Timmerdorp weliswaar nat maar bovenal gezellig verlopen m Volksmuziek uit vele streken in Witte Kerk krant op ua}|3)s Zo vj intratuin De laatste zomerrestanten voor de allerlaagste prijsjes O D f Dé HyiÜtheek- winkel Jra BORDEN NIEUWSBLAD voor heiloo en omstreken Thuis in uw regio! (072)5351000 nog veel méér ongelofelijke kortingen van 15 t/m 24 augustus 14 AUGUSTUS 2002 MM «ilii J Drukkerij uitkijkpost bv 67e JAARGANG NO. Krassen en hoge kortingen bij Intratuin Mr Voetgangster gewond na ongeval Diefstal auto's Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl Hypotheek nodig HeilOO (072) 5320322 Alkmaar (072) 5158050 VAN DER Stationsweg 85 Heiloo Geesterduin 54 Castricum i Redactieacquisitie en administratie De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 331020 (Rodi verspreiding bv) iTOTHüjjBfl TV De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (91 cent) (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden L» 0 aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Het is weer rustig in de straten rondom het evenemententer rein aan de Omloop. Afgelopen week werd daar voor de zesentwintigste keer het Timmerdorp gehouden. Het grote kinder-timmerfestijn vond plaats van dinsdag 6 tot en met vrijdag 9 augustus. 550 kinderen tussen de 7 en 12 jaar oud stonden vanaf de eerste dag al een uur voor aanvang voor de poorten te trap pelen om aan het evenement deel te kunnen nemen. Voor de kinderen bete kende het Timmerdrop een hoop pret door zelfstandig met spijkers en verf een eigen huis in elkaar te knutselen. Nu eens zonder het toeziend oog van de het immer goed bedoelende ouders, want die waren namelijk niet gewenst op het Timmerterrein. Sterker nog, het was hen zelfs streng verboden het veld te betreden. Op het terrein hielden ruim 75 mede werkers uiteraard wel een oogje in het zeil op de ijverig klussende jeugd. Tevens stond er een EHBO-post voor hulp bij eventuele ongelukken. Toen de Uitkijkpost donderdag een kijkje kwam nemen, waren er gelukkig nog ■9 geen noemenswaardige ongelukken gebeurd. Wel de gebruikelijke 'met de hamer op de vinger geslagen'-inciden- tjes, maar dat hoort nu eenmaal bij een Hoe heeft mijn buurman dit toch zo netjes vastgespijkerd, lijkt deze jongen in het midden van de foto zich af te vragen, (foto UKP) evenement als dit. Dinsdag en woensdag mochten de kin deren bouwen aan hun tijdelijk 'huis'. Donderdag werd het pand voorzien van een likje verf en werd 's middags gestart met de verkoop van overtollig speelgoed en aanverwante artikelen. In Het zomerseizoen loopt voor Intratuin bijna ten einde en dat betekent dat de grote uitverkoopperiode van start gaat onder de noemer Warenhuis op Stelten. De laatste dagen van de vakan tie biedt het groene warenhuis de con sument de mogelijkheid te profiteren van supervoordelige en aantrekkelijke koopjes en om er nog een gezellig dagje van te maken. En als extraatje wordt een krasactie georganiseerd waarmee altijd iets gewonnen wordt. In de periode van 15 tot en met 24 augustus staat het tuincentrum op z'n kop, want alle zomerartikelen moeten plaatsmaken voor de nieuwe najaars collectie. De aanbiedingen staan in de kleurrijke folder die vanaf 15 augustus huis-aan-huis wordt verspreid. En het gaat niet om een paar euro's korting, belooft de organisatie, maar on\ grote percentages. Op vaste planten bijvoor beeld (in potmaat 9x9 cm) en water planten wordt maar liefst 50% korting gegeven, op alle barbecues 40% en 40% op de showmodellen tuinmeube len. Niet alleen aanbiedingen staan centraal tijdens Warenhuis op Stelten maar ook een leuke krasactie. Iedere betalende klant ontvangt in de periode van 19 augustus tot en met 7 september één kraskaart. Op deze kaart wordt een tweetal vragen gesteld over tuinactivi- teiten in het najaar. Tegen inlevering van de kaarten met de goed open gekraste hokjes, wordt in de periode van 9 tot en met 28 september een toe passelijk najaarscadeau overhandigd, Wordt tevens de slagzin op het kras- kaartje ingevuld, dan maakt men kans op een tuinreis naar Groot-Brittannië, een FSC-teakhouten tuinset of een luxe Weber-barbecue. de namiddag werden de kinderen getrakteerd op pannenkoeken, waarna de ouders om 17.30 uur dan eindelijk het terrein mochten betreden.Tot 19.00 uur hadden zij de tijd om op zoek te gaan naar tweedehands speelgoed voor zoon- en