Gezellig straatfeest in jarig de Kleine Kanne Drukke Kloostermarkt Veel animo voor de zesde Ronde van Egmond Jeu de Boulestoernooi trekt veel belangstelling UITKIJKPOST - 4 SEPTEMBER 2002 - PAGINA 10 Bewoners van de Kleine Kanne vierden afgelopen zaterdag het 1 U-jarig bestaan van de wijk. Van 14.00 tot 24.00 uur was de wijk het middelpunt van tal van activiteiten. foto MSP) Cursus creatief met klei HE1LOO - De cursus keramiek voor beginners en gevorderden biedt u de mogelijkheid om in Heiloo kennis te maken met klei. Onder professionele begeleiding maakt u kennis met diverse kleitechnieken zoals het opbouwen van een vaas met behulp van rolletjes klei. Ook met plakken klei kunnen naar eigen fantasie ontwerpen worden gemaakt. Het leren draaien op de draaischijf behoort eveneens tot de mogelijkheden. De werkstukken wor den voorzien met decoraties van onder andere kleislibs, majolika's en glazuren. De basiscursus bestaat uit tien lessen en het cursusgeld is inclusief materia len. De lessen vinden plaats op woens dag- en donderdagavond van 20.15 tot 22.15 uur. Op dit moment zijn er op de woensdagavond enkele plaatsen vrij en start op woensdagavond 18 september. Voor verdere informatie kunt u bellen met André Vaerewijck, tel. 5333706. Expositie Joke Buisman in het Trefpunt HEILOO - Tot 2 november exposeert Expositie in Brasserie f Wildschut: 'Fabian' HEILOO - Gedurende de maanden september tot en met november, han gen er een aantal 'orginele' doeken van Fabian in Brasserie Wildschut aan de Stationsweg 82 in Heiloo. Fabian werd geboren in 1967 te Amsterdam en heeft sinds 1995 samengewerkt met Herman Brood. In het begin maakte Fabian ijze ren sculpturen welke Herman Brood beschilderde. Het werden trofeeën, geschenken. Enkele daarvan staan nu nog even in het Cobra-museum. Herman leerde Fabian het schilderen, het benaderen van een wit doek, het creëren van eigen werk. Ze hebben samengewerkt, samen geschilderd, en samen geleefd. Na de dood van Herman Brood heeft Fabian een perio de van rouw in acht genomen. Voor de zomer van 2002 heeft hij een aantal gelijknamige doeken geschilderd, onder andere 'Horsepower'. De Horsepower van Fabian hangt naast de Horsepower van Herman Brood (zeef druk op linnen) in de Brasserie Wildschut. Het is niet zo dat Fabian een epigoon is van Herman Brood. Integendeel, u zult zien dat hij een heel eigen weg is inge slagen. Hij heeft veel geleerd van zijn grote vriend. Maar nu laat hij u zien dat hij mooie aansprekende doeken kan schilderen, die eigenlijk geen signatuur nodig hebben. De doeken spreken voor zich. Brasserie Wildschut is dagelijks geopend van 12.00 tot 24.00 uur. Lezing rond het naderende pensioen in Bibliotheek Heiloo HEILOO - Onder de titel 'Klaar met werken, klaar voor de toekomst' orga niseert de Openbare Bibliotheek Heiloo in samenwerking met Blooming - training, ontwikkeling en advies een informatieve avond rond het naderen de pensioen. Centraal staat het moment van stoppen met betaald werk en de verandering die dat met zich meebrengt in het persoonlijk leven van mensen. De avond begint om 20.00 uur. Toegangskaarten zijn c\ E 3,50 "(Er voor niet bibliotheekleden) verkrijg baar bij dó klantenservice van de bibli otheek (072-5330670). Bestellen (o.a. per e-mail bibliotheek@bibliotheekhei- loo.nl) is ook mogelijk. Stichting Belangen behartiging Uitkeringsgerechtigden HEILOO - De Stichting Belangen behartiging