msm 1 Conceptsubsidieboek 2003 ter inzage Inloopavond over groot onderhoud Plan-Zuid Heiloo CT HEILOO iiiiilirf! UITKIJKPOST -14 AUGUSTUS 2002 - PAGINA 4 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dageLijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Het college van burgemeester en wethouders stelt de raad op 4 november 2002 voor het Conceptsubsidieboek 2003 vast te stellen. Het belangrijkste doel van het Concept subsidieboek is de subsidieaanvragers te informeren of de voorgestelde activiteit(en) voor subsidie in aanmerking kom(en)t. Twee delen, deel A en deel B Het conceptsubsidieboek bestaat uit twee delen: deel A en deel B. In deel A wordt, aanvullend op het reeds door de gemeenteraad vastgestelde subsidiebe leid, een voorstel gepresenteerd over de wijze van betalen van de subsidies. In deel B wordt aandacht besteed aan hoeveel subsidie er per product beschik baar is en hoeveel er door de instellingen is aangevraagd voor 2003. Verder wordt ingegaan op de wijze van de verdeling van de beschikbare gelden per product over de aanvragers. In deel B is ook de Subsidiestaat 2003 opgenomen. In dit overzicht staat het subsidiebedrag voor 2003 per aanvrager vermeld. Ter inzage Vanaf donderdag 15 augustus 2002 ligt het Conceptsubsidieboek 2003 gedu rende drie weken t/m 4 september 2002 voor een ieder ter inzage in het Informa tiecentrum van het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met mevrouw Y.B.M. Kersten, telefoon nummer (072-) 535 66 85. Indienen van bedenkingen tegen deel A Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen deel A van Conceptsubsidieboek 2003 schrifte lijk en gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Deel B van het conceptsubsidieboek is ter kennisname. Overzicht besluitvorming vast stellen Conceptsubsidieboek 2003 In onderstaand overzicht kunt u zien wanneer het Conceptsubsidieboek wordt besproken in het college, de com missie Maatschappelijke Zaken en de gemeenteraad. De aanvragers ont vangen in december 2002 (uiterlijk voor 1 januari 2003} een beschikking naar aanleiding van hun aanvraag. Wat Wanneer Wie Drie weken ter inzage 15 augustus t/m 4 september 2001 Belanghebbenden Vaststellen Concep tsubsidieboek 2003 24 september 2001 14 oktober 2001 4 november 2001 Besluit B&W Advies commissie Maatschappelijke zaken Besluit door de gemeenteraad Verzenden beschikkingen met bezwaarmogelijkheid December 20011 Alle subsidieaanvragers m.b.t. het jaar 2003 ouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit sta dium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouw vergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen worden te zijner tijd gepubli ceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Kennemerstraatweg 348 - vernieuwen en vergroten schuur/hobbyruimte Westerweg 134 - oprichten berging Het Zevenhuizen 60 (sportpark S.V. de Foresters) - plaatsen lichtmasten Gemeente start verkoop vol gende zes bouwkavels Oosterbos Het Oosterbos ligt in de zuidoosthoek van Heiloo. Daar vormt dit bos een kwalitatieve afronding van Heiloo en een overgang tussen bebouwing en landschap. In het Oosterbos is een 'woonbos' met een veertigtal kavels opgenomen. De kavels zijn voorzien van bosaanplant. Om het begrip 'wonen in het bos' zoveel mogelijk inhoud te geven, is in het 'woonbos' een lage woningdichtheid gehanteerd. De kavelgrootte ligt bij benadering tussen de 1100 en 1900 m_. Van elke te verkopen kavel in het 'woonbos' wordt maximaal 400 m_ (20x20 meter) vrijgemaakt van bosaanplant voor de bouw van een woning met de bijbe horende bijgebouwen, terrassen, tuin en parkeerplaats op eigen terrein. De gemeente verwijdert ook bosaanplant voor de aanleg van een ontsluitingsweg. De overige bosaan plant moet worden behouden en de toekomstige eigenaar van de kavel moet de bosaanplant dan ook beheren. Het resterende bos op de kavel mag niet gekapt worden. Op een kavel kan een woonhuis worden gebouwd. Om het boskarakter zo weinig mogelijk aan te tasten en tegelijkertijd de architectonische kwaliteit te waarborgen, dienen woongedeeltes en bijgebouwen in een harmonieus samenhangend bouwvolume te worden geïntegreerd. Daarbij moet het ont werp voor een bouwplan voldoen aan redelijke eisen van welstand. Naast de bouw van het woonhuis zijn er zeer beperkte bouw mogelijkheden. De bebouwingsvoorschriften zijn opgenomen in het bestemmingsplan Zuid - Oost III. Inschrijvingsprocedure De gemeente Heiloo stelt een ieder tot en met vrijdag 23 augustus 2002 in de gelegenheid een bod te doen op één of meerdere kavels in het plangebied Oosterbos. Een bod kan gedaan worden op de kavels 11 tot en met 16 uit de derde fase. Voor