Bij Tintoretto schilder je samen Vee/ belangstelling voor het badmintonspe! Spektakel van centimeters en seconden bij Atletiekvereniging Trias MoGoJoKo nodigt je uit... NBvP, Vrouwen van Nu Zwemmen bij De Spetters Goede wijn behoeft geen krans Stichting belangen behartiging uitkeringsgerechtigden o.a. WAO/AAW en overige uitkeringen Kwaliteit staat bij Harmonie-orkest Caecilia hoog in het vaandel Home decorating Heiloo Sla je slag bij Double Stars Heiloo Jong en oud welkom bij Modevakschool De Stolp Croei en Bloei op de Uitmarkt UITKIJKPOST - 4 SEPTEMBER 2002 - UITMARKT PAGINA 16 De Stichting belangen behartiging uit* j keringsgerechtigden wil haar doel groep voorzien van informatie. Zij hoort de mensen aan om aan de weet te komen wat zij willen. Dit doet zij tevens door de cliënten aan te schrij ven via de gemeente, informatie in de Uitkijkpost, interviews hij de streek ra dio en het houden van vergaderingen, De stichting wil namens de cliënten een spreekbuis zijn naar de gemeente en andere uitkeringsinstanties. Tevens steunt zij de cliënten die pro- blemen hebben met het feit dat ze in de uitkering terecht zijn gekomen. Voor velen is dit een traumatische ervaring, Zo nodig worden cliënten verwezen naar andere hulpverlenende instanties. Hiertoe houdt de stichting een spreek uur op maandagmiddag, en is zij tevens telefonisch bereikbaar. Tevens wil de stichting participeren in het minimabeleid en de armoede bestrij ding door deel tc nemen aan de com missie welzijn en de regionale overleg organen van uitkeringsgerechtigden. De stichting heeft zich ten doel gesteld om de mensen uit hun isolement te halen. Dit doet zij door de mensen betaalbare activiteiten aan te bieden. Hierdoor kunnen ze onder gelijkge stemden nog enig vertier vinden en begrip krijgen voor hun moeilijke situ atie. Elke middag kan er worden geschaakt, gebiljart, een kaartje worden gelegd of! zomaar wat gekletst worden. Op maandagmorgen en woensdagmiddag is er een biljarteompetide. Op donder dagmorgen kan men rummicuppen en sjoelen. Tweemaal per maand is er een klaverjasdrive op woensdagavond, Tevens is er een visclub die wedstrij den organiseert. Men kan een cursus klaverjassen volgen. Eind van dit jaar start de stichting met de computerles- alleen voor uitkeringsgerechtigden, U kunt ook zelf ideeën hebben voor een activiteit. Laat de organisatie dat dan even weten. Ais u meer wilt weten kunt u eens binnen stappen in de Bergeon aan de Beraeonstraat 30, Heüoo, of bel naar tel, Ö72-5339S85, Het programmaboekje is gratis verkrijg baar tijdens de Uitmarkt, dan kunt u tevens de diverse onderwerpen bezichti gen. Opgave is dan ook mogelijk, bij inschrijving van twee of meer workshops krijgt u bovendien korting. Buiten dit boekje om, kunnen ook workshops op locatie worden gegeven, bijvoorbeeld voor een personeelsavondje. Het werken met lood is momenteel erg favoriet, vooral de loodpompen voor de herfst, het kerstraam en het eierduo op hoge vazen voor Pasen zijn hiervan leuke voorbeelden. Wilt u iemand anders ver rassen dan kunt u natuurlijk altijd een cadeau geven, ook deze zijn verkrijgbaar aan de kraam. Iedereen is creatief, dus schrijf gewoon een keertje in! Zwem- en poloclub De Spetters is de zwemvereniging van Heiloo en de Egmonden. Bij De Spetters kun je recre atief zwemmentrimzwemmen en water poloën. De trainingen worden gegeven op maandag en woensdagavond in het zwembad De Watertoren in Egmond aan Zee. In de zomermaanden wordt een deel van de trainingen gegeven in zwembad 't Baafje in Heiloo. Voor een groot deel van de trainingen is er vervoer van Heiloo naar