De Egmonden I De Watertoren houdt zwemvierdaagse Een afspraak., is snel gemaakt Hijs en in. Activiteiten Egmond Hei/fte £>ter*meberij Hageman 072 5051202 És Magazijn medewerker Vrouw zakt na dollemansrit in elkaar Verloren en gevonden Stuntrijder Zwalua gewond Welke naam voor de CAL? Geslaagden Clusius College Internationaal folklore festival Nieuwe gemeentesecretaris Castricum benoemd Zonnige zomer tentoonstelling in Galerie De Kapberg Rondwandeling Stichting Historisch Egmond Fietser breekt arm 4924 STUKADOORS BOUW- EN AANNEMERSBEDRIJF 072 - 5330638 - 5330931 HEILOO 493O Sandecamp/aan 15 Heiloo - tel./fax 072 - 5340842 VERBOUW - NIEUWBOUW - ONDERHOUD RAMEN - DEUREN - KOZIJNEN - SCHUIFPUIEN NVOB VOOR Al UW HEKWERKEN Voor al uw sierhekwerk, toegangspoorten, schoorsteenkappen. Tevens verkoop van hekwerkonderdelen Meubelatelier DE SCHOUW Schouwen - Haarden - Kachels. Op hout, gas, gel en elektrisch gestookt! Zowel voor 'n modern eigentijds als voor 'n romantisch of klassiek interieur! Maatwerk is onze specialiteit. T? 072 50641 33 Lamoraalweg 69-ind.ter. "de Weidjes" Egmond a/d Hoef Heren en Graven van Egmont Woninginbraak Fietsster gewond na verkeersongeval LAAN - HEILOO UITKIJKPOST - 26 JUNI 2002 - PAGINA 8 g e rrt een - CASTRICUM - Zondag 23 juni omst reeks 21.10 uur raakte een vrouw uit Castricum gewond bij een aanrijding op de Dorpsstraat in Castricum. De vrouw zat als passagier achter in een personenauto, die met hoge snelheid over de Dorpsstraat reed. De bestuur der van deze auto haalde een andere auto in en passeerde daarbij twee maal een vluchtheuvel aan de linkerkant. Bij de spoorbomen laveerde hij tussen de spoorbomen door. die juist naar bene den kwamen. Aan de andere kant van het spoor raakte hij de macht over het stuur kwijt en kwam tegen een midden geleider en een hek tot stilstand. De bestuurder, een mannelijke passagier en het slachtoffer stapten uit en liepen weg. Even verderop zakte de vrouw in elkaar. De mannen liepen gewoon door, de vrouw achterlatend. De bestuurder van de ingehaalde auto ont fermde zich over haar en waarschuwde een ambulance. De vrouw werd ter observatie opgenomen in het Medisch Centrum te Alkmaar. Een onderzoek wordt ingesteld naar de identiteit van de bestuurder. CAL - De politie Noord Holland Noord, afdeling Castricum/Limmen- /Akersloot meldt de volgende verloren en gevonden goederen: Verloren in Castricum: herenbril met glazen op sterkte goud bruin montuur, zwart etui met sleutels, gsm Motorola grijs, sleutelbos met label AH, kinder portemonnee geel/rood met Disney figuurtje, portemonnee met rijbewijs e.d. op naam Sneep. Gevonden in Castricum: rugzak met naamplaatje Lieuwe Bakker, portier afstandbediening, sleutel met klein pepsi lampje, klein verbogen goudkleu rig ringetje. Verloren in Linunen: bosje sleutels met Winny de Pooh. Gevonden in Linunen: Nokia 3310 blauw, 2 fietssleutels met blauw muske- tonhaak. De goederen zijn gevonden/verloren tussen 17 en 23 juni. LIM MEN/B ERG ENTH EI M - Het begin van de jaarlijkse feestweek in het Overijsselse Bergentheim is voige week volledig overschaduwd door een ernstig ongeluk, waarbij de 33-jarige stuntrijder Rinse Zwalua van het stunt team The Daring Dantes uit Limmen ernstig gewond raakte. Een sprong over de volle 28 meter breedte van net Overijssels Kanaal werd de stuntman bijna 'fataal. Hij werd met onder meer botbreuken en