Bijzondere bolgewassen op teeltbedrijf Kramer Theater De Vest haalt zomertheater binnen HSV Limmen nieuws Expositie over water, zand en zeeleven Dementie - bijzondere aandoening De wandelvierdaagse van Nijmegen volbracht Albert Heijn in Limmen geeft mountainbike weg UITKIJKPOST - 24 JULI 2002 - PAGINA 8 Wie wi weten hoe groot de bolletjes van de blauwe drui worden, kan op 3 augustus bij de familie Kramer terecht ti de Nationale Bollende: tag. Gevonden/verloren goederen Autovrije zondag 22 september Ingebroken in kas Strand tijdelijk verboden voor honden en paarden Naamgeving plantsoen Werk van Trudy Keyzer, te zien in gemaal 1879. Politie zoekt getuigen van woninginbraak Snelkraak Roel Winter, Karin van Hal deren, Conno Weijers, Marloes Kramer en Hans Móns hebben de vierdaagse van Nijmegen op hun naam geschreven. Trapsgewijs tuinieren biedt vele mogelijkheden Rogier Looijer uit Limmen neemt glunderend zijn prachtige mountainbike in ontvangst. CASTRICUM - Rondneuzen in een bollenschuur, genieten van mooie bloe- men of praten met een vakman over de geheimen van de teelt van blauwe druifjes, krokussen of narcissen? Dat kan tijdens de Nationale Bollendag op zaterdag 3 augustus tussen 10.00 en 16.00 uur. Op die dag stelt de familie Kramer aan de Limmerweg 11 in Castricum het bedrijf open voor het publiek. De familie Kramer teelt zes hectare blauwe druifjes, krokussen, narcissen en tulpen. Blauwe druifjes en krokus- sen behoren tot de zogeheten bijzon de- re bolgewassen. Ze heten zo, omdat ze slechts op zeer beperkte schaal worden geteeld. Het blauwe druifje is de grootste van deze kleintjes. Dit bolgewas wordt in Nederland op niet meer dan 160 hecta re geteeld. Ter vergelijking: de tulp groeit en bloeit op meer dan tiendui zend hectare. De familie Kramer heeft tevens een loonwerkbedrijf en doet mee aan wed strijden tractor pulling. Voor deze wed strijden worden speciale wedslrijdtrek- kers gebruikt met extra veel pk's. Tijdens de open dag kan het publiek kennis maken met alle facetten van het bedrijf. De Nationale Bollendag is een initiatief van de Koninklijke Algemene Vereni ging voor Bloembollencultuur en de WLTO. Tijdens de dag zijn in heel Nederland zo'n dertig bedrijven open gesteld. ALKMAAR - In het park. op het strand, op eétf plèin in de binnenstad of op zomaar een mooie locatie, overal kom. je theater-, dans- of muziekgezel schappen tegen die deze zomer het publiek met een optreden in de open lucht of op een festival verrassen. Een aantal van deze gezelschappen zoals Mieke Stemerdink. Het Volks operahuis. Theatergroep Wederzijds, Bert Klunder en Conny Janssen Danst komt komend seizoen terug in het theater! Tijdens het festival 'Zomer op het Plein', dat deze zomer op het Canadaplein gehouden wordt, heeft onder andere Mieke Stemerdink opge treden. Voor iedereen die tijdens dat optreden genoten heeft of het optreden heeft moeten missen komt Mieke Stemerdink op zaterdag 15 februari in Theater De Vest, ditmaal met een swin gende Big Band. Cabaretier Bert Klunder was al even te zien tijdens het Eerste Alkmaarse Plein Dictee op 23 juni jl. Met zijn nieuwe programma 'De Aanklager' brengt deze Alkmaarse cabaretier op woens dag 11 december een avond 'Humor met een hoofdletter' in Theater De Vest. Mathilde Santing komt op zondag 18 augustus op het Canadaplein en zij zal op 17 januari in Theater De Vest optre den. Haar theaterconcert is op dit moment uitverkocht, dus wie Mathilde in Alkmaar wil horen zingen kan haar op 18 augustus op hel Canadaplein bewonderen. Zowel de jeugdtheatervoorstelling'Dik Trom als de moderne dansvoorstelling 'Vuil Glass' maken