Het Vennewater huldigt vijf kampioenteams Schapen scheren bij het Beestenboetje Parkgolf Heiloo mooie combinatie van sport, gezelligheid en het goede doel Avondvierdaagse in Heiloo groot succes Eerste paal nieuwbouw Borst/Guus de Jong Initiatief van Lions Club blijkt succesformule Dierenbescherming UITKIJKPOST -19 JUNI 2002 - PAGINA 6 Twintigste editie van Hogedijk Open Uitslagen Double Stars Uitslagen dressuurwedstrij d LexArt TanNES 2002, wéér net even anders. Badmintonhal op woensdagavond open Klassenfeest voor Stichting Opkikker HSV Limmen Nieuws Juf Wil Spoelstra neemt vanmiddag afscheid van de Springschans Alzheimer café Kleur wedstrijd Groei Bloei HEILOO - Vrijdagavond stond de stamtafel in het clubhuis van tennisver eniging Het Vennewater aan het Zevenhuizen vol met bloemen, flesjes wijn en cadeaubonnen. Die waren bestemd voor de leden van de vijf teams, die in de vorige week beëindigde competitie kampioen waren geworden. In de tweede klasse dameskringcompe- titie wist het team van aanvoerster Rietje Wiggers de titel te behalen. In de landelijke zondagcompetitie deden de herenteams van Het Vennewater goede zaken. In de zesde klasse eindigde heren 1 van aanvoerder Geert - Jan de Boer na een spannende laatste wed strijd op de eerste plaats en heren 2 van teamleider Tom Sikkens werd in de zevende klasse zonder problemen kam pioen. In de derde klasse gemengd senioren van de zaterdagdistrictcompetitie NHN was het team van Aren Boerhave heer en meester. En bij de jeugd gemengd tot en met 16 jaar ging het team van Tjeerd Meijer met de titel aan de haal. Met een kort persoonlijk woordje over handigde voorzitter Klaas Luchtmeijer de bloemen en de flesjes wijn aan de leden van de seniorenteams. Zijn echt genote had voor de leden van het jeugdteam een andere attentie in de vorm van een cadeaubon in petto. Hel gemengd jeugdteam tot en met 16 jaar van Het Vennewater dat in de zaterdag 2e klasse kampioen werd: Tjeerd Meijer, Anke PuytWouter Dasselaar, Chantal Spuybroek, Hazel Demelker en Floortfë Zonneveld EGMOND - Vanaf maandag 24 juni gaat op de banen van TC Hogedijk al weer voor de twintigste keer het Open Hogedijk tennistoernooi van start. Voor dit toernooi worden in het week end van 22 en 23 juni al de eerste par tijen verspeeld, en dat is nodig ook want door het groeiend aantal inschrij vingen moeten er bijna 400 partijen gespeeld worden. ïn deze week worden wedstrijden gespeeld in 27 categorieën, van speel- sterkte 3 (voorheen BI) tot en met speelsterkte 8 (voorheen D2). De fina les staan gepland voor zondag 30 juni, waarbij traditioneel de herendubbel in speelsterkte 3 om 16.00 uur het klap stuk zal zijn. In de weekenden starten de partijen om 09.00 uur. door de week zullen vanaf 16.30 uur de eerste partij en de baan opgaan. Ook buiten het tennis is er van alles te beleven op het gezellige tennispark van Hogedijk. want ook de kantinecommis sie en de feestcommissie zetten in deze week hun beste beentje voor. Zo is er in het weekend de bekende sateh-bar en is er op vrijdag 28 juni een grandioze feestavond met live muziek. Iedereen is welkom op het park van TC Hogedijk. gelegen aan de Hogedijk te Egmond (naast de voetbalvelden van Zeevogels). Het toernooi kan overigens ook gevolgd worden op internet op de site van Hogedijk: www.hogedijk.nl. HEILOO - Honk- en Softbal vereni ging Double Stars heeft dit weekeinde als volgt gespeeld: Honkbal: Bears - Honkbal 1: 6-11. Ovvo 2 - Honkbal 2: 9-5, Rangers-Honkbal 3: 6- 11, Nuenen-Junioren 1: 14-5, Beagles - Junioren 2: 5-6, Aspiranten - Cromtigers: 6-1: Aspiranten Cromtigers: 22-0, Bears - Pupillen 1: 9- 6, Seagulls - Pupillen 2: 10-4, Fl.Petrels 2 - Peanuts 1: 18-25, Fl.Petrels 4 - Peanuts 2: 8-14. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN HEILOO - Afgelopen zaterdag werden de schapen van het Beestenboetje in het gemeentebos aan de Ter Coulsterlaan ontdaan van hun warme winterjas. Dit gebeurde onder grote belangstelling van vele kinderen en hun ouders. Het schapenscheren is zeker geen gemakkelijke opgave, dat hebben de omstanders zaterdag wel kunnen zien. Er is een vaste hand voor nodig om de schapen zonder tegen stribbelen op hun zij te leggen en ze rustig te houden tijdens hun scheer beurt. Mevrouw Bakker van het Clusiuscollege bleek het schapen scheerders-vak goed te verstaan, zon der kleerscheuren werden alle schapen ontdaan van hun wollige bescher mingslaag. Mevrouw Bakker van het Clusius College (geeft het vak dierhouderij op Clusius College) scheert de schapen van de kinderboerderij 7 Beestenboetje. (foto: MSP) HEILOO - De uitslagen van de dres- suurwedstrijd, georganiseerd door de rijvereniging Heiloo e.o. op woensdag 12 juni en gehouden op het terrein aan de Zeeweg te Heiloo zijn: Rijbaan 1: B dressuur proef 12:1. Hilde Nieuwboer op Maestro 161, 2. Laura Groen in 'Woud op Reverance 159, 3. Carolien Breed op Maumere 152. L 1 dressuur proef 18: 1. Lonneke Nowee op Rivero 160, 2. Chantal Hoebe op Heiko 158, 3. Dorine Spuibroek op 158 en Jolanda de Nekker op Jupiter. 158. 4. Karin Oosterling op Coco 149, Marinette van den Acker op Marinatte P 157, Petra Schoen op Romy 155, Simone Bakker op Jonandra 150, Caroline Witteveen op Haylie 152. Rijbaan 2 B dressuur proef 7: 1. Hilde Nieuwboer op Maestro 160, 2. Laura Groen in 't Woud op Reverance 158, 3. Carolien Breed op Maumere 153. L 1 dressuur proef 13: 1. Annemarie Waardenburg op Ironet 164, 2. Dorine Spuibroek op Nouveau 160, 3 Caroline Witteveen op Haylie 158,4. Annemieke Wagenmaker op Larousse 154, Chantal Hoebe op Heiko 145, Lonneke Nowee op Rivero 139, Petra Schoen op Romy 150, Jolanda de Nekker op Jupiter 154, Karin Oosterling op Coco 148, Marinette v.d. Acker op Marinatte P. 149, Simone Bakker op Jonandra 149. Rijbaan 3 ij M 1 dressuur proef 30: 1. Annemiek Hulshof op Playboy 170, 2. Wendy Maertens op Pandor 154, 3. Lana Boekhoff op Kevin 152, Karin Kaptein op Chamberlain 152. M 2 dressuur proef 36: 1. Marga Over op Lacieni 168, 2. Ronald Loffeld op Meivin 158. L 2 dressuur proef 24: 1. Marit Molenaar op Fienna 157 M 2 dressuur proef 36: 1. Lonneke Nowee op Nadia 145. Rijbaan 4 M 1 dressuur proef 25: 1. Annemiek Hulshof op Playboy 162. 2. Karin Kaptein op Chamberlaine 160, 3 Lana Boekhoff op Kevin, Wendy Maertens op Pandor 148. M 2 dressuur proef 31: 1. Marga Over op Lacieni 157, 2. Annemarie Volkers op Kayla 156, 3. Lonneke Nowee op Nadia 152. L 2 dressuur proef 19: 1. Marit Molenaar op Fienna 155. Z 1 en Z 2 dressuur proef 42 en 52: 1. Esther Weidema op Normen 186. Z 1 en Z 2 dressuur proef 52 en 47: 1. Esther Weidema op Normen 191. HEILOC - Aanstaande zaterdag 22 juni is hel zover. Dan begint voor de veertiende keer het open tennistoer nooi van tennisvereniging Het Vennewater in Heiloo: LexArt Tannes. 