Kinderdagverblijf Villa Lilla is opgeleverd De Egmonden Expositie expressionisme Bergense School Leuke kinderactiviteiten op Broeker Veiling dSSSfe. ierenbescherming eiQeen nderQe Week AodHbuUn Hamoud Kerkdiensten AFWEZIG Akkoord over windmolenpark Man in rolstoel aangereden Ook het interieur van Villa Lilla ziet er prima uit. Alcoholcontrole Aangehouden met alcohol op Diefstal auto Diefstal auto m - lilll1 i wmm JNMflflMi Noord-Hollands Expressionisme en de schilders van de Bergense School exposeren t/m 22 september hun werk. Polderlandschap op de schop KOOK verkoop PWN stapt over op een nieuwe watermeter Agenda Sporthal Het Vennewater 08.45-15.30 19.30-22.30 08.30-15.30 Scholen Scholen Schoolgym Schoolgym Zwembad Het Baafje UITKIJKPOST - 24 JULI 2002 - PAGINA 2 uitsluitend volgens Doktersdiensten Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloó, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en iq het weekend tel: 072-5180618. Apotheken Sibilo, Pastoor van Muijenweg 17, tel. 5330200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur. Heylo, Stationsweg 53, tel. 5331070, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur, za 09.00 tot 17.00 uur. Ypestein, De Krommcrt 14, tel. 5340200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur, za 11.00 tot 15.00 uur. Voor spoedgevallen is de Regionale Spoedapotheek 's avonds. 's nachts en in het weekend bereikbaar, locatie De Hoef, van Ostadelaan 248 te Alkmaar, tel. 5143060. Verloskundige J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Heiloo, tel. 5337531 (volgens afspraak). Tandartsen Doorkiesnummer van de tandarts- dienst bij spoedgevallen: tel. 5123889. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 5331606 (Commandeurslaan 1). Spreekuur werkdagen 10.30-11.30 en 18.00 19.00 uur. zaterdag van 11.00- 12.00 uur. Dierenkliniek De Kapel, J.A. de Ridder, Runxpultcweg 24, Hei Ioo Behandeling afspraak. Dierenkliniek De Kattenberg. Westerweg 125. Heiloo, tel. 5340550. Spreekuur werkdagen 13.30-14.30 uur, zaterdag 10.00 11.00 uur en volgens afspraak. Stichting Regionale Thuiszorg Ampèrestraat 21, 1817 DE Alkmaar. Ui. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen in de week). Thuis^orgwinkel: Geert Groteplein 8, 1813 BM Alkmaar, tel. 5199265, geopend ma t/m vr van 10.00 tot 17.30 uur en za van 14.00 tot 17.00 uur. Gezondheidswijzen Hertog Aalbrechtweg 5,1800 GH Alkmaar, tel. 5199214. Artsenlaboratorium Troinbosedienst (Starlet) De prikpunten van Starlet in Heiloo zijn: Overkerck. Stationsweg 92c, werk dagen van 08.00 tot 08.30 uur. De Loet, De Loet 1, werkdagen van 09.00 tot 9.15 uur en vanaf 2 januari De Smetkliniek (Willibrord), Kennemer- straatweg 464. maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 9.30 uur. Uitvaartverzorging Capella Uitvaartverzorging Heiloo eo, Henny Stoop, tel. 5320345. Uitvaartverzorging Heiloo, tel. 072- 5115238. Algemene informatie: 072-5332879 Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106 Knaagdieren: 072-5119998 Honden en katten Akersloot: 0251 - 310079 Asiel: 072-5114861 Dierenambulance Noord- Kennemerland: 072-5150173 (alarm) en 072-5150085 (informatie) Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Kids for animals: 072-5336180 Inspectie: 072-5337280 Vermist Witte poes, grijs op de kop, grijze staart en grote grijze vlek op de rug. met vlooienband, 14 jr. Binnenhof. Heiloo. Perzische poes, wildkleur bruin, tat.nr. AX 113,4 jr. Kloosterhof, Heiloo. Gevonden Bruinzwart cypers poesje, lichte kin, lichtbruin tussen de achterpoten. Kennemerstraatweg bij rotonde Vennewatersweg, Heiloo. Rode'Perzische poes, Ewisweg, Heiloo. Cyperse kater met zwcTrte voetjes, Kennemerstraatweg bij Willibrord. Heiloo. Schildpadpoes, wit neusje en befje, voor witte voetjes, achter witte pootjes, tegenover Chinees Restaurant. Heiloo. Bé redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag var| 9.