Twintigste editie klassieker voor toerfietsers Kermis Akersloot in 't Yoorom en 't Achterom Zweefvliegclub gunt Uitkijkpost een kijkje boven de Castricumse duinen Nieuwe opzet verkiezing beste/ slechtste verhuurders In hoger sferen met de EZZC Oud-papieracties in Heiloo UITKIJKPOST - 31 JULI 2002 - PAGINA 6 Goudsmeden Frits DikhoflTHeleen de Vos nemen juwelierszaak Plas over Verkeersongeval met letsel Oorlogsgravenstichting Tweede Rabo Beach Event in Akersloot Activiteiten Castricum Jongen gewond na val met fiets EVENEMENT Snelheidscontrole Annemarie Kuster exposeert Spiegeling Het zweefvliegtuig wordt aan de lier. omhooggetrokken. Het toestel behaalt daarbij een snelheid van rond de 90 km/u. (foto MSP) CASTRICUM - In de duinen tussen Castricum en Heemskerk is het vlieg veld van de Eerste Zaanse Zweefvliegclub te vinden. Het vlieg veld bestaat uit een oost-west baan en een noord-zuid baan. Tevens beschikt de vereniging over een hangaar met werkplaats en een eigen clubgebouw. Het terrein waarop het vliegveld zich bevindt staat ook wel bekent als het watervlak, omdat het PWN (waterlei dingbedrijf Noord-Holland) van dit gebied gebruik maakt voor het winnen van drinkwater. Ten behoeve van deze waterwinning heeft het PWN een aan tal installaties op het vliegveld aange bracht. Het vliegterrein is te vinden wanneer men vanaf de N203 via de afslag camping Geversduin almaar rechtdoor naar het veld te loopt (25 min.) of fietst (7 min.). Aan de linker kant vindt u het vliegveld, en enkele open plekken vanwaar u de zweefvlieg tuigen kunt zien vertrekken en landen. Wie erg veel geluk heeft loopt zelfs de kans een rondje mee te mogen vliegen met een van de ervaren vliegers van de vereniging. De fotograaf en uw verslaggever van de Uitkijkpost mochten afgelopen zondag alvast ervaren hoe het is om een rondje mee te vliegen in de Schleicher ASK- 13, een lesvliegtuig dat altijd op Castricum staat. Deze tweezitter bestaat uit een met linnen bespannen buizenconstructie als romp en houten vleugels, die ook met linnen bespannen zijn. Het vliegtuig werd gebouwd door fabrikant Albert Schleicher en ontwor pen door Rudolf Kaiser. Het van oor sprong Duitse vliegtuig heeft een span wijdte van 16 meter en een lengte van ruim 8 meter. Het toestel weegt rond de 300 kilo en kan een snelheid bereiken van wel 200 km/u. gen, maar wanneer er veel leerlingen zijn of er druk gevlogen wordt, dan kan het zijn dat men lang op zijn of haar beurt moet wachten." Lidmaatschap Wie niet zo lang wil wachten en serieus geïnteresseerd is in het zweefvliegen, kan lid worden van de EZZC. Als lid van de club kunt u gedurende het vlieg- seizoen (tussen oktober en maart wordt er niet gevlogen) een onbeperkt aantal starts maken op het vliegveld van Castricum. Als beginnend zweefvlieger krijgt u instructie door een van de erva ren instructeurs, die bovendien met u meevliegt. Na ongeveer 75 starts kunt u voor het eerst solovliegen. Verder is het een kwestie van vooral veel ervaring opdoen en je voorbereiden op het theo retisch en praktisch examen voor het zweefvliegbewijs. Dit is een bewijs van vliegvaardigheid afgegeven door de Nederlandse Luchtvaart Autoriteit. Het lidmaatschap van de EZZC brengt naast een flinke hoeveelheid vliegple- zier ook een aantal verantwoordelijk heden met zich mee. Zweefvliegen is een teamsport en op een vliegdag wordt van iedere vlieger verwacht dat hij of zij de gehele dag (van de briefing om 9.00 uur tot en met het opruimen aan het eind van de dag) actief deel neemt aan het vliegbedrijf. Het onder houd aan het materiaal geschiedt in de wintermaanden en wordt uitgevoerd door de leden zelf. waarbij het