U it wisselingsstudenten Rotary leren onze taal I I EHBO examen gedaan ótt Geslaagd voor examen 1 m m i I I i WM p u i UITKIJKPOST - 14 AUGUSTUS 2002 - PAGINA 6 BxH <X HEILOO RaadhuispLein 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-21.00 uur. ededelingen Toestemming barbecue Burenweg Toestemming straatfeest Zeekamplaan Mededelingen Beheer Openbare Ruimte en belangrijke telefoonnummers Regionale lezingengids van bibliotheken Kennismaken met hockey bij Terriërs Open dag peuterspeel zaal Pom-Pom Rh 1 1 1 mm HEILOO 1 88 44 1 jJbpf j Rommelmarkt in aantocht INGEZONDEN BRIEF Poldergebied Heiloo/Egmond (Sammerpolder) x-:-. vervolg van pagina 4 de zomer, behoren vrijwel altijd tot de soort limonade-wespen. In een goed ontwikkeld wes penvolk kunnen soms wel 5.000 of meer individuen voorkomen. Wespen kunnen tot steken overgaan als zij in het nauw gedreven worden of wanneer hun nest verstoord wordt. Sommige mensen zijn zó gevoelig voor wes pengif dat zij zich na een wespensteek in verbinding moeten stellen met een arts. Wespen zijn in principe erg nuttige dieren. Zij vangen en eten veel lastige en schadelijke insecten, zoals kamervliegen en steekvliegen. Bovendien zorgen zij voor het bestuiven van bloemen. Als een wespennest geen gevaar ople vert voor mens of huis, dan kan dit ongemoeid gelaten te worden. En als u wèl last heeft van een wespennest? Soms bevindt een wespennest zich wel op een plaats in of rond uw huis, zodat u er veel last van heeft. Probeer dan in ieder geval nooit de uitvliegopening(en) van het nest dicht te stoppen! De wespen zullen dan net zolang zoeken of knagen tot zij een andere uitgang hebben gevonden. Professionele bestrijding Kunt of durft u een wespennest niet zelf te bestrijden, dan kunt u contact opnemen met één van de hierna genoemde bedrijven. Zij zijn gespecialiseerd in het bestrijden van wespen nesten. Tegen betaling zorgen zij dat een wespennest uitgeroeid wordt. 1Ratvang, Kerkedijk 50,1852 BG, Bergen (NH), telefoonnummer (072 -) 589 97 62. 2. Attack Pestcontrol, Buys Ballotstraat 6, 1704 SK, Heerhugowaard, telefoonnummer (0800 02 42 000. 3. Terminix B.V., Schapenweide 6,4824 AN, Breda, telefoonnummer 076 - 541 12 00. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoon nummer (072 -) 535 68 68. De burgemeester en wethouders van Heiloo ver lenen toestemming voor het organiseren van een barbecue voor de bewoners van de Burenweg op zaterdag 24 augustus 2002 tussen 12.00 en 24.00 uur. Dit op grond van de artikelen 2.1.4.1 en 2.1.5.1 van de Algemene Plaatselijke Verordening 2000. Voor het houden van de barbecue wordt een gedeelte van de Burenweg tussen Maas Geeste- ranusweg en Bosboom Toussaintweg tussen 12.00 tot 24.00 uur voor het verkeer afgesloten. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Organisatieondersteuning, telefoonnummer (072 -) 535 66 45. De burgemeester en wethouders van Heiloo ver lenen toestemming voor het organiseren van een straatfeest voor de bewoners van de Zee kamplaan op zaterdag 24 augustus 2002 tussen 12.00 en 24.00 uur. Dit op grond van de artikelen 2.1.4.1 en 2.1.5.1 van de Algemene Plaatselijke Verordening 2000. Voor het houden van het straatfeest wordt de Zeekamplaan tussen de Haesackerlaan en de Tul- pencroftlaan afgesloten voor het verkeer. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Bestuurszaken, telefoonnummer (072 -) 535 66 45. De gemeente is verantwoordelijk voor het kleine dagelijks onderhoud van de woonomgeving. De afdeling Beheer Openbare Ruimte die voor dit onderhoud zorgt, is van maandag tot en met vrijdag bereikbaar tussen 08.00 en 16.00 uur op telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Bereikbaarheid buiten reguliere opening stijden voor spoedgevallen De gemeente is voor spoedgevallen over het dagelijks onderhoud ook buiten de reguliere ope ningstijden telefonisch bereikbaar. Heeft u een spoedmelding dan kunt u bellen naar telefoon nummer (072 -) 535 68 68. Buiten de reguliere openingstijden