe lens op'ontroerende of juist humoristi sche wijze weet te verwoorden, onge veer alles van de afgelopen 25 jaar bij de Terriërs, inclusief een afscheidsge dicht aan de hockeyclub en 'zijn mei den' van dames 2, die hij jarenlang met veel plezier heeft gecoachd. Verder zijn de mappen volgeplakt met uitslagen lijsten, stukjes uit de krant, en alles wat maar met de Terriërs te maken heeft. Hij vertelt dat hij geen afscheidsfeestje wilde, maar dat de dames toch een grote mand met lekkers hadden samen gesteld met een mooie fles wijn erbij. Dat was voor hem veel mooier dan een groots afscheidsfeest, want daar is hij volgens eigen zeggen de man niet naar. Wederom geeft Geels vanachter zijn raam aan dat het tijd is voor muziek, waardoor wij even ontspannen door kunnen praten. Van Unnik is echter voortdurend gefocust op John Geels die in de gaten houdt wanneer de muziek weer is afgelopen. „Nog drie minuten", voor van Unnik lijkt het een eeuwigheid. Zodra de laatste noot van het nummer klinkt en Geels zijn hand weer opsteekt, komt van Unnik weer vlot met een volgende vraag. Het uur vliegt voorbij en de uitzending wordt afgesloten met een gedicht van Schalks, voorgelezen door Bob van Unnik. Na afloop is iedereen tevreden over het behaalde resultaat, al kon Jan Schalk nog wel een uur vullen met bijzondere of grappige verhalen over zijn leven, terwijl van Unnik het gevoel heeft dat hij zelf te veel aan het woord was. Presentator Bob van Unnik (rechts) van het seniorenprogramma van Streekradio Excellence in gesprek met Jan Schalks. foto UKP) „Sommige gesprekken' verlopen nu. eenmaal vlotter dan andere. Het voor deel van meerdere mensen uitnodigen, zoals in de vorige uitzending, is dat de discussie of het gesprek dan vanzelf wel ontstaat. In dat geval' ben ik slechts gespreksleider. Met een enkele gast wordt er meer van je gevraagd als pre sentator." Van Unnik werkt samen met program macoördinator Alfred Cahn. Ze zou den beide graag vaker uitzenden, elke dinsdagavond bijvoorbeeld, maar dat kan pas als er meer vrijwilligers zijn die zich aanmelden om een programma te presenteren en voor te bereiden. door Robert van dé Bibliotheek De gemiddelde leeftijd van de Nederlander (en dus ook van de inwoner van Heiloo) wordt steeds hogerDaarmee neemt ook het aan tal mensen toe dat een zicht-pro bleem heeft Een boek, een krant een tijdschrift is vaak niet meer te ontcijferen. De ondertiteling op televisie wordt onleesbaar. Ont spanning en informatie vergaren wordt steeds moeilijkermet de kans op een sociaal isolement Dit is geen doembeeld, maar helaas de realiteit Stichting Visio Vaak is niet bekend hoeveel hulp middelen (van klein en eenvoudig tot heel geavanceerd) er 'op de markt' zijn om toch, met het weinige gezichtsvermogen dat soms nog over is, zo goed mogelijk te kunnen blij ven functioneren. De Stichting Visio uit Alkmaar heeft zich in dit onder werp gespecialiseerd en verkoopt en geeft voorlichting over deze hulp middelen. Op maandag S juli komen enkele medewerkers van Visio en van het Audiologisch Centrum (gespecialiseerd in hulpmiddelen voor slechthorenden) om 14.00 uur naar de bibliotheek in Heiloo voor hun jaarlijkse informatiemiddag. Toegang is vrij (wel vooraf even opgeven). Grote letters Maar ook de bibliotheek zelf heeft veel hulpmiddelen voor slechtzien den. Vrijwel zeker kent u de boeken met grote letters wel. Misschien een (moeilijke) stap om deze te gaan