GEZOCHT bouwen in Burkina Faso Stichting WOL gaat school Jeroen Lute wint Limmens lezingenseizoen GoodBookers Wielerronde Y.Y. Limmen opent nieuwe accommodatie Rock'n Roll Street druk bezocht KRANTENBEZORGERS IN LIMMEN UITKIJKPOST - 28 AUGUSTUS 2002 - PAGINA 12 voor info bel: 06 51664882 Kennismaking met de pc voor 55-Plus Chaja Polak opent Wateroverlast voor Afsluiting de Boekei Wegwerkzaamheden in de kern Castricum Floriade met andere ogen vissers en vissen Gemeenteloket Akersloot gesloten Man valt van ladder Boswachterspreekuur in bezoekerscentrum de Hoep Jongerencentrum Conquista Meedenken over de nieuwe website Jeroen Lute neemt als eerste de bocht, achtervolgt door de rest van de kopgroep. Niet veel later kon de BRC Kennemerland-renner zijn armen in de lucht steken toen hij als eerste de finishlijn passeerde, (foto MSP) LIMMEN - Ouderen van 55 jaar en ouder kunnen zich opgeven voor één van de kennismakingsbijeenkomsten 'Computergebruik voor de ouderen'. De cursus van Stichting welzijn oude ren Limmen is bestemd voor mensen die weinig of geen ervaring hebben met het werken op de computer. U maakt kennis met het gebruik van het toetsen bord en de muis, tekstbewerking, prin ten en scannen o.a. van tekst en foto's, het gebruik van de cd-rom en het dis kettestation, internetten en leert e- mailen. Deze bijeenkomsten worden gehouden in Vredeburg. Er zijn twee cursusgroe pen van zes mensen per groep, één op dinsdagmiddag (aanvang 17 septem ber) van 14.00 tot 16.00 uur, en één op vrijdagmorgen (aanvang 20 september) van 10.00 tot 12.00 uur. De cursus duurt 6 weken, de kosten bedragen E 18,-. Opgeven kan telefo nisch via 072-5051404 of 5051732, tus sen 17.00 en 19.00 uur. LIMMEN - Het amateur wiélerpeloton deed Limmen afgelopen zondag na 8 jaar van afwezigheid weer aan. Allereerst mochten om 11.30 uur de nieuwelingen (jongens van 15 en 16 jaar) het spits afbijten. Om 13.00 uur was het de beurt aan de junioren (jon gens van 17 en 18 jaar). Daarna was het de beurt van de Limmer recreanten, even later gevolgd door de Limmer jeugd. 28 enthousiaste kinderen meld den zich aan bij de organisatie. Door de serieuze trainingsstage op de Alkmaarse Wielerbaan waren zij goed voorbereid. Om 16.00 startte het hoofdspektakel stuk: de amateurs. Het parcours van de wielerronde startte op de Kerkweg, Middenweg. Entery, Vuurbaak, Jan Valkeringlaan. Dusseldorperweg en weer vervolgens ging het weer terug de Kerkweg op. Zes wielrenners uit Limmen hadden hun messen geslepen om te winnen in eigen dorp. Dat waren Jeroen Lute, Bram de Waard, Bram Bruscke, Robin Koot, Bas van Oosterom en Gerard Albrink. Na 85 kilometer rondjes rijden lukte het eerstgenoemde inderdaad om de zege in eigen huis te houden: Jeroen Lute passeerde als eerste de finishlijn. Danny Stam brak de wedstrijd aanvan kelijk open. Hij pakte een voorsprong van 23 seconden op zijn belagers, maar werd even later bijgehaald door onder andere de latere winnaar. Een ronde voor het einde demarreerde Jeroen Lute uit het kopgroepje van zes renners en behield tot aan de finish zijn voor sprong. Hij realiseerde een droom van iedere wielrenner: winnen in eigen dorp. „De laatste ronde toen ik alleen vooruit was. het was gewoon geweldig al die aanmoedigingen", blikt Jeroen Lute terug. „Ik had nog wel tien rondjes zo willen rijden", zei de winnaar van de Wielerronde van Limmen. „Ik reed de hele koers attent van voren en zat er ook bij toen de beslissende kopgroep van zeven man halverwege de wedstrijd wegreed. Daarachter is nog even fel gekoerst door vooral Bram de Waard en Bram Bruschke." Bram de Waard heeft nog wel even geprobeerd solo terug te komen, maar tevergeefs. Na een prachtige solo in de laatste ronde mocht Lute het overwin- ningsgebaar maken, genieten van de vele, vele felicitaties en de zoenen van zijn zus Suzanne die Ronde miss was. Als extra prijs kreeg hij een 15-daagse opleiding