deze zomer deel uit van Karavaan. In het openings weekend van het nieuwe theatersei zoen speelt theatergroep Wederzijds 'Dik Trom' op zowel zaterdag 21 als 22 september in Theater De Vest. Voor deze voorstelling over de eerlijke maar ondeugende dikzak Dik Trom zijn nog kaarten verkrijgbaar voor zondag 22 september. De Voorstelling 'Vuil en Glass"door Conny Janssen Danst is na de serie in de Huisvuilcentrale tijdens Karavaan nog één keer in Alkmaar te zien. Deze heldere dansvoorstelling met een grote dosis humor is op woens dag 19 februari in Theater De Vest te zien. Het uitmuntende Cello Octet Conjuncto Iberico. zal deze avond wederom ter ondersteuning live dyna mische muziek van Philip Glass ten gehore brengen. Op De Parade, het zomerfestival dat jaarlijks met veel succes Rotterdam, Amsterdam en Utrecht aandoet, speelt o.a. Het Volksoperahuis. Het is geen wonder dat Het Volksoperahuis door De Parade gevraagd is deel te nemen met de voorstelling 'De Zesdaagse van St-Jezus-in-'t-Kruis'. Deze voorstelling was vorig seizoen ook in Theater De Vest een sücccs en daarmee zeker één van de meest in het oog springende voorstellingen van het afgelopen sei zoen. Op vrijdag 11 oktober komt het Volksoperahuis in Theater De Vest met een nieuwe voorstelling 'Nummers'. Een bruisende gospelrevue waarin het woord God niet één keer voorkomt. Mocht men op dit moment kaarten wil len reserveren, dan kan dal uitsluitend via het bestelformulier in het theater programma of via www.theatcrde- vest.nl. Vanaf 2 september is de kassa weer geopend en kan men rechtstreeks aan de kassa of telefonisch kaarten bestellen. CASTRICUM - De politie Noord- Holland Noord afdeling Castricum/ Limmen/Akersloot geeft de volgende goederen op als verloren en gevonden: Verloren in Castricum: zilveren hanger, portemonnee bruin, sleutel met hanger, fietsdrager, heren portemonnee, locs- bril, sleutelbos, groene rugzak, kente kenplaat, wieldop en gsm Siemens C35 zwart. Gevonden in Castricum: beige sweater, zwart kindersandaaltje m 20, Ajax brandblusser, parelketting, damestas, bril bruin gemêleerd montuur, sleutel bos met foto's en zwarte klittenband Yes/No. REGIO - Op zondag 22 september vindt het landelijke initiatief plaats voor het houden van een. autovrije dag. De gemeente Castricum roept inwo ners op om voor hun directe omgeving autovrije 'straatactiviteiten' te organi seren. De gemeente zal hieraan dan ruimhartig medewerking verlenen. CASTRICUM - Tijdens het weekend is een kas aan de Zanderij weg in.Bakkum vernield. Men heeft het glas kapotge slagen en diverse gereedschappen mee genomen, zoals een schuurmachine, cir kelzaag, dakbrander, nietapparaat, decoupeerzaag e.d. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Grote Sint Laurenskerk T/m 1 september is in de Grote Sint Laurenskerk een expositie ingericht met meer dan 300 grafische werken van Marc Chagall'. De expositie is toegan kelijk van dinsdag t/m zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Nederlands Kachelmuseum Tot 1 april is de expositie 'Stoken en koken aan boord', met daarin o.a. scheepskachels en -fornuizen uit de periode 1900-1965, te zien. Geopend op zondag van 12.00 tot 16.00 uur, t/m 1 oktober ook op vrijdag van 12.00 tot 16.00 uur. I ineke's Atelier Wisselende kunslCxposities van.aqua rellen, olieverf en etsen. Elke zondag geopend tussen 13.00 en 17.00 uur. Rijksweg 176 Limmen. Gemaal 1879 Het poldergemaal aan de Fielkerweg 4 te Akersloot. In de expositieruimte (voorheen de ketelruimte) worden ten toonstellingen gehouden van heden daagse kunst. Heden is dat de expositie van Hendrik van Dam over de