Ö0 tot 17.30 uur; dinsdag van 9.00 tof 13.00 uur en donderdag en vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur; woensdag is de redactie afwezig. ■I Aangeleverde kopij Be redactie behoudt zich het recht voor jj om stukken te bewerken, in te korten te vérplaatsen naar een volgende editie of nétte plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. Adres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl, postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. ■I Foto's en kopij, Kunnen tot uiterlijk dinsdagochtend 10.00 uur worden verwerkt. De redactie stuurt geen foto's en floppy's retour Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. U kunt eventueel een aan uzelf geadresseerde en voldoende gefrankeerde envelop meesturen voor terugzending. In Limmen De kopij uit Limmen kan bezorgd worden bij N. Admiraal, Bloemenhof 5 in Limmen. Kopij ingeleverd voor ma. 12.00 uur kan nog voor de eerstvolgende editie worden verwerkt. Het algemene postadres van de redactie is Postbus 68,1850 AB Heiloo, Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo, container op parkeerterrein achter de Ter Coulsterkerk, tussen 10.00 en 12.30 uur. Maandag Meander/Paulusschool, De Hucht 2, huis-aan-huisactie, plan Ypestein zui delijk gedeelte. Dozen en bundels gereed zetten op de rolemmerverza- melplaatsen, voor 19.00 uur. Brengen is mogelijk tussen 18.00 en 19.00 uur naar de parkeerplaats bij de school. Maandag t/m vrijdag Stichting Uitkeringsgerechtigden Hei loo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner naast het Trefpunt. Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks Willibrordschool, container staat naast de C 1000-supermarkt. hoek Wcster- weg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Foresters, container op sportpark Hel Vennewater. Vennnewalcrsweg 23. Scouting Nederland. Victoriegróep Alkmaar-Heiloo, container bij clubge bouw De Bolder, hoek Kcrkelaan- /Westerweg. Ook: container op de parkeerplaats bij zwembad 't Baafje. Base- en softbalclub Double Stars Heiloo, container bij het clubhuis op sportpark Het Vennewater. tijdens trai ningen en wedstrijden. Vogelvereniging Kleurenpracht, con tainer bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater. Halen op verzoek, lel. 5337339. Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. Tennisvereniging Het Vennewater. con tainer bij de ingang van het tennispark aan Het Zevenhuizen. Hockeyvereniging De Terriërs, contai ner bij de Nic. Greeuwflat in Vrieswijk, tussen 08.00 en 20.00 uur. Tennisvereniging Het Vennewater. con tainer bij de ingang van het tennispark aan Het Zevenhuizen. H.D. Gransbergen, huisarts 29 juli t/m 16 augustus 2002 EGMOND - De ministeries van Economische Zaken en Financiën en de bedrijven Shell en Nuon zijn het ,,eens over de voorwaarden voor de aan leg van het windmolenpark voor de kust van Egmond aan Zee. Daarmee is de bouw van het park een stap dichter bij gekomen. Economische Zaken heeft dit vrijdag bekendgemaakt. NoordZee Wind. het samenwerkings verband van Shell en Nuön, kan nu beginnen. (ANP) EGMOND - Een 82-jarige man uit Egmond aan Zee is vrijdag omstreeks 17.30 uur aangereden, terwijl hij in zijn rolstoel de Wiardi Beckmanlaan over stak. Een 24-jarige Alkmaarder, die in een bestelbus reed, merkte de man te laat op en kon hem niet meer ontwij ken. Het slachtoffer is met onbekende verwonding naar het MCA te Alkmaar vervoerd. HEILOO - Vlak voor de aanvang van de bouwvakvakantie is het gloednieu we pand van Heiloo's nieuwste kinder dagverblijf opgeleverd. Ook is vanaf heden de prachtige website van Villa Lilla online. Na maanden van voorbe reiding