Afscheid Castricumse burgemeester Stichting WOL zoekt adoptie ouders Nieuwe expositie in Galerie De Boerderij Nieuwe burgemeester Castricum geïnstalleerd 'J -l'J f? Officiële opening van het schoolplein Johannesschool UITKIJKPOST - 19 JUNI 2002 - PAGINA 8 Optreden De Limmer Sway Dancers op jaarmarkt Lozing terpentine Limmer jaarmarkt Back in Business in De Boerderij Revolutionaire crème bij Parfumerie Wertenbroek Jongerencentrum Conquista Eerste orgelconcert in de serie Orgelconcerten Politie Noord-Holland Noord Zonder rijbewijs en onder invloed Verkeersongeval met letsel Se** flmm Muziekexamens bij Toonbeeld Botendag watersportvereniging Limmen Ex-burgemeester Wim Kozijn kan terugkijken op een mooie periode in de gemeente Castricum. (foto UKP) CASTRICUM - Afgelopen donderdag nam de gemeente Castricum afscheid van haar burgemeester Kozijn. Om 16.00 uur zat het waarnemerschap er op. 's Avonds nam de gemeenteraad afscheid van hem tijdens een bijzonde re raadsvergadering in de raadszaal van het gemeentehuis. Wethouder Voulon nam vervolgens tot maandagmiddag 16.00 uur de honneurs waar, het tijdstip waarop de nieuwe burgemeester mevrouw A. Emmens-Knol werd geïn stalleerd. Wim Kozijn nam afscheid met pijn in het hart, maar, zoals uit zijn speech dui delijk werd, met een grote mate van waardering voor het personeel dat hem in staat stelde zijn werk op een plezie rige wijze te volbrengen. Kort maar plezierig „Het was kort, maar dat wist ik", is het antwoord van de heer Kozijn op de vraag of hij niet langer had willen aan blijven. „Op 2 januari was al bekend dat het waarnemend burgemeester schap ongeveer zes maanden zou duren, dus dat wist ik van tevoren. Ik beleef een enorm plezier aan besturen, ik doe dit echt met passie. Als ik 10 jaar jonger was geweest, had ik ook zeker gesolliciteerd naar deze functie en was ik blij als ik hem in deze gemeente had gekregen!" Wim Kozijn heeft duidelijk plezier beleefd aan zijn periode als waarne mend burgemeester van de gemeente Castricum. Hij is het type bestuurder dat houdt van knopen doorhakken en leiding nemen, en is iemand die er niet voor terugdeinst keuzes te maken. Welkom „Ik heb mij vanaf de eerste dag hier bij zonder welkom gevoeld. Ik was vooral verheugd dat de commissaris mij vroeg om voor een gemeente die vier maal zo groot is als waar ik lange tijd ervaring heb opgedaan te komen werken. Tijdens het proces van samenvoeging is er strijd geleverd tussen de bestuurders en de bestuurscolleges van de drie gemeenten. In januari trof ik een nieuw college van B&W bereid om met de oude, enigszins arrogante bestuurscul tuur van Castricum te breken en vooral de blik op de toekomst te richten. De afgelopen maanden is er binnen het LIMMEN - Op de jaarmarkt van woensdag 26 juni zullen de Limmer Sway Dancers weer voor u optreden. Bij mooi weer voor de Burgerij aan de Dusseldorperweg tegenover de R.K. Kerk en anders binnen. Aanvang 19.30 uur. Er is een gevarieerd dansprogram- ma. college van B&W in een uiterst goede sfeer op zeer constructieve wijze gewerkt aan de opbouw van de nieuwe gemeente. Het was een groot voorrecht om in deze bestuurlijke omgeving lei ding aan dit proces te hebben mogen geven. De bereidheid om er eensgezind iets van te maken smeedde dit college van een voor Castricumse politiek bij-" zondere samenstelling in hoog tempo tot een eenheid." De 62-jarige Wim Kozijn zal zeker niet stil gaan zitten na zijn vertrek uit Castricum. „Ik ben sinds 1,5 jaar ver bonden als mediator bij de rechtbank Amsterdam. Een mediator is iemand die bemiddeld bij conflicten, denk aan arbeidsconflicten of bestuurlijke con flicten. Dit