Timmerdorp nat van start OPRUIMING! de zomercollectie voor de mannenmode Overrawffl KORTINGEN TOT 40% Rotaryclub haalt 36 enthousiaste scholieren naar Heiloo en omgeving BORDEN (072)5351000 p 0 4 4 Heerenweg 28, 072 - 532 40 80, Heiloo mm.mmmm NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Inleveren kopij Uitmarkt Heiloo fotoservice I I T 1 C li 1 1 1 B BERICHTEN HEILOO JDrukkerij uitkijkpost bv 67e JAARGANG NO. 32 7 AUGUSTUS 2002 HEILOO - De Uitmarkt Heiloo wordt dit jaar voor de achtste keer gehouden. Op de markt, die gehouden wordt op 2 september, vindt u informatie over sportclubs, verenigingen, informatie over talencursussen enz. Er zijn meer dan 50 deelnemers aan de Uitmarkt, veelal staan de leden er met informatiestands. Dankzij de talloze optredens en demonstraties en activiteiten voor kinderen en volwassenen belooft de Uitmarkt Heiloo ook in 2002 een groot feest te worden. U kunt geheel vrijblijvend veel informatie verzamelen over hetgeen u op het gebied van cultuur, educatie en sport tijdens het komend seizoen in Heiloo te wachten staat. De Uitkijkpost wil de deelnemers in de gelegenheid stellen kopij in te leveren over de voorgenomen activiteiten op de Uitmarkt. U kunt dit doen tot uiterlijk vrijdag 23 augustus 17.00 uur. In de editie van 4 september zullen dan een of twee pagina's aan de Uitmarkt gewijd worden. www.vanderborden.nl Heerenweg ^oord-Holland Noord 112 0900- 88 44 Op 30 juli werd in een personenauto ingebroken die geparkeerd stond op de Kennemerstraatweg. De portiersloten aan beide zijden van de Volvo S40 wer den geforceerd. Er werd niets uit de auto ontvreemd. De eigenaar van een Ford Sierra con stateerde op deze dag dat zijn auto ver nield was. Op 31 juli werd op de Kennemerstraatweg van 16.50 tot 17.45 uur een snelheidscontrole gehouden. Er werden in totaal 101 overtredingen geconstateerd voor het overschrijden van de maximumsnelheid van 50 km/uur. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 90 km/uur. Op donderdag 1 augustus werd aangif te gedaan van diefstal van een tweetal tuinstoelen uit de tuin van woningen aan de Vinkenbaan. Enkele weken geleden werden vanaf dezelfde locatie ook een aantal stoelen ontvreemd. Daar werd toen geen aangifte van gedaan. In de nacht van donderdag 1 op vrijdag 2 augustus werd gepoogd in te breken in woningen aan de Bosrank, Rechte Hondsbosschelaan, de Wildtlaan, Schuine Hondsbosschelaan en de Westerweg. Men trachtte de woningen binnen te komen door het boren van gaatjes. ALLES MOET WEG enkele artikelen uitgezonderd MUL De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis j in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (91 cent) (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Redactieacquisitie en administratiei De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties:advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) 1 ivi. HEILOO - De Rotary club Heiloo houdt sinds 4 augustus een oriëntatie cursus voor 36 scholieren die een jaar in Nederland zullen verblijven. De jon gens en meisjes van 16 tot 18 jaar komen uit Azië en Noord- en Midden- Amerika. In de twee weken dat ze in Heiloo, Limmen, Castricum en Egmond bij gastgezinnen wonen vol gen ze 's morgens lessen Nederlands in het Trefpunt in Heiloo, 's middags gaan ze op excursie of brengen een bezoekje aan het strand. De scholieren zijn uitgewisseld tegen Nederlandse jongeren die een jaar in een ander land naar school gaan. Net' als deze jongelui, die nu in Heiloo zijn, zullen ze bij drie of vier gezinnen wonen om zo de huiselijke stijl van leven goed mee te maken. De bedoe ling van dit programma van Rotary International, waar aan jaarlijks over de hele wereld zo'n 7000 jongeren deel nemen, is een beter onderling begrip te bewerkstelligen. Als op 17 augustus de LIMMEN - In september zitten Aart Planting en zijn vrouw Nel 9 jaar met hun NMS Fotolab Kodakservice aan de Vuurbaak 5 in Limmen. Al jaren was fotograferen Aarts grote hobby. Hij richtte thuis zelfs een kleurendoka in en leerde de fijne kneepjes van het fotograferen van een professionele fotograaf. Toch kwam het niet verder dan hobbyomdat hij naast zijn werk voor de Hoogovens weinig tijd over hield. Toen hij zijn baan bij de Hoogovens kwijtraakte en iemand tegen hem zei:Waarom begin je niet je eigen fotozaak?besloot hij samen met zijn vrouw Nel een fotozaak aan te beginnen. NMS Fotolab werkt nauw samen met Kodak en Minolta, en ook de leveran ciers van de foto-albums en fotolijsten en ansichtkaarten zijn al jaren dezelf de. „Ik