Verkoop zes bouwkavels Oosterbos Inspreken bij raads- en commissie vergaderingen? Uw goed recht! Deelname wethouders milieuestafette Noord Heiloo kennemerland mm i O UITKIJKPOST - 26 JUNI 2002 - PAGINA 4 HIF ■■rill WÈÊKKÈÊ Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 56 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. ré^elm ie nemen op de Westerweg, t&jexMtèsx van de Vennewatersweg. Met de maatregelen wil bet college de verkeersveiligheid verbeteren en de functie van Mede op basis van wensen fjpdMEori van bewoners van dit deel van de Wes terweg, beeft de gemeente een tweetal varianten uitgewerkt. Op dinsdag 2 juli a.s. kunt u tijdens een inloopavond de tekeningen van de uitgewerkte twee varianten bekijken. Ook zijn medewer kers van het Ingenieursbuteau aanwezig om informatie te verstrekken over de plannen en om uw vragen te beant woorden, U bent deze avond van harte welkom om tussen 19.00 en 20,30 uur de raadzaal binnen te lopen (ingang Raadhuisweg) om de plannen te bekijken. Meer informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met de lieer van der Meer, telefoonnummer (072 -) 535 67 63 of de heer M. Montauban, telefoon nummer (072 -) 535 67 65 van het Het Oosterbos ligt in de zuidoosthoek van Heiloo. Daar vormt dit bos een kwalitatieve afronding van Heiloo en een overgang tussen bebouwing en landschap. In het Oosterbos is een 'woonbos' met een veertigtal kavels opgenomen. De kavels zijn voorzien van bosaanplant. De gemeente Heiloo stelt een ieder tot en met vrijdag 23 augustus 2002 in de gelegenheid een bod te doen op één of meerdere kavels in het plangebied Oos terbos. Een bod kan gedaan worden op de kavels 11 tot en met 16 uit de derde fase. Meer bijzonderheden over het gebied en de inschrijvingsprocedure kunt u lezen in het artikel 'Gemeente start verkoop volgende zes bouwkavels Oosterbos' elders op deze pagina. Voor de verkoop is een verkoopbrochure vervaardigd, waarin informatie over het project is opgenomen. In deze brochure valt ook te lezen waar de kavels precies liggen. De verkoopbrochure is verkrijg baar bij de gemeente bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in de hal in het gemeentehuis. U kunt daar terecht tijdens de openingstijden van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 uur en 12.30 uur en iedere maan dagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Meer Informatie Voor meer informatie over de kavels in het Oosterbos kunt u de verkoopbro chure afhalen bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen in de hal van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. Daar naast kunt u contact opnemen met de heer M.P. Stijkel van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 54. Wilt u inspreken tijdens een vergadering van de gemeenteraad of van een com missie-vergadering? Dat kan. De leden van de gemeenteraad en van de commissies hebben open oor voor uw mening en betrekken deze bij de afwegingen die zij maken over onderwerpen die de gemeenschap van Heiloo aangaan. De volgende spelregels zijn van toepassing in Heiloo om gebruik te kunnen maken van het recht om in te spreken. In Heiloo zijn in het kader van een milieuestafette op 12 juni drie bedrijven bezocht en overtredingen geconstateerd van de Wet Bodembescherming, de milieuvergun ning en de lozingsverordening. De bedrijven zijn bezocht in het kader van een 24-uurs estafette in de regio Noord-Kennemerland van 12 en 13 juni jl. De milieuestafette is in de regio Noord- Kennemerland uitgevoerd als onderdeel van de provinciale estafette. In Heiloo zijn controles gehouden gericht op het project handhaving bedrijfsterreinen afvalwater. Deze controles in Heiloo zijn uitgevoerd door twee milieu-inspecteurs van de Milieudienst Regio Alkmaar in aanwezigheid van de wethouders Rob Opdam (WD) en Roelof Bos (PvdA). Aan het project Handhaving bedrijfster reinen afvalwater hebben naast Heiloo ook deelgenomen de gemeente Heerhu- gowaard, de gemeente Alkmaar en het Hoogheemraadschap Uitwaterende Sluizen. Wethouder Roelof Bos, portefeuille houder handhaving, over de controles in Heiloo: 'Het is goed om als dagelijks bestuurder zo'n onaangekondigde con trole bij te wonen. Het blijkt dan toch helaas dat de wetten niet altijd worden nageleefd en controles nodig zijn en dat daarvoor ook voldoende menskracht beschikbaar moet zijn'. In totaal zijn in Noord-Kennemerland 92 overtredingen geconstateerd bij de con troles op de naleving van milieu-, natuur-, water- en planologische wetge ving. In totaal is op 154 plekken gecontroleerd. Overigens stond deze milieuestafette niet op zichzelf, maar is in vier provincies een milieuestafette georganiseerd. Wethouder Rob Opdam, portefeuille houder milieu, is tevreden over het doel van het project namelijk het gezamen