2002. Op twaalf kunstgrasbanen zal gestre den worden om de felbegeerde titel. Die is na de spectaculaire eindstrijd van vorig jaar tegen Perry Meijer nu nog in handen van Wim Bouwen. Prolongatie van deze titel zal niet eenvoudig zijn. Of Wim en Perry in staat zijn een nieu we finale te spelen in een sterk tweeën twintig deelnemers groot veld valt nog te bezien. Met tegenstanders als Jascha de Goede en Rogier Belien belooft het een span nend toernooi te worden op het sport complex aan de Vennewatersweg te Heiloo. Bij LexArt Tannes gaat sportiviteit hand in hand met gezelligheid. Woensdagavond 26 en zaterdagavond 29 juni is er live muziek van Dat Koor en Klaas Kesselaar. De donderdag- en vrijdagavond zullen worden gevuld met muziek waar de benen als vanzelf bij gaan bewegen. Op www.tannes.nl worden uitslagen, wetenswaardigheden en foto s van het evenement gepubliceerd. Via deze website kan zelfs worden meegedaan aan een heuse prijsvraag. HEILOO - Evenals voorgaande jaren is de hal van 't Vennewater badminton tijdens de zomermaanden op woens dagavond open. De belangstelling om ook tijdens deze maanden te kunnen spelen is flink groeiende. Voor E 2,50 kan men vanaf 19.00 uur terecht in de badmintonhal aan het Zevenhuizen op sportcomplex 't Vennewater. Leden en niet-leden zijn welkom. HEILOO - Zaterdagavond hielden enkele leerlingen van groep 8 van basisschool De Duif een klassenfeest. Dit feest van Jeroen Schaap, Stephan Meintser en Rick Griemink was een groot succes. Als cadeautip hadden zij geld gevraagd, wat ze gaan schenken aan Stichting de Opkikker. De jongens kwamen tot deze bijzondere actie door dat een klasgenoot anderhalf jaar gele den ook verwend is door deze stichting. Daar was de hele klas destijds zo van onder de indruk, dat de drie jongens besloten tot deze klasse(n)actie. LIMMEN - In de Oostertocht in Heerhugowaard vindt zondag 23 juni de derde witviswedstrijd van de compe titie plaats. Het verzamelpunt voor deze wedstrijd is tegenover de snackbar van Limmen. Hier vindt om 7.00 uur de uitreiking van de plaatsnummers plaats. Opgeven voor deze wedstrijd kan tot vrijdag avond 19.00 uur bij C. Bakker op 06- 10357451. Deelname is 2,50 euro. Na twee wedstrijden staat in de B-klasse Cees Dekker ongeslagen aan kop. In de A-klasse is het Jim Jak die op 1 staat. U heeft de afgelopen week in de krant kunnen lezen dat er voor de jeugd van Castricum, Limmen en Akersloot een open wedstrijd wordt georganiseerd. Het bestuur heeft wat vragen gehad van enkele enthousiaste jeugdleden, dus daarom hier wat uitleg. Wil je mee doen, dan dien je je op te geven bij organisator Van Leeuwen Hengelsport, gelegen aan de Dorpsstraat 12 in Castricum. Dit kan tot 21 juni en is gra tis. De wedstrijd is op zaterdagochtend 22 juni. Vanuit Limmen is het vertrek om 8.15 uur vanaf parkeerplaats Dampegheest. De wedstrijd is aan de Henri Dunantsingel en duurt van 9.00 tot 11.00. Niemand zal met lege handen thuiskomen. Algemene informatie: 072-5332879 Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106 Knaagdieren: 072-5119998 Honden en katten Akersloot: 0251- 310079 Asiel: 072-5114861 Dierenambulance Noord- Kennemerland: 072-5150173 (alarm) en 072-5150085 (informatie) Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Kids for animals: 072-5336180 Inspectie: 072-5337280 Vermist Zwarte poes, witte bef en voetjes, wit op de buik, rood halsbandje met koker, tat.no. PX 1317, 14 jr. Het Maalwater, Heiloo. Slanke zwarte gec. kater iets wit onder de kin, grote oren en lange poten, Mariënstein, Heiloo. Gevonden Rode ongec. kater, witte bef, voor witte voetjes en achter sokjes, Rechte Hondsbosschelaan, Heiloo. Schildpad, Oosterzijweg, Heiloo Wit konijn, Herenweg, Egmond- Binnen. Cyperse poes, witte bef doorlopend naar de hals, witte voetjes en witte vlek tussen de achterpoten, Kennemerstraatweg omg. Bowlingcentrum Heiloo. Jonge ongec. kater, zwarte rug met don kergrijze vlekken, witte nek, borst en buik, flanken en poten, naast de neus 2 beige vlekjes. Rechte Hondsbosschelaan/ Spoorlaan, Heiloo. HEILOO - Na 40 jaar voor de klas in het basisonderwijs is het moment van afscheid gekomen voor Juf Wil Spoelstra. Met veel plezier heeft ze aan de J.P.Hasebroekschool en later de Springschans in Plan Oost gewerkt met de kinderen, ouders en het team. De afscheidsreceptie vindt van middag (19 juni) om 17.00 plaats in De Sprinschans aan de Sluijsweijdt 9 te Heiloo. HEILOO - Zondag werd de eerste edi tie van het golfevenement Parkgolf Heiloo gehouden. Ondanks het mieze rige weer, genoten alle 108 deelnemers met volle teugen van deze unieke actie, georganiseeerd door de Lions Club Heiloo, Limmen en de Egmonden in samenwerking met gemeente Heiloo en onder professionele begeleiding van de Condor Golf Country Club. Op het terrein van de Double Stars waren de eerste twee holes aangelegd, terwijl de rest van de 18 holes verspreid lagen over het recreatiegebied Noorderneg en Zuiderneg in Heiloo. De deelnemers speelden de holes in flights van vier personen spelen. Van deelnemers werd wel enige golfvaar- digheid verwacht, alhoewel het wedstr ijdelement ondergeschikt was aan de gezelligheid van een mooie dag golfen met vrienden en bekenden. De baan was zelfs voor de pro's uitdagend genoeg met de 18 holes, waarvan zo'n 12 holes meer dan 70 meter bestreken. De wedstrijd werd uiteindelijk gewon nen door Heilooer Robert Slinger, die met 62 slagen zeven slagen boven par zit. Tweede bij de heren was Jan Ruppert met 63,3 slagen, 3 was Hans Bruin met 68,4 en een gedeelde vierde plaats was voor Daan Sas en Jan de Haan die beide 69 slagen nodig had den. Bij de dames was Margreet Vlaam in de minste slagen (73,2) bij de finish, gevolgd door Mireille Stroes en Marion de Haan die beide tweede werden. De vierde plaats werd eveneens gedeeld, door Ria Doornewaard en Luciënne Bosboom, die beide 82 slagen nodig hadden. Veldwerk Alhoewel het evenement een belangrij ke sociale functie had, was het feit dat de opbrengst van minimaal E 14.000 ten goede komt aan het meest recente project van Stichting Veldwerk, name lijk een weeshuis in Kathmandu, Nepal voor zo'n 45 dak- en thuisloze kinde ren, net zo belangrijk. René Veldt staat alom bekend, in Heiloo, maar ook in de rest van Nederland, als de man die huis en haard achterliet om zich in te gaan zetten voor kansarme kinderen in Nepal. Veldt was zelf bij het evenement aanwezig, samen met enkele bestuurs leden van de stichting. Hun stands, van waarachter ze informatie