nekklachten overge bracht naar het ziekenhuis in Hardenberg. Wat juist het grote klap stuk van de openingsavond zou moeten worden (een gedurfde sprong op de motor over het kanaal) werd een drama. Na een aanloop door het hele dorp vloog Zwalua met zijn motor in volle vaart recht op de beschoeiing aan de andere kant van het kanaal. Hij werd vervolgens van zijn voertuig gelanceerd en kwam ongelukkig tegen een trottoirband aan. adressen limmen Alkmaar Limmen, De redactie behoudt zich het recht voor om inge zonden brieven niet te plaatsen. De Uitkijkpost is een neutrale krant en kiest geen partij, dus ook niet voor politieke partijen. De redactie hanteert een richtlijn van 350 woorden per ingezonden brief: De inhoud moet betrekking hebben op een actueel onderwerp in het verspreidingsgebied van deze krant. Anonieme brieven worden niet geplaatst. en de Huisartsen Centrale huisartsenpost omstreken (o.a Heiloo, Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend tel:072-5180618. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Vuurbaak 7a. Geopend van 08.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren de Regionale Spoed- apotheek, Van Ostadelaan 248, Alkmaar, tel. 5143060. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreek uur: woensdag van 16.00 tot 17.00 uur in kamer 0.32 in hel gemeentehuis (via achteringang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 08.00 en 08.30 uur. Prikpunt De Smetkliniek (Willibrord), Kennemerstraatweg 464, maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 09.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grot' vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331, Alkmaar, tel. 072 5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur Laat ik daarover direct duidelijk zijn: Gemeente Castricum. Aan die naam mankeert niets. U woont nu in Castricum - Akersloot of Limmen. Daaraan verandert ook niets! Uw huis adres en plaatsnaam blijven gewoon zoals het is. Wanneer er een instantie is die u plotseling, met uw huidige postco de. in Castricum plaatst, dan is dat gewoon stom! TPG Post (v/h PTT) wij zigt namelijk helemaal niets. Er schijnt veel commotie te zijn over een nieuwe naam. Een nieuwe naam zal nimmer de lading dekken. Een refe rendum daarover te houden is al hele maal je reinste geld- en tijdsverspilling. Er zullen ongetwijfeld vele namen te bedenken zijn, je krijgt echter nimmer alle hoofden in een zak. Dus ook niet iedereen tevreden. Onder elke plaatsnaam de toevoeging Gemeente Castricum en dan moet iedereen tevreden zijn. Geen kosten van nieuwe logo's, namen, briefpapier, autobeletteringen, computer templates etc. Er was ook iemand die zich druk maak te te moeten sterven in de gemeente Castricum. Wat een ongekende dom migheid! Men krijgt een ongeluk, wordt in ijltempo naar het ziekenhuis gebracht in Beverwijk of Alkmaar en sterft helaas: in de gemeente Beverwijk of Alkmaar! Uw kind werd in het ver leden in een ziekenhuis geboren, dus niet in Castricum Akersloot of Limmen. Wie heeft daar een trauma van? Mijn kinderen niet! Dames en heren politici: U heeft vijf jaar van hard werken voor de boeg. Er zijn belangrijker zaken dan een nieuwe naam: actualisering van de bestem mingsplannen, rechtsgelijkheid binnen de gemeentes, ruimtelijke ordening, financiën, tarieven, verkeersproble men, woningbouw, handhaving van wet- en regelgeving en nog