Circus Renz verrast met nieuwe show 'Muziek is techniek, emotie en filosofie' edri Paardenolifanten en acrobaten in Heiloo Amalia Ferrer, niet alleen een bijzondere pianiste eliabi BORDEN Heiloo van Noord naar Zuid Uw huis verkopen? (072)5351000 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Nu verkrijgbaar aan de balie van drukkerij Uitkijkpost en bij Boekhandel Deutekom voor 15,» 'Oude dorpsgezichten van Heiloo' Heiloo 67e JAARGANG NO. 31 J Drukkerij uitkijkpost bv 31 JULI 2002 Tevens kunnen de gereserveerde exemplaren worden afgehaald Auto gestolen Verkeerscontrole Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl Het boek bevat 80 oude afbeeldingen varr Heiloo. en zijn voorzien van tekst, verzorgd door de vereniging 'Oud Heiloo'. z$ü Zomcractiviteiten NVVH (072) 53249H Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: l0226 331 020 (Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (91 cent) (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden jj=sfc j aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Regio Noord- y KennemeHand Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad,Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. Ook voor een sanitaire aanpassing, renovatie of ondèrhoudsklus kunt u prima terecht bij Ronald Wernsen van Installatiebedrijf De Noord, (foto UKP HEILOO - Toen Ronald Wernsen op 16-jarige leeftijd zakte voor zijn HAVO-examen, besloot hij om in de avonduren op het Drebbelcollege in Alkmaar de twee vakken over te doen waarvoor hij niet wist te slagen. Overdag ging hij aan het werk bij installatiebedrijf Borst/Guus de Jongwaar hij het vak heeft geleerd In eerste instantie werkte Ronald als assistent installatietechnicus, maar door het volgen van diverse opleidin gen werkte hij zich op tot calculator/ werkvoorbereider. De inmiddels 28- jarige Wernsen mag 'zich sinds 5 jaar eigenaar van Installatiebedrijf De Noord noemen. Netheid en zorgvul digheid tijdens het werk staan bij hem zeer hoog in het vaandel. „Ik heb acht jaar lang 's avonds vak gerichte opleidingen gevolgd en heb een hoop ervaring opgedaan in de praktijk", vertelt de erkend installa teur. Hij behaalde onder andere de diploma's gas- en watertechnisch installateur. „Wanneer de klant "om een erkend installateur vraagt dan betekent dit dat hij iemand met vol doende praktische én theoretische kennis in huis haalt. Iedereen kan misschien wel een lek kraantje repa reren, maar het netjes en volgens de geldende voorschriften aanleggen van een gehele installatie is toch wat anders." Zelfstandig door gebroken pols De stap om een eigen bedrijf te beginnen zette Ronald na het breken van zijn pols tijdens het spelen van een partijtje basketbal. Omdat hij toch wilde blijven werken deed hij kantoorwerk voor zijn baas. „Na mijn herstel bleef ik dit drie dagen per week doen. Ik heb dit nog 2 jaar vol gehouden, maar toen was de uitda ging weggeëbd. Omdat ik weer met klanten, en met mijn handen, wilde werken, ben ik voor mijzelf begon nen. Op deze manier heb ik weer met alle facetten van het werk te maken. Ik bespreek de wensen van de klant, neem de offerte op, bestel de onder delen en installeer alles zelf. Ik ben pas tevreden wanneer de klant dat ook is, ik hou niet van rommelwerk." 