lezen als de letters in een stand- daard-roman te klein worden, maar wel heel handig. Na een paar boeken ben je snel gewend aan de prettige, wat grotere letter en wil je niet meer anders. Als het gezichtsvermogen nog ver der achteruit gaat, en grotc-letter boeken ook niet meer voldoen, heeft de bibliotheek een - zeer beperkte - collectie 'gesproken' boeken, die op cassetteband zijn ingesproken. Deze collectie is alleen bestemd ter kennismaking. Voor een uitgebreide collectie draagt de Nederlandse Luister- en Braille bibliotheek in Den haag zorg. Iedereen kan lid worden van deze speciale bibliotheek. De Bibliothe caris achter het inlichtingenbureau kan u doorverwijzen. Natuurlijk kunt u ook bij hem of haar terecht met al uw vragen over de mogelijk heden, die er voor u zijn. Extraatjes Naast (gesproken) boeken voor slechtzienden verkoopt de biblio theek (tegen kostprijs) een handig hulpmiddel bij het lezen: de leesline- aal, die de letters flink vergroot. Ook kunt u bij de bibliotheek terecht voor een 'jumbo' kaartspel, naalden met aangepaste ogen en een automati sche draadinsteker, voor diezelfde naald. U ziet het, de bibliotheek heeft ook zeker wat te bieden voor mensen met verminderd gezichtsvermogen. Dus: minder zicht? Toch naar de bibliotheek! Robert de Graaf Elke uitzending heeft een eigen karak ter door de afwisselende gasten die hun eigen muziek meebrengen. De uitzen dingen zijn tweewekelijks op dinsdag avond van 20.00 tot 21.00 uur te ont vangen via de FM-band op 106.3 en via de kabel op 96.5 m. In augustus begint het 50+ programma met nieuwe uitzen dingen. Tot die tijd worden de reeds uit gezonden afleveringen herhaald. HEILOO - De NVVH (Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen) brengt op woensdag 26 juni een bezoek aan het Wormer- en Jisperveld. Om 12.00 uur is de ontvangst op de Poelboerderij in Wormer. Daarna wordt er gevaren onder leiding van een ervaren gids van Natuurmonumenten. De Poelboerderij stelt zich ten doel kennis en informatie te verstrekken over het landschap en de natuur van het veen- weideland schap. De Poelboerderij is een uit het begin van deze eeuw daterende stolp boerderij aan de Poel in Wormer. die verbouwd is tot bezoekerscentrum en daarom de naam draagt van Poelboerderij. Opgave en inlichtingen bij Anneke Kager (tussen 19.00 en 20.00 uur), tel. 072-5332935. mooiste door diverse artiesten voor HEILOO - Kent u een oudere om wie u zich zorgen maakt? Voor hem of haar heeft Stichting Ouderenwerk Heiloo het Activerend huisbezoek in het leven geroepen. Dit project is bedoeld voor ouderen vanaf 55 jaar, als men tijdelijk een steuntje in de rug nodig heeft bij voorbeeld omdat de vriendenkring is geslonken, men er tegenop ziet om alleen naar buiten te gaan, de gezond heid is achteruit gegaan of men zijn draai in het nieuwe huis niet goed kan vinden. Speciaal getrainde (55+) vrijwilligers bieden dit steuntje aan. Na aanmelding houdt de ouderenadviseur een kennis makingsgesprek waarna de koppeling met de vrijwilliger plaatsvindt. Dit ini tiatief gaat uit van de Stichting Ouderenwerk Heiloo, ondersteund met een subsidie van het Juliana Welzijnsfonds. Wilt u de nieuwe folder ontvangen of meer informatie? Belt u dan met Margit Kooter, ouderenadviseur van de Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. Aan het activerend huis bezoek zijn geen kosten verbonden. p r'i i,un%' J fwt, Op de cd Het mooiste uit de