worden nu de puntjes op de i gezet voor de start op 12 augustus. Op 14 januari werd in opdracht van Woningstichting Heiloo gestart met de bouw van een nieuw kinderdagverblijf in Heiloo. Naast zwembad 't Baafje, aan de rand van het recreatiegebied ten westen van Heiloo, moest binnen acht maanden een kindvriendelijk gebouw verrijzen: Villa Lilla. Dankzij een strakke planning en een zeer goede samenwerking met ontwer pers Mühren Bode en Bouwbedrijf Apeldoorn is het pand vorige week aan de exploitanten van het kinderdagver blijf opgeleverd. De directie van Villa Lilla, bestaande uit Susannc de Haas- Koomen en Paulien Stam. en de inmid dels in dienst genomen gediplomeerde leidsters kunnen er vanaf 12 augustus de eerste kinderen welkom heten. Op dit moment wordt de laatste hand gelegd aan de inrichting en aankleding van Villa Lilla en vinden er intakege sprekken plaats met ouders/verzorgers. Deze week is ook het informatieve deel van de website online gegaan. Op www.villalilla.nl is informatie te vinden over het kinderdagverblijf, de bouw, de locatie en de dienstverlening. Momenteel is er nog ruimte beschik baar voor kinderen tot 12 jaar in de naschoolse opvang en er zijn ook nog enkele plaatsen open in de peuter- groep. Inschrijven kan via de website of via het inschrijfformulier, dat u kunt aanvragen bij de directie van Villa Lilla, tel. 072-5090030. Vanaf heden zijn Paulien en Susanne dagelijks tussen 9.00 en 17.00 uur aanwezig op Villa LJIIa aan De Omloop 13 in Heiloo. EGMOND - Dè politie heeft zondag avond tussen 21.30 en 13.30 uur gecon troleerd op de Egmonderstraatweg. Twee bestuurders kregen proces-ver baal en een rijverbod, omdat zij te veel gedronken hadden. EGMOND - Tijdens een controle in Egmond aan de Hoef is op zaterdag om 22.30 uur op de Egmonderstraat een 24-jarige automobilist uit Zuid- Scharwoude aangehouden, die te veel alcohol had gedronken. Hij blies 515 ug/1, dat is 2,5 keer teveel. De man kreeg een boete en een rijverbod van 5 uur. - Om 00.00 uur werd eveneens op de Egmonderstraat een 42-jarige vrouw uit Egmond Binnen aangehouden. Zij had 1,5 keer te veel alcohol op. Zij kreeg een boete en een rijverbod van 2 uur. EGMOND - Tussen woensdagavond 20.30 uur en donderdagmorgen 08.30 uur werd een personenauto Ontvreemd vanaf de Zeeweg in Egmond aan Zee. De auto, die geparkeerd stond ter hoogte van perceel 38, is van het merk Volkswagen, type Golf. De auto is don- 'kerblauw van kleur en voorzien van het Duitse kenteken MS VW-611. Lees het elke week in de Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken ALKMAAR - Het Stedelijk Museum Alkmaar toont voor het eerst in de geschiedenis van zijn 125-jarige bestaan een omvangrijke collectie expressionistische kunst. Er is bekend en onbekend werk te zien van Jan Sluyters, Charley Toorop en Piet van Wijngaerdt, maar ook van Gerrit van Blaaderen, Arnout Colnot, Dirk Filarski, Piet en Mathieu Wiegman en Leo Gestel. De tentoonstelling geeft een prachtig beeld van een van de meest invloedrijke stromingen uit de kunstgeschiedenis. Daartoe zijn ook door andere musea en particulieren werken in bruikleen afgestaan. Bij de tentoonstelling is een fietsroute ont wikkeld in de duinstreek rond Bergen. Deze voert langs pittoreske plaatsen die als inspiratiebron voor de schilders hebben gediend. Het expressionisme is de kunst van het grote gebaar en de emotie. De kunst waarin de krachtige penseelstreek en de sterke kleur overheersen. Expressionisten imiteren niet, maar interpreteren. Zij zetten de werkelijk heid naar hun hand en geven hun land schappen, portretten en stillevens een eigen gezicht. Zij houden geen reke ning met perspectief, maar vertalen wat zij zien in gedeformeerde vlakken en sterke kleuren. De sfeer te beleven waarin de schilders