blijf kritisch. Ik neem niet zomaar alles aan van mijn leveranciers en wil nieuwe systemen eerst zelf uit proberen. Ook houd ik nauwlettend de vakliteratuur bij en bezoek ik regel matig beurzen en demonstraties. Op die manier weet ik precies wat ik ver koop en kan ik mijn klanten optimaal adviseren." Extra service Door deze manier van werken biedt NMS Fotolab haar klanten extra ser vice en is de kwaliteit van alle produc ten optimaal. „Je moetje onderschei den van de concurrent, al gaan wij daar soms wel ver in. Als klanten bij voorbeeld met een defecte camera komen, breng ik of mijn vrouw het persoonlijk naar de fabriek terug. Op die manier weet ik zeker dat het goed komt. Ook als klanten niet tevreden zijn met hun ontwikkelde foto's, stuur ik die net zo lang terug naar de centra le tot ze wel het gewenste resultaat hebben geleverd." Dat aan deze serv ice ook een extra prijskaartje hangt, spreekt Aart stellig tegen. „We zijn qua ontwikkelen en afdrukken net zo goedkoop, of zelfs goedkoper dan andere fotoservices." Binnenkort wordt het interieur van de zaak geheel vernieuwd. Omdat de col lectie zich steeds meer uitbreidt, is er ruimtegebrek ontstaan. „Ook door de onwikelingen op vooral digitale foto grafie-gebied, willen we in de winkel meer ruimte reserveren voor de bijbe horende apparatuur." Ontwikkelingen Zoals in zoveel branches, volgen ook de ontwikkelingen op fotogebied elkaar de laatste jaren razendsnel op. „Tegenwoordig verruilen veel mensen hun gewone fototoestel voor een digi tale camera. Dat betekent dat er ook steeds meer vraag is naar manieren om deze foto's uit te draaien. Alhoewel veel van deze foto's thuis op de kleurenprinter worden uitgeprint, is het natuurlijk veel mooier om de geschoten plaatjes op fotopapier uit te draaien. Dus hebben wij sinds kort twee Hi-Touch fotoprinters in de col lectie. Deze printertjes zijn zo klein, dat ze zelfs mee kunnen in de koffer, zodat de gemaakte foto's meteen kun nen worden laten zien. Digitale bestanden kunnen op deze manier eenvoudig worden uitgedraaid op fotopapier in tegenstelling tot de inkt- jet-printers die behoorlijk tijdrovend zijn. De Hi-Touch 630 PL kost 299 euro en is bedoeld om op de computer aan te sluiten, terwijl de Hi-Touch 630 PS, die 495 euro kost, meteen kan worden gebruikt door de ingebouwde kaartlezers voor smartcard en Compact Flash-kaarten." Kodak Order Station „Ook is er onlangs een geheel nieuw digitaal fotosysteem bij ons geïnstal leerd: het Kodak Order Station. Met dit systeem kunnen van digitale bestanden afdrukken op origineel Kodak fotopapier van hoge kwalieit worden geleverd. De digitale camera- bezitter kan nu alle voorkomende camerakaarten, maar ook andere digi tale dragers als cd's, floppy disk en ZlP bij ons aanleveren." Nadat het systeem de bestanden heeft ingelezen, kan de klant zelf kiezen welke afbeeldingen moeten worden afgedrukt en ook het formaat kan per afbeelding worden bepaald, tot wel 20 bij 30 centimeter. Belangrijk voordeel van dit gloednieuwe systeem is dat klanten niet langer hun dure camera- kaart hoeven $p te sturen. Zodra de bestanden in de winkel zijn ingelezen, krijgt de klant zijn kaart, cd of floppy weer terug. Ook is in het systeem een cd brander ingebouwd waardoor bij voorbeeld de vakantiefoto's direct op een cd-rom kunnen worden gezet. Binnen enkele dagen liggen de foto's weer in de winkel voor dezelfde gun stige prijs als men die gewend was van gewone afdrukken van bijvoorbeeld vakantiefilmpjes. Aart demonstreert het systeem enthousiast met de digitale camera van de Uitkijkpost. „Kijk, nu zie je de foto's op het beeldscherm staan die je net van ons hebt gemaakt. Je kunt nu kiezen welke foto je afgedrukt wilt hebben en ook in welk formaat de foto moet worden afgedrukt. Ik vind de tweede foto het beste. Jij?" NMS Fotolab Kodakservice vindt u aan de Vuurbaak 5 in Limmentel. 