DVW-jeugd succesvol tijdens viswedstrijd Dj Astrid solo in Buk Buk Start van uitwisselingsjaar Heilooër scholieren Bijzonder verschijning in Winkelhof t Loo Eerste lustrum KDV De Boskabouter UITKIJKPOST - 26 JUNI 2002 - PAGINA 10 Het Van der Borden Dors Open 2002 Zwemdiploma's 't Vennewater DVW jeugdnieuws Uitslagen Honk- en Softbal vereniging Double Stars Diploma dagen als concept bij DOS Judoka van het jaar Lex Art Tan NES 2002, de spanning stijgt Aktiviteiten NVVH Vissen op de Wadden Uitkeringsgerechtigden Woninginbraak Noord-Hollander nog altijd reislustig Musical 'De verkiezing' groot suëces BERGEN -Zondag 23 juni was er een open viswedstrijd voor de jeugd geor ganiseerd door HSV de Karper in Bergen vanwege hun 75-jarig bestaan. Om 10.00 uur vertrok een groep van negen De Vroegte Wint vissertjes met hun ouders richting Bergen. Het was heerlijk visweer en de stemming zat er goed in. De organisatie van HSV de Karper had het prima geregeld, er deden 90 kinderen mee met de wed strijd en per vijf kinderen was er een begeleider. De kinderen werden tijdens het vissen met drinken en versnaperin gen verwend. Er werd twee keer drie kwartier gevist op verschillende plekken. Dit om de kansen voor iedere deelnemer zo gelijk mogelijk te houden. Na het vissen mochten alle deelnemers gratis zwem men in zwembad de Beeck. Een heer lijke afsluiting na al dat geconcentreer de vissen. Om 16.00 uur begon de prijs uitreiking. P. Scholten van de DWV jeugd kan trots zijn op zijn pupillen. Nikki Schouten werd eerste in haar groep van 6 tot en met 9 jaar en met haar totaal van 28 punten had ze tevens de hoogste score van die dag. Matthijs Varewijch werd ook eerste in de groep 10 tot en met 15 jaar met 24 punten. Michelle Buijs was tweede in de groep 6 tot en met 9 jaar met 10 punten. Marije de Vries was derde in de groep 6 tot en met 9 jaar met 3 punten en Daphne de Vries was derde in de groep 10 tot en met 15 jaar met 13 punten. Lennaert van der Kroon viel net buiten de prijs voor een beker maar had met zijn zesde plaats erg goed gevist. Ook de andere drie deelnemers hadden vis gevangen en iedereen ging met een prijs en een medaille moe maar vol daan naar huis. Trots worden de behaalde bekers getoond na een dag issen in Bergen, (foto I. Siegenbeek- an Heukelom). HEILOO - Voor alweer de 24ste keer wordt op de tennisbanen van TV Heiloo het open toernooi georgani seerd. Op zaterdag 29 juni zullen de eerste wedstrijden gespeeld worden en de finales zijn op zondag 7 juli. Velen uit Heiloo en omgeving weten dan de tennisbanen te vinden om onderlinge krachten te meten, of om gewoon gezellig te kijken en te genieten van soms mooie, spannende en sensationele partijen. Gespeeld wordt er in de cate gorieën 3 (voorheen BI) tot en met 8 (voorheen D2). Veel kampioenen van vorig jaar komen hun titel dit jaar ver dedigen. Traditioneel is het ook naast de baan weer gezellig. Op vrijdagavond 5 juli wordt er een feestavond gehouden, er zijn natuurlijk weer aardbeien met slag room en champagne zal rijkelijk vloei en. Als je het zo gezellig vindt dat je geen zin hebt om naar huis te gaan, is er de hele week gelegenheid om een heer lijke maaltijd te bestellen. Dus wie dit jaar niet in de gelegenheid is om naar Wimbledon te gaan, kan dichterbij huis toch iets van de sfeer proeven op de tennisbanen van TV Heiloo. Door de week beginnen de partijen om half zes, in het weekend wordt de hele dag gespeeld. HEILOO - Op zaterdag 22 juni is er in zwembad 't Vennewater weer afge zwommen voor de volgende zwemdi ploma's: A-dipIoina:Tieman en Caby de By,Tim van Zijp, Robbi Groefsema, Remy