aanboden door een van de sponsors, die tijdens de koers werd uit geloofd als er iemand uit de regio zou winnen. De overwinning van Jeroen Lute was de kers op de taart voor de organisatie, deze taart was al rijkelijk gevuld met slagroom en chocolaatjes. „We hadden perfect weer, veel deelnemers en veel publiek", vertelt voorzitter Frans Punt. „Er waren ook veel mensen uit Limmen die op het laatste moment besloten om toch mee te doen met de recreanten ronde. Zo ontstond er een veld van 36 renners, bijzonder was de hevige achterhoedestrijd tussen de broers Jan, Kees en Sjaak Groot. Het ging er zo hard aan toe dat je bijna niet zou geloven dat ze familie zijn. Uiteindelijk besliste Sjaak. met een alles of niets sprint, het pleit." Ook heel mooi was de jeugdwedstrijd, maar liefst 33 gretige kinderen maakte van de gelegenheid gebruik om een echte wielerervaring op te doen. Op gewone fietsen, racefietsen, mountain bikes en crossfietsen, allemaal gingen zij er helemaal vóór. LIMMEN - Afgelopen zaterdag is onder grote belangstelling de geheel vernieuwde accommodatie van voet balvereniging Limmen officieel geo pend en in gebruik genomen. Dit gebeurde na onthulling van een gedenksteen door hoofduitvoerder Ton de Swart en Limmen voorzitter Siem Admiraal. De gedenksteen is opgedra gen aan alle vrijwillige medewerkers die deze ingrijpende verbouwing van de accommodatie mogelijk hebben gemaakt. Een groep van 100 vrijwilli gers onder aanvoering van hoofduit voerder Ton de Swart heeft in 4 maan den onder andere de kantine uitge breid, de keuken vergroot en gemoder niseerd en een nieuwe bestuurskamer - met wedstrijdsecretariaat ingericht. Tevens is het complex uitgebreid met twee nieuwe kleedkamers. Dit alles is gereedgekomen vlak voor de start van het nieuwe voetbalseizoen. De rest van de avond werd feestelijk ingevuld en stond geheel in het teken van alle medewerkers. Op donderdag avond 5 september zet voetbalvereni ging Limmen haar deuren wijd open voor iedere belangstellende die deze schitterende verbouwing eens van dichtbij wil zien. Het open huis aan de Dampegheestlaan vangt aan om 21.00 uur. CASTRICUM - Een lezing door de schrijfster Chaja Polak betekent het startsein voor een nieuwe serie lezin gen georganiseerd door Toonbeeld Literair en de Bibliotheek Castricum. Dinsdagavond 10 september 20.00 uur komt deze auteur naar de bibliotheek aan de Geesterduinweg 1 om te vertel len over haar leven en werk. Chaja Polak werd in 1941 in Den Haag geboren, moest onderduiken en ver huisde na de oorlog met haar moeder naar Amsterdam. Daar zat zij op het Montessori-lyceum en volgde zij een opleiding aan de pedagogische acade mie. Daarna werkte ze een jaar in een kibboets in Israël. In 1979 studeerde zij af als beeldend kunstenaar aan de Rietveld-academie in Amsterdam, en vele exposities volgden in binnen- en buitenland. Ook werkte zij aan portre topdrachten en boekillustraties. In 1988 debuteerde Chaja Polak met 'Zomaar een vrijdagmiddag'. Haar ervaringen als beeldend kunstenaar zijn verweven in haar proza. In literaire kritieken wordt haar verbeeldings kracht ook genoemd - 'het schilderen met woorden'. Ook muziek - zij speelde cello - is voelbaar in haar taalgebruik. Zij publiceerde twee verhalenbundels, vier romans en een novelle. Haar vijf meest recente titels werden allemaal geselecteerd voor de longlists van de belangrijke literaire prijzen. Haar laat ste roman stond dit jaar op de shortlist voor de Librisprijs. Ook in het buitenland is de belangstel ling voor haar werk groeiende, de rech ten van haar laatste boeken zijn ver kocht aan Engelse, Deense, Italiaanse en Duitse uitgevers. Chaja Polak heeft de laatste jaren een steeds groter publiek bereikt met haar verhalen en romans over 'de napijn van de oorlog'. 