aantal uren dat ieder lid wordt verwacht mee te helpen gerelateerd is aan het aantal gemaakte starts en vlieguren. Meevliegen Zoals vermeld bestaat er de (beperkte) mogelijkheid mee te vliegen met een ervaren zweefvlieger. Voor E 15,- kunt u kennismaken met deze sport. het mogelijk is om die dag een vlucht te maken. Benieuwd naar de eerste zweefvlieger- varing van deze verslaggever en uw fotograaf? Die raakten er na afloop niet over uit gepraat. De vlucht bood een prachtig uitzicht over de duinen, de camping, een groot gedeelte van AKERSLOOT - Het is weer tijd voor de kermis in Akersloot. Op vrijdag 2 augustus wordt het spits afgebeten door dj Dennis om alvast warm te draaien voor de vier dagen kermis, 't Voorom is open om 20.00 uur en vanaf die tijd zullen de echte die hards dan ook te vinden zijn in 't Voorom waar de pré-kermis party plaatsvindt. Na deze warming-up wordt iedereen zaterdag om 13.30 uur fris aan het touw bij het touwtrekken verwacht. Dit spor tieve evenement vindt plaats aan de Kerklaan schuin tegenover de Jacobusschool. Voor de indeling van de ploegen wordt geloot, waardoor elke ploeg in een poule komt te zitten. Tijdens de wedstrijd mogen de touw trekkers niet wisselen, bij een eventu ele blessure wordt in onderling overleg met de andere ploeg met een man of vrouw minder getrokken. De wisselbe kers waren verleden jaar gewonnen door 't Slotje herenteam en door De Rode Zakdoekjes damesteam. Verleden jaar kwam het Lamme Handje op een mooie tweede en de trekkers van Snackbar Joep op een derde plaats. Uiteraard wordt er hard aan gewerkt om de wisselbeker heren dit jaar niet naar Egmond a/d Hoef te laten gaan maar de praktijk zal het uit eindelijk weer moeten uitwijzen. Ploegen bestaande uit vijf personen met coach kunnen zich opgeven bij 't Achterom, Kerklaan 20, tel. 0251- 312120. Na de touwtrekwedstrijden begint Flair om 16.00 uur met het fees telijk begeleiden van de bekerwinnaars. Ook 's avonds zullen zij de tent op z'n kop zetten met alle kermishits van nu. Zondagmiddag is er evenals de andere kermisdagen weer overdekt, terras en kan jong en oud in de buitenlucht genieten. Genieten van de kinderen in de hobbelende geit onder het genot van een drankje of een frisdrankje. Muzikale omlijsting wordt deze dag verzorgd door de band Juxebox, die inmiddels alweer zo'n jaar of 10 ker- miservaring heeft en gaat door tot slui tingstijd. Maandag ochtend moet iedereen weer vroeg uit de veren om maar niets te missen van het legendarische trio Tjoe en Jeroen dat om 8.30 uur al weer lang en breed klaar zit om de te laat komen de gasten te verwelkomen met een kopje koffie, glaasje melk of misschien wel iets anders. De eerste set gaat door tot 14.00 uur want dan begint het paalkussengévecht boven de waterbak, inschrijving hier voor is gratis en iedereen kan zich opgeven aan de jurywagen. Aansluitend begint het palingvangen en dit spektakel mag je zeker niet mis sen, glibberige palingen en natte pak ken maken de wedstrijd een lust voor het oog. Daarna zal Marcel DJ vanaf een buitenpodium anderhalf uur dance vermaak ten gehore brengen, Tjoe en Jeroen doen de muzikale invulling bin nen en daarna neemt Juxebox de muziek weer over tot in de vroege uur tjes van de dinsdagmorgen. Wie redt het nog op deze laatste ker misdag om te gaan deunen? Vanaf 9.00 uur wordt de feestvreugde opgeluisterd met een muzikaal intermezzo van het trio Tjoe en Jeroen met als thema 'Men vraagt en wij draaien'. Om 13.00 uur begint het katknuppelen wat voor de meeste gasten al niet meer onbekend is. Puur Oudhollands kermisvermaak waarbij het de bedoeling is om met knuppels de houten vaatjes stuk te gooien. Op