Egmond op z'n Kop biedt weer spektakel Spektakel bij CircusDrome Wees zuinig met pincode Bekende artiesten tijdens kermis in De Vriendschap Adressen Heiloo Activiteiten Alkmaar UITKIJKPOST - 31 JULI 2002 - PAGINA 8 Wimmenummer duin wandeling met IVN natuurgids Berger Bos wandeling met natuurgids IVN Egmond Verkeerstoezicht Aanhouding na bedreiging Rondwandeling Stichting Historisch Jongens aangehouden na diefstal bushaltebord Activiteiten op het Podium Canadaplein r EGMOND - Voor de 28ste keer zal Egmond-Binnen in het laatste week end van de bouwvakvakantie traditio neel in het teken staan van veel vertier, vermaak en vooral gezelligheid. Na twee jaar als rode draadspel Alles of nix, speelt men dit jaar verrassend geen teamcompetitie. De kans voor u en iedereen om deel te nemen aan alle onderdelen die het comité uit de hoge hoed heeft getoverd. Ga er dus maar eens lekker voor zitten en zorg dat geen onderdeel in het weekend van 2 t/m 4 augustus uw aandacht mist. Egmond Binnen bruist dit weekend op z'n hevigst als alle activiteiten losbar sten in en rond het centrum. Belangrijk om te vermelden, dit evenement is toe gankelijk voor iedereen. Inwoners, toe risten en streekgenoten zijn allen wel kom. Na de grijze markt en een spetterende spelshow op vrijdag 2 augustus, wordt zaterdag een zéér speciale dag. De kin deren zullen talentvol kunstenaar en model blijken, buikschuiven wordt pure topsport en er wordt zeer hoog bezoek verwacht bij een ongekend gezellige avond. De picknick vindt zon dag 4 augustus plaats nabij de Abdij. Men spreekt nog steeds over de hilari teit van 2001dus zorg dat u een entree bewijs bemachtigd (bijna uitverkocht). Zondagmiddag staat garant voor een hoog Hilversums showgehalte met de komst van de Postcodeloterij Bingoshow (bekend van tv). De volgende onderdelen slaan op de feestkalender geprogrammeerd: Vrijdag 2 augustus 9.00-15.00 uur Grijze Markt (Centrum) Traditioneel wordt gestart met de oer gezellige grijze markt, waar jn meer dan 175 marktkramen werkelijk van alles te koop is. Marktbezoekers en marktkramers vanuit het hele land zor gen voor een heerlijke sfeer die muzi kaal wordt opgeluisterd door de mooie klanken van een ouderwets draaiorgel. De kinderen zullen zich prima verma ken met de clown of een ritje op de pony, terwijl ouders ondertussen heer lijk struinen naar speciale koopjes. Radio-80 is van de partij met muziek vanuit de ether. 19.00-21.15 uur Knock-Out-show (Cen trum) Deze avond wordt u in het centrum getrakteerd op de spannende -Knock- Out show. Een afvalrace waarbij het gehele publiek voor allerlei vragen en keuzes wordt gesteld. Dit jaar met knotsgekke opdrachten tussendoor. Maak de juiste keuze, waag een gok en blijf zolang mogelijk in het speelvak staan! De eindwinnaars van iedere ronde gaan bovendien met mooie prij zen naar huis. Dit jaarwordt ook een speciale kinderronde gespeeld met vra gen die alleen de kids t/m 12 jaar kun nen weten. Gratis deelname voor alle leeftijden en kans op superprijzen. Misschien gaat wel huiswaarts met een nieuwe televisie... Zaterdag 3 augustus 13.00-15.00 uur Praxis Kindermiddag (Abdijlaan) De middag voor de jeugd zal van start gaan met een T-shirt schilderwedstrijd in de Abdijlaan. Vervolgens mogen alle kinderen als ware modellen hun eigen shirt op de catwalk showen aan het publiek. Na al deze kunsten is het tijd voor chips en drinken bij de muziek tent. Vervolgens gaan de beentjes van de vloer bij het optreden van entertai ner Wally Preyll (winnaar van beste kindershow van Nederland). Om teleurstellingen te voorkomen, doe