Muzikale ontmoetingen bij Oratoriumkoor Nieuw Leven Het Nivon is er voor iedereen Alles over (het beschermen van) dieren bil Kids for Animals Stichting voor Regionale Archeologie Baduhenna Falkland Toneel, meer dan toneelspelen alleen Avontuur, uitdaging en vriendschap bij Scouting Rurik Heiloo Bibliotheek Heiloo Van body shape tot taekwondo bij Dojo 't Loo UITKIJKPOST - 4 SEPTEMBER 2002 - UITMARKT PAGINA 15 ifW A Bridgeclub Saus Atout i Zo'n 125.000 jongens en meisjes in Nederland (wereldwijd ongeveer 24 miljoen!) willen meer dan alleen maar spanning en sensatie op televisie. Ze willen zelf met leej- tijdsgenoten avonturen beleven. Wekelijks samen uitdagingen aangaan. Weg van huis, weg van school. Want theorie is leuk, maar praktijk is veel leuker. Scouting is daarom een leuke, maar vooral afwisselende hobby. En... je hebt er in een keer een heleboel vrienden bij. Het draait bij scouting om drie begrippen: Samen, Actiej en Omgeving. Gebaseerd op de ideeën van Lord Baden-Powell,wordt het scoutingspel gespeeld. Het geloof, de huidskleur, afkomst of handicap zijn niet belangrijk. Het draait om samen, om het wij-gevoel. Het draait om omgeving en actief: het liejst acti viteiten in de buitenlucht doen. Door middel van deze drie begrippen probeert scou ting bij te dragen in de vorming van jongeren, zodat zij in staat zijn een volwaardige plaats in te nemen in de maatschappij. De naam Scouting Rurik Heiloo is ont leend aan de naam van een wijze noorman uit Denemarken, die rond 1850 als graaf voor Nederland werd aangesteld om de kust te verdedigen tegen plunderende vikingen. Deze Rurik had een warm hart voor kinderen en hij nam dan ook verschil lende pleegkinderen op in zijn gezin. Ook bedacht hij een manier om snel alarm te slaan bij naderende vikingen en zorgde ervoor dat de overstromingen van de Rijn geen hinder meer vormden voor Utrecht. Vandaag de dag zijn er gelukkig veel kin deren en jongeren, die met sport, spel en andere activiteiten in de buitenlucht hun vrije tijd besteden. Scouting Rurik wil deze kinderen de gelegenheid bieden zich uit te leven door middel van activiteiten, waar ze met hun leeftijdsgenoten aan mee kuniien doen. Deze groepen heten speltakken. De speltakken Bevers jongens en meisjes van 5 tot 8 jaar spelen in het fantasieverhaal De wereld van Lange Doener. In dit verhaal kunnen zij hun creativiteit en fantasie kwijt. In dit wereldje zijn meerdere hoofdpersonen aanwezig, die worden gespeeld door de leiding zelf. De leiding gebruikt het verhaal als houvast om elke week een fris en gevarieerd pro gramma te hebben. Elke week komen de Bevers samen in het clubgebouw Hotsjietonia (in bevertaai). Via het fanta sieverhaal, met personen als Fredrik Scheuremaar, worden allerlei zaken ver teld en aangeleerd. Bijvoorbeeld over de natuur, want dit is voor scouting erg belangrijk. Knutselen, schilderen, scheu ren en kliederen zullen de kinderen ook graag _doen. Maar ook sport en spel komen aan bod. Natuurlijk is er ruimte voor toneel, liedjes en muziek. Maar ook een keertje lekker niksen moet kunnen. Bijeenkomsten: iedere zaterdagochtend van 10.00 tot 11.30 uur. Esta's zijn jongens en meisjes van 8 tot 11 jaar. Na jarenlang Kabouters (meisjes) en Welpen (jongens) te hebben gedraaid, zijn deze twee groepen nu samengevoegd als Esta's. De Esta's spelen in hun eigen fantasieland; Het Land Van Esta's waar alles mogelijk is. In dit land zijn verschil lende locaties waar de gekste en leukste dingen worden beleefd. De leiding speelt zelf mee, stimuleert en houdt een oogje in het zeil. Het motto van de Esta's is: 'Wat je aantrekt, ben je zelf'. Zo kom je in allerlei verschillende werelden terecht. Plots ben je een profvoetballer of je moet eten koken voor de koning in het paleis. Elke