Paarden en hun souvenirs Raad beslist over vaststellen structuurplan Zandzoom r HEILOO eefomgeving einigingsdienst ededelingen UITKIJKPOST - 28 AUGUSTUS 2002 - PAGINA 4 mm-Am V Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. De natuur in en om onze gemeente is ook bij ruiters erg geliefd. Terecht, want een paard is een zeer natuurlijk vervoermiddel. In de recreatiegebieden in ons dorp zijn speciale ruiterpaden aangelegd, waarlangs de dieren en him berijders ongehinderd hun weg kunnen vinden. Maar er zijn niet overal ruiterpaden; paard en ruiter moeten dan over de openbare weg, fietspaden of in bermen lopen. Wanneer paarden over de weg moeten lopen, ontstaan er soms vervelende situ aties. Aan de ene kant kan het overige verkeer enigszins opgehouden worden door paarden op de weg. Aan de andere kant worden paarden zelf onrustig van het drukke gemotoriseerde verkeer. Ondanks dat het gebruiken van bijvoor beeld de openbare weg soms nodig is om daar te komen waar u als ruiter moet zijn, vragen wij u dringend alleen de daarvoor bestemde ruiterpaden te gebruiken. Dit voorkomt de klachten die de gemeente ontvangt. Zwakke bermen Paarden hebben een behoorlijk lichaamsgewicht en de bermen kunnen daaronder te lijden hebben. De route van de ruiters verzwakt de berm, die (bijvoorbeeld na regenval) kan gaan ver zakken. Daarnaast gebruiken de ruiters in de recreatiegebieden soms de ver keerde paden, waardoor er veel schade ontstaat aan deze paden. Dit veroor zaakt weer ergernis bij andere gebruikers. Oplettendheid onder de rui ters kan de schade en de bijbehorende kosten voorkomen. Souvenirs Paarden verschaffen plezier, maar niet altijd. Bij de gemeente komen regel matig klachten van inwoners binnen over de uitwerpselen van deze dieren. Wij vragen de ruiters in Heiloo dan ook om optimaal gebruik te maken van de ruiterpaden. Als dit niet kan, dan vragen wij u erop te letten dat eventuele paar-, denpoep niet midden op het voet- of fietspad of op de weg terechtkomt. Er zijn voldoende bermen waar zo'n 'ongelukje' minder overlast veroorzaakt. Door u als ruiter aan bovenstaande gedragsregels te houden, levert u een positieve bijdrage aan de acceptatie van ruiter en paard door mede-weggebrui kers en bezoekers van recreatiegebieden. Wij rekenen op uw medewerking! aad en (raads) commissies Gemeenteraadsvergadering 2 september 2002 De gemeenteraad vergadert maandag 2 september a.s. in de raadzaal van het gemeentehuis. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. U bent van harte welkom. Agenda I .Agendavaststelling 2.1nspreekrecht 3.a. Loting volgorde van stemmen over zaken b. Inventarisatielijst en volgorde van spre kers over akkoordstukken die van een unaniem positief commissieadvies zijn voorzien 4. Eventuele mondelinge mededelingen 5.Vaststelling notulen van raadsvergade ringen d.d. 18 juni (vragenhalfiiur), 1 juli (raad) en 13 augustus (vragenhalfiiur) 2002 6.Ingekomen stukken ter kennisname verzonden stukken Hamerstukken 7. Vaststellen verantwoordingsverslag 2001 Abw, IOAW en IOAZ 8.Wijziging verordening behandeling bezwaarschriften 9.Vervanging bedrijfsmiddelen brandweer 10.Afgevaardigde voor bezoek aan Swietochlowice II .Plan van Aanpak Raadsprogramma 2002-2006 12.Bekrachtiging Wet voorkeursrecht gemeenten Zandzoom 13.Verzoek om planschadevergoeding Bespreekstukken 14.Tijdelijke huisartsenpraktijk Vinkenbaan 15.Vaststelling structuurplan Zandzoom 16.Jaarlijkse aanpassing Huisvestingsverorde ning 2000 Gemeente Heiloo 17.Beslissing op bezwaarschrift van J.C. Louwe tegen toepassing van de Wet voor keursrecht gemeenten in het gebied Boekelermeer-Zuid 18.Brief raadslidmaatschap versus bestuurs lidmaatschap KBO 19.Conclusie en voorstellen t.a.v. voorlich- tings- en mediabeleid Ter kennisneming 20.Collegeprogramma en -planning 2002-2006 Vergadering Mqnumentencom- missie Op woensdag 4 september a.s. vindt om 15.30 uur de openbare vergadering van de Heilooër Monumentencommissie plaats in de B&W- kamer van het gemeentehuis. Agenda 1. Opening 2. Mededelingen en ingekomen stukken 3. Notulen 26 juni 2002 4. Bouwplannen: geen 5. Archeologie: stand van zaken 