is overigens geen dagtaak, maar ik word opgeroepen als er iets speelt. Een nieuwe invalbeurt als bur gemeester kan ik er dus best bij heb ben. Nu de dagen langer worden en de nachten korter zou ik er best een baan tje bij willen hebben." Blijvende herinneringen Tot slot wenste de heer Kozijn zijn, opvolgster veel succes toe. Vanuit de geringe ervaring die hij in de gemeente Castricum heeft opgedaan is hij er van overtuigd dat zij zich eveneens snel op haar plaats zal voelen. „Het was kort, maar deze periode heeft zeer veel indruk op mij gemaakt en ik zal blijvende herinnering aan de ker nen van Castricum houden",,zo sprak Wim Kozijn. „Ik zal nooit meer moppe ren op het grote aantal spelden bij het uitpakken van een nieuw overhemd, wetend dat ze er in Limmen jaarlijks 3000 kilo van nodig hebben voor het maken van de schitterende bloemen- mozaïeken. Bij elk strandhokje waar ook ter wereld zal ik denken aan de strandhokjes van Castricum en groep Van Ewijk,en de uitleg van Piet Voulon over artikel 19 project procedure, en als ik ergens een pont oprijd zal ik me afvragen hoe het zit met de pont in Akersloot, of hij al vervangen is en die naar de Woude, of die nog in de vaart is. En als ik ooit een kaart naar Irene Bouman zal sturen, bij de volgende ver kiezing bijvoorbeeld, en die zal adres seren met Bakkummerstraat in Bakkum, hoop ik dat deze bezorgd wordt...". CASTRICUM - Dinsdagavond 11 juni kwamen er diverse meldingen binnen van terpentinestank in wonjngen aan het Tulpenveld te Castricum. Geconstateerd werd dat de lucht uit het riool kwam. Mogelijk zijn terpentine- resten in een afvoerput van het riool weggegooid. De stank verdween nadat de brandweer het riool had doorge spoeld. Een onderzoek wordt ingesteld naar degene die de resten heeft wegge gooid. LIMMEN - Sinds een paar jaar voert de Stichting Werkgroep Ontwikkelings samenwerking Limmen (WOL) de suc cesvolle actie 'Schapen voor Schoolmateriaal'. Door middel van adoptie van een schaap in Burkina Faso. West-Afrika, kan een kind naai school. Van de inkomsten uit de scha penhouderij wordt schoolmateriaal voor 500 kinderen in negen verschillen de dorpen gefinancierd. Inmiddels hebben de eerste kinderen uit het schapenproject hun basisschool periode met goed gevolg afgesloten of zullen dit binnenkort gaan doen. Zij willen graag naar het voortgezet onder wijs, maar hun eigen ouders kunnen dit niet betalen. De WOL is daarom op zoek naar adoptie ouders, die de kosten van het voorgezet onderwijs van een scholier in Burkina Faso op zich willen nemen. Voor de ontwikkeling van Burkina Faso is het erg belangrijk dat kinderen door kunnen leren. Öp dit moment gaat slechts 11,9% van de kinderen naar het voortgezet onderwijs en slechts 1% komt uiteindelijk in het hoger onderwijs terecht. Dit zijn met name kinderen uit de stad. Voor de dorpskinderen, zoals de kinderen uit ons het schapenproject, is de toetreding tot het voortgezet onderwijs uiterst moeilijk door de armoede van hun ouders en het ontbreken van scholen voor voortgezet onderwijs in de nabij heid van hun dorp. Zeker de ouders uit het schapenproject, die tot de armste families in hun dorp behoren, kunnen het voortgezet onderwijs voor hun kin deren niet betalen. De kinderen heb ben schoolkleding nodig, lesboeken, schriften en schrijfmateriaal, school geld moet betaald worden en er moet voor hen onderdak gevonden worden in de stad. want alleen daar zijn scholen voor voortgezet onderwijs. Op dit moment heeft de WOL van tien kinderen uit het schapenproject een aanvraag ontvangen. Verschillende kin deren zijn vorig schooljaar al geslaagd voor hun toelatingsexamen