week gebeuren er weer nieuwe avon turen. Als afsluiting van het seizoen, gaan de Esta's een week op zomerkamp. Bijeenkomsten: vrijdagavond van 18.30 tot 20.00 uur. Scouts zijn jongens en meisjes van 11 tot 14 jaar. Als je van actie en avontuur houdt en je hebt geen zin om elke week hetzelf de te doen, dan zijn de Scouts echt iets voor jóu. Elke week komen jullie bij elkaar op het clubhuis. Van daaruit kun je naar buiten toe, om bijvoorbeeld speur tochten te maken en te lopen. Of survival- tochten lopen en vlotten bouwen. Of je gaat met z'n allen een groot kampvuur bouwen om boven te koken. Je maakt zelf tafels en banken van houten palen en tou wen (pionieren). Misschien ga je wel kanoën of zeilen. Soms ben je fotograaf, schilder, tekenaar of muzikant. Je kunt bij de Scouting al je energie kwijt door te sporten of te schminken. Geheimschrift maken, morse seinen, met kaart en kom pas een tocht lopen, levend stratego of het leren van EHBO. Bijeenkomsten: elke vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. RowShe's, jongens en meisjes van 14 tot 17 jaar. Rowans zijn jongens en Sherpa's zijn meisjes. Gooi ze bij elkaar en je krijgt RowShe's. In deze leeftijdsgroep bepalen ze zelf wat gaan doen. Ze besturen hun eigen groep en zijn dus zelf verantwoor delijk voor een goed of slecht programma. Ze organiseren zelf hun zomerkamp, hou den acties om dit kamp iets goedkoper te maken, bouwen torens en bruggen van houten palen (pionieren) of houden een pannenkoek-volleybal toernooi. Tochten uitzetten met kaart en kompas, weekendje organiseren voor de hele club, mountain- biken en abseilen in de Ardennen. Zelf bier brouwen, kampvuurtje maken op het strand of een potje voetballen. Gewoon een potje klaverjassen of risken: ze bepa len het zelf. Onder het motto Alles kan en bijna alles mag. Ze staan er uiteraard niet helemaal alleen voor. Bijeenkomsten: vrijdagavond van 19.30 uur tot 22.00 uur. Pivo's, jongeren van 17 tot 23 jaar. Dit is een gemengde groep jongeren, die meest al leiding geven aan de jongere speltak ken. Maar zij willen op hun manier ook scouting beleven. Een belangrijke taak van deze groep is dan ook het draaiende houden van de club. Ze organiseren bij voorbeeld feestjes en in geval van leiding tekort in een jongere speltak, vallen zij in. Ze onderhouden het clubhuis. Tijdens de bijeenkomstenworden deze zaken besproken en uitgevoerd. Behalve de noodzakelijke dingen, willen ze natuurlijk ook veel lol maken. Zo gaan ze karten, bier- of wijnsoorten proeven of een laser- game avondje houden. Potje kaarten, Playstation spelletjes spelen of gewoon aan de bar wat zitten keuvelen. Alles kan en mag. Zo zijn de meeste actief bij ande re vrijwilligersorganisaties. Bijvoorbeeld Ypestocjc, Timmerdorp of Oranjebal. Worden ze gevraagd om te helpen bij het wereldrecord waslijn hangen, geen pro bleem. Na afloop van de bijeenkomst, blijven de meeste dan ook hangen en wordt er gedart, wat gedronken of gekletst. Regelmatig maken ze de lokale horeca gelegenheden onveilig. Bijeenkomsten: vrijdagavond vanaf 21.15 uur. Soos, voor jongeren vanaf 23 jaar. Nee, het is geen 'oude-knarrengroepje', maar het zijn jongeren, die graag met Scouting Rurik verbonden willen blijven. Meestal zijn het mensen, die na jaren trouwe dienst als speltak-leiding, bij de groep willen blijven. Zij staan aan het begin van alle grote activiteiten. Met een aantal mensen wordt een activiteit bedacht, op poten gezet en verder uitgewerkt. Met behulp van de rest van de Soos en de Pivo's worden deze activiteiten dan uitge voerd. Ook zijn het deze mensen die hand- en spandiensten verlenen voor de vereniging. Als er vanuit de groep of het bestuur om hulp wordt gevraagd, zijn deze mensen altijd bereid om de handjes uit de mouwen te