Dé opening van het culturele, educatieve en sportieve seizoen in Heiloo De Fanfare Showband Heiloo maakt van elk evenement een muzikaal feest a 1 U U T E I L O O UITMARKT HEILOO Een goede traditie, met een record aantal deelnemers Het R ode Kruis helpt onvoorwaardelijk Podium A Podium B Karate op de Uitmarkt met Funakoshi i UITKIJKPOST - 4 SEPTEMBER 2002 - UITMARKT PAGINA 14 i ZEER GROOT AANTAL DEELNEMERS A. Podium B. Podium C. Kinderactiviteiten D. Terras E. Infostand Uitmarkt F. Infostand Uitmarkt "Het Hoekstuk" weed rkoop jyje* Pastoor van Muyenweg In de Openbare Bibliotheek Heiloo Bij de Openbare Bibliotheek Heiloo Op Het Malevoort De Unie van Vrijwilligers voortdurend op zoek naar versterking Mooi nieuw Beun-programma dankzij Vrienden van de Beun 11.15 uur: Corns Big Band The Swing Masters 12.15 uur: Oratoriumvereniging Nieuw Leven 13.15 uur: Muziek Dansschool (ballet) 13.30 uur: Heilooër Harmonieorkest Caecilia 14.00 uur: Muziek Dansschool (ballet) 14.15 uur: Muziekvereniging Eensgezindheid Heiloo 15.15 uur: Stichting Ouderenwerk Heiloo: 55+ Koor 11.15 uur: Heilooër Volksdansgroep Pridini 11.30 uur: Karatevereniging Funakoshi 11.45 uur: Heilooër Volksdansgroep Pridini 12.00 uur: MoGoJoKo 12.30 uur: Dojo 't Loo 13.00 uur: Stichting Jeugdtheater Heiloo 13.30 uur: Karatevereniging Funakoshi 13.45 uur: Falkland Toneel (kinderproductie) 14.15 uur: Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo 14.30 uur: Muziek Dansschool (muziek) 15.00 uur: Karatevereniging Funakoshi En verder doorlopende demonstraties van: Honk- en Softbal van Double Stars Heiloo Volleybalvereniging Effect Alkmaarse Schermvereniging Ook dit jaar is karatevereniging Funakoshi weer van de partij op de Uitmarkt. Funakoshi viert dit jaar haar 30-jarig jubileum en is met 300 leden een van de grotere karateverenigingen in Nederland. Er wordt lesgegeven op zaterdag in de gymzaal aan de Capelackers te Heiloo en in Alkmaar en Schagen. Eenmaal lid van de vere niging kan bij alledrie de afdelingen getraind worden, zonder dat dit extra kost. Door het geven van demonstraties en informatie op de Uitmarkt hoopt de organisatie de vooroordelen die over karate bestaan weg te nemen en te laten zien dat karate een leuke en mpoie sport is. Wat maakt karate tot een leuke sport? Karate is niet leeftijdsgebonden. Bij Funakoshi wordt lesgegeven aair zowel jeugd (vanaf 6 jaar) als aan volwassenen (oudste beoefenaar is 71). Karate is intensief, het is een sport waarbij het hele lichaam wordt getraind, zoals de armen, benen, buik en heupen. Daarnaast worden oefeningen zowel links als rechts uitgevoerd, waardoor de coördinatie verbetert. Karate is geen eenvoudige sport, de meeste mensen die eraan beginnen mer ken dat met name coördinatie een pro bleem is. Des te groter is de voldoening als na 2 tot 3 maanden trainen blijkt dat de bewegingen dan veel gemakkelijker gaan. Wilt u meer weten over karate en Funakoshi dan kunt u op de Uitmarkt terecht bij standnummer 6. U kunt ook bellen met Fons Kraakman, tel. 072-5618093 (leraar Heiloo) of Johan Doesburg 072-5616979 (hoofdtrainer). UITMARKT HEILOO 2002: Het is een goede traditie geworden om met de Uitmarkt Heiloo het seizoen voor verenigingen en organisaties in Heiloo te openen. De Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo heeft ook dit jaar weer de organisatie van dit evenement in handen. De Uitmarkt Heiloo wordt in 2002 voor de achtste keer gehouden, te weten op zaterdag 7 sep tember, van 11.00 tot 16.00 uur rond en in de Openbare Bibliotheek Heiloo en Winkelcentrum Het Hoekstuk. De belangstelling is weder om groot en de deelnemers zijn ook dit jaar weer heel divers. Door de grote behoefte aan een officiële opening van het activitei tenseizoen kon de Uitmarkt Heiloo uitgroeien tot een jaarlijks terug kerend evenement. Dit is tevens mogelijk door een structurele subsi die van de gemeente Heiloo en dankzij sponsoring