Donkerbroek, Wim de Vries, Sten Folman, Eva Lotte Pilkes, Sven Wolf, Arjan Copini, Anouk Rotteveel, Eva Linde Kool, Chris Dijkman Dulkes, Joeri Blom, Cheyenne Huisman, Stan Liefting, Geert v/h Maalpad, Amber Dekker, Georg Löw, Maurice Rijs, Roos van Lunsen, Dirk de Boer,Tobias ten Böhmer, Max Jongerius, Roxan van Wooning, Kazwan Al Badry, Bianca Castricum, Maurice Zonneveld, Bo van Trigt, Bas de Vries, Suzanne Comans, Roos Apeldsoorn, Isabelle Veter, Thijs Kampstra, Teun Kops, Jip Kareis, Sam Saifullohzadeh, Vera Adels, Karlijn Koops, Kaylee de Waard, Vera Schotsman, Maylin Schouten, Mitchel Hoogland, Bas Visser, Audun Starheim, Kaylee Adrmiaal en Rocco Schutte. B-diploma: Michelle Willebrands, Jan Paul Kreukniet, Sten Korver, Mariska Hoogeland, Noortje Laan, Jelte van Dokkum, Robert Helder, Remy de Graaf, Paulien Brandsen, Danitia Stanco, Jasper de Boer, Stijn Mulder, Bianca Kareis, Rick Diemeer, Daphne Schot, Seline Blom, Bob Swart, Manon Min, Ivan Eugster, Derek bakkum, Jasper Veger en Nina Hoetjes. C-dipIoma: Kim Lian ten Böhmer, Caroline Meester, Tiffany Vlaar, Patricia Stanco, Sjoerd Seekles. Inge Gimbel en Ruben v/d Kooi. Brons: Arnoud Meines, Tom Gudde, Kelly Kweldam en Rick Kaptein. Zilver: Sander en Mandy Schouws, Matthijs en Stefan Vogel, Linsey pauw en Sjuul en Anne Jet Swart. Goud: Kim Schonenberg, Jeffrey Nijman en Robin Haak. HEILOO - Dit weekend werd, onder prima weersomstandigheden, door heel veel kleine sportvissertjes fanatiek gevist. Ook door de ouders werd er aar dig vis gevangen. Even voor achten klonk de toeter en was de uitslag als volgt: 1. Alex Morsch met 24 stuks, 2. Mike Sanches met 18 stuks, 3. Tim Sanches met 15 stuks. De volgende vis wedstrijd is op 21 augustus. HEILOO - De uitslagen van de dit weekend gespeelde wedstrijden bij honk- en softbalvereniging Double Stars zijn: Honkbal: Rooswijk - Sen. 1 7-3, Terrasvogels - Sen. 1 3-9, Odiz Frogs - Sen. 3 8-6, Hoofddorp P. - Sen. 4 1-21, Jun. 1 - HCAW 13-12, Jun. 2 - Vitesse 20-3, Pirates 2 - Adsp. 12-3, Pirates 2 - Adsp. 4-3, Beagles - Pup. 1 R 2-0, Herons - Pup. 2 8-8, Koedijk - Pup. 2 14- 10. Softbal: Urbanus - Dames 1 4-21, Dames 2 - Seagulls 17-3, Fl. Petrels 3 - Dames 2 4-18, Koedijk - Dames 3 17-2, TIW - Pupillen 19- 7, Rangers - Heren 2 9-11. CASTRICUM - Als je traint voor je sport bouw je aan je eigen ontwikke ling, zowel lichamelijk als geestelijk, en oefenen wordt gedaan als stappen naar het gekozen doel. Bij de gymnastiek- groepen van DOS worden zulke stap pen bepaald óm er de training langs op te bouwen: eerst wordt door de train- §ters de bewegingen geselecteerd die belangrijk zijn voor 'n goede ontwikke ling van een kind. Dan worden deze vaardigheden, zoals b.v rotaties, kracht, lenigheid, maar ook zelfvertrouwen en waardering, als doelen in het oefenpro gramma van de kinderen ingebouwd. Om dan te laten zien hoever ze met oefenen gevorderd zijn laten de kinde ren aan de trotse ouders op een zoge heten diplomadag zien wat ze kunnen. En als het goed gaat wordt hun inzet beloond met een dipjoma voor dat onderdeel. Het onderdeel spreidspróng is al eer der op een diplomadag aan de ouders getoond, op zaterdag 22 juni konden de DOS-kinderen het volgende onder deel, de radslag, laten zien. Bij radslag komt het op sprongkracht, handstand, benen spreiden, rotatie en oriëntatie aan, en dat was voor de DOS kinderen een echte goede uitdaging. Tien jongens en achttien meisjes heb ben die uitdaging aangedurfd, en met succes. De DOS-leidsters Els Lemmers en Cindy Ceulen konden, nadat de kin deren alle oefeningen, die in de zaal waren uitgezet, voor de ogen van hun