steken. Vaak zijn dat klusjes, of assisteren, vooral met know how, bij de speltakken. De Bibliotheek in Heiloo is niet alleen organisator van de Uitmarkt Heiloo, zij neemt ook deel met twee informatie stands. Maar waarom eigenlijk? Heeft de bibliotheek wel wat te melden Nou en of! Dat u voor een zeer redelijk bedrag lid kunt worden van de bibliotheek (ca. 25,- per jaar) wist u waarschijnlijk al. Dat kinderen tot 16 jaar geen contributie betalen ook. Maar wist u dat de biblio theek veel meer doet dan alleen maar het uitlenen van romans? In de bibliotheek vindt u ook informatieve boeken, grote letterboeken, gesproken boeken, naslag werken, tijdschriften (waarvan de oudere nummers worden uitgeleend), kranten, speciale jongeren informatie, culturele agenda, uitgebreide informatie over oplei dingen en gezondheid, documentatiemap pen, video's, taalcursussen, bladmuziek, en een flinke collectie cd's en cd-rom's. Iedereen kan in de bibliotheek gebruik maken van al het genoemde, maar ook van internet (E 1,20 per 30 minuten voor leden en E 1,80 voor niet leden) en van de naslagbestanden. Voor het lenen van materialen dient u lid te zijn van de bibli otheek. Bent u dat nog niet, dan is dat binnen 5 minuten geregeld! Naast een goed uitgeruste en gezellige bibliotheek, heeft de uitleenpost u nog veel meer te bieden. U kunt ook kiezen voor één of meerdere van de interessante lezingen, die voor het komende seizoen op het programma staan. Zo zijn tot 1 januari 2003 de volgende vijf lezingen gepland: 16 september: Klaar met werken, klaar voor de toekomst, 30 september: De Middeleeuwen volgens Hanny Alders, 14 oktober: Geschiedenis van Nederland in gebruik en tradities, 4 november: Muziek op internet, 13 november: Opfrisavond verkeerstheorie. In 2003 kunt u o.a. de lezing in de boe kenweek bezoeken van Kees van Beijnum. In de lezingengids, die reeds is verschenen, vindt u een overzicht van deze en nog eens circa 30 lezingen, die in bibliotheken in omliggende gemeenten in de tweede helft van dit jaar worden geor ganiseerd. De bibliotheek draagt ook zorg voor een aantal cursussen in het kader van 'een leven lang leren'. Een greep uit het cur susaanbod voor het komende seizoen: Internetcursussen voor kinderen en vol wassenen (met en zonder computererva ring), Introductiebijeenkomsten biblio theekgebruik en de cursus Luisteren naar klassieke muziek. En de bibliotheek orga niseert nog veel meer! Van voorleeskam- pioenschap en Kinderjury tot Kinderboe- kenweekfeest en 50+ leest voor (op basis scholen). En wat dacht u van de speciale ondersteuning aan het onderwijs, de uit- leenposten in de beide Zorgcentra in Heiloo en de uitleenpost, speciaal voor kinderen, in Ypestein? En van de door vrijwilligers uitgevoerde Boekendienst aan Huis? En..., ja zo kunnen we nog wel even doorgaan. U ziet het, voor informatie, cultuur en ont spanning: bij de Openbare Bitbliottheek Heiloo bent u aan het gopde adres Hoewel het oorspronkelijk in de bedoeling lag dat het oratoriumkoor Nieuw Leren tijdens de Uitmarkt enkele liederen ten gehore zou bren gen, is na rijp beraad besloten hier» van af te zien. Er zijn nog te veel men sen met vakantie en de tijd die met de voorbereidingen zou zijn gemoeid is hard nodig om het eerstkomende con cert (7 februari 2003tot een succes te makenVoor dat concert worden momenteel het 'Stabat Mater' en de *Missa Dolorosaf van Antonio Caldara (1670-1736), alsmede het Gloria van Antonio Vivaldi 1678- 1741) ingestudeerdDe muzikale leb- ding is in handen van Jan Herman Ploeg, een man met veel ervaring in de directie van oratoriaverenigingen. Wat bovendien van belang is, Jan Herman Ploeg is ook een ervaren zangpedagoog. En dat merken de leden, v/mt niet hat instuderen van; noten staat centraal, maar