voor het voortgezet onderwijs. Zij zijn nog een extra jaar op de basisschool in hun dorp gebleven om hun kennis op peil te hou den, in afwachting van een mogelijk heid om naar het voortgezet onderwijs te kunnen. Is deze mogelijkheid er niet, dan moeten zij van school af. Daarom is de WOL op zoek naar adoptie ouders die de opleiding van deze kinderen wil len financieren. Dit komt neer op een bedrag van E 330,- per jaar (E 27,50 per maand), gedurende 4 tot 6 jaar, afhan kelijk van het niveau (lyceum 6 jaar of college 4 jaar) Belastingvoordeel Er is een mogelijkheid om zo'n jaarlijks terugkerende gift volledig fiscaal aftrekbaar te maken, mits men toezegt ten minste 5 jaar dit bedrag te zullen schenken. Dit moet in een notariële akte vastgelegd worden. Er zijn wel kosten aan deze akte verbonden. Doet u mee? Neem dan contact op met Ineke Timmer, tel. 072-5053414. Ditje van Genderen, tel. 5053449 of Yvonne Zomerdijk, tel. 5052680. Mailen kan ook: yvonnezomerdijk@quicknet.nl of kijk op de website www.stichtingwol.nl. Trouwens, een schaap adopteren kan ook nog steeds. Maak hiervoor E 50,- over op bankrekeningnummer 9697.79.267 o.v.v. 'schaap'. U ontvangt een foto van het schaap en het kind dat hierdoor naar school kan. Meer informatie over de projecten krijgt u op woensdagavond 26 juni in de WOL-kraam op de Limmer Jaarmarkt. LIMMEN - In Limmen wordt weer de jaarlijkse avondmarkt gehouden op de Kerkweg, de Dusseldorperweg en de Vuurbaak. Tijdens deze avond stalt men zijn koopwaar uit op hun kramen en hopen iedere bezoeker iets te kun nen bieden. Naast de Limmer winke liers komen er ook steeds meer exploi tanten van buiten Limmen, waardoor de markt inmiddels een flink aantal kramen telt. Naast de bekende evene menten zoals pony rijden, draaimolen, motorfietsjes en springkussen voor de kinderen, heeft de Limmer IJsclub weer het paalhangen. De muzikale omlijsting komt van de Limmer drum band en Harmonie. Van 18.30 tot 21.30 uur spelen die swingende dixieland- klanken. De Limmer jeugd kan zich weer opge ven voor een plekje op de kinder- kraam. Contact opnemen met Siem Kerssens, tel. 072-5054172. Verder wordt de bewoners van de Kerkweg (zuidkant) en de Dusseldorperweg (westkant) verzocht vanaf 16.00 uur hun auto weg te halen. De heren van Back in Business zorgen voor de muzikale omlijsting bij galerie De Boerderij in Limmen LIMMEN - Op zondag 23 juni wordt de jaarlijkse kunstfietsroute door Limmen, Akersloot, Castricum en Uitgeest gehouden. Een mooie route voert de" liefhebbers van kunst en muziek langs de 15 deelnemende ate liers en galerieën. De kunstfietsroute mag zich verheugen in een stijgende belangstelling en was vorig jaar een doorslaand succes. Galerie De Boerderij, gevestigd in de ruim 130 jaar oude authentieke boerderij aan de Uitgeesterweg 31 te Limmen, is de locatie waar "Esther van Tilburg uit Limmen en Annelies Vessies- Aardenburg uit Heemskerk hun werk laten zien. De Dors is de plek waar Annelies haar schilderijen zal tonen. De mens vormt nog steeds een inspiratiebron voor haar werk en er zullen dan ook portretten in olieverf te zien zijn evenals 'naakten', gemaakt tijdens modelstudies, uitge voerd in krijt of houtskool. Voor een expositie in de Heemskerkse muziek school zijn muzieksessies van verschil lende leerlingen/ensembles vereeuwigd waarvan er enkele te zien zullen zijn tij dens de kunstfietsroute. Dieren zoals koeien en kippen, soms uitgevoerd in grappige voorstellingen, mogen zeker niet ontbreken in De Boerderij! Ook ontdekte zij de natuur in de vorm van duinlandschappen. Ze zijn te zien in aquarel. Esther richt dit jaar de binnenbarg