WK Splash in Weymouth Cl,lhk^73^appen Einde aan periode van onzekerheid Beeldend ontdekken...in Atelier In Beeld MANIER Activiteiten Lim Activiteiten Egmond UITKIJKPOST - 14 AUGUSTUS 2002 - PAGINA 10 Trainingen damesgroepen Limmer IJsclub Fietstocht Limmer IJsclub Auto ontvreemd Rondwandeling Stichting Historisch Egmond Drankrijder aangehouden Gevonden en verloren voorwerpen Bromfietser kijkt te diep in 't glaasje Toyota gestolen Vestiging Wet voor keursrecht gemeenten, ook in strijd met provinciaal beleid Laatste concert in de serie Orgelconcerten Castricum 2002 Kennemersportief Castricum organiseert fietstochten AKERSLOOT - Dit jaar gingen het ARZV Zeilteam uit Akersloot weer naar het WK Splash. Vorig jaar deden zij ook al aan het WK, dat toen in Carnac, Frankrijk werd gehouden. Dit jaar was het in Weymouth, Engeland. Just Zandhuis, Maarten de Boer, Bas en Koen Boterman en Ralph Moolenaar mochten het team van ARZV verte genwoordigen Maarten en Just waren al een week voor het begin van het WK al naar Engeland gegaan en zij hebben die week een beetje getraind en het water verkend. Bas, Koen en Ralph kwamen op 19 juli aan in Engeland. Op 20 juli hebben zij met z'n allen het water ver kend. Er stond windkracht vier, dus konden de zeilers planeren en lekker hangen. Just en Maarten hadden al kennis gemaakt met de grote kwallen die hier rondzwommen. Deze dieren waren 1,5 tot 2 meter lang en hadden een diameter van 50 cm. Op 21 juli konden de zeilers hun boten laten meten en zich in laten schrijven. Ook was er die middag een oefenwed strijd. Deze hebben de ARZV-ers alle maal redelijk gevaren. In totaal deden er 160 Splashes mee. Deze kwamen uit zes verschillende landen. De volgende dag (22 juli) werd ieder een in vier verschillende groepen in gedeeld (blauw, geel, rood en groen). Deze groepen voeren wedstrijden tegen elkaar. Deze dag werden er drie wedstrijden gevaren. Aan het einde van de dag stond Maarten op 39, Bas en Ralph in de 60, Just in de 70 en Koen ergens in de 80/90. Op dinsdag 23 juli zouden de laatste selectiewedstrijden worden gehouden. Er stond een harde wind (5/6) met grote golven. Er werd helaas voor de zeilers maar een wedstrijd gevaren. Deze werd door alle teamleden goed volbracht. Uiteindelijk ging iedereen behalve Koen naar de gold fleet (de gold fleet is de beste groep zeilers in de wereld, de silver fleet is de rest wat over blijft). De dagen na dinsdag zou het WK pas echt beginnen. De winnaar van deze wedstrijden zou de titel 'Wereld kampioen' mogen dragen. De wind was elke dag matig, rond de windkracht 2/3. Woensdag voeren de zeilers drie wed strijden, donderdag vier omdat de wed strijdleiding de druk van vrijdag (laat ste dag alweer) eraf wilde halen en vrij dag werden twee wedstrijden gehou den. De resultaten van de teamleden bleven ongeveer gelijk. Donderdag was een zware dag voor iedereen en dat kon je ook aan de resultaten zien. Vrijdag had Ralph een topdag. Hij voer een 5 en een 25. Vrijdagmiddag was de prijsuitreiking. Bas, Koen en Ralph waren toen al weer op weg naar Nederland. De prijzen, gla zen bakjes met daarop Splash Worlds 2002 Weymouth, England, vermelden of je in de gold- of silverfleet had geva ren. Iedereen was redelijk tevreden over de resultaten. Het team gaat dit jaar op zoek naar sponsors, zodat zij volgend jaar nog beter kunnen eindigen, want er zijn inmiddels sterke aanwijzingen dat het WK van volgend jaar weer in Stavoren, Nederland gehouden wordt. Voor meer informatie: www.splash- worldwide.org, site van de internatio nale splash klasse (hier staat de info over het WK), www.splashclass.org Nederlandse splash klasse organisatie, www.ARZVzeilteam.nl