Jaarlijkse familiedag van Europa Kinderhulp grandioos succes r of noq minder I Stralende koppies en tevreden organisatoren edfi eli BORDEN Heiloo van Noord naar Zuid 40, NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN (072)5351000 Nu verkrijgbaar aan de rukl en bij Boekhandel Deutekom verkrijgbaar voor 15,00 24 JULI 2002 J Drukkerij uitkijkpost bv 67e JAARGANG NO. 30 Familiedag bij Europa Kinderhulp, (foto UKP) De kinderen konden zich heerlijk uitleven op het springkussen van Europa Kinderhulp. foto UKP) Afgestudeerd Aanrijding met letsel Bouwkundige aanpassing Radboudschool Midzomeractieweken bij bibliotheek Heiloo Grootouder/kleinkind activiteit in het Trefpunt Vechtpartijen Buiten zingdag voor 50-plus Stationsweg 85 Heiloo Geesterduin 54 Castricum Parkeerverbod rondom Radboudschool en Springschans Senioren vakantieweek Diaconale Reiscommissie Wijziging aanvangstijden Circus Renz in Heiloo 'Oude dorpsgezichten van Heiloo' Brief naar B&W Het boek bevat 80 oude afbeeldingen van Heiloo, en zijn voorzien van tekst, verzorgd door de vereniging 'Oud Heiloo'. Tevens kunnen de gereserveerde exemplaren worden afgehaald Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 - 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB'Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (91 cent) (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden p» n aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! BAKKUM - Op zaterdag 20 juli was het zover: de jaarlijkse familiedag van de Stichting Europa Kinderhulp. Deze stichting bezorgt vele kansarme kinde ren uit Europa een onvergetelijke vakantie bij Nederlandse gastgezinnen. Het gaat om kinderen die het thuis moeilijk hebben. Eén keer per jaar organiseert Europa Kinderhulp een dag waarop alle gastgezinnen met eigen en gastkinderen bij elkaar komen. Kinderen, groot en klein kunnen zich op deze dag vermaken en de gastou ders hebben de gelegenheid om met elkaar of met medewerkers van Europa Kinderhulp te praten. De familiedag vond plaats op het ter rein van psychiatrisch ziekenhuis Duin en Bosch. Het werd een stralende dag in meerdere opzichten. De zon liet zich van haar beste kant zien en de kinderen straalden van plezier. Dal het weer zo goed was was maar goed ook, want tal loze buitenactiviteiten waren opgezet op het grote sportveld in Bakkum. Zo waren er een springkussen, reuzen- glijbaan, zweefmolen, kon men een ^Vatergevecht houden, er werd geschminkt en de kinderen konden allerlei spelletjes doen. Drie weken vakantie Voorzitter Pedro Smit sprak rond tien uur de gastouders en hun 'kroost' toe. Met een ruk aan het toegangslint was de dag geopend en konden kinderen en ouders naar hartelust plezier maken. Een ectoje down vrolijkte de boel op en wist m^fligeen een verfrissende groet te bezorgen. Eén van de organisatoren is Jolanda Langedijk. Zij doet de PR voor-Europa Kinderhulp, regio Noord-Holland. Jolanda vertelt enthousiast: „Dit is de derde keer dat de regio NH de familie dag organiseert. We zijn heel blij dat we wederom op het terrein van Duin en Bosch terecht kunnen. Er is altijd een hoop blijdschap tijdens deze dag, de kinderen en ouders hebben zoveel ple zier. Ik heb zelf ook twee gastkinde ren." 3 ;£*4V,/ plaatsen. Dan moet jë ze al een beetje kennen." Samenwerking met bedrijfsleven De motor achter deze familiedag'is een aantal Noord-Hollandse bedrijven. Een tiental medewerkers van deze bedrijven die een managementtraining volgen hadden als opdracht een project op te zetten met een maatschappelijk doel. Miranda Verhage is één van die medewerkers. Miranda