Bewoners flat Vinkenbaan onaangenaam verrast door plaatsing van noodgebouw voor huisartsen Tr akantie! Joh Win o intratuin 0' 89 edri BORDEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Geslaagd/ gepromove afgestudeer gesloten van 14 juli tot 6 augustus (072)5351000 eli Redactieacquisitie en administratie: j) Drukkerij uitkijkpost bv 67e JAARGANG NO. 28 Geslaagd Geslaagd Afgestudeerd Afgestudeerd Afgestudeerd Ambtenarenplicht slaapcomfort Jongen aangehouden na reeks vernielingen VAN DER Ajania, hoogte 25 cm, voor binnen en buiten. Van 1,79 matrassen, bedbodems, waterbedden, slaapkamers en bedtextiel ms Rijksweg 127 Limmen 072 505 34 01 De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties:advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 022S 331020 (Rodi verspreiding bv) 10 JULI 2002 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (91 cent) (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden J L 3) O aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - De Vinkenbaan 2 in Heiloo. Tot voor kort wisten de bewoners van de flat aan de Vinkenbaan 4 tot en met 50 niet dat er überhaupt een nummer twee bestond. Tot de Woningstichting Heiloo op het grasveld voor de flat. wat door de bewoners zelf bijna liefkozend hun binnentuin wordt genoemd, een blok portakabins neerzette. Deze noodvoorziening, bestemd voor de tij delijke huisvesting van de huisartsen praktijk van huisartsen Sonja Voskuil en Gido van Bruggen, werd slechts twee dagen daarvoor, op 11 juni dooi de Woningstichting aangekondigd mid dels een kort briefje dat 's avonds in de brievenbus werd gegooid. De dag daar op begon men al met het afgraven van de grond en weer een aantal dagen later was de bebouwing op Vinkenbaan nummer twee een feit. Bouwvergunning Burgemeester en wethouders hebben toestemming gegeven voor de bouw via een tijdelijke ontheffing van het bestemmingsplan voor maximaal vijf jaar. Binnen die periode moet de definitieve nieuwbouw van de huisart senpraktijk. op het terrein van de Noordergeestkerk, worden gereali seerd. De bouwvergunning voor de noodhuisvesting werd op 4 juni. ver leend. met onder andere als voorwaar den dat de bouwwerken maximaal twee meter hoog zouden zijn en op minimaal tien meter afstand zouden staan van de flat aan de Vinkenbaan. Op de ^emeen- tepagina van deze krant werd op 15 mei melding gemaakt van de aanstaande bebouwing; een kort berichtje tussen de dakkapel-aanvragen en andere ver gunningaanvragen. te onduidelijk om de bewoners ongerust te maken, want gesitueerd op het niet bestaande adres Vinkenbaan 2. De paniek bij de bewo ners ontstond dan ook pas toen de graafmachines daadwerkelijk hun gras veld opreden. Bewoners De bewoners van Vinkenbaan 2 tot en met 24, die direct uitzicht hebben op de noodvoorziening, richtten meteen een actiecomité op. Gezamenlijk werd een brief opgesteld en verzonden naar het college van B&W, waarin de bewoners hun ongenoegen uitten over vooral de manier waarop er werd omgegaan met hun 'achtertuin'. Hans Redeker, Robbert Schuster en Patrick" Rupsam zijn drie van de flatbe woners die, zodra ze hun flat in- of uit komen direct worden geconfronteerd met de portakabins. Staande op de galerij voor hun flat demonstreren ze wat dat precies betekent. „Nu zijn de rolluiken, die-inmiddels door de huis artsen zijn aangebracht om enige priva cy te creeëren, dicht en zie je dus niet wat er in de praktijkruimtes gebeurt. Maar als de luiken overdag geopend zijn kijk je zo op de behandeltafel van de dokter. Als we een verrekijker zou den gebruiken, kan ik zo lezen welke medicijnen meneer Jansen krijgt voor geschreven en of mevrouw de Vries inderdaad zwanger is. Dat is voor ons een genante situatie, maar nog veel meer voor