site van het ARZV zeilteam. Op de foto Ralph Moolenaar (NED I486) en Maarten de Boer (NED 1487) in actie tijdens het ronden van de tweede bovenboei. LIMMEN - In de week van 4 t/m 9 augustus heeft Tennisvereniging Limmen de clubkampioenschappen voor de jeugd gehouden. Er werd natuurlijk vooral veel getennist, maar daarnaast stond er tafeltennissen, boogschieten, klimmen en abseilen op het programma en was er een luchtkus sen, waarop basketbal gespeeld kon worden. Na de prijsuitreiking was er een barbecue. De clubkampioenen zijn dit jaar Miranda Valkering en Maurice Tijm. De uitslagen: JE t/m 17: 1. Maurice Tijm, 2. Nick van Leen, 3. Kevin Meester. JE t/m 14: J. Jim Ruiter, 2. Niels Meester, 3. Bas Schijf. JE t/m12: 1. Mike Ruiter, 2. Remco Schoorl, 3. Wouter van Leen. JE t/m 10: 1. Tom van Leen, 2. Jord Wokke, 3. Robin Suiker. ME t/m 17: 1. Miranda Valkering, 2. Angela Hof, 3. Stefanie Admiraal. ME t/m 14:1. Jessica de Vries, 2. Birgit Veenboer en Suzanne Valkering en Nanou Min. ME t/m 12: 1. Sabine Pirovano, 2. Rowan Min 3. Sascha Scheerman. ME t/m 10: 1. Janine Pirovano, 2. Rosa Min, 3. Josien Schoorl. ME t/m 8: 1. Yvanka Droog, 2. Kirsten Bos. De uitslagen van de gespeelde dubbel partijen kunt u vinden op de website www.tvlimmen.nl. LIMMEN - De trainingen voor de damesgroepen van de Limmer IJsclub gaan deze week weer van start. Woensdagavond 14 augustus is er vanaf 19.00 uur verzamelen/vertrek vanaf het terrein de Koekoek aan de Westerweg in Limmen. Donderdagavond 15 augus tus is het verzamelen/vertrek vanaf het terrein de Koekoek. In verband met een speciaal programma is ook die avond het vertrek om 19.00 uur. De daarop volgende donderdagavonden is het vertrek als gebruikelijk weer om 19.45 uur. De damesgroepen trainen en werken gezamenlijk toe naar de mogelijkheid om deel te nemen aan de Dam-loop, welke in september wordt gehouden. Ook andere loop-evenementen zijn in het jaarprogramma opgenomen. Los van die evenementen staat bij de trai ningen het streven naar een algemene conditieverbetering in plezierig groeps verband voorop. Informatie over deelneming kunt u krijgen bij Ans Koot, tel. 072-5053179. EG MOND/BERG EN - Eind vorige week zijn de stoffelijke resten gevon den van Marion en Romy van Buuren. Voor de familie kwam hiermee een einde aan een lange periode van onze kerheid. Voor de politie heeft deze vondst gezorgd voor voldoende nieuwe informatie om het rechercheonderzoek voort te zetten. Nu de dood van Marion en Romy vaststaat richt alle aandacht van het onderzoek zich op de toedracht en omstandigheden van hun dood. De afgelopen dagen is in diverse media herhaaldelijk gesuggereerd dat de tip gever/getuige, een broer van Okan O. als verdachte aangemerkt zou moeten worden. In een persverklaring van Mw. A.J. Brink-Grootoonk, korpschef Politie Noord-Holland Noord liet zij afgelo pen woensdag weten: „Politie en Justitie zijn van mening dat tot op dit moment op basis van de wet, deze getuige niet aangemerkt kan wor den als verdachte. Hij is voor ons een belangrijke getuige en onderwerp van verder onderzoek. Indien wij hem op onvoldoende gronden als verdachte zouden aanhouden, lopen wij het risico dat wij hem vervolgens direct weer moeten laten gaan. Dat betekent niet dat hij misschien morgen, overmorgen of volgende week, wél verdachte kan worden. Maar dat is dan op basis van de feiten en informatie die wij dan heb ben. Vorige week vrijdag heb ik tijdens de persconferentie reeds gemeld dat het onderzoek op volle kracht loopt. Het team is sinds de vondst van de stoffelij ke resten van Marion en Romy uitge breid tot acht rechercheurs die volledig KANKERBESTRIJDING VAN LIMMEN - Woensdag 7 augustus werd omstreeks het middaguur een tornado boven Limmen waargenomen. J rgen Hofstra fotografeerde het bijzondere natuurverschijnsel vanaf het erf van garagebedrijf Dirk van der Steen aan de Rijksweg 61 te Limmen. Voor zover bekend werd er geen schade aangericht. Huisartsen Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend tel. 072-5180618. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Vuurbaak 7a. Geopend van 08.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren de Regionale Spoed- apotheek. Van Ostadelaan 248, Alkmaar, tel. 5143060. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). LIMMEN - Zondag 18 augustus houdt Limmer IJsclub voor leden en dona teurs een fietstocht van 100 km. Vertrek is om 08.00 uur vanaf café de Uitkomst aan de Rijksweg 7 te Limmen. Het is een tocht met zogenaamde voorrijders die een constante snelheid van 26 a 27 km per uur aanhouden. Op deze wijze wordt voorkomen dat het wedstrijdele ment de boventoon gaat voeren. Bovendien kunnen de iet? minder ster ke fietsers gewoon meedoen, zij het dat er wel 100 km gereden moeten worden. Het parcours leidt door West-Friesland met een koffie stop in Oosterleek. op deze zaak gezet zijn. Vijf jaar lang zijn wij hier al intensief mee bezig, ook wij willen de dood van beiden tot op de bodem uitzoeken." Afgelopen vrijdag werd onder grote belangstelling afscheid genomen van Marion en Romy van Buuren. In de Petrus en Pauluskerk in Bergen was geen vrije plek meer te vinden en ook buiten verzamelden zich veel belang stellenden. Twee broers van Marion spraken hun trieste gevoelens uit, daar bij vechtend tegen de tranen die zij voelden opkomen. Corrie van Buuren, de moeder van Marion, besloot de uit vaartmis met de woorden: „Wij zullen het moeten doen met de mooie herin neringen die wij aan Marion en Romy bewaren. Het zal erg moeilijk zijn om opnieuw te beginnen. We zijn helemaal op en voelen ons leeg." Op de terugweg naar haar plaats kuste zij de kist, als laatste groet aan haar dochter en kleindochter, die de gemoe deren de afgelopen vijfjaar zo hebben bezig gehouden. Na afloop van de uitvaartmis werd de witte kist, met daarin de stoffelijke res ten van zowel Marion als Romy, stap voets door Bergen naar hun laatste rustplaats op de begraafplaats aan de Kerkedijk gereden. EGMOND - Tussen woensdagavond 18.30 uur en donderdagmorgen 09.00 uur werd een auto ontvreemd vanaf de Boulevard. Het betreft een auto van het merk Hyundai, type Lantra. De auto is rood van kleur en voorzien van het kenteken FP-LG-08. Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331, Alkmaar, tel. 072 5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel.5051670. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275 en fax 50545D3, spreekuur dinsdag 08.30 tot 09.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bel len. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. EGMOND - Op zondag 25 augustus houdt de Stichting Historisch Egmond een rondwandeling door Egmond aan den Hoef. Onder leiding van een gids wandelt u door het oude gedeelte van Egmond aan den Hoef waarbij stil wordt gestaan bij oude panden en bij zondere plekjes. De gids geeft tekst en uitleg en beantwoordt uw vragen. Aan het eind van de rondwandeling gaat de wandeling naar de fundamenten van het oude slot. Deelname aan de rondwandelingen kost E 1,35 voor volwassenen en E 0,45 voor kinderen tot 12 jaar. Verzamelpunt is het bezoekerscentrum van de Stichting Historisch Egmond aan de Slotweg 46 te Egmond aan den Hoef. Aanvang van de rondwandeling is om 14.00 uur. Deelnemers dienen zich vooraf aan te melden bij mevrouw Wolf, tel. 