hoort u een boodschap op een antwoordapparaat. Luister goed naar dit bericht en volg de instructies. Let op! Bedenk goed, vóór u buiten de reguliere ope ningstijden belt, of uw melding écht spoedeisend is. Kan het tot de eerstvolgende werkdag wachten of levert hetgeen u wilt melden bijvoorbeeld een onveilige situatie op? Als uw melding niet spoedeisend is, bel dan de eerstvolgende werkdag naar telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Storingnummer openbare verlichting Bij storing van een lichtmast kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Bij het melden van de storing wordt u gevraagd de straatnaam en het nummer wat op de lichtmast staat te vermelden. Belangrijke nummers voor andere meldingen De gemeente is niet voor alle zaken verantwoor delijk. Hieronder volgt een lijstje met belangrijke telefoonnummers bij zaken waar de gemeente geen verantwoordelijkheid voor draagt. Als elke seconde telt: alarmnummer 112 Politie Noord-Holland Noord: voor niet-spoedeisende zaken: 0900 - 8844 (locale tarief) NUON, als het gaat om gas of elektra: voor storingen 0800 - 1499 (dag en nacht, gratis) voor nieuwe aansluitingen/klantenser vice: 0900 - 1499 (10 eurocent min) PWN, als het gaat om de waterleiding en drinkwater: 0800 - 2025 (gratis) Multikabel voor uw kabelaansluiting radio en TV: 072 -518 69 00 Dierenambulance: 072 - 515 00 85, bij spoed 06-249 52 96 Brandweer: bij spoed -112 of anders: 072-564 44 44 Waterschap het Lange Rond, voor het beheer van openbaar water: 072 - 541 02 02 Openingstijden Afvalbrengplaats De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 is geo pend van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Legitimatie De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is alleen bedoeld voor inwoners van Heiloo. Medewerkers kunnen daarom om uw legitimatie (lees: pas poort, rijbewijs of identiteitskaart) vragen. Wat kunt u NIET bij de Afvalbrengplaats kwijt? Niet alle materialen kunt u bij de Afvalbreng plaats aan het Rosendaal kwijt. Voor bijvoorbeeld bielzen, autobanden en bouw- en sloopafval kunt u terecht bij de stortplaats van G.P. Groot, Boekelerdijk 13A te Alkmaar. Deze stortplaats is iedere eerste zaterdag van de maand tussen 08.30 en 12.30 uur geopend en maandag tot en met vrijdag tussen 07.00 en 16.00 uur. Grofhuisafval Voor meldingen van grofhuisafval kunt u van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur bellen naar telefoonnummer (072 -) 535 68 88. Meer informatie Voor meer informatie of algemene vragen over klein onderhoud van het dorp kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072 -) 535 68 68. HEILOO - Afgelopen juni hebben de leerlingen van obs de Springschans locatie-oost hun diploma jeugd EHBO-A allemaal gehaald. Onder leiding van Juf Yvonne en juf Mieke hebben zij vijftien weken lang op dinsdagmiddag hieraan gewerkt. REGIO - Alle bibliotheken uit de regio Heiloo, Alkmaar, Bergen, Beverwijk, Castricum, Egmond, Heerhugowaard en Uitgeest hebben hun gezamenlijk lezingenaanbod voor de maanden sep tember tot en met december 2002 ondergebracht in een lezingengids. De lezingengids bevat een chronolo gisch overzicht van alle 34 aangeboden lezingen. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN HEILOO - Bij hockeyclub De Terriërs HEILOO - De nieuwe peuterspeelzaal Pom-Pom, die per 1 september van start zal gaan, is gevestigd op een unie ke locatie. Op zaterdag 17 augustus houdt de peuterspeelzaal open dag. Het pand, genaamd Villa Lilla aan de Omloop 13, is niet alleen architecto nisch prachtig gebouwd, maar alles is kindveilig en op het kind afgestemd. Ook de aparte speeltuin is door een architect aangelegd in een groene omgeving. Bij peuterspeelzaal Pom-Pom speelt creativiteit een grote rol. Er wordt dan ook veel met creatieve materialen gewerkt. Voor de oudere peuters van 3 jaar en ouder, is er op de vrijdagoch tend de mogelijkheid van een extra speelochtend. Op deze ochtend zijn het speelmateriaal en de