de patiënten van de huisart sen. Daarbij moet je je ook voorstellen dat niet iedere patiënt de huisarts lachend bezoekt of verlaat. Daar wor den wij dus mee ongevraagd mee geconfronteerd. Onze privacy is weg, maar ook de privacy van de patiënten wordt ernstig geschaad." Woningstichting Alhoewel dit een vervelende situatie is, is dit niet het grootste punt van frustra tie bij de bewoners. „Het ergste vinden wij de manier waarop zowel gemeente omgaat met haar bewoners als de Woningstichting omgaat met haar clienten: arrogant en laks. Naar aanleiding van onze eerste brief met bezwaren, werden we als actieco mité uitgenodigd door de Woningstichting voor een gesprek met de heer Greeuw en de heer van Dam. Na een hele uiteenzetting over bestuur lijke besluitvorming en andere ondui delijke bureaucratische onderwerpen, mochten we eindelijk onze vragen stel len. Zo wilden wij als bewoners graag weten wat onze rol was in de hele besluitvormingsprocedure en wat er gebeurt als blijkt dat definitieve nieuw bouw bij de Noordergeestkerk niet doorgaat. Tot onze verbazing leken de heren niet eens over de meeste proble men te hebben nagedacht, Iaat staan dat ze er van tevoren rekening mee hebben gehouden. Wel werd toegezegd dat onze servicekosten voor het onder- Huisartsen Na het gesprek met de Woningstichting zijn de bewoners gaan praten met de huisartsen. „Om duidelijk te maken dat onze actie absoluut niet tegen hen en hun patiënten is gericht, zij hebben hier tenslotte ook niet om gevraagd. We weten dat ook de huisartsen in een las tig parket zitten." De huisartsen moesten wel op zoek naar een andere locatie, omdat mevrouw Voskuil haar tijdelijke prak tijkruimte in zorgcentrum De Loet per 1 juli moest verlaten. Omdat ook huis arts van Bruggen al jaren op zoek is naar een geschikte praktijkruimte, besloten ze samen het initiatief te nemen tot een plan voor gezamenlijke huisvesting in een gezondheidscentrum met drie huisartsen, een fysiotherapeut, apotheek Heylo en het Rima (maat schappelijk werk). Woningstichting Heiloo en bouwbe drijf Teerenstra willen dat gezondheids centrum samen met dertig koopappar- Het uitzicht vanaf de galerij op de tijdelijke praktijkruimte: als je je best doet kun je zien welke medicijnen er worden voorgeschreven, (foto UKP) houd van de binnentuin zouden wor den verlaagd en dat de door ons gestel de vragen schriftelijk zouden worden beantwoord, wat inderdaad is gebeurd. Op onze vraag wat er gaat gebeuren als de permanente nieuwbouw van een huisartsenpraktijk c.q. gezondheidscen trum niet doorgaat, kr«egen we bijvoor beeld het antwoord dat de eenheden in dat geval zullen worden verwijderd en dat de huisartsén genoodzaakt zouden zijn een andere locatie te zoeken. Oftewel: de Woningstichting was er maar voor het gemak van uit gegaan dat niemand bezwaar zou hebben tegen de komst van de portakabins. Die konden in hun optiek best wel een paar jaar zonder problemen óp een wille keurig terrein staan. En als bewoners nu Wel zouden klagen? Ach, dat zien we dan wel weer. En als de nieuwbouw niet binnen de gestelde termijn zou kunnen worden gerealiseerd? Ach', dan moeten de huisartsen maar een andere locatie zoeken. Die houding, van onver schilligheid en ondeskundigheid, irri teert ons mateloos." tementen realiseren op de plek van de gereformeerde kerk, grenzend aan de Vinkenbaan De nieuwbouwplannen voor deze locatie zijn echter nog steeds in ontwikkeling, waardoor de huisart sen genoodzaakt waren een tijdelijk onderkomen te zoeken. Eén van de mogelijkheden die de huisartsen aan droegen was een leegstaand paviljoen op het terrein van Willibrord. Dit bleek echter geen optie, omdat ze, door het vertrek van de daar werkzaam zijnde huisartsen, ook gezondheidszorg aan