Woudc. Elke zondag geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Elke eerste zondag van de maand is het gemaal (onder voorbehoud) in werking te bezichtigen. Bibliotheek Akersloot Expositie Elisabeth Apeldoorn- Rozenbroek. Te bezichtigen tijdens de openingsuren van de bibliotheek, Rembrandlsingel 1. Serre Nella van Os Expositie van Nella met haar drie dochters 'Kwartet van Os": onder ande re bronzen beelden, keramiek, acryl, olieverfschilderijen en aquarellen. Tot oktober elke zondag van 13.00 tot 18.00 uur te' bezichtigen aan de Westerweg 39. CASTRICUM - Tol 1 oktober is tussen 9.00 en 19.00 uur hel strand verboden gebied voor paarden. Honden zijn niet toegestaan tussen 00.00 en 20.00 uur. AKERSLOOT - Het plantsoen in de kern Akersloot dal is gelegen tussen de Kennedylaan en de Strammer gaat 'Vrijheidsplantsoen' heten. Dat heeft de gemeenteraad op 27 juni jl. besloten. LIMMEN - Van de Limmerpolder- competitie is zondag de vierde wed strijd gevist. Wedstrijdwater was deze maal de Dunantsingel in Castricum. Een geluk voor de hengelaars dat dit water door bomen wordt omringd, want de wind wakkerde gedurende de wedstrijd aan lot stormachtig. Pal na de wedstrijd werden de controleurs, die de vissen tellen en wegen, getrakteerd op een enorme stortbui. De uitslag per vak: Eerste vak: 1 Rien Faasse 62 st, 1800 gr, 4900 punten, 2 Emiel Kuijs 44 st, 1000 gr, 3200 pnt, 3 Co Bakker 28 st, 1600 gr, 3000 pnt. Tweede vak: 1 Rob Jak 46 st, 1500 gr 3800 pnt, 2 Ger Lute 29 st, 1300 gr, 2750 pnt, 3 Siem Blokker 14 st, 1200 gr, 1900 pnt. Derde vak: 1 Harry Krouwels 50 st, 2500 gr, 5000 pnt, 2 Dick Sanchez 43 st, 1800 gr, 3950 pnt, 3 John Krouwels 41 st. 1500 gr, 3550 pnt. De dagprijzen gingen naar onderstaan de (individuele) winnaars: 1 Harry Krouwels 2 Rien Faasse 3 Dick Sanchez Voor deze competitie gaat de zomer stop in. De volgende wedstrijd is pas op 6 oktober. Zondag 28 juli staat de vier de wedstrijd van HSV Limmen op het programma. Deze wordt gehouden in de Delft te Assendelft, een mooi viswa ter aan een heerlijk rustige doodlopen de weg. Opgave voor deze wedstrijd is noodzakelijk en kan bij Co Bakker op 06-10357451Het vertrek is om 7.00 uur bij garage Schilder. Noteert u vast in de agenda dat de open wedstrijd voor de jeugd is op zondag 11 augustus. De uitslagen van de jeugdviswedstrijd gehouden op 13 juli in het Stet zijn: A-klasse: 1 Robin Zwertbroek 22 st, 2 Jens Castricum 9 st, 3 Lex van Diepen 4 st. B-klasse: 1 Lars Pouw 10 st, 2 Niels Zwertbroek 9 st, 3 Luuk Pouw, Milan de Goede 3 st. AKERSLOOT - Trudy Keyzer uit Heiloo'en Henny Mazurel uit Obdam exposeren de laatste van een drietal kunstoverzichten in 2002 in het Museum Gemaal 1879 te Akersloot. Een zêer gevarieerde presentatie van schilderijen en beelden met een sterke relatie met elementen die zo belangrijk zijn in ons dagelijks leven: water, zand en zeeleven. De expositie wordt geopend door A. Emmens-Knol. burgemeester van Castricum en wordt muzikaal omlijst door Hubert Kuyper en Sjaak Keyzer, gitaar en zang. De expositie wordt gehouden van zondag 28 juli tot en met zondag 29 september in het Museum Gemaal 1879 te Akersloot, geopend elke zondag van 13.30 tot 16.30 uur, entree is E 1.- en kinderen tot 12 jaar hebben gratis toegang. Op afspraak is het Museum Gemaal ook voor groepen geopend tijdens wandelingen of puzzel- ritten. Info: tel. 0251-313286 of 313253. Huisartsen Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend tel:072-5180618. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Vuurbaak 7a. Geopend van 08.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren de Regionale Spoed- apotheek, Van Ostadelaan 248, Alkmaar, tel. 5143060. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RÏMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreek uur: woensdag van 16.00 tot 17.00 uur in kamer 0.32 in het gemeentehuis (via achteringang). Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 1 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 08.00 en 08.30 uur. Prikpunt De Smetkliniek (Willibrord), Kennemerslraatweg 464, maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 09.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331. Alkmaar. tel. 072 5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen. tel. 5051670'. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen. tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275 en fax 5054503, spreekuur dinsdag 08.30 tot 09.15 uur, donderdag 16.00 tot 17,00 uur in de pastorie. Voor afspraken bel len. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad. Y pes te in pr laan 19. Heiloo. tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844. geopend maandag van 09.00 lot 12.00 uur en donderdag van 14.00 lot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maartdag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. CASTRICUM - De politie in Castri cum is op zoek naar getuigen Van een inbraak in een woning aan de OosTerweide. Deze inbraak vond plaats op dinsdag 9 juli tussen 14.00 en 17.00 uur. Het is niet bekend hoe men in de woning is gekomen. Wel mist de bewo ner een aantal sieraden. De politie is op zoek naar eventuele getuigen van deze inbraak. Er is geen signalement van een dader of daders bekend maar mis schien zijn er buurtbewoners die op die middag iets vreemds hebben waarge nomen dat mogelijk in verband kan worden gebracht met deze inbraak. Deze mensen worden verzocht contact op te nemen met de politie in Castricum, telefoon 0900-8844. CASTRICUM - Op vrijdagmorgen omstreeks 01.00 uur bleek de toegangs deur van winkelcentrum Geesterduin te Castricum met een personenauto te zijn kapot gereden. De daders zijn met de auto door het winkelcentrum gere den en hebben het rolluik van een in het winkelcentrum gevestigde juwe lierszaak ingereden. Uit de juweliers zaak zijn vermoedelijk een groot aantal (gouden) sieraden ontvreemd. De aan gerichte schade aan de winkel en het winkelcentrum is aanzienlijk. Na de snelkraak bleef de auto met draaiende motor achter. De auto bleek op 16 juli te zijn ontvreemd in de politieregio Zaanstreek-Waterland. Op dit moment kan nog niet worden aangegeven wat er precies is weggenomen en hoe groot de schade is. REGIO - Het heersende beeld van de hopeloosheid van dementie is gelukkig aan het veranderen. Steeds vaker blijkt dal goede zorg en begeleiding écht uit maakt. Aangezien echter de zorg voor een dementerende uiterst intensief is voor de directe omgeving, kan er bij de afdeling Alkmaar van Humanitas, de Stichting Welzijn Ouderen Hcerhu- gowaard en Stichting Wélzijn Ouderen Langedijk een beroep worden gedaan op vrijwilligers. Deze organisaties hou den zich in de regio Noord- Kennemerland bezig met de thuisop- vang van dementerenden, door hulp vraag (cliënt) en aanbod (vrijwilliger) bij elkaar te brengen. Gelukkig zijn er steeds weer vrijwilli gers bereid zich met plezier in te zetten voor deze moeilijke, maar bijzondere groep mensen. De hulp van nieuwe vrijwilligers is daarbij zeer welkom. U stelt zich enkele uren per week of per maand beschikbaar om bij een demen terende op te passen en gezelschap te bieden. De vaak overbelaste verzorger kan dan even aan zichzelf toekomen. De Vrijwillige Thuishulp Noord- Kennemerland