activiteiten speci aal aangepast op deze leeftijdsgroep om de overgang naar het basisonder wijs soepeler te laten verlopen. De andere speelochtenden zijn op maan dag, dinsdag en donderdagochtend en duren elk 3,5 uur. Dit biedt ouder/ver zorger een ideale mogelijkheid een hele ochtend eens lekker aandacht voor zichzelf te hebben. U kunt uw kind voor een of meerdere ochtenden opgeven, plaatsing kan vanaf 2 jaar. Op dit moment zijn er nog plaatsen beschikbaar. Spreekt deze werkwijze u aan, of wilt u graag een kijkje nemen op de nieuwe locatie, dan kunt u van 10.00 tot 15.00 uur een kijk je nemen aan de Omloop 13. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Nanda Mariska, tel. 06-50516666. mi mm toord-Hohand Noord 11 o noon. 1 I f Mm Op maandag 5 augustus werd aangifte gedaan van een poging tot inbraak in een woning aan de Öbriglaan. De bewoonster ontdekte op deze dag een gaatje in het kozijn van een voorraam. Vermoedelijk werd de poging onderno men op vrijdag 2 augustus in de vroege ochtenduren. Zij hoorde toen een ver dacht geluid waarop ze drie mannen zag weglopen. Op dinsdag 6 augustus werd op een parkeerterrein aan het Maria's Hof een personenauto vernield. Vermoedelijk werd de vernieling om 00.45 uur gepleegd. Op dat tijdstip werd het alarm van de auto geactiveerd. De eige naar heeft het alarm afgezet. De ver nieling viel hem toen niet op. 's Morgens bleken twee banden van de Saab 900 lek gestoken te zijn. In de nacht van woensdag 7 op donder dag 8 augustus werd een op de Kandelaar geparkeerde personenauto vernield. Over een van de zijden van de blauwe BMW 328 werd met een scherp voorwerp een diepe kras aangebracht. Met ditzelfde voorwerp werd ook een portier beschadigd. In de nacht van donderdag 8 augustus werd getracht een personenauto te ont vreemden die geparkeerd stond op de Boog. De politie werd door een buurt bewoner om ca. 04.45 uur gebeld met de mededeling dat hij zag dat iemand in een personenauto inbrak.Toen de poli tie ter plaatse »kwam bleek de dader gevlogen te zijn. De Opel Corsa werd aangetroffen met een geforceerd por tier. Tevens bleek de bedrading uit de console getrokken te zijn. Omdat de auto zo niet op de openbare weg kon blijven staan werd in overleg met de eigenaar besloten de auto door een takelbedrijf weg te laten slepen. In een op de Van Aostastraat gepar keerde personenauto werd in de nacht van donderdag 8 op vrijdag 9 augustus geprobeerd in te breken. Met een breekvoorwerp werd getracht het por tier aan bestuurderszijde van de Fiat Ulysse open te breken. Dit lukte niet. Ook bleek het slot van de achterklep geforceerd te zijn. Er wordt niets uit de auto vermist. Een 32-jarige inwoner van Limmen verloor als gevolg van hevige regenval op vrijdag 9 augustus om 19.20 uur op de Kanaalweg ter hoogte van de Boekei de controle over zijn motor fiets. Hij gleed in de bocht onderuit waarop de motorfiets tegen de weg markering botste en vervolgens het Noord-Hollands kanaal terechtkwam. Met behulp van duikers van de brand weer kon de motor uit het water geta keld worden. De bestuurder bleef ongedeerd. Gevonden voorwerpen van 5 tot en met 11 augustus: enkele sleutels, gsm Chicago PTT, leesbril donkerpaars montuur, bruin kindersandaaltje en een gsm Motorola in blauwe hoes. Voor het maken van een kunnen kinderen op zaterdagochtend keuze is van iedere lezing een korte 17 augustus van 10.00 tot 11.30 uur ken- inhoudsomschrijving opgenomen. De nismaken met hockey. Met eenvoudige gids is opgedeeld in literaire lezingen - maar leuke - oefeningen worden kin- en themalezingen. Zo vindt u in deze deren vanaf 6 tot en met 12 jaar de eer- gids een overzicht van de auteurs, die ste handigheidjes bijgebracht. En die de komende maanden de bibliotheken zijn snel aangeleerd, want het is hele- in de regio bezoeken: Conny Palmen, maal geen moeilijke sport. De open dag Maria Stahlie, Chaja Polak, Hanny wordt verzorgd door gediplomeerde Alders, Gijs Ijlander, Rosita Steenbeek jeugdtrainers en