1 In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidings gebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Dat Ronald sowieso een broertje dood aan rotzooi heeft blijkt wel: „Ik heb bijvoorbeeld drie paar schoenen achter in mijn auto staan. Je zult mij dan ook nooit ergens met schoenen naar binnen zien lopen waar ik daar voor mee in het riool heb gestaan...". De Noord Ronald Wernsen heeft veel klandizie dankzij mond-tot-mondreclame. De naam 'De Noord' heeft het bedrijf te danken aan de voormalige compag non van Wernsen, die in Heerhugo- waard De Noord woonde. „Zelf ben ik van oorsprong Heilooër, maar heb ook 3 jaar in De Noord gewoond, inmiddels ben ik weer inwoner van Heiloo", verklaart de eigenaar de naamkeuze. „Mijn partner moest zich na een jaar wegens privé-problemen terugtrekken, waarna ik met freelan cers en andere bedrijven samenwerk te. Ruim een jaar geleden heb ik iemand in vaste dienst genomen." 10 jaar garantie Installatiebedrijf De Noord werkt voornamelijk in het burgerwerk voor zowel particulieren als kleine en middelgrote aannemersbedrijven. Zij verzorgen alle voorkomende loodgie- terklussen zoals reparaties aan toilet, kranen en afvoeren tot en met het aanleggen van complete installaties, centrale verwarming, waterleidingen, gasleidingen en riolering, zink- en dakwerk en complete badkamers. Voor alle uit te voeren werkzaamhe den heeft Ronald of zijn vaste mede werker de benodigde diploma's en wordt er gewerkt volgens de voor schriften en geldende normen. Bij dakwerk is het daarom mogelijk 10 jaar garantie te krijgen op zowel het materiaal als op de montage. De klant ontvangt daarbij na controle door een inspecteur van Venedak een garantiecertificaat. Wie meer wil weten over Installatie bedrijf De Noord aan Het Hoekstuk 77 te Heiloo kan Ronald bellen op 072-5324911 of 06-55185703. Voor meer informatie kunt u ook kij ken op www.de-noord.nl of e-mailen naar info@de-noord.nl. HEILOO - Zondag 28 juli werd vanaf de Dompvloetlaan een witte Volkswagen Passat ontvreemd. Deze auto is voorzien van het kenteken VX- 02-YG. HEILOO/ALKMAAR - Zaterdag tus sen 13.00 en 16.00 uur werden op de Heilooër Tolweg, de Kennemer- straatweg en de Juliana van Stolberglaan een twintigtal bestuurders bekeurd wegens het feit dat zij te snel reden, de autogordel of de bromfiets helm niet gebruikten, of door het rode licht reden. Óivijy ,:-x: Onnavolgbaar waren wel de kunsten van Mister Raymondo. Deze artiest wist op het slappe koord niet alleen te lopen, te jongleren, te fietsen, maar ook nog plaats te nemen op een stoel. En alsof dit nog niet genoeg was staar de het publiek ademloos naar Miss Sarina, die hoog in de piste haar trape zenummer ten tonele voerde. De pauze was het moment voor suiker spin, popcorn of een heuse foto van jezelf op een Indische olifant! Ook na afloop was er nog plezier. De kinderen konden een ritje maken op een van de vele pony's die circus Renz rijk is. Circusfamilie in hart en nieren Miss Mandy Renz, die zelf een jong- leeract te paard uitvoerde vertelde de HEILOO - Amalia Ferrer is een voor aanstaande Argentijnse pianiste, gebo ren in Santa Fe. Haar muzikale oplei ding heeft zij genoten aan de Universidad Nacional del Litoral in haar geboortestad. Ze specialiseerde zich in piano bij Graciela Reca en Amalia Marta Pérez. In drie opeenvolgende jaren won ze de Bariloche-beurs voor jonge pianisten om zich in de kamermuziek te verdie pen bij Guillermo Opitz (Argentinië) en Maria Aragón (Spanje). Daarnaast heeft zij verscheidene cursussen gevolgd over pianotechniek en -inter pretatie bij pianisten uit de Verenigde Staten. Amalia heeft een brede ervaring in solo- en kamermuziekrepertoire. Ze treedt op in de belangrijkste Argentijnse zalen. Sinds 1990 werkt zij samen met de Argentijnse zanger Marcelo Maragno, met wie zij zich spe cialiseerde in Latijn-Amerikaanse lie deren. In haar programma's zijn zowel haar voorkeur voor de Duitse pianotra ditie (Bach, Beethoven, Brahms) zicht baar, als temperamentvolle versies van Spaanse en Argentijnse componisten. Zij is niet alleen uitvoerend musicus, maar geeft ook nog eens les als hoofd docent Piano aan de Hogeschool voor Muziek van de Universidad Nacional del Litoral te Santa Fe. hogere betekenis hebben, zo ook met muziek. Ik heb respect voor alle soor ten muziek en degenen die deze muziek componeren. Ik voel mee met bepaalde andere soorten muziek en ben ervan overtuigd dat je om deze soorten muziek te waarderen je ze van binnen uit moet kennen", volgens een bewogen Amalia. Maxima Binnenkort is er een mooi moment om de muziek van Amalia te beluisteren. Zij geeft een concert in het Witte Kerkje in Heiloo. Haar enige optreden in Nederland dit keer. Op uitnodiging van Marcelo Bussi treedt zij hier op en brengt een korte vakantie door. Zij is bekend met het feit dat vele nuchtere Hollanders zo gecharmeerd zijn van onze toekomstige koningin, Maxima. „Ik hou van Holland en de Hollanders. Het voelt alsof ik hier al jaren kom. Maxima ken ik niet zo goed, eigenlijk net zo goed als dat jullie haar kennen. Maar ik denk dat als Beatrix haar waar deert, het wel goed komt. In de kranten in Argentinië stond destijds dat Beatrix dezelfde gevoelens zou hebben als Maxima en haar zoon. Zij had immers met haar huwelijk met Claus hetzelfde meegemaakt. Ik hoop echt dat ze gelukkig wordt hier. Maxima is wel een goed voorbeeld van hoe Argentijnse vrouwen zijn: spontaan en warm", aldus Amalia. HEILOO - Van 21 juli tot 29 juli was het evenemententerrein Noorderneg het toneel van de familie Renz. De cir cusfamilie uit Berlijn had haar tenten opgeslagen voor zes voorstellingen. Deze voorstellingen met paarden, oli fanten, honden, clowns en acrobaten betekenden circusplezier voor jong en oud. Uiteenlopende kunsten De bezoekers werden op zaterdag avond hartelijk welkom geheten door twee clowns en natuurlijk het onmisba re circusorkest. Met zes man sterk brachten zij de stemming voor de voor stelling er al flink in. Het mooie wëer die dag was er waarschijnlijk debet aan dat lang niet alle banken bezet waren. Na enig tromgeroffel en trompetge schal verwelkomde de spreekstalmees- ter de wel aanwezige gasten. Het publiek werd vrijwel onmiddellijk getrakteerd op een bruisende act van Frans Renz jr. met zijn zes paarden. Prachtig getooid met rode pluimen en dito hoofdstel lieten zij een prachtig stukje dressuur zien. Ook de zusjes Renz, drie in getal, weten van circusacts. Zij toonden het publiek uiteenlopende kunsten. Van jockeyrij den op een Belgisch paard, een slang achtig stukje acrobatiek tot hoelahoe pen met uiteindelijk wel 15 hoepels tegelijk! Paarden, honden, olifanten en kamelen Een circus zou geen circus zijn zonder clowns. Ook bij Circus Renz lieten August en Pipi het publiek lachen. Ooit een clown in een waterput zien ver dwijnen? Frans Renz jr. keerde terug met een imposant stuk Spaanse dressuur met zijn paard Bolero. Wanneer zo'n prach tig paard voor de ogen van het publiek steigert met zijn berijder op de rug krijg je toch wel even de rillingen. Naast paarden was er een leuk honden nummer, een act met olifanten en later bleek Frans jr. ook met kamelen over weg te kunnen. En heb je ooit een paard zien voetballen? Wie dit niet gelooft zou een bezoekje aan circus Renz zeker niet over moeten slaan. Uitkijkpost na afloop over circus Renz. „We zijn al een circusfamilie sinds 1842. We weten niet beter en willen niet anders. In een jaar zijn we negen maan*- den op tournee, voornamelijk in Duitsland. In Nederland toeren we nu 12 jaar. Meestal geven we