Ome Joop's Tour door Castricum id Gratis workshops te volgen bij Toonbeeld Met LIA fietsen door Noord-Holland «■■111 174 kinderen op de pedalen Activiteiten Alkmaar misNieuweMii Acti UITKIJKPOST - 7 AUGUSTUS 2002 - PAGINA 10 WWW Kermis in Castricum KELEN mAKIKELENl Verkeerstoezicht met videomotor Landschapsfoto's van de Schotse Hooglanden Nieuw in De Hoep: de film Kust van Zand Open viswedstrijd bij Samen Beet Buren Kooiweg met elkaar aan tafel Akermare, beeldend gegeven MlïJWE MGEE1ME I TRENTSf Fietstochten door KSI 5053009. AMAK-Kaandorploop Akersloot Gevonden/verloren Aanleg bergbezinklei- ding en afvoerleiding Schulpvaart CASTRICUM - Ome Joop's Tour, een alternatieve (fiets)Tour voor kinderen, heeft dinsdag 30 juli een stop gemaakt in Castricum. 174 Kinderen en 64 vrij willigers vertrokken maandag 28 juli op de fiets vanuit Arnhem voor een unie ke vakantie. Tien dagen lang fietsten zij door Nederland. Al op de tweede dag deden zij Castricum aan. Zij werden daar verwelkomd door burgemeester Emmens-Knol. Ome Joop's Tour werd in 1950 op ini tiatief van Ome Joop Legerstee voor het eerst gereden met kinderen uit Arnhemse wijken. Vandaag de dag gaat deze jeugdronde met kinderen vanuit heel het land door Nederland. Een jeugdronde waarbij kinderen samen sportief en ontspannen kunnen genie ten op een wijze die lijkt op een echte Tour de France. Castricuinitiers heel spontaan Om circa 17.00 uur kwam de stoet in Castricum aan: 174 kinderen uit heel Nederland, maar ook uit België, voor malig Oost-Duitsland, Denemarken en enkele kinderen uit een asielzoekers centrum in Arnhem. Organisator en zoon van oprichter Joop, is Marcel Legerstee. Hij heeft deze megaklus in '87 van zijn inmiddels overleden vader overgenomen. „Mijn vader wilde bij de wederopbouw van Arnhem een vakantie voor de kin deren voor wie dat normaal gesproken niet zo gauw is weggelegd. Hij is begon nen met fietsen met een klein groepje kinderen. Ik ben als kind gewoon in de reiswieg opgegroeid. Nu ben ik er zelf ook 10 maanden in het jaar mee bezig. Ik begin in november met de organisa tie voor de komende Tour. Gemeenten aanschrijven, vrijwilligers werven, cate ring, noem maar op. En na afloop ben ik weer een tijd bezig met het bedan ken van relaties. Ik had dus ook vanaf november contact met Castricum. We zijn hier heel hartelijk ontvangen, Castricummers zijn heel spontaan! Dat maak je wel eens anders mee. We heb ben namelijk van november tot febru ari contact gehad met een nabijgelegen gemeente. Daar zouden we eigenlijk neerstrijken. Maar in februari vertel den zij ons opeens niet meer mee te willen doen. Gelukkig konden we toen terugvallen op Castricum." Netjes wachten op je beurt. De deelnemers aan Ome Joops Tour weten precies hoe het hoort en 'luisteren aandachtig naar de toespraak van burgemeester Emmens-Knol. (foto UKP) Organiseren volgens een bepaald sys teem Dat Marcel een doorgewinterde orga nisator is blijkt wel wanneer de toe schouwer ziet hoe de kinderen keurig wachten, tot zij in groepjes sportcen trum De Bloemen binnen mogen gaan. Daar bracht de complete groep dinsdag de nacht door. Ook in de sporthal zaten zij in groepjes (met bord en bestek) klaar om te genieten van het avond eten. Dit eten wordt allemaal meegeno men in grote vrachtauto's. Legerstee vertelt: ..Ik werk heel gedis ciplineerd, volgens een bepaalt sys teem, anders wordt het een rommeltje. We hebben de maximumleeftijd ook verlaagd van 16 naar 13 jaar. Die grote kinderen zochten elkaar wel eens op op de slaapzaal en dat kan natuurlijk niet!" Legerstee is getooid met een fluitje om de nek. Naar zijn zeggen hoeft hij deze maar één keer te gebruiken om alle kinderen weer in de pas te krijgen. De route voerde de karavaan door