Spectaculaire afsluiting seizoen bij Conquista bakken tijdens Roefeldag MAAK EEN LEUKE VAKANTIEFOTO LUXE ZOMERSNIT I; WSM Rolstoeltocht naar Rome volbracht Zelf lassen en koekjes Nat^e Rode k™ Gewasbescherming vaste tapijten gordijnen© karpetten van 6,50 voor 5,50 Haal snel een deelname-envelop met de spelregels in onze zaak! Fotografeer alles wat met brood te maken heeft, bv. een bakkerij, brood, banket, of 'n ontbijtde 2 mooiste zetten we op een taart, én de hoofdprijs is een splinternieuwe fiets, dus kieken maar... *met 'n smaak van bavaroise en passievruchten* PS: inleveren vóór 21 sept. a.s., en in de Week-van-het-Brood is de feestelijke prijsuitreiking Aanbieding geldt alleen op vrijdag en zaterdag a.s. L Limmen Hoge weg 159 072-5051562 \\Q^ Akersloot, Julianaweg 17 Uitgeest, Langebuurt 55, tel. 0251-3.12342 Kinderen kiezen kinderspeelplaats Oud-burgemeester De Sonnaville overleden chemische middelen Bekroonde gehaktballen bij keurslager Snel Vakantie fotowedstrijd bij Bakkerij Putter Aanrijding met letsel Rijksweg 127 Limmen 072 505 1602 dinsdag t/m zaterdag geopend vrijdagavond geopend Ui l KIJKPOST - 26 JUNI 2002 - PAGINA 12 Collecteweek planten zonder W?/ I"' 1 De groep pelgrimsonder leiding de volgende beklimming... an Ad Hermans maakt zich op oor AKERSLOOT - Na de pelgrimstocht naar Santiago de Compostela in 1996 en in 2000 te hebben volbracht was Ad Hermans uit Akersloot toe aan een nieuwe uitdaging. Na een intensieve- voorbereiding ging hij op zaterdag 4 mei met de rolstoel/handbike naar Rome. Tijdens deze rolstoeltocht over 2250 kilometer, werd hij op de fiets ver gezeld door zijn vrouw Marga, zijn zwa ger Peter de Ruyter, schoonzusters Ineke de Ruyter en Joke Bolten en door Joop Bullens. Onderweg sliepen zij in een tentje en af en toe in een jeugdherberg. Met de bagage stevig op de fietsen gebonden legden deze 'pel grims' in 26 dagen de tocht naar Rome af. Het was geweldig om mee te mogen maken, zijn Ad Hermans, zijn vrouw Marga en schoonzuster Joke Bolten het bijna een maand na hun thuiskomst nog steeds eens.Zelfs de Duitsers, die toch bekend staan als notoire hardrij ders, waren een heer in het verkeer", laat Ad Hermans weten. „En alle moei te die mensen voor je willen doen om te kunnen helpen, heerlijk gewoon. Sommigen fietsten rustig een heel eind mee om ons weer op de goede weg te helpen. Anderen sjouwden onze fietsen een steile trap op of probeerden op andere manieren behulpzaam te zijn. Ik heb mijn kijk op mensen gedurende de tocht regelmatig bij moeten stellen. In positieve zin, welteverstaan!" Als eenmaal de verhalen los komen over de avonturen die de zes onderweg hebben beleefd, blijkt dat de tocht een heel bijzondere ervaring moet zijn geweest. Het ene verhaal sluit moeite loos op het andere aan en alle ogen glimmen als er weer een nieuwe gebeurtenis wordt opgerakeld. Gescheurd frame „In Italië bleek dat er een scheur in het frame van Ad zijn rolstoel zat. Daar sta je dan^ middenin een klein dorpje, en geen woord Italiaans kunnen spreken natuurlijk", blikt Marga Hermans terug. „Gelukkig bleek er een Italiaan wat Engels te spreken, die stopte Ad met rolstoel en al achterin zijn auto en reed hem een kilometer verder naar een soort boerderij waar lasapparatuur aanwezig was. De eigenaar liet al het andere werk uit zijn handen vallen en repareerde het frame binnen een mum van tijd. En betalen ho maar, hij wilde er niets voor hebben. Met veel pijn en moeite hebben we de man wat euro's toe kunnen stoppen, maar je dankbaar heid valt op zo'n moment toch niet in geld uit te drukken." LIMMEN - De spectaculaire afslui ting van het seizoen bij Conquista begint met de jaarmarkt op woensdag avond 26 juni. De medewerkers van het jongerencentrum staan daar met een stand, waar je kunt grabbelen in de grabbelton en je jezelf kunt testen in het vangen van stokken, die opeens los laten. Daarnaast kunnen kinderen zich laten schminken