1 Uw goed recht: inspreken bij raads- Actie Bouwasbest door WLTO en commissievergaderingen? en gemeenten 6 HEILOO ouwen en wonen 1 t/m 7 september 8 t/m 14 september UITKIJKPOST - 4 SPETEMBER 2002 - PAGINA 4 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Inspreekrecht raadscommissies Inspreekrecht bij raadsvergade ringen Samenwerking WLTO en gemeenten Asbestactie in 2 fasen Particulieren Bedrijven Alleen asbestcement golfplaten I aad en (raads) commissies Commissie Bestuurlijke Zaken Commissie Maatschappelijke Zaken Commissie Openbare Ruimte Ingediende bouwaanvragen Nieuw bouwplan via procedure art. 19, lid 2 Wet R.O. Nieuwe bouwplannen (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouw voornemen Nederlandse Kankerbestrijding/ Koningin Wilhelmina Fonds: Prinses Beatrix Fonds: urgerzaken Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 29 augustus 2002 fomgevmg Ruimactie (brom)fietswrakken NS Station Heiloo Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 Wilt u inspreken tijdens een vergadering van de gemeenteraad of van een com missie-vergadering? Dat kan. De leden van de gemeenteraad en van de commissies hebben open oor voor uw mening en betrekken deze bij de afwegingen die zij maken over onderwerpen die de gemeenschap van Heiloo aangaan. De volgende spelregels zijn van toepassing in Heiloo om gebruik te kunnen maken van het recht om in te spreken. Tijdens een commissievergadering kunt u inspreken op onderwerpen die op de, agenda staan, maar ook over een 'vrij' onderwerp dat u onder de aandacht van de commissieleden wilt brengen. De gemeente Heiloo kent drie raadscom missies, te weten Maatschappelijke Zaken, Bestuurlijke Zaken en Openbare Ruimte. Deze commissies geven advies aan de raad en kunnen uw mening ook meenemen in het advies aan de raad. De commissies vergaderen in de regel in de tweede week van de maand, zijnde de week na de raadsvergadering. Deze ver gaderingen beginnen om 20.00 uur en zijn openbaar. De agenda's worden gepubliceerd op deze informatiepagina. De agenda met de stukken leunt u inzien in het Informatiecentrum in de hal in het gemeentehuis tijdens de hierboven genoemde openingstijden. Tijdens een raadsvergadering kunt u alleen inspreken over onderwerpen die op de agenda staan. De agenda van een raadsvergadering wordt iedere maand gepubliceerd op deze informatiepagina van de gemeente. De gemeenteraad ver gadert in de regel op de eerste maandagavond van de maand op enkele uitzonderingen na. De vergaderingen zijn openbaar, beginnen om 20.00 uur in de raadzaal en de ingang daarvan vindt u aan de Raadhuisweg nummer 1. De agenda met de bijbehorende stukken kunt u inzien in het Informatiecentrum in de hal van het gemeentehuis tijdens de openingstijden van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Gebruik maken van het inspreek recht? Vooraf aanmelden! Wilt u gebruik maken van het inspreek recht dan vragen wij u dit voorafgaand aan de desbetreffende vergadering te melden aan de griffier/secretaris, mevrouw G.CI. Kager. Ook voor meer informatie over het inspreekrecht kunt u contact opnemen met mevrouw Kager, telefoonnummer (072 -) 535 66 43. De Actie Bouwasbest is op initiatief van de Westfriese Land- en Tuinbouw Organi satie (WLTO) en het Samenwerkingsverband Uitvoering Milieutaken (SUM) georganiseerd in Westfriesland. Door de Stichting Asbestverwijdering met mede werking van de gemeenten wordt dit uitgebreid naar de rest van Noord-Holland. Deze actie, waarin asbestdaken op agrarische bedrijfsgebouwen vervangen worden door asbestvrij materiaal, is ook toegankelijk voor particulieren en bedrijven die in het bezit zijn van soortgelijke daken. In 1998 hebben WLTO en een meerder heid van gemeenten besloten samen het asbestprobleem in de agrarische sector aan te pakken. Uit landelijk onderzoek was gebleken, dat van het nog aanwe zige asbest het overgrote deel zich op agrarische bedrijfsgebouwen bevindt. Diverse asbestbranden in Westfriesland zorgden voor een confrontatie met de economische, gezondheid- en milieupro blemen, het