vooral de zangtechniek, dus de wijze waarop je je stem gebruikt Uiteraard moet daar naast de goede toon worden gevonden. maar dat is naast het op juiste wijze, interpreteren van notenbeeld ook en vooral afhankelijk van de manier waar op de toon wordt voortgebracht (dus juiste gebruik van de stem). Een boei ende uitdaging. Misschien wilt u dat wel eens meemaken. Dat is mogelijk, want als alternatief voor de uitvoering op de Uitmarkt houdt het koor op de repetitieavond van dinsdag 10 septum** ber (aanvang 20,00 uur) een openbare repetitie in de fraaie en nieuwe repeti tieruimte in de Ter Coulsterkerk (voor malige MoederGodskerk), ingang Hollewegx Het koor hoopt dat velen van deze gelegenheid gebruik maken om te horen (en mogelijk te beleven) hoe prettig en interessant het is op deze wijze elkaar muzikaal te ontmoeten. Ook de koffie zal niet ontbreken. Uiteraard is het' bezoeken van deze avond geheel vrijblijvend en verplicht u dus tot niets, maar de leden hopen natuurlijk wel dat uw interesse is gewekt tl kunt overigens alle (verde re) informatie over het koor bij de - stand op de Uitmarkt verkrijgen, Nivon Natuurvrienden is een vereniging voor natuurcultuur en recreatie met landelijk meer dan 40.000 leden. Nu ongeveer 80 jaar oud, is zij nog steeds een ontmoetingsplaats voor iedereen. In de Natuurvriendenhuizen -15 in Nederland en meer dan 1000 elders in Europa- vinden de leden een gastvrij onderdak. Er worden reizen, zomer- en winterkampen en studiebijeenkomsten georganiseerd. Speciale programma's zijn er voor ouderen en voor de jeugd. Op lokaal niveau verzorgen de plaatselijke afdelingen activiteiten op allerlei gebied voor leden en niet-leden. De afdeling Heiloo De afdeling Heiloo (ruim 300 leden) biedt de mogelijkheid deel te nemen aan alle landelijke activiteiten en gebruik te maken van de Natuurvriendenhuizen. Daarnaast is er elk jaar een programma van lezingen, excursies en cursussen. Het nieuwe winterprogramma Aangemoedigd door het succesvolle sei zoen 2001/2002, is ook dit maal weer een afwisselend programma samengesteld. Opnieuw worden verre oorden verkend: de oostelijke woestijn van Egypte en een De jeugdclub van de Dierenbescherming, de Kids for Animals, is binnen de afdeling; Castricum, Heiloo, Limmen en Akersloot, heel actief. Het doel is om kinderen res pect en verantwoordelijkheidsgevoel voor dieren bij te brengen. Eerst in de directe omgeving van het kind. Bijvoorbeeld hoe verzorg je een konijn of hoe overleven vogels de winter, welke dieren leven op het strand en in de duinen? Als de kinderen wat ouder zijn komen daar meer aspecten van het dierenbeschermen bij, zoals de bio-industrie, bedreigde diersoorten en het houden van exotische dieren. komen. Bij buitenactiviteiten is er een verzamelpunt en worden de kinderen per auto vervoerd. De minimum leeftijd bij deelname aan activiteiten is 6 jaar. Ook voor informatie voor spreekbeurten of werkstukken kun je bij Kids for Animals altijd terecht. Bovendien heeft de Kids for Animals een leskoffer die gebruikt kan worden door de hele basisschool, voor elke groep zitten er onderdelen in en hij kan dus prima gebruikt worden voor een themaweek. Graag komt een van de vrijwilligsters de Zo'n vijf tot zes maal per jaar worden er activiteiten georganiseerd, zo werd het dieren- en het vogelasiel bezocht, een opruimwandeltocht door de duinen gemaakt, een speurtocht over het strand gehouden, het Paardenrusthuis in Soest bezocht en de reptielenopvang Serpo in Delft. Regelmatig worden er knutselbij- eenkomsten georganiseerd. Tevens zijn er posters gemaakt om mensen te waarschu wen voor vuurwerk bij dieren en kerst kaarten met een diervriendelijke bood schap. Dit jaar is meegedaan met de landelijk actie Bomen voor koeien en zijn er door