ouders, broers, zusters en grootouders goed hadden uitgevoerd, aan elk van hen het diploma uitreiken. De kinderen waren er maar wat blij mee! In het nieuwe seizoen zal deze diplomadag als concept bij de recreatie groepen wor den voortgezet. HEILOO - Afgelopen zaterdagavond werd bij Dojo 't Loo de verkiezing van de judoka van het jaar gehouden. Bij de jongens werden Pim Schuit en Ivan Sindhunata de judoka van het seizoen 2001/2002, beiden vanwege hun presta ties in de West Friese jeugd en senioren competitie. De belofte bij de jongens werd Martijn Dirkson, hij werd verko zen om zijn goede prestaties over het hele seizoen. Bij de meisjes werd Eline Ramaker verkozen, zij werd gekozen vanwege haar prima prestatie op het Europees kampioenschap en op het Nederlands kampioenschap. Tevens kreeg zij deze week te horen dat zij van het NOC/NSF een B status als sporter heeft gekregen. De belofte van het sei zoen 2001-2002 werd Karen Stevenson, zij is in een seizoen een echte topper geworden. Op zondag werd in de Dojo de jaarlijk se clubkampioenschappen gehouden. Om 10.00 uur mochten de 5-,6- en 7- jarigen het spits afbijten. Kampioen bij de 5- en 6-jarigen werd Michel Kivits, tweede Niels Bouwman en derde Teun Bergsma. Bij de lichtgewichten werd eerste Thomas Appel, tweede Jesse Kooopman en derde Milan de Moor. Bij de zwaargewichten werd eerste Menno Tol, tweede Karen Guit en derde Leon Verschure. Om 11.30 uur kwamen de 8- ,9- en 10-jarigen op de mat, in de lichtere klasse werd eerste Richard Tol, tweede Kars Zoon en derde Martin Brouwer. In de B klasse van de lichtgewichten werd eerste Laurens Singeling, tweede Rick Klaver en derde Gabriel Corvulan. Bij de middengewichten werd eerste Jasper Henselmans, tweede Thijs Lesterhuis en derde Ferdinand de Wildt.In de B klasse werd eerste Tom Zomerdijk, tweede Wessel Wolven en derde Jeroen Korver. Bij de zwaarge wichten werd eerste Thijs Lesterhuis, tweede Rens de Jong en derde Jan Guit. In de B klasse werd eerste Karen Stevenson, tweede Daan Schuit en derde Binny van de Veide. Om 12.15 uur kwamen als laatste de kinderen van 11.12,13,14 en 15 jaar op de mat. In de lichtgewichten klasse werd eerste Rick Liefting, tweede Stefan Silfhout en derde Eric de Graaf. Bij de zwaargewichten werd eerste met grote overmacht Pim Schuit, tweede werd Niels Dirkson en derde zijn broer Martijn Dirkson. HEILOO - De spanning stijgt bij LcxArt TanNES 2002. het tennistoer nooi op sportpark Het Vennewater. Vanavond barst het herendubbel 3(B1) programma los. Enkel 'runner up' Perry Meijer met Rogier Belien tegen Fons van Haastrecht en Alexander Hafez, Joris Heerooms met Robert Kramer tegen Oudorp finalist Frits Porck en Harm Driessen om 20.30 uur. Dit is nog maar een kleine opsomming van de woensdagavond op sportpark het Vennewater. Joris heeft een zware avond, want na zijn dubbel speelt hij een enkelpartij tegen Jascha de Goede. Lokale favorieten en winnaars van het dubbeltoernooi van vorig jaar, Paul Duijvesteijn en Marc van Tuin, nemen het in hun eerste wedstrijd op tegen Ruud van Toornburg en Edwin van Oostveen. Zal de generatie waarvan de titelhouders ooit nog les gehad hebben nog zijn opgewassen tegen hun opvol gers? Wie zal het zeggen, maar span nend wordt het zeker. Mooie .wedstrij den en op de achtergrond zingt Dat Koor het publiek naar hogere sferen. HEILOO - Op woensdag 3 juli ver zorgt de NVVH (Ned. Ver. van Huisvrouwen) een excursie naar Dordrecht.Onder leiding van een stadsgids wordt een rondwandeling gemaakt en eventueel een bezoek gebracht aan het Dordrechts Museum of het Simon van Gijn museum. Dordrecht is Hollands