Nederlandse musicals vindt u een over zicht van een groot aantal hoogtepun ten van musicals van de afgelopen jaren. Het zijn de grote fheaterhits van Londen en New York, maar ook nieu we, Nederlandse producties. Bij aan koop van deze cd krijgt u tevens kor ting op enkele topmusicals en maakt u bovendien kans op premièrekaarten voor de musical De drie musketiers, de nieuwe Joop van den Ende Theaterproducties musical die op 30 maart 2()03 zijn première zal beleven. Op de cd vindt u muziek uit de musicals Les Misérables, Cabaret, Evita, Rent, Aïda, Chicago, Rex, Miss Saigon, West Side StoryT Elisabeth, Cyrano-De Musical, Saturday Night Fever, Oliver!, The Phantom Of The Opera, Joe-De Musical, 42nd Street en Titanic. Musicals die u wellicht al een-gezellig avondje hebben bezorgd. Misschien heeft u zelfs meegeholpen bij het samenstellen van deze cd. MusicalfanS die een kaartje kochten voor 'Musicals in Ahoy' konden namelijk hun favorie te musicalnummers opgeven. In het booklet vinden de liefhebbers kortingsbonnen voor diverse musicals. Zo kunt u met E 10,- korting naar 'Musicals in Ahoy', een reeks van con certen die plaatsvinden t/m 23 juni.T/m 15 september Aunt u met E 10,- naar Aïda, t/m eind juni met E 15,- korting naar Saterday Night Fever, of met E 15,- korting naar Titanic. Bovendien bevat het boekje informatie over nieuw producties voor het aanstaande, sei zoen. De echte musicalfans zullen zeker in hun nopjes zijn met de cd Het mooiste uit de Nederlandse musicals! door Ronald Giphart voor HEILOO - Wie met een gerust hart zijn waardevolle bezittingen wil achterlaten in huis of bedrijf, moet eens bij ISSYS beveiliging aan de Bayershofweg 49 binnenlopen. Daar kunnen klanten sinds kort terecht voor een prima advies wat betreft de beveiliging van het huis, bedrijf of grote industriële objecten. Sander Waldram (34) en Marco Koelman (31) hebben onlangs hun bedrijf gevestigd op het parkeer terrein van HSV, en voorzien hun clientèle van een passend advi.es en een dito alarminstallatie. Dankzij hun elek tronische en mechanische beveiligings systemen krijgen inbrekers straks veel minder kans om even snel hun slag te slaan. „Hoe langer een dief nodig heeft om binnen te komen, hoe minder interes sant het voor hem is", is de logische redenatie van Marco Koelman, die enthousiast van wal steekt wanneer hem gevraagd wordt waarom mensen een alarminstallatie zouden moeten aanschaffen. Dit kan o.a. door middel van goed hang- en sluitwerk zijn, dat inbraakvertragend werkt. De inbreker zal het sneller opgeven als blijkt dat hij lang werk heeft om een slot te forceren. Bij een alarm werkt het eigenlijk het zelfde. Een dief wil zo min mogelijk risico lopen. Als hij tien huizen ziet zonder alarminstallatie, en er één met, dan zal hij die laatste zeker overslaan. Een alarm schrikt af en is een voor zorgsmaatregel om je spullen maar ook je gezin te beschermen." Getraumatiseerd Zijn zakenpartner Sander Waldram valt hem bij: „Mensen kunnen zich sterk vergissen in de waarde van de spullen die zij in huis hebben staan. De waarde van de inboedel is vaak hoger dan men denkt. Nu is een tv makkelijk vervangbaar, maar hoe zit het met een geërfde broche van oma die wordt gestolen, en wat te denken als ze naast je bed hebben gestaan. Slachtoffers van een inbraak zijn maar al te vaak getrau matiseerd door hetgeen hen is overko men. Hun spullen zijn weg, er moet van alles worden geregeld