veel, veel meer. Besteedt a.u.b. uw kostbare tijd aan die zaken. Dan spaart u veel tijd, geld en energie! O ja, ik woonde met veel plezier ruim 57 jaar in (de gemeente) Limmen en woon nu sedert 1 januari 2002, opnieuw met veel plezier in Limmen, gemeente Castricum. Kees G. Kroone Limmen CASTRICUM - Aan het Clusius College Vbo-Groenschool Noord-ken- nemerland te Castricum hebben de vol gende leerlingen hun diploma behaald: Akersloot: Linda Ham, Hannes Kruyver, Rosalie Roemeling, Justv Velzeboer. Castricum: Priscilla Ammeraal, Anouk Cohen, Jaimy Debrichy, Lisetta van Ekris, Lindsay Ent, Michelle Holshuijsen, Ralph van Hout, Luzmilla Jansen, Marco Kloosterboer, Wendy Kooij, Annemarie Koopman, Marleen Monteban, Tamara de Mooij, Bente Morsch, Ilse Rorije, Ronald Spooren. Niek Stet, Niels Struik, Sandra Stuifbergen, Wanda Tuijnman, Patricia Veldt, Lisette Vendel, Lieke Vollers. Erica Welp, Nancy Westra, Eva Zwiers Egmond aan den Hoef: Erica Genet. Sandra Swart, Jolien Zomerdijk. Egmond Binnen: Corina Bakker, Puck van den Berg, Jaike de Graaf, Jolanda Leuring, Richa Nanne, Marieke Oud. Stefan van der Werff, Renée Wijker. Jeroen Zonneveld. Heiloo: Indriaas Booij, Nicole Desserje, Noortje Hamer, Samantha Kabel. Mirjam van het Maalpad, Emmv Modder, Mariska Schipper. Limmen: Jony Admiraal, Ferry Gijzen. Maarten Kos, Jarrin Min, Robin Nuijens. REGIO - Op vrijdag 5 en zaterdag 6 juli wordt in sportcentrum De Weyver te Hoogwoud het internationaal folklo re festival gehouden. Buitenlandse gas ten zijn groepen uit Rusland, Ierland, Bulgarije, Mongolië, Colombia en Chili. De dëelnemende Nederlandse groepen zijn: de Schermer Dansers, De Enterse Kloomp 'n Daansers uit Enter, een groep van Terschelling de Waleherse dans- en folkloregroep Walacra uit Veere en de Wieringer Sanghers van Wieringen. Alle buitenlandse gasten worden gedu rende een week ondergebracht in gast gezinnen van de organiserende folklo- reverenigingen. Dit is geen eenvoudige opgave omdat de taal vaak een pro bleem vormt, maar uit ervaring weet de organisatie dat je door met handen en voeten te pralen tot elkaar komt. Elke vereniging organiseert een programma om samen met de gasten de week zo aangenaam mogelijk door te brengen. Bezienswaardigheden worden bezocht en wellicht ook een pretpark. Dit is afhankelijk van de leeftijd van de bui tenlandse gasten. De meeste groepen zijn jong. Ze leren de dansen, de oude gebruiken en gewoonten van hun land op school en treden daar mee naar bui ten. Ook de Nederlandse groepen hou den de tradities in ere door middel van dans, zang en kleding. De organiserende verenigingen zijn: de Westlriese dansgroepen uit: Blokker, Hoogwoud, Midwoud, Schagen, Schermer, Spierdijk, Wieringerwaard, Wieringen en Wijdenes en de Zanggroep uit Wieringen. Dit festival is te bezoeken op vrijdag 5 juli, aanvang voorstelling 20.00 uur, toegang is E 8,-. Zaterdag 6 juli mati neevoorstelling speciaal voor 55+, aan vang 14.30 uur, toegang E 5,-; avond voorstelling 20.00 uur, toegang, E 8,-. Bij elke voorstelling treden alle buiten- landse'groepen op. Meer informatie op onze website www.iff-hoogwoud.nl of via de seer, op tel.nr. 0226-452159. Voor verkoop kaarten: N.J. Bleeker, tel. 072-5333249. CASTRICUM - Donderdagavond 13 juni heeft de gemeenteraad de heer drs. L.P. 