vertelt vol overgave hoe dat in zijn werk ging: „Het gaat om verschil lende bedrijven. Zij hebben mensen ingezet die 3 maanden gewerkt hebben aan een draaiboek voor de familiedag. Dat draaiboek bieden we dan ook aan het eind ;aan. Zo kan Europa Kinderhulp de komende jaren verder. We hebben zelf sponsors gezocht en hebben natuurlijk eerst aangeklopt bij onze eigen bazen. Vele bedrijven heb ben meegedaan. Van dat geld konden Op de vraag waar en waarom de kinde ren naar Nederland komen, antwoordt Jolanda: „Deze kinderen hebben het thuis niet breed. Ze komen uit sociaal economisch zwakkere gezinnen en er is dan geen geld voor vakantie. Ze komen dan uit Frankrijk, Duitsland, Oosten rijk, Engeland, maar ook uit Nederland zelf 3 weken in huis bij een Nederlands gezin. Sommigen komen meerdere jaren naar hetzelfde gezin. Organisaties als het Rode Kruis en het Leger des Heils screenen de kinderen,en gastge zinnen. Ze moeten wel aan bepaalde voorwaarden voldoen. De leeftijd van de kinderen ligt tussen de 6 en 12 jaar wanneer ze voor de eerste keer komen. Als ze vaker komen dan loopt het op tot 15 jaar. Want je kunt pubers niet meteen de eerste keer in een gastgezin we het mooie zwembad, springkussen en de reuzenglijbaan huren. Verder zijn er vandaag heel veel vrijwilligers en ook gastouders helpen mee. De gastou ders die komen betalen zelf E 2,- per persoon voor de familiedag. We vonden het allemaal geweldig om eraan gewerkt te hebben!" E rvaringen van gastouders Natuurlijk was de Uitkijkpost ook nieuwsgierig naar de ervaringen van gastouders die soms voor een periode van 3 weken een totaal vreemd kind in huis halen. Daarover vertelde de fami lie Stam uit 't Veld in de Kop van Noord-Holland. „Wij hebben nu voor het vierde jaar een meisje uit Frankrijk, Mélissa. Ze is 11 jaar en komt uit Lille. Ze is met HEILOO - Plaatsgenoot Ruben Aldewereld is afgestudeerd aan de Hogeschool van Amsterdam opl. Bedrijfskundige Informatica. HEILOO - Op dinsdag 16 juli omst reeks 16.00 uur raakte een 43-jarige man uit Heerhugowaard gewond bij een eenzijdig ongeval op de Vennewatersweg te Heiloo. De man reed daar in een personenauto en raak te door onbekende oorzaak tegen een zuil op de middengeleider. Vervolgens raakte hij ook nog een lantarenpaal en een andere zuil. De man moest voor onderzoek worden overgebracht naar het Medisch Centrum te Alkmaar. Hij verklaarde vermoedelijk een black-out te hebben gehad door vermoeidheid. HEILOO - Het college van B&W heeft overeenkomstig het advies van de afde ling Welzijn besloten akkoord te gan met het gewijzigde plan voor de uit breiding c.q. bouwkundige aanpassing van de St. Radboudschool voor basis onderwijs. Met het besluit van de Stichting Kaprion om het uit eigen mid delen gefinancierde lokaal als perma nent lokaal in te brengen, verklaart het bestuur dat de Raboudschool 12 loka len in de bekostiging heeft (elf perma nente lokalen en één tijdelijk lokaal) en als zodanig ook voor twaalf groepen huisvesting biedt. Het beschikbaar gestelde krediet blijft gehandhaafd op E 749.191 (f 1.650.000,-) Kerst ook bij ons geweest. Als hel kind éri het gezin dat wil, kan dat. We heb ben zelf twee dochters van 8 en 11 jaar. Ze kunnen het goed vinden met Mélissa. We leren Mélissa al wat beter kennen, Ze komt uit een milieu waar het heel gewoon is dat meisjes op hun 18de, 19de trouwen en kinderen krij gen. Haar oma was ook al zwanger op haar 17de. Mélissa vindt ons dan ook al heel oud, terwijl we begin 40 zijn. We merken ook wel dat Mélissa soms een leugentje vertelt om 'er bij te horen'. Zo vertelt