de Kids 700 pennen verkocht. Van de opbrengst worden bomen en struiken gekocht die langs weilanden worden geplant, waardoor het vee schaduw en bescherming heeft bij mooi of slecht weer. De kids hebben zelf de eerste bomen geplant in Schermerhorn, zwaar werk want zij moesten spitten in vette klei. Ook hebben zij 's morgens heel vroeg een duinwandeling gemaakt met een echte boswachter en heerlijk geknutseld voor Pasen. Verder staat de organisatie deze zomer weer op braderieën en markten om kennis te maken met de leden en folders met informatie uit te delen. Momenteel worden handtekeningen ver zameld tegen het langdurige vervoer van dieren, die opgepropt in volle veewagens, zonder eten of drinken soms 24 uur of lan ger onderweg zijn. De Dieren bescherming vindt acht uur onderweg voor een dier wel het maximum en pro beert dit wettelijk geregeld te krijgen. Op de Uitmarkt kunt ook u uw handtekening komen zetten. De binnenactiviteiten worden in Heiloo en in Castricum georganiseerd, de kinde ren kunnen zelf kiezen waar ze willen koffer aan de leerkrachten laten zien, waarna op afspraak gratis gebruik van de koffer kan worden gemaakt. Het lidmaatschap kost E 10,- per jaar, daarvoor ontvang je zes maal per jaar het landelijke clubblad en mag je gratis mee doen met de activiteiten. Ga even langs bij de kraam, dan kun je kennis maken met de vrijwilligsters die graag al je vra gen beantwoorden. Vindt u het ook belangrijk dat kinderen goed met dieren omgaan en willen hel pen? De organisatie is druk op zoek naar vrijwilligers die net als zij van dieren en kinderen houden en wel wat tijd kunnen vrijmaken. Aanmelden kan bij de kraam op de Uitmarkt of u kunt bellen voor meer informatie met Hinke Geutskens, tel. 072-5336180. Op de Uitmarkt op zaterdag 7 september zal ook de Stichting voor Regionale Archeologie Baduhenna (kort SRAB) aanwezig zijn met een informatiestand. Deze zal staan bij het hoekstuk, aan de kant van de flats, met het standnummer 52. De archeologische werkgroep van Baduhenna geeft uitleg over de amateur-archeologie in en om Heiloo en over de werkzaamheden van de stichting in het bijzonder. Ook zal er uitgebreide informatie te vinden zijn over de mogelijkheden om zelf actief lid te worden van de archeologische werkgroep. De archeologische werkgroep Sinds jaar en dag houdt de archeologische werkgroep van Baduhenna de vinger aan de pols wat de archeologie betreft in Heiloo en omgeving. Meestal vindt het archeologische onderzoek plaats in de vorm van waarnemingen. Zo worden akkers en bouwputten afgelopen op zoek naar sporen uit het verleden. De sporen van bewoning bestaan voornamelijk uit grondverkleuringen. Waar ooit palen heb ben gestaan, kunnen bijvoorbeeld donke re, humeuze plekken achtergebleven zijn. Deze worden paalgaten genoemd. Soms blijken ook funderingsresten nog bewaard te zijn gebleven, zoals het destijds het geval was bij de Egelshoek vóór de aanleg van de nieuwbouwwijk, enkele jaren gele den. Vaak kan aan de hand van de paalga ten of funderingsrestanten worden gere construeerd hoe de plattegrond van bij voorbeeld een huis of stal heeft uitgezien. In de expositieruimte van Baduhenna aan de Kennemerstraatweg (op het Willibrordus-terrein) worden eventuele vondsten gewassen, beschreven en tenslot te tentoongesteld. Iedereen die geïnteres seerd is in de geschiedenis van Heiloo kan op afspraak een kijkje komen nemen in de expositieruimte. Het is natuurlijk ook altijd mogelijk om de website van Baduhenna te bezoeken via Heiloo-online. Voorlichting Sinds het oprichten van de Stichting voor Regionale Archeologie Baduhenna - waarvan de archeologische werkgroep onderdeel is - kan de archeologische expositieruimte aan de Kennemerstraatweg op het Willibrordus- terrein op afspraak