Egmond v.v. Recreatief zwemmen Gewoon lekker zwemmen voor iedereen vanaf 6 jaar, die minimaal het niveau van het A-diploma heeft. Alle verschillende slagen worden getraind en aangeleerd voor degenen die ze nog niet (goed) ken nen. Ook wordt er aandacht besteed aan andere onderdelen van de zwemsport, zoals de startduik en de verschillende keerpunten. Trimzwemmen Ook bij het trimzwemmen worden alle verschillende slagen getraind. De trim- groep is niet aan leeftijd gebonden, maar is hoofdzakelijk bedoeld voor de oudere volwassen zwemmers. Het is de bedoe ling dat iedere zwemmer of zwemster op zijn of haar niveau optimaal presteert en op een gezonde en gezellige manier met de zwemsport bezig is. Junioren waterpolo De junioren waterpoloploeg traint één keer in de week op woensdagavond. De leden van deze ploeg houden zich vooral bezig met het aanleren van het spel en het trainen voor de conditie. De ploeg speelt nog geen wedstrijden, maar zij hopen dat zij in de nabije toekomst zover zullen zijn dat ze dit aankunnen. De waterpoloploeg is voor jongens en meisjes vanaf 10 jaar. Wanneer zwemmen u aan spreekt ga dan zaterdag naar de stand van De Spetters op de Uitmarkt of informeer telefonisch bij Nella Buis, tel. 072-5115347. Al sinds negen jaar verzorgt Patricia Duineyeld-Coolegem creatieve work shops in Heiloo en omstreken. Deze workshops variëren van schilderen met acrylverf op een betonkrans, kleientot het werken met vers materiaal zoals wil gentenen. Tijdens de Uitmarkt zal Double Stars Heiloo weer nadrukkelijk aanwezig zijn op het veldje achter de bibliotheek. Double Stars Heiloo - in de volksmond ook wel DSH genoemd - is een bloeien de honk- en softbalvereniging met zo 'n 200 ledenwaar door jong en oud op zowel op prestatief als recreatief niveau gebald kan worden. Net als afgelopen jaar kan elke bezoeker van de Uitmarkt nader kennis maken met honkbal, softbal óf peanutbal. Naast het aanschouwen van een aantal demonstra tiewedstrijdjes, kan iedereen die dat wil zelf de knuppel ter hand nemen om even een balletje te slaan. In de ter plaatse opgebouwde slagtunnel zal een zogeheten werpmachine worden opgesteld. Slaan De werpmachine 'gooit' een bal in de richting van de slagman of -vrouw, zodat je op eenvoudige wijze kan ervaren hoe leuk het is om de bal weg te slaan. Uiteraard word je daarbij begeleid door geroutineerde honk- of softballers, zodat je als slagman (-vrouw) de juiste houding aan neemt en direct het beste resultaat kunt behalen. Ook de jongste jeugd kan deelnemen aan deze oefening. Gooien Wil je naast het slaan ook oefenen op het gooien van de bal, dan kan dat ook! Met de speedgun wordt dan gelijk even geme ten met welke snelheid je de bal kunt gooien. Naast het zelf oefenen of het aan schouwen van de sport kun je van de begeleiders alle informatie krijgen over de honk- en softbalsport of de vereniging Double Stars Heiloo. Uiteraard kun je je tijdens de Uitmarkt ook aanmelden om mee te komen trainen of spelen bij de ver eniging. Dat kan zonder dat je direct lid behoeft te worden. Modevakschool De Stolp is sinds een jaar gestart in Heiloo. Hoewel de lerares al vele jaren lesgeeft is zij sinds vorig jaar volledig bevoegd om dit vanuit haar eigen modevak school te doen. Er is de mogelijk heid om stapsgewijs een opleiding tot coupeuse te volgen. Ook is er volop gelegenheid om leuke kleding te maken aan de hand van kant-en- klaar patronen. Bovendien kunnen eigen patronen en kleding op maat worden getekend en vervaardigd. Kinderen (vanaf +10 jaar) en jon geren kunnen aparte lessen volgen met leeftijdsgenoten. Bovendien