toen werkzaam waren? Dat is nog goed mogelijk in de landelijke omgcviiig van het museum. Bij de tentoonstelling is een fietskaart ontwikkeld met twee routes. Een route begint bij het Stedelijk Museum Alkmaar en de andere bij Museum Kranenburgh in Bergen, waar een overzichtstentoon stelling van het werk van Leo Gestel wordt gehouden. De routes voeren langs schilderachtige plekjes in de stad, de polder, het dorp, de duinen en het strand. De kaart kost E 2,00 en is ver krijgbaar bij de balie van het Stedelijk Museum Alkmaar. U kunt hier ook terecht voor informatie over rondlei dingen, tel. 072-5110737. EGMOND - Een 59-jarige vrouw uit Dalen heeft zondagochtend aangifte gedaan van diefstal van haar auto. Het gaat om een enkele maanden oude blauwe BMW-cabrio met een zwart lin nen dak, voorzien van het kenteken 43- JD-VZ. Een getuige had gezien dat de auto zondagochtend vroeg met een andere auto was wegsleept van de Boulevard in de Vassy, De politie stelt een onderzoek in. Abdij kaarsen Poolse volkskunst in hout door De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden brieven niet te plaatsen. De Uitkijkpost is een neutrale krant en kiest geen partij, dus ook niet voor politieke partijen. De redactie hanteert een richtlijn van 350 woorden per ingezonden brief. De inhoud moet betrekking hebben op een actueel onderwerp in het verspreidingsgebied van deze krant. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Eugcniusz Zeglado t/m 31 augustus aan dc Vennewatersweg 27 te Egmond- Binnen. Prins Hendrik Stichting Zomerexpositie 'Zicht op zee' van Marga Duin en Henk Hobbeling, t/m 27 oktober tijdens de openingsuren van hel museum. Afies' Nobelhuis Expositie van o.a. keramiek, schilderij en, museum en waskamer, Mooyeveld 4a Egmond Binnen. Museum van Egmond Tentoonstelling over de Oprechte Egmonder Fotokrant. Het museum laat verder het verleden zien van de drie Egmonden. U vindt het museum aan dc Zuiderstraat 7 te Egmond aan Zee. Openingstijden: t/m 14 september en van 7 t/m 26 oktober: zondag t/m vrij dag van 14.00 tot 16.00 uur. In juni, juli en augustus ook op dinsdag-, woens dag- en donderdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Galerie Conny van Kasteel Expositie met werk van Mauro Staccioli en Jac Bisschops, t/m 22 sep tember. Noorderstraat 4, Egmond aan Zee. Openingstijden: donderdag t/m zondag tussen 15.00 en 19.00 uur en volgens afspraak, tel: 072-5067151. De galerie is gesloten van 8 augustus t/m 8 september. Galerie De Kapberg Zomcrtcnstoonstelling met schilderijen en aquarellen van Frans Groothuizen en bronzen beelden van Saskia Pfaeltzer. T/m 18 augustus te zien aan de Slotweg 17 te Egmond aan den Hoef. Geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefoni sche afspraak, tel: 072-5062645. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, geopend van donderdag t/m zondag van 12.00 tot 18.00 uur. Prinses Marijkestraat 1a in Egmond aan Zee. Ik kan mijn ogen niet geloven! Het pol derlandschap tussen Heiloo en Egmond gaat op de schop. In alle beslo tenheid zijn plannen ontwikkeld (en reeds door de Landinrichtings commissie goedgekeurd) om het waar devolle en aantrekkelijke oude land schappelijke poldergebied tussen Heiloo en Egmond aan de Hoef te ver anderen in een grootschalige rechthoe kige zandwoestijn ('verkaveling' genoemd) met kaarsrechte sloten en vaarten. De weidevogelrijke graslanden waarop al eeuwen o.a. kievit, grutto, tureluur, wulp en scholekster broeden, zullen verdwijnen, eeuwenoude interessant kronkelende waterlopen zullen worden gedempt, het zicht op de duinen bij Egmond (en op de abdij?) wordt ver nietigd door de komst van omvangrijke foeilelijke gebouwen en landbouwkas- sen. En dat alles t.b.v. de verbetering van de productieomstandigheden