door één van de medewerkers van Conquista. Verder kun je informatie krijgen over waarom Conquista er is, wat ze doen, hoe ze dingen doen en wat er uiteindelijk uit voortkomt! Heb je je gedachten wel eens laten gaan, dat je misschien wel medewerker van 'Conquista wilt wor den? Ga dan zeker bij de stand van Conquista langs en laat je eens goed informeren door een van de medewer kers. Het aanstaande weekend is Conquista voor de laatste keer geopend in dit sei zoen. Voor de kinderen en de tieners is er een speciale afsluiting in petto! Programma voor het weekend van 28, 29 en 30 juni: Kinderen 4 t/m 12 jaar Poppenkast! Speciaal uit Wijk bij Duurstede komen twee getalenteerde poppenkastspelers een poppenkast voorstelling geven. Zij vertellen een prachtig verhaal aan de hand van poppenkastpoppen. De voorstelling begint om 10.30 uur op zaterdag 29 juni. De ochtend duurt tot 12.00 uur. De entree is 1 euro. Tieners 12 t/m 15 jaar D.J.-avond! Op zaterdagavond 29 juni is de laatste discoavond van dit sei zoen. Speciaal voor iedereen die het leuk vind, kun je op die avond zelf je eigen disjockey zijn! Neem je eigen cd's mee. Je schrijft je in aan de bar van de tienerruimte en je hoort meteen hoe laat jouw d.j.tijd is. Je krijgt een half uur de tijd om je eigen muziek te draaien en je uit te leven in het d.j. hok. Behalve de muziek mag je ook het lichtenpaneel met de verschil lende lichtorgels etc., bedienen! De deuren zijn open vanaf 19.00 uur tot 23.00 uur. De entree is gratis. Zondagmiddag 30 juni is Conquista geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Gratis entree. Jongeren vanaf 16 jaar Vrijdag 28 en zaterdag 29 juni is het jongerencafé, voor iedereen boven de 16 jaar, geopend van 20.30 tot 01.00 uur. De entree is gratis. Behalve uiter aard de bar is er ook een pooltafel, flipperkasten, dartbord etc. Dus ga naar Conquista en maak er een fijne avond van. Na een welverdiende vakantie voor alle medewerkers opent Conquista haar deuren weer in het weekend van 16,17 en 18 augustus. Met 170 km/u door Rome En zo volgen de verhalen zich op. Over een schipper die langs de Rijn vaart en Ad Hermans en zijn kompanen uit de krant herkent en feilloos weet dat zij naar Rome fietsen, over de problemen die op het vliegveld van Rome ontstaan als de zes de thuisreis willen aanvaar den maar niet worden ingecheckt als de fietsen niet op de juiste manier kunnen worden vervoerd. Ad Hermans: „We hebben thuis geïn formeerd, de fietsen hoefden niet in dozen en er golden geen speciale eisen vóór het vervoer. Bij aankomst in Rome hebben we nogmaals gebeld met het vliegveld en wederom volgde het zelfde antwoord. Na een dodemansrit in een taxi, die met ruim 170 km/u door Rome scheurde, kwamen we' lichtelijk gestresst op het vliegveld aan. En wat denk je. mogen we niet mee omdat we de sturen niet konden draaien, de trap pers er nog op zaten en de fietsen niet in een speciale doos zaten... Dan sta je toch wel even gek te kijken hoor. Gelukkig liep alles met een sisser af en konden we toch mee, maar spannend is het op zo'n moment wel." Reisverslag gemaakt Onderweg zijn de avonturiers geen andere pelgrims tegen gekomen. „Dat gebeurt toch meer op de route naar Santiago de Compostella", weet Joke Bolten. „Rome is namelijk niet echt een officiële pelgrimstocht. We hadden een laptop mee en hebben onderweg 128 e-mails gekregen. Dagelijks schre ven we een reisverslag, dat thuisblijvers en geïnteresseerden op de website www.adhermans.nl konden lezen." De site is overigens nog steeds te bekij ken en op deze website staan nog veel meer avonturen van de zes fietsers. Bijna 2500 km op de fiets le ert'af en toe natuurlijk ook wel eens een lekke band op... Geld voor goede doel Deze unieke reis met de handbike is door Ad Hermans verbonden aan een goed doel, de stichting On Wheels. Deze stichting zet zich in voor kinde ren met de ziekte van Duchenne. Duchenne is een vorm van