072- 5052275. Voor zowel het ouderwets ontwikkelen en afdrukken van uw fotorolletje als de nieuwste snufjes op fotogebied kunt u prima terecht bij Aart en Nel Planting van NMS Fotolab. HEILOO - Na een spetterend jubileum is Timmerdorp dit jaar begonnen aan de 26ste editie van hét timmerfeest voor jong én oud. Zoals gebruikelijk valt het evenement weer in de laatste week van de schoolvakantie, dit jaar van 6 t/m 9 augustus. Het timmerdorp biedt plaats aan 500 kinderen in de leeftijd van 7 tot en met 12 jaar. De kaarten waren in juni binnen een mum van tijd uitverkocht in de Hobbvfarm (voorheen de Hofdijkschool). Ómdat elk jaar de belangstelling enorm groot is, worden per persoon niet meer dan drie kaarten verkocht. De kaarten waren iets duurder dan vorig jaar, maar dat extra bedrag wordt wel besteed aan leuke optredens en, nóg meer pret. Het enige waar de kin deren zelf voor hoeven te zorgen zijn een paar schoenen met dikke zolen, hamer, knijptang, zaag, kwasten en een goed humeur. De medewerkers van het Timmerdorp zorgen deze week voor de rest. Wilt u meer informatie, of wilt u kijken naar de foto's van voorgaande jaren, neem dan eens een kijkje op de geheel vernieuwde internetsite van het Timmerdorp: http://timmerdorp-hei- loo.myweb.nl. Keurig in het gelid voor de foto. De 36 scholieren die door de Rotary naar onze regio zijn gehaaid zullen de komende tijd diverse uitstapjes maken en hun Nederlands proberen bij te spijkeren... (foto MSP) cursus wordt afgesloten zwermen de 36 uit over heel Nederland, van Den Helder tot aan Vlissingen, Landgraaf en Winschoten. Gedurende het jaar zal de plaatselijke Rotary club het toezicht op de gast blijven uitoefenen en voor alle faciliteiten zorgdragen om de jon geren zo goed mogelijk alle facetten van de plaatselijke cultuur te laten zien. Zo wordt bijvoorbeeld aan de twee jon gedames die nu in Indonesië verblijven de kunst van batikken en dans bijge bracht naast het reguliere schoolpro gramma. Voor jongelui die naar Engels sprekende landen gaan is het volgen van de lessen geen probleem. Dat is natuurlijk anders voor jongeren die naar een land als Nederland komen. Tijdens de oriëntatiecursus wordt ze daarom de basiswoordenschat bijge bracht, zodat ze zichzelf in elk geval een beetje kunnen redden. Het is dui delijk dat er geen fantastische school prestaties worden verwacht in vakken waar ze onze taal voor nodig hebben. Ook moet er rekening mee worden gehouden dat ze in hun eigen land onderwijs op een ander niveau hebben gehad. Voor onze Nederlandse kinde ren geldt dat ze meestal heel goed mee kunnen komen en veel van de interna tionaal gebruikelijke stof al beheersen. Dus het is duidelijk dat voor wat betreft de schoolkennis zo'n uitwisse lingsjaar betrekkelijk weinig bijdraagt. Is het dus een verspild of alleen maar een leuk vakantiejaar? Zeker niet; de opdracht om als ambassadeur voor je leeftijdgenoten op te treden vraagt een enorme inspanning van deze jonge mensen. Als je vraagt wat ze aan dat jaar hebben gehad dan hoor je dat ze van zichzelf vinden dat ze een aantal vaardigheden hebben ontwikkeld die vaak omschreven worden met begrip pen als: tolerantie, flexibiliteit, incasse ringsvermogen, zelfstandigheid, zelfdis cipline, belangstelling voor anderen. Een aantal van deze verworvenheden zorgt ervoor dat ze als student geen stu dietijd verliezen. Ze hebben ook kennis gemaakt met de gedachten die in servi ceclubs over hulp aan anderen leven. En dat leidt ertoe dat ze zich vaak in hun vrije tijd in de maatschappij dienst baar maken. Kortom geen verspild jaar en zeker geen vakantiejaar, ook al zal de pret wel een belangrijk element moeten zijn voor deze leeftijdsgroep. Brengt het iets voor de gastgezinnen? In vele gevallen leidt het tot levenslan ge vriendschap en contacten over de hele wereld. Maar dat hangt af van beide partijen en het incasseringsver mogen van de gezinnen. Dat moet vooral in het begin wel groot zijn als er sprake is van sterke verschillen in cul tuur, gedrag en levensopvattingen. Binnen Rotary zelf wordt wel eens gezegd dat dit programma uit de tijd is, de tv brengt immers de wereld in de huiskamer en de goedkope vluchten brengen je met je rugzak over de wereld. De deelnemers aan het pro gramma weten beter. De enige manier om een ander volk te leren kennen is in een aantal gezinnen mee te leven en daar deel van te zijn. De ervaringen in dat jaar zijn van invloed op iemands gehele leven. Als het nieuwe van de vreemde omge ving voorbij is komt het heimwee en het afzetten tegen de cultuur van het land, dan hebben ze de hulp van hun pleeggezin en van de vrienden die ze maakten tijdens de oriëntatiecursus hard nodig. Vandaar uit wordt een vriendschap voor het leven gebouwd waarin ook de vrienden van de vrien den worden betrokken. En dat is pre cies het doel van dit programma van Rotary International. Deze enorme houtstapel stond vanaf maandag ter beschikking aan de 500 deelnemers van Timmerdorp Heiloo. (foto MSP) NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Ofe-mail:redactie@uitkijkpost.nl. Inde aanmelding graag duidelijk uw gegevens ver melden. msmmsmmmmmmmmmmmmmmmmmssm NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1