trainsters met behulp en Conny Braam. van enkele jeugdleden. De club leent je een hockeystick, maar zorg wel voor De themalezingen gaan over de meest sportieve kleding en sportschoenen, uiteenlopende onderwerpen, zoals een Wie het leuk vindt, mag na de open dag Joodse bruiloft en Klezmermuziek, twee keer (gratis) meetrainen op de Erasmus, Design; Architectuur, Op de woensdagmiddagen volgend op de handbike naar Santiago de Compostela open dag. en Beelddenken. Als je enthousiast bent geworden- en je Ook de vijf lezingen, die de Openbare vóór 1 september aanmeldt als lid, krijg Bibliotheek Heiloo dit najaar organi- je een korting van E 13,-op het entree- seert, zijn in de gids vermeld: op 16 sep- geld. Aansluitend aan de open dag tember Klaar met werken, klaar voor vindt een hockeyclinic plaats voor D- de toekomst door Blooming, 30 sep- en C-jeugdleden, verzorgd door Heren tember De Middeleeuwen volgens 1 van de Terriërs, een mooie gelegen- Hanny Alders door Hanny Alders, 14 heid om na de open dag nog even te oktober Geschiedenis van Nederland zien wat je zoal kunt na een tijdje hoc- in gebruik en tradities door Herman keyen. Pleij, 4 november Muziek op internet Uiteraard is tijdens de open dag aan- door Gert Floor (muziekbibliothecaris vullende informatie te krijgen over Openbare Bibliotheek Heiloo), 13 hockeyen bij de Terriërs, waar trouwens november Opfrisavond verkeerstheo- ook oudere sportievelingen, voor onder rie door Arjen de Groot andere conditietraining en recreatie- verkeersschool Paul). In alle deelne- hockey, welkom zijn. De club ligt aan mende bibliotheken is de lezingengids het Zevenhuizen, achter de sporthal, verkrijgbaar (zolang de voorraad Inlichtingen: Pien van Nass, tel. 072- strekt). 5330681. HEILOO - Zoals u vorige week al in de Uitkijkpost heeft kunnen lezen, zijn er deze periode 36 scholieren in de leeftijd van 16 tot 18 jaar uit Azië en Noord- en Midden-Amerika te gast in Heiloo, Limmen, Castricum en Egmond. In de twee weken dat ze in deze omgeving bij gastgezinnen wonen, houdt De Rotary club Heiloo een oriëntatiecursus waar in ze de grondbeginselen van de Nederlandse taal en cultuur wordt bij gebracht. De leerlingen moeten het tij dens hun verblijf in Nederland natuur lijk vooral naar hun zin hebben, maar dat wil niet zeggen dat er niets van ze wordt verwacht. Integendeel, de jongeren hebben een strak lesschema, dat wordt gevolgd in de 'leslokalen' in 't Trefpunt. De onder wijzers, allen vrijwilligers, leggen aan de hand van een speciaal door de interna tionale Rotary organisatie ontwikkelde lesmethode uit hoe je bijvoorbeeld de telefoon opneemt, hoe het openbaar vervoer in Nederland werkt, of hoe je je gedraagt als je bij iemand op bezoek gaat. De Uitkijkpost nam een kijkje in 't Trefpunt en was onder de indruk van het enthousiasme en de vorderingen van zowel de leerlingen als hun leraren. Dit beaamt ook Rense Vriesema, die deze cursussen oriënteert. In een rap tempo leidt hij de Uitkijkpost rond door 't Trefpunt waar bijna elke ruimte wordt gevuld met de jongeren die in 5 lesblokken op verschillende manieren het thema van de dag, vandaag is dat telefoneren, oefenen. In de computer- hoek zijn leerlingen bezig met Nederlandse uitdrukkingen, in het ene lokaal luisteren ze naar een bandopna me met standaard telefoongesprekken en in een ander lokaal brengen de leer lingen hun verworven kennis in de praktijk door daadwerkelijk iemand op te bellen. De leerlingen hebben straks pauze, waar Renses taak eigenlijk pas goed begint. „In de pauzes neem ik de leerlingen apart en hou ik een praatje met ze waarin ik ze vraag hoe het gaat; of ze het niet te moeilijk vinden, of ze goed slapen en hoe het bij het gastgezin gaat. Dat is allemaal belangrijk om te weten. Op die manier kan ik snel en op de juis te manier actie ondernemen bij eventu ele problemen. Je moet niet vergeten dat deze jongeren heel ver van huis zijn en niemand kennen als ze hier arrive ren. Sommige leerlingen pikken dat heel