de verkoop is een verkoopbrochure ver vaardigd, waarin informatie over het project is opgenomen. In deze brochure valt ook te lezen waar de kavels precies liggen. De ver koopbrochure is verkrijgbaar bij de gemeente bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in de hal in het gemeentehuis. U kunt daar terecht tijdens de openingstijden van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 uur en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Bij de verkoopbrochure wordt een inschrij vingsformulier meegeleverd. Hierop staan onder meer de bodemprijzen per kavel aange geven. Deze variëren van 375.000,- tot 425.000,-. Op het inschrijvingsformulier kan onder andere de hoogte van het bod per kavel worden ingevuld en kan worden aange geven naar welke kavels de voorleur uit gaat. Voor de verkoop van de kavels is een aantal spelregels vastgesteld. Zo is de wens van het gemeentebestuur dat tenminste drie van de zes kavels worden uitgegeven aan inwoners van Heiloo. Als inwoner van Heiloo worden die personen aangemerkt, die tenminste 1 jaar staan ingeschreven in het bevolkingsre gister van de gemeente Heiloo. Meer informatie over de spelregels is te vinden in de brochure. Inschrijvingsformulieren moeten aangete kend worden verzonden of persoonlijk overhandigd worden aan de notaris. Notaris kantoor De Bruijn Erkamp, Kennemerstraatweg 17-19 in Alkmaar is aan gewezen als notaris voor deze fase van de kavelverkoop in het Oosterbos. Het kantoor is Dinsdag 27 augustus a.s. De gemeente gaat de komende jaren in Plan-Zuid een aantal werkzaamheden uitvoeren. Het betreffen werkzaam heden aan de riolering, de openbare verlichting, groen en aan de weg. Het gebied Plan-Zuid is het gebied gelegen tussen de Kennemerstraatweg, Zeven- huizer-laan, Heerenweg en Stationsweg. De werkzaamheden vloeien onder meer voort uit het verkeersplan, rioolbeheers plan en planning regulier onderhoud. Om belanghebbenden te informeren over de plannen voor het uitvoeren van groot onderhoud in Plan-Zuid organi seert de gemeente op 27 augustus tussen 18.00 uur en 21.00 uur een inloopavond in de raadzaal van het gemeentehuis, Raadhuisweg 1 (oude ingang). Tijdens de inloopavond kunnen belangstellenden nadere informatie ver- krijgen over bovengenoemde werkzaamheden. Medewerkers van de gemeente zijn die avond aanwezig om u desgevraagd de plannen toe te lichten en uw vragen te beantwoorden. Ook is er gelegenheid om wensen en opmer kingen kenbaar te maken die eventueel van invloed kunnen zijn op de verdere uitwerking van de plannen. Hiervoor liggen bij de informatiepanelen speciale formulieren klaar. Inrichting tot 30 km/uur-gebied Allereerst staat op het programma het inrichten van de wijk als 30 km/uur- gebied. Om dit te realiseren wil de - v -V" op werkdagen van 08.15 uur tot 17.15 uur geopend. Formulieren die na 23 augustus 2002 binnenkomen, worden terzijde gelegd. Op maandag 2 september 2002 om 15.00 uur maakt de notaris de biedingen in een.open- bare bijeenkomst in de raadszaal het gemeentehuis bekend door het openen van de enveloppen. De notaris legt daarbij niet ondertekende of foutief ingevulde formu lieren terzijde. Tijdens deze bijeenkomst doet de gemeente nog geen uitspraken over toewij zing. De gemeente beraadt zich allereerst op de biedingen en hanteert de eerdergenoemde spelregels om tot toewijzing te komen. De gehele inschrijvings- en toewijzingsproce dure vindt plaats onder verantwoordelijkheid van het gemeentebestuur. De rol van de notaris beperkt zich tot het in ontvangst nemen van de biedingen en het openen van de enveloppen. Daarnaast zullen zaken als betaling en de eigendomsoverdracht via de notaris verlopen. Meer Informatie Voor meer informatie over de kavels in het Oosterbos kunt u de verkoopbrochure afhalen bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in de hal van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. Daarnaast kunt u contact opnemen met de heer M.P. Stijkel van de afdeling VROM, tele foonnummer (072 -) 535 67 54. Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19 lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen. Vennewatersweg 21, hs. 9 - maken kap op recreatiewoning De Vlei 3 - uitbreiding woning aan de achterzijde en maken entreeportaal aan de voorzijde De Vlei 5 - uitbreiding woning aan de achter zijde en maken entreeportaal aan de voorzijde Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 15 augustus 2002 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Opening stijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072-) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoor schriften, schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Nieuwe bouwplannen (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) A Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellingsmogelijkheid voor de hieronder vermelde bouwplannen. Schuine Hondsbosschelaan 9 - vergroten van de woning Het Vierkant 20 - vergroten van de woning gemeente in de Tulpencroftlaan, Breede- laan en Haesackerlaan fysieke maatregelen treffen om de snelheid van het verkeer af te remmen. De werkzaam heden vinden in de eerste helft van 2003 plaats. Overigens het gehele gebied is dan 30 km/uur-gebied. De gemeente bekostigt de maatregelen deels met sub sidie van de provincie Noord-Holland. Overigens krijgen bewoners de gelegen heid om wensen en suggesties kenbaar te maken zodat bij het uitwerken van de plannen daar waar mogelijk rekening mee gehouden kan worden. Vervanging riolering, lichtmasten Ook staat het vervangen of deels ver vangen van de riolering in de periode 2003-2005 op het programma. De riole ring in een aantal straten is in slechte staat en vervanging is dan ook noodza kelijk. Naast het vervangen van de oude riolering legt de gemeente meteen een apart riool aan voor de afvoer van regen water. Zo vindt gescheiden afvoer plaats van regenwater en van rioolwater. In de straten waar de gemeente een apart regenwaterriool laat aanleggen, zal de gemeente bewoners benaderen met het verzoek deel te nemen aan het afkop pelen van (een deel) van het dakoppervlak van hun woning. Door het afkoppelen wordt het (schone) regen- Overlast bomen beperken door vormsnoei van linden aan o.a. de Cruyscamplaan water niet onnodig gemengd met vuil afvalwater en vervolgens afgevoerd naar de zuivering, maar wordt het (schone) regenwater afgevoerd naar het opper vlaktewater. In de periode 2003-2005 staat ook de vervanging van de openbare verlichting door nieuwe lichtmasten met energie zuinige lampen in de planning. Op sommige plaatsen vindt dan tegelijk een verdichting van de lichtpunten plaats. Groenvoorziening In dezelfde periode vindt in een aantal straten groot onderhoud of vervanging van de groenvoorziening plaats, waarbij de gemeente zoveel mogelijk bestaande bomen wil handhaven. Door het uit voeren van vormsnoei aan Linden langs onder andere de Breedelaan en Tulpen croftlaan wil de gemeente overlast van bomen echter wel inperken. Door deze aanbak wil de gemeente het groene karakter van de wijk behouden, maar tegelijkertijd wel de overlast door luizen, blad en schaduw voor een groot gedeelte beperken. De drie groenvlakken aan de Breedelaan zouden een andere inrichting kunnen krijgen. Over hoe die andere inrichting eruit zou kunnen komen te zien, wil de gemeente de meningen van de belanghebbenden eerst inventariseren. Informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met de heer H. Bekker van het Ingenieursbureau, tel. (072) 535 67 62 Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 15 augustus 2002 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Ope ningstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoon nummer (072-) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoor schriften, schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouw voornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend en meldingen positief bevonden. Slimpad 18 (St. Radboudschool) - vergunning voor verlenging van instandhoudingstermijn van 2 jaar voor 3 bestaande noodlokalen Vijverlaan 27 - plaatsen berging Commandeurslaan 7 - plaatsen dakopbouw Holleweg 103 - veranderen en vernieuwen berging/duivenhok Cruijscamplaan 24 - vergroten woning Sandecamplaan 33 - plaatsen dakkapel Op de Wieken 29 - vergroten woning De Waard 46 - plaatsen berging Hoogeweg 62 - oprichten bedrijfswoning Rector Frederiklaan 11 - vernieuwen en ver plaatsen berging Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Opening stijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoorl, telefoonnummer (072 -) 535 67 38 van de afdeling VROM. Procedure Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij bovenstaande telefoonnummers van de afdeling VROM. igeving Wat te doen bij overlast door wespen Met de zomer is ook de wespentijd aange broken. De gemeente krijgt van inwoners regelmatig meldingen over overlast van een wespennest en vragen aan de gemeente om deze weg te halen. Het beleid van de gemeente Heiloo is echter, dat de gemeente hier niets aan doet, tenzij het om een wes pennest op openbaar terrein gaat. De wespen die het ons lastig maken in de zomer, en dan vooral in de tweede helft van Lees verder op pagina 6 f* ft L J Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) -v v'V - y..

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 4