I Kruiskerk komt niet op monumentenlij st Gemeente in hoger beroep na uitspraak rechtbank Informatieavond over dementie en hoe nu verder Alzheimer café doet de zorgen even vergeten Semomim nieuw sSemömennieu wsSenïöeennie UITKIJKPOST - 26 JUNI 2002 - PAGINA 6 mm f a m ö4- HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-21.00 uur Nieuw bouwplan via procedure artikel 19 lid 3 Wet R.O. Wet milieubeheer Vergunning barbecue gedeelte Goodeslaan Toestemming voor de kermis Vergunning voor een straatfeest aan De Krommert Deelname wethouders Heiloo milieuestafette Activiteiten boekje nieuwe seizoen stichting Ouderenwerk Heiloo Kankerbestrijding zoekt collectanten Heiloo contact vervolg van pagina 4 Ter inzage Bovengenoemd bouwplan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 27 juni 2002 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voornemen om voor het bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestem mingsplanvoorschriften, schriftelijk gemotiveerd een zienswijze naar voren brengen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepas sing van de vrijstellingsmogelijkheid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen aan het hieronder vermelde bouwplan: Cruijscamplaan 24 - vergroten van de woning Ter inzage Bovengenoemd bouwplan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 27 juni 2002 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voornemen om voor het bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestem mingsplanvoorschriften. schriftelijk gemotiveerd een zienswijze naar voren brengen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Burgemeester en wethouders van Heiloo delen mee dat zij op de hieronder vermelde aanvraag voor een vergunning hebben besloten de ver gunning te verlenen. Dit ingevolge artikel 8.1 van de Wet milieubeheer (W.m.). Gemeente Heiloo, Raadhuisplein 1 - voor de inrichting aan de Kanaalweg 9a, 1851 LR te Heiloo, een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende, vergunning i.v.m. een verandering (in de werking) van de inrichting betreffende de op- en overslag van wegenbouwmaterialen, zand, grond en meststoffen. Hiervoor werd al eerder een vergunning verleend. Ter inzage Het besluit en andere stukken die op de zaak betrekking hebben, liggen vanaf donderdag 27 juni 2002 tot en met donderdag 8 augustus 2002 ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis van Heiloo van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. In de middag kunt u op afspraak terecht. Desgewenst kunt u bij de publieksbalie Bouwen en Wonen afschriften van de stukken tegen kost prijs verkrijgen. Het besluit is ten opzichte van het ter inzage gelegde ontwerpbesluit niet gewijzigd. Beroepstermijn De beroepstermijn bedraagt zes weken en begint na datum van deze kennisgeving. Beroep is mogelijk tot en met 8 augustus 2002. Het beroepschrift moet worden gericht aan de afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA te Den Haag. Tegen een besluit staat, volgens artikel 20.6 lid 2 Wet milieubeheer, beroep open bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wij zigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden, aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepster mijn van kracht. Het beroep schorst de werking van het besluit niet. Wel is het mogelijk om, als u beroep instelt, de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State te verzoeken om een voorlopige voorziening te treffen. Aan het verzoek om voorlopige voorzie ning en het instellen van beroep zijn kosten verbonden. Natuurlijk persoon 90,76 verzoek voorlopige voorziening 90,76 instellen beroep Rechtspersoon 185,51 verzoek voorlopige voorziening 185,51 instellen beroep Belangstellenden