6. Inventarisatie gemeentelijke monumenten fase 4 7. Voorlichtingsactiviteiten: Open Monumen tendag 8. Rondvraag Meer informatie Voor meer informatie kunt u op donderdag en vrijdag contact opnemen met mevrouw A. van Breugel van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 55 ouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouw aanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen, worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Egelenburg 2 - vergroten woning Kanaalweg 32 - vergroten bedrijfsruimte Campina (afdeling Inname voor de opslag van emballage) Stationsweg 16 - vergroten woning Werkendelslaan 84 - plaatsen berging Nieuw bouwplan via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen voor het vergroten van de woning en het veranderen en verplaatsen van de ber ging op het perceel Breedelaan 22. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 29 augustus 2002 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks- balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur alsmede iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoon nummer (072 -) 535 67 47. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouw voornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend en meldingen positief bevonden. J.P. Hasebroekweg 2 - vergroten woning J.P. Hasebroekweg 4 - vergroten woning Oosterzijweg 128 - vergroten schuur Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoorl, telefoonnummer (072 -) 535 67 38 van de afdeling VROM. Procedure Indien u het niet eens bent met het besluit tot Op maandag 2 september a.s. beslist de gemeenteraad van Heiloo over het al dan niet vaststellen van het ontwerpstructuurplan Zandzoom. Het plan heeft vanaf 5 april 2002 vier weken ter inzage gelegen. Iedereen is daarbij in de gelegenheid gesteld zijn of haar zienswijze op het plan kenbaar te maken. In totaal hebben 21 burgers en instanties gereageerd. De ingediende zienswijzen en reacties zijn opgenomen in een apart verslag, maar de reacties hebben niet tot aanpas sing van het ontwerp structuurplan geleid. Het structuurplan Zandzoom bevat geen concrete beleidsbeslissingen er kan dus geen bezwaar of beroep gemaakt worden. In de commissie Openbare Ruimte van 13 juni 2002 hebben degenen die een zienswijze hebben ingediend de gele genheid gekregen deze toe te lichten. Zeven burgers/instanties hebben van deze mogelijkheid gebruik gemaakt. Naar aanleiding van de hoorzitting is een memo opgesteld met een reactie op vragen en opmerkingen. Fase vier Daarnaast hebben CDA en GroenLinks zich in de commissie Openbare Ruimte van 14 augustus 2002 sterk gemaakt voor het weglaten van fase 4 (gedeelte het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heüoo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij bovenstaande telefoonnummers van de afdeling VROM. Inzameling groente-, fruit- en tuinafval in de zomer! Tijdens de zomerperiode vraagt de inzame ling van GET extra aandacht. GFT-afval kan gaan rotten als u geen rekening houdt met een paar aandachtspunten. Stankoverlast, fruitvliegjes en in het ergste geval het ont staan van maden is het gevolg. Ter voorkoming of vermindering hiervan geven wij u enkele tips. 1. Deponeer producten/resten die snel gaan stinken in de zomerperiode in de rolemmer die het eerst wordt geleegd. In de ene week is dat de rolemmer voor het restafval, in de andere week de GFT- rolemmer. 2. Leg onder in de rolemmer een krantje om het aankoeken tegen te gaan. 3. Verpak vlees-, vis- en kipresten in een krantje. Dit voorkomt de vorming van maden. 4. Plaats de rolemmer, indien mogelijk, in de schaduw. 