'Naoorlogse joodse verhalen' zo karak teriseert zij haar eigen werk. Zij woont en werkt nu in Amsterdam. Wilt u de lezing bijwonen dan kunt u bij Boekhandel Laan, boekhandel The Readshop of de Bibliotheek Castricum voor E 5,- (CJP/ 65+ E 4,-) een toe gangskaart kopen. Trots toont hoofduitvoerder Ton de Swart de gedenksteen waarop alle vrijwilligers, die meehielpen aan de nieuwe accommodatie van V.V. Limmen, worden bedankt. Voorzitter Siem Admiraal zou de steen dezelfde avond inmetselen, maar door de zware regenbuien werd deze gebeurtenis nog even uitgesteld...(foto MSP) AKERSLOOT - In verband met werk zaamheden aan de Boekei in de kern Akersloot zal het gedeelte ten zuiden van de betoncentrale tot aan de afslag de Crimpen de eerste week van sep tember voor twee weken worden afge sloten. Het verkeer wordt omgeleid. De werkzaamheden vinden plaats in ver band met het duurzaam veilig maken van het verblijfsgebied in de Boekei. CASTRICUM - In verband met de aanleg van voetgangers-oversteekpa- den bij de kruising C.F.Smeetslaan- Dorcamp-M.L.Kinglaan worden deze week wegwerkzaamheden uitgevoerd. Op woensdag 28 en dónderdag 29 augustus zal tussen 7.00 en 16.00 uur de C.F. Smeetslaan vanaf de rotonde bij het postkantoor worden afgesloten voor het autoverkeer. De werkzaamhe den geven in de aanliggende straten gedurende de gehele week overlast. LIMMEN - Jeanine Jonker, bekend van haar tuincursussen in onze regio, verzorgt op donderdagavond 5 septem ber in Limmen een lezing. Zij heeft de afgelopen maanden diverse plaatjes geschoten en kan er enthousiast over vertellen. Deze dialezing, met overvloei projectie op grootscherm, gaat over de Floriade. De wereldtuinbouw tentoon stelling wordt in de Haarlemmermeer nog tot 20 oktober gehouden. Of u nog plannen heeft om heen te gaan, of als u al geweest bent, als de tuin uw interes se heeft is deze avond wederom inspi rerend. De Floriade moet je zien! Op deze manier is het wel heel gemakke lijk. Voor E 2,- inclusief consumptie bent u welkom. Reserveren gewenst. Bij grote belangstelling zullen er meer dere avonden verzorgd worden. Bel voor opgave Jeanine Jonker Tuin- cusussen, tel. 072-5053646. LIMMEN - Het komende jaar gaat de Stichting WOL een actie houden om voldoende geld in te zamelen voor de bouw van een basisschool in het dorp Risci in het noorden van Burkina Faso, West Afrika. De WOL heeft al met meerdere projecten het onderwijs in dit Sahelland ondersteund. Het bekendst is wel het project 'Schapen voor Schoolmateriaal'. In dit project kan men voor E 50,- eigenaar worden van een schaap in Burkina Faso. Het schaap wordt verzorgd door de ouders van een schoolgaand kind, die hiermee inkom sten verwerven om schoolmateriaal voor hun kind te kunnen kopen. Een hut van leem en stro Het schapenproject wordt op negen dorpsscholen uitgevoerd. Eén van die scholen ligt in het dorp Risci. De school is in 1999 opgericht. De oudervereni ging heeft een hut van leem en stro gebouwd en de regering heeft een onderwijzer beschikbaar gesteld om daar les te geven. Het is de eerste en enige school in het dorp met een verder volledig analfabete bevolking. De omstandigheden waaronder les wordt gegeven zijn echter erbarmelijk: de ramen en deuren zijn slechts ope ningen in de lemen muren en overal zit ten gaten en kieren. In de droge tijd stijgt de temperatuur tot boven de 40 graden Celsius en waait het stof dwars door de school heen. Door al dat stof krijgen kinderen ontstoken ogen en begeven hun pennen het. Met de eerste regenbuien in juni stort het dak in en de ouders kunnen dit pas weer repare ren in november, na de oogst, als zij weer nieuw stro hebben. Noodgedwongen hebben de kinderen hierdoor een kort schooljaar. Bijkomend probleem is dat het verloop aan onderwijzers erg groot is: alleen jonge onderwijzers, die in het kader van hun sociale dienstplicht door de rege ring van BF in Risci benoemd worden, geven er les. Zodra hun dienstplicht erop zit vertrekken zij naar een betere school. De WOL heeft de situatie met eigen ogen kunnen