met de verzeke ring en men moet vaak lang wachten tot er wordt uitgekeerd. Geen leuk vooruitzicht toch?" Brandalarm Dit alles is te voorkomen door de inbrekers zo weinig mogelijk kans te geven. „Wij kunnen bijvoorbeeld kort sluiten met de verzekeringsmaatschap pijen aan welke eisen het systeem moet voldoen. Moet het.alarm bij een meld kamer worden aangesloten, of is een ^,v.vv O "X" - - interne alarmering al genoeg. Nieuwbouwhuizen worden inmiddels standaard opgeleverd volgens het poli tie keurmerk veilig wonen (PKVW). De sloten van deze huizen zijn mini maal 3 minuten bestendig tegen force ren van buitenaf. Bestaande huizen zijn vaak nog voorzien van kwalitatief min dere sloten. Ook het brandalarm, dat in nieuwbouwwoningen verplicht aanwe zig moet zijn in alle ruimten waaraan een slaapkamer grenst, ontbreekt nogal eens. Ook deze systemen kunnen wij verzorgen, desgewenst gekoppeld aan het alarmsysteem, zodat een branda larm ook wordt doorgegeven aan een meldkamer en eventuele sleutelhou ders, laten Sander en Marco weten." Ervaring hebben beiden genoeg. Sander heeft 10 jaar voor een distribu teur van beveiligingssystemen gewerkt. Hij weet dan ook alles over inbraak, brand- en camerabeveiliging te vertel len. „Er zijn steeds verschillende trends waarneembaar op beveiligingsgebied. Neem nou draadloze beveiliging vroe ger ondenkbaar nu alom geaccepteerd, men wil geen kabels zien. Ik heb alleen met High-end producten gewerkt. Met deze systemen is de kans op 'ellende' het kleinst. Goedkopere systemen geven meer kans op vals alarm. Wij wil len alleen kwaliteit leveren. Wat denk je, ik wil zelf ook niet 's nachts uit mijn bed worden gebeld omdat een klant een storing in zijn alarmsysteem heeft!" Marco komt uit 'de servicehoek' in de IT-branche en weet veel van dienstver lening. „Een product verkopen kan iedereen, maar de service achteraf is net zo belangrijk". Service is bij ons geen toegift .op een product. Integendeel, het is een belangrijk deel van het product", spreekt hij uit erva ring. „Bovendien zijn de alarmsyste men die wij verkopen gebruiksvriende lijk, iedereen moet er mee kunnen wer ken, of je nu 8 of 80 jaar bent. Je mag immers geen gevangene in je eigen huis worden." Beloofd is beloofd Waren de mensen vroeger minstens twee dagen bezig met het aanleggen van het systeem, dankzij de nieuwe draadloze technieken is het alarm bin nen een paar uurtjes geplaatst. „En afspraak is afspraak, als wij zeggen dat wij er om 9.00 uur zijn dan zijn wij er ook!", beloven de twee jonge onderne mers. Geïnteresseerden in inbraakbe veiliging, toegangscontrole, camerabe waking en brandmeldsystemen kunnen bellen met 072-5323333 of een bezoek brengen aan bovenstaand adres. SS"*' XwXyX-k-XOX- Ronald Edgar Giphart werd op 17 december 1965 geboren in Dordrecht, in de Bankastraat. Na hem volgden nog twee zusjes. Het gezin was humanis tisch en links georiënteerd. Giphart was als jongeling 'geen pretletter';,,volgens de verhalen kwam zijn eerste lach pas in zijn derde jaar, toen een tante op het balkon van hun flat door een tuinstoel zakte. Ik ook van jou werd zowel in de pers als bij het (grote) lezerspubliek goed ontvangen. Het ontving onder meer het Gouden Ezelsoor voor bestverkochte debuut van 1992 en in februari 2001 gaat de verfilming ervan in première. Een jaar na zijn debuut verscheen de roman Giph (maart 1993), een boek waarin Giphart 'vadermoord' pleegt op zijn