't Hart uit Zoeterwoude benoemd tot de nieuwe gemeentesecretaris van de gemeente Castricum. De heer 't Hart werd unaniem gekozen door de selectiecommissie, burgemeester en wethouders, en de adviescommissies van de BOR (Bijzondere Onderne mingsraad) en het MT (Management team). Momenteel is de heer *t Hart gemeen tesecretaris van de gemeente Wate ringen en woont hij in Zoeterwoude. Hij volgt mevrouw drs. H.C. Witbraad- Wiltink op, die op 1 november 2001 als interim gemeentesecretaris van de toen fuserende gemeenten Akersloot, Limmen en Castricum begon. Nu, een half jaar na de fusie, is de definitieve gemeentesecretaris gekozen en neemt hij de taken over van mevr. Witbraad in de nieuwe gemeente Castricum. De heer 'l Hart heeft Bestuurs wetenschappen gestudeerd, hij is nu 43 jaar oud, getrouwd en heeft twee kin deren. Voor hij als gemeentesecretaris in Wateringen begon, heeft hij onder meer in de gemeente Rotterdam gewerkt in de directie Algemene Bestuurszaken en als gemeentesecreta ris in Zoeterwoude. Eind september zal hij beginnen met zijn werkzaamheden in Castricum. De benoeming vond plaats tijdens een bijzondere raadsver gadering, deze avond nam ook burge meester W.J. Kozijn afscheid van de gemeente. EGMOND - Een echte zomerexpositie vol zon, kleur en beweging is van 29 juni tot en met 18 augustus te zien in Galerie De Kapberg, Slotweg 17, in Egmond aan den Hoef, tel. 072- 5062645, met schilderijen en aquarellen van Frans Groothuizen en beelden in brons van Saskia Pfaeltzer. Speciaal voor deze expositie is de galerie vier dagen per week open op donderdag tot en met zondag van 13.30 tot 17.00 uur. Op zaterdag 29 juni om 15.00 uur wordt de tentoonstelling geopend door Theo de Vré. heeft gemaakt, want veelzijdig is hij, in zijn landschappen, stranden, terrassen en markten, maar ook portretten en stillevens en hij heeft zichtbaar plezier in al zijn onderwerpen. Vaak maakt hij schetsen op locatie, waarna hij deze later uitwerkt tot een schilderij. Saskia Pfaeltzer maakt beelden in brons, figuratieve beelden van dansers, paarden, ruiters te paard, bruidsparen en staande figuren. Haar werk is geworteld in de klassieke beeldhou wertraditie maar heeft veel persoonlij ke stijlelementen in zich. Dans, theater en beweging spelen een belangrijke rol in haar werk. Vaak hebben haar figuren een ingehouden kracht, hun spieren sterk en beheerst, het lichaam in balans. In bijna alle beelden laat zij een span nend moment van stilte in een bewe ging zien, zoals bij een de tango dan send paar dat zij afbeeld in een kort moment van rust dat voorafgaat aan een serie snel opeenvolgende bewegin gen. Abdijkaarsen Poolse volkskunst in hout door Eugeniusz Zeglado, t/m 31 augustus. Openingstijden: maandag t/m zaterdag van 10.30 tot 16.30 uur. Vennewatersweg 27 te Egniond- Binnen. Prins Hendrik Stichting Zomerexpositie 'Zicht op zee' van Marga Duin en Henk Hobbeling, t/m 27 oktober tijdens de openingsuren van het museum. Alles' Nobelhuis Expositie van o.a. keramiek, schilderij en, museum en waskamer, Mooyeveld 4a Egmond Binnen. Museum van Egmond Tentoonstelling over de Oprechte Egmonder Fotokrant. Het museum laat verder het verleden zien van de drie Egmonden. U vindt het museum aan de Zuiderstraat 7 te Egmond aan Zee. Openingstijden: t/m 14 september en van 7 t/m 26 oktober: zondag t/m vrij dag van 14.00 tot 16.00 uur. In juni, juli en augustus ook op dinsdag-, woens dag- en donderdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Egmonds