kunnen een folder inzake 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid' kosteloos afhalen bij het gemeente huis. Informatie Voor meer informatie of het maken van een afspraak kunt u contact opnemen met mevrouw K. Goeden van de Milieudienst Regio Alkmaar (MRA), telefoonnummer (072 -) 548 85 31. Burgemeester en wethouders van Heiloo ver lenen toestemming voor het houden van een barbecue voor de bewoners van de Goodeslaan 47 tot en met 65. Dit op grond van de artikelen 2.1.4.1 en 2.1.5.1 van de Algemene Plaatstelijke Verordening 2000. De barbecue vindt plaats op zaterdag 29 juni a.s. tussen 17.00 en 23.00 uur, waarbij het zuidelijke gedeelte van de Goodeslaan tussen Kerkakkers en Ewislaan wordt afgesloten voor het verkeer. Op de parkeerplaats ten oosten van de percelen 51 tot en met 55 zal een tent van 10 bij 5 meter worden geplaatst. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G.J.NA. Tervoort van de afdeling Organisatieondersteuning, telefoonnummer (072-) 535 6645. De burgemeester van Heiloo verleent toestem ming voor het organiseren van een kinderkennis op het evenemententerrein aan De Omloop. Dit op grond van artikel 2.2.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening 2000. De kermis vindt plaats van donderdag 4 tot en met zondag 7 juli a.s. Op vrijdag 5 juli omstreeks 23.00 uur wordt vuurwerk afgeschoten. Dit vuurwerk vindt plaats op een, in overleg met de brandweer vast gestelde locatie. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G.J.NA. Tervoort van de afdeling Organisatieondersteuning, telefoonnummer (072 -) 535 66 45. Burgemeester en wethouders van Heiloo ver lenen toestemming voor het houden van een straatfeest in de vorm van een barbecue voor bewoners van De Krommert. Dit op grond van de artikelen 2.1.4.1 en 2.1.5.1 van de Algemene Plaatselijke Verordening 2000. Het straatfeest vindt plaats op zaterdag 29 juni a.s. tussen 17.00 en 23.00 uur, waarbij een deel van De Krommert wordt afgesloten en het ver keer via De Brink wordt omgeleid. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G.J.NA Tervoort van de afdeling Organisatieondersteuning, telefoonnummer (072 -) 535 66 45. HEILOO - Op 4 september 2001 is bij Burgemeester en wethouders een brief binnengekomen van de Bewoners vereniging Het Kruispunt met het ver zoek om de Kruiskerk aan de Maas Geesteranusweg op de gemeentelijke monumentenlijst te plaatsen op grond van het feit 'dal het karakteristieke gebouwtje nu vermorzeld dreigt te wor den door de appartementenbouw- storm, die door Heiloo raast'. Voorts is de Bewonersvereniging van mening dat de architecturale uitstraling van de omgeving is aangepast aan het kerkje en schrijft zij dat het 'een monumenta le doodzonde zou zijn om de bron van jaren zestig architectuur in Plan Oost zonder verdere discussie te vernieti gen'. Dit verzoek werd vervolgens in de ver gadering van de Heilooër Monu mentencommissie (HMC) van 26 sep tember 2001 besproken. De leden van de Bewonersvereniging hebben in die vergadering hun standpunt toegelicht. De HMC heeft naar aanleiding van deze vergadering een bezoek aan de locatie gebracht en geconstateerd dat de monumentale waarde van de kerk niet van dien aard is dat plaatsing op de gemeentelijke monumentenlijst ge rechtvaardigd zou zijn. In een advies aan B&W van 10 oktober 2001, is uitgebreid aangegeven waarom de HMC die mening is toegedaan. Het College van Burgemeester en Wethouders heeft dit advies overgeno men en de Bewonersvereniging is hier over geïnformeerd. De leden van de bewonersvereniging hebben naar aanleiding van dit besluit bij brief van 22 november 2001 bezwaar aangetekend op inhoudelijke gronden. De mening dat de Kruiskerk geen hoge monumentale waarde heeft, wordt