Complimenten voor constructieve houding van bewoners wmw Fanfare Showband speelt in film Ja Zuster, Nee Zuster vi Na 26 jaar collecteren tijd om stokje door te geven I Jon Win edri College trekt boetekleed aan in kwestie Vinkenbaan BORDEN Filmdebuut voor Heilooer bandleden en majorettes Deze week collecte Kankerbestrijding eli NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN C.KLOENS SCHILDERWERKEN 4 SEPTEMBER 2002 aJU JDrukkerij uitkijkpost bv 67e JAARGANG NO. 36 Rectificatie Graag Gedaan Voor de komende wintermaanden kunnen wij nog binnenwerk aannemen. Tel: 072-56 444 88 VAN DER KYG St. Monica Gemeentehuis en gemeentelijk onderkomen donderdag middag gesloten Uitmarkt Heiloo 2002: Klaverjassen Ypsalon slaapcomfort jggKj Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (91 cent) (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Zowel de raad als het colle ge was maandagavond tijdens de raad vergadering bereid het boetekleed aan te trekken inzake de Vinkenbaan- kwestie: 'Dit had nooit op deze wijze mogen gebeuren'. Het onderwerp van deze kwestie is de noodvoorziening waarin tijdelijk de huisartsenpraktijk van huisartsen Voskuil en van Bruggen is gevestigd. Begin juni werden deze portacabins door de Woningstichting geplaatst op de binnentuin van de flat aan de Vinkenbaan, zonder daarbij de flatbe woners vooraf in te lichten. Middels een summiere aankondiging op de gemeentepagina in deze krant, werd de bewoners medegedeeld dat er een noodvoorziening zou worden geplaatst op de Vinkenbaan 2, dit betreft echter een niet bestaand adres. Inmiddels zijn er diverse gesprekken gevoerd tussen Vinkenbaanbewoners, politici en de huisartsen met als insteek een betere locatie te vinden voor de huisartsen praktijk. De bewoners van de flat aan de Vinkenbaan maakten in de persoon van Louise Rijnierse en Hans Redeker gebruik van hun inspreekrecht en hiel den een duidelijk betoog, waarbij uit een werd gezet wat de invloed van een huisartsenpraktijk, met toegenomen drukte rondom hun flat en soms geë motioneerde patiënten, is op de bewo ners, die zich voelen aangetast in hun privacy en woongenot. Met als duidelij ke conclusie: zowel de huisartsen als de Woningstichting Heiloo heeft aangege ven te willen verhuizen naar een van de ruim 40, door gemeente en bewoners van Heiloo aapgedragen, alternatieve locaties. De Vinkenbaanbewoners heb ben voortdurend een constructieve houding gehad tegenover gemeente en Woningstichting en heeft actief meege dacht over een mogelijke oplossing: nu is slechts het fiat van de gemeente nodig om de verplaatsing van de nood voorziening te realiseren. Begrip van de wethouder Wethouder Daas reageerde begripvol op de uiteenzetting van de bewoners en complimenteerde hen met de manier waarop zij aandacht hebben gevraagd voor hun probleem. Volgens de wet houder was de gemeente Heiloo er, voorafgaande aan de plaatsing van de portacabins, te snel van uit gegaan dat de Woningstichting haar huurders wel zou informeren over de geplande noodvoorziening in hun binnentuin. Daas bestempelde dit als naïef, want 'er had op het moment dat geen enkel bezwaarschrift op de mededeling op de gemeentepagina volgde bij iemand een lamp moeten gaan branden'.Toen pijn lijk duidelijk werd dat dit niet was gebeurd, was de artikel 17-procedure inmiddels al afgerond en de plaatsing van de portacabins een feit. De wet houder kan zich inmiddels voorstellen dat de bewoners de plek waarop de portacabins vervolgens werden geplaatst als 'hoogst ongelukkig' erva ren. Hij verwacht echter geen oplossing op korte termijn, aangezien er een nieuw probleem is gerezen in de per soon van de