asbestprobleem rigoureus aan te pakken. De eerste fase van de actie bestond uit het opruimen van los asbest op agrari sche erven in Noord-Holland. Ruim 1500 bedrijven leverden circa 1350 ton asbest in. Het nadenken over de risico's bracht ook de roep om vervanging van de daken met zich mee. Voor deze tweede fase van de asbestactie wordt nu een kant-en-klare aanpak geboden, die uit gaat van prijsvoordeel door een gecoördineerde aanpak. Met asbestverwijderingsbedrijven en dakdekkers zijn scherpe contracten afge sloten en de gemeenten hebben een collectieve sloopvergunning afgegeven (zie onderstaand artikel). Deze aanpak is uitgetest op 17 agrarische bedrijven en nu geschikt voor opschaling. Dat bete kent, dat behalve de rest van agrarisch Noord-Holland ook niet-agrariërs kunnen profiteren van de gelegenheid om tegen een sterk gereduceerde prijs van hun asbestdaken af te komen. Particulieren mogen tot 35 m2 asbest dakplaten zelf verwijderen (bijvoorbeeld op bergingen en carports). Zij zijn wel verplicht dit te melden bij afdeling Bouw- en Woningtoezicht van de gemeente. Van de gemeente ontvangen zij dan een handleiding hoe het asbest- materiaal zonder gevaar voor gezondheid en omgeving kan worden verwijderd en afgevoerd. De particu lieren waar de actie zich op richt zijn eigenaren van voormalige boerderijen, waar nog met asbest afgedekte schuren aanwezig zijn. Ook niet-agrarische bedrijfsgebouwen hebben vaak daken van asbesthoudende golfplaten. De aanpak bij deze bedrijven is vaak wat ingewikkelder dan bij agrari sche bedrijven. De ruimte onder het te verwijderen asbestdak moet namelijk zoveel mogelijk ontruimd worden en vanaf de start van de verwijdering, de daarop volgende vrijgavemeting en aan brengen van het nieuwe dak mag er niet gewerkt worden in verband met besmettingsgevaar. Dit hele proces kan enkele dagen duren. De actie beperkt zich uitdrukkelijk tot dakbedekking (meestal golfplaten) van asbestcement. Het verwijderen van asbest binnenin gebouwen vraagt een geheel andere aanpak en is gebonden aan andere regelgeving. Bovendien zijn de situaties binnen vaak zo verschillend, dat daarvoor geen eenduidige aanpak te formuleren is. Wanneer u toch ook bin nenshuis asbest wilt verwijderen, kan de asbestverwijderaar daarvoor een aparte offerte maken. Dinsdag 10 september a.s. vergadert de com missie Bestuurlijke Zaken. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg, en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Agendavaststelling - Inspreekrecht - Vaststelling notulen en onderwerpenover- zicht - Eventuele mondelinge mededelingen - Wijziging gemeenschappelijke regeling Werkvoorzieningsschap Noord-Kennemerland - Notitie over opzet Duale Begroting - Voorspellende waarde managementrap portages (Maraps) - Bestuursbevoegheden raad/college - Conceptvergaderschema 2002 Op maandag 9 september a.s. vergadert de commissie Maatschappelijke Zaken in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raad huisweg. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Agendavaststelling - Inspreekrecht - Vaststelling notulen en onderwerpenoverzicht - Eventuele mondelinge mededelingen - Evaluatie Beleidsplan Wonen Deel 2: Uit werking op onderdelen - Verkeersmaatregelen gebouw De Kring - Toepassing Huisvestingsverordening Woensdag 11 september a.s. vergadert de commissie Openbare Ruimte. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg, en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Agendavaststelling - Inspreekrecht - Vaststelling notulen en onderwerpenover zicht Eventuele mondelinge mededelingen Prioriteitenlijst Rijksmonumenten Stationsomgeving - aanvulling beeldkwaliteitsplan Bouwplan Kennemerstaete Herinrichting BP-terrein Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit sta dium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouw vergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen worden te zijner tijd gepubli ceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Binnenhof 15 - vergroten woning Burenweg 4 - plaatsen atelier Heerenweg 212 - plaatsen twee dakkapellen Holleweg 13 - wijzigen gevel Kennemerstraatweg 350 - vernieuwen funde ring en vergroten woning Nic. Beetsweg 25 - plaatsen twee dakkapellen rechterdakvlak woning Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen aan het bestuur van de S.V. De Foresters voor het plaatsen van 6 lichtinasten op het trainingsveld gelegen aan Het Zeven huizen. Ter inzage Bovengenoemd plan ligt met de daarbij beho rende stukken vanaf donderdag 5 september 2002 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks- balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072-J 535 67 47. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellingsmogelijkheid voor de hieronder vermelde bouwplannen. Groot Barlaken 27 - vergroten van de woning; Patrijsakkers 5 - vergroten van de woning. Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 5 september 2002 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Ope ningstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoon nummer (072-) 535 67 47. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouw plannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoor schriften, schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend en meldingen positief bevonden. De Stuifbergen 13 - vergroten woning De Stuifbergen 15 - vergroten woning Schuine Hondsbosschelaan 32 - vergroten van de woning Werkendelslaan 84 - plaatsen berging Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Opening stijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoorl, telefoonnummer (072 -) 535 67 38 van de afdeling VROM. Procedure Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziéning vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij bovenstaande telefoonnummers van de afdeling VROM. Geboorten Jasmijn, d.v. R.J. Visser en I.J.E. van Lier Sira E., d.v. A.W. van der Werf en J. Breet Puck S., d.v. F. de Haan en P.M. van Seumeren Elders geboren Kai, z.v. R.H. Weening en C.J. Latenstein Amandine L.S., d.v. A.H. Leenstra en L.M. Roevière Yrla M., d.v. O.C. van Nooijen en L.M. Nieuwland Maximiliaan, z.v. A. Vreeswijk en J. Kieven Debbie S., d.v. A.W. Harkmans en E. Beekhuis Mila F., d.v. M.H.J. Dekker en E. Dijkstra Huwelijksaangiften/ aangiften geregistreerde partnerschappen E.B. van den Boogaard en H.A.R. Kramer B. Vahl en H. Verweel M.B. Adelaar en A.W.E. Zoon D. van Wielink en I. Janssen Huwelijken/ geregistreerde partnerschappen H.F.J. Blank en W.M.M. Adrichem A.J. Pope en S. Epskamp R.C.J. Schigt en S. Kolthof G.J.E. van den Maagdenberg en R.J. Hink L. Breddels en P.A. Budde Overlijden A. Verduin wv Selie H.M. Blankendaal ev Godijn R. Morsch J- Tol J.P. van der Laan Elders overleden R.E. Waal J.A. Bosma wv v.d. Graaf In en rondom de stallingen bij het NS Station Heiloo worden regelmatig (brom)fiets- wrakken aangetroffen. Dit geeft een slordige aanblik en werkt verloedering in de hand. Bovendien nemen deze wrakken onnodig stallingsruimte in beslag. Deze situatie is niet gewenst en daarom heeft de gemeente Heiloo zich voorgenomen wrakken van fietsen en bromfietsen periodiek te verwijderen. Op grond van artikel 5.1.11, lid 1 en 2, van de Algemene Plaatselijke Verordening is de gemeente gerechtigd foutief geplaatste (brom)fietsen en (brom)fietswrakken weg te halen. Er is sprake van een (brom/fietswrakals het: in onvoldoende staat van onderhoud verkeert (er is niet meer mee te rijden) in verwaarloosde toestand verkeert (er is lang niet meer op gereden, de voormalige eigenaar heeft er kennelijk afstand van gedaan) een geringe economische waarde heeft (er moeten meer kosten worden gemaakt voor het opknappen dan de waarde van de (brom)fïets is) r In de periode van maandag 9 t/m 13 sep tember 2002 gaat de gemeente (brom)fïetswrakken voorzien van een sticker met de waarschuwing dat het wrak binnen enkele dagen wordt verwijderd. De eigenaren hebben dan nog de gelegenheid hun bezit zelf mee te nemen. Staan de (brom)fiets- wrakken er na enkele dagen nog, dan haalt (locale tarief)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 4