mee en zorg datje tijdig inschrijft bij de organisatiewagen in de Abdijlaan (vóór zaterdag 11.00 uur). Hoewel er gratis T- shirts beschikbaar zijn. doen vaders en moeders er verstandig aan, de kids 'gepast' te kleden. De leukste koopjes zijn weer te vinden op de grijze markt tijdens Egmond op z n Kop. 15.30 uur Egmondse kampioenschap pen Buikschui en (Centrum) Een zeer bijzondere race waarbij durf en souplesse zullen zorgen voor hilari teit en gegil in het centrum van het Binder-dorp. Wie .legt de grootste afstand af op zijn buik (wedstrijdbaan van 25 meter aanwezig). Inschrijving ter plaatse tot het maximum aantal deelnemers is bereikt. Doe een poging óf geniet van het gestuntel van een ander, 's Avonds tijdens het Holland House zullen deze watcrgladiatoren worden gehuldigd als ware kampioe nen. 19.00 uur Holland House (Centrum) Wie kent niet de gezelligheid van het Holland House tijdens een oranje-eve nement? De show die op de trappen van het binder-stadhuis zal worden opgevoerd laat u genieten van een heerlijke avond. Heeft u dit jaar ook met zoveel emotie genoten van onze wereldkampioenen en een traan moe ten laten bij het huwelijk van.... Een speciale Spaanse gast zal tussendoor de buikschuifkampioenen huldigen en de menigte toespreken. Oranjetaferelen begeleidt door de Fluttctulters (spekta kel van vorig jaar) zullen zorgen voor een sfeer die nog lang zal naklinken in de het gezellige centrum. Als u zo origi neel mogelijk 'oranje' bent uitgedost, maakt u via een lot bovendien kans op een leuke prijs. Zondag 4 augustus 1.00-13.00 uur Dorpspicknick nabij de Abdij (Vennewatersweg) Een uniek evenement voor jong en oud op een unieke locatie. Deze ochtend zullen ruim 900 mensen .genieten van de grote dorpspicknick op het groene gras nabij de Abdij. Ook voor de kin deren is er van alles te beleven en zul len zich dan ook prima vermaken. Dit jaar is de Egrnond-op-z'n-Kop-zonne- pet uw entreebewijs. U kunt deze nog verkrijgen via de winkeliers en bij de comitéleden. Haast u echter, de petten zijn bijna uitverkocht en op de dag zélf niet meer verkrijgbaar (op=op). U zult genieten van een goed verzorgde en gezellige picknick. Zittend in het gras kunt u onder meer genieten van het koffieconcert door de Egmonder Muzikanten. 13.00-17.00 Postcodeloterij Bingoshow (Centrum) Wat is leuker dan na een heerlijke dorpspicknick met zijn allen een leuk spel te spelen en kans te maken op hele mooie prijzen. Men is erin geslaagd de Postcodeloterijshow over te halen om in Egmond-Binnen vanaf een groot podium een waar spektakel te presen teren. Vanaf 13.00 kunt u deelnemen aan deze show waarbij u kans maakt op fantastische prijzen. Loten zijn tijdens de show verkrijgbaar bij de grote tour karavaan op de dorpsbrink. Voor meer info zie www.egmondopzn- kop.nl. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Abdij kaarsen Poolse volkskunst in hout door Eugeniusz Zeglado t/m 31 augustus aan de Vennewatersweg 27 te Egmond- Binnen. Prins Hendrik Stichting Zomerexpositie 'Zicht op zee' van Marga Duin en Henk Hobbeling, t/m 27 oktober tijdens de openingsuren van het museum. Afies' Nobelhuis Expositie van o.a. keramiek, schilderij en, museum en waskamer, Mooyeveld 4a Egmond Binnen. Museum van Egmond Tentoonstelling over de Oprechte Egmonder Fotokrant. Het museum laat verder het verleden zien van de drie Egmonden. U vindt het museum aan de Zuiderstraat 7 te Egmond aan Zee. Openingstijden: t/m 14 september en van 7 t/m 26 oktober: zondag t/m vrij dag van 14.00 tol 16.00 uur. In juli en augustus ook op dinsdag-, woensdag en donderdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Galerie Conny van Kasteel Expositie met werk van Mauro Staccioli en Jac Bisschops, t/m 22 sep tember. Noorderstraat 4, Egmond aan Zee. Openingstijden: donderdag ,t/m zondag tussen 15.00 en 19.00 uur en volgens afspraak, tel: 072-5067151. De galerie is gesloten van 8 augustus t/m 8 september. Galerie De Kapberg Zomertenstoonstelling met schilderijen en aquarellen van Frans Groothuizen en bronzen beelden van Saskia Pfaeltzer. T/m 18 augustus te «zien aan de Slotweg 17 te Egmond aan den Hoef. Geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefoni sche afspraak, tel: 072-5062645. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, geopend van donderdag t/m zondag van 12.00 tot 18.00 uur, Prinses Marijkestraat la in Egmond aan Zee. EGMOND - Zondag 4 augustus wordt er onder leiding van een I.V.N. nutuur- gids de Wimmenumm,£r duinwandeling gelopen. De wandeling start bij het sportzwembad in Egmond aan Zee, om 10.00 uur. Daar is betaald parkeren en u heeft een P.W.N. duinkaart nodig. De wandeling gaat door het laatste bewerkte Zeedorpenlandschap, waai de cultuur historische binding met Egmond en de duinen duidelijk zicht baar is. Het is zomer, dus de planten zijn vol groeid en staan in volle bloei.De Hazepootjes hebben hun zo mooie roze gloed en de grassen hebben volle zaadpluimen. De herstelde meertjes op het Starrevlak geven een mooi beeld van de duinen, zoals het vroeger was. Dat er in deze tijd zoveel in de natuur is te beleven, zal u onder leiding van de gids ontdekken. Er wordt een bijdrage gevraagd van E 1.50 ert voor kinderen E 1.-. Voor informatie lel.072-5071885 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN BERGEN - Zondag 4 augustus is er een wandeling met een I.V.N. natuur gids door het Berger Bos en door het eikenbosgebied in de duinen. De natuur is in al zijn verschillende vor men te zien in deze afwisselende omge ving. De heide begint lila te kleuren en de vlinders zijn overal aanwezig. In de vorming van het landschap heeft de mens door de eeuwen heen zijn spo ren achter gelaten, die nog duidelijk te zien zijn. Zo is er veel te ontdekken in oude Bergerbos, restanten uit de twee de wereldoorlog liggen zichtbaar in het oude bos, waar de gids u op zal wijzen, in een wandeling van 2 uur. De wan deling start bij het A.Ronald Holst beeldje achter de Ruïne kerk in Bergen, aanvang 10.00 uur. Er wordt een bijdrage gevraagd van E 1.50 en voor kinderen E 1.-. Voor informatie tel. 072-5813763. EGMOND - Op zondag 28 juli houdt de Stichting Historisch Egmond een rondwandeling door Egmond aan den Hoef. Onder leiding van een gids wan delt u door het oude gedeelte van Egmond aan den Hoef waarbij stil wordt gestaan bij oude panden en bij zondere plekjes. De gids geeft tekst en uitleg en beantwoordt uw vragen. Aan het eind van de rondwandeling gaan we naar de fundamenten van het oude slot. Al dwalend over de restanten kunt u zich zelf een indruk vormen over dit machtige kasteel. Deelname aan de rondwandelingen kost E 1,35 voor volwassenen en E 0,45 voor kinderen tot 12 jaar. Verzamelpunt is het bezoekerscentrum van de Stichting Historisch Egmond aan de Slotweg 46 te Egmond aan den Hoef. Aanvang van de rondwandeling is om 14:00 uur. Deelnemers dienen zich vooraf aan te melden bij mevrouw Wolf, tel. 072-5062344 Deze saxofonist is te zien tijdens de voorstelling van CircusDrome op het Egmondse strand. EGmOND - Het gaat slecht met het kunstenmakersgezelschap Circus Drome. De tijgers zijn verkocht. De tent is bij een voorstelling