woningstichting die schrif telijk aan het college heeft laten weten dat de kosten voor verplaatsing in het geheel op rekening van de gemeente zal zijn. Op de blaren... De raad reageerde unaniem veront waardigd op deze mededeling van de woningstichting, en was het met elkaar eens dat de Woningstichting Heiloo net zo veel blaam treft als de gemeente, waardoor de totale kosten voor ver plaatsing niet zonder meer op de gemeente kunnen worden verhaald. Carla Coenders van GroenLinks kan zich de reactie van de woningstichting echter wel voorstellen, die luidt dat de gemeente 'nu op de blaren moet zitten'. Ook VVD en Heiloo2000 bekritiseer den de onzorgvuldige manier waarop het college, in de persoon van wethou der Daas, was omgegaan met het verle nen van de vergunning zonder de omwonenden bij deze beslissing te betrekken. Volgens Felix Gimbrére (VVD) had het college er niet van uit mogen gaan dat de woningstichting, na het verlenen van een vergunning, de communicatieve rol zou overnemen, terwijl dat in eerste instantie de taak van de gemeente behoort te zijn. De VVD wil de definitieve vestiging van het gezondheidscentrum, zoals dat is gepland op de locatie Noorder geestkerk, 'aanjagen'. Maar volgens de VVD duurt dat nog minstens 3 jaar, waardoor het nog belangrijker is de toekomstige omwonenden van de nieu we tijdelijke huisvesting accuraat en op tijd te informeren en te betrekken. Daar was zowel raad als college het mee eens, waarbij de heer Gomes van de NCPN subtiel opmerkte dat blun ders in de toekomst wellicht van het honorarium van het college kunnen worden afgeschreven, in plaats van op het gemeentelijk budget. Volgende week vergadert het college wederom over deze kwestie waarin onder andere de aangedragen alterna tieve locaties worden besproken. In het ^rtikel over Graag Gedaan en de heer Kees van Ginkel zijn twee verve lende fouten geslopen. Niet Margit Kooter, maar Anneke van Assema is de coördinator van Graag Gedaan. Zij gaat dagelijks naar de Stichting Ouderenwerk om de binnen gekomen aanvragen te verwerken erï te verdelen onder de vrijwilligers. Margit Kooter geeft leiding aan WonenPlus waar Graag Gedaan zijn medewerking aan heeft toegezegd. Verder is Kees van Ginkel geen voor zitter van de schietvereniging, maar is hij ruim 13 jaar secretaris van deze ver eniging geweest. Gevestigd in Heiloo C. Kloens en S. G. Kloens Schilderwerken Goodeslaan 20, 1852 ET Heiloo aangesloten bij FOSAG. de koninklijke vereniging federatie van ondernemers in schilders-, afwerkings- en glaszetbedrijf CGD) Makelaar sinds 1933 www.vanderborden. il HEILOO - Op uitnodiging van Bos Bros, de producent van de nieuwste speelfilm Ja Zuster, Nee Zuster, gaat zondag 8 september een grote delegatie van Fanfare Showband Heiloo naar de voorpremière in Rotterdam. Na in oktober 2001 een hele dag te hebben meegewerkt aan een onderdeel van de film, is eindelijk het moment aangebro ken voor de deelnemers om het eind product te kunnen en mogen aanschou wen. Fanfare Showband Heiloo, nu al te zien in de promotiefilm in de bioscopen, maakt deel'uit van een heuse optocht in de speelfilm. Een hoofdrol is daarbij weggelegd voor 'opa', gespeeld door Frits Lambrechts. Het is dan ook niet verwonderlijk dat het welbekende lied 'm'n opa, m'n opa' dan ten gehore wordt gebracht. Ook liederen als Duifies, duifies, Fuchsia, Ladumaar, Stroei Voei en de Twips zijn in de film te beluisteren. Nederland, dat in de zestiger jaren thuisbleef voor deze tv-serie, kijkt nu uit naar de speelfilm Ja Zuster, Nee Zuster. Maar in het bijzonder natuur lijk de bandleden en majorettes van de Fanfare Showband Heiloo, die hun filmdebuut