goed op en doen er alles aan om zich zo snel mogelijk thuis te voelen, maar er zijn ook leerlingen die pro bleemgedrag vertonen of last hebben van heimwee." Stempel op stempel Vriesema houdt een soort dagboek bij, waarin hij elke leerling beschrijft en hun ontwikkelingen nauwgezet bij houdt. Ook schrijft hij een dagelijks verslag waarin alle activiteiten worden beschreven. Daarnaast houdt hij con tact met de gastouders en moet hij er voor zorgen dat mensen die nog niet in Nederland zijn gearriveerd, worden opgehaald en opgevangen. „De Nederlandse vreemdelingenwet schrijft sinds kort voor dat de jongeren moeten aantonen dat ze niet gehuwd zijn. Dit ter voorkoming van gezinshereniging. Nu zijn wij gewend dat we daarvoor even naar het gemeentehuis gaan, maar in veel landen werkt dat heel anders. Daar moet je het hele land op en neer voor een stempel, een handtekening en weer een andere stempel. En dan nog moet je een maand wachten totdat het document daadwerkelijk in je bezit is. Vanuit Nederland bel ik me ook hele maal suf om dat proces zo mogelijk wat te versnellen. Het is een zeer drukke periode voor mij, ja. Maar ik vind het ontzettend leuk om te doen." Waar is Piet? Tijdens de rondleiding mogen we een les bijwonen van Heieen Groot, norma liter werkzaam voor de Stichting Vrienden van de Beun, en echtgenote van Jack Groot die deel uitmaakt van de landelijke Rotarycommissie die de uitwisseling organiseert. Terwijl haar man het lokaal rondloopt met de digi tale camera in de aanslag, leest Heieen de zinnen uit het hoofdstuk 'telefone ren' voor, die haar leerlingen, een mix van Canadese, Amerikaanse, Mexi caanse en Venezuelaanse jongeren, ver volgens herhalen: 'Met wie spreek ik?', is Piet er ook?'. Ook de woordenlijst waarin de namen van lichaamsdelen staan, worden uitgebeeld en geoefend en daarna natuurlijk herhaald en her haald en herhaald. Heieens enthousias me werkt aanstekelijk en de leerlingen hebben er duidelijk lol in. Als de les is afgelopen nemen de leerlingen keurig afscheid met 'Dag!' en Heieen is blij even te kunnen ontspannen. Ze vertelt: „Ik zag er vooraf best tegenop. Ik heb natuurlijk helemaal geen ervaring in lesgeven, en dan krijg je ook nog een groep mensen voor je die geen woord Nederlands spreekt!" Maar het is haar alles meegevallen. „Ze zijn enorm gemotiveerd en begrijpen heel goed dat deze lessen positief bij dragen aan hun verblijf in Nederland. Het is natuurlijk hartstikke leuk als je je gastouders kunt imponeren met een Nederlandse zin die je die dag hebt geleerd!" Alhoewel het niveauverschil over het algemeen vrij groot is door de verschil lende achtergronden van de jongeren, waarbij de ene op hoog niveau in het eigen land onderwijs geniet en de ande re juist op laag niveau, merkt Heieen daar zelf niet zo veel van. „Er zit wel een jongen in de groep die in no time hele zinnen uit zijn hoofd had geleerd en daarmee 's morgens aan de ontbijt tafel een gesprek begon met zijn gast ouders. Dat is natuurlijk uniek, maar ik merk wel dat de meeste leerlingen niet voor hun klasgenoten onder willen doen." In deze groep zit ook een jongen, die onderuitgezakt in zijn stoel zit en schijnbaar ongeïnteresseerd de les 'uit zit'. Heieen lacht: „En toch doet ook hij het heel goed. Hij is gewoon moe. Je moet niet vergeten dat veel van deze leerlingen nog maar net in Nederland zijn en daar een enorme vliegreis voor achter de rug hebben. Die hebben natuurlijk een kanjer van een jetlag. Die leerlingen moetje een beetje met rust laten, die komen vanzelf wel." 