heel Nederland en zelfs een klein deel door Duitsland. De eerste dag bracht de trein Ome Joop's Tour naar Den Helder. Daarvandaan ging het per fiets naar Castricum. Als volgende stop stond Leiden op het programma. „Het is zo leuk te zien hoe enthousiast mensen zijn die we ontmoeten tijdens de Tour. Hier in Castricum kregen we van het plaatselijk hotel spontaan ijsjes en pakjes drinken. We maken ook wel mee dat mensen met spandoeken langs de kant staan", volgens Legerstee. Huisdier knuffelen Natuurlijk was de Uitkijkpost ook nieuwsgierig naar de ervaringen van de kinderen zelf en sprak in het sportcen trum met Lisanne, Susanne en Merel, drie vriendinnen van 12 jaar. Giechelend vertellen zij over de dag: „Wij doen al meerdere keren mee en het gaat nu ook weer heel goed. Vandaag hebben we vijf uur op de fiets gezeten. We hebben wel een beetje zadelpijn, maar dat geeft niet. En gelukkig worden de shirts vandaag gewassen! We doen mee voor de lol, maar ook omdat we zo nieuwe vrien den maken. Heimwee hebben we nog niet. Dat krijg je wel eens als je het zwaar hebt op de fiets, dan wil je naar huis, maar als het 's avonds weer gezel lig is, wil je niet meer weg." Dat het niet alleen fietsen geblazen is, bewees wel het uitstapje naar de Efteling dat nog voor de jonge fietsers in het verschiet lag. Op de vraag wat ze nu als eerste doen bij thuiskomst ant woordden de drie vriendinnen eendui dig: „Mijn huisdier knuffelen!" v' NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Deze volgwagen begeleidt de kinderen tijdens hun fietstocht, (foto UKP) CASTRICUM - Van 10 tot en met 13 augustus tussen 14.00 en 24.00 uur staat De Brink in het teken van de jaarlijkse kermis. Dit jaar doen nationale beroemdheden de kermis aan: kinder held Bob de Bouwer verricht samen met wethouder Veldt de openingshan deling, terwijl op kermismaandag alle kinderen die verkleed gaan als Kabouter Plop, Klus, Kwebbel of Lui kunnen meedingen naar een prijs uit handen van de gelijknamige televisie bekendheden. Zaterdag 10 augustus rond 13.30 uur zal Bob de Bouwer arrivqren op het kermisterrein. Vanaf dat tijdstip kun nen geïnteresseerde kinderen een bal lon voorzien van een kaartje met hun adres erop. De ballonnen worden rond 14.00 uur na een startsein opgelaten. De eigenaar van de ballon die de groot ste afstand aflegt en waarvan het naam kaartje naar de gemeente Castricum wordt gestuurd, krijgt over een paar weken een prijs uitgereikt. Op maandag 12 augustus zijn, net als vorig jaar de twee vrolijke tv-kabouters op de kermis.Tussen 16.00 en 18.00 uur kan iedereen die dat wil met hen de kabouterdans dansen. Wie het mooist verkleed komt krijgt een prijs. In ver band met de kermis wordt de Burgemeester Boreelstraat vanaf de Ruiterweg tot aan de brandweerkazer ne voor het verkeer afgesloten. Ook de Dr. Leenaersstraat tussen de Burg. Boreelstraat en Hoogervorst wordt gesloten. De afsluiting duurt van 8 tot en met 18 augustus. Het verkeer kan gebruik maken van de Burg. Lommenstraat. In het Nieuwsblad voor Castricum, editie woensdag 7 augustus a.s„ worden diverse kortingsbonnen voor de attracties afgedrukt. CASTRICUM - Op zaterdag 24 augus tus kunt u bij Toonbeeld een gratis workshop volgen. De afdeling beelden de vorming organiseert deze doe-dag en u kunt zich inschrijven voor één van de onderstaande workshops: Modeltekenen. N.a.v. een model gaat u gericht leren kijken naar vorm en ver houding: 10.30 - 11.30 uur door Didi Overman. Etsen. U gaat een lij nets maken in een stuk zink en deze afdrukken: 10.00 - 12.00 uur door Rick Paauw. Edelsmeden. U kunt uw eigen sieraden maken uit verschillende metalen. Een korte kennismaking met de technieken die in de cursus aan de orde kunnen komen. Ervaring is