verschaften over de. projecten van Stichting Veldwerk, werden goed bezocht. Net Een deelnemer van het parkgolf-evenement slaat zijn balletje op vakkundige wijze richting één van de 18 holes, (foto MSP) als initiatiefnemers Willem de Haas, president van de Lions Club en Gerrie de Haas, initiatiefnemer van het evene ment, kijkt hij dan ook zeer tevreden terug op Parkgolf. Door het initiatief van de Lions Club Heiloo, Limmen en de Egmonden is een aanzienlijk gedeelte van de beno digde fondsen voor het weeshuis bijeen gebracht, zodat de inrichting- er moet onder andere veel gebeuren aan het schilderwerk, er moet sanitair worden aangebracht, er moet betaald personeel worden aangenomen voor verzorging en onderwijs en de ruimte moet zo wor den ingericht dat de 45 kinderen, waar onder gehandicapte kinderen- in goede omstandigheden kunnen leven. Voor meer informatie over de stichting Veldwerk: www.stichting-veldwerk.org. HEILOO - Donderdag 20 juni om 19.30 uur is het Alzheimer café in het wijkcentrum aan de Ruusbroechof 97 te Alkmaar weer open. Het thema is Dementie en hoe nu verder'. Een Alzheimer café is een trefpunt voor mensen met dementie, maar zeker en misschien wel meer nog voor hun partners, familieleden en vrienden. Zij kunnen mensen ontmoeten die in dezelfde situatie verkeren. De gasten praten met elkaar over dingen die ze meemaken, wisselen informatie uit en bespreken mogelijkheden voor hulp. En dat allemaal in een gemoedelijke sfeer. Na de pauze is er gelegenheid om vragen stellen en met elkaar in discus sie te gaan. Na de afsluiting is er gele genheid met elkaar iets te drinken en te praten. Het café is open tot 22.00 uur. Het café is een van de eerste activitei ten van de Alzheimer afdeling Noord- Kennemerland. Deze afdeling is opge richt in september van het afgelopen jaar onder de paraplu van Alzheimer Nederland. Elke derde woensdag van de maand, behalve in de maanden juli, augustus en december is het café open voor alle belangstellen den in uit de regio. Voor meer informa tie: tel. 0251-654321 of 072-5334893. ifXh S - Blaren zullen deze dames niet hebben overgehouden aan de vierdaagse maar ook zij hebben de wandelvierdaagse succesvol voltooid, (foto: UKP) Vrijdag werd de eerste paal in de grond geslagen voor de extra kantoor ruimte van Borst/ Guus de Jong Loodgieter en CV. (foto: UKP) HEILOO - Vrijdag werd om 14.00 uur van Installatiebedrijf de eerste paal geslagen voor de uitbreiding van Borst/Guus de Jong. De kinderen Rixt en Rense sloegen onder toezicht van enkele medewerkers de eerste paal de grond in, wat gepaard ging met een gigantisch vuurwerk. Guus Ciska de Jong, eigenaren van het installatiebedrijf, gelokaliseerd aan de Westerweg 198a te Heiloo, hadden de plannen betreffende uitbreiding al bijna uitgevoerd, toen een bedrijfspand ongeveer 10 meter verder te koop werd eventuele nieuwbouw. Architecten Mühren en Bode hebben de bestaande bouwplannen drastisch gewijzigd. Zo zal het kantoor, kantine, keuken en sanitair totaal vernieuwd worden. Aannemer Y. Kops, onder lei ding van Patrick en Rick, voerde het werk uit, mede omdat er al een 33-jari- ge relatie is tussen beide bedrijven. De uitbreiding is noodzakelijk vanwe ge de explosieve groei van het installa tiebedrijf. De oplevering zal eind sep tember plaatsvinden. HEILOO - De