dochterlief. En om de hut aan een technische inspectie te onderwer pen natuurlijk, want daar blijven het kritische ouders voor... Op vrijdag brak voor veel kinderen een moeilijk dag aan: afscheid nemen van je hut die nu net gezellig is en afbreken van het houten bouwsel. Wanneer 's avonds de fik er dan in gaat is het ech ter toch wel weer spannend. Deze week zal waarschijnlijk zeker nog eens met weemoed worden teruggedacht aan deze fantastische timmerweek, zeker nu de schoolvakantie weer ten einde is en er op school weer 'gewerkt' dient te worden. Timmerdorp-site bezweken onder te grote belangstelling Nièuwsgierige bezoekers van de websi te van Timmerdorp Heiloo zullen vreemd opgekeken hebben. De website met honderden foto's van het afgelo pen Timmerdorp was niet langer toe gankelijk. Door de vele bezoekers moest de provider er toe over gaan de website voorlopig te sluiten. In rap tempo heeft de organisatie gezorgd dat de foto's toch te bekijken zijn. De site is voorlopig te vinden op het volgende adres: www.compumess.nl/timmerdorp Ondertussen werkt de organisatie aar een solide oplossing die de bezoeken in de toekomst niet in de steek za laten. ijy - V 7\ A En dan...de fik erin. Ondanks de vele regen van de afgelopen dagen wilde het Timmerdorpvuur toch wel branden, (foto MSP) De folk-band Unicom speelt vrijdag in de Witte Kerk. HEILOO - Een maaltijd is vooral lek ker door de verscheidenheid van gerechten. Dat geldt ook voor een muzikaal menu. De zomeravondserie in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32) kenmerkt zich dan ook door een enorme verscheidenheid in muzikale programma's. Na het vori ge pianoconcert is het nu de beurt aan de (traditionele) volksmuziekavond, dit keer verzorgd door het gezelschap Unicorn. Ook op deze avond is de ver scheidenheid in muzikale gerechten groot, want Unicorn is een zeer veelzij dige folk-band, met een veel omvattend repertoire. Dat repertoire gaat van blu- egrass (country) tot Ierse ballades en jigs en van Jiddische feestmuziek tot aan Nederlandstalige- en Engelstalige zeemansliederen. Maar ook de Franse musettes en zigeu nermelodieën staan op het repertoire. Het ensemble Unicorn wordt gevormd door een viertal musici, die - naast hun vocale inbreng - een veelheid-van ins trumenten tot hun beschikking hebben, zoals Bodhran, percussie, viool, altvi ool, gitaar, banjo en accordeons. Het programma van de avond zou je dan ook kunnen betitelen als volksmuziek vanuit de gehele wereld, al heeft de Keltische muziek mogelijk een wat zwaarder accent. Zeker wordt ook het eigen land niet vergeten. Al met al, een gezellige en vrolijke muziekavond voor jong en oud; een avond met een echt zomers karakter. Het concert op vrijdag 16 augustus begint om 20.30 uur. De toegangsprijs HEILOO - Woensdagmiddag om streeks 14.50 uur vond een aanrijding plaats op de Kennemerstraatweg. Hierbij raakte een 69-jarige vrouw uit Heiloo gewond. De vrouw stak ter hoogte van perceel 45 de rijbaan van de Kennemerstraatweg over en zag niet dat een personenauto vanuit de rich ting Kerklaan naderde. Door te claxon neren en te remmen probeerde de bestuurder van de auto een aanrijding te voorkomen maar dat lukte niet. Door de aanrijding raakte de vrouw gewond aan haar hoofd en schouder. Zij is overgebracht naar het ziekenhuis in Alkmaar en daar opgenomen. HEILOO - Donderdagnacht werd een auto gestolen vanaf de Kuilenaar. Het betreft een auto van het merk Opel, type Kadett. De auto is grijs van kleur en voorzien van het kenteken XP-66- VB. bedraagt E 7,- (of E 6,- voor 65+, CJP en kinderen 13-). Kaarten kunnen tevo ren telefonisch wordt gereserveerd, tel. 072-5334804. Ook kan via dit telefoon nummer worden geboekt voor het con certdiner voor de prijs van E 25,-. Voor dit arrangement krijgt u een driegan gen menu in restaurant de Loocatie (tegenover de Witte Kerk) en een toe gangskaart voor het concert. www.deflnanclelewereld.n Manelaar sinds I 933 www.vanderborden.nl Regio Noord" Kennemeriand Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkfant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad,Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. korting op potgrond korting op tuinmeubel showmodellen en tuinaarde korting op vaste planten (pcimaat 9*9 cm) De laatste dagen HET «frOENE WARENHUIS Heiloo, Vennewatersweg 15 