door hen niet gedeeld. Naar aanleiding van het ingediende bezwaar is de zaak in de Commissie voor Bezwaar schriften behandeld en werd het bezwaar van de Bewonersvereniging gegrond verklaard, omdat de juridische procedure niet juist zou zijn gevoerd (de inhoudelijke bezwaren zijn niet aan de orde geweest). Men viel met name over het feit dat zowel de eigenaar als de commissie grondgebied II over deze kwestie niet om advies was gevraagd. Er werd verwezen naar artikel 112 van de Heilooër Monumentenverordening, waarin gesteld wordt dat wijzigingen in de monumentenlijst niet eerder kun nen worden uitgevoerd, nadat de HMC, de eigenaar en de Commissie Grondgebiedzaken II advies hebben uitgebracht. Het College heeft de inhoud van het advies van de Commissie voor Bezwaarschriften overgenomen met de mededeling dat het hier, in tegenstel ling tot hetgeen de Commissie voor Bezwaarschriften stelde, eerder om artikel 11 van de Heilooër Monumentenverordening gaat (plaat sing op de gemeentelijke monumenten lijst), dan om artikel 12 (wijziging in de gemeentelijke monumentenlijst). Lees het elke week in de Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken HEILOO - In Heiloo zijn in het kader van een milieuestafette op 12 juni drie bedrijven bezocht en overtredingen geconstateerd van de Wet Bodembescherming, de milieuvergun ning en de lozingsverordening. De bedrijven zijn bezocht in het kader van een 24-uurs estafette in de regio Noord-Kennemerland van 12 en 13 juni. De milieuestafette is in de regio Noord-Kennemerland uitgevoerd als onderdeel van de provinciale estafette. In Heiloo zijn controles gehouden gericht op het project handhaving bedrijfsterreinen afvalwater. Deze controles in Heiloo zijn uitge voerd door twee milieu-inspecteurs van de Milieudienst Regio Alkmaar in aan wezigheid van de wethouders Rob Opdam (VVD) en Roelof Bos (PvdA). Aan het project Handhaving bedrijf sterreinen afvalwater hebben naast Heiloo ook deelgenomen de gemeente Heerhugowaard,de gemeente Alkmaar en het Hoogheemraadschap Uitwaterende Sluizen. Wethouder Roelof Bos, portefeuille houder handhaving, over de controles in Heiloo: „Het is goed om als dagelijks bestuurder zo'n onaangekondigde con trole bij te wonen. Het blijkt dan toch helaas dat de wetten niet altijd worden nageleefd en controles nodig zijn en dat daarvoor ook voldoende menskracht beschikbaar moet zijn." In totaal zijn in Noord-Kennemerland 92 overtredingen geconstateerd bij de controles op de naleving van milieu-, natuur-, water- en planologische wetge ving. In totaal is op 154 plekken gecon troleerd. Overigens stond deze milieu estafette niet op zichzelf, maar is in vier provincies een milieuestafette georga niseerd. Wethouder Rob Opdam, portefeuille houder milieu, is tevreden over het doel van het project, namelijk het geza menlijk optreden van diverse instanties en van de milieu-inspecteurs zodat ze van eikaars kennis en aanpak kunnen leren, maar vooral elkaar aanvullen in hun optreden. HEILOO - Het nieuwe activiteiten boekje van Stichting Ouderenwerk Heiloo is uit. De activiteiten bestaan onder andere uil: Sport en beweging: Aquajogging, badminton, litness voor mannen en vrouwen, qi-gong, gymnas tiek, jeu de boules, schaakclub, sportin- stuif, tennis, trimmen, veilig en gezond op de fiets, wandelen, watergymnastiek en yoga. Creatieve activiteiten: Beeldhouwen en boetseren, borduur- kaarten, creatieve expositie en paas- markt, creatieve kerstmarkt. Irivolité, huisdecoraties, mergelbeeloen, quilt- kaarten. Muziek en dans: Country linedansen, jazzdansen. muzie- koriëntatie, 10- en 55+ samen zingen, dansen en spelen, volksdansen, zang koor 'the Fifty Singers'. Tekenen en schilderen: Acryl, olie en aquarel, aquarelleren, schildersclub