avondvierdaagse begint uit te groeien tot een belangrijk evene ment en niet alleen voor Heiloo, maar ook voor de regio. Hoewel er op 32 plaatsen in Noord-Holland de NWB avondvierdaagse wordt gelopen, komen de mensen graag naar Heiloo, omdat het daar 'zo gezellig' is. Dit jaar liepen er echter wel iets minder deelne mers mee dan het afgelopen jaar. In totaal werden er toch nog 1827 wande laars ingeschreven. De parkoersen waren zeer gevarieerd, de Plaatselijke Wandelcommissie Heiloo had daar weer veel werk van gemaakt. De verschillende afstanden gingen de eerste dag door het Heilooërbos en Plan Oost, de tweede dag richting Vennewatersweg en de Boswijk, de derde dag werd de omgeving van Het Maalwater bezocht en de vierde dag liep het parcours door Ypestein met daarin opgenomen een gedeelte van het Oosterbos. Gelukkig waren de weergoden dit jaar de wandelaars zeer gunstig gezind. Alleen de laatste avond moest tijdens de intocht de regenjassen en paraplu's te voorschijn gehaald wor den. Medailles Ook dit jaar werd aan twee deelnemers de zilveren medaille voor 25 maal deel name aan de NWB avondvierdaagse uitgereikt. De heer C. Woutersen uit Alkmaar mocht zich dit jaar kroonlo- per noemen: hij liep voor de 37ste keer de avondvierdaagse. Dat wandelen de mensen actief houdt, bleek wel uit de deelname van de heer C. Koopman, die voor de 31ste maal aan de avondvier daagse deelnam en binnenkort 76 jaar wordt. De jongste deelnemer was Annelot Jansen. Voor de eerste maal heeft een groep leerlingen van de basis school Pax Christi uit Limmen deelge nomen aan deze avondvierdaagse. En gezien de reacties van de kinderen en hun begeleiders zullen zij volgend jaar weer naar Heiloo komen om de avond vierdaagse te lopen. Feest Vrijdagavond was het feest bij aan komst op het schoolplein van de St. Radboudschooi. De ouderraad had het schoolplein weer heel gezellig gemaakt. De wandelaars werden deze keer muzi kaal opgewacht door muziekvereniging Eensgezindheid en het laatste gedeelte van het te lopen parcours door Fanfare Showband Heiloo. Deze bracht de wan delaars door de met veel vlaggen ver sierde Breedelaan naar de finish. Tijdens de laatste avond was een groep bewoners van Huize Overkerck en de Loet aanwezig, die in hun rolstoel samen met hun familieleden deelna men aan het wandelfestijn. Bij het uit reiken van de medailles werden de wandelaars verrast met een extra belo ning in de vorm van een sleutelhanger, die werd aangebodeji ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de Plaatselijke Wandelcommissie Heiloo, welke borg staat voor een goed georga niseerde avondvierdaagse. Al met al was deze avondvierdaagse wederom een groot succes, mede door alle vrijwilligers (klaarovers, EHBO en politie), die klaar stonden om te zorgen dat de wandelaars de drukke over steekplaatsen veilig konden passeren. HEILOO - Omdat de afdeling Heiloo en Omstreken haar 40-jarig jubileum viert en daarbij ook graag de jeugd betrekt, werd een kleurwedstrijd gehouden in samenwerking met de Schrijverij. Van de vele kleurplaten die werden uitgedeeld, zijn er 35 prachtig met viltstift of potlood gekleurd, weer ingeleverd. De prijswinnaars zullen worden bekendgemaakt op woensdag 26 juni om 14.00 uur in de bibliotheek aan het Malevoort.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 6