oudste stad met een roemrijk verleden, denk maar eens aan de Eerste Vrije Statenvergadering en de Dordtse Synode. Het drie rivie- renpunt bij Dordrecht geldt als het drukste waterknooppunt van Europa. Samen met de vlakbij gelegen Vijfheerenlanden vormt het gebied een prachtig voorbeeld van de wereldbe roemde Hollandse polders. Bijna 60 winkels vol antiek, tweedehands boe ken, kunst en curiosa versterken het historisch karakter van de binnenstad. Opgave en inlichtingen bij Anneke Kager, tel. 072-5332935 (tussen 19.00 en 20.00 uur). HEILOO - De stichting uitkeringsge rechtigden houdt op 29 augustus een vistocht op de Wadden voor iedereen. De kosten voor deze dag bedragen 8- euro per persoon. Hengels en aas zijn aanwezig en kosten niets. Indien u geen vervoer heeft kunt u altijd meerijden. Opgeven kan tot 15 juli. Voor meer informatie en vragen belt u naar Ton Dijkman, tel. 072-5333215, of bij de Bergeon, Bergeonstaat 30, tel. 5339885. HEILOO - Dit is uw kans om met deze tijd mee te gaan. De stichting belangen behartiging uitkeringsgerechtigden geeft vanaf half september tot half december een computercursus. Hoe leer ik omgaan met een computer. De kosten bedragen 20 euro en kunnen in twee termijnen betaald worden. U hoeft zelf nog geen computer te hebben want u kunt elke middag gratis oefenen in De Bergeon. Voor opgave en infor matie kunt u bellen naar Jos Turk, tel. 072-5330838. HEILOO - Zaterdag 22 juni werd tus sen 02.00 en 04.00 uur ingebroken in een woning aan de Cruijscamplaan te Heiloo. De daders kwamen vermoede lijk binnen via de tuindeuren. Een groot deel van de woning werd door zocht. Voor zover bekend mist men alleen geld. HEILOO - Vrijdag 28 juni komt dj Astrid weer naar de Buk Buk. En deze keer wel op een heel speciale manier want zij zal deze avond solo draaien. Hiermee geeft New Vision alvast een voorproefje voor het nieuwe seizoen, waarin menig top dj solo zal komen draaien. Dj Astrid is al jaren kind aan huis in de Buk en heeft zich inmiddels tussen het rijtje grote dj 's van Nederland weten te voegen. Met haar progressive trance is zij inmiddels door gedrongen tot de beste clubs van europa, en mag zij maandelijks haar kunsten vertonen op de Kremlin-avonden in Amsterdam. Tevens is zij vaste gast op qontact waar zij inmiddels ook een cd voor heeft uit gebracht die momenteel verkrijgbaar is in de winkels. Ook op de grotere fees ten van Nederland is dj Astrid een graag geziene gast, en deze zomer is zij te zien op Impulz Outdoor (29 juni) en Mystery Land. Voor de echte liefhebbers is dj Astrid maandelijks te beluisteren op ID&T RADIO en heeft zij een zeer mooie website ontwikkeld op www.djastrid.nl De avond start zoal gewoonlijk om 21:00 uur en de entree bedraagt 10 euro. Voor meer info kun je ook kijken op www.bukbuk.nl of op de flyer. EI LOO - Afgelopen rijdag hebben ele bezoekers an Winkelhof't Loo kennis kunnen maken met Madame Plateau. Een zeer bijzondere dame in een prachtige outfit die o erheerlijke kersen en aardbeien uitdeelde. HEILOO - Afgelopen zaterdag werd het eerste lustrum van kinderdagver blijf De Boskabouter gevierd met de kinderen en hun ouders. Ingrid Bakker, trotse eigenaresse, ver telt: „Officieel was het 1 april jf. vijf jaar geleden dat kinderdagverblijf De Boskabouter haar deuren opende en startte met de huiselijke verticale groep van acht kinderen. In het begin groeide de groep steeds met nieuwe baby's. Deze baby's zijn het afgelopen jaar allemaal vier jaar geworden en hebben één voor één de stap naar de basisschool gezet. Steeds zijn hier weer nieuwe baby's, soms zelfs de derde uit hetzelfde gezin, voor