wordt er een paar keer per jaar een workshop vliegers maken gegeven. Bel of mail voor meer informatie met Ineke van Steenis, Runxputteweg 2 te Heiloo, tel. 072-5339939 of steenis7 zonnet.nl Dit jaar zal ook Groei en Bloei afdeling Heiloo en omstreken met een stand deel nemen aan de Uitmarkt. In deze stand kan het publiek kennismaken met de activiteiten van Groei en Bloeiwaarbij tevens enige demonstraties bloemschik ken worden gegeven. Bloemschikken is één van de belangrijke activiteiten van de vereniging, waarbij vermeld kan worden dat het bloemschikteam meerdere malen eervolle prijzen bij landelijke- en regio nale wedstrijden heeft behaald. Groei en Bloei richt zich tot de tuinlief- hebber en wil deze op een plezierige wijze de nodige kennis bij brengen en onder steunen bij de aanleg en het onderhouden van de tuin. Landelijk wordt het tuintijd- schrift 'Groei en Bloei - als tuinieren je hobby is' uitgegeven, wanneer men zich daarop abonneert wordt men zonder extra kosten lid van de plaatselijke afdeling. Deelname aan de activiteiten is overigens geheel vrijwillig. Voor geïnteresseerden zijn gratis exemplaren van bovenge noemd tuintijdschriftbeschikbaar. Een bezoek aan de stand van Groei en Bloei is beslist de moeite waard. Het badmintonseizoen is wederom van start gegaan. Ruim 400 personen uit Heiloo en omgeving bevolken weer wekelijks de fraaie speelbanen in de spe ciale badmintonhal welke Heiloo rijk is. Van dit soort speelhallen zijn er niet zoveel in ons land, dus neemt Heiloo op dit punt een vooraanstaande positie in. 't Vennewater badminton behoort tot de grootste verenigingen in Nederland. Het grootste aantal leden speelt recreatief, maar het aantal teams dat deelneemt aan de competitie is weer stijgende. Vooral de jeugdafdeling is behoorlijk gegroeid. De vereniging heeft een aantal uitsteken de trainers in dienst, die ook de nieuwe leden graag het een en ander willen leren. De badmintonsport mag zich verheugen op een grote belangstelling. Jong en oud(er) beoefenen deze flitsende sport graag (de oudste deelnemer is 80 jaar). Ook u kunt zich nog aansluiten bij de deelnemers. Er zijn verschillende moge lijkheden. Recreanten spelen onder ande re op maandag-, woensdag-, donderdag en vrijdag-avond. Er spelen groepen op maandagmorgen, dinsdag- en donder- dagmid-dag. De avondgroepen betalen 112,50 euro en de overdag groepen 94,50 euro. Ook is er de mogelijkheid om op proef te komen spelen. Voor 20 euro mag u 2 maanden komen spelen. De jeugdre- creanten tot en met 11 jaar betalen 58 euro en de oudere jeugd 84 euro. Deze groepen spelen op woensdagmiddag. Bent u nieuwsgierig hoe alles gaat bij deze club? U bent welkom op een van de genoemde speelgroepen en heeft u vra gen, dan is er altijd wel iemand aanwezig om deze te beantwoorden. Ook kunt u natuurlijk terecht op de stand op de Uitmarkt. Kom er achter dat de leus 'speel je het badmintonspel, dan zit je goed in je vel', niet overdreven is! De Vennewater badmintonhal is gelegen op het sportcom plex 't Vennewater aan het Zevenhuizen. Voor info kunt u terecht in de badminton hal, op de Uitmarkt en telefonisch onder andere bij Jenny de Wijs, tel. 072- 5332985 en Jan Maas, tel. 5335742. Heilooër Harmonie-orkest Caecilia presenteert zich op de Uitmarkt met informatie en muziek. De vereniging, die in 1925 als fanfare is gestart, laat met het jeugd-fleer- lingenorkest zien hoe een harmonie er uit ziet en klinkt. Want sinds de toevoeging in 1959 van houten instrumenten, zoals klarinet, hobo, fagot en dwarsfluit aan de oor spronkelijke fanfarebezetting van koperen blaasinstrumenten, is