Uitkeringsgerechtigden start weer met haar activiteiten. Er is elke werkdag biljarten of klaverjassen van 13.30 tot 17.00 uur en elke donder dag is er rummicub van 9.30 tot 11.30 uur. Tweemaal per maand houdt de stichting een klaverjasdrive met mooie prijzen en na afloop is er een loterij. Als u problemen heeft met instanties over uw uitkering, kunt u bij de stich ting terecht. Een deskundige op dit gebied kan u adviseren en samen met u naar een oplossing zoeken. Voor men sen die dit jaar niet op vakantie konden vanwege hun financiële situatie, heeft de stichting eveneens een oplossing. Volgend jaar kunt u via hen een week je in een caravan op een prachtige cam ping vakantie vieren. Heeft u interesse voor één van de activiteiten? Kom dan langs of bel voor informatie naar het secretariaat in 'de Bergeon', Bergeonstraat 30, Heiloo, tel. 072- 5339885. Daarnaast wordt er gestart met compu terlessen voor de uitkeringsgerechtig den. Kosten 20 euro en voor de andere donateurs 30 euro, inclusief lesmateri aal. Joke Buisman haar schilderijen in het Trefpunt, de eerste expositie van het nieuwe seizoen. Joke heeft in de loop der jaren een heel eigen handschrift ontwikkeld, wat varieert van semi-figu- ratief tot geabstraheerd met af en toe een zijstap naar geheel abstract met primair kleurgebruik. De schilderijen op de expositie geven een overzicht van haar recente werk. Alle schilderijen zijn in acrylverf op papier vervaardigd. Joke Buisman woont en werk in Oudorp-Alkmaar, waar ze haar atelier deelt met haar zoon Mischa, die daar werkt als zelf standig edelsmid. Zij heeft al vele exposities gehad en haar werk is in bezit van particulieren en bedrijven ook in het buitenland. Haar atelier- 072- aclres 's Meidoornlaanpad naast no. 11 te Oudorp, tel. 072-5112896. De exposi tie is dagelijks te bezoeken van 9.00 tot 17.00 uur. Moderne techniek in oud jasje HEILOO - De Hema in winkelcentrum 't Loo toont in haar restaurant een expositie van Ron Remo. Op de wan den prijken zogenaamde digi-prints, een nieuwe techniek in de beeldende kunst. Geen verf. geen vernis, geen kwast kwam in gebruik bij het maken van deze prints. De computer was het creatie veim ed i u m Ron Remo is een 60-jarige illustra tor/kunstenaar uit Stompetoren die zich heeft aangeleerd om met de com puter te tekenen en te schilderen. Zijn werken hebben een sterk grafisch karakter en komen dichtbij de techni sche uitstraling van een zeefdruk. Kleurrijk en soms bijna abstract, maar toch altijd weer figuratief herkenbaar. De Hema toont tot 28 november een deel van zijn digi-prints in haar restau rant. De eeuwenoude onderwerpen in de beeldende kunst, zoals bloemen, mensen en dieren, worden met de moderne computertechnieken op een nieuw en originele wijze vormgegeven. Moderne techniek in een oud jasje. Zo'n jasje gaat weer jaren mee. Klaverjassen in 't Oosthonk HEILOO - Na een welverdiende vakantie begint het klaverjassen weer in een hernieuwd Oosthonk. 