de bewoners van Willibrord zouden moeten verlenen. Een tak van gespe cialiseerde zorgverlening waar de huis artsen geen van beide optimaal in thuis Zijn. Daarnaast wilden de huisartsen graag een tijdelijk onderkomen in de buurt van hun aanstaande permanente huisvesting; om de overlast voor de patiënten door locatiewisselingen zoveel mogelijk te beperken. Daardoor was een andere mogelijkheid een prak tijkruimte te betrekken in de vrijko mende eensgezinswoningen aan de Torenlaan en de Noordergceststraat. Echter ontbrak daar de mogelijkheid tot een gelijkvloerse ruimte, waardoor ook dit alternatief onuitvoerbaar was. ,De huisartsen begrijpen onze bezwa ren en geven zelf ook aan dat dit even min voor hen een ideale situatie is. Ook zij krijgen veel klachten van patiënten die zich bekeken voelen door de flatbe woners. Daarom hebben we een brief naar al onze medebewoners gestuurd dat we niet willen dat ze hun ongeb ogen kenbaar maken aan de bezoekers van de huisartsenpraktijk. Het is niet de bedoeling dat de huisartsen de hele dag worden geconfronteerd met èn de klachten van hun patiënten èn die van de flatbewoners. Omdat ook zij con structief bezig zijn in het zoeken naar een mogelijke oplossing, zijn wij meer dan bereid hén zo min te belasten in onze strijd tegen de portakabins." Gemeente Ook op de houding van de gemeente ten opzichte van de bewoners is het een en ander op te merken. „We zijn niet geïnformeerd, behalve die summiere melding in de Uitkijkpost over bebou wing op een niet bestaand adres, waar door wij dachten dat ze zeker het par keerterrein naast de flat bedoelden. Pas nadat wij met bezwaren kwamen, kre gen we inzicht in dossiers en werden we uitgenodigd voor een gesprek dat op 3 juli plaatsvond. In dat gesprek werden we behoorlijk respectloos behandeld. Alsof we een stelletje opstandige pubers waren." Een van de eerste acties was bij de poli tie melding maken van een strafbaar feit in het kader van de milieuwetge ving. „Bij de aanvraag voor de bouw vergunning hoort een bijlage waarin staat vermeld dat de grond van onze binnentuin licht verontreinigd is. Nu ligt er dus al weken een hoop van die grond open en bloot op het terrein, wat voor ons reden was om daarvan aangifte te doen bij de politie. Daarnaast hebben we de pers ingescha keld en zijn we ons vast gaan bijten in de dossiers, op zoek naar alle mogelijke manieren om de cabines weg te krij gen." t „Naar aanleiding van het gesprek met de gemeente kregen we een brief van de heer Daas, waarin de toon gelukkig was veranderd van arrogant naar begripvol. In die brief gaf de wethouder aan dat hij zijn best wil doen om een mogelijke oplossing te zoeken, samen met ons en met de huisartsen, en geeft hij toe dat de communicatie met ons slecht was en dat de wijze van publica tie ongelukkig was." Verlengstuk van de flat De bewoners zullen op aanraden van wethouder Daas alsnog bezwaar tegen de vergunningverlening indienen, waarna na de vakantieperiode de mogelijkheden zullen worden bekeken voor verplaatsing- van de cabines. Volgens de bewoners had deze hele situatie echter kunnen worden voorko men. „Wij hebben ook helemaal geen zin om de recalcitrante flatbewoners uit te hangen. Alhoewel we door deze situ atie als flatbewoners een nog hechtere gemeenschap zijn geworden, vreet het natuurlijk energie. Wij hebben ook gewoon een vaste baan waar we het druk mee hebben. Daarom willen we *s avonds, en dan natuurlijk vooral in de zomer, gewoon kunnen genieten van onze tuin. Je moet niet vergeten dat deze flatjes bestaan uit slechts twee kamers, waardoor dé tuin een verleng stuk van je woonruimte is." „Als wc eerder en op correcte wijze waren geïnformeerd over de precieze locatie van hel noodgebouw, hadden we natuurlijk meteen een bezwaar schrift ingediend. Nu werden we gewoon genegeerd. Men heeft onder schat door te denken dat wij dit wel zouden pikken. Doordal men ons niet heelt betrokken bij de plannen is het vertrouwen tussen overheid en burger geschonden." HEILOO - Onze plaatsgenoot Lars Ursem is aan de Haarlem Businesschool geslaagd voor zijn H.B.O.