er prake van een harmonieorkest. Om mee te zingen tijdens de Uitmarkt! De (nieuwe) koorleden en het combo brengen onder leiding van de -zeer bruisende- dirigente Tera Takken eerst een aantal swingende nummers uit het repertoire. Vervolgens zijn alle luisteraars welkom om op het podium een aantal bekende songs mee te rep eteren en te zingen. Tekst en muziek wordt uitgedeeld. Laat je stem horen! MoGoJoKo treedt op van 12.00 tot 12.30 uur. Een nieuw seizoen, een nieuwe diri gente, nieuwe koorleden, nieuwe uit straling. MoGoJoKo heeft ook voor een nieuwe repetitieavond gekozen. Tegenwoordig repeteert het koor op woensdagavond van 19.45 tot 21.30 uur in de Willibrorduskerk en met deze nieuwe start is gekozen voor een verfrissend muzikaal seizoen en ande re activiteiten, zoals de bijdrage aan het 75-jarig bestaan van de Willibrorduskerk in het voorjaar 2003. Wil jij je stem laten horen? MoGoJoKo ziet je graag op 7 september, of een keer op een woensdagavond in de Willibrorduskerk. Informatie: Geesje Zonneveld, tel. 072-5336177 of Myriam de Sain, tel. 5336486. Al ruim 35 jaar wordt in Heiloo de atletieksport beoefend bij atletiekvereniging Trias. Atletiek, dat is de basis van alle sporten. Hardlopen, springen en gooien, we doen het bijna allemaal. Maar weet je nu ook hoe hard je echt loopt, hoe ver of hoe hoog je echt springt en hoe ver je echt kunt gooien? Bij atletiek kom je dat precies te weten; het is het spektakel van de centimeters en de seconden. Het is grensverleggend en afwisse lend. Het is een afwisselende sport en het kan zo veelzijdig en inspannend zijn als je zelf wilt. En, de atletieksport kan door jong (vanaf 7 jaar) en oud worden beoefend. Sinds 1983 heeft de vereniging een jeugd orkest naast het A-orkest. Hierin krijgen de leerlingen, die een Hafa-opleiding aan de muziekschool volgen, al na een jaar les de kans hun muzikale mogelijkheden te ontwikkelen in het samenspel. Samenspel is volgens vele muziekbeoefenaren de leukste vorm van muziek maken. De Hafa-opleiding (officieel HArmonie-, FAnfare-,en BRAssbandopleiding oftewel HAFABRA) biedt de leerlingen een gede gen muzikale en theoretische achtergrond, het samenspel binnen de vereniging biedt door de wekelijkse repetities een verdere muzikale ontwikkeling. Voordelen van deze opleiding zijn verder: de mogelijk heid tot bruikleen van een instrument van de vereniging, zodat men niet meteen voor een dure aanschaf staat, een geredu ceerd lestarief en het sociale element van het verenigingsleven. In de vereniging heerst een gezellige sfeer, waardoor de repetities niet alleen in het teken staan van hard werken maar ook de mogelijkheid bieden tot een ontspannen en vriend schappelijk samenzijn. Het harde werken tijdens de repetities is van levensbelang voor het orkest. Niet alleen elk instrument, maar ook elke com positie heeft zijn eigen moeilijkheden. De spelers moeten leren deze op te lossen, zodat ze zelfstandig thuis kunnen oefenen. De repetitie is eigenlijk een muziekles, maar dan voor een grote groep tegelijk. Er is geen optreden denkbaar zonder dat er de nodige repetities aan vooraf gaan. Caecilia heeft de afgelopen 25 jaar erg veel gedaan aan de kwaliteit van het muziek maken in samenspel en dit heeft zijn vruchten tot nu toe steeds afgeworpen. Intussen zijn de repetities na de vakantie weer van start gegaan. De repetities vinden plaats op dinsdagavond in het Brunogebouw aan de Pastoor van Muijenweg, het jeugdorkest oefent van 18.30 tot 19.45 uur, het A-orkest van 20.00 tot 22.15 uur. Het jeugdorkest laat het resultaat van hun inspanningen bij de Uitmarkt