't Oosthonk, Oosthonk 14, heeft een metamorfose ondergaan. Een groep vrijwilligers is druk aan het sausen en schilderen geweest en met nieuwe gor dijnen voor de ramen en nieuwe vloer bedekking op de grond is men klaar voor een nieuw seizoen. Op 13 septem ber wordt er om 19.45 uur geklaverjast. U kunt zich hier voor opgeven bij Gerard Bes,tel.072-5338430,toten met donderdag 12 september. De kosten zijn: E 1.35 per persoon en niet-leden E 1.85 (inclusief een consumptie). Dia lezing Nepal ALKMAAR - Donderdag 5 september presenteert Stichting Veldwerk in buurthuis De Eenhoorn te Alkmaar, een dia-avond over Nepal in het alge meen en haar werkzaamheden in Nepal. Stichting Veldwerk, in de per soon van de oprichter René Veldt, zet zich in voor kansarme kinderen in Nepal, onafhankelijk van geloof, ras, of politieke overtuiging. Bij kansarme kinderen kunt u onder andere denken aan straatkinderen, weeskinderen en gehandicapte kinde ren. Voor deze doelgroep heeft Veldwerk onlangs een nieuw kinder huis geopend in de hoofdstad Kathmandu, Hamro Niwas, wat Ons huis betekent. René Veldt uit Heiloo is het gehele jaar als vrijwilliger werkzaam in dit mooie land gelegen tussen het ruige Himalaya gebergte en grenzend aan Tibet. Hij runt diverse projecten voor kansloze jongeren en minder bedeelden in de harde samenleving van dit land in ont wikkeling, zo nu en dan bijgestaan door andere vrijwilligers. Nepal wordt tegenwoordig in de pers negatief belicht vanwege de burgeroor log die al 6 jaar gaande is, de corruptie van de politici en de locale overheden en de Moessonregens die momenteel uit de hand beginnen te lopen. Vele mensen hebben al het leven gelaten door deze zondvloed, de achterblijvers zijn dakloos en hebben hun laatste schamele bezittingen verloren. Stichting Veldwerk laat zich door deze omstandigheden niet uit het veld slaan en gaat onverdroten voort met een tweede kans bieden aan kinderen die werkzaam waren in de tapijtindustrie, met werkzaamheden in de huizen voor gehandicapte mensen binnen dc orde van Mother Theresa en met vaktrai- ningsprojecten voor jongeren uit de laagste kaste. Nepal is een bijzonder land met een bij zondere cultuur, dit komt zeker tot uiting in deze dia presentatie. Er is uiteraard gelegenheid tot het stellen van vragen. Buurthuis de Eenhoorn is gelegen aan het Verdronkenoord 44 tel. 072- 5117578 te Alkmaar, nabij de Accijnstoren. Aanvang 20.00 deur open, 19.30 uur. De toegang is vrij, er staat een pot voor uw vrijwillige bijdra ge. Info over Stichting Veldwerk kunt u verkrijgen bij het secretariaat 072- 5339585. Donaties kunt u storten op postgiro of bank account, Postgiro 8289522 of Abn/amro 543703266 ter attentie van St. Veldwerk, Herenweg 63 Egmond Binnen. Mocht u donderdag verhinderd zijn, dan heeft u nog de mogelijkheid om een bezoek te bren gen aan de jaarlijkse Nepaldag op zon dag 8 september vanaf 10.30 uur in 'De Griffioen', het cultuurcentrum van de Vrije Universiteit. Uilenstede 106 te Amstelveen. De toegang is E 8,-. Kinderen tot 12 jaar hebben gratis toe gang. Weer een nieuwe teken en schildercursus HEILOO - Portret- en modeltekenen en kijken naar leuke dingen. Verhoudingen en structuren op het materiaal. Hoe je je potlood, krijt vast kunt houden en hoe je ermee tekent, schetst, lijnvoeringen maakt en structu ren die het materiaal kenmerken. Hoe je alles op het papiervlak zet. Daarna heerlijk gaan schilderen met aquarel verf, acryl en olieverf, ledereen is hier bij vrij om eigen onderwerpen te kie zen. Het is een avontuur om te tekenen en schilderen vanwege de creativiteit en omdat je er anders door leert kijken. Elke donderdag vanaf 12 september in school 'De Hofdijk', Mariënstein 178-A te Heiloo kunt u leren hoe u aan bovenstaande uitdrukking kunt geven. De volwassenencursus duurt van 13.30 tot 15.30 uur, de kindercursus van 15.45 tot 17.45 uur. Lessen