ze rustig dat ze bij haar thuis drie videorecorders hebben. Als je er dan op doorvraagt is het helemaal niet zo. Die mensen hebben echt niet veel geld. Ook viel hot -ons op dat ze haar zusjes die ook in Nederland bij andere gastgezinnen op vakantie waren niet echt miste. Bij de terugtocht met de bus zagen ze elkaar niet eens staan, bij wijze van spreken!" De familiedag van Europa Kinderhulp regio Noord-Holland mag met 350 bezoekers een groot succes genoemd worden en de organisatoren zijn dan ook vast van plan komende jaren weer een familiedag op touw te zetten. HEILOO - Tijdens de periode 24 juli - 3 augustus kunnen leden van de biblio theek Heiloo, die nietop vakantie zijn, profiteren van flink wat voordeel. Tijdens deze periode geldt voor zowel cd's, video's als cd-rom's: 2 halen, 1 betalen. Verkoop afgeschreven materialen Op vrijdag 26 juli houdt de openbare bibliotheek Heiloo weer een verkoop van afgeschreven materialen. De ver koop vindt plaats in de hal van de bibli otheek, van 15.00 tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.30 uur. Zowel ks middags als 's avonds worden jeugd- en volwas senenboeken, cd's, tijdschriften enz. verkocht. Opvallend bij deze verkoop i,s het zeer grote aantal informatieve boeken en cd-rom's. Daarnaast is ook het aanbod van romans en Engelstalige literatuur weer groot. De prijzen zijn: jeugdboek E 0,70, volwassenen bock E '1,40 en cd's E 1,20 of E 2,40. HEILOO - Op woensdag 31 juli kunt u in het Trefpunt terecht voor de, inmid dels bekende, grootouder/kleinkind middag in het Trefpunt, Abraham du Boishof 2. Docente Evi Velders bege leidt weer een middag vol dans, muziek en knutselen. Het thema is deze keer ballonnen. De activiteit duurt van 10.00 tot 12.00 uur en de kosten zijn 2.50 euro voor 1 grootouder en 1 kleinkind. Elk extra kind is 1 euro. U hoeft zich niet van tevoren aan te melden. Voor inlor- matie kunt u bellen met Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072»-5331297. ALKMAAR/HEILOO J Bij een vecht partij tussen twee groepen rond 02.00 uur op het Waagplcin, heeft de politic zaterdag drie verdachten aangehouden. Twee van hen zijn mannen van 23 en 24 jaar oud uit Heiloo. De derde is een 21- jarige man uit Alkmaar. Omdat de ver dachten zich verzetten tegen hun aan houding, maakte de politie gebruik van een surveillancehond in. Deze beet de 24-jarige Heilooënaar in zijn arm. De verdachte heeft zich voor de wond laten behandelen in het MCA. Er is (nog) geen aangifte gedaan door moge lijke slachtoffers van de vechtpartij. I B HEILOO - Rob Oostindiën hoorde drie maanden geleden dat de Timmerfabriek de Haas op het industrieterrein Oosterzij in Heiloo zou gaan sluiten omdat de eigenaar het niet meer zag zittent Een gouden kansvond hijmaar er moest wel het een en ander gebeuren voor hij deze weliswaar mooiemaar onzekere kans kon pakken. Ten eerste werkte ik al bijna 22 jaar bij de Hoogovens wat betekende dat ik een vast inko men had en natuurlijk veel zekerheid qua sociale voorzieningen. Ten twee de had ik niet zomaar een gigantisch bedrag op de bank staan waarmee ik de fabriek kon kópen." Een kennis van Rob bood vervolgens aan het bedrijf te kopen, zodat Rob het kon runnen en in een soort leaseformule de machines, het personeel en het klantenbestand over kon nemen. Ondanks het feit dat Rob slechts één dag de tijd kreeg om na te denken, besloot hij onmiddellijk zijn baan bij de Hoogovens op te zeggen en voor de Timmerfabriek te gaan. Maar zonder de steun en het begrip van mijn gezin, dat natuurlijk ook een stuk zekerheid verloorhad ik het niet