voor de bollenteelt en de kastuinbouw. Milieu- en recreatieve belangen zijn ondergeschikt gemaakt aan de land bouwbelangen. Overal om ons heen zien wij hoe de plaatselijke overheden zich de laatste jaren, samen met natuur organisaties, uitputten de grove fouten, die in het verleden zijn gemaakt o.a. met ruilverkavelingen en het daarmee creëren van grootschalige landbouwbe drijven, weer een beetje goed te maken. We zien dat paddenpoelen worden gegraven, dat houten beschoeiingen in sloten verdwijnen en taluds van water lopen worden uitgevlakt waardoor kik kers en salamanders weer uit het water kunnen klimmen. Er worden kunstmatige eilandjes gevormd, milieuvriendelijk overbeheer wordt waar mogelijk nagestrëefd, wei devogelnesten worden beschermd door welwillende boeren, er worden over eenkomsten gesloten met landbouwers om weer wat natuurlijke akkerranden ALKMAAR/HEI L.OO - Op zaterdag 3 augustus houdt de Stichting KOOK weer haar maandelijkse verkoop. U kunt dan van 10.00 tot 14.00 uur in het pand aan het Victoriepark 2 in Alkmaar voor weinig geld allerlei tweedehands huisraad en kleding kopen. De opbrengst wordt gebruik om ontwikkelingsprojecten in de Derde' Wereld te financieren. Over de maand juni bedroeg de opbrengst E 8855,-. In de maand augustus worden de leden van de^boerenorganisatie Kidade in het Kibaala District in Oeganda geholpen bij het opzetten en onderhouden van koffie kwekerijen om zodoende op ter mijn extra inkomsten te verschaffen. Heeft u nog bruikbare spullen, dan kunnen die worden afgeleverd bij de familie de Boer, Schuine Honds- bosschelaan 2 te Heiloo, tel. 072- 5330086. Indien u spullen wilt laten ophalen dan kunt u bellen met 072- 5117891op maandag en woensdag van 9.00 tot 15.00 uur en op de overige werkdagen van 15.00 tot 16.00 uur. In de zomer van dit jaar begint PWN met de toepassing van een ander type watermeter dan de tot nu toe gebruik te. De nieuwe meter is een zogenoemde volumemeter, en die heeft een aantal voordelen zowel voor de klant als voor PWN. De volumemeter behoudt gedurende een veel langere tijd zijn nauwkeurig heid. De meetcilinder is dan ook gemaakt van een glad en slijtvast mate riaal. Stoffen die in het water zijn opge lost kunnen zich er niet of nauwelijks aan hechten. Uit proeven is gebleken dat de volumemeter wellicht een stand- tijd van twintig jaar kan halen. Dat is ruim een verdubbeling ten opzichte van het oude type meter. In een klein aantal gevallen kan het gebeuren dat een volumemeter minder accuraat gaat aanwijzen, maar door de constructie van de meter is dat altijd in het voordeel van de klant. Omdat daar-r naast de volumemeter veel langer mee gaat, vergt het onderhoud van een 'volumeterpark' aanzienlijk minder werk. Dat betekent ook minder over last voor de klant, want die krijgt nog maar eens per twintig jaar een monteur aan de deur. Op jaarbasis levert dat een fikse besparing op. Waarom bemeteren? Tot in de jaren '60 werd het verbruikte drinkwater afgerekend op basis van de oppervlakte van de woning. Zuinigheid met het drinkwater werd dus niet beloond! Watermeters zouden daar verandering in brengen. Bijkomend voordeel was, dat een onverwacht hoge meterstand zou duiden op een lek in de binneninstallatie. In die tijd kwam dat nóg al eens voor bij de kwetsbare loden leidingen. In 1965 werd bij PWN begonnen met de meterplaatsing. Er werd gekozen voor de meerstraals snelheidsmeter. Een redelijk betrouwbare meter, maar met het nadeel dat de nauwkeurigheid op den duur afneemt en dat de afwij king ook wel eens in het nadeel van de klant uitvalt. De standtijd van deze meter was bij PWN ten hoogste negen jaar. Dan werden ze verwisseld. Een nieuwe of gereviseerde meter kwam in de plaats van de oude, die voor revisie werd afgevoerd naar