-diploma Economie en Logistiek. HEILOO - Onlangs is onze plaatsge noot Margreet Bark post hbo afgestu deerd als Mondverzorgende voor Volwassenen bij de afdeling Preventieve en Curatieve Tandheel kunde te Nijmegen. HEILOO - Op 9 juli is onze plaatsge- note, Aimee de Cloedt, afgestudeerd aan de Hogeschool Haarlem in de rich ting management, economie en recht. HEILOO - Onze plaatsgenoot Quirijn de Vries is afgestudeerd aan de Hogeschool Haarlem in de richting logistiek en economie. HEILOO - Thomas Sengers is afgestu deerd voor klassiek piano aan het con servatorium van de Hogeschool Alkmaar. De redactie behoudt zich het recht voor om inge zonden brieven niet te plaatsen. De Uitkijkpost is een neutrale krant en kiest geen partij, dus ook niet voor politieke partijen. De redactie hanteert een richtlijn van 350 woorden per ingezonden brief. De- inhoud moet betrekking hebben op een actueel onderwerp in het verspreidingsgebied van deze krant. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Nog voor dal mijn .oudste dochter op zich zelf ging wonen, was haar kamer al door de jongste van de drie gearres teerd. Het kamertje had wel eerst een opknapbeurlje nodig. Dus een nieuw behangetje, nieuw stukje vloerbedek king, gordijntjes en een lik verf en de kamer was weer als nieuw. De deur van de kamer was door de vorige bewoon ster zo bewerkt dat er zeker twaalf lagen veil voor nodig waren om de deur niet tegen de rest te laten afste ken. Dus maar een nieuwe bij de Doe- Het-Zelf gehaald. Om de gemeenterei niging ter wille te zijn ben ik met de oude vloerbedekking, een gordijnrail en c|e oude deur naar de gemeentewerf gegaan om dit even te dumpen. Dat had je gedacht. Dé vloerbedekking en gordijnrail, waren geen punt. maar de deur was volgens de betreffende ambtenaar bouwafval. Ik was stom ver baasd en hij heeft helemaal gelijk, vol gens de voorschriften. Maar ik ben geen aannemer die met een stuk of wat deuren uit een gerenoveerd huis komt. Ik kom zo'n kartonnen deur brengen als al val wat niet in de grijze container past. Op de terugweg met de deur ach ter in mijn aanhangwagenlje was mijn eerste gedachte de deur bij liet gemeentehuis neer te zetten met een keurig briefje erop. Ik zal wel niet de eerste zijn met deze gedachte, je doet het niet. maar zo kweek je dus zwerfafval. Op advies van de gemeen lew erfambte naar is de deur dus in vier stukken alsnog in de grijze container gegaan. Wat wil ik hier nu mee bereiken; dal de richtlijnen betreffende het grof afval voor de beta lende burger eventjes soepeler gehan teerd worden, dat scheelt een hoop ergernis, zwerfafval en de gèmeenle- werfamblcnaren zijn een stuk beter gemutst. Lock Brinkman I k'ilnn De noodhuisvesting van de huisartsenpraktijk slaat op minder dan tien meter afstand van de flat aan de Vinkenbaan. (foto UKP) HEILOO - In de nacht van zaterdag op zondag werd een 17-jarige jongen uits Heiloo aangehouden op de Breedelaan. Kort daarvoor hadden getuigen gezien dat hij, samen met nog een andere jongen, een aantal vernie lingen hadden gepleegd bij de spoor wegovergang ter hoogte van het sta tion. Toen de politie ter plaatse kwam kozen de jongens het hazenpad. Korte tijd later werden de twee gesignaleerd op de Breedelaan waarna een van hen kon worden aangehouden. De andere wist te ontkomen. In de omgeving van het station bleken vijf overwegbomen te zijn afgebroken. Make aar