gedaan. Zij zeiden meteen: Niet lullen, gewoon doen!" „We zijn meteen begonnen met het opruimen van magazijn en werkruim te, ik heb contact opgenomen met alle klanten uit het bestand om me voor te stellen en ik heb de naam ver anderd in Timmerfabriek Heiloo. Ik wilde de naam nagenoeg hetzelfde houden, maar in plaats van de Haas heb ik er Heiloo van gemaakt. Mijn zwager Max Smit heeft een reclame studio in Purmerend. studio Max. en die heeft het logo van mijn klusbe- drijfje R.O. zo aangepast dat het nog op het oude lijkt, maar tegelijkertijd een hele nieuwe uitstraling heeft gekregen. Zo sla ik twee vliegen in een klap: ik ben nog steeds, herken baar voor de vaste klanten van R.O. en ook voor de klanten van de tim merfabriek is veel hetzelfde gebleven zoals het personeel, de locatie en gedeeltelijk de naam". Klusbedrijfje Voordat hij bij de Hoogovens ging werken, werkte Rob jarenlang in de bouw. Toen er in 1981 een slechte periode aanbrak in deze sector, besloot hij op zoek te gaan naar een andere baan. Omdat hij bij de Hoogovens in ploegendiensten werk te, bleef er tijd over om te klussen. Onder de naam R.O. Service, Montage en Onderhoud, runde hij een soort freelance klusbedrijf waar hij twee jaar lang 'het beleg op de boterham' mee verdiende. Doordat hij ook wel eens door de Haas werd ingehuurd kende hij het bedrijf rede lijk goed en door zijn ervaring met In deze rubriek wurdt wekelijks gratis, een arrfer bedrijf in bet verspreidings gebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. zijn eigen bedrijfje, wist hij wel wat hem boven het hoofd hing toen hij de timmerfabriek overnam. Kennis, expertise en vakmanschap Rob ziet de toekomst van zijn tim merfabriek rooskleurig in. „Ik heb een goedlopend bedrijf overgenomen met veel vaste klanten en klanten die ik zelf heb meegenomen. Ik merk dat ik nu al een goede naam heb als het gaat om de service die wij verlenen en om het feit dat voor ons eigenlijk niks te gek is. Zo hebben we laatst een grenen kast voor een klant gebouwd. De kast moest in een bovenwoning komen te staan, dus moest het uit verschillende delen opgebouwd kunnen worden. Samen met de klant hebben we vervolgens tekeningen gemaakt en uiteindelijk hebben^ we een prachtige kast gemaakt. Ook kwam laatst iemand bij ons met een tékening van een zelf ontworpen voordeur. Of wij dat kon den maken. Natuurlijk kunnen we dat. Ook al z,ijn we vooral gespeciali seerd in ramen, kozijnen, deuren en trappen, ik durf wel te beweren dat we eigenlijk alles op het gebied van hout kunnen en willen maken." De trappenmakerij is een apart bedrijfje in het bedrijf, gerund door de 66-jarige Henk Heinnen. „Een enorme vakman op het gebied van trappen. Wat zijn ogen zien maken zijn handen, die man kan.alles!" Daarnaast zorgen vaste medewerker Manfred van Nassau en ondersteu nende kracht Dick Lute voor een solide basis van het timmerbedrijf. „Samen met het personeel, die me meteen hebben geaccepteerd en die er net zo voor gaan als ik. en met mijn gezin als steunpilaar, weet ik dat het mogelijk is dit bedrijf succesvol te maken zodat ik nooit hoef te denken: Zat ik nog maar lekker bij de Hoogovens..." Opvolging Ook qua opvolging ziet Rob de toe komst zonnig tegemoet. Zijn zoon Mike komt nu al regelmatig in het bedrijf helpen en zal straks ook zijn stage lopen in de timmerfabriek. Zijn vrouw is druk bezig met het volgen van een cursus administratie en doch ter Chantal wil over een paar jaar best papa's secretaresse worden. „Dan staat er over een paar jaar Timmerfabriek Heiloo en vrouw en zoon en dochter op de gevel", lacht Rob. Timmerfabriek Heiloo vindt u aan de Handelsweg 24 in Heiloo, tel. 072- 5332306, fax. 072-5339762. Rob Oostindiën is op dit moment aan het genieten van een welverdiende vakantie, maar u kunt vanaf maandag 29 juli weer bij hem en zijn medewer kers terecht. Rob Oostindiën met zijn kinderen Chantal en Mike en medewerker Manfred van Nassau. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN HEILOO - Op donderdag 8 augustus van 14.00 tot 16.00 uur zingt dc Stichting Ouderenwerk bij de Kattenberg. Mocht de zon het laten afweten, dan wordt gezongen in het Trefpunt. Verzamelen kan bij mooi weer bij de Kattenberg in het Heilooër Bos en bij slecht weer in het Trefpunt. Het meezingen kost 3,50 euro (inclusief drinken). Vaste zangers van de Fifty Singers zijn gratis. U hoeft zich niet van tevoren aan te melden. Voor informatie kunt u bellen met Stichting Oude renwerk Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - Conform het advies van het ingenieursbureau hebben burgemees ter A. den Boon en wethouders J. Daas, R. Opdam en R. Bos ingestemd met het voornemen om overdag op werkdagen een parkeerverbod in te voeren op de Breedelaan (westelijke deel), Molen weg, Schoutsenlaan en Wilgenlaan. Dit voornemen wordt gepubliceerd waarna iedereen zijn of haar zienswijze binnen vier weken kenbaar kan maken. Op basis van de binnengekomen zienswij zen wordt bekeken of definitief het besluit van invoering zal worden geno men. REGIO - De Diaconale Reiscommissie (DIRK) heeft deze zomer een vakantie voorbereid van 3 tot en met 10 augus tus in Oosterhessëlen (Drenthe). Men verblijft in een comfortabele accommo datie met vol pension. Gedurende deze week worden uitstapjes in de omgeving gemaakt en de avonden worden op een leuke manier gevuld, tevens is er ook gelegenheid voor eigen initiatief. De diaconale reiscommissie gaat uit van de Gereformeerde- en Hervormdediaconieën in Castricum- Heiloo-Limmen. De kosten voor deze reis komen op plm. 400 euro. Mocht u zin hebben in een onbezorgde week. dan kunt u contact opnemen met R.H. van Gorkum. Vrieswijk 29, 1852 VB Heiloo, tel. 072-5333214, of J. ter Maat, Laan van Albertshoeve 126, 1902 PS Castricum, tel. 0251-656047. HEILOO - Vorige week berichtte dc Uitkijkpost al dat Circus Renz Heiloo deze week in Heiloo zal staan. Er is echter een wijziging doorgegeven in de openingstijden: Het circus staat van 21 tot 28 juli op het evenemententerrein Noorderneg. De voorstellingen zijn op woensdag avond 24 juli, aanvang 19.00 uur, don derdag 25 juli, aanvang 19.00 uur, vrij dag 26 juli, aanvang 19.00, zaterdag 27 juli, aanvang 15.00 uur en 19.00 uur, en zondag 28 juli aanvang 14.00 uur. De prijzen zijn vanaf E 12,- tot E 25,- voor volwassenen en van E 10,- tot E 22,- voor kinderen. Circus Renz Berlin is een gezéllige familiecircus met vier olifanten ind. 25 paarden, 15 kamelen, honden, clowns, acrobaten, jongleurs, kortom een circus voor jong en oud. vanderborden NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN HEILOO - De samenwerkende Bonden van Ouderen ANBO en KBO afdeling Heiloo hebben in een brief naar hel college van Burgemeester en Wethouders en aan de Gemeenteraad hun verontrusting uitgesproken over het advies inzake de Seniorenraad zoals vermeld in het adviesrapport commissiestelsel om de raad op te hef fen. De bonden benadrukken in deze brief het belang van de Seniorenraad voor de ouderen van Heiloo. Zij doen een dringend beroep op het College en de Raad om de Seniorenraad als geza menlijke commissie in stand te houden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1