aanschouwen. In decem ber 2001 heeft een afgevaardigde van de WOL de school bezocht en gecon stateerd dat de situatie echt onhoud baar is. De bevolking leeft in grote armoede, maar roerend was hun inzet om de school voor hun dorp te behou den. Samenwerking Het is duidelijk dat Risci een nieuwe school moet hebben om het dorp te helpen de spiraal van armoede en onwetendheid te doorbreken. Daarom hebben drie organisaties de handen ineen geslagen om er voor te zorgen dat die school er komt: WOL, ICCO en DSF. DSF is een regionale ontwikke lingsorganisatie in de provincie Yatenga in Burkina Faso en verant woordelijk voor de uitvoering van de projecten van de WOL en ICCO. ICCO is van de vijf grote Nederlandse mede financieringsorganisaties voor ontwik kelingssamenwerking en is door bemiddeling van de WOL een partner schap met DSF aangegaan. Door de samenwerking met ICCO is DSF in staat professioneel te werken aan de uitbreiding en verbetering van het basisonderwijs in Yatenga. Een gemetseld schoolgebouw van drie klassen met inventaris kost in Burkina E 30.000,-. ICCO zal hiervan E 20.000,- voor zijn rekening nemen. Het is aan de WOL om de ontbrekende E 10.000,- bij elkaar te krijgen. DSF zal zorgdragen voor de uitvoering en begeleiding van het project. De school zal gebouwd worden onder toezicht van een profes sionele aannemer en de oudervereni ging zal het ongeschoolde werk voor haar rekening nemen. Actie Om die E 10.000,- bij elkaar te krijgen vraagt de WOL weer uw steun. Help mee om de school in Risci te realiseren en maak een gift over op bankrekening 96.97.79.267 t.n.v. Stichting WOL te Limmen o.v.v. 'nieuwbouw school'. Donateurs die E 50,- of meer schenken zullen t.z.t. een foto ontvangen van de nieuwe school. De WOL-nodigt m.n. scholen uit om mee te doen aan de realisatie van de basisschool in Burkina Faso. In ruil daarvoor kan de WOL gas tlessen verzorgen of een bijdrage leve ren aan de uitvoering van een educatief project over het recht van alle kinderen in de wereld op onderwijs. Ezelskarren en kruiwagens Dat het geld goed besteed wordt en de hulp ook werkt, blijkt wel uit eerdere projecten. Door de samenwerking met WOL en ICCO is DSF er in geslaagd meer kinderen op school te krijgen en schooluitval en doublures terug te drin gen. De projecten van ICCO zijn direct gericht op de kwaliteitsverbetering van het onderwijs, terwijl de WOL zich bezighoudt met projecten in de voor waarde scheppende sfeer. Zo is het schapenproject erop gericht om ouders zelf in staat te stellen aan financiële middelen te komen om schoolmateri aal voor hun kind te kunnen kopen. Vorig jaar is de WOL met een actie begonnen om landbouwmateriaal aan de oudercomités beschikbaar te stellen. In juni j.l. zijn tien kruiwagens, tien ezels en evenzoveel karren aangeschaft en verdeeld over vier dorpen, waaron der Risci. Dit materiaal helpt de ouders aan de ene kant om hun voedselpro ductie op te voeren en de hongersnood terug te dringen, en aan de andere kant verlichten deze werktuigen het zware werk op het platteland. Dit is met name gunstig voor meisjes, die het grootste risico lopen óm voortijdig van school te gaan: een kruiwagen of ezelskar kan meer mest, hout, graan of water ver voeren dan tien meisjes op hun hoofd kunnen dragen. Informatie Voor informatie kunt u contact opne men met Ineke Timmer 072 5053414. Ditje van Genderen 072 5053449 of Yvonne Zomerdijk 072 5052680. E- mail: yvonnezomerdijk(^quicknet.nl. Website: www.stichtingwol.com. LIMMEN - Zaterdag 24 augustus ver zamelden zo'n 30 hengelaars zich bij het Stet voor de laatste jeugdwedstrijd van dit seizoen. Bij aankomst bleek al snel dat er in dit water zuurstofgebrek was. Vele vissen zwommen aan het oppervlak en hapten naar zuurstof. Waarschijnlijk had een van de vele stortbuien het riooloverstort doen overlopen, want zuurstofgebrek is een typisch gevolg hiervan. Toch wilde de jeugd