horen op podium A om 13.30 uur. Informatie over de mogelijkheden bij Caecilia is de hele dag te vernemen bij de informatiestand van de vereniging. Bovendien zijn er een aantal leuke acti viteiten voor de jeugd, zoals het meten van het volume (wie kan het hardste geluid maken) of wie heeft de langste adem. De vereniging heeft nog ruimte voor nieuwe leden. Bijvoorbeeld het slag werk kan nog wel (ervaren) versterking gebruiken. Men kan zich ook nog aanmel den voor een opleidingsplaats. Gezien de ontwikkelingen bij de gemeente op het gebied van subsidieverstrekking ten behoeve van aanschaf van instrumenten is de vereniging helaas niet altijd in staat het gewenste instrument in bruikleen te geven. Na aanmelding krijgt men zo snel mogelijk duidelijkheid over de beschik baarheid van het instrument van voorkeur. De aanschaf van een eigen instrument wordt noodzakelijkerwijs aangemoedigd. Wie eerst eens een repetitie wil bijwonen, is welkom op de dinsdagavond. Informatie kan ook worden gevraagd bij de secretaris van de vereniging, Thom Westerhuis, bereikbaar op tel. 072- 5111508. Gaat het hier om een cursus wijnproe ven? Is het een aanbieding van goede wijnen? Wordt hier reclame gemaakt voor een product dat iedereen kent? Het antwoord op de laatste vraag is JA! De organisatie wil u namelijk iets vertel len over de Alliance Francaise, een insti tuut dat alom bekend is en grote waarde ring geniet voor haar cursussen en haar interessante avonden. De Alliance Francaise kunt u beschouwen als de 'goede wijn' en haar reputatie maakt een 'krans' eigenlijk overbodig. Toch laten zij géén gelegenheid onbenut om de sterke kanten nog eens op een rijt je te zetten, niet om zichzelf die krans om te hangen, maar vooral om diegenen te informeren, die van plan zijn om 'iets aan Frans' te gaan doen, maar nog niet beslo ten hebben bij welk instituut zij zich zul len aansluiten. Op de eerste plaats mag Alliance Fran?aise zich gelukkig prijzen met het groepje docenten: zij zijn allen van huis uit Franstalig, maar beheersen de Nederlandse taal zo goed, dat u niet bang hoeft te zijn voor een moeizame commu nicatie met uw docent. Dat de docenten prima les kunnen géven spreekt voor zich. U wordt gegarandeerd ingedeeld in een klein groepje (de meeste groepen tellen op zijn hoogst 12 cursisten): dit maakt de sfeer ontspannen en het effect van een les maximaal. Een nieuw te starten cursus in Heiloo zal de deelnemers (die een paar jaar Frans gehad hebben) trainen in con versatie over alledaagse onderwerpen. Natuurlijk is er nog véél meer te vertellen, maar daartoe ontbreekt hier de ruimte. Voor uitgebreide informatie kunt u terecht op de Uitmarkt in Heiloo, waar zij u met plezier zullen ontmoeten! A bientöt bij Alliance Fran5aise, regio Alkmaar, tel. 072-5331622/5121687. de trainingen betrokken terwijl de trim mers bovendien aan hun conditie kunnen werken in de gymnastiekzaal aan de Dors. Ben je geïnteresseerd? Vraag dan meer informatie aan bij Nick van Baar; tel. 072- 5126254 of Richard Brouwer tel. 5331587 Voorbereiding Halve van Egmond Evenals voorgaande jaren zal gedurende de maanden september, oktober, novem ber en december een loopscholing en trai ning door Trias worden verzorgd. Deze loopscholing is speciaal gericht op de halve marathon. Onder deskundige en gediplomeerde leiding kun je gedurende die vier maanden 2 x per week op dinsdag en donderdagavond, op en nabij de atle tiekbaan aan het Maalwater te Heiloo aan het werk. De trainingen vinden plaats binnen een aparte groep en zijn een must voor iedereen die straks goed voor de dag wil komen in Egmond, zowel