Aquarel, tekenen en schilderen. Educatie: Astrologie voor beginners en gevorder den, huizen en bewoners als spiegel van de tijd, moderne kunst in het kader van het van Gogh jaar, kunstbeschouwing, inleiding in de kunstgeschiedenis, inlei ding in de filosofie, de ziel (vervolg filo sofie), levensbeschouwingen, reforma tie en contrareformatie, video 50+ - club. Computeractiviteiten: Senioren computer café. senioren inter net café, compulerbegeleiding, kenni smaken met de computer, Windows/word. vervolg Windows/- word, internet met internet explorer, website maken, digitale fototechniek. Talen: Engels, Frans voor beginners, Frans voor gevorderden, columns schrijven, leesgroep. Is uw interesse gewekt? Voor informa tie of om het boekje toegestuurd te krijgen kunt u bellen met Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - De gemeente Heiloo gaat een hoger beroep instellen tegen de rechtbankuitspraak van 8 april 2002 inzake de vernietiging van het raadsbe sluit van 10 april 2000 over de vestiging voorkeursrecht in de Zandzoom. Op 8 april heeft de rechtbank Alkmaar uit spraak gedaan in de beroepsprocedure die tien eigenaren in het Zand- zoomgebied hadden aangespannen tegen het raadsbesluit van 5 juni 2001 om de bezwaren tegen de vestiging van het voorkeursrecht ongegrond te ver klaren. In de uitspraak zijn de eisers in het gelijk gesteld. In de uitspraak geeft de rechtbank aan dat de gemeente Heiloo ten onrechte de verklaring van geen bezwaar die de provincie heeft afgegeven voor de Boekelermeer, heeft gebruikt om het voorkeursrecht in de Zandzoom te vestigen. De rechtbank vindt hier met name het verschil in functie van belang. Bij de Boekelermeer gaat het om een industrieterrein, bij de Zandzoom om woningbouw. De rechtbank vernietigt dan ook het besluit van de raad van 10 april 2000 om het voorkeursrecht in de Zandzoom te vestigen. Directe gevolgen van de uitspraak zijn er niet. De uitspraak is achterhaald omdat het college op 5 april jl. heeft besloten de raad voor te stellen het voorkeursrecht voor de Zandzoom te verlengen. Het besluit dat de rechtbank heeft vernietigd is het besluit van de raad van 10 april 2000 volgens artikel 8 Wet voorkeursrecht gemeenten (Wvg), terwijl het nu geldende B W -besluit van 5 april 2002 is gebaseerd op artikel 6 Wvg. Het voorkeursrecht geldt dan ook onverkort. Het besluit van de rechtbank is immers gedaan nadat het college het voorkeursrecht opnieuw had gevestigd. Hoger beroep De vraag is of de gemeente in hoger beroep moet gaan. Na overleg met de juridisch adviseur van Houthoff -Buruma, die de gemeente in deze pro cedure bijstaat, adviseert de raad om hoger beroep in te stellen bij de Raad van State. Indien er geen hoger beroep wordt ingesteld zijn de juridische con sequenties dusdanig dat de raad zich op 2 september a.s. bij een hernieuwde besluitvorming over de toepassing van de Wvg niet kan beroepen op de ver klaring van geen bezwaar voor de Boekelermeer. Anders gezegd: bij het uitblijven van een tijdige aanpassing van de Wvg (art. ALKMAAR - In het Alzheimer café in wijkcentrum Overdie aan de Ruusbroechof te Alkmaar werd afgelo pen donderdag de vierde bijeenkomst van dit jaar gehouden voor mensen en partners met dementie. Maandelijks worden in het café bijeenkomsten geor ganiseerd, waar mensen met dementie, maar misschien nog wel meer partners, familieleden en vrienden elkaar ont moeten. Mensen die in dezelfde situatie verkeren. Zij praten over dingen die zij meemaken, wisselen informatie uit en bespreken welke mogelijkheden tot hulp er zijn. Door de gemoedelijke sfeer die in het café ontstaat zijn de bij eenkomsten niet zo 'zwaar' beladen. Donderdag stond de bijeenkomst Dementie en-hoe nu