zullen maken. De speelfilm, met verder in de hoof drollen Loes Luca, Paul de Leeuw, Paul Kooy en Tjitske Reidinga (van Klokhuis), gaat op 3 oktober in premiè re. Nu alvast krijgt Fanfare Showband Heiloo een voorproefje daarvan. Na de voorstelling in Rotterdam is nog een, gezellig samenzijn, waarbij door de producent nog voor een hapje en een drankje wordt gezorgd. Overigens zullen de majorettes bij de voorpremière verhinderd zijn, omdat zij al in een eerder stadium hun mede werking hadden toegezegd aan een majoretteconcours in Alkmaar. Dat zij toch naar dit concours gaan, geeft aan met hoeveel liefde en overgave zij hun HEILOO - Woensdag 18 september opent het Katholiek Vrouwengilde haar nieuwe seizoen. Om 19.30 uur is er een liturgieviering met voorganger F. Pronk. Als gast is op deze avond aan wezig R. Settels-Dekker, die als erelid van KVG Nederland na de viering een korte inleiding zal houden. Na de pauze volgt de jaarvergadering, met bestuurs wisseling en jaaroverzichten.Tijdens de pauze is er een verloting en daarna volg de traditionele bingo. Het KVG in Heiloo telt een kleine hon derd leden. Het jaarprogramma bestaat uit een Liturgieviering bij de opening en de afsluiting van het seizoen, een HEILOO - Op donderdag 5 september zijn het gemeentehuis en het gemeente lijk onderkomen aan het Rosendaal vanaf 12.30 uur gesloten vanwege een personeelsbijeenkomst. De groene rolemmers die op die dag worden geleegd, worden allemaal al in de och tenduren geleegd. U wordt daarom ver zocht de rolemmers tussen 06.00 en 7.30 uur buiten te zetten. Het schoon maken gebeurt wel gedurende de hele dag. Dé opening van het culturele educatieve en sportieve seizoen in Heiloo Op pagina 14,15 en 16 van deze edi tie van de Uitkijkpost treft ti een uit gebreid overzicht aan van de Uitmarkt Heiloo. De Uitmarkt Heiloo wordt dit jaar voor de achtste keer gehouden, te weten op zaterdag 7 september van 11.00 tot 16.00 uur rond en in de Openbare Bibliotheek Heiloo en Winkelcentrum Het Hoekstuk. Op de Uitmarkt Heiloo vindt u stands van 56 organisaties waar infor matie wordt gegeven over de organ isatie zelf en de activiteiten in het komende seizoen. Bij de meeste kra men kunnen de bezoekers zich al tij dens de Uitmarkt Heiloo hiervoor opgeven. Naast de stands zijn er optredens en demonstraties en is er ook voor de kinderen genoeg te doen en te beleven. De Uitmarkt Heiloo is er voor iedereen van jong tot oud en biedt een informatief, afwisselend en attractief programma en is een bezoek zeker waard. Mevrouw Veenhuizen krijgt een bos bloemen en een speldje uitgereikt door wijkco rdinator Marianne Beumer. (foto UKP) Dat er nogal wat moest worden gesleuteld aan het uiterlijk van deelnemers en aan hun kleding blijkt wel uit de onderstaande foto s! hobby uitvoeren. Dit concours is voor majorettes later gezamenlijk nog een de minirettes het eerste optreden in bezoek brengen aan de film. wedstrijdvorm. Natuurlijk zullen alle HEILOO - In de week van 2-7 septem ber gaan de collectanten van de Nederlandse Kankerbestrijding/Ko ningin Wilhelmina Fonds (KWF) weer met hun collectebus de deuren langs. Zo ook mevrouw M. Veenhuizen uit Heiloo. Al 25 jaar lang zet zij zich met hart en ziel in voor de kankerbestrij ding. Deze week loopt zij haar ronde over de Kerkakkers, Kapelakkers en omgeving voor de laatste maal. Na 26 jaar is het dan welletjes geweest. „Ze moeten nu maar een jongere collectant voor mij zien te vinden", is deze trouwe loopster van mening. Afgelopen maandag werd mevrouw Veenhuizen in het zonnetje gezet door Marianne Beumer. Zij kreeg voor haar diensten een speldje op het revers en een fraaie bos