worden bezocht. Tevens is het mogelijk een afspraak te maken voor scholen om met de klas de expositie te bezoeken en vragen over archeologie en geschiedenis te stellen. Bewoning vanaf de bronstijd Vanaf de bronstijd, ca. 1800 voor Chr. kon op de strandwal waarop het huidige Heiloo gesitueerd is, worden gewoond. De eerste bewoners waren boeren die hun akkers op de strandwal hadden en het vee op de flanken van de strandwal lieten gra zen. Zo werd op het volkstuinencomplex 'De Vlooiendijk' ooit een drenkplaats voor vee ontdekt met enkele botten en scherven die uit ca. 750 voor Chr. dateer den. Toch kunnen er ook oudere sporen wor den verwacht, want de strandwal waarop Heiloo ligt, is al ruim vierduizend jaar oud. Het heilige woud van Baduhenna Misschien heeft u zich al afgevraagd waar de naam Baduhenna vandaan komt. De naam verwijst naar het heilige woud van de godheid Baduhenna uit het begin van de jaartelling. Volgens de Romeinse geschiedsschrijver Tacitus (Annales IV, 72, 73, 74) heeft er in 28 na. Chr. een belangrijke slag tussen de Friezen en Romeinen plaatsgevonden. Volgens Tacitus zijn bij deze slag ca. 1300 Romeinse soldaten gesneuveld. Aangezien de aanval van de Romeinen vanuit het fort Flevum (in de buurt van het huidige Velsen) plaatsvond, vermoedt men dat deze slag in Noord-Holland gezocht moet worden. Gezien de verkla ring van de naam van Heiloo, namelijk heilig bos, wordt Baduhenna wel met Heiloo geïdentificeerd. Activiteiten van Baduhenna In het najaar zal er weer een lezingency clus plaatsvinden in de expositieruimte van de Stichting Baduhenna. Hierover zal op tijd in de Uitkijkpost melding worden gedaan. Tevens is het ten allen tijde moge lijk om contact op te nemen met de arche ologische werkgroep voor meer informa tie: Stichting voor Regionale Archeologie Baduhenna, Silke Lange, tel. 072- 5337525. Als toneelvereniging die in de afgelopen 75 jaar haar sporen dik verdiend heeft mag Falkland Toneel natuurlijk niet ontbreken op de Heilooër Uitmarkt. Met maar liefst 14 voorstellingen, verdeeld over 4 verschillende stukken per jaar, kunnen we rustig stellen dat er sprake is van een zeer productieve vereniging. Dat de kwaliteit van de producties nooit ondergeschikt is aan de kwantiteit, komt door een goede organisatiestructuur en een breed spelers/medewerkers en regisseurs bestand. Om ieder halfjaar op overtuigende wijze een kinderstuk en een avondstuk te kun nen brengen in ons heerlijke Beun theater, wordt er door een grote groep mensen enthousiast m hard gewerict Een kijkje achter de schermen: ongeveer een jaar van tevoren wordt de spelersgroep gevraagd wie er beschikbaar is voor een bepaald sei- zoen* Met die wetenschap gaat de leescommissie aan de slag en verder wordt door het bestuur een regisseur aangezocht, in overleg wordt de stukkeuze en rolbezetting bepaald zodat ruim een halfjaar voor de opvoering bekend is wie wat gaat doen. Voor een productie staan meestal tussen de 24 en 30 repetities. Naast spelers en regie zijn regieassistent, souffleurs, lichttechnicus en geluidstechnicus intensief bij de tot standkoming betrokken. Een verhaal apart is de decorploeg. Voor iedere productie wordt naar het idee van de regisseur een speciaal decor gebouwd inclusief gewen ste speciale trues. Deze decors maken optimaal gebruik van de ruimte en mogelijk heden van het Beun theater, en hebben in de loop tier jaren, terecht, al heel wat open doekjes geoogst, Een ander ijzersterk onderdeel van de vereniging is de kostuum- ploeg* Met vakmanschap en inventiviteit wordt voor iedere speler kleding op maat gemaakt/vermaakt of gezocht, Ook de accessoires en speciale trucjes krijgen de volle aandacht zodat de spelers zich steeds prettig voelen in hun kostuum. Soms krijgt één speler wel eens