de beginner als de gevorderde loper. Aanmelding bij atletiekbaan Trias aan het Maalwater op de introductieavond (dins dag 3 september) of tijdens de volgende trainingsavonden. Nadere informatie kunt U verkrijgen bij Gerben vd Meulen, tel. 072-5336843 (tussen 17.00 en 18.30 uur). Hoe werkt het bij Tintoretto Het schilderseizoen loopt van september tot en met mei en de vereniging zorgt voor een gevarieerd activiteitenaanbod. De professionele begeleiders zijn enthousi aste kunstzinnige mensen voor wie het een plezier is hun kennis en ervaring over te brengen. Daarbij houden zij rekening met de individuele belangstelling en de persoonlijke prestaties van de leden. Tijdens de wekelijkse clubavonden op donderdag leert men veel van elkaar. Het zijn inloopavonden in het atelier, waar iedereen vrij kan werken, zittend aan tafel of staand achter een ezel en alweer is er deskundige leiding aanwezig. Er wordt voor een model gezorgd (lx per maand een naaktmodel) en er staan meerdere stil- Er zijn heel wat mensen die zich in hun vrije tijd graag met tekenen en schilderen bezig houden. En dan zoek je wel eens naar nieuwe inspiratie of ontstaat de behoef te aan professionele begeleiding. Je zou je dan kunnen aansluiten bij de schilders vereniging Tintoretto Van oudsher (de vereniging is opgericht in 1945) staat in de statuten van deze club dat deze door gezamenlijk werken de kunst in het algemeen en de beeldende kunst in het bijzonder wil bevorderen, haar leden in de gelegenheid wil stellen zich door onderlinge samenwerking cultureel op een hoger plan te brengen en in het algemeen een bijdrage wil leveren aan een gezond cultuurleven. De leden van Tintoretto kun nen zich nog steeds vinden in deze inmiddels 57 jaar oude doelstelling en trachten daar op een eigentijdse wijze vorm en inhoud aan te geven. Natuurlijk is het wel zaak een en ander op een verantwoorde wijze te doen. Om bles sures zoveel mogelijk te voorkomen is begeleiding dan ook absoluut noodzake lijk. Behalve dat, is het vanzelfsprekend ook gezelliger om in groepsverband je sport te beoefenen. Bij Trias train je in verschillende groepen, onder andere leeftijdsgebonden, en onder leiding van ervaren en gediplomeerde trainers. Daarbij komen de hoofdelemen ten lopen, werpen en springen aan bod. Bij de jongste jeugd gebeurt dit in speelse vormen, maar hoe ouder, hoe steviger, ter wijl ook het aantal onderdelen dat de atle tieksport kent, steeds meer wordt uitge breid naarmate de leeftijd groeit. Verder zijn er groepen voor uitsluitend lopen, springen of werpen. De trainingen zijn gericht op de wedstrijdsport. Maar daarnaast bestaat er bij Trias ook de mogelijkheid om recreatief te sporten. Het accent ligt dan meer op de verantwoorde en ontspannen wijze van het bezig zijn. Bovendien biedt Trias de trimmer de gele genheid zijn conditie op peil te houden. Trainingen en wedstrijden vinden plaats op de in 1991 geheel vernieuwde kunst- stofbaan aan Het Maalwater, voor sommi ge groepen zowel *'s avonds als overdag. Ook bos en park worden zo mogelijk bij levens opgesteld. Het is reuze interessant om te zien wat een ander er van maakt en er wordt veel over het werk gesproken tij dens de gezellige koffiepauze. En telkens weer blijkt dat het niveau van de club mede stijgt, doordat er gezamenlijk wordt gewerkt. Samen buiten schilderen Heeft u ze wel eens gezien in het Heilooër bos, in het land, in de duinen of midden in het dorp? Een aantal leden van Tintoretto gaat, zodra het voorjaar zich aandient, in kleine groepjes buiten schilderen. En in de zomer kan iedereen deelnemen aan speciaal georganiseerde schilderdagen. Deze zomer ging het o.a. naar de Zaanse Schans, Krommenie-dijk, Driehuizen en de Wallen in Amsterdam. Tintoretto organiseert bovendien jaarlijks een heel weekend samen schilderen in de maand mei. Dit jaar was de bestemming de rivier de Lek. 