in de plaats gekomen, zodat een verticale groep gegarandeerd blijft en dit de thuissitu atie het dichtst benadert." Door de kleinschalige opzet van het kinderdagverblijf is er veel tijd en aan dacht voor ieder kind. „Mede door de unieke ligging naast het Heilooërbos en een vast team van vier leidsters kunnen wij rust, regelmaat en een vei lige omgeving bieden aan de kinderen, wat van groot belang is om op te groeien tot een sociaal-emotioneel evenwichtige en zelfstandige kleuter." Om ook het contact met de ouders optimaal te houden, wordt er gerap porteerd via schriftjes en door middel van oudergesprekken. Jaarlijks is er ook een ouderavond met een boeiend thema en een uitstapje met alle kinde ren en een van de ouders. Om de nieu we ouders ook met elkaar, de kinderen en de leidsters wat uitgebreider te laten kennismaken, werd dit lustrum aangegrepen om weer een kennisma kingsmiddag te organiseren. In een met ballonnen en slingers ver sierde tuin, werd er gezellig bijgepraat. De kinderen vermaakten zich prima met o.a. de klimtoren, fietsjes en de waterbaan. In het kinderdagverblijf konden de nieuwe stapelbedden beke ken worden. Ook lagen er fotoboeken van de afgelopen vijfjaar en de plak boeken van de kinderen, met foto's en werkjes ter inzage. Deze plakboeken krijgen de kinderen bij het verlaten van de Boskabouter mee als aanden ken. Het hoogtepunt van de middag was een echte ijscokar, die luid bellend de verrassing aankondigde. Voor alle kin deren en de ouders was er een heerlijk geschept ijsje, wat bij een ieder goed smaakte. Daarna waren er nog cadeaus, o.a. van alle ouders, met nieuw speelgoed voor de groep, die de kinderen maar al te graag hielpen uitpakken. Ter afsluiting kregen alle kinderen nog een mooie ballon met een verrassingszakje mee naar huis. Voor informatie: kinderdagverblijf De Boskabouter, tel. 072-5112051. HEILOO - Jaarlijks gaan er vele jonge ren na het eindexamen een jaar naar het buitenland. De wereldomspannen de service clubs van Rotary helpen al heel lang jongeren bij hun verlangen om meer te leren van een andere cul tuur en taal. Z»o gaan er komend schooljaar wereldwijd meer dan 4000 jongeren met Rotary een jaar naar een ander land. Nederlandse Rotary clubs doen ook mee aan het high school jeugd uitwisse lingsprogramma. In het komend schooljaar gaan 60 jongeren met het einddiploma in hun zak toch weer naar een high school, maar dan in een vreemd land. Voor de mavo, havo en vwo'ers is het leren van de schoolstof in dat vreemde land niet het belangrijkste. Ze leren vooral de taal en de manier waarop de mensen met elkaar omgaan, ze doen mee aan alle mogelijke cultu rele uitingen en als dat zo uitkomt aan kerkelijke activiteiten. Ze leren soms plaatselijke dansen, kunstvormen of zelfs de beginselen van acupunctuur en meditatie. Gedachte achter de gastvrijheid Deze jongeren zijn een jaar de gast van een Rotary club in Azië, Australië, Zuid-, Midden- of Noord Amerika. De gedachte achter die gastvrijheid is, dat door jongeren van over de hele wereld met elkaar in contact te brengen, er acceptatie van culturen én wederzijds begrip bevorderd wordt. Het enorme netwerk van jongeren die hebben deel genomen aan uitwisselingsprogram ma's moet op de duur een vreedzamer wereld kunnen bewerkstelligen, is de gedachte. Er ontstaan vriendschappen voor het leven. Het is niet ongewoon datje dames en heren van zestig tegen komt die nog steeds contact hebben met de pleegouders waar ze ruim veer tigjaar geleden gastvrijheid genoten en met de leeftijdgenoten waarmee ze toen optrokken in dat verre land. Was vroeger vooral Noord-Amerika