spierdystro fie die uitsluitend voor komt bij jon gens en op den duur alle spieren aan tast. Al op jonge leeftijd is het gebruik van een rolstoel onvermijdelijk. Ook de ademhalingsspieren en de hartspier wordt aangetast en zonder permanente beademing wordt het merendeel van de jongens niet ouder dan twintig jaar. Tot op heden is E 4000,- binnen geko men bij de stichting On Wheels; maar dat bedrag kan de komende tijd nog oplopen. Indien u ook waardering heeft voor de reis die Ad Hermans en de fiet sers ondernamen, en de stichting On Wheels wilt ondersteunen, kunt u een bedrag overmaken op bankrekening 66.81.34.186 van de ING Bank t.n.v. de Stichting On Wheels te Maassluis, onder vermelding Romereis Ad Hermans. LIMMEN - De Roefeldag is een dag, waarop kinderen uit groep 6 en 7 van de basisschool een kijkje kunnen nemen in de bedrijven van Limmen. Het is een landelijke actie van Jantje Beton, door jongerencentrum Conquista in Limmen georganiseerd. Aan de roefeldag deden 19 bedrijven belangeloos mee. Er waren 80 kinde ren, tien ouders als begeleiders en vier medewerkers van Conquista op die dag aanwezig. Conquista had voor die dag twee spe ciale verslaggevers in 'dienst', name lijk; Sander Madder en Pieter Nagelhout. Ze zijn beiden 14 jaar. Ze gingen diverse bedrijven af, maakten hun verslag en interviewden de kinde ren en de medewerkers van de diverse bedrijven. Hieronder volgt hun ver slag. 'Als eerst gingen we naar Zandbergen transport. Daar kwamen we groepje 3 tegen. De man die de rondleiding gaf was mr. Zandbergen. Hij liet als eerst de werkplaats zien en daarna ging hij in de kantine het rijschema uitleggen. Daarna mochten ze een vrachtwagen schoonmaken. De hele vrachtwagen zat onder het sop. Daarnè mochten de kinderen de vrachtwagen met een hogedrukspuit weer schoonspuiten. Na tien minuten gingen we naar het vol gende bedrijf: De Gastronoom. Bij de Gastronoom was groepje 6 aan het bakken. De kinderen zeiden dat ze al een rondleiding hadden gehad van mr. Verbeek en mr. Zevenheek. Ze mochten koekjes bakken. In de buurt van de Gastronoom was Lute, dus daar gingen wij heen.Daar kwamen wij groepje 1 tegen. Ze zeiden dat ze ook een rondleiding hadden gehad door mr. Lute. Toen we binnen kwamen waren ze gordijnrailzen aan het buigen. Even vèrderop was een irian de bekleding van een stoel aan het halen (slopen). Na vijf minuten gingen we naar G.P. Groot. We kregen een rondleiding van mr. v /d Sanden. De kinderen van groep 5 hadden net in een vrachtwa gen gezeten en gingen via de werk plaats naar de kantine en kregen wat drinken een tas met inhoud en een pet. De volgende op ons lijstje was Kart World. Groepje 10 kreeg een rondlei ding van mr. Dennis. Hij vertelde dat je normaal aan de bar 12,5 euro moest betalen en je ie dan moet omkleden en je een video te zien krijgt. In die video vertelde Bard Kart hoe een krat werk te en wat de vlaggen betekenen. Ze hebben bij Kart World 23 karts, 22 daarvan rijden op gas en één op benzi ne. De kinderen moesten een pak aan doen en mochten een spelletje laserga- me doen. Na tien minuten gingen we naar gara ge Kleverlaan. We kregen een rondlei ding van mevr. Kleverlaan. In het magazijn hebben ze bijna alles op voorraad. Politie Bij de politie mochten we in een poli tie auto zitten en ze hebben een bekeuring aan iemand gegeven. Bij EBA kregen ze een rondleiding van Huub van Wees. EBA is een groothandel en levert producten aan speelgoedwinkels. Ze leveren niet aan particulieren. Als de spullen binnen komen dan wordt er eerst een veilig heidssticker op gedaan en dan gaat het in een bak waar het hoort. Als ze een bestelling per fax binnen krijgen dan pakt iemand een winkelwagentje en zoekt wat de speelgoedwinkel nodig heeft. Dan word het in dozen verpakt en opgestuurd. Bij Lasbedrijf van der Velden (zie foto) vertelde mr. v.d. Velden over zijn bedrijf en mochten de kinderen zelf een'stu kj 1 assen'.