kunstcollectie!' HOR Jubileumtentoonstelling in Hoeve Overslot aan de Slotweg in Egmond a/d Hoef, t/m 14 juli. Openingstijden: zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur. De officiële opening vindt plaats op 15 juni met de presentatie van de HOR-jubileum cd rom. Galerie Conny van Kasteel Van 29 juni t/m 22 september: Expositie van Mauro Staccioli en Jan Bisschops. Noorderstraat 4, Egmond aan Zee. Openingstijden: donderdag t/m zondag tussen 15.00 en 19.00 uur en volgens afspraak, tel: 072-5067151De galerie is gesloten van 8 augustus t/m 8 septem ber. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, geopend van donderdag t/m zondag van 12.00 tot 18.00 uur, Prinses Marijkestraat la in Egmond aan Zee. EGMOND - Zwem-, sport- en recre atiecentrum De Watertoren houdt van 12 t/m 16 augustus de zwemvierdaagse. Over een periode van vijf dagen kun nen de deelnemers minimaal vier dagen hun baantjes trekken. Men kan zich nu al opgeven bij De Watertoren. De deelnemers zwemmen op vier dagen elke dag 20 baantjes, wat neer komt op 500 meter per dag. Deelnemers tot en met 10 jaar en boven de 55 jaar mogen 10 baantjes per dag zwemmen (250 meter). Indien men wil, kan men ook alle vijf de dagen zwemmen. De deelnemers moeten minimaal in het bezit zijn van een A - diploma. Er wordt iedere avond gezwommen in blokken van 20 minu ten. Er zijn negen blokken en het eerste blok start om 18.00 uur. Het laatste blok duurt zodoende van 20.40 tot 21.00 uur. De Watertoren zorgt er voor dat er elke avond voor elke deelnemer een versnapering is, zoals een beker limonade of een koek. Elke deelnemer kan, op vertoon van zijn of haar deel nemerskaart, elke avond van 18.00 tot 22.00 uur vrijzwemmen in het subtropi sche zwemparadijs. Voor de jonge zwemfanaten is het mogelijk mee te doen aan de kleur plaatwedstrijd. Ieder kind krijgt bij inschrijving een kleurplaat mee, die ze weer in kunnen leveren in de week van de zwemvierdaagse. Alle kleurplaten worden opgehangen in het 25 meter bad. De deelnemers krijgen op hun laatste zwemdag de felbegeerde medaille, met daarop vermeldt het aan tal keren dat zij hebben mee gedaan aan dit jaarlijkse evenement. Op vrij dag 16 augustus wordt de zwemvier daagse feestelijk afgesloten met onder andere gezellige feestmuziek en om 20.00 uur de uitreiking van de prijs voor de winnaar van de kleurplaatwed strijd. Zwemmen voor behoud Watertoren De Watertoren wil vanaf de komende zwemvierdaagse jaarlijks een goed doel koppelen aan dit evenement. Dit jaar is het goede doel het recreatiecentrum zelf. Deelnemers kunnen zich zodoen de laten sponsoren door familie, vrien den en kennissen. Het centrum kan nog steeds alle financiële steun gebruiken in het behoud van deze belangrijke maatschappelijke voorziening. Inschrijven De kosten voor dit sportieve en gezelli ge evenement bedragen E 9,50 per per soon (dit is dus inclusief vijf keer vrij zwemmen in het subtropische zwempa radijs van 18.00 tot 22.00 uur in de periode van de zwemvierdaagse). Men kan zich nu al inschrijven voor de zwemvierdaagse. De deelnemer kan bij de receptie van De Watertoren aange ven in welk blok hij of zij terecht wil komen (indien deze nog niet vol is). Hij of zij dient op te geven voor de hoe veelste keer men mee doet. Men kan zich ook telefonisch opgeven via tel. 072-5062196. Binnenkort kunnen de liefhebbers an de zwem