het wel proberen en werd begon nen aan de wedstrijd. Helaas voor hen begon het wederom te regenen. Dit werd steeds erger en bovendien dreig de er omweer. Genoeg redenen voor het bestuur om na een half uur vissen de wedstrijd af te blazen. Er was toen nog niet één vis gevangen. Deze wedstrijd zal worden overgevist op zaterdag 31 augustus. Verzamelen om 18.30 uur op parkeerplaats Dampegheest. Het viswater wordt hier bekend gemaakt. Baarswedstrijd De ouderen starten zondag 1 septem ber met het baarsseizoen. In tegenstel ling tot wat in het programmaoverzicht staat, zal de wedstrijd in Heiloo worden gevist nabij Karwei. De baars levert 5 punten op, een pos 1 punt. Er wordt 5 maal 30 minuten gevist. De vis bewaart men in een emmer en alleen worm mag worden gebruikt als aas. Deelname kost E 2,50, opgave voor deze wedstrijd is niet nodig. Verzamelen om 7.00 bij Schilder. AKERSLOOT - Door omstandighe den is het gemeenteloket in Akersloot vrijdag 6 september vanaf i5.00 uur gesloten. LIMMEN - Zondag omstreeks 10.30 uur, viel een 59-jarige bewoner van een huis aan de Visweg van een ladder. De man was achter zijn huis aan het werk op een hoogte van ongeveer drie meter toen de ladder onder hem weggleed. Hij kwam ongelukkig ten val en had geen gevoel meer in zijn benen. De ANWB Traumahelikopter verleende bijstand aan het ambulancepersoneel. Toen het slachtoffer was gestabiliseerd werd hij per ambulance vervoerd naar het ziekenhuis in Alkmaar. Waarom trekken vogels in de herfst naar het zonnige zuiden? CASTRICUM - Heeft u altijd al willen weten waarom vogels naar het zonnige zuiden trekken? Op zondag 1 septem ber kan de boswachter een antwoord geven op deze of andere vragen. Vanaf 13.00 uur is de boswachter aanwezig in bezoekerscentrum de Hoep, Johannisweg 2 in Castricum. Wandeling en spreekuur Op 1 september tussen 13.00 en 16.00 uur kunt u met al u vragen over de natuur terecht bij de 'boswachter in bezoekerscentrum de Hoep. Aan een speciaal ingerichte tafel kan de bos wachter veel vertellen over de natuur in het Noordhollands Duinreservaat. Om 10.00 uur is er de mogelijkheid om met de boswachter een wandeling door de duinen in de omgeving van bezoe kerscentrum de Hoep te maken. Tijdens de wandeling vertelt de bos wachter over planten, bomen, dieren en landschappen in het Noordhollands Duinreservaat. Aanmelden en kosten U kunt u aanmelden tot een dag voor de wandeling aan de balie van bezoe kerscentrum de Hoep of via het nu gra tis telefoonnummer 0800-7966288. Kosten voor de wandeling zijn 3 euro voor volwassenen en 1 euro voor kin deren van 6 t/m 12 jaar. Bezoekerscentrum de Hoep is open van dinsdag tot en met zondag tussen 10.00 en 17.00 uur. De toegang is gratis. Een comité heeft bij het kantoor van Dé kruiwagens in ontvangst genomen. Alle van de namen van de WOL en DSF. LIMMEN - Het eerste weekend van Conquista was zeer geslaagd. Het werd een zeer goed begin van het nieuwe sei zoen! Op vrijdagavond begon het weekend met een super medewerkers- feest. De organisatie had flink haar best gedaan en kan zeer tevreden terugkij ken op een geslaagde avond. Op zater dagochtend konden de kinderen zee beesten maken en er kwamen maar liefst 35 kinderen op de eerste ochtend van het seizoen af. Ze gingen allemaal met leuk knutselwerkje naar huis. Ook bij de tieners en het jongerencafé was er veel gezelligheid tijdens de eerste openingsavond. Het weekend sloot Conquista af met een sfeervolle zon dagmiddag. Mede doordat de jeugdige deelnemers van de Wielerronde zich bij Conquista konden inschrijven en daar nog een drankje konden drinken. Het programma voor het weekend van 30 en 31 augustus en 1 september: Kinderen 4 t/m 12 jaar Op zaterdag 31 augustus kunnen de kinderen hun hart weer ophalen met een ochtendje bingospelen. Er zijn heel wat prijsjes te bemachtigen, dus er is een grote kans dat jij ook iets wint. Bij iedere tafel zal een volwassene