in voor haar expositie. Kleur en dynamiek zijn kenmerkende elementen in haar figuratieve'werk. Portretten, stillevens en naakten, kleurrijk, sprankelend en uitbundig, uitgevoerd in olieverf, pas telkrijt, aquarel en acryl. Zij laat zich inspireren door wat zij ziet aan kleuren, vormen en texturen. „Eigenlijk ben ik altijd aan het componeren: mooie bloe men, gecombineerd met bijpassende of juist contrasterende kleurige lappen als achtergrond, potten en vazen, portret ten opgenomen in hun (eigen) omge ving, naakten liggend in doeken op een sofa. Voor- en achtergrond, onderwerp en omgeving, alles heeft altijd invloed op elkaar en dat is juist wat het schilde ren zo interessant maakt!" Een en ander kunt u ook bekijken op haar website: www.esthervantilburg.nl. Na een sabatical decennium is de groep B.i.B. er in geslaagd weer aanwezig te zijn op de Kunstroute. Zij spelen in De Boerderij te Limmen en doen daarbij een kleine greep uit hun uitgebreide repertoire. Zonder het origineel geweld aan te willen doen, brengen zijn hun eigen versie van rockhits uit de jaren tachtig. B.i.B. b.estaat doorgaans uit: René" Schaap, Adri Sleyster, Smurf Admiraal, Co Timmer en Cor Groot. Burgemeester A. Emmens-Knol heeft de ambtsketen en bijbehorende taken overgenomen vaan haar voorganger Wim Kozijn, (foto UKP) Ingezonden mededeling BERGEN - NASA ruimtevaartfysicus Max Huber liep bij het werken met brandstoffen ernstige chemische brandwonden aan het gelaat en rond de ogen op. Tijdens zijn herstel onderging hij talloze medische behandelingen en gebruikte hij allerlei therapeutische preparaten. Dat leidde ertoe dat hij zich intensief met het verschijnsel huid verzorging ging bezighouden en uitein delijk in zijn eigen huis een laboratori um inrichtte. Zesduizend experimenten en twaalf jaar later introduceerde hij in 1965 de Crème de la Mer. Crème de la Mer bevat geen wonderin- grediënten, alleen zeewier, vitaminen en mineralen Kelp (zeewier) is het voornaamste ingrediënt in het Crème de la Mer- recept. Huber gebruikte mineralen afkomstig uit verse zeewier uit de Stille Oceaan. Daaraan voegde hij andere natuurlijke elementen toe, zoals kalk, magnesium, kalium, ijzer, lecithine, Vitamine C,D, E en B12 maar ook extracten van de citrusvrucht, eucalyp tus, tarwekiem, alfalfa en zonnebloem. De combinatie van zeewier en vitami nen levert microvoedingsstoffen op die de huid energie geven. Deze rijke samenstelling bevordert het natuurlijke huidvernieuwingsproces. Het maken van de Crème de la Mer kost meer tijd dan de verkoop ervan Huber bedacht een biofermentatiepro- ces dat zoveel precisie vergt dat er drie tot vier maanden nodig zijn om een partij crèmes te maken. Hij ontdekte dat de meeste huidverzorgingsproduc ten op hoge temperatuur en onder hoge druk worden vervaardigd, het geen de werkzaamheid van de ingre diënten vermindert - net zoals te lang gekookte groenten die het merendeel van hun voedingswaarde verliezen. Zijn revolutionaire biofermentatiepro- ces werkt echter met lage temperaturen en tast de organische ingrediënten op geen enkel wijze aan - het versterkt deze zelfs. De sterke natuurlijk activi teit van het preparaat zorgt er met een minimum aan conserveermiddelen en voor dat bacteriën in de Crème de la Mer geen kans hebben. Zijn technolo gie '\s uniek in deze bedrijfstak. Elke pot wordt nog altijd met de hand gevuld, om zeker te zijn van een con stante formule. Wat zijn de pluspunten van de Crème de la mer? Het speciale afgiftemechanisme van de Crème de la Mer zorgt ervoor dat het vochtgehalte van de huid op peil blijft. Dat gebeurt doordat het eigen vocht van de huid wordt