worden gegeven door Anneke Hemelrijk, beeldend kun stenares en tekenlerares. Voor informa tie tel. 06-24746512 072-5094308. Helderziende waarnemingen via bloemen bij De Nieuwe Wereld ALKMAAR - Maandagavond 9 sep tember is het medium L. Tomson voor het eerst in Alkmaar bij De Nieuwe Wereld. Uw meegebrachte bloemen dragen wellicht een bijzondere per soonlijke boodschap van de Andere Wereld voor u met zich mee. Locatie: Fnidsen 33 te Alkmaar. Aanvang 20.30 uur, zaal open 20.00 uur. Entree E 4,55 p.p. Inlichtingen, tel. 072-5334280 Cursussen Stichting Filosofie en Meditatie EGMOND - De stichting Filosofie en Meditatie is een niet-commerciële organisatie. Alle medewerkers en bege leiders werken op vrijwillige en onbe zoldigde basis. Sinds 7 jaar worden er cursussen, weekenden en retraitewe- ken georganiseerd in het studie-/retrai- tecentrum in Egmond, Amstelveen en sinds twee jaar ook in Noord Frankrijk. De Stichting Filosofie en Meditatie heeft tot doel mensen te helpen hun bestemming in het leven te vinden door middel van studie van de geschriften, yoga, concentratie en meditatie. De organisatie is niet gebonden aan een religie of levensbeschouwing en heeft geen winstoogmerk. Elk half jaar geeft zij een activiteitenprogramma uit dat verkrijgbaar is op bovenstaand adres. In september worden de volgende cur sussen georganiseerd: Introductie cursus Filosofie en Meditatie (3 x 12 lessen). Maandagavond 23 september van 20.00 tot 22.00 uur of dinsdagoch tend 24 september van 10.00 tot 12.30 uur. Bijdrage: E 47,50 per trimester en E 2,50 vaste kosten per keer. Hatha Yoga Dinsdagmiddag 24 september van 12.30 tot 13.45 uur. Bijdrage: E 47,50 per trimester en E 2,50 vasten kosten per keer. Mandalatekenen Woensdagochtend 25 september van 10.00-12.00 uur. Bijdrage: E 47,50 per trimester en E 2,50 vaste kosten per keer. Aquarel en het landschap Woensdag 25 september van 13.00 tot 15.30 uur. Bijdrage: E 47,50 per trimes ter en E 2,50 vaste kosten per keer. Ikoonschilderen (open atelier) Donderdagochtend 26 september van 9.30 tot 12.30 uur. Bijdrage: E 2,50 per keer. ZaZen meditatie Eerste vrijdagochtend van de maand, vanaf 6 september van 10.00 tot 11.30 uur. Bijdrage: E 2,50 per keer. Spirituele Kinderkring (6-9 en 10-12 jaar) Zondagochtend 22 september van 10.30 tot 12.00 uur. Bijdrage E 15 per noi<^Trx trimester. EGMOND - Op zondagavond omst- Spirituele jeugdgroep (12-18 jaar) reeks 19.50 uur heeft een 23-jarige bondag 29 september van 10.30 tot inwoner van Egmond aan Zee een 14 0Q uur Bijdrage: E 20,- per trimes- ongeluk met zijn auto veroorzaakt en is ter vervolgens doorgereden. De man had P|aals; Retraitecentrum De Cynhlm, drank op. De man reed over de Herenweg 270. Egmond aan den Hoef. Watertorenweg en sloeg vervolgens informatic en opgave: Secretariaat 1 rechtsaf de Voorstraat op. Op die plaats^ Stichtjn Filosofie en Meditatie, reed hij een 52-jarige voetganger uit Herenweg 270, 1934, BH Egmond aan Amsterdam aan. De man raakte den Hoef. te) 072-5070760, www.cyn- gewond aan zijn hoofd en een been. ham.nl, info@cynham.nl Getuigen hebben het kenteken van de auto genoteerd en aan de hand daarvan werd de dader achterhaald. De man nra1ft!S/.h pn mvstiek werd op alcoholgebruik gecontroleerd prdKlIaLIl CU llljaliCK en blies 665 ug/1, terwijl 220 ug/1 het EGMOND - Net als in de afgelopen wettelijk toegestane maximum is. De maanden juni en juli zal er van 