* De kinderen vonden het fantastische dag en hebben het erg naar hun zin gehad. Het bestuur en de medewer kers van Conquista zijn de bedrijven dankbaar voor hun bereidwilligheid en hun tijd en de verslaggevers voor hun verslag en de foto's. En zo wordt staal gemaakt, de deelnemers aan de Roefeldag luisteren geïnteresseerd naar de uitleg an een an de medewerkers, (foto MSP) LIMMEN - De landelijke collecte van het Nederlandse Rode Kruis is weer in volle gang. In Limmen vindt deze actie plaats met behulp van acceptgirokaar ten om'zodoende iedereen te bereiken. Het werk van het Rode Kruis geniet grote waardering bij alle lagen van de bevolking. Dit belangrijke werk op het gebied van hulpverlening - zowel natio naal als internationaal - neemt steeds grotere vormen aan, waardoor de kos ten enorm toenemen. U begrijpt dat uw bijdrage zeer gewenst is en bijzonder op prijs wordt gesteld. Het Rode Kruis in Limmen floreert dankzij de hulp van de vele vrijwilli gers, die overigens geheel belangeloos hun energie geven aan de verschillende activiteiten. Jaarlijks kunnen een aantal langdurig zieke mensen genieten van een vakantie. Op de basisscholen wordt jeugd-EHBO gegeven tot groot enthousiasme van leerlingen en lera ren. De Welfare afdeling verzorgt wekelijks gezellige uurtjes in het Zorgcentrum De Cameren. De telefooncirkel draait op volle toe ren, waardoor vele ouderen en zieken dagelijks contact hebben met de vrij willigers. Wilt u ook deel uitmaken van deze cirkel dan kunt u contact opne men met mevrouw Segerius, tel. 072- 5051772. De rampenbestrijdingseenheid bestaat uit een team van gespecialiseerde en hoog opgeleide vrijwilligers, die met grote regelmaat bij Limmer festivitei ten worden ingezet. Ook dit jaar wordt weer een nieuwe cursus EHBO opge start, waarvoor nog enkele plaatsen beschikbaar zijn. Mocht u aan deze cur sus willen deelnemen, dan kunt u bel len met mevrouw Valkering, tel. 072- 5051413. De'donoren van de bloedafname krij gen een oproep vanuit Castricum. Nieuwe donoren zijn hard nodig en van harte welkom. Mevrouw Valkering is ook hiervoor de contactpersoon. Samengevat, de afdeling Limmen bruist van activiteit. Door uw gift wordt dat niede mogelijk gemaakt. Een deel van de opbrengst wordt overgemaakt aan het landelijk hoofdbestuur. Hierdoor is het Nationale Rode Kruis in staat om noodhulp in het buitenland te bieden of geselecteerde projecten in ontwikkelingslanden te ondersteunen. Mocht de acceptgiro niet bij u thuisbe zorgd zijn, d^n kunt u uw bijdrage ook overmaken op giro 74.03.539 t.n.v. Rode Kruis, afd. Limmen. CASTRICUM - Zesentwintig kinderen uit de omgeving van de dr.Teenstralaan kiezen op woensdag 26 juni zelf hun kinderspeelplaats. De kinderen, in leef tijd variërend van vier tot twaalf, krij gen in de raadszaal van het gemeente huis drie varianten op een kinderspeel plaats voorgelegd. De meeste stemmen gelden. De kinderspeelplaats die wordt gekozen zal worden aangelegd op het terrein van de voormalige Jac. R Thijssenschool. Om de keuze gemakke lijk te maken zullen de onderwerpen zo realistisch mogelijk worden gepresen teerd. De bijeenkomst begint om 14.30 uur en vindt plaats onder leiding van wethouder P.A.M. Könst, die onder meer het jeugdbeleid in portefeuille heeft. AKERSLOOT - J.H.M. de Sonnaville, oud-burgemeester van Akersloot en Ridder in de Orde van Oranje Nassau is op 16 juni in Alkmaar overleden. De heer De Sonnaville werd 84 jaar oud. Jan de Sonnaville was van 1958 tot 1982 burgemeester van Akersloot. In deze jaren ontwikkelde hij zich van bestuur der "oude stijl' tot inspirerend 'coach'. Het inwonersaantal van Akersloot groeide in deze periode van circa 2.500 naar ruim 5.000, mede dankzij de goede ontsluiting van de voormalige gemeen te die vooral op het conto van De Sonnaville kan worden geschreven. Hij was ook de motor achter een aantal andere voorzieningen in de gemeente. In de gemeentelijke organisaties en in het bestuur