verder op het pro gramma, de laatste in de reeks van 2002. Het Alzheimer café is een van de eerste activiteiten van de Alzheimer afdeling Noord-Kennemerland. Elke derde woensdag van de maand (niet in de maanden juli, augustus en december) is het Alzheimer café open voor alle belangstellenden in de regio. De bijeenkomst van donderdag 20 juni werd geopend door mevrouw Cleton, maatschappelijk werkende bij het van Foreest centrum en werkzaam in het DOC-team (dementie-onderzoeks- en casemanagementteam). Zij ging in op de gevoelens van de dementerende: gevoelens van onmacht, van verdriet, van onveiligheid en afhankelijkheid, een aftakelingsproces dat niet meer te stoppen is. „Maar", vervolgde mevrouw Cleton, „dementerenden moeten ook versterkt worden, want alhoewel het brein beschadigd is, is de dementerende nog niet uitgeteld. Wanneer wordt inge gaan op datgene dat men nog kan, wordt de dementerende in zijn of haar afhankelijkheidspositie toch gewaar deerd." Mevrouw Olthof, ook werkzaam als maatschappelijk werkster binnen het DOC-team, ging meer in op de gevoe lens van de mantelzorger, dé partner en verdere familie en vrijwilligers: hoe ga ik met spanningen om, hoe met de karakterverandering van mijn partner of ouder, dubbele gevoelens van hoe lang houd ik dit nog vol. Er is verdriet, woede, onbegrip. Het is een vroegtijdig rouwproces waarin men-verkeert. Hoe kan ik begrip opbrengen naar de bui tenwereld die niet begrijpt wat er aan de hand is. Niet schelden Na de inleidingen, die gepaard gingen met boeiende ervaringen vanuit de zaal, trad het trio Animato op. Zij ver tolkten aria's van opera's en operettes. Als een medicijn slaagde het trio er in om de beladenheid van het onderwerp te doorbreken. In de zaal van buurthuis Overdie in Alkmaar ontstonden tijdens de pauze boeiende gesprekken tussen mantelzorgers onderling en met des kundige hulpverleners. Na de pauze kwamen vooral de mantelzorgers zelf aan het woord. Er ontstond een discus sie waarin realiteit en emotie elkaar overlapten. Ondanks de slepende ver anderingen in het gedrag van de dementerende, moet de mantelzorger, de partner, steeds nadenken: hoe ga ik hiermee om. Woorden als 'emoties ste ken soms mijn lijf uit', 'ik mag niet kwaad worden', 'ik mag niet schelden' en 'ik mag niet verbeteren' geven de problemen aan die de- mantelzorger tegenkomt. Waardering was er voor de hulpverle ners, voor het DOC-team en voor de afdeling Noord-Kennemerland die deze bijeenkomsten mogelijk maakt. Openheid en ongedwongen benadering is beter dan het probleem toedekken; dat lost niets op was de algemene con clusie tijdens deze avond. Bij de waar dering werd ook nog eens het huiska merproject aangeboden, waar partners en kinderen in een kleine groep als lot genoten met elkaar hun problemen en ervaringen uitwisselen, waar gehuild en gelachen wordt onder deskundige lei ding en begeleiding. De avond werd besloten door de inlei ders met waardering voor de gezonde partners, die recht hebben op erken ning. 'U bent de kurk waarop de zorg draagt', was de conclusie. Informatie Het volgende Alzheimercafé vindt ook weer plaats in buurthuis Overdie. Het is nog even weg, maar noteert u vast de datum 18 september 19.30 uur in uw agenda. Het thema zal dan zijn 'U bent mijn moeder', van Joop Admiraal op video en begeleidt door psycholoog R. Moerkens. Wilt u meer weten over Alheimerafdeling Noord-Kennemer land of huiskamerprojecten, dan kunt u bellen met M. Blijleven, tel. 072- 5334893 of J. Rood, tel. 5335297. HEILOO - Er zijn veel manieren om iets te doen tegen kanker. Ook twee uurtjes collecteren voor de Nederlandse Kankerbestrijding/ Koningin Wilhelmina Fonds (KWF) betekent een bijdrage aan de kanker bestrijding in Nederland. Dit