op het strand van Den-Helder weggewaaid. En alle artiesten zijn weggelopen, behalve de kunstenmakersfamilie zelf en Dave. Het gezelschap kan geen volledig pro gramma meer aanbieden. Net nu er weer eens volk op af is gekomen. De directeur is radeloos en vlucht in mijmeringen over vroeger. La Mama (de levende vulkaan) kan door alle toe standen het niet meer opbrengen om vuur te spuwen en ook Dave weet niet meer hoe het verder moet. Maar ineens is daar zwerver Sjaak, die aanbiedt het kunstenmakersgezelschap te helpen. Hoe? Nou, door heel erg goed zijn best te doen natuurlijk. Plotseling verschijn aan de top van de duinen ook nog eens ae ganzenfanfare. Met tromgeroffel en gegak trekken zij door de straten van dorp tot stad. Wanneer zij zich met het levende gan zen aansluiten bij het gezelschap is het feest complee.t. Wanneer het langzaam donker wordt'blijkt ook La Mama weer vuur te kunnen spuwen. In het sche merlicht, aan de voet van zee en duin, brengt zij een fascinerend schouwspel met vuur en spektakel. De voorstelling over CircusDrome duurt 60 minuten en wordt op zaterdag 17 augustus om 20.30 uur en 22.00 uur opgevoerd op Strand-Noord te Egmond aan Zee, nabij paviljoen het Zeepaardje. De toegang is gratis, bezoekers mogen een eigen stoel mee brengen. De voorstelling vindt alleen doorgang bij goede weersomstandighe den. Sinds een week wordt de politie in de regio Noord-Holland Noord regelmati ge geconfronteerd met meldingen dat louche figuren proberen de pincode van uw bankpas te achterhalen. De meldingen komen" binnen vanuit de gehele regio Noord-Holland Noord. In de meeste gevallen meldt men zich als medewerker of medewerkster van de bank. Met leugenachtige verhalen pro beert men vervolgens om mensen te bewegen de pincode af te geven. In sommige gevallen is de beller op de hoogte van het feit dat het potentiële slachtoffer een aanvraag heeft inge diend voor een nieuw pasje. Om het geldverkeer met de oude pas te stoppen zegt de 'bankmedewerker' dat zij de oude pincode moeten hebben. In een ander geval wordt verteld dat er binnen de bank van het slachtoffer een reorganisatie plaats zal vinden en dat alle klanten een nieuwe pas krijgen. Ook nu moet men de pincode weten van de oude pas om deze uit het ver keer te nemen. Het zijn allemaal verha len die van A tot Z gelogen zijn. Deze mensen zijn er alleen maar op uit om zo snel mogelijk de bankrekening van anderen te plunderen. Geef daarom nooit uw pincode af aan wie dan ook. Er is geen enkele bankin stelling die via de telefoon om een pin code zal vragen. Zeg tegen de beller dat u dergelijke zaken uitsluitend in per soon en bij uw eigen bank regelt. EGMOND/CASTRICUM - Zondag werd in de loop van de dag verkeer stoezicht houden op de kustwegen, zoals de Hoeverweg en de Heereweg. In het drukke standverkcer werden een tiental verkeersdeelnemers bekeurd omdat zij zich niet aan de regels hiel den wat betreft snelheid, rood licht of het dragen van de helm. In de avondu ren werd gecontroleerd op het gebruik van alcoholhoudende drank. Dit lever de een tweetal bekeuringen op wegens het rijden onder invloed. EGMOND - Zondag omstreeks 18.00 uur werd een 48-jarige man uit Alkmaar op de Voorstraat in Egmond aangehouden nadat hij een 26-jarige man uit Leiden in een lijnbus had bedreigd. Nadat een woordenwisseling ontstond over een zitplaats trok de 48-^ jarige een mes. De politie werd gewaar-" schuwd waarna de man in de boeien werd geslagen. Er wordt proces-verbaal opgemaakt. AKERSLOOT - Zaterdag 3 augustus gaat het kermisgeweld in de Vriendschap van start met