072-5332727. AKERSLOOT - De exemplaren in de showroom geven een goed beeld van wat Anne Bakker van Bakker Buitenverlichting precies bedoelt met: verlichting als sieraad voor de tuin'. De prachtigste tnodellen, van klein tot zeer groot, staan opgesteld in de showroom aan de Boekei 39, aan het einde van de Zeeweg vlak voor de T- kruising naar Alkmaar/Akersloot. De verlichting bestaat uit traditionele, oud-Hollandse buitenverlichtin; handgemaakte lantaarns en kappen van massief gietijzer, messing en koper met mondgeblazen glazen kap pen. Omdat de verlichting door Bakker zelf wordt vervaardigd in de werkplaats achter de showroom, zijn de prijzen scherper dan u zou ver wachten. ..Mensen denken dat de verlichting heel duur is, omdat we het zelf maken. Maar juist daarom kunnen we de ver lichting tegen zeer scherpe prijzen aanbieden. Daarnaast zijn we zeer servicegericht. In principe bieden we 20 jaar garantie op de verlichting,, maar als een lamp na 30 jaar stuk gaat, wordt die kostenioos gerepareerd. Die service kun je alleen maar aanbieden als je 100 procent achter je product staat. En omdat we het zelf m'aken, doen wij dat natuurlijk." Klanten De klanten van Bakker Buitenverlichting komen uit heel Nederland en variëren van jong tot oud. „Ook hebben we veel klanten uit het buitenland, iedereen weet ons inmiddels te vinden. De laatste tien jaar zijn mensen veel meer aandacht gaan besteden aan hun tuin. Daar wil len ze dan ook mooie verlichting in. Wij doen niet mee aan trends, we mer ken juist dat onze verlichting een tijd loze uitstraling heeft die eigenlijk in elke tuin en bij ieder huis past. Mede door onze nieuwe website (www.bak- kerverlichting.nl) en natuurlijk de showroom kunnen we nu ook echt wat laten zien. Vorig jaar zaten we nog aan de Handelsweg in Heiloo, maar daar hadden we alleen een werkplaats. Daardoor kwam de verlichting niet tot zijn recht. ïïm&Mm i In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Inde aanmelding graag duidelijk uw gegevens ver melden. Geschiedenis Dertig jaar geleden begon vader Bakker met het maken van verlich ting, toen nog in een schuurtje achter het huis. Al snel vonden de lampen grif aftrek, waardoor hij op zoek ging naar een grotere werkplaats. Die vond hij aan de Handelsweg, waar hij al die tijd heeft gezeten. Op een gegeven moment werd hij ziek en lag 9 maan den in het ziekenhuis, waardoor zijn zoon Peter het reilen en zeilen van de zaak overnam. „Peter werkte al sinds zijn twaalfde in de werkplaats en ook tijdens alle schoolvakanties was hij bij zijn vader te vinden. Toen zijn vader hem vroeg het bedrijf definitief over te nemen, hoefde Peter dan ook niet lang na te denken. Door zijn jarenlan ge ervaring is hij nu ook op alle onder delen van het bedrijf inzetbaar. Peter giet nog steeds zelf als het moet de modellen in de werkplaats, maar houdt zich voornamelijk bezig met het runnen van het bedrijf: van de inkoop tot de bezorging. Ik ben verantwoor delijk voor de administratie en sta in de showroom voor de verkoop. Dat doe ik 20 uur per week en de rest van de week zit ik bij m'n kindjes: een ideale combinatie." Nieuw pand Sinds 1 januari van dit jaar is Bakker Buitenverlichting met het nieuwe pand gevestigd aan de Boekei. „Dit pand heeft alleen maar voordelen. Ten eerste is de nieuwe werkplaats veel groter, waardoor ons personeel, bestaande uit twee, vaste werknemers, een gieter en mijn schoonvader, veel beter uit de voeten kan. Elk perso neelslid heeft zijn eigen specialisatie en is op dat gebied dan ook een vak man. Mijn schoonvader werkt in de zaak omdat hij het leuk vindt, niet meer omdat er brood op de plank moet komen. Hij vindt het heerlijk om om vijf uur de deur uit te gaan zonder zich nog te hoeven bemoeien met de administratieve rompslomp. Ten twee de hebben we nu veel meer een win kel, waar we, naast de verlichting, ook bijproducten zoals smeedijzeren brie venbussen, zonnewijzers en vogél- drinkbakken verkopen. Maar mensen moeten zelf maar eens komen kijken!" Anne Bakker voor de show room van Bakker Buitenverlicht ing aan de Boekei 39 in Akersloot, tel. 072-5336931. U bent vair harte welkom van dinsdag t/m met zater dag, van 9.00 tot 16.30 uur. Ook op de web site: www. bak- kerverlichting vindt u een uit gebreid over zicht van het assortiment.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1