de meterherstel- werkplaats van PWN. Voor de invoering van de nieuwe meter werden in de werkplaats de meterhui zen gereinigd en voorzien van een nieuwe laklaag en een nieuw telwerk. Aan die werkwijze is grotendeels een eind gekomen, en een deel van de werknemers van de werkplaats heeft elders binnen PWN passend werk aan geboden gekregen. te creëren, op boomplantdag worden kinderen het veld ingestuurd om boomgroepen te planten ter doorbre king van de eindeloos saaie door ruil verkaveling verkregen landbouwak- kers en ga maar door. Allerwege e.rkent men dat de belangen van de economie zijn doorgeslagen en in het landschap teveel hun stempel hebben gezet. En wat zien we hier vlakbij de deur? Al dat moois wat we helemaal gratis van onze ouders en grootouders hebben gekregen wordt door onze generatie omwille van de mammon vernietigd... Het is toch werkelijk om te huilen dat dit zomaar kan gebeuren. En hoeveel mensen worden hier nu eigenlijk beter van? Bent u weieens naar de bollens treek (tussen Bennebroek/Vogelen- zang en Leiden/Katwijk) geweest in de periode na de bloei van de bollen? Gaat u er gerust eens een autoritje maken op een mooie zondagmiddag in juli, augustus of september. Of in okto ber, november of december. Het maakt niet uit welke periode u kiest, met uit zondering van het voorjaar: In al die maanden zult u er slechts kleine en grote zandwoestijnen aantreffen met 'bakken' van schuren die het aankijken niet waard zijn. En zo'n landschap in onze dirècte nabijheid wacht ons nu dus ook. Moeten wij, Heilooënaars, dit pikken? Ten slotte: weet u dat het Provinciaal Bestuur van Noord-Holland miljoenen euro's heeft vrijgemaakt om de bestaande bollenbedrijven in het bin- nenduingebied van Noord- Kennemerland over te halen naar elders te vertrekken teneinde het vroe gere, zeer waardevol geachte, weide landschap weer zoveel mogelijk in zijn oorspronkelijke vorm te herstellen? Hoe rijmen zich de voorstellen van de Landinrichtingscommissie en de Stichting ter verbetering van de agrari sche structuur met het beleid van het Provinciaal Bestuur? R.H. Blom, een verontruste Heiloo- ënaar. Samen Op Weg Gemeente Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur, voorganger drs. R.J. G.Blaauw. Hervormde Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur, voorganger ds. H.C. van het Maalpad. Rooms-katholieke kerkdiensten GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur, voorganger pastor P. Jacobs. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met herenkoor, voorganger M. Strack van Schijndel.. Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering met spontaan koor, voorgan ger W. van Schie. OL Vrouw ter Nood Iedere zondagmiddag om 15.00 uur aanbiddingslof met rozenkransgebed. Op de doordeweekse dagen in mei wordt elke avond om 19.00 uur de rozenkrans gebeden. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering zonder koor, voorganger pastor J. Oiling. Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering met spontaan vakantiekoor, voorgegaan door pastor J. Oiling. H. Adelbertus Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur: w.g.c.viering met samenzang. Zondag 09.00 uur: eucharistieviering met orgelmuziek H. Marg. Maria Alacoque Egmond aan de Hoef Zaterdag 19.00 uur: w.g.c. viering met samenzang. Zondag 10.30 uur: eucharistieviering m.m.v. Soli Deo Gloria.. OLV Onbevl. Ontvangen Egmond aan Zee Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering, stille viering. Zondag 10.30 uur: w.g.c. viering m.m.v. koor. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking ser vice every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Geest en Kracht Volle Evangelie Gemeente. Zondag dienst om 10.00 uur in het Trefpunt. Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Kinderdienst aanwezig. Inlichtingen: tel. 0299-427509. BROEK OP LANGEDIJK - Op dins dag 6 augustus vindt er een historische modeshow plaats in Museum Broeker Veiling tussen 13.30 en 15.00 uur. De gehele dag vinden er ook al allerlei activiteiten plaats die het bekijken meer dan waard zijn. Voor kinderen is het zeker interessant om te komen. Er valt namelijk te genieten van oude ambachten, waar kinderen actief aan kunnen deelnemen. Zo zal er een uit gebreide presentatie zijn van oude druktechnieken, waarbij kinderen zelf mogen papierscheppen, of een ansicht kaart maken. Ook is het voor kinderen mogelijk om rhet apparatuur van vroe ger vlas te bewerken. Maak je eigen springtouw Ook is er een touwslager aanwezig, die uitlegt hoe je een springtouw maakt. Vervolgens mag je er zelf bij helpen. Het resultaat is altijd weer spectaculair. Ook valt er deze dag te genieten van een houtsnijder en van Hindelooper f schilderwerk en de houtdraaier maakt een tol terwijl je er bij staat. Museum Broeker Veiling heeft sinds kort weer een demonstratiesmederij, waar de smid volop aan het werk is. De vonken vliegen er van af. Het museum opent om 10.00 uur en sluit om 17.00 uur. De entree bedraagt voor volwassenen E 5.14. Kinderen van 3 tot en met 14 jaar betalen E 3.04. Bel voor informatie tel. 0226-313807. Museum Broeker Veiling in Broek op Langedijk is de oudste groenten-door- vaarveiling van de wereld. Het authen tieke veilinglokaal is nog helemaal intact en het publiek kan nog steeds deelnemen aan de groenteveiling. Wie de klok op het juiste moment stil zet wordt handelaar van de dag. De rond vaartboot van het museum vaart door het laatste deel van het 'rijk der dui zend eilanden'. Zie ook: www.broeker- veiling.nl Het Zevenhuizen 48 - 1852 JC Heiloo - tel 5333152 Sporthal in Sportcentrum Het Vennewater, tel. (072) 5333152 Het Zevenhuizen 48,1852 JC Heiloo Telefoonnummers van de partners in Sportcentrum Het Vennewater: Sportinstituut Het Vennewater (fitness aerobic) (072) 5330344 Sportcafé en Biljartcentrum De Wit (072) 5335313 Sporthal (072) 5333152 Gemeente, afd. Welzijn (inlichtingen over verhuur) (072) 5356681 •Voor de huur van losse uurtjes kunt u terecht bij de afdeling Welzijn van de gemeente Heiloo, tel. 5356681 of tel. 5356682. Op deze telefoonnummers kunt u ook informatie inwin nen over de verhuur voor het seizoen 2002/2003. De sporthal is gesloten tot en met zondag 11 augustus 2002 Maandag 12-08-2002 Dinsdag 13-08-2002 Woensdag 14-08-2002 Donderdag 15-08-2002 Vrijdag 16-08-2002 Zaterdag 17-08-2002 Zondag 18-08-2002 Maandag 19-08-2002 Dinsdag 20-08-2002 Woensdag 21-08-2002 08.45-15.30 08.30-15.30 Scholen Scholen Schoolgym Schoolgym 08.30-12.00 Scholen Schoolgym De Omloop 11 - 1852 RJ Heiloo - tel 072 5333909 De Omloop 11 - 1852 RJ Heiloo - tel 533 39 09 •Woensdag 31 juli 2002 van 13.45 tot 16.00 uur is er spelmiddag voor de jeugd (onder voor behoud) •Indien u een abonnement wilt bestellen, is dit mogelijk aan de kassa van het zwembad •De ligweide bij het ondiepe bad is aanzienlijk uitgebreid •Kom ook eens de nieuwe loopmat uitproberen •Op zondag 28 juli 2002 van 12.00 tot 17.00 uur is er een volleybaltoernooi op de speelweide Bezoekersaantallen. Net als vorige jaren zullen we u wekelijks informeren over onze bezoekers. Met als uiteindelijke doel om de magische grenzen van 50.000 en zelfs 60.000 te overschrijden. 2002 2001 2000 1999 Tot en met zondag 23 juni 16.451 18.068 26.288 17.318 Tot en met zondag 30 juni 18.217 21.579 27.159 18.455 Tot en met zondag 7 juli 18.872 28.294 28.422 23.886 Tot en met zondag 14 juli 21.142 30.399 30.807 31.295 Tot en met zondag 21 juli 32.015 31.661 34.172 Gehele seizoen 55.238 46.913 56.605

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 2