twee voor stellingen op een dag. We hebben er zelf zo'n plezier in en als je de kinderen dan blij ziet kijken, is het een goede voorstelling geweest. In de winter stop pen we een tijdje en verblijven dan in een soort winterkwartier. De dieren hebben dan een ruimte van 15.000 vier kante meter en speciale verwarming voor bijvoorbeeld de olifanten". Circus Renz uit Berlijn moet niet ver ward worden met het Nederlandse cir cus Renz. Mandy Renz vertelt: „Zij gebruiken de naam, maar wij zijn de echte familie Renz. Het is ook van die directeur die een aantal jaren geleden is overleden. Vaak wordt dat aan ons gevraagd. Wij zijn de circusfamilie in hart en nieren". Droom in de muziek Op de vraag of ze een langgekoesterde droom in de muziek heeft, antwoordt Amalia uitvoerig: „Ten eerste is mijn attitude dat ik me voor 100% geef. Hoe klein of groot het podium ook is. Ten tweede wil ik dat wat door Europese componisten naar de Argentijnse Pianoschool gebracht is, teruggeven met mijn concerten. Tot slot wil ik, nu de economische situatie in Argentinië zo slecht is, vooral doorgaan met wat ik doe. Vele, Argentijnen zoeken nu hun geluk ergens anders. Ik wil mijn concer ten wel ergens anders geven, maar keer altijd weer terug naar mijn eigen land. Ik heb best kritiek op onze regering, maar ik vind het altijd weer de moeite waard om te blijven vechten." Muziek is haar leven. Zo schetst zij dat ze vindt een opvoedende taak te heb ben binnen de muziekwereld. Zowel op het podium als vanuit de universiteit. Ze ziet het als haar taak om de culture le aard van het publiek en haar leerlin gen naar een hoger cultureel niveau te brengen. Om dat te bereiken moet ze continu studeren, ook om zichzelf te verbeteren. Het is haar missie. Wie het concert van deze beroemde pianiste en vooral haar bijzondere persoonlijkheid niet wil missener zijn nog kaarten te koop voor haar concert op vrijdagavond 2 augustus in het Witte Kerkje te Heiloo. Aanvang van het concert is om 20.30 uur. Zwarte schaap van de familie Maar wie is nu de vrouw achter de pia niste? Met deze vraag in het achter hoofd sprak de Uitkijkpost met deze bijzondere vrouw op haar vakantie- en logeeradres in Heiloo. Ze verblijft daar bij een goede vriend en medestudent Marcelo Bussi. De woonkamer ademt de sfeer van muziek met piano en kla vecimbel in beide hoeken van het ver trek. Na een hartelijke begroeting ver telt Amalia over haar jeugd en liefde voor de piano. „Als kind wilde ik al piano spelen. Ik was eigenlijk het zwarte schaap van de familie, niemand was muzikaal. Mijn ouders hielden wél veel van de tango. Al snel werd er voor mij een piano aan geschaft, zodat ik thuis kon spelen. Daarna ben ik gaan studeren op de uni versiteit. Niet meteen piano, ik ben eerst werkzaam geweest in de bioche mie. Dit deed ik om mijn familie te kunnen onderhouden. Maar ook om mijn muziekstudie te kunnen betalen". De klassieken in de muziek hebben duidelijk haar voorkeur. Maar ook brengt Amalia folkloristische, inheem se muziek ten gehore. „Musici houden van klassieke compo nisten als Brahms, Bach en Liszt. Dat is ook wel logisch, want die moet je ken nen. Mijn voorliefde ligt in het gegeven dat deze muziek zo diep is. Het is niet alleen techniek, maar ook emotie en filosofie. Ik geloof erin dat dingen een HEILOO - Voor woensdag 7 augustus organiseert de NVVH (Nederlandse Ver. van Huisvrouwen) een etentje bij Chinees Restaurant Lotus in Winkelcenrum vt Loo, aanvang 18.00 uur. Opgave en inlichtingen bij Anneke Kager, tel.072-5332935 (tussen 19.00 en 20.00 uur).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1