072-5062344. Drukte tijdens de indrukwekkende kerkdienst die werd gehouden nagedachtenis aan Marion en Romy van Buuren. (foto UKP) EGMOND - In 2001 opende Minke Posthuma in Egmond-Binnen een nieuw atelier onder de naam in Beeld'. Zij maakt daar haar werk, maar geeft er ook cursussen aan mensen die nog nooit scheppend gewerkt hebben. De meeste mensen denken dat zij daarvoor geen talent hebben. Maar ieder mens kan beelden maken. Al doende zal blij ken dat een ontdekkingstocht in beeld taal mogelijk is. Die reis geeft onver wachte inspiratie voor het vinden van ieders eigen bron. Minke Posthuma is beeldend kunste naar. Haar specialiteiten liggen in de monumentale kunst en het werken in brons. Tijdens haar vele reizen doet zij steeds weer nieuwe inspiratie op en de daaruit voortgekomen ontwikkelingen zijn in haar beelden scheppend werk duidelijk te zien. Het centrale thema in haar werk is de mens in relatie tot natuur en medemens, waarin vooral invloeden van het verloop van de tijd haar fascineren. Zij heeft ook vele jaren ervaring als docente beeldende vorming. Thema's in de cursussen In de cursussen wordt gewerkt vanuit bepaalde thema's, afhankelijk van tech niek en moeilijkheidsgraad. CASTRICUM - Het laatste concert in de serie Orgel concerten Castricum 2002 wordt gehouden in de Hervormde kerk, Kerkpad 1 op maandag 19 augus tus om 20.00 uur. Het bekende Kabinetorgel zal bespeeld worden door de organisten Haite van der Schaaf en Jan Vesseur. Haite van der Schaaf ont ving zijn opleiding van Hessel de Vries, Jacques Kort en aan het Amsterdams Conservatorium bij Jacob Bijster. Er verschenen diverse platen van zijn spel. De eerste met werken van Sweelinck en de laatste als deel van de jubileum dubbel lp van de Culturele Raad Noord Holland, getiteld Acht historische orgels in Noord-Holland. Hij was orgel docent aan het Hilversums Conser vatorium. Jan Vesseur (61) is in Zaandijk geboren en begon toen hij 6 jaar oud was al met orgellessen bij de organist van de Gereformeerde kerk te Zaandijk, de heer Cor Zemel. Vanaf zijn 14de jaar volgde hij orgellessen en improvisatie bij Cor Kee te Zaandam. Hij behaalde op jonge leeftijd het getuigschrift orgel spelen van de Nederlandse Organis tenvereniging. Daarnaast studeerde hij bij Co Kee voor improvisatie. Na een aantal jaren organist geweest te zijn in Zaandijk bespeelt Jan Vesseur bijna 40 jaar het prachtige Kabinetorgel, gebouwd door Christiaen Müller te Amsterdam in het jaar 1740, in de Hervormde kerk te Castricum. Het concert op 19 augustus zal werken van onder andere J.S. Bach, Krebs en Litaize bevatten. Kaarten zijn verkrijg baar vanaf 19.30 uur aan de kerk. De toegangsprijs bedraagt 4 euro en voor kinderen tot 12 jaar en houders van passen 65+ én CJP 3,50 euro (inclusief programma). CASTRICUM - Tijdens een alcohol controle aan de Beverwijkerstraatweg is vrijdag rond 02.45 uur een 26-jarige man uit Limmen aangehouden. Bij het blazen bleek hij ruim 2,5 maal de maxi mum toegestane hoeveelheid alcohol te hebben genuttigd. CASTRICUM - De politie Noord Holland Noord afdeling Castricum/- Limmen/Akersloot meldt de volgende goederen als verloren en gevonden: Verloren in Castricum: blauwe koker met leesbril, hondenriem bruin leer, blauwe koker met oud legerbrilletje, portemonnee met rijbewijs en pinpas, licht blauw babyvestje, sleutels met AH label, portemonnee met pasjes en geld, 2 kleuren gouden armband, gsm Philips beige/bruin, zwarte lederen portemon nee met pinpas en id, Hematas met 2 pyjama's en badspullen e.d., gouden Griekse schakelarmband, tas met por temonnee en bril en een portemonnee met div. pasjes en geld. Gevonden in Castricum: zakmes, gou den