deze manier kan men pre mies voor het aantal ringen dat kapot gaat verdienen. De kat, een stukje hout aan een touwtje, moet er dan ook nog af, de premie hiervoor is altijd het meeste waard. Dit alles gebeurt op het terrein van 't Achterom onder leiding van de deskundige scheidsrechter. Na afloop van het katknuppelen een daverend optreden van ('Hij was maar een clown) Dario en aansluitend Tjoe en Jeroen tot 19.00 uur. Daarna neemt Paradise het muziekestafettestokje over om een fantastisch stuk kermis- muziek te laten horen. Na het uitreiken van de eerste deun wisselbeker waar van de winnaar verleden jaar Jeremy Duin was, is het kermisfeest dan echt ten einde. Voor steeds meer toerfietsers in Nederland, maar ook daarbuiten, is de tweede zaterdag van augustus nadruk kelijk gereserveerd voor het fietsen van Luik-Bastenaken-Luik. Menig wieler- liefhebber kijkt er dan ook naar uit om hellingen als de Wanne, Rosier, Maquisard en uiteraard La Redoute zelf eens te bedwingen en te kunnen proeven van de sfeer die rond dit eve nement heerst. De routes van deze klassieker zijn volledig uitgepijld en gaan, in tegenstelling tot de profs, zoveel mogelijk over kleinere en rusti ge wegen. Dit jaar organiseert La Champion voor de twintigste keer de toerversie van Luik-Bastenaken-Luik. In deze 240 kilometer lange klassieker zijn vrijwel alle beroemde hellingen opgenomen die ook door de profs worden aange daan. Daarnaast is het mogelijk routes van 125 en 175 kilometer te rijden. Deze afstanden zijn met name geschikt voor iets minder getrainden die toch de sfeer willen proeven van La Doyenne, zoals deze oudste Belgische klassieker ook wel wordt genoemd. Hoewel het zwaarste gedeelte zich zowel bij de 175 als de 240 kilometer in de laatste 80 kilometer bevindt, met de reeds eerder genoemde hellingen, is er zeker geen sprake van een 'vlakke' aan loop. Dit gedeelte dient dan ook niet onderschat te worden! Voor de 125 kilometer geldt dat deze zich na de splitsing met de andere afstanden vlak voor de Rosier weer bij hen voegt. Deelnemers uit alle delen van het land Naar verwachting zullen tussen de 3500 en 4000 fietsers trachten Luik- Bastenaken-Luik te bedwingen. Niet alleen de langste afstand is daarbij pop ulair maar zeker ook de twee kortere afstanden. De deelnemers komen voor 95% uit Nederland. Uit alle delen van het land komt men dat weekend naar Luik. Hotel Holiday Inn in Luik zal, evenals in voorgaande jaren, start- en finish- plaats zijn van deze klassieker. Voorafgaand aan en na afloop van de rit zullen hier honderden deelnemers overnachten, zodat er rondom het eve nement een gezellig klassiekersfeertje heerst. Omdat volgwagens op het fietspar- cours als uitermate hinderlijk worden ervaren door de deelnemers, is hier voor een speciale omleidingroute gemaakt, die de bestuurders regelmatig weer bij de fietsers brengt. In geval van pech kan een beroep worden gedaan op één van de op de route aanwezige materiaalwagens of posten van de orga nisatie. Op diverse controlepunten op de route ontvangen de deelnemers iets te eten en/of te drinken. Dit is echter niet vol doende om deze zware rit te volbren gen. Zelf dienen de rijders dus ook het een en ander mee te nemen. Starttijden 240 kilometer tussen 6.00 en 7.00 uur; 175 kilometer: tussen 7.00 en 8.00 uur; 125 kilometer: tussen 8.00 en 9.00 uur. Start De start vindt plaats vanaf Hotel Holiday Inn, Esplanade de l'Europe 2 in Luik. Het hotel is te bereiken door komende vanaf Maastricht tot in Luik de Maas te blijven volgen en daarna de borden 'Palais des Congres'. Het hotel is aan het 'Palais des Congres' vastge- bouwd. Inschrijven voor de rit is