lijk optreden van diverse instanties en van de milieuinspecteurs zodat ze van eikaars kennis en aanpak kunnen leren, maar vooral elkaar aanvullen in hun optreden. Inspreekrecht bij raadsvergaderingen Tijdens een raadsvergadering kunt u alleen inspreken over onderwerpen die op de agenda staan. De agenda van een raadsvergadering wordt iedere maand gepubliceerd op deze informatiepagina van de gemeente. De gemeenteraad ver gadert in de regel op de eerste maandagavond van de maand op enkele uitzonderingen na. De vergaderingen zijn openbaar, beginnen om 20.00 uur in de raadzaal en de ingang daarvan vindt u aan de Raadhuisweg nummer 1. De agenda met de bijbehorende stukken kunt u inzien in het Informatiecentrum 'in de hal van het gemeentehuis tijdens de openingstijden van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Inspreekrecht raadscommissies Tijdens een commissievergadering kunt u inspreken op onderwerpen die op de agenda staan, maar ook over een 'vrij' onderwerp dat u onder de aandacht van de commissieleden wilt brengen. De gemeente Heiloo kent drie raadscom missies, te weten Maatschappelijke Zaken, Bestuurlijke Zaken en Openbare Ruimte. De commissies vergaderen in de regel in de tweede week van de maand, zijnde de week na de raadsvergadering. Deze vergaderingen beginnen om 20.00 uur en zijn openbaar. De agenda's worden gepubliceerd op deze informa tiepagina. De agenda met de stukken kunt u inzien in het Informatiecentrum in de hal in het gemeentehuis tijdens de hierboven genoemde openingstijden. Gebruik maken van het inspreek recht? Vooraf aanmelden! Wilt u gebruik maken van het inspreek recht dan vragen wij u dit voorafgaand aan de desbetreffende vergadering te melden aan de griffier/secretaris, mevrouw G.C.I. Kager. Ook voor meer informatie over het inspreekrecht kunt u contact opnemen met mevrouw Kager, telefoonnummer (072 -) 535 66 43. Gemeenteraadsvergadering 1 juli 2002 De gemeenteraad vergadert maandag 1 juli а.s. in de raadzaal van het gemeentehuis. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. U bent van harte welkom. Agenda 1. Agendavaststelling 2. Inspreekrecht 3. Loting volgorde van stemmen over zaken 4. Eventuele mondelinge mededelingen 5. Vaststelling notulen van raadsvergade ringen d.d. 13 mei 2002 en 3 juni 2002 Ingekomen stukken ter kennisname verzonden stukken Hamerstukken 7. Planmatig onderhoud gemeentelijke gebouwen 2002 8Opnieuw vaststellen voorbereidingsbe- sluit voor het gebied van de Stationsomgeving Oost en West 9. Afwijzing op het verzoek tot plaatsing op de gemeentelijke monumentenlijst van de Kruiskerk, gedaan door Bewonersvereni ging het Kruispunt 10. Verzoek SRK Rechtsbijstand namens J.W.T.A. Elders om planschadevergoeding als gevolg van bouw 'Egelantier' 11. Aanvraag budgetten voor het uitvoeren van het baggerplan, vervanging recon structie speelwerktuigen, bomen Kennemerstraritweg, speelwerktuigen in recreatiegebied, groot onderhoud bruggen, aanschaf klein materieel en apparatuur 12. Vaststelling Kostendekkingsplan Riolering 2002 13. Opheffing afdeling bestuursondersteuning SNK van het Samenwerkingsverband Noord-Kennemerland per 1 juli 2002 14. Projectaanvraag versterking vrijwilligers werk Heiloo 15. Overdracht indicatiestellingen in het kader van de Wet Voorzieningen Gehandicapten 16. Instellen hoger beroep tegen rechtban kuitspraak van 8 april 2002 inzake vernietiging raadsbesluit 10 april 2000 vestiging voorkeursrecht in de Zandzoom 17. Verplichtingen vanuit de Wet dualisering gemeentebestuur 18. Adviesrapport commissiestelsel a. (opnieuw) instellen van Rekeningcommissie b. principebesluit voor het instellen van een gezamenlijke Bezwaarschriften commissie Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften juli en augustus De commissie voor Bezwaarschriften houdt in verband met de zomervakantie geen hoorzit tingen in de periode van 2 juli t/m 25 augustus a.s. Op maandag 26 augustus a.s. is de eerstvol gende vergadering van de commissie voor Bezwaarschriften. Voor nadere informatie omtrent de behande ling van bezwaarschriften kunt u terecht bij de secretaris van de commissie, de heer A.C. van der Jagt van de afdeling Organisatieonder steuning, telefoonnummer (072 -) 535 66 48. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit sta dium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouw vergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen, worden te zijner tijd gepubli ceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. De Wildtlaan 36 - vergroten woonhuis Westerweg 401 - veranderen woonhuis en oprichten van een garage Heerenweg 233 - oprichten berging Middelhof 45 - aanbouw serre Egelenburg 26 - vergroten woonhuis Gemeente start verkoop vol gende zes bouwkavels Oosterbos Het Oosterbos ligt in de zuidoosthoek van Heiloo. Daar vormt dit bos een kwalitatieve afronding van Heiloo en een overgang tussen bebouwing en landschap. In het Oos terbos is een "woonbosmet een veertigtal kavels opgenomen. De kavels zijn voorzien van bosaanplant. Om het begrip 'wonen in het bos' zoveel mogelijk inhoud te geven, is in het "woonbos' een lage woningdichtheid gehanteerd. De kavelgrootte ligt bij benadering tussen de 1100 en 1900 m2. Van elke te verkopen kavel in het "woonbos' wordt maximaal 400 m2 (20x20 meter) vrijgemaakt van bosaanplant voor de bouw van een woning met de bijbe horende bijgebouwen, terrassen, tuin en parkeerplaats op eigen terrein. De gemeente verwijdert ook bosaanplant voor de aanleg van een ontsluitingsweg. De overige bosaan plant moet worden behouden en de toekomstige eigenaar van de kavel moet de bosaanplant dan ook beheren. Het resterende bos op de kavel mag niet gekapt worden. Op een kavel kan een woonhuis worden gebouwd. Om het boskarakter zo weinig mogelijk aan te tasten en tegelijkertijd de architectonische kwaliteit te waarborgen, dienen woongedeeltes en bijgebouwen in een harmonieus samenhangend bouwvolume te worden geïntegreerd. Daarbij moet het ont werp voor een bouwplan voldoen aan redelijke eisen van welstand. Naast de bouw van het woonhuis zijn er zeer beperkte bouw mogelijkheden. De bebouwingsvoorschriften zijn opgenomen in het bestemmingsplan Zuid - Oost III. Inschrijvingsprocedure De gemeente Heiloo stelt een ieder tot en met vrijdag 23 augustus 2002 in de gelegenheid een bod te doen op één of meerdere kavels in t/m <x SLJb *1 het plangebied Oosterbos. Een bod kan gedaan worden op de kavels 11 tot en met 16 uit de derde fase. Voor de verkoop is een verkoopbrochure ver vaardigd, waarin informatie over het project is opgenomen. In deze brochure valt ook te lezen waar de kavels precies liggen. De ver koopbrochure is verkrijgbaar bij de gemeente bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in de hal in het gemeentehuis. U kunt daar terecht tijdens de openingstijden van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 uur en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Bij de verkoopbrochure wordt een inschrij- vingsfonr alier meegeleverd. Hierop staan onder meer de bodemprijzen per kavel aange geven. Deze ariëren van 375.000,- tot 425.000,-. jp het inschrijvingsformulier kan onder andere de hoogte van het bod per kavel worden ingevuld en kan worden aange geven naar welke kavels de voorkeur uit gaat. Voor de verkoop van de kavels is een aantal spelregels vastgesteld. Zo is de wens van het gemeentebestuur dat tenminste drie van de zes kavels worden uitgegeven aan inwoners van Heiloo. Als inwoner van Heiloo worden die personen aangemerkt, die tenminste 1 jaar staan ingeschreven in het bevolkingsre gister van de gemeente Heiloo. Meer informatie over de spelregels is te vinden in de brochure. Inschrijvingsformulieren moeten aangete kend worden verzonden of persoonlijk overhandigd worden aan de notaris. Notaris kantoor De Bruijn Erkamp, Kennemerstraatweg 17-19 in Alkmaar is aan gewezen als notaris voor deze fase van de kavelverkoop in het Oosterbos. Het kantoor is op werkdagen van 08.15 uur tot 17.15 uur geopend. Formulieren die na 23 augustus 2002 binnenkomen, worden terzijde gelegd. Op maandag 2 september 2002 om 15.00 uur maakt de notaris de biedingen in een open bare bijeenkomst in de raadzaal van het gemeentehuis bekend door het openen van de enveloppen. De notaris legt daarbij niet ondertekende of foutief ingevulde formu lieren terzijde. Tijdens deze bijeenkomst doet de gemeente nog geen uitspraken over toe wijzing. De gemeente beraadt zich allereerst op de biedingen en hanteert de eerderge noemde spelregels om tot toewijzing te komen. De gehele inschrijvings- en toewijzingsproce dure vindt plaats onder verantwoordelijkheid vaii het gemeentebestuur. De rol van de notaris beperkt zich tot het in ontvangst nemen van de biedingen en het openen van de enveloppen. Daarnaast zullen zaken als betaling en de eigendomsoverdracht via de notaris verlopen. Meer Informatie Voor meer informatie over de kavels in het Oosterbos kunt u de verkoopbrochure afhalen bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen in de hal van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. Daarnaast kunt u contact opnemen met de heer M.P. Stijkel van de afdeling VROM, tele foonnummer (072 -) 535 67 54. Nieuw bouwplan via procedure artikel 19, lid 2 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan het hieronder vermelde bouwplan: Hoogeweg 62 - de bouw van een woning Lees verder op pagina 6 L' Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (30 ct./0,14 euro/min) contact Bespreekstukken

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 2