van de nieuwe gemeente Castricum werken nog veel Akersloters die zich Jan de Sonnaville als burge meester goed herinneren. In zijn bestuursperiode kende Akersloot 'De Liliade', een lelietentoonstelling die het dorp wereldfaam bezorgde, met als hoogtepunt het bezoek van de toen nog prinses Beatrix aan deze show. AKERSLOOT - Vof De Driehoek teelt vaste planten, zomerbloemen en bijgoed geheel biologisch op zijn bedrijf in Akersloot. De eisen die wor den gesteld aan de zomerbloemen zijn streng. Deze moeten vrij van ziekten en plagen worden verhandeld. De afzet hiervan gaat via de bloemenveiling naar de biologische groothandel. Maar ook de vaste planten en het bijgoed moeten zo gezond mogelijk worden geteeld. Firmant Sjors Veldt voert pas een biologische bestrijding uit wanneer bepaalde schadedrempels worden overschreden. Deze worden door hem en zijn begeleider Cor van Leeuwen van DLV Adviesgroep nv vastgesteld. Alle vaste planten- en zomerbloemen kwekers worden uitgenodigd om een demonstratie in het kader van het Project Innovatie en Stimulering Biologische Boomteelt in de Provincie Noord-Holland bij te wonen op dins dagavond 16 juli om 20.00 uur bij Vof De Driehoek, Sluisweg 2, te Akersloot. Op deze avond zullen drie toeleveran ciers van biologische middelen demon streren en vertellen op welke wijze de gewassen vrij zijn te houden van dierlij ke en/of plantaardige belagers. De toe leveranciers zijn F. Heemskerk (com- postthee, kippenmest), S. Rosumek van Bio-Attack (gaasvliegen en andere bio logische bestrijders) en H. Berendsen van Deruned (biologische gewasbe scherming onder andere Savitan en plantversterkers). Deelnemers kunnen zich schriftelijk opgeven bij DLV Adviesgroep nv, C. van Leeuwen, Oosteinderweg 113a, 1432 AH Aalsmeer. Ingezonden mededeling LIMMEN - Onlangs is op een onver wacht moment het rundergehakt van Keurslager Snel gekeurd en beoor deeld met een 10. Een prima prestatie, die recht geeft op een rundergehakt Oorkonde. Het aangekochte gehakt werd onderzocht op productiewijze, samenstelling en bacteriologie. Deze productkeuring werd uitgevoerd door het kwaliteit bewakingsbureau levens middelen (KBBL) Wijhe bv. in opdracht van de landelijke keurslager- vereniging in Leusden. De productkeuringen maken deel uit van de jaarlijkse hygiënekeuring en zijn bedoeld om de 565 keurslagers in Nederland alert te houden op de kwali teit van de door hen geleverde produc ten. Deze score - tezamen met de resul taten van keurslager Snel bij de formu le- en consumentenkeuring - bepalen of hij zich weer een jaar lang Keurslager mag noemen. REGIO - Houdt in deze vakantie de camera bij de hand, want Willem Putter van de gelijknamige bakkerij met vesti gingen in" Limmen, Akersloot en Uitgeest organiseert een geweldige fotowedstrijd met schitterende prijzen. Alles wat met brood te maken heeft mag u op de gevoelige plaats vastleg gen, dus ook een aparte bakkerij, mooi banket of een feestelijke ontbijttafel. Twee winnaars krijgen en heerlijke taart met daarop de winnende foto en de absolute hoofdprijs is een fonkel nieuwe fiets. Haal snel in de winkel een deelname-envelop met de spelregels erop, en vergeet hem niet voor 21 sep tember in te leveren. In de-Week-van- het-Brood (7-12 oktober) worden de gelukkige winnaars uitgenodigd voor een feestelijke prijsuitreiking. CASTRICUM - Vrijdag 21 juni omst reeks 15.55 uur raakte een 42-jarige vrouw uit Castricum gewond bij een aanrijding op de rotonde Soomerwegh - Oranjelaan in haar woonplaats. De vrouw reed op dé fiets over het fietspad naast de rotonde. Een 30-jarige auto mobilist uit Zwaag reed op de rotonde en wilde deze verlaten. Hierbij kruiste hij het fietspad en kwam in botsing met de fietster. Het slachtoffer moest met een zware hersenschudding worden overgebracht naar het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk. CL co a> 03 V)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 10