het land waarmee Nederlandse Rotary clubs uitwisselden, in de laatste jaren is er een enorme verbreding tot stand gekomen en zijn er, ook in ons gebied, vlot Japans of rap Braziliaans spreken de jonge mensen. Zo kan het u overko men op een hoge berg in Mexico een jongeman tegen te komen die u met een Fries accent in het Nederlands begroet, of dat u in Toronto in een win kel geholpen wordt door een meisje met een zwaar Zeeuws accent. Want, in ruil voor iedere Nederlander die een jaar naar het buitenland gaat, wordt in Nederland een jongere ont vangen. Deze zomer komen er zo'n 36 jongens en meisjes uit landen van het Noordelijk Halfrond naar Nederland. De jongeren van het Zuidelijk Halfrond komen in december. Dit jaar wordt in Heiloo de eerste opvang van dé Noordelijk Halfronden»'georgani seerd. Gedurende twee weken krijgen de jon geren les in onze taal en worden de (on)hebbelijkheden van onze omgangsvormen met ze doorgenomen. Inburgeringscursus De Rotaryclub Heiloo heeft op zich genomen deze inburgeringcursus te organiseren. Een aantal leden is druk bezig met de voorbereiding van alle facetten van de cursus. Dankzij genereuze gastvrijheid van het bestuur van het Trefpunt in Heiloo kunnen de jongelui daar les krijgen en mag het Trefpunt als uitvalsbasis wor den gebruikt voor alle buitenschoolse activiteiten. Er wordt ook fietsles gege ven en verkeersles want er komen tamelijk wat jongeren uit linksrijdende landen. Er wordt ze ook geleerd hoe ze op het station de vertrektijden kunnen aflezen en hoe ze pakjes kunnen laten versturen op het postkantoor. Er wordt ook geoefend in typisch Nederlandse begroetingen, (links beginnen en drie keer kussen) en in telefoneren en in boodschappen doen. Dat dat allemaal niet meevalt voor zo'n iémand uit Taiwan of Japan waar ze andere medeklinkers hebben dan in onze taal en waar lichamelijk contact in het openbaar hoogst ongebruikelijk is, dat spreekt. Selectie Als een criterium voor selectie bij de uitwisseling geldt onder andere dat de jongelui een behoorlijke beheersing van het Engels hebben. Maar elk jaar weer blijkt dat er jongeren komen die wel een beetje Engels kunnen lezen maar onze uitspraak niet verstaan en zelf nauwelijks het Engels beheersen. Gelukkig beschikt de Rotary club over cd-rom's waarin vanuit Chinees, Japans en noem maar op welke taal geoefend kan worden. Dat vereist het gebruik van computers. Gelukkig is dat iets wat de jongeren vaak beter kunnen dan de begeleiders. Zo leert de een iets aan de ander. De jongeren worden vanaf zondag 4 augustus tot zaterdag 17 augustus in Heiloo ontvangen in gastgezinnen waar ze het overdag geleerde ook kunnen oefenen en waar ze vertrouwd worden gemaakt met ons menu (geen driemaal daags bonen voor de Mexicanen of rijst voor de twee Indonesiërs) en met onze tafelmanieren. Een jaar lang niet met je handen eten maar met vork, mes en lepel, ze hebben het allemaal geleerd op een voorbereidingscursus in het land van herkomst; maar het blijft moeilijk. Onder een deken slapen als je uit zo'n tropisch warm land komt is ook vreemd. Dat alles komt dan over je heen als je tussen de 16 en 18 jaar oud bent en geselecteerd werd om als ambassadeur van je leeftijdgenoten je land in Nederland te vertegenwoordi gen. Trots Rotary Club Heiloo is er heel trots op dat de club een rol kan spelen in de eer ste kennismaking met ons land. Voor de huisvesting van een aantal jongeren wordt echter nog naar gastgezinnen gezocht-die het leuk vinden bij te dra gen aan de creatie van dat enorme net- werk van mensen van goede wil. Voor inlichtingen bel met Folkert Berghuis, tel. 072-5114943 