niet nodig. Iedereen kan meedoen: 11.00 - 13.00 uur door Wiard Heijenga. Schilderen met acryl. Acryl biedt je vele mogelijkheden, dit is de kans om deze uit te proberen: 12.00 - 13.30 uur door Annemie Sijstermans. Lijn, Vorm en Kleur. Compositie is erg belangrijk bij het maken van een teke ning of schilderij. Vaak wordt hier ech ter weinig aandacht aan besteedt. Het kan het werkstuk net die spanning geven die het geheel bijzonder maakt. Het gekozen onderwerp blijkt minder belangrijk dan u zou denken. Er wordt gewerkt met krijt. Een cursus tekenen in al zijn verscheidenheid: 12.00 - 13.30 uur door Angèle v/d Thillart. Steenhakken. De nieuwe docent zal u vertellen wat u van deze cursus kunt verwachten: 12.00 - 14.00 uur vacant. Keramiek. Lijkt het je leuk om te wer ken met klei maar weet je niet hoe waar en wat? Kom dan naar deze kera miek workshop. Daar krijg je de moge lijkheid om kennis te maken met kera miek en je eigen werkstuk in klei te Lees het elke week in de Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken REGIO CASTRICUM - Vrijdag- middag werd op verschillende plaatsen in de omgeving van Alkmaar en op de Provincialeweg N 203 tussen Limmen en Uitgeest een verkeerscontrole gehouden waarbij gebruikt gemaakt werd van een videomotor. Tijdens deze controle werden een achttal bekeurin gen uitgeschreven. Op de Westdijk en de Nollenweg werden vier bestuurders bekeurd omdat zij de maximumsnel heid hadden overschreden. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 132 km/u waar 100 km/u is toegestaan. Op de Provincialeweg N 203 kreeg eën bestuurder een bekeuring omdat hij geen veiligheidsgordel droeg. Twee anderen werden bekeurd voor een snelheidsovertreding. Een van deze bestuurders, een 46-jarige motorrijder uit Velserbroek, raakte daarbij zijn rij bewijs kwijt. Hij reed met een gemid delde snelheid van 141 km/u waar een snelheid is toegestaan van 80 km/u. AKERSLOOT - Dc 59-jarige Cees Beentjes fotografeert sinds zijn 17de jaar. Hij is een geboren Limmer en heeft veel geleerd van Cor de Rooy, die hem liet assisteren bij het maken van foto's van bloemenmozaïeken. Hierbij trokken ze op de fiets met de keuken trap bij zich, door het dorp om de mooi ste opnamen te maken. Veel jonge Limmers kennen Cees als docent fotografie van de Pax Christischoqf Hoeveel kinderen heeft hij inmiddels al ingewijd in de gehei men van de fotografie? Dit heeft hij 14 jaar gedaan. Cees heeft diverse fotocur sussen en workshops gevolgd onder andere bij Paul Hul'. Tegenwoordig volgt hij beeldhouwlessen bij het kun stenaarscentrum Perspectief in Bakkum. Zijn fototentoonstelling is te zien in de bibliotheek, Rembrandt- singel 1 te Akersloot van 5.augustus tot en met 30 september. Voor informatie: Cees Beentjes, tel. 072-5051574. maken: 10.00 - 12.00 uur door Wilma Bosland. Voor de kinderen: Kinderen 4-6 jaar tekenen en schilde ren. De kinderen gaan n.a.v. een ver haal over het weer een regenboog schil deren met een verborgen schat erin; 10.00 - 11.00 uur door Jantine Geels. Boetseren met kinderen. Je eigen fan tasie beest of vaas kleien. Alles is mogelijk; 12'.30 - 13.45 uur door Rick Paauw. Verder zullen cursisten van de cursus Creatief schrijven/Kalligrafie een demonstratie geven en zijn er pastelte keningen van cursisten van de cursus Lijn, Vorm en kleur in de aula te bewonderen. U wordt uitgenodigd om zaterdag 24 augustus van 10.00 uur - 14.00 uur langs te komen, de tentoon stelling te bekijken of vragen te stellen. Wat u wel moet doen voor deze gratis workshop is u telefonisch of schriftelijk aanmelden. Geef uw naam, adres en telefoonnummer voor 22 augustus door aan Toonbeeld, Jan van Nassaustraat 6, 1901 TJ Castricum, tel. 0251-659012; e- mail tnbeeld@xs4all.nl. REGIO - Wist u dat Noord-Holland de provincie is met de grootste variatie aan landschappen? Achter de duinen vind je hier strandwallen en strandvlak tes, in de kop liggen bedijkingen en een waddengebied, Texel 'en Wieringen hebben een keileembult, het midden bestaat uit veenweidegebieden en 17de eeuwse droogmakerijen en het zuid oosten heeft rivieren, plassen en stuw wallen. Elk landschap heeft zijn eigen specifie ke kenmerken wat betreft grondsoort, reliëf. Waterhuishouding, bedijking, dorpsvormen en verkaveling. LIA is geograaf en organiseert cursus sen, dialezingen en excursies waarin de historische ontwikkelingen van deze landschapsparels aan de orde komen. Natuurlijke ontwikkelingen die de basis hebben gelegd voor de enorme variatie binnen Noord-Holland, maar ook het aandeel van de bewoners in het ontstaan van deze rijkdom komen uit gebreid aan de orde. Met historische kaarten worden de continue ontwikke lingen getoond. Het liefst neemt LIA mensen mee naar buiten om landschappen te ervaren. Deze zomer organiseert LIA diverse fietsexcursies met een open inschrij ving. Tijdens deze excursies komen de karakteristieke kenmerken van meer dere Noord-Hollandse Landschappen aan bod. Het startpunt is altijd in een plaats met CASTRICUM - Vanaf 3 augustus ver toont bezoekerscentrum de Hoep te Castricum de film Kust van Zand. De documentaire is gemaakt door Ireen van Ditshuyzen, bekend van vele tv- documentaires. Sinds 1997 volgt een filmploeg de Nederlandse kust en legt vast wat er allemaal gebeurt en veran dert. Soms door mensenhanden gehol pen, maar regelmatig gaat de natuur gewoon zijn eigen gang zonder dat mensenhanden daar wat tegen kunnen doen. Deze boeiende film duurt 30 minuten. Kust van Zand gaat over Nederlanders en de Zee. Van oudsher betekende kustverdediging het vasthouden en stil zetten van het stuivende, wegspoelende zand opdat onze duinen als zeewering dienen. Tegenwoordig wordt de kust beweeglijker beheerd, een soort pas- de-deux van zee en zand. Dynamisch kustbeheer heet dat. Niet iedereen is daar gelukkig mee. Volgens sommige kustbewoners gaat het regelrecht in tegen de Hollandse natuur. Het werk van de filmploeg gaat onder tussen door. Uiteindelijk zal dit een film opleveren van'anderhalf uur. PWN waterleidingbedrijf Noord-Holland is een, van de opdrachtgevers voor de film, samen met o.a. diverse provincies, Rijkswaterstaat, hoogheemraadschap pen, waterschappen en collega water bedrijven. Voor meer informatie Bezoekers centrum De Hoep, Mirjam Knollenburg, tel. 0251-661066. Wateuschap Het Lange Rond Op de begane grond van het kantoor in augustus en september expositie van Annemarie Kuster, tijdens werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur. Stedelijk Museum Alkmaar Omvangrijke expositie expressionisti sche kunt. Bij de tentoonstelling hoort een fietsroute door de duinstreek in Bergen. Routes vanaf het Stedelijk Museum Alkmaar en vanaf Museum Kranenburgh in Bergen. Kaarten ver krijgbaar a E 2,- bij de balie van het Stedelijk Museum, info over rondlei dingen 072-5110737. Grote Sint Laurenskerk T/m 1 september is in de Grote Sint Laurenskerk een expositie ingericht met meer dan 300 grafische werken van Marc Chagall. De expositie is toegan kelijk van dinsdag t/m zondag van 10.00 tot 17.00 uur. station en mogelijkheden om een fiets te huren (fietsen worden eventueel gereserveerd). Programma voor de maand augustus: Dinsdag 13 augustusi: Schagen, Zijpe, Camperduin Westfriesland, de Westfriese omring- dijk, de bedijkinggeschiedenis bij Schoorl. Donderdag 15 augustus: Alkmaar, Schermer en Eilandspolder Strandwal, droogmakerij en veenpol- der met speciale aandacht voor de waterhuishouding. Zondag 18 augustus: Texel De ontstaansgeschiedenis