's Middags is het tijd voor ontspanning. Deze middag gaan de jongeren naar het zeeaquarium in Bergen aan Zee en, als het weer het toe laat, even uitwaai en op het strand. Morgen gaan ze met z'n allen naar Amsterdam en volgende week staat er nog een uitstapje naar de Huisvuilcentrale, een bezoek aan de Broekerveiling in Broek op Langedijk, en een bezoek van de burgemeester op het programma. Heieen Groot: „Het lijkt alsof we de jongeren geen rust gunnen, maar dat valt best mee hóorj's Avonds zijn ze vrij, alhoewel ze dan hun huiswerk moeten maken. Maar we merken dat juist lichaamsbeweging een goede manier is om de jetlag uit de beneji te krijgen. Om een voorbeeld te geven: van de week gaf mijn dochter een les streetdance, ook hier in 't Trefpunt. Al op de eerste muziektonen stonden de leerlingen te dansen en te springen en ze waren niet meer te stop pen!" Als op 17 augustus de cursus wordt afgesloten zwermen de 3ë uit over heel Nederland, van Den Helder tot aan Vlissingen, Landgraaf en Winschoten. Gedurende het jaar zal de plaatselijke Rotary club het toezicht op de gast blij ven uitoefenen en voor alle faciliteiten zorgdragen om de jongeren zo goed mogelijk alle facetten van de plaatselij ke cultuur te laten zien. HEILOO - In juni deden 26 leerlingen (groep 8) van de R.K. -school de St. Radboudschool in Heiloo examen voor het diploma EHBO-A. Allen zijn geslaagd, zij kregen vijftien weken lang les van juf Mieke Brink, meester Kees Mol en hun eigen leerkracht meester Henk. HEILOO - Op zaterdag 14 september zal zwem- en poloclub De Spetters samen met het gospelkoor One More Voice de jaarlijkse gezamenlijke rom melmarkt houden. Dit jaar maken zij voor het eerst gebruik van de nieuwe locatie aan de Holleweg in Heiloo. Op het plein voor de Ter Coulsterkerk zul len de kramen worden opgesteld. De beide verenigingen zijn blij met de nieuwe locatie, het is er namelijk heer lijk ruim, goed bereikbaar en er is veel parkeerruimte. Heel veel goede gebruikte spullen kunt u voor een prik je bemachtigen, maar ook net dat mooie glaasje of potje waar u al zo lang naar zoekt vindt u hier misschien. Naar gewoonte zal er ook weer gele genheid zijn om een kop koffie of thee te drinken met zelfgebakken cake of taart erbij, er is een rad van avontuur waar in een aantal rondes mooie prij zen van eigenaar zullen verwisselen en voor de kinderen staan ook spelletjes op stapel. Heeft u nog spullen staan die u kwijt wilt? Belt u dan met Fia Brouwer de Koning, tel. 072-5336163 of Ineke Visser, tel. 5333906 om een afspraak te maker voor het brengen of halen van deze zaken. lek gheet gHanszo klonk het ongeveer uit de monden van de 36 scholieren tijdens de Nederlandse les onder leiding van Hel een Groot... (foto UKP) In de Uitkijkpost van 7 augustus jl.plaatste Milieu Contact Heiloo een advertentie (oproep) met als doel zoveel mogelijk handtekeningen d.m.v een invulstrook in te zamelen teneinde een onherstelbare verkaveling in de Sammerpolder te voorkomen. De Sammerpolder maakt deel uit van ons buitengebied aan de westkant tus sen Heiloo en Egmond. Het is het open gebied aan weerszijden van de Heilooër Zeeweg naar Egmond a/d Hoef en Egmond-Binnen. Een wande ling of fietstochtje naar de Abdij van Egmond gaat langs de Sammerpolder. Op 18 april jl. werd het 'Sammer- polderplan' pas openbaar gemaakt. De kleinschalige onregelmatige blokverka- veling in deze polder waaruit de ont ginningsgeschiedenis (He eeuw) nog is af te lezen, wordt vervangen door een grootschalige rechthoekige verkave ling. Kronkelende waterlopen worden aangepast en rechtgetrokken en andere worden gedempt. Het plan legt sterk de nadruk op verbetering van de agrari sche productieomstandigheden voor de bollenteelt. Volgens Groen Platform Bergen en Milieu Contact Heiloo worden de nadelige effecten voor natuur, milieu en landschap (de recreatieve aantrek kelijkheid) onderschikt gemaakt aan de landbouwbelangen. Op woensdag 21 augustus zal Milieu Contact Heiloo opnieuw een oproep in de Uitkijkpost plaatsen om mensen als nog in de gelegenheid te stellen hun misnoegen kenbaar te maken door het plaatsen van een handtekening op de daarbij gaande invulstrook. Uit het aantal handtekeningen zal blijken of voor dit onomkeerbare Sammer- polderplan wel of geen maatschappe lijk draagvlak bestaat. Els Swart Harry Elzinga Milieu Contact Heiloo Weidevogelbescherming Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 6