vastgehouden. Maar ook doordat de huid continu van vocht wordt voorzien. De crème is een voch- tinbrenger, maar maakt de huid ook glad en soepel en is tevens een oogcrè me. Crème de la Mer beschermt zelfs de meest gevoelige huid tegen irrite rende stoffen van buitenaf. De crème is geschikt voor alle typen huid en kan met alle andere huidverzorgingspro ducten worden gebruikt (als u op dok tersvoorschrift huid verzorgingsproduc ten gebruikt, raadpleeg dan eerst uw arts). Een kleine hoeveelheid Crème de la Mer is al genoeg voor een gezonde, gladdere, stevigere en uiteindelijk jon ger ogende huid. Deze crème is slechts in zes parfume riezaken in Nederland verkrijgbaar, onder andere bij Parfumerie Wertenbroek, Stationsweg 11, te Bergen, tel. 072-5812205. CASTRICUM - Mevrouw Aaltje Emmens-Knol is afgelopen maandag geïnstalleerd als burgemeester van Castricum. In haar speech tijdens de bijzondere raadsvergadering bena drukte ze dat ze een actieve bijdrage wil leveren aan de ontwikkeling van het groene gebeid in de nieuwe gemeente. De wil om samen met de inwoners van Akersloot, Bakkum, Castricum, Limmen en De Woude te bouwen noemde zij als belangrijk uitgangspunt. Daarnaast streelt zij naar kwaliteit, inzet en efficiency van ambtenaren en bestuur en vooral respect voor elkaar. Ook heeft de nieuwe burgemeester gepleit voor het levend houden van de herkenbaarheid van de kernen. De 55-jarige Emmens was tot vorige week burgemeester van Eibergen. Eerder bekleedde ze het burgemees tersambt in de gemeente Westerbork (1989-1996) en vervulde ze de functie van wethouder in Naaldwijk (1986- 1989). LIMMEN - Het programma voor het weekend van 21,22 en 23 juni bij jonge rencentrum Conquista is: Kinderen 4 t/m 12 jaar Op zaterdag 22 juni gaan de kinderen zich al een klein beetje voorbereiden op het nieuwe schooljaar. Je kunt er niet vroeg genoeg bij zijn. Er wordt op deze zaterdagochtend een pennenhou der gemaakt, die uit verschillende onderdelen zal bestaan. Je kunt er dan een hoop spulletjes in kwijt. De knutse- lochtend begint om 10.30 en duurt tot 12.00 uur. De entree is 1 euro. Tieners 12 t/m 15 jaar Op zaterdagavond 22 juni is de één na laatste discoavond van dit seizoen. Dus leef je nog snel even uit voor de vakan tie begint. Achter de bar staan op die avond Daphne en Robert. De deuren zijn open van 19.00 tot 23.00 uur. De entree is gratis. Zondagmiddag 23 juni is Conquista geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Gratis entree. i Jongeren vanaf 16 jaar Vrijdag 21 en zaterdag 22 juni is het jongerencafé, voor iedereen boven de 16 jaar, geopend van 20.30 tot 01.00 uur. De entree is gratis. CASTRICUM - Maandag 24 juni zal Lubbert Gnodde een orgelconcert geven op het Kabinetorgel in de Hervormde kerk te Castricum. Lubbert Gnodde werd geboren op Urk in 1977. Hij studeerde aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam en behaalde zijn eerste fase diploma cum laude. Lubbert sluit binnenkort zijn tweede fase studie en hoofdvak kerkmuziek af. Het concert bevat werken van onder andere J.P. Sweelinck, Georg Böhm, J.S. Bach, J.A. Reincken en Samuel Scheidt. Het con cert begint om 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar vanaf 19.30 uur voor aan vang van het concert aan de kerk. De toegangsprijs 4 euro voor volwassenen en 3,50 euro voor kinderen tot twaalf jaar en houders van passen 65+ en CJP. CAL - De politie van Castricum, Limmen en Akersloot meldt de volgen de verloren en gevonden goederen: Castricum Verloren: damesbril, goudbruin mon tuur, focusglazen op stefkte, sleutelbos, 5 sleutels magneetpasje in leren hoesje, zwart leren portemonnee, 