van het eiland is het centrale thema, kosten E 12,- per persoon. Dit is inclusief excur sieboekje, maar excl. fietshuur. Vrijdag 30 augustus: Castricum-Aker- sloot-Limmen Binnenduinrand, strandwallen en strandvlaktes en de monding van het 'Oer-IJ', kosten E 35 p.p., incl. koffie en lunch en excursieboekje. Wilt u zich aanmelden voor een excur sie of eerst meer informatie ontvangen, dan kunt u telefonisch of per e-mail contact opnemen met LIA. U kunt zich ook op de mailinglist van LIA laten plaatsen. Lia Vriend-Vendel, tel. 072-5051874 (bellen na 17.30 uur), mail: vriendvendel@planet.nl. LIMMEN - Zondag 11 augustus houdt Jeugdviscltlb Samen Beet in samenwer king met Bar Bistro De Uitkomst zijn jaarlijkse open viswedstrijd voor de jeugd t/m 15 jaar. Verzamelen kan bij de parkeerplaats van het voetbalveld (Dampegheest), het vertrek staat om 13.30 gepland naar nabij gelegen water. De wedstrijd duurt van 14.00 tot 15.30 uur, deelname is alleen voor inwoners van Limmen en leden van 15 jaar en jonger. Hulp van ouders of anderen is niet toe gestaan, het wedstrijdbestuur staat de jeugd bij indien nodig. Er wordt gevist op aantal: 1 vis 1 punt. Als aas mogen slechts wurmen, brood en witte maden gebruikt worden. Vissen en voeren kan na het eerste toetersignaal. Kunstmatig gekleurd voer is verboden. De vis wordt bewaard in een emmer die je zelf mee moet nemen. Na de wedstrijd volgt de prijsuitreiking bij bar bistro De Uitkomst. Deelname is gratis. Voor meer informa tie kun je bellen met Rob Jak, tel. 072- 5053858 of Joost Zwertbroek, tel. 5053134. CASTRICUM - De buren van de Kooiweg in Castricum schuiven op 17 augustus aan om gezellig met elkaar te barbecuen, om op een ontspannen manier bij te praten en ondertussen een lekker hapje te eten. Barbecuen is een leuke manier om iedereen uit de straat beter te leren kennen. De bewoners hebben een van de duizend Remia Grote Buurt Barbecue Pakketten gewonnen door zich aan te melden op www.buurtbarbecue.nl Daarmee zijn alle ingrediënten voor een geslaagd fes tijn aanwezig. Zodra de eerste zonnestralen het begin van de zomer aankondigen, krijgt Nederland weer zin om te barbecuen. Een barbecue met alle buren zorgt voor een geslaagde avond, waar bewo ners nog weken over napraten. Voor in een nieuwbouwwijk is het een leuke manier om de eerste contacten te leg gen. Bureti bij elkaar brengen Het initiatief Grote Buurt Barbecue heeft al veel buren om de tafel gebracht. Duizenden organisatoren van een grote Buurt Barbecue weten de site inmiddels te vinden. Via deze internet pagina kunnen buurten zich aanmelden en kans maken op een Remia Grote Buurt Barbecue Pakket. Daarnaast staan op deze site leuke tips, recepten, spelletjes, en nog veel meer. Remia moedigt, middels het verloten van maar liefst duizend Grote Buurt Barbecue pakketten, nog meer mensen aan om in de zomermaanden gezellig met alle buren en avondje te tafelen. AKERSLOOT - Wederom is in beel dentuin galerie Akermare een boei ende collectie kunst te bewonderen. Ditmaal wordt de toon gezet door drie internationale bekende kunstenaars. Ewerdt Hilgemann maakt conceptuele sculpturen. Geometrische figuren van roestvrij staal, die hij vaak in aanwezig heid van genodigden, vacuüm trekt. De verhouding van materiaal en volume vormen daarbij de wetmatigheid, toe val is de andere factor, die de uiteinde lijke vorm bepaald. In Akermare toont hij drie voorbeelden. Ook Marry en Roel Teeuwen zijn 'internationals'. Zij staan bekend om hun grootschalige beeldende projecten. Marry gebruikt eveneens geometrische vormentaal, waarbij de maat zorgt voor een sterke aanwezigheid. In dit geval vormt een cirkel de blikvanger in samenspel met het uitzicht op het Alkmaardermeer. Echtgenoot Roel