5. De invloed van warmte en kou op GFT- Gemeenteraadsvergadering 2 september a.s om 20.00 uur ten westen van de spoorlijn). De weer stand tegen deze fase blijkt op basis van reacties groot. PvdA, VVD en Heiloo 2000 hebben aangegeven fase 4 wel te willen vastleggen, maar willen de daad- werkelijke uitvoering te zijner tijd nogmaals bekijken. Fase 4 levert een bijdrage in de regionale behoefte aan woningbouwlocaties. De gemeente Heiloo heeft op dat gebied een inspanningsverplichting. De 'sprong over het spoor' maakt daarbij een kwali tatief hoogwaardige afronding van Heiloo mogelijk (in woningbouw en in groen). De omvang van fase 4 is op basis van reacties verkleind, zodat de open heid vanaf de Westerweg behouden blijft. In fase 4 is ook aan uitbreidings mogelijkheid van sportterreinen of -voorzieningen gedacht. Verdere uitwerking Na vaststelling volgt de verdere uitwer- afval beperkt u ook door het vocht er zoveel mogelijk uit te houden. Laat bij voorbeeld koffiefilters en theezakjes goed uitlekken, en wacht met grasmaaien tot het gras droog is. 6. Spuit de GFT-rolemmer zelf af en toe schoon, zodat er geen afval 'aankoekt'. Gebruik hiervoor groene zeep of zoge naamde 'rolemmerfris'. Reinig de rolemmer nooit met bleekwater. Achter blijvend bleekwater doodt de bacteriën die juist hard nodig zijn voor de verwerking van GFT-afval tot compost. Drie keer per jaar (in april, juni en september) worden de groene rolemmers schoongemaakt (zie hiervoor uw ophaalkalender reiniging 2002). Als u bijvoorbeeld bij terugkomst van vakantie extra veel tuinafval heeft, dan kunt u dit gratis kwijt bij de Afvalbrengplaats van de gemeente Heiloo, Rosendaal 2, telefoon nummer (072 -) 535 68 68. Openingstijden van de Afvalbrengplaats Maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Als u afval komt brengen op de Afval brengplaats dan kan naar uw legitimatie gevraagd worden. Meer informatie Voor meer informatie kunt u bellen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoon nummer (072 -) 5 35 68 68 Schoonmaken groene rolemmers De groene rolemmers worden in week 36 voor de derde keer dit jaar schoongemaakt op maandag 2, dinsdag 3, woensdag 4, don derdag 5 en vrijdag 6 september aanstaande. Wij vragen u de groene rolemmer na het legen wat langer buiten te laten staan. Dit om de schoonmakers de gelegenheid te geven hun klus te klaren. Meer informatie Heeft u vragen, dan kunt u contact opnemen met afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072 -) 535 68 68. king van planonderdelen. Daarbij wordt het komende jaar gestart met de le fase en de groene buffer. Uitwerking bete kent ook uitwerking in planologische zin, dat wil zeggen dat bestemmings plannen voor het Zandzoomgebied in voorbereiding moeten worden genomen. Het streven is om in 2005 te starten met de uitvoering van de le fase Zandzoom (Zuiderloo). Dit is het gebeid tussen de Zevenhuizerlaan, de Kenne- merstraatweg, de Vennewatersweg en het spoor. Daarnaast is het de bedoeling om de eerste stappen te nemen in de realisatie van de groene buffer. Het structuurplan Zandzoom moet daarmee gezien worden als basis voor ontwikke ling en niet als concreet uitvoeringsplan. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de balie Bouwen en Wonen op het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Daarnaast kunt u op maandag, dinsdag en donderdag contact opnemen met mevrouw S.I. Engelhart van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 80. Verleende collectevergunningen Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de vol gende periode. - Nederlandse Kankerbestrijding/Koningin Wilhelmina Fonds voor de periode van 1 tot en met 7 september 2002 - Prinses Beatrix Fonds voor de periode van 8 tot en met 14 september 2002 De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Gemeentehuis en gemeentelijk onderkomen donderdag 5 september s middags gesloten Op donderdag 5 september a.s. zijn het gemeentehuis en het gemeentelijk onder komen aan het Rosendaal vanaf 12.30 uur gesloten vanwege een personeelsbijeen komst. Wijziging legen rolemmers De groene rolemmers die op donderdag 5 september worden geleegd, worden alle maal in de ochtenduren geleegd. Wij vragen u dan ook de rolemmer tussen 06.00 en 07.30 uur buiten te zetten. Het schoonmaken gebeurt wel gedurende de hele dag. Vanaf vrijdag 6 september a.s. kunt u weer tijdens de gewone openingstijden terecht bij zowel het gemeentehuis als de buitendienst. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw L.E. Zuurbier van de afdeling Organisatieondersteuning, telefoonnummer (072 -) 535 66 41. Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 4