organiseert voor sep tember/oktober een cursus van vijf dag delen over Omgaan met Dementie. De cursus wordt verzorgd door het DOCleam (Dementie Ondèrzoeks- en Casemanagementteam). Deze cursus biedt de kans aan nieuwe vrijwilligers deskundigheid op te doen over demen tie en met de opgedane kennis plezierig en makkelijker te kunnen omgaan met de demenlerende(n). Als u zich nu opgeeft als vrijwilliger, en u blijkt geschikt, dan bent u verzekerd van een plaats in de cursus. Als u de steun van een vrijwilliger wel kunt gebruiken, of u ziet ieis in hel vrij willigerswerk bij een dementerende, neem dan contact op, met Vrijwillige Thuishulp Noord-Kennemerland. 072- 5407099. Of in uw eigen woonplaats bij één van de volgende organisaties: Humanitas Alkmaar, 072-5401800, Stichting Welzijn Ouderen Heerhu- go waard'. 072-5760107, Stichting Welzijn Ouderen Langedijk. 0226- 318050. Ook kunt u als vaste verzorger een beroep doen op ondersteuning door het Steunpunt Mantelzorg, 072- 5407099. De medewerkers informeren u graag verder over de mogelijkheden of maken met u een kennismakingsaf spraak. De Vrijwillige Thuishulp Noord- Kennemerland is een samenwerkings verband van verschillende organisaties voor vrijwillige thuishulp. Het coördi natiepunt wordt gesubsidieerd via het Zorgkantoor Noord-Holland Noord van Univé en staat onder auspiciën van Humanitas. district Noordwest te Al mere. LIMMEN/NIJMEGEN - Vorige week hebben een groot aantal sportievelin- gen meegedaan aan de vierdaagse van Nijmegen. Zo ook Roel Winter, KaYin van Halderen, Conno Weijers, Marloes Kramer en Hans Mous uit Limmen. Hoewel vele wandelaars gelukkig heel huids over de finishlijn komen, is dat niet voor iedereen zo vanzelfsprekend. Ongetraind, het eigen kunnen over schattend, belanden ettelijke wande laars bij de EHBO-posten langs de weg. Dat vier dagen wandelen ook de Limmenaars niet in de koude kleren is gaan zitten, blijkt uit hun verslag: Ja, dat lijkt ons wel wat de vierdaagse lopen zeiden wc (Roel Winter, Karin van Haldêren. Conno Weijers, Marloes Kramer en Hans Mous). Een beetje lopen tussen de mensen in Nijmegen, hoe zwaar kan dat zijn? Nou dat heb ben we geweten. Na een beetje training gingen wij op de zaterdag voor de start richting Nijmegen om daar een cam ping te regelen en ons mentaal voor te bereiden. Maandag volgde alvast een' korte training door naar de inschrijving te lopen. Dinsdag om 3.30,uur klonk de wekker voor de 50 km lopers Conno en Hans, en daarna voor de anderen om 4.15 uur om 40 km te lopen. Het begint voor allen goed en we hebben flink de gang er in. Vooral Roel maakt het erg bont, want hij komt al vroeg in de middag aan de eindstreep. Deze snelheid blijkt de volgende dag echter fataal geweest te zijn zodat hij moet opgeven. De anderen hebben de eerste dag in een rustiger tempo door lopen en blijken daardoor genoég ener gie over te hebben voor de volgende dag. Deze volgende dag is echter een zeer lange en moeizame dag, waarbij we ons allen hebben afgevraagd of we de volgende dag nog wel zouden halen. Gelukkig kom je regelmatig door ver schillende dorpen waar hordes mensen je enthousiast staan toe te juichen en je weer nieuwe energie geven. Dit mocht echter niet verhinderen dat bij Karin en Hans de spieren dusdanig vast zaten dat er sterke twijfels waren of ze de volgende dag nog wel in staat waren om te starten. Na een korte nacht stonden we weer vroeg op en zowaar: iedereen wa's weer van de par tij. 