26 okto- man heeft een proces-verbaal gekre- t>er t/m 3 november weer een interna- De Watertoren gaat grote reddingsoperatie houden EGMOND - De Watertoren zet, samen met diverse ondernemers, de gemeente en de gebruikers van het centrum, alles op alles om haar belangrijke voorzie ning overeind te houden. Het recreatie centrum in Egmond aan Zee, bestaan de uiteen subtropisch zwemparadijs,25 meter bad, sauna, zonnestudio, een sporthal en een gymnastieklokaal kampt al langere tijd met financiële problemen. Er zijri inmiddels vergevor derde plannen voor de instandhouding van het recreatiecentrum Op dit moment zijn diverse betrokke nen bezig met een gedegen onderne mingsplan. Als hier vertrouwen in wordt uitgesproken, is de gemeente bereid voor lange tijd een bedrag van maximaal E 590.000,- aan jaarlijkse kosten te dragen, mits aan de volgende voorwaarde voldaan wordt: Het bedrijfsleven, de gebruikers en de bevolking moeten laten zien dat het behoud van De Watertoren hen na aan het hart ligt. Gezamenlijk dient er E 454.000,- op tafel te worden gelegd. Om dit te bewerkstelligen is De Watertoren van plan om tussen 15 en 22 september een grote reddingsactie op touw te zetten, waarbij steun wordt gezocht bij gebruikers, bewoners, ondernemers, verenigingen en andere partijen. Deze reddingsactie moet het zojuist genoemde bedrag tot resultaat hebben. Over de precieze inhoud van deze reddingsactie volgt op korte ter mijn meer informatie, duidelijk is wel dat de gebruikers van het centrum hier in een belangrijke rol spelen. Dat het centrum, los van haar financiële proble men, bestaansrecht heeft, blijkt wel uit het feit dat velen de weg naar het recre atiecentrum nog weten te vinden. Vooral tijdens het slechte weer in de afgelopen zomerperiode kende het centrum een 'gezellige drukte'. Drankrijder rijdt door na botsing De Avatar cursus: EGMOND - Op zaterdag 31 augustus en zondag I september werd bij Abdijkaarsen een kloostermarkt gehoudenDe opbrengst wordt gebruikt voor de communiteit van Ponta Grossa in BraziliBroeder Thijs maakte dit jaar de grote oversteek om ruim twee maanden te delen in het leven van de broeders in Ponta Grossa. Terug in de Egmond.se abdij wilde hij zich graag inzetten voor de droom van zjjn Braziliaanse broeders. In dat kader werd de Kloostermarkt georganiseerd. Er waren diverse attracties voor kinderenmaar bovendien werd een aantal heerlijkheden uit de kloosterkeuken te koop aangebodengemaakt volgens eigen geheim recept. Verder was er een boekenstandbloemen en planten van Gods akker, werden er duiven losgelaten en was er een bijzondere collectie beelden die broeder Thijs uit Brazili heeft meegebracht. Als galeriehouder stelde broeder Thijs bovendien een aantal werken uitzijn eigen verworpeling ter beschikking: (foto MSP) 1 EGMOND - Op zaterdag 31 augustus werd de zesde Ronde van Egmond gelopen. Er verschenen een flink aantal hardlopers aan de start, die om 18.30 uur weggeschoten werden voor vijf ronden door het dorp. De start was aan de Voorstraat, waarna het via Pompplein, de Zuiderstraat, Schinkelstraat weer terug naar de Voorstraat ging. Via de Prins Hendrik Stichting liepen de renners door de Pastoor van Kleeftstraat, Wilhelminastraat en Trompstraat weer de Voorstraat in. De jeugd tot en met 10 jaar had een uurtje eerder twee verkorte rondes gelopen. De groep van 11 t/m 15-jarigen mochten even voor zessen beginnen aan hun race, die