150 euro en 1 oud f5,- muntstuk, gouden schakelarm band (met bolletjes flexibel verbon den), horloge L.K., goudkleurig leren band inscriptie 14-11-21 25 jaar, hanger van bedelarmbandje kinderhoofdje met inscriptie Karin 03-07-91, kabelslot AA, plastic tas met schoenen, roze trui, onderkleding etc. Gevonden: klein zwart portemonneetje met opschrift Martin Schilder Automobielbedrijven 5 euro, zwart kin derjack (voor ongeveer 6-jarigen), herenhorloge merk Camel, met leren band, verzekeringsplaatje bromfiets FWW 279-2002,2 boekenbonnen. Verloren in Limmen: 4 sleutels met een gele rechthoeken hanger. Goederen zijn gevonden en verloren tussen 10 juni en 17 juni. CASTRICUM - Zondag omstreeks 03.00 uur werd een 16-jarige jongen achter het stuur van een auto betrapt op de parkeerplaats aan het strandpla- teau. De jongen bleek onder invloed. Een ademanalyse wees uit dat hij 2,5 maal de toegestane hoeveelheid alco hol had gebruikt. Er is proces-verbaal tegen hem opgemaakt. De auto bleek bovendien niet verzekerd. CASTRICUM - Vrijdag omstreeks 07.45 uur gebeurde een verkeersonge val op de westbaan (richting Haarlem) van de Rijksweg 9 waarbij twee auto's betrokken waren. Doordat een 22-jari- ge bestuurster uit Alkmaar niet op tijd afremde botste zij achterop een 31-jari- ge man uit Alkmaar. Deze laatste liep rug- en nekletsel op. De auto's raakten zwaar beschadigd. AKERSLOOT -Op vrijdagmorgen 21 juni wordt de vernieuwde speelplaats van de Johannesschool om 8.30 uur met een feestelijk openingslied officieel in gebruik genomen. Er staan nu mooie speeltoestellen die met geld uit allerlei acties, zoals onder andere de fancyfair en met de giften van diverse sponsors, konden worden aangeschaft. Daarnaast heeft een aantal creatieve ouders het plein opgesierd met fris gekleurde spel- suggesties zo^ls hinkelbanen en haasje- over. Natuurlijk hebben de kinderen de afge lopen weken de toestellen al op veel manieren uitgeprobeerd, maar nu staat het plein extra in de belangstelling. Met leuke spelletjes waarin de speelplekken worden betrokken, maken kinderen, ouders en leerkrachten er een spette rend feest van. Ook de bedrijven die een bijdrage in geld of goederen heb ben geleverd, zijn welkom om mee te genieten. Zo kunnen ze samen met ouders en andere belangstellenden zien wat er in korte tijd voor een deel van de Akersloter kinderen tot stand is geko men. teSfiS® WW» T nJT' -o «k* HEILOO - Afgelopen zaterdag hebben bij Toonbeeld twaalf leerlingen met succes muziekexamen gedaan. De leer lingen, allen lid van de muziekvereni gingen Emergo en de Windjammers, deden deze dag het praktijkexamen. Het theoretisch gedeelte is eerder in het jaar al afgenomen. Voor het A-examen slaagden: Edwin Poel (hoorn), Sander van de Ven en Varinia Valkering (saxofoon). Ruben van Schagen (bas-tuba). Matthijs de Bont en Bram Faber (trompet). Paul Bijman, Martijn Cammeraat en Mike Valkering (bugel). Voor het B-examen slaagden: Margriet Marree (trombone). Dennis Poel en Thomas Zonneveld (bugel). LIMMEN - De watersportvereniging Limmen houdt zondag 23 juni de jaar lijkse bijeenkomst, de zogenaamde Botendag op het landje aan het Overdie vanaf 13.00 uur. Zorg dat u op tijd bent, zodat de hele middag kan worden genoten van het lekkere eten en drinken en hopelijk het mooie weer. Bij slecht weer is zondag 30 juni de uit- wijkdatum. Bij twijfel over het al dan niet doorgaan, kunt u bellen naar A. Kroon, tel. 072-5052673. Speciaal voor de kinderen worden ook dit jaar activiteiten georganiseerd zoals stokbrood bakken boven houtskool vuur en vlotten bouwen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 8