ierdaagse weer terecht in zwembad De Watertoren. EGMOND - Op zondag 30 juni houdt de Stichting Historisch Egmond een rondwandeling door Egmond aan den Hoef. Onder leiding van een gids wan delt u door het oude gedeelte van Egmond aan den Hoef waarbij stil wordt gestaan bij oude panden en bij zondere plekjes. De gids geeft tekst en uitleg en beantwoordt uw vragen. Aan het eind van de rondwandeling gaat de groep naar de fundamenten van het oude slot. Al dwalend over de restanten kunt u zich zelf een indruk vormen over dit machtige kasteel. Deelname aan de rondwandelingen kost E 1,35 voor volwassenen en E 0,45 voor kinderen tot 12 jaar. Verzamel punt is het bezoekerscentrum van de Stichting Historisch Egmond aan de Slotweg 46 te Egmond aan den Hoef. Aanvang van de rondwandeling is om 14.00 uur. Deelnemers dienen zich vooraf aan te melden bij mevrouw Wolf, tel. 072-5062344 CASTRICUM - Dinsdag 18 juni omst reeks 16.00 uur vond er op de kruising Dorpsstraat-C.F Smeetslaan een aan rijding plaats tussen een 19-jarige fiet ser uit Castricum en een 35-jarige auto mobilist eveneens uit Castricum. De auto reed vanaf de Smeetslaan de krui sing op en de fietser vanaf de Dorpsstraat. Beiden verklaarden groen dan wel geel licht te hebben gehad. Een botsing tussen beiden was het gevolg. De fietser brak zijn arm. De politie stelt een nader onderzoek in. Grote Sint Laurenskerk T/m 1 september is in de Grote Sint Laurenskerk een expositie ingericht met meer dan 300 grafische werken van Marc Chagall. De expositie is toegan kelijk van dinsdag t/m zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Medisch Centrum Alkmaar Expositie 'De Andere Kant' met zelf gemaakte kunstwerken van personeel en medewerkers van het MCA. Te zien in juni, op verschillende locaties in het 'ziekenhuis en het Familiehuis. Nederlands Kachelmuseum Wisselende exposities en tentoonstel lingen. Geopend op zondag van 12.00 tot 16.00 uur, t/m 1 oktober ook op vrij dag van 12.00 tot 16.00 uur. Lunch /diner High Tea Picknickmand Bruiloft I jubileumfeest Kookclub Uniek terras met uitzicht op de duinen GEOPEND: woensdag t/m vrijdag vanaf 12.00 uur, zaterdag vanaf 16.00 uur (High Tea en lunch in overleg). Zondag vanaf I 1.00 uur. Maandag en dinsdag gesloten.Van I juni tot I december tevens dinsdag geopend. RESTAURANT Herenweg 109, 1934 PB Egmond a/d Hoef (ri Egmond-Binnen) tel: 072-507 0009 fax:072-507 0010 www.creightons.nl info@creightonsrestaurant.nl fuiïioo<l - 't Hoekstuk 12-13- tel. 072 5336609 Kennemerstraatweg 506 - 1851 NH Heiloo Telefoon: 072 533 11 57 - Telefax: 072 533 62 22 1 'i ii i i ii n 1 Bloemenhof 27,190BXVUmmen. EGMOND - De Stichting Historisch Egmond organiseert in samenwerking met de Historische Bilbliotheek van Jan Lute en Jos Hof, beiden uit Egmond aan den Hoef, een overzicht stentoonstelling met als titel De Heren en Graven van Egmont. Jan Lute en Jos Hof zijn beiden ver woed amateur-historici die jarenlang onderzoek hebben gedaan naar het geslacht Egmont, het Slot op den Hoef en de Abdij in Egmond-Binnen. De Historische Bibliotheek van Jan Lute bevat een schat aan materiaal over de geschiedenis van de Egmonden. Omdat Stichting Historisch Egmond in samen werking met de gemeente Bergen bezig is haar bezoekerscentrum te ontwikke len tot een plaats waar permanent informatie over.de Egmondse geschie denis is te verkrijgen, vormde dit een unieke