twee ronden (1300 meter) duurde. Voor winnaars wachtte een fraaie beker... (foto MSP) de tionale Avatar cursus gegeven worden in hotel Zuiderduin in Egmond aan Zee. Dat is op deze plek voorlopig de laatste keer, want in september wordt deze cursus gehouden in Suhl en in december in Londen. Voor wie voor het eerst over Avatar hoort: Avatar is een negendaagse trai ning in zelfontplooiing die uit drie delen is opgebouwd. Het Avatar gereedschap is een bundeling van oefe ningen, methodieken en procedures die je vermogen versterken om vanuit vrije wil te leven. Het is een bijzonder effec tief en efficiënt instrumentarium om controle te krijgen over je leven. Als je bijvoorbeeld achter zelfondermijnende overtuigingen of gedragingen wilt komen en die wilt oplossen, dan kan het Avatar gereedschap je daarbij hel- pen. Als je een harmonieuze relatie wilt creëren of succes wilt boeken, of gewoon een plezierige staat van vreug de en tevredenheid wilt beleven, dan kan het Avatar gereedschap je daarbij helpen. Je kunt ook goede resultaten bereiken bij het oplossen van verdriet en stress in je leven, bij het herstellen van je gezondheid en bij het bereiken van innerlijke rust. Je hebt een groter vermogen verworven om te leven van uit vrije wil. Dat zijn de resultaten die je van de Avatar training mag verwach ten. De Avatar training is geschikt voor iedereen die zichzelf meer kwaliteit van leven gunt. De begeleiding tijdens de cursus is individueel gericht met één Master op twee a drie cursisten. Cursusmateriaal en begeleiding is er in de taal die je voorkeur heeft. Geïnteresseerden kunnen een uitge breide informatiebrochure aanvragen en een afspraak maken voor een koste loos en vrijblijvend kennismakingsge sprek met (voor Heiloo): Benno Nijhuis, 072-5330894, Castricum: Lars, Frits of Martha Jacobsson, 0251 - 658267. Voor algemene informatie: www.avatar.nl Bromfietser gewond EGMOND - Woensdagmiddag omst reeks 15.00 uur is een 16-jarige brom fietsster uit Egmond aan den Hoef gewond geraakt na een botsing met een lz,-jarige fietser uit Alkmaar. De brom fietsster reed over de Hoeverweg uit de richting van Egmond aan den Hoef toen zij naar links uitweek om een fiet ser in te halen. Hierbij zag zij de 12-jari- ge fietser die van de andere kant kwam over het hoofd waarna de sturen van de brommer en de fiets elkaar raakten. Het 16-jarige meisje is met verwondin gen aan onder andere haar linkerhand naar het MCA in Alkmaar overge bracht, de jongen kon ter plaatse gehol pen worden. EGMOND - Het tweede Jeu de Boulestoernooi, georganiseerd door de Stichting Muziektent Egmond-Binnen, op zondagmiddag 1 september op het Kerkplein in Egmond-Binnen is een groot succes geworden. Vier en zestig deelnemers (32 koppels), jong en oud waren op die middag op de banen te vinden om met elkaar de sportieve strijd aan te gaan. Met als inzet het "kampioenschap van Egmond-Binnen'. Aan het eind van het toernooi konden twee koppels gehuldigd worden. In poule A het koppel Kea en Anneke van Bemmelen. (uit Hoorn en Alkmaar) en in poule B Ber Boendermaker en Nico Apeldoorn uit Egmond-Binnen. De organisatie en de wedstrijdleiders Peter Trompert en Mous Apeldoorn kunnen terug kijken op een (ook qua sfeer) zeer geslaagd toernooi. En die is raak! Goed mikken was het credo tijdens het jeu de boules toernooi in Egmond-Binnen. (foto MSP) NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 10