de super zeven-mans formatie de Ruud Jansen Super Band. Een dijk van een band met liefst drie zangeressen. De band is geformeerd rondom toetsenist Ruud Jansen en speelt, naast het van succes verzekerde feestrepertoire, nummers van o.a. Fleetwood Mac, Phil Collins, Bon Jovi, Rolling Stones, Golden Earing en nog veel meer nieuwe maar ook gouden evergreens. Ruud Jansen Super band is niet te vergelijken met welke band ook, kom jezelf overtuigen en genieten van de unieke kermissfeer die deze band weet te brengen. Zondagmiddag 4 augustus gaat hqt bekende gezclligheidsduo The Wico's van start en zij worden deze dag opge volgd door Shoreline. Deze superker- misband met een onvergelijkbaar muzikale bezetting van vijf rasmuzi kanten speelt nummers die op dit moment in de Top 100 staan, maar ook de nummers die diep in ons geheugen gegrift staan komen langs bij het optre den van Shoreline. Maandag 5 augustus, de dag van het eerste deuntje, is er vanaf 12.00 uur volop muziek met het bekende Westfriese Duo North West. Een gran dioos duo met een vlot en modern repertoire, prima zang en geluid en zij zijn ondertussen stilletjes op weg om nummer één te worden van de beste kermisduo's. Zij worden later afgewisseld door de kermisband van dit moment La Stampa, deze Volendamse band weet als geen andere band de perfecte ker missfeer op het publiek over te bren gen, gouwe ouwen, maar ook splinter nieuwe hits op perfecte manier gebracht en de band is niet eerder tevreden als de complete zaal op z'n kop staat. Dinsdag 6 augustus, alweer de laatste kreun, maar ook deze dag start het eer ste deuntje om 12.00 uur. Deze middag zal voor de Vriendschap het traditione le ringsteken voor aangespannen paar den worden gehouden. De muziek deze middag komt van het feestduo The Wico's en zij worden bijgestaan door La Stampa met als speciale gast deze dag de populaire zanger Wolter Kroes. Deze razend populaire zanger is de laatste jaren als een komeet omhoog geschoten met nummers als Laat me los. Geen seconde zonder jou. Ontroerend goed en recentelijk het nummer Een ster zoals jij. De uit de Zaanstreek komende Wolter Kroes is op dit moment jn bijna elk muzikaal programma te vinden cTt gezien zijn enorme populariteit gaat deze sympa thieke zanger een goede toekomst te gemoed. Al met al een geweldig programma in de Vriendschap, prima bands en een fantastische zanger zullen zorgen voor een fantastische kermissfeer. Gemeente Heiloo Algemeen: tel. 5356666, fax 5356788. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuren maandag, woens dag en vrijdag van 09.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. Info: tel. 5334383,5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 0900-0767. Unie van Vrijwilligers Heiloo Info: I.G. Niessink, de Spanring 33 in Heiloo, tel. 5333332. Rode Kruis Heiloo Rode Kruisgebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: W.G.A. Meijer, Kennemerstraatweg 389,1851 NE Heiloo, tel. 5331122. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of ver pleeghuis. Secr. A. Hoedjes, Holleweg 119, Heiloo, tel. 5335268. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. O.V. (openbaar vervoer) taxi Noord- Kennemerland Elke dag beschikbaar van 06.00 tot 24.00 uur. Rijdt in alle gemeenten van Noord-Kennemerland. Iedereen kan van de taxi gebruik maken, in het bij zonder ouderen en gehandicapten. Minimaal een uur van tevoren bestel len, tel. 0900-8878. Stichting Uitkeringsgerechtigden Bergeonstraat 30, tel. 5339885, open maandag de hele dag, dinsdag tot en met vrijdag 13.30 tot 17.00 uur. Stichting Ouderenwerk Heiloo Activiteiten en voorzieningen voor 55- plussers. Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 5331297. ANBO Belangenbehartiging en sociaal-cultu rele activiteiten voor 50 plussers. Inlichtingen: secretariaat C.M.W. van Aalst-Ruiters, Vrieswijk 11, 1852 VA Heiloo, tel. 5331451. KBO Belangenbehartiging voor ouderen. Inlichtingen: mw. J. Kleene. Verbeek (secr.), Boekenstein 29, 1852 WS Heiloo, tel. 5340097 of 5331458 toestel 13. Woningstichting Heiloo Kennemerstraatweg 380, 1851 BK Heiloo, tel. 5338536. Technische dienst: tel. 5330430. Bereikbaar op werkdagen van 9.00 tot 11.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Het Malevoort 13, 1852 KZ te Heiloo, tel. 5330670. Openingstijden: Dinsdag 10.00-12.00 14.00-20.30 uur Woensdag 14.00-16.00 uur (m.u.v vakantieperiode 1 juli t/m 10 augustus) Donderdag 10.00-12.00 14.00-20.30 uur Vrijdag 10.00-12.00 14.00-20.30 uur Uitleenpost Ypestein (tot 12 jr) woensdag open van 14.00 tot 16.30 uur (m.u.v vakantieperiode 1 juli t/m 10 augustus). Uitleenposten De Loet en Overkerck, ook bestemd voor oudere bewoners uit de omgeving, geopend op, dinsdag en vrijdag van 09.30 tot 11.30 uur. Politiebureau Heiloo Tel. 0900-884*4, dagelijks geopend van 09.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. Voor spoedeisende meldingen: 112. Galerie Van Lubeck Expositie van Ton Vranken uit Elsloo, t/m 18 aug., Kanaalweg 6, open vrij/za/zo van 12.00 tot 17.00 uur. Brasserie Wildschut In Brasserie Wildschut staan beelden opgesteld van Marijke in den Bosch en hangen een aantal bijzondere zeef drukken van Herman Brood. Openingstijden: dinsdag t/m zondag van 1L00 tot 24.00 uur. Dierenkliniek Schaap en de Jong Expositie en verkoop van aquarellen van Hanny van de Berg en Riet Poelman. De hele maand juli aan de Commandeurslaan 1. Horizon College Expositie Patricia Walter, tot en met 29 aygustus in het Centraal Bureau Horizon College, Rechte Hondsbosschelaan 24a te Heiloo. Openingstijden op werkdagen van 9.00 tot 17,00 uur. Theo Boots Het werk van kunstschilder Thëo Boots is op afspraak te bezichtigen, tel. 5331120 en tijdens de kunstmarkt in Bergen, elke donderdagavond vanaf 26 juni. Sylvia en Jos van Onna Schilderijen en beeldende kunst te zién in hun atelier aan huis, Rector Federiklaan 25, tel.5153766/ 06- .44180439. Daarnaast exposeert Jos van Onna tot en met 6 september zijn beel den in galerie The Art of Deco, Ritsevoort 21 te Alkmaar. Ab van Wijhe Het werk van beeldhouwer Ab van Wijhe is op afspraak te bezichtigen, tel. 06-51491411. Maandag t/m donderdag is hij van 10.00 tot 16.00 uur in zijn ate lier in de Kapellaan. Lucia Admiraal Objecten van klei en glas, elke eerste Stedelijk Museum Alkmaar Omvangrijke expositie expressionisti sche kunt. Bij de tentoonstelling hoort een fietsroute in de duinstreek door Bergen. Routes vanaf het Stedelijk Museum Alkmaar en vanaf Museum Kranenburgh in Bergen. Kaarten ver krijgbaar a E 2,- bij de balie van het Stedelijk Museum, info over rondlei dingen 072-5110737. Grote Sint Laurenskerk T/m 1 september is in de Grote Sint Laurenskerk een expositie ingericht met meer dan 300 grafische werken.van Marc Chagall. De expositie is toegan kelijk van dinsdag t/m zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Nederlands Kachelmuseum Tot 1 april is de expositie 'Stoken en koken aan boord', met daarin o.a. scheepskachels en -fornuizen uit de periode 1900-1965, te zien. Geopend op zondag van 12.00 tot 16.00 uur, t/m 1 oktober ook op vrijdag van 12.00 tot 16.00 uur. zaterdagmiddag van de maand vrij te bezichtigen