de kin deren helpen met de soms nog moeilij ke cijfertjes. In de pauze krijgt iedereen een glaasje limonade. De bingo-och tend begint om 10.30 uur en duurt tot 12.00 uur. De entree is 1 euro. Tieners 12 t/m 15 jaar Zaterdagavond 31 augustus is er, weer zoals vanouds, een heerlijke disco avond voor de tieners. Leef je lekker uit op de muziek die ze in Conquista draaien en vraag je favoriete nummer aan. De deuren zijn open van 19.00 tot 23.00 uur. De entree is gratis. >F de nieuwe ezelskarren en karren en kruiwagens zijn voorzien Zondagmiddag 1 september is Conquista voor iedereen geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Gratis entree. Jongeren vanaf 16 jaar Vrijdag 30 en zaterdagavond 31 augus tus is het jongerencafé, voor iedereen boven de 16 jaar, weer geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Ga van het week end bij Conquista langs en maak er, met je vrienden, een gezellige avond van. De barmedewerkers zijn er weer helemaal klaar voor. Behalve uiteraard de bar is er ook een pooltafel, flipper kasten, dartbord etc.. De entree is gra tis. CASTRICUM - De vernieuwde websi te van de gemeente Castricum (www.castricum.nl) is sinds vorige week in de lucljt. De website biedt actuele informatie en is opgemaakt in de nieuwe huisstijl. Doordat ook de indeling en navigatie zijn aangepast is de site toegankelijker en beter bruik baar voor bezoekers. De website is echter nog niet af. Er wordt nog hard gewerkt aan uitbrei ding van de informatie. Daarnaast wordt binnenkort gestart met de voor bereiding voor de aanschaf een nieuw systeem voor het actueel houden van de website. Dat systeem moet meer, ook interactieve, faciliteiten bieden voor de bezoekers. Maar ook leerzame tips en suggesties die naar voren komen tijdens het gebruik van de huidige web site kunnen daarin worden meegeno men. Daarom hoort de gemeente graag wat u vindt van de website, en wat vol gens u punten voor verbetering zijn. U kunt dat mailen aan: webmaster@cast- ricum.nl of aan: voorlichting@castri- cum.nl Zondag 25 augustus stond Akersloot in het teken van de oldtimers, auto's, motoren, brommers en solexen. Glimmende Amerikaanse auto's, Europese klassiekers, bijna 100 oude race motoren, vetkuiven, petticoats en natuurlijk heel veel rpck'n roll muziek bepaalden het straatbeeld. Het was gezelligheid troef, waarbij menigeen de 'rock'n rollbeentjes' van de vloer hief... Op vrijdag 23 augustus liet de nacht- markt van Akersloot ruim 120 sfeervol verlichte kramen zien met een grote verscheidenheid aan artikelen. Ondanks het vroege tijdstip wisten vele bezoekers de nachtmarkt, met daarop 21 oude ambachtslieden, vanaf 19.00 uur prima te vindep. Aanvankelijk leken de weergoden de coureurs nog goed gezind, maar halver wege de race werd aan het toch al inge korte programma definitief een einde gemaakt...Een daverend onweer barst te los boven het publiek, dat vervolgens snel haar toevlucht zocht in de plaatse lijke cafés. Er was heel wat moois te zien tijdens de oldtimershow in Akersloot, (foto MSP) AKERSLOOT -Het Rock'n Roll festi val van Akersloot dat op vrijdag 23, zaterdag 24 en zondag 25 augustus werd gehouden bracht vele hoogtepun ten. Naast de optredens van Neerlands beste rock'n roll bands waren er tal van andere activiteiten. Met name zondag, toen het weer zich eindelijk van zijn goede kant liet zien, brachten veel belangstellenden een bezoek aan het waterdorp. Op zaterdag werd er ruim baan gemaakt voor de solexen, die Nederlands grootste solexrace in samenwerking met de plaatselijke solexclub verreden. Verdeeld in ver schillende klassen werd gestreden om het kampioenschap van Akersloot. Klaar voor de start bij de Solexrace! Door het bedroevend slechte weer waren de toeschouwers genoodzaakt om van onder de paraplu de coureurs door de straten van Akersloot te zien racen...(foto MSP)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 12