's Morgens en 's mid dags erop uit om lekker buiten te werken en 's avonds gezamenlijk de resultaten bekijken, gezellig eten en drinken en vooral geïnspireerd worden. Eén van de begeleiders gaat mee en zorgt voor de noodzakelijke aanwijzingen om toch vooral verder te kunnen met het werk. Werken exposeren De resultaten van alle inspanningen zijn goed te zien tijdens de jaarlijkse kerstten toonstelling in het atelier. Dit gebeurt tra ditiegetrouw tijdens de feestdagen rond Kerst en oud en nieuw. Zo'n 250 mensen uit Heiloo en omgeving (met een vrij hoog vrienden- en kennissengehalte) komen dan kijken naar de geleverde prestaties. Wilt u meer weten? Tijdens de Uitmarkt op 7 september bent u welkom voor meer informatie of even tuele inschrijving. Ook is er werk van de leden te zien. Het atelier van Tintoretto bevindt zich in De Hofdijk, Mariënstein 178a te Heiloo. Secretariaat: Marlo Boots, De Vlei 46 te Heiloo, tel. 072-5331120, e- mail mlkemp@hetnet.nl. Meer informatie is te vinden op de web site: www.heiloo- online.NL/tintoretto NBvP, Vrouwen en Nu. Een nieuwe naam voor een al lang bestaande organisatie van vrouwen die actief willen participeren in de hedendaagse maatschappelijke ontwikkelingenMe aan hun persoonlijke ontwikkeling witien werken en hun creativiteit willen ontplooienDeze organisatie is landelijk georganiseerd, met provinciale en plaatselijke afdelingen, bestaat sinds 1930, en is aangesloten bij de wereldbond: The Associated Country Women of the World. In Heiloo heeft de afdeling momenteel ruim honderd leden, actief op allerlei gebied. Wat gaat er komend seizoen allemaal gebeuren? Om te beginnen er elke maand een bijeenkomst met een thema, een spreker of éen activiteit. Een kleine greep uit het programma van het volgende seizoen: - Een dialezing over een trektocht door China, een optreden van Marijke Korts uit Haarlem, met een vrolijk cabaret, een adviesavond over stijl en kleur bij kleding en een discussie met buitenlandse vrouwen over het ouder worden Iver van huis'. Verder zijn er binnen de afdeling allerlei mteressegroepem de reiscommissie orga niseert, regelmatig excursies naar musea, bezienswaardigheden en evenementen, de theatergroep bezoekt voorstellingen in de regio, de fietsclub organiseert dag fietstochten dicht bij huis maar ook verder weg, en dan zijn er nog de tuinclub, de volksdansgroep, de wandelclub, twee leeskringen en twee handwerkgroepen (met zeer bijzondere resultaten!) actief. Ook worden er Engelse en Franse lessen georga niseerd, evenals allerlei andere cursussen op creatief of educatief gebied, soms met andere vrouwenorganisaties samen, bovendien is het mogelijk om deel te nemen aan cursussen op cultureel, creatief en communicatief gebied, die door de provinciale en landelijke cursuscommissies georganiseerd worden. &lfs een buitenlandse vakantie behoort tot de mogelijkheden. Kortom: een zeer actieve vereniging, met voor elk wat wils. Maar naast alle acti viteiten wil de bond vooral een ontmoeting plaats zijn voor vrouwen van alle leeftij den en alle gezindten in Heiloo. Bent u geïnteresseerd, dan kunt u contact opnemen met het secretariaat, tel. 072- 5336861. Het is ook mogelijk een proeflidmaatschap voor een paar maanden aan te gaan, meldt u hiervoor op de Uitmarkt

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 16