sinds 1933 www.vanderborden.nl HET GROENE WARENHUIS v c -O Heiloo, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond. B SEr maandag gesloten vrijdagavond geopend HEILOO - Tally-ho is een begrip in Heiloo en omstreken. De fraaie kle dingzaak tegenover de Witte Kerk wordt bezocht door jong en oud. De eerste Tally-ho winkel werd geopend in 1966 in Bergen. Het was een van de eerste boetieks in Nederland. De mode werd toentertijd nog vanuit Parijs gehaald met een kleine be stelauto. Inmiddels zijn er filial en in Hoorn (1968), Heiloo (1979), Alkmaar (2001) en is er dit jaar een tweede filiaal in Hoorn geopend. Tally-ho dankt haar naam aan de vossenjacht. Wanneer men tijdens deze jacht een vos signaleert roept men TALLY-HO V Inmiddels wordt de collectie van Tally-ho al lang niet meer in Parijs gehaald, en bestaat deze uit merken als Esprit, EDC, ln-wear, Turnover, Jakpot, Corel en King Loui. De winkel in Heiloo wordt sinds 7 jaar geleid door Marit Sanders. Zij is zeer enthousiast over haar adviserende rol naar de klanten. „Tally-ho krijgt elke maand nieuwe kleding binnen, zo is er voor de klanten altijd wat leuks te zien. Bovendien zijn de medewerkers op de hoogte van de nieuwste mode en de laatste trends. Kleding voor de aankomende winter wordt nu al aan geleverd en het ziet er heel leuk uit", licht zij alvast een tipje van de sluier op. Zij straalt: „Het is een afwisse lende baan, geen dag is hetzelfde. Het is heerlijk om weer een doos te ope nen en te zien wal voor moors er is binnengekomen!" Accessoires Klanten kunnen overigens niet alleen voor kleding terecht bij Tally-ho. Ook tassen, sieraden en andere acces soires zijn verkrijgbaar. De kledingzaak heeft veel vaste klanten. De medewerkers Renata, Annelies, Kim en Maartje geven hun I In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 51851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Inde lanmelding graag duidelijk uw gegevens ver melden. cliëntèle graag een passend kle dingadvies, en dat wordt zichtbaar gewaardeerd. Boven de winkel heeft Barbara Bontje een gezellig kantoor ingericht. Daar werkt ze met haar ouders Kees en Marta Bontje. Barbara verzorgt de inkoop, haar vader bemoeit zich hoofdzakelijk met de grote lijnen bemoeit en moeder Marta is verant woordelijk voor de administratie. In de toekomst zal Barbara de Tally-ho filialen overnemen. De eerste zaak werd door haar oma opgezet in Bergen, waarna Kees de zaak voortzette. Straks staat dus de derde generatie Bontje aan het roer van de succesvolle Tally-ho zaken. In Almaar wordt momenteel druk aan een nieuwe zaak gebouwd, die aan het einde van dit jaar enkele deuren verder dan de huidige zaak aan de Laat te vinden zal zijn. Prijsbewust door komst euro Hoewel sinds de invoering van de euro de prijzen de pan uit lijken te rijzen, heeft Tally-ho geen last van gebrek aan belangstelling. Barbara: „Mensen kopen evengoed wel als zij iets leuk vinden. Je merkt echter wel dat de klanten prijsbewuster zijn. Zij zijn bezig de eurobedragen om te rekenen naar de vertrouwde gulden, en vragen zich af Óf zij vroeger ook zoyii bedrag moesten neertellen. We moeten er dus wel harder voor knokken om iets te verkopen." Marit vult haar aan: „Je hoort overal klachten over de dure euro. Zelf heb ik dit gevoel ook als ik boodschappen doe. Toch zijn de bedragen bij ons niet extreem omhoog gegaan. Een merk als Esprit zet bijvoorbeeld het bedrag zelfs exact omgerekend op het prijskaartje. Ook de centen wor den daarbij niet naar boven of bene den afgerond, zodat je wel eens vreemde bedragen op het kaartje tegenkomt." Barbara Bontje en Marit Sanders helpen u graag bij de keuze van mooie kleding en leuke accessoires.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1