of Arjen Geerling, tel 5152823. Ook komend schooljaar gaan er wereldwijd weer meer dan 4000 jongeren met Rotary een jaar naar een ander land. om te studeren. Lekker spelen 'en een ijsje happen tijdens de iering an het 5-jarig bestaan an KDV De Boskabouter, (foto MSP Ingezonden mededeling Velen van de duizenden Noord- Hollanders die de eerste twee weken van mei al genoten van een vakantie in het buitenland, kijken al weer uit naar de zogenoemde 'grote' vakantie. Van alle vakanties van Noord-Hollanders wordt 68% in het buitenland doorge bracht. De Toerkoop Reisburo Groep verzorgt op jaarbasis voor zo'n 1 mil joen Nederlanders een vakantie. Zij houden boekingscijfers en statistieken jaarlijks nauwlettend in gaten, om zodoende vakaptieaanbod voor de nabije toekomst af te kunnen s.temmen op de wensen v/n de klant. De statistische cijfers laten zien dat de reislustige Noord-Hollander die geboekt heeft, onder andere een voor keur heeft voor Griekenland (+5%) en Turkije (+9%). Maar. oök de verre bestemmingen in het algemeen trekken weer aan. Lag het percentage bij de vorige meting nog op -7%, nu is dat opgetrokken naar -4%. Zo kiest de rei ziger weer' steeds vaker voor een bezoek aan één van de Noord- Amerikaanse staten. De achterstand van -25% is inmiddels teruggebracht tot -19%. Ook bestemmingen als Costa Rica en het Mexicaanse Cancun leve ren hier hun bijdrage aan met respec tievelijk +50% en +34% ten opzichte van vorig jaar. Vliegreizen in het algemeen bevinden zich op het gelijke niveau van vorig jaar in deze periode. Het vliegtuig blijft, samen met de auto, het meest populai re vervoermiddel om op vakantie te gaan. Van alle zomerboekers pakt tot op heden 46% de auto naar favoriete vakantiebestemmingen als Italië, Spanje, België en natuurlijk Nederland. Hierdoor komt de autovakantie 3% hoger uit dan vorig jaar. Dit wordt mede ingegeven door het zeer uitge breide aanbod in bungalows, apparte menten en zelfs complete huizen. Deze accommodaties staan zeer overzichte lijk gerangschikt in de kleurrijke éigen auto brochures van de Toerkoop Reisburo's. Verder is het opvallend dat het aantal Nederlandse treinreizigers dat de komende zomer het station van Berlijn als eindbestemming kiest meer dan ver dubbelt tën opzichte van vorig jaar. Stedenreizen in het algemeen, per bus, auto, trein of vliegtuig, mogen zich ver heugen in een stijging van de belang stelling met 11% waarbij Barcelona de grootste stijger blijkt te zijn. Het bezoeken van andere landen, het kennismaken met andere culturen en het proeven van buitenlandse gerech ten lijkt de Noord-Hollander na eeu wen nog steeds in het bloed te zitten. Voor meer informatie over alle soorten vakanties kunt u bellen met tel. 0900- 8009 (0,10 p.m.) Werkdagen tot 21.00 uur, zaterdag en zondag tot 18.00 uur HEILOO - De bewoners van De Loet hebben onlangs, genoten van de spette rende musical 'De Verkiezing' opge voerd door groep 8 van de Benedictusschool. De bewoners kwa men uit het gehele huis, de verzorging was als vanouds, gezellig aan tafel met een kopje koffie, een musical in huis. De koning gaat men pensioen, zijn zoon wil tandarts worden en zijn doch ter profvoetballer. Diverse ministers bieden zich aan om hem op te volgen. De bewoners van De Loet zullen zich zeker aangesproken gevoeld hebben tot het verkiezingsprogramma 'Lang zaam aart - langzaam aan', geen jachten en jagen en een groot beddenplan of zullen zij kiezen voor gratis boodschap pen? Kortom: een zeer geslaagde mor gen waarin ouderen en kinderen heel erg hebben genoten van elkaar.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 8