drie outfits in één stuk aan! Ook moet er het nodige gedaan worden aan PR. drukwerk, kaartverkoop, secretari aat etcetera, voor het stuk de planken op kan. Tel daar bij de opvoering de grime/foto/video mensen en zaaldiensteu eens bij op dan is het zonneklaar dat de bijna 60 Falklanders hun ei wel kwijt kunnen. Falkland is dus moer dan toneelspelen alleen, het is het plezier m het tot stand bren gen van een mooie of leuke toneel productie! En met dat plezier brengen wij u ieder halfjaar een stuk voor de kinderen entree 2,70 en een stuk voor volwassenen Q 5,70, donateurs voor half geld. Vindt u het nog gek dat er rond de 600 Falklanddonateurs zijn? Een voorproefje van ons kinderstuk kunt u zien op de Uitmarkt. Voor reserveringen en inlichtingen: Tel 5115511 reis per openbaar vervoer door Japan. Dichter bij huis blijven dialezingen over Alkmaar, over de Zuiderzee en de visserij, en over de 'piramides' van Noord-Holland zoals de grote Westfriese stolpboerderijen wel worden genoemd. Excursies zijn er naar het prachtig gerestau reerde 'Art Deco' Tuschinsky-theater in Amsterdam, en naar het agrarisch museum Westerhem in Middenbeemster. Voor lief hebbers van wandelen is er een wandelwee kend in oktober, de natuurwandelingen rondom Heiloo (wegens succes geprolon geerd) en de traditionele 'wandeling over gras' ter afsluiting van het seizoen. Geologie De geologiegroep organiseert naast de gebruikelijke cursussen en praktijkavon den ook enkele lezingen die voor andere belangstellenden open staan, te weten de geologie van Noord-Holland en van de Kaukasus. Ook staan er weer enkele excursies op het programma. De aarde en ons dagelijks leven Speciale vermelding verdient een eenma lige basiscursus over 'De aarde en ons dagelijks leven'. Deze is bestemd voor mensen die wat meer willen weten over de algemene aspecten van de wereld waarop we leven. De cursus bestaat uit 12 lessen aan de hand van een voor dit doel geschreven cursusboek. Handvaardigheidcursussen Het aanbod van de handvaardigheidcur sussen omvat dit seizoen weer een ruime keuze, zowel voor beginners als voor gevorderden. Nieuw is de cursus 'Gemengde tekentechnieken'; bij het 'Werken met stro' zal er naast de traditio nele technieken ook aandacht worden besteed aan het zelf creatief bezig zijn. De 'Deense papiersnijtechniek' richt zich speciaal op het maken van kerst- en paas- decoraties. En de voormalige 'doe-mid- dag' op maandag heet voortaan 'creatieve hobby middag'; doe-het-zelvers kunnen met de aanwezige hulpmiddelen zelf aan de slag. Op 28 oktober is er een 'open' kennismakingsmiddag. In de advertentie elders in deze krant staat een overzicht van alle mogelijkheden. Het Nivon op de Uitmarkt De afdeling Heiloo is aanwezig op de Uitmarkt met eigen stands. Daar kafl men terecht voor inlichtingen qv^r.de lande lijke activiteiten en over het programma en de cursussen van de afdeling zelf: tij den, kosten, materiaal e.d. Enkele cursus leiders zullen een demonstratie verzorgen en ook de geo-groep is aanwezig. Het cur susoverzicht is reeds verschenen; het winterprogramma wordt binnenkort aan alle leden toegezonden. Andere belang stellenden kunnen deze aanvragen bij de in de advertentie vermelde adressen of meenemen tijdens de Uitmarkt.. Bridgeclub Sans Atout is de oudste (65 jaar 'jong') en grootste bridgeclub van Heiloo. Het is een club waar in een gezellige sfeer door jong en oud wordt gespeeld om het beste resultaat. Met ruim 140 leden wordt competitie gespeeld in groepen die naar sterkte zijn ingedeeld, van beginners tot ver gevorderden. Na elke speelperiode van zes weken promoveren de groepswin naars en degraderen de laatst geplaat sten naar respectievelijk een hogere en een lagere groep (lijn). Zo kan iedereen op zijn eigen niveau