bloemen aangeboden. „Eigenlijk had dit vorig jaar al moeten gebeuren, toen u voor de 25ste keer voor de Kankerbestrijding liep, maar we zijn onderweg de tel een beetje kwijt geraakt", liet de wijkcoördinator enigszins verontschuldigend weten. Desondanks was mevrouw Veenhuizen blij verrast met deze geste. „Ik heb toen ook wel zitten rekenen, maar ik wist het ook niet helemaal zeker. Maar na deze 26 jaar is het toch echt genoeg geweest, ik draag het stokje nu graag aan een ander over." Wat mag een aspirant-collectant van de Kankerbestrijding verwachten? „Je krijgt bijna overal wel enkele munten of een gevuld zakje in de bus, het komt praktisch niet voor dat iemand niet geeft", laat mevrouw Veenhuizen alvast weten. „Verder hoor je veel verhalen aan de deur, leuke, maar ook minder leuke. Ik loop al 25 jaar dezelfde wijk en heb de mensen in de loop der tijd wel leren kennen. In twee avonden zit mijn ronde erop en lever ik m'n bus weer in bij de coördinator. Daarna wordt het geld geteld." Het naderend afscheid als collectant van de Kankerbestrijding ziet M. Veenhuizen met gemengde gevoelens tegemoet. „Het gaat tenslotte om een goed doel, maar het lange lopen wordt toch wat bezwaarlijk voor mij. Het is schijnbaar moeilijk om mensen voor deze klus te vinden. Ik begrijp wel dat jongere mensen het vaak druk hebben met hun kinderen en hun werk. Maar het gaat vaak maar om een paar uurtjes werk." Wie de Kankerbestrijding een warm hart toedraagt en collectant wil worden, kan contact opnemen met Marianne Beumer, Slimpad 24 te Heiloo, tel. 072-5330220. Het KWF besteedt de ontvangen gel den aan onderzoekopleidingvoor lichting en begeleiding van patiënten en hun naasten. Uw steun is daarbij onmisbaar. Het KWF krijgt geen over heidssubsidie. Wie deze week de collec tant misty kan een gift overmaken op giro 26000. Iedere collectant kan zich legitimeren. Het KWF is te herkennen aan de Rode Krab en aan het Keurmerk van het Centraal Bureau Fondsenwerving. Wie vragen heeft over kanker en kan kerbestrijding of 'kanker in de fami lie1, kan bellen met de Hulp- en Informatielijn van het KWF (gratis): tel. 0800-0226622 (maandag - vrijdag van 10.00-12.30 uur/13.30-16.00 uur)y of surfen naar www. kankerbe strijding. nl bezinningsdag, informatieve- en ont spanningsavonden, fietstochten en excursies. De contributie bedraagt E 23,- voor leden, niet-leden zijn even eens welkom. Zij betalen E 3,50 inclu sief een kop koffie/thee. De bijeenkom sten worden gehouden in het Willibrordushuis, Westerweg 265-276 te Heiloo. Informatie, tel. 072-5336137 of 5334234. HEILOO - Vanaf vrijdag 6 september gaat het klaverjasseizoen in de Ypsalon weer van start in Ypestein aan de Hucht 2. Vanaf 20.00 uur staat de koffie klaar, de drive begint om 20.15 uur. het oog wil ook wat! bedtextiel matrassen, bedbodems, waterbedden, slaapkamers B HEILOO - Negen jaar geleden besloot Trudy Dekker- Leering een winkel op het Stationsplein te begin nen wa&K ze antiek en'curiosa ver kocht. Inmiddels is Trudy alweer een jaar geleden verhuisd naar de Heerenweg 205, op de hoek van de parkeerplaats bij het station. Bij Eldorado kunt u nog steeds prima terecht voor antieke meubelen, kroon luchters, spiegels, servies en glaswerk, maar vooral haar (veelal) hange- maakte sieraden zijn een bezoekje aan het winkeltje meer dan waard. Trudy begon puur uit creativiteit met het maken van sieraden, een uit de hand gelopen hobby waar ze veel ple zier aan beleeft. „Ik maak de sieraden naar ideeën uit mijn hoofd, maar ik kijk ook altijd goed om me heen. Niet één ketting of armbandje is hetzelfde, dat maakt ze ook zo leuk om bijvoor beeld kado te geven. En