's Ochtends ging het goed met de groep, al vroeg in de middag kwamen de 40 en 50 km lopers weer bij elkaar en vervolgden we samen onze weg. Na het passeren van de gevreesde 7 heuve len was het nog ongeveer 5 km paar de eindstreep voor die dag. Daar ontmoet te Hans de man met de hamer en kon zich nog maar net naar de streep sle pen. Dag drie zat dus ook in de tas. Dag 4, de dag van de intocht: nu kan het toch niet meer fout gaan? We heb ben 1 uur langer de tijd dus rustig aan. Maar niet al te rustig want op het eind moesten we toch nog haast maken om de intocht te beleven. De laatste 12 km zijn we samen opgel©pen naar de finish. Op 50 meter voor het laatste controlepunt moest een zoveelste opengebarsten blaar aan de voet van Hans behandeld worden om daarna de laatste 5 km af te leggen op de Via Gladiola tot de Wedren in het centrum van Nijmegen. Dat is namelijk iets watje niet mag mis sen. Het doetje veel als zoveel mensen je na 160 resp. 200 km lopen toejuichen en aanmoedigen om het laatste stukje te volbrengen. Na nog enkele kilome ters langs rijen mensen komen we dan eindelijk bij ons loket om de grote en moeizaam verworven prijs, het vier daagse kruis óp te halen.Terugkijkend op deze wandeltocht moeten we zeggen dat het een zware opgave was, maar dat we toch een voldaan gevoel hebben over onze prestatie. Volgend jaar weer:..? Nu nog even niet! Potten, bakken en kuipen zijn in allerlei verschillende, hoogtes verkrijgbaar. Zet eens een brede platte schaal voor twee hogere kuipen, die onderling ook weer van hoogte verschillen. Vul de schaal met laag blijvende vaste planten of kruipende heestertjes ert beplant de hogere kuipen met planten die iets meer de hoogte ingaan. Al gauw heeft u dan op het terras of het balkon een heel speelse minituin. Klein op voorgrond Onder de vaste planten treffen we veel soorten aan, die in een kuip of een bak uitstekend uit de voeten kunnen. Kleinblijvende hertshooisoorten zoals Hypericum olympicum 'Citrinum' vor men het levende bewijs. Hoger dan 30 cm wordt deze hertshooi niet. Plant een relatief lage schaal vol met dit zachtge le bloemetje. Dat garandeert een per fecte voorgrond voor andere bakken en kuipen. Mini rotspartij Net als hertshooi vormen ook de diver se tuinanjertjes (Dianthus) een waar sieraad voor een lage schaal of bak. Het tuincentrum heeft altijd wel een paar soorten die uw hart zullen stelen. Kijk voor de beplanting van lage, platte bak ken vooral ook even bij de rotsplanten. Gipskruid (Gypsophila) zorgt met een wolk van witte of roze bloemetjes voor een bijzondere schaal- of bakbeplan- ting. Duizendblad (Achillea millefoli um) is een plant met duizend toepas singsmogelijkheden. Dat komt vooral omdat duizendblad zo weinig eisen stelt aan de plaats waar het groeit. Een bak of kuip is voor bepaalde planten niet altijd even ideaal, omdat de grond soms të droog wordt. Voor duizendblad hoeft dat geen probleem te zijn. Die redt zich wel. Van Achillea millefolium is in de loop der jaren een hele reeks van tuinvormen gekweekt, waaronder de prachtige 'Lilac Beauty'. LIMMEN - De 10-jarige Rogier Looijer uit Limmen is de winnaar van de prachtige mountainbike die Albert Heijn Limmen begin juli verlootte. Rogier heeft zijn fiets te danken aan de Aulodrop-actiekaarl die hij bij AH Limmen inleverde. Tijdens de verbou- wingsacivLteilen bij Albert Heijn Limmen kan worden gespaard voor allerlei elektrische artikelen. De verlo ting van de mountainbike was een van de vele extra's waarmee Albert Heijn Limmen het haar klanten zo veel mogelijk naar de zin wil maken tijdens de verbouwing. Het motto hierbij is: het wordt nog lekkerder bij Albert Heijn Limmen. Voor winnaar Rogier kan deze zomer in ieder geval niet meer stuk!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 8