armband met volkoog schakeltjes, bos sleutels en een gouden armbandje met fijne gevlochten schakels. CASTRICUM - KSI houdt op zondag 25 augustus twee fietstochten. Tocht 1 is 30 km lang, tocht 2 is 75 km lang. U kunt voor beide tochten inschrijven tussen 09.00 tot 10.30 uur in sportcentrum de Bloemen, Bloemen 71 te Castricum, waar ook gestart wordt. Wanneer u wilt kunt u ook mee met een groep met voorrijders, deze ver trekt om 10.00 en er wordt gefietst met een snelheid van rond de 20 km per uiir. De kosten bedragen voor niet- leden E 1,-, voor leden van de N.T.F.U. E 0.50 en eigen leden en KTC is het gratis. Inlichtingen omtrent deze tochten kunt u verkrijgen bij W.F. Minneboo, tel. 0251-213269 of 06-22112135, e-mail wfm@wanadoo.nl, bij J.Koeman, tel. 0251-2408Ö2, Heemskerk en J.C.M. Vriend tel. 072-5339458, Heiloo. U kunt ook op internet kijken: home.hetnet.nl/~ksi. CASTRICUM - Aan de Beverwijker straatweg is zaterdag rond 22.50 uur een 37-jarige bromfietser uit Castricum aangehouden. Bij het doen van de alco holtest bleek hij ruim driemaal de toe gestane hoeveelheid alcohol te hebben gedronken. Zijn rijbewijs is ingevor derd en hij kreeg een proces-verbaal. CASTRICUM - Op het parkeerterrein aan de Geesterduinweg is zaterdag een zilverkleurige Toyota Starlet gestolen. Dit moet in de periode van donderdag op zaterdag zijn gebeurd. De auto draagt het kenteken NB-81-LB. i In de lessen zullen alle aspecten van het beeldhouwen aan bod kunnen komen. Het materiaal kan zijn: gips, klei, was, hout, karton, steen of plaat- en draad materiaal. Eigen onderzoek, museum- en galeriebezoek, literatuurstudie en diapresentaties ondersteunen het prak tische leerproces. Het eindresultaat kan in een vervolgcursus in duurzaam materiaal, zoals brons of steen, uitge voerd worden. Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor cursisten. Nieuw per 2002 is de cursus "Kom beeldend ontdekken met je eigen groep'. Er wordt tijdens deze cursus gewerkt in gips of klei. Het werk kan later desgewenst in brons gegoten of gebakken worden. De kosten van de cursus bedragen E 750,-, voor een groep van maximaal tien deelnemers. Op verzoek kan een lunch naar eigen wens verzorgd worden. (Kosten gelang samenstelling). Op weg naar In Beeld U vindt het atelier in de nieuwe indus triewijk van Egmond aan den Hoef'De Weidjes'. Het atelier is gevestigd op de bovenverdieping van nummer 57, vlak bij het historische centrum van het dorp Egmond aan den Hoef. Voor meer informatie kunt u bellen naar het Atelier, tel. 072-3071340. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Ateliers Hallem Expositie van Huug Zentveld aan de Peperstraat 32, Jos Apeldoorn aan de Visweg 12 en Erik Baart aan de Noordvelderweg, allen te Egmond- Binnen. Abdijkaarsen Poolse volkskunst in hout door Eugeniusz Zeglado t/m 31 augustus aan de Vennewatersweg 27 te Egmond- Binnen. Prins Hendrik Stichting Zomerexpositie 'Zicht op zee' van Marga Duin en Henk Hobbeling, t/m 27 oktober tijdens de openingsuren van het museum. Afies' Nobelhuis Expositie van o.a. keramiek, schilderij en, museum en waskamer, Mooyeveld 4a Egmond Binnen. Museum van Egmond Tentoonstelling over de Oprechte Egmonder Fotokrant. Het museum laat verder het verleden zien van de drie Egmonden. U vindt het museum aan de Zuiderstraat 7 te Egmond aan Zee. Openingstijden: t/m 14 september en van 7 t/m 26 oktober: zondag t/m vrij dag van 14.00 tot 16.00 uur. In juli en augustus ook op dinsdag-, woensdag en donderdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Galerie Conny van Kasteel Expositie met werk van Mauro Staccioli en Jac Bisschops, t/m 22 sep tember. Noorderstraat 4, Egmond aan Zee. Openingstijden: donderdag t/m zondag tussen 15.00 en 19.00 uur en volgens afspraak, tel: 072-5067151. De galerie is gesloten van 8 augustus t/m 8 september. Galerie De Kapberg Zomertenstoonstelling met schilderijen en aquarellen van Frans Groothuizen en bronzen beelden van Saskia Pfaeltzer. T/m 18 augustus te zien aan de Slotweg 17 te Egmond aan den Hoef. Geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefoni sche afspraak, tel: 072-5062645. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, geopend van donderdag t/m zondag van 12.00 tot 18.00 uur. Prinses Marijkestraat la in Egmond aan Zee. Op 10 april 2000 vestigde de gemeente Heiloo de wet voorkeursrecht gemeen ten op ca.325 ha grond tussen de Zevenhuizerlaan en de Venne watersweg. Kort gezegd houdt deze wet in dat de gemeente het eerste recht van koop heeft. Op 18 april 2002 vernietig de de rechtbank het besluit van de gemeente. De gemeente Heiloo toonde zich ech ter een slecht verliezer, en nam in weer wil van de uitspraak van de rechtbank op 5 april 2002 gewoon weer een nieuw besluit met dezelfde strekking, zodat dus de Wvg thans weer is gevestigd en het hele circus weer van voren af aan kan beginnen. Met haar nieuwe vestiging frustreert de gemeente niet alleen de rechterlijke uitspraak, maar verlengt zij in zekere zin een door de rechter vernietigd besluit. Juridisch gegoochel en draaierij in de achterkamertjes van het gemeen tehuis met als enig doel grondverwer ving en exploitatie. De gemeente liet weten dat zij dit 'nieuwe besluit' van 05 april '02 heeft genomen vóór de uit spraak van de rechtbank van 18-04-'02, zodat zij nog niet op de hoogte kon zijn van de inhoud van de op handen zijnde rechterlijke uitspraak (gelooft u het ook?). Hypocrisie ten top zoals u begrijpt, want op de eerder gehouden zitting van de rechtbank op 24-01-'02 viel ook voor de toevallig aanwezige rechtbanktoe rist te begrijpen hoe het zou aflopen met het door de gemeente genomen besluit van 10 april 2000. Maar wat schetst de verbazing van vriend en vijand, de handelswijze van de gemeente blijkt tot nu toe niet alleen in strijd te zijn met de letter van de wet. Ook het beleid van de provincie Noord-Holland t.o.v. de Wvg, blijkt haaks te staan op de denkbeelden en handelswijzen van de gemeente Heiloo. En hiervan had - en stiekem was men dat natuurlijk ook wel - de gemeente toch op de hoogte behoren te zijn. Uit onafhankelijk onderzoek, naar de eerste ervaringen met de Wvg, wat is uitgevoerd in opdracht van de Rijksplanologische dienst in 1998 (bron bij de redactie bekend) blijkt de belangrijkste reden voor vestiging van het voorkeursrecht versterking van de gemeentelijke regiefunctie te zijn en dus niet zoals de gemeente wil doen geloven, het voorkomen van prijsop drijving. Uit dit onderzoek valt het volgende te distilleren met betrekking tot de opvat tingen van de provincie Noord-Holland omtrent het gebruik van het voorkeurs recht: Noord-Holland heeft in brieven aan haar gemeenten uitbreidingscapaciteit aangegeven op locatieniveau en vindt i dat het voorkeursrecht alleen voor de aangegeven locaties gevestigd kan wor- 1 den. Noord-Holland vindt dat er een koppeling moet zijn met de taakstel ling, m.a.w beperkt de taakstelling zich tot industrieterrein, dan mag het voor keursrecht niet worden gevestigd voor woningbouw. Noord-Holland verleent de verklaring van geen bezwaar per locatie, staat terughoudend ten opzich te van het toelaten van het gebruik van het voorkeursrecht en vindt dat een verklaring van geen bezwaar slechts verleénd wordt voor één specifieke locatie. E.Zant Castricum

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 10