spelen. Rond de feestdagen en aan heleinde van het sei zoen wordt er vaak ook om leuke prij-zen gespeeld. Er wordt gespeeld op maan dagavonden in het Open Huis, boven winkelcentrum 't Loo. Er mag tijdens het spelen in beperkte mate worden gerookt. Doordat de club is aangesloten bij de Nederlandse Bridgebond kan er buiten de clubcompetitie ook worden deelgeno men aan competities tegen andere vere nigingen, zowel in de vorm van paren- bridge als viertallenbridge. Interesse? Het seizoen gaat deze week van start en er is nog plaats voor enkele nieuwe leden. U kunt zich aanmelden als bridgepaar, maar ook individueel, in overleg wordt dan een geschikte part-ner voor u gezocht. Indien u geïnteresseerd bent en/of meer informa tie wenst kunt u contact opnemen met wedstrijdleider R van Toornburg, tel. 072-5330903 of met secretaris C. Laan, tel. 5338553. Sportvereniging Dojo 't Loo is opgericht in de zomer van 1985. Met enige trots laat de vereniging weten dat zij een eigen accommodatie hebben, met oefenruim tes die voldoen aan de eisen van de Nederlandse Sport Federatie. Enige jaren geleden heeft een grootschalige verbouwing de behuizing gemaakt tot wat het nu is. Een grote zaal met (zach te) mat van 225 m2 en een kleine zaal met parketvloer van 55 m2, waarin acht verschillende sporten beoefend worden. De locatie ligt centraal in Heiloo aan de Bergeonstraat 28. Sportvereniging Dojo 't Loo heeft mis schien wel het grootste aanbod van spor ten onder één dak in Heiloo en omstre ken. Al jaren zijn zij bezig om de jeugd en senioren in de omgeving te stimuleren om aan sport te doen. Dojo 't Loo is gespeci aliseerd in vechtsporten en met de jaren is het aanbod alleen maar versterkt met andere sporten. Informatie over de sporten en de trai ningstijden kunt u inwinnen bij mevr. Ramaker, tel. 072-5337533. Wat kunt u zoal verwachten Judo is een sport voor zowel de jeugd als de senioren en al jaren een begrip in Heiloo. Gestart onder de naam Sportvereniging Groefsma en verder gegaan onder Dojo 't Loo kunnen kinde ren hiermee starten vanaf 4 jaar. Karate is ook een sport die door de jeugd en de senioren bedreven kan worden. De stijl, Wado-ryu, de doelstelling, traditio neel met modern karate verweven. Jiujitsu is een sport met een enorme groei. De leden werken zich elke keer weer in het zweet op een manier die uitermate interessant blijft. Taekwondo wordt ook wel Koreaans karate genaamd. Veel beentechnieken kenmerken deze dynamische en dus nooit stilstaande sport. Taichi is een waanzinnig populaire sport onder de volwassenen. Niet alleen aan dacht voor oefeningen maar ook aandacht voor de gehele filosofie erachter. Nunchaku is ook wel de meest dynami sche vechtsport genaamd. Een fenomeen dat als wedstrijdsport vooral in Nederland naam heeft gemaakt. Tae Bo is nog steeds een rage in Heiloo. Een aantal groepen fanatieke sporters wagen zich elke keer weer de zaal in om de nodige trappen en stoten te combine ren en toe te passen. Niet alleen in de lucht maar ook op elkaar! Boyshape is een goede manier om het lichaam te trainen op een prettige manier. Veel afwisseling van oefenstof en gega randeerd lol. Wanneer u interesse heeft voor een sport bieden Dojo 't Loo de mogelijkheid om twee gratis proeflessen mee te doen. Op deze manier krijgt u een goed gevoel van wat de sport en de training inhoudt. U kunt natuurlijk ook een keer komen kij ken, vanuit de kantine heeft u een goed overzicht over beide zalen. Op de Uitmarkt verzorgt Dojo 't Loo demonstraties van enkele sporten uit dit aanbod. Verder staat het u vrij om vragen te stellen aan de medewerkers. Dojo 't Loo nodigt u hartelijk uit om een keer te komen kijken of mee te doen met één van de sporten. -

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 15