mogelijk bij het Hotel op vrijdag 9 augustus van 16.00 tot 21.00 uur, zaterdag 10 augus tus van 5.00 tot 9.00 uur (let daarbij op de verschillende starttijden). Het inschrijfgeld bedraagt aldaar: 125 kilo meter E 11,-; 175 kilometer E 12,-, 240 kilometer E 13,-. Contactadres: Le Champion Postbus 143, 1850 AC Heiloo, www.lecham- pion.nl Inlichtingen: Le Champion, tel. 072- 5338136 (kantooruren) e- mail:lbl@lechampion.nl info@lecham- pion.nl Wim de Boer, tel. 075-6877819 e-mail:wboer.4@hccnet.nl familie Bellis, tel. 0251-655424, Jan Calis, tel. 020-6920016 (na 18.00 uur) e-mail:jan- calis@xs4all. nlMarjan Zaadnoordijk, tel. 0251-314820 (na 18.00 uur) e-mail: Marjan.zaadnoordijk@planet.nl Zo ziet de wereld er uit vanuit een zweefvliegtuig, (foto MSP) En wat misschien nog het meeste opviel was de rust die je treft boven in de lucht. Alhoewel, de vlucht ook bood een prima uitzicht richting het strand Bij de EZZC wordt een lier gebruikt om een vliegtuig in de lucht te krijgen. Om te kunnen starten wordt er een bijna 1 kilometer lange sleepkabel over de baan uitgelegd, van de auto met de lier naar de startplaats van het vlieg tuig. Als de vlieger gereed is om te star ten dan geeft de tiploper (degene die de vleugels horizontaal houdt) een sein aan de startkar, die op zijn beurt met zwaailichten een sein teruggeelt. Vervolgens wordt de kabel opgelierd, waardoor het vliegtuig Opstijgt. Binnen enkele seconden is de snelheid van het vliegtuig opgelopen naar ruim 90 km/u. Op het hoogste punt wordt de lier ont koppeld en vliegt het toestel op eigen kracht verder. Wanneer de kabel met een parachute naar beneden is gevallen wordt deze met behulp van een tractor weer terug gereden naar de startplaats. De vlieg tuigen worden na hun landing eigen handig terug geduwd en gereed gemaakt voor hun volgende start. Voorrang Hoewel het volgens de internetsite van de EZZC www. zweefvlieg, info voor buitenstaanders mogelijk is om tegen betaling mee te vliegen, hebben de leden en de cursisten van de EZZC voorrang. „We vinden het prima dat er mensen meevliegen, maar onze leden hebben hun lidmaatschapsgeld betaald en gaan dan ook voor op mensen van buitenaf", vertelt Merijn, een van de instructeurs van de EZZC. „Is er toe vallig een plekje vrij dan is het geen probleem om een rondje mee te vlie- Wanneer u langs wilt komen voor een introductievluchl, bel dan even in het weekend rond 9.00 uur met het vlieg veld, tel. 0251-651626. Er wordt in het weekend als de weersomstandigheden het toelaten normaal gesproken gevlo den. U hoort na uw telefoontje direct of Castricum en de meertjes in de duinen, van Castricum waar de Zeeweg een langgerekt lint van auto's haar de kust Even weg uit de drukte dus, liet zien. om vervolgens zowel letterlijk als figuurlijk weer met beide benen op de grond le slaan. CASTRICUM - Precies 65 jaar gele den, op 18 juni 1937, schreef juwelier Plas zich in bij de Kamer van Koophandel, wat het begin betekende van zijn zaak aan de Burgemeester Mooijstraat 30 te Castricum. In 1983 nam het bekende juwelicrsechtpaar Hans en Netty van Dijk het bedrijf over en wist in korte tijd een uitgebreide klantenkring op te bouwen, niet alleen door de vakmanschap en uitstekende service, maar ook door de gezellige sfeer. Vandaar ook dat zij het idee om te stoppen steeds voor zich uitschoven, tot ze begin van dit jaar in gesprek kwa men met goudsmid Frits Dikhoff, die met zijn 25-jarige ervaring ook zeker geen onbekende in het vak is, en laatst een samenwerkingsverband is aange gaan met goudsmid Heieen de Vos. In hun zaak, die er schuin tegenover ligt aan de Burgemeester Mooijstraat 15, kregen zij steeds meer de