jaar wordt gecollecteerd in de week van 2 tot en met 7 september. Het ingezamelde geld gaat naar kankeronderzoek, voorlich ting en begeleiding van kankerpatiën ten en hun naasten. Thema van de col lecteweek en de KWF-themamaand september is: 'Kanker in de familie?' Wie zich als collectant wil inzetten voor de Nederlandse Kankerbestrijding, kan zich aanmelden bij mevr. G. Starink, tel. 072-5332110. Tevens wordt een wijk- hoofd voor de wijk gezocht. Egelenburg 2a) op grond waarvan een aan de gemeente al dan niet toegekende uit breidingscapaciteit niet meer relevant is, en zonder specifieke verklaring van geen bezwaar voor de Zandzoom, ont breekt op dat moment de rechtsbasis voor de vestiging van het voorkeurs recht. Een soortgelijke situatie als die van Heiloo is nog niet eerder voorgekomen en er is derhalve nog geen jurispruden tie gevormd waardoor niet is te voor spellen in welke richting de uitspraak in hoger beroep zal gaan. De externe adviseur, die vanaf het begin bij de ves tiging van het voorkeursrecht in de Zandzoom is betrokken is de mening toegedaan dat Heiloo juist gehandeld heeft door de verklaring van geen bezwaar voor de Boekelermeer voor de Zandzoom te gebruiken. Met het oog op een goede ontwikkeling van de Zandzoom hecht de gemeente belang aan het voorkeursrecht. Hoewel een minderheid in het college van mening is dat juridisch gezien een pro- cesbelang ontbreekt, acht een meerder heid het instellen van hoger beroep opportuun. Naast het instellen van hoger beroep biedt de wet de mogelijkheid tot het vragen van een zogenaamde voorlopi ge voorziening op grond waarvan een tussentijds, voorlopig oordeel van de voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak kan worden verkregen. Gegeven de procesomstandigheden is er geen reden dit instrument toe te pas sen. Dualisme Nu het dualisme is ingevoerd en de gemeentewet op punten is aangepast, is het college in elk geval bevoegd tot het instellen van hoger beroep, tenzij de raad, voor zover in gevallen waar het de raad aangaat, in voorkomende gevallen anders beslist. Omdat het col lege van mening is dat de raad in staat moet worden gesteld de verantwoorde lijkheid en bevoegdheid in het kader van de Wvg optimaal toe te kunnen passen heeft het college met het oog op het zekerstellen van rechten inmiddels hoer beroep ingesteld. De commissie Bestuurlijke Zaken heeft op 18 juni besloten de raad te adviseren hoger beroep in te stellen tegen de uitspraak van de rechtbank van 8 april. Tijdens deze vergadering heeft Heiloo2000 zich uitgesproken tegen het instellen van hoger beroep en is de NCPN onder protest akkoord gegaan. HEILOO - Het kleine circus Ba aria was afgelopen zondag in Heiloo oor 3/4 ge uld met ooral kinderen, die erg geboeid zaten te kijken. De kleine bezetting an het circuspersoneel hield in dat de artiesten minimaal twee erschillende acts hadden. Dat betekende snel omkleden. Hoewel het Heilooër publiek aan ankelijk wat moeilijk op gang kwam, werden ze na de aanmoediging an de spreekstalmeester wat losser en reageerden ze wat spontaner. Er was een clown die tijdens het wisselen het publiek- bezig hield, later was hij zelf de jongleur die indrukwekkende capriolen liet zien. Er waren honden die door brandende hoepels sprongen en eigenwijze pony's die tot de erbeelding an de kindertjes spraken. Te ens was er acrobatiek op het koord en werd er gespringtouwd op het draad. Tussendoor was er ook eel muziek met clowneske grappigheden, wat erg in de smaak iel. Als laatste waren er kamelen, die gelijk de piste aide. Deze liepen du ersë figuren. Al met al betekende de optredens in het circus een echte middag plezier oor ele mensen. foto MSP)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 4