door een aantal bedrijven en instanties. Op de Uitmarkt Heiloo krijgt de bezoeker een goede indruk van wat hij of zij op cultureel gebied in het seizoen 2002/2003 kan verwach ten. Maar de Uitmarkt Heiloo biedt meer, namelijk een overzicht van alle activiteiten in de gemeente Heiloo in het komende seizoen. Naast cultuur is er ook plaats voor cursussen en veel recreatie. De Uitmarkt Heiloo geeft een totaalbeeld van het komende seizoen, spe ciaal gericht op de inwoners van de eigen gemeente. OPENING De Uitmarkt Heiloo wordt om 11.00 uur geopend door dhr. Jaap Spier (vrijwilliger van de bibliotheek), met de voordracht van een gedicht, dat hij speciaal voor deze gelegenheid schreef. Voorafgaand aan de opening verzorgt de Fanfare Showband Heiloo een straa toptreden rond het terrein van de Uitmarkt Heiloo. ORGANISATIE De Uitmarkt Heiloo is een initiatief van de Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo, Het Malevoort 13 te Heiloo. Daarnaast zijn een groot aantal vrijwilligers actief bij de voorbereidingen - die reeds in februari van start zijn gegaan - en tijdens de Uitmarkt Heiloo zelf. Zonder de inzet van deze vrijwilligers is een dergelijk evenement niet denkbaar. De Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo hecht veel waarde aan haar culturele, educatieve, informatieve en recreatieve doelstelling. De Uitmarkt Heiloo vormt een heel goed middel om deze doelstelling meer inhoud te geven. De Uitmarkt Heiloo heeft met 56 organisaties weer een groot aantal deelnemers. Zij hebben vrijwel allen een stand waar informatie wordt gegeven over de organisatie zelf en de activiteiten in het komende seizoen. Bij de meeste kramen kunnen de bezoekers zich al tijdens de Uitmarkt Heiloo hiervoor opgeven. Daarnaast zijn er een aantal doe-activiteiten, zoals schieten met een luchtdrukpistool bij de stand van Schietsportvereniging De Vrijheid en smashen bij volleybalvereniging Effect. Naast een grote stroom informatie is er ook veel te zien en te horen. Op twee podia worden tijdens de gehele Uitmarkt Heiloo zeer diverse optredens verzorgd vanuit het gehele Heilooër verenigingsleven: van koor tot orkest, van dans tot sportdemonstratie, van toneel tot ballet. De programma's zijn als bijlage bijgevoegd. SPECIAAL VOOR DE KINDEREN Naast veel informatie en diverse optredens zijn er ook activiteiten speciaal voor kinderen. Er is een luchtkussen, je kunt je laten schminken, er is een show van een ballonnenvouwer en je kunt 'net- echte' wondjes laten aanbrengen bij de EHBO-stand. Tevens is er een speciale jeugdactiviteit van de jeugdinformatiekraam van de Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo. TWEEDEHANDS BOEKENMARKT Voor kooplustigen is er evenals de voorgaande jaren weer een twee dehands boekenmarkt. De Openbare Bibliotheek Heiloo verkoopt haar afgeschreven boeken, cd's, video's en tijdschriften. Opvallend bij deze verkoop is het grote aantal jeugdboeken. De achtste 'Uitmarkt Heiloo' is er voor iedereen en van jong tot oud. De Uitmarkt Heiloo biedt een informatief, afwisselend en attractief programma en is een bezoek zeker waard. Het Rode Kruis Helpt Onvoorwaardelijk, Dit is de centrale gedachte bij alle vormen van hulpverlening die door het Rode Kruis geboden wordt. Veel mensen denken bij het Rode Kruis alleen aan de hulp die bij rampen en internationale conflicten gegeven wordt. Dit is uiteraard een belangrijk onderdeel van het werk, maar ook op regionaal en plaatselijk niveau biedt het Rode Kruis voor verschillende groepen mensen hulp. Zo zorgen zij niet alleen voor de opvang en begeleiding van hulpbehoevende ouderen en chronisch zieken, maar bieden zij ook voorzieningen voor jonge kinderen. Het Rode Kruis afdeling Heiloo heeft de volgende activiteiten te bieden: Speel-o-theek, peuterochtenden, vakan tiewerk (aangepaste vakanties), telefoon cirkels en welfare: gezellige handwerk- en spelmiddagen. Speel-o-theek: Aan jonge kinderen wordt speelgoed uitgeleend en soms aangepast materiaal. U kunt vaak het nieuwste kinder speelgoed lenen. De openingstijden zijn donderdag van 15.00 tot 17.00 uur en zater- dag van 10.00 tot 12.00 uur in de Speel-o- theek aan het Slimpad 16c in Heiloo. Peuterochtenden: Op vrijdagmorgen houdt het Rode Kruis peuterspeelochten- den voor kinderen van 0 tot 3 jaar om speelplezier en spelontwikkeling te stimu leren. De kinderen kunnen dan ook speel goed uitproberen door ermee te spelen. Telefooncirkels: Telefooncirkels zijn broodnodige dagelijkse telefonische con tacten voor bijvoorbeeld ouderen of alleenstaanden. De vrijwilligers starten deze cirkels 's morgens om 8.30 uur met het bellen van een deelnemer, deze belt weer de volgende deelnemer, enzovoorts, en de laatste belt weer de vrijwilliger. Om 9.00 uur is de cirkel rond. Het is een manier van sociale controle en kan isole- De naam zegt het al: dit is een fanfare die straatshows verzorgt. Niets gaat zon der repeteren: thuis en bij de vereni ging. De repetities voor de majorettes vinden plaats op maandagavond in de gymzaal van het P.C.C. aan de Dors in Heiloo. De minirettes oefenen van 19.00 tot 19.30 uur, de majorettes oefenen van 19.30 tot 21.00 uur. De bandleden re peteren op donderdagavond in de kanti ne van gemeentewerken aan de Roosendaal 2 in Heiloo. De lessen zijn vanaf 19.00 uur, in overleg met instruc teur of dirigent. De gehele band oefent samen van 20.00 tot 22.00 uur, met een pauze van 21.00 tot 21.15 uur Je bespeelt nog geen instrument? Geen nood: FSH beschikt zelf over een aantal goede instructeurs, maai' natuurlijk kun je ook les nemen op de muziek school. In dat geval betaal je een nog geringer contributie (15 euro per jaar in plaats van 55 euro per jaar, de contributie voor de jeugd). Fanfare Showband Heiloo verzorgt optredens in binnen- en buiten land zoals carnavaloptredens in het Waarland en Frankrijk en festivals in Hoorn en Duitsland. Ze treden op tijdens verschillende Sinterklaasvieringen en tij dens Koninginnedag. Ook verzorgen zij serenades. Tijdens het Alkmaars ontzet laten zij van zich horen en één keer per jaar houden ze voor hun donateurs en sponsors een concert. De Fanfare Showband Heiloo probeert verder mini maal één keer per jaar naar een concours te gaan. Wil je meer weten bel gerust met Nanda de Jong-Henning, tel. 072-5337150 voor informatie over de band of Carla van Veen-Oudhoff, tel. 5337742 voor informa tie over de majorettes. ment doorbreken. Welfare: De vrijwilligers houden zich bezig met het begeleiden van de deelne- mers bij handwerken of andere hand vaardigheden. Deze activiteiten zijn niet alleen gericht op het vervaardigen van werkstukken, maar bieden ook een goede mogelijkheid voor het onderhouden van sociale contacten. Twee keer per jaar wor den de werkstukken verkocht en wordt een bedrag aan een goed doel geschonken. De welfare-activiteiten vinden in groepsver band plaats, maar zonodig kan ook een bezoek aan huis gebracht worden. De acti viteiten vinden plaats in Open Huis 't Loo, 't Trefpunt en zorgcentrum De Loet. Aangepaste vakanties: Voor chronisch zieke of minder valide mensen die afhan kelijk zijn van zorg door anderen organi seert het Rode Kruis jaarlijks aangepaste vakanties. De mogelijkheid bestaat dan ook geheel verzorgd en eventueel ver pleegd op vakantie te gaan in één van de vakantiehotels van het Nederlandse Rode Kruis of mee te varen op de J. Henry Dunant. Ook organiseert Het Rode Kruis speciale jongerenweken, gezinsweken en weken waarin een bepaald ziektebeeld centraal staat. In Heiloo is een grote groep vrijwilligers actief om ervoor te zorgen dat bovenge noemde activiteiten kunnen blijven bestaan. Heeft u interesse om aan één van deze activiteiten deel te nemen of wilt u zelf als vrijwilliger voor het Rode Kruis aan de slag? Neem dan contact op met de secretaris van het Rode Kruis Mw. T. Bakker-Bos, tel. 072-5338883. 