gaat uit van natuurlijke groeivormen. Bekend zijn zijn stengels (op de Floriade tentoongesteld). Zoals elk jaar toont Marijke de Vré de liefhebbers van romantisch brons haar nieuwste ontwerpen, terwijl Alike Hartog verstil de keramische, vlinderachtige werken maakt. Annette Koek houdt het bij klein brons, vooral dieren. Geny Titus laat poezen en paarden in het platte vlak springen, Peter Schelvis, Frederiek Walrecht, Reina Ramakers en Frits Bangert hakten in steen en hout. Jan Grijpma geeft voorbeelden van in opdracht gemaakte bronzen por tretten, zijn vrouw Greetje schildert en dicht en combineert beide passies. Wat er gebeurt als je bronzen beelden, net uit de gietvorm, koelt in water, laat André Vranken zien, dit in tegenstel ling tot Guusje Hamelynck en Koos de Wilt, die vooral een gladde afwerking kiezen. In de galerie zorgt Greetje Roelofszen met haar kleurige acrylschilderijen S KA, Lees het elke week in de Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken CASTRICUM - KSI houdt op 11 augustus twee fietstochten. Tocht 1, rondje Wijkerrneer, is 40 km lang. Deze tocht gaat via Uitgeest, Wijkermeer- polder en Heemskerk weer richting Castricum. Tocht twee, de Fortentocht, is een gedeelte van de stelling van Amsterdam en is 90 km lang. De groep fietst met een snelheid van 20 a 22 km per uur, u kunt de lange tocht ook mee rijden achter enkele voorrijders. Voor beide tochten kunt inschrijven tussen 09.00 en 10.30 uur. Het vertrek van de groep is om 09.30 uur. De start is vanaf de Bloemen, de Bloemen 71 te Castricum. De kosten bedragen voor niet-leden E 1,-, voor leden N.T.F.U, verenigingen E 0.50, eigen leden en van KSI gratis. Inlichtingen omtrent deze tochten kunt u verkrijgen bij W.F.Minneboo, tel. 0251-213269, of 06-22112135, e-mail wfm@wandoo.nl.Beverwijk, J.Koeman, tel. 0251-240862 of 06-23076807 Heemskerk, of J.C.M.Vriend, tel 072- 5339458, Heiloo. Vragen over de fiets club kunt u stellen via (Home.hetnet.nl./~ksi). Huisartsen Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend tel. 072-5180618. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Vuurbaak 7a. Geopend van 08.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren de Regionale Spoed- apotheek, Van Ostadelaan 248, Alkmaar, tel. 5143060. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreek uur: woensdag van 16.00 tot 17.00 uur in kamer 0.32 in het gemeentehuis (via achteringang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek. Medische diénsten Heiloo. Artsenlaboratorium Troinbosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 08.00 en 08.30 uur. Prikpunt De Smetkliniek Willibrord), Kennemerstraatweg 464, maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 09.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valk^ring, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 19Ó6 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgingsr en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331, Alkmaar, tel. 072 5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275 en fax 5054503, spreekuur dinsdag 08.30 tot 09.15 uur, donderdag 16,00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bel len. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog. tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00'uur. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend, maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09,00 tot 12.00 uur. voor feest. Nog veel meer kunst is er te zien. Werk van Henk van den Idsert, Ton Kalle, Ramas Gojati, Joost Barbiers, Gert Germans, Joop Koopmans, Eyti Tinbergen enzovoort. De openingstijden zijn vrijdag en zater dag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. De expositie duurt tot eind september aan de Uiterdijk 2, te Akersloot, tel. 0251-312598. Op zondag 25 augustus is het jaarlijkse tuinconcert met ditmaal zigeunerjazz, aanvang 14.00 uur, toe gang 5 euro. AKERSLOOT - In Akersloot wordt op zondag 1 september voor de achttiende maal de Amak-Kaandorploop gehou den met voor de atleten de mogelijk heid te kiezen voor de 5,10 of 15 kilo meter en voor de jeugd het open kam pioenschap van Akersloot over 12 en 4 kilometer. De Akersloter Marathonklub heeft besloten de halve marathon te laten vervallen en voor de afstanden 5,10 en 15 kilometer te kiezen. Dit houd in een geheel nieuw parcours door het dorp Akersloot en het nieuwe fietspad door de Klaas Hoorn en Kijfpolder. Start en inschrijving bij Sporthal De Lelie aan de Rembr.andtsingel in Akersloot. Er is een aantrekkelijk prij zengeld beschikbaar voor de heren senioren, heren veteranen en de dames. Starttijden: jeugd 10.00 uur, senioren 11.00 uur. CAL - De Noord-Holland Noord, afde ling Castricum, Limmen en Akersloot, geeft de volgende goederen op als ver loren en gevonden: Verloren in Castricum: autosleutel, sleutelbos 3x, zwarte portemonnee, gouden ketting met plaatje, zilveren ring met blauwe steen, rijbewijs, witte portemonnee met geld, blauwe porte monnee inh. diversen, Nokia 3310 blauw/wit, lichtbruine sandaal maat 33, bruin sandaaltje klein, bruine dame sportemonnee en een leesbril blauw montuur. Gevonden in Castricum: bos met vier sleutels, sleutels aan groen lint, bos sleutels met zwart leren label en een radiofrontje. Gevonden in Limmen: zwarte jongens horloge Sport Match. Verloren in Limmen: klem (zwart) van fietsendrager. Tineke's Atelier Wisselende kunstexposities van aqua rellen, olieverf en etsen. Elke zondag geopend tussen 13.00 en 17.00 uur. Rijksweg 176 Limmen. Gemaal 1879 Het poldergemaal aan de Fielkèrweg 4 te Akersloot. In de expositieruimte (voorheen de ketelruimte) worden ten toonstellingen gehouden van heden daagse kunst. Heden is dat de expositie van Trudy Keijzer en Henny Mazurel, expositie over water, zand en zeë. Elke zondag geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Elke eerste zondag van de maand is het gemaal (onder voorbehoud) in werking te bezichtigen. Bibliotheek Akersloot Expositie Elisabeth Apeldoorn- Rozenbroek. Te bezichtigen tijdens de openingsuren van de bibliotheek, Rembrandtsingel 1. Serre Nella van Os Expositie van Nella met haar drie dochters 'Kwartet van Os'; onder ande re bronzen beelden, keramiek, acryl, olieverfschilderijen en aquarellen. Tot oktober elke zondag van 13.00 tot 18.00' uur te bezichtigen aan de Westerweg 39. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN CASTRICUM - Op 12 augustus start de gemeente Castricum met de aanleg van een bergbezinkleiding en afvoerlei ding in de Schulpvaart tussen de Van Haerlemlaan en de Spoorsloot. Volgens de planning zal de aanleg van de leidin gen halverwege oktober zijn voltooid. Een bergbezinkleiding is een speciale, grote rioolleiding cjie wordt aangelegd om bij hevige regehval het water tijde lijk te bergen. De h'uidige rioolleiding is te klein waardoor het overtollige water in de Schulpvaart stroomt. Door het aanbrengen van de bergbezinkleiding stort het water eerst over in deze lei ding, waardoor er minder vervuilende stoffen in het water terechtkomen. Voor het aanleggen van de leidingen wordt de Schulpvaart tussen de Van Haerlemlaan en de Spoorsloot gedempt. Om het water langs de Van Haerlemlaan af te voëren wordt in de Schulpvaart tevens een afvoerleiding gelegd. De werkzaamheden zullen op enkele plaatsen voor enige overlast zorgen. De gemeente zal er samen met de aannemer alles aan doen om de overlast tot een minimum te beperken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 10