literaire held Jeroen Brouwers. In de eerste maand van zijn laatste boek en tevens persoonlijke kroniek. Het leukste jaar uit de geschiedenis van de mensheid, formuleert Giphart enke le rechten die hij als dagboekschrijver wil koesteren: het recht om alles op te schrijven; het recht om mensen tegen zichzelf in bescherming te nemen; mee dogenloos te zijn; zichzelf tegen te spre ken; dingen niet te beschrijven, dingen niet uit te leggen of mensen niet te introduceren; te stoppen als er een.kind of beminde overlijdt. Nu, in de herfst van zijn dagboek, blijkt 'het leukste jaar' een historisch jaar te zijn. Zowel voor hem persoonlijk als voor de gehele mensheid. Giphart schrijft openhartig over zijn persoonlijk leven, de gebeurtenissen in Amerika, zijn reizen naar Srebrenica, Koeweit en Praag, de eenzaamheid van het schrij ven, de gekte van het literaire bedrijf, de perikelen rondom de verfilming van zijn boek, de strijdbaarheid van de zogenoemde 'Groep Mak', en zijn gelukkige jeugd in een rijtjeshuis in een nieuwbouwwijk midden jaren zeventig. Niet alleen de liefde maar ook het schrijven blijkt een zwaar beroep. Toch trekt Giphart 'ten liefde' en omhelst hij 2001 als Het leukste jaar uit de geschie denis van de mensheid. j f Marco Koelman en Sander Waldram zijn de gezichten van ISSYS. (foto UKP) HEILOO - De collecte van het Nationaal Epilepsie Fonds - De Macht van het Kleine, heeft in onze gemeente E 5.956,- opgebracht. De opbrengst van de collecte is bestemd voor de bestrij ding van epilepsie. Het geld wordt gebruikt voor wetenschappelijk onder zoek, voorlichtingsactiviteiten, het organiseren van begeleide vakanties voör mensen met epilepsie en individu ele hulp. j*i«t Wnfcaftwf t U*. m $33*4*3 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel «-mail: info.d©ut«kom@lifc>rlfi.ttt Het Zevenhuizen 48 - 1852 JC Heiloo - tel 5333152 Telefoonnummers van de partners in Sportcentrum Het Vennewater: Sportinstituut Het Vennewater (fitness aerobic) (072) 5330344 Sportcafé en Biljartcentrum De Wit (072) 5335313 Sporthal (072) 5333152 Gemeente, afd. Welzijn (inlichtingen over verhuur) (072) 5356681 Voor de huur van losse uurtjes kunt u terecht bij de afdeling Welzijn van de gemeente Heiloo, tel. 5356681 of tel. 5356682. Op deze telefoonnummers kunt u ook informatie inwinnen over de verhuur voor het seizoen 2002/2003. De sporthal is gesloten tot en met zondag 11 augustus De Omloop 11 - 1852 RJ Heiloo - tel 072 5333909 Woensdag 3 juli 2002 en woensdag 31 juli 2002 zijn er spelmiddagen voor de jeugd (onder voor-behoud) Indien u een abonnement wilt bestellen, is dit mogelijk aan de kassa van het zwembad De zwemvierdaagse zal worden gehouden van maandag 17 juni 2002 tot en met vrijdag 21 juni 2002 De ligweide bij het ondiepe bad is aanzienlijk uitgebreid Op zondag 28 juli 2002 is er een volleybaltoernooi op de speelweide (onder voorbehoud) Bezoekersaantallen. Net als vorige jaren zullen we u wekelijks informeren over onze bezoekers. Met als uiteindelijke doel om de magische grenzen van 50.000 en zelfs 60,000 te overschrijden. 2002 2001 2000 1999 Tot en met zondag 5 mei 153 1.285 3.687 1.806 1.803 7.537 12.263 2.721 Tot en met zondag 19 mei 5.037 8.446 14.824 4.375 7.048 12.671 15.412 8.056 Tot en met zondag 2 juni 9.746 13.849 16.423 9.821 11.506 15.371 18.529 10.976 Gehele seizoen 55.238 46.913 56.605 t A

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 2