51Stichting Volksuniversiteit Alkmaar e.o. 52. Stichting Regionale Archeologie Baduhenna 53. Stichting Cultuurbevordering "Witte Kerk" Heiloo 54. Instituut De Wester 55. Onderwijswinkel Alkmaar 56. Stichting Unie van Vrijwilligers Heiloo 57. Schildersvereniging Tintoretto 1St. Belangenbehartiging Uitkeringsgerechtigden - Heiloo 2. Zonnebloem 3. Stichting Het Noordhollands Landschap 4. Politie Heiloo 5. Vereniging Oud Heiloo 6. Karatevereniging "Funakoshi" Zwem- Poloclub De Spetters Fietscrossclub "De Boscrossers" Volleybalvereniging "Effect" Scouting Rurik Double Stars Heiloo Alkmaarse Schermvereniging Dojo 't Loo 't Vennewater Badminton Bridgeclub Sans Atout Heiloo Schaakvereniging Oppositie Atletiekvereniging Trias Golf- en Countryclub Heiloo Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo Stichting Jeugd Theater Heiloo Kids for Animals ABN-AMR0 Myrthe'Cultuurgids Modevakschool "De Stolp" E.H.B.0. vereniging Heiloo Heilooër Harmonie-orkest Caecilia Falkland Toneel 28. Scouting Nederland "Victoriegroep" Schietsportvereniging "De Vrijheid" Heiloo Fanfare Showband Heiloo Stichting Ouderenwerk Heiloo Muziek Dansschool Heiloo Katholieke Bond van Ouderen ANBO-bond voor vijftigplussers Heilooër Volksdansgroep "Pridini" Groei Bloei, afdeling Heiloo e.o. NBvR Vrouwen van Nu Alkmaarse Modevakschool Oratoriumvereniging "Nieuw Leven" Zenit Centrum voor bewustzijn Home Decorating Heiloo Bodyfit Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo (jeugd) Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo (volwassenen) Stichting Alliance Frangaise, regio Alkmaar Stichting Vrienden van de Beun Nivon, afd. Heiloo Nivon, afd. Heiloo Muziekvereniging "Eensgezindheid" Heiloo Rode Kruis, afd. Heiloo Rode Kruis, afd. Heiloo In en bij winkelcentrum De Unie van Vrijwilligers (UW) Heiloo is een bloeiende organisatie van circa 150 vrijwilligers. Deze vrij willigers verlenen maatschappelijke hulp en zorg, met name aan ouderen. De UW is voortdurend op zoek naar nieuwe vrijwilligers. Bij de UW Heiloo zijn vrijwilligers werkzaam in de volgende projecten: Vriendschappelijk contact, Zieken huisbegeleiding, Luisterlezen, Thee schenken, Bingo, Instuif, Dagverzor ging, Huiskamerproject, Watergym- nastiek, Verpleegafdeling en Dag behandeling Amberhof en de toko's in zorgcentra De Loet en Overkerck. In de stand op de Uitmarkt leggen de medewerkers graag uit wat deze pro jecten precies inhouden. Theater de Beun heeft een goede plaats in het sociaal culturele leven in Heiloo. In de Beun wor den voorstellingen gegeven door de Filmliga en Cinescoop. Amateurverenigingen zoals Falkland, HOV, Caecilia en Jeugd Theater Heiloo treden er op. Ook is er cabaret, toneel en muziek en zijn er kinderprogramma's. Voorstellingen door beroepsar tiesten zijn zelden kostendekkend. Om het tekort te bekostigen werd de werkgroep 'Vrienden van de Beunopgericht. Dankzij de publi citeit in deze krant en gerichte acties zijn er nu ruim 600 Vrienden die jaarlijks minimaal 12.50 euro geven. Ook een flink aantal bedrijven werden Steunpilaar De organisatorische activiteiten rond de Beun worden gedaan door vrijwilligers. Dankzij al deze gratis hulp en de bijdragen van Vrienden en Steunpilaren is er voor komend winterseizoen een gevarieerd aan bod in cabaret, toneel, muziek en kindervoorstellingen. De program macommissie selecteerde uit het landelijk aanbod *van de impressa- rio's 16 voorstellingen. Ook is er een leuk cabaret abonnement. In de kraam op de Uitmarkt vindt u programmaboekjes met alle voor stellingen en informatie over de Vrienden van de Beun. Vrienden van de Beun hebben voorrang bij toewijzing van kaarten. Bel voor informatie over Vrienden van de Beun naar Heieen Groot, teh 072-5321033. Bel voor het bestellen van kaarten naar theater de Beun tel. 072-5333156. boa rtBB PROGRAMMA

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 14