zo zit ik de hele dag heerlijk aan de sieraden te werken, vanaf mijn werktafel in de winkel, met uitzicht op de drukke en gezellige Heerenweg!" Sieraden Dat er wel een bepaald prijskaartje aan de zelfgemaakte sieraden zal han gen, ontkent Trudy stellig. „Ik reken geen werkuren en gebruik geen dure apparaten om de sieraden te maken, dus de prijs valt hartstikke mee. Vanaf 11,50 heeft u al een enig kettinkje!" Naast haar handgemaakte sieraden verkoopt Trudy ook sieraden van het merk Manouk. „Erg mooie sieraden die van natuurlijke materialen als hout, kralen en stenen worden gemaakt. En eveneens voor een leuke prijs." Een groot voordeel van de zelfge maakte sieraden, is dat ze ook naar wens kunnen worden vervaardigd. „Soms vindt een klant een ketting erg mooi, maar wil hij of zij deze liever in een andere kleur. Dat is geen pro bleem, dan maak ik dat voor ze. Ook kan ik de ketting korter maken of juist langer, dan zet ik er zo een paar kraal tjes lussen." Ook voor mensen die een sieraad geërfd hebben of sieraden heb ben die ze niet mooi vinden omdat ze wat oubollig zijn of niet bij hun past, heeft Trudy een oplossing. Van de ori ginele materialen van dat sieraad maakt ze een nieuw sieraad naar wens van de klant. Ze laat een voorbeeld zien. „Deze mevrouw heeft een aantal In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 681850 AB 'Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Inde aanmelding graag duidelijk uw gegevens ver melden. bloedkoraaltjes geerfd. Omdat de ket ting van oma is verdeeld over de fami lie, heeft ze alleen een aantal losse kraalTjëS. HUftiairk van die losse kraal tjes samen met wat andere materialen een mooi armbandje, zodat ze de bloedkoraaltjes van haar oma kan dra gen in plaats van er alleen maar naar te kunnen kijken!" Antiek en curiosa Naast de sieraden maken ook de kroonluchters een belangrijk deel uit van de collectie van Eldorado. Die haalt ze overal vandaan, van antiek markten in België tot bij mensen die hun zolder hebben opgeruimd. „Ik maak de kroonluchters eerste hele maal schoon en vervang de ontbreken de of kapotte onderdelen. Ik verkoop alleen complete kroonluchters." Een extra service die ze daarbij aanbiedt is de mogelijkheid voor klanten om de verlichting op proef mee naar huis te nemen. „Soms twijfelen mensen of het wel in hun huis past, het is toch behoor lijk apart om aan je plafond te hebben hangen. Dan zeg ik altijd: neem het een week mee en kijk er een tijdje naar. Als het dan toch niet bevalt, dan krijgt de klant zijn geld weer terug. Maar ik heb nog weinig meegemaakt dat de lamp weer werd teruggebracht, hoor." Ook de collectie glaswerk staat prominent in de winkel te blinken. „Ook gevon den op een antiekmarkt en nog hele maal gaaf en compleet. Daar moet je een neus voor hebben, anders kom je zulke spullen niet tegen." „Het leuke van het antiek is dat de inrichting van mijn winkel daardoor ook steeds veranderd. Als iets wordt verkocht, zet ik er weer een ander meubel voor op de plaats. Zo blijft het voor de klant leuk om regelmatig te komen snuffelen". Eldorado aan de Heerenweg 205, tel. 072-5339675, is geopend op maandag van 13.30 tot 17.30 uur, dinsdag t/m vrijdag van 11.00 tot 17.30 uur (vrij dagavond koopavond van 19.00 tot 21.00 uur), en op zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Eldorado is tevens depot van Stomerij Propershop, waardoor u bij Trudy ook terecht kunt voor uw te stomen kle ding. Zie voor meer informatie de advertentie van Eldorado elders in deze krant. Trudy helpt u graag aan een bijzonder sieraad: voor uw huis of voor uzelf!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1