\<v de Ao g\° 1 Eerste jeugdtoernooi Foresters zeer succesvol verlopen Stichting Veldwerk op nationale Nepaldag V UITKIJKPOST - 4 SEPTEMBER 2002 - PAGINA 8 Geslaagde Amak- Kaandorp-loop VERVOLG VAN PAGINA 2 Uitslagen honk- en soft- balvereniging Double Stars Bloemschiksters uit Heiloo winnen prijzen op de Floriade Jeugdclubkampioen- schappen tennisvereni ging Heiloo Badminton 55 BUI 1 EVENEMENT h Lees het elke week in de Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken Tuinlezing Jeanine Jonker Nieuwe cursussen De Overloop Heiloo CÏKIMNMJWSM! CüJ ONGEREN N'ffi Lees het elke week in de Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken ig(o)r Er werd flink strijd geleverd tussen de teams van HSV en V V. Limmen tijdens het jeugdtoernooi van Foresters, (foto MSP) AKERSLOOT - Onder prachtige weersomstandigheden werd afgelopen zondag de 18de AMAK-Kaandorp- loop gehouden. De Amak had dit jaar gekozen voor een nieuw parcours. Om precies 10.00 uur werd het startschot door Simon Kaandorp gegeven voor de jeugd op de 1 kilometer die één ronde moest afleggen. Om 10.10 uur was het de beurt aan de 2 en 4 kilometer die respectievelijk twee en vier rondes moésten lopen. Om 11.00 uur was de start van de 5,10 en 15 kilometer. Het nieuwe parcours, wat zeer positief werd ontvangen door de atleten, ging eerst door het dorp Akersloot en