vraag naar een ander segment sieraden, alsmede de reparatie ervan. Het idee van een tweede zaak raakt in een stroomver snelling na bovengenoemd gesprek en weldra was de overname van zowel de zaak als het personeel een feit. Het ver trouwde team, bestaande uit Joke, Jane en Hugo (horlogemaker) blijft dus gewoon aanwezig, en dat in beide zaken twee goudsmeden en één horlo gemaker werkzaam zijn is echt uniek in de juwclierswcreld! CASTRICUM - Op de kruising Provincialewcg - Johannisweg gebeur de zondag omstreeks 16.30 uur een ongeluk waarbij een bromfietsster let sel opliep. De vrouw, 47 jaar en afkom stig uit Oostzaan, kreeg geen vrije doorgang van een 30-jarige automobi list uit Purmerend. De man sloeg op genoemde kruising linksaf. De vrouw kwam ten val en brak beide polsen. Zij werd overgebracht naar het Rode Kruisziekenhuis te Beverwijk. CASTRICUM - De Oorlogsgraven stichting werd in 1946 opgericht met als doel de aanleg, inrichting en instand houding van het Nederlandse oorlogs graf waar ook ter wereld. Daarnaast verzorgt de Stichting de in Nederland verspreid liggende graven van militai ren der geallieerde strijdkrachten. Bij de controle op de toestand van deze graven ontvangt de Stichting assistentie van honoraire medewerkers, zoge naamde 'consuls' die (vaak) in gemeen telijke dienst werkzaam zijn. De con sult is voor de Stichting de contactper soon inzake oorlogsgraven. Hij of zij ziet toe op de instandhouding en ver zorging van de oorlogsgraven in zijn of haar gemeente en rapporteert jaarlijks aan onze stichting over de staat waarin de graven zich bevinden. De burge meester benoemt de consul officieel. De beëindiging van het consulschap valt samen met het vertrek van de func tionaris uit actieve dienst. In verband met een gemeentelijke her indeling werden vanaf 1 januari 2002 de gemeenten Castricum, Limmen en Akersloot samengevoegd tot de nieu we gemeente Castricum. Met ingang van 7 mei 2002 werd door de burge meester de heer M. van de Velde benoemd tot consul in de nieuwe gemeente Castricum. In de voormalige gemeente Akersloot bevonden zich geen oorlogsgraven. De heer C.M. Louter die gedurende 10 jaar in de oude gemeente Limmen consul was werd door de Slichting onderscheiden met de zilveren èrespcld. Mevrouw H.M. Arkel-Wijnnc die dezelfde func tie vervulde in de voormalige gemeen te Castricum ontving op 31 juli 2002 voor haar 22-jarig consulschap de gou den crcspëid van de Oorlogs gravenstichting uit handen van de alge meen directeur van de Stichting, mr. G.J.M.Ter Horst. AKERSLOOT - Op 16 cn 17 augustus wordt het tweede Rabo Beach Event gehouden op het handbalcomplex van Dimtronic Meervogels in Akersloot. Evenals vorig jaar zal er ook nu weer gestreden worden om de hoogste plaats bij het Bcach-Volleybal of Beach- Voetvolley. Vanwege het succes van vorig jaar is er voor gekozen dit jaar twee beachvelden op te bouwen. Een dames- of herenteam van volley ballers bestaat uit zes spelers en even tueel twee wissels van minimaal 15 jaar oud, kosten deelname E 15,- per team. Voetvolleyballers kunnen al een team formeren met drie spelers en eventueel twee wissels, kosten deelname hier zijn E 10,-. Het complete toernooi wordt gehouden in korte tijd; vrijdagavond en 'aterdag. Een team kan zich op het tschrijfformulier uitsluiten voor 1 dag deel. Zaterdagavond zijn de finales en zullen alle teams in de strijd gaan. Inschrijfformulieren zijn o.a. verkrijg baar bij Cafetaria Akersloot. Op vrijdagavond is er een drive-in show voor de muzikale aankleding. Het tropische sportfeest wordt zaterdag avond afgesloten met een prijsuitrei king en de Akerslootse formatie Desire. Tineke's