aan de Pastoor van Muijenweg 98 of op afspraak, tel. 5339490. Bibliotheek Tentoonstelling gedurende de maan den juli en augustus op de kleuterafde ling: 'Zomer- Vakantietijd; Thuis en op reis!' In de afdeling voor volwassenen is de tentoonstelling: 'Reis mee!1 Ver en dichtbij, te land en ter zee/ Reisbeschrijvingen' te zien. De leerlingen an de basisscholen in Heiloo hebben tot maandag 10 augustus akantie. In deze 6 weken is de biblio theek niet alleen op zaterdag, maar ook op woensdag gesloten. De bibliotheek blijft open op dinsdagdonderdag en rij dag an 10.00 tot 12.00 uur en an 14.00 tot 20.30 uur. Casa Design Expositie van Rina Snel, Winkelhof 't Loo 45. Noordergeestkerk Expositie van werken van Wim Diepenveen en Peter Huijzer,van 10.00 tot 18.00 uur. Silhouet Expositie Etty Nijdam, geopend op dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur, vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Te zien tot eind augustus. Atelier TP Atelier Tine Poelsma, Termijen 189, is vanaf 4 september van 10.00 tot 16.00 uur geopend. Beeldentuin Ditta Engel Expositie beeldende kunst, bronzen en gietstenen beelden. Open elke zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur of na tel. afspraak op 072-5336266 aan de Westerweg 182. Ook Shoreline is natuurlijk weer van de partij op de Akerslootse kermis. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN EGMOND - Donderdagnacht werden twee jongens van 19 jaar, afkomstig uit Egmond aan de Hoef, aangehouden op de Voorstraat. Kort daarvoor zag een surveillerende agent dat de jongens een bushaltebord uit de grond hadden getrokken op de Voorstraat. Vervolgens fietsten zij met bord en al weg in de richting van Egmond aan de Hoef. Toen een groepje mensen nader de verstopten zij het bord. Vervolgens werden de twee aangesproken door de agent die beide jongens aanhield. Zij ontkenden het bord te hebben gesto len. Met assistentie van ter plaatse gekomen agenten werd de twee over gebracht naar het politiebureau in Alkmaar. ALKMAAR - Op 4 en 11 augustus vin den de volgende activiteiten plaats op het Podium Canadaplein: Zondag 4 augustus Straattheatergroep Hilaria met 'Dolfinarium', aanvang 14.30 uur De twee heren van 'Hilaria' trekken door het hele land met deze prachtige zeezoogdierenshow. Op het Canadaplein staat een groot mobiel waterbassin opgesteld. De heren laten zien dat de 'krachtige en intelligente walvissen' die hierin vertoeven in staat zijn tot het leveren van ongelooflijke prestaties. 'Dolfinarium' is een fantastisch spekta kel, waarin op een fantastische manier het samenspel tussen mens en dier wordt getoond. Zondag 11 augustus Cd- platenbeurs van 11.00 tot 17.00 uur op het Kerkplein Groot aanbod van oude én nieuwe langspeelplaten en cd's, organisatie: Dynamite. Zondag 11 augustus Sexteto Canyengue DJ Voorprogramma Tango-Dance Work shop m.m.v. Tangostudio Alkmaar aanvang 14.30 uur In 1988 besloot bandoneónspeler Carel Kraayenhof, gedreven door zijn liefde voor het werk van de grote meesters van de Argentijnse tango zoals Astor Piazzolla, het eerste Nederlandse tang osextet op te richten. Sindsdien hebben zij met succes in binnen- en buitenland opgetreden met als een van de hoogte punten het optreden van Kraayenhof bij het huwelijk van prinses Maxima en prins Willem Alexander. Met zijn ensemble Sexteto Canyengue zorgt Kraayenhof zondagmiddag voor eer* romantische, weemoedige maar altijd hartstochtelijke sfeer. Voorafgaand aan het concert kunt u deelnemen aan een tango-dance workshop.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 8