gelegenheid om bovenstaande tentoonstelling te realiseren. Mede aanleiding tot het organiseren van deze tentoonstelling vormt het ver schijnen van een nieuw boek met gelijknamige titel. In dit 766 pagina's omvattend werk worden na een aantal inleidende hoofdstukken, de 35 opeen volgende (ca. 792 - ca. 1707) Heren en Graven van Egmont beschreven. Van al deze Heren en Graven is uitgebreide toelichting en een portret opgenomen. Het boek bevat originele teksten uit de diverse Egmondse kronieken en geeft een gedetailleerd overzicht van het leven van het geslacht Egmont zoals de afstamming van de Koningen van het Friese Rijk, de onthoofding van de bekende Lamoraal van Egmont in 1568 en de bouw van het Hof van Luxemburg, het latere Egmontpaleis in Brussel. Zowel tentoonstelling als boek geven u een indruk van het belang dat Egmont is geweest voor de vorming van onze regio in de eerste plaats en ook voor de wording van ons land. Om u een indruk te geven, worden schilderijen, prenten, akten en teksten getoond. Van belang is ook de stambomen die worden getoond. U vindt hier de verbonden heid met Willem van Oranje en ons latere koningshuis terug. Kortom een aanrader voor iedereen. De tentoon stelling is gericht op zowel jong als ouder publiek. De tentoonstelling is geopend voor het publiek, wekelijks op zondagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. U kunt terecht tot en met zondag 25 augustus. U vindt het bezoekerscentrum van de Stichting Historisch Egmond aan de Slotweg 46 te Egmond aan den Hoef. De entree is gratis. EGMOND - In de nacht van zaterdag 22 op zondag 23 juni tussen 20.25 en 00.45 uur werd ingebroken in een woning aan de Egmonderstraatweg te Egmond a/d Hoef. De daders kwamen binnen door het slot van een toegangs deur te forceren. Uit de woning werden onder anderen een laptop, een videoca mera en geld ontvreemd. HEILOO - Donderdag omstreeks 16.20 uur gebeurde op de Kennemerstraatweg. op het weggedeel te tussen de Dokterslaan en Frederica's Hof, een ongeluk waarbij een bromfiet ser en een Tietsster betrokken waren. De fietsster. een 17-jarig meisje uit Heiloo. werd op het fietspad geraakt door de bromfietser die haar van achte ren naderde en passeerde. Het meisje kwam ten val en liep daarbij diverse kneuzingen op. Van de bromfietser zijn geen nadere gegevens bekend omdat hij vertrok voordat politie ter plaatse kwam. De politie roept hem bij deze op contact op te nemen (0900-8844) ten einde het ongeval te kunnen afwikke len. H Is een handelsonderneming en is al bijna meer dan 50 jaar gevestigd in HeilooLaan levert o.adisposables, artikelen voor de consumptie-ijsbereiding en artikelen voor de horeca Wij zoeken op korte termijn voor 40 uur per week De werkzaamheden zullen o.a. bestaan uit: - het verzendklaar maken van de verkooporders - het afmelden van de verzendgegevens in de computer - het verzorgen van de ontvangst van goederen - contact met klanten en chauffeurs - het ingeven van inkooporders in de computer en de controle Wij vragen: - goede contactuele eigenschappen en nauwkeurigheid - flexibiliteit - rijbewijs A/B - leeftijd vanaf 18 jaar - enige ervaring gewenst Salaris en overige voorwaarden in nader overleg Wilt u reageren dan kunt u dit schriftelijk doen aan: Laan v.o.f. postbus 8, 1850 ML Heiloo t.a.v. dhrTh. Laan, tel. 072 533 14 25

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 6