Atelier Wisselende kunstexposities van aqua rellen, olieverf en etsen. Elke zondag geopend tussen 13.00 en 17.00 uur. Rijksweg 176 Limmen. Gemaal 1879 Het poldergemaal aan de Fielkerweg 4 te Akersloot. In de expositieruimte (voorheen de ketelruimte) worden ten toonstellingen gehouden van heden daagse kunst. Heden is dat de expositie van Trudy Keijzer en Henny Mazurel, expositie over water, zand en zee. Elke zondag geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Elke eerste zondag van de maand is het gemaal (onder voorbehoud) in werking te bezichtigen. Bibliotheek Akersloot Expositie Elisabeth Apeldoorn- Rozenbroek. Te bezichtigen tijdens de openingsuren van de bibliotheek, Rembrandtsingel 1. Serre Nella van Os Expositie van Nella met haar drie dochters 'Kwartet van Os'; onder ande re bronzen beelden, keramiek, acryl, olieverfschilderijen en aquarellen. Tot oktober elke zondag van 13.00 tot 18.00 uur te bezichtigen aan de Westerweg 39. CASTRICUM - Maandagmiddag 22 juli raakte een jongen gewond nadat hij ten val was gekomen met zijn fiets. Dit gebeurde in het duingebied op de Slillcstrandweg. Waardoor de jongen de macht over het stuur verloor en van zijn fiets is gevallen is vooralsnog niet bekend. Hij is voor onderzoek overge bracht naar het ziekenhuis in Beverwijk. Ook dit jaar kunnen huurders hun ver huurder aanmelden voor de verkiezing van beste en slechtste verhuurder van het jaar. De Woonbond houdt deze ver kiezing om huurders in staat stelt te stellen hun tevredenheid of ontevre denheid over een verhuurder kenbaar te maken. Alle huurders en huurderor ganisaties kunnen meedoen. De ver wachting is dat het aantal aanmeldin gen hoger zal liggen dan voorgaande jaren, omdat er geen uitgebreide vra genlijsten meer hoeven te worden inge vuld. Een huurder of huurderorganisa tie die zijn verhuurder wil aanmelden, kan volstaan met het aanleveren van drie steekhoudende argumenten. Het verkiezingskarakter krijgt daarmee nog meer inhoud. Ook de verhuurder die het op een terrein heel goed of heel slecht doet kan daardoor in de prijzen vallen. De prijzen hebben effect De slechtste verhuurder ontvangt een zwarte bokaal en de beste een zilveren beker. De zwarte bokaal wordt gevreesd de zilveren beker begeerd. En dat is niet voor niets, want de prijsuit reiking gaat met veel publiciteit gepaard. De goede naam van de ver huurder is daarmee in het geding. De ervaring van de afgelopen jaren leert dat daardoor alleen al de verhuurder die de zwarte bokaal krijgt, probeert om zich te verbeteren. Men wil de prijs zeker geen tweemaal ontvangen. Hoe belangrijk het is om aandacht te geven aan verhuurders die het goed doen, blijkt eruit dat verhuurders die de prijs van bestex krijgen, proberen het nog beter te doen. Twee categorieën De prijzen worden uitgereikt in twee categorieën, die van woningcorporaties en die van particulieren verhuurders. Dit onderscheid wordt gemaakt omdat woningcorporaties ook een sociale doelstelling hebben. Zo is het de wette lijke taak van woningcorporaties om mensen met een laag inkomen betaal baar te huisvesten. Particuliere ver huurders hebben deze verplichting niet en kijken doorgaans meer naar rende mentsdoelstellingen. Wie kent de prijzen toe? De prijzen worden toegekend door een onafhankelijke jury, met deskundige leden. Om de jury haar werk goed te kunnen laten doen, worden de aanmel dingen uitgebreid gecontroleerd en van achtergrondinformatie voorzien door Woonbondconsulenten, die over veel kennis en ervaring beschikken. Hoe meld je een verhuurder aan? Een huurder of huurderorganisatie die zijn verhuurder wil aanmelden moet drie steekhoudende argumenten geven op grond waarvan de verhuurder de prijs voor beste of slechtste verhuurder zou moeten krijgen. Bel de Woonbond voor een aanmeldingsformulier, tel. 020-5517700. Heeft u een probleem met uw verhuurder dat u op korte ter mijn wilt aanpakken? Als u lid bent of wordt van de Nederlandse Woonbond kunt u bellen met de ledenservice, de Huurderslijn tel. 020-5517755. De Huurderslijn is bereikbaar op maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 12.00 uur en dinsdagavond van 18.30 tot 20.00 uur. nieuwsblad voor heiloo en omstreken Lees het elke week in de Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken AKERSLOOT - Dinsdag 23 juli tussen 15.15 en 17.00 uur werd een snelheids controle gehouden op de Geesterweg waar de maximumsnelheid ter plaatse 50 km/u bedraagt. Een onbekend aan tal passanten passeerde de controle, waarbij 16 overtredingen werden geconstateerd. De hoogste gemeten snelheid bedroeg 79 km/u. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN ALKMAAR - In het kantoor van Waterschap Het Lange Rond kunt u in de maanden, juli. augustus en septem- ber de prachtige expositie van Annemarie Kuster bezichtigen. Annemarie Kuster uit Egmond aan den Hoef is sinds mei 1991 bezig met teken en aquarellessen, (n 1993 ging zij naar de Academie voor Schone Kunsten in Arendonk (België) voor vijfjaar teken studie. Na deze studie heeft ze nog diverse cursussen en workshops bijge woond en verzorgt ook regelmatig exposities. Zo ook in het kantoor van Waterschap Het Lange Rond. Spiegeling „Het wit, een weg naar schoonheid is een gedachtestroom waarom ik zo graag schilder. Daar waar het materiaal en mijn fantasie en beeldtaal elkaar ontmoeten, ontstaat een kleine of grote explosie in een enthousiast kleurge bruik. Het is een spel. Het spel van de uitdaging van mijn ziel. Het Lange Rond heeft mij uitgedaagd om dat te laten zien, en zo contact te maken", aldus kunstenares Annemarie Kuster. Haar tentoongestelde werken bestaan voornamelijk uit collages van groot for maat. Kleuren en materialen sluiten nauw bij elkaar aan en via kleur, vorm, lijn en vlak probeert Kuster spanning op te roepen en zich een weg te banen naar schoonheid. De expositie Spiegeling is te zien in de gangen op de begane grond van het kantoor. U kunt de kunstwerken bezichtigen op werk dagen tijdens kantooruren van 9.00 tot 17.00 uur. Zaterdag Radboudschool, Slimpad 18, tussen 09.00 en 12.00 uur. Paulusschool, papier gebundeld neer zetten in de hoek bij de BukBuk, hoek Past. van Muijenweg en de Kloosterhof, tussen 09.00 en 11.00 uur. Paulusschool, huis-aan-huis-actie tus sen Past. van Muijenweg, Ewisweg, Het Zevenhuizen en de Westerweg. Dozen en bundels gereed zetten langs de weg voor 09.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo, container op parkeerterrein achter de Ter Coulsterkerk, tussen 10.00 en 12.30 uur. Maandag t/m vrijdag Stichting Uitkeringsgerechtigden Hei loo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks Willibrordschool, container staat naast de C 1000-supermarkt, hoek Wester- weg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Foresters, container op sportpark Het Vennewater, Vennnewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container bij clubge bouw De Bolder, hoek Kerkelaan- /Westerweg. Ook: container op de parkeerplaats bij zwembad 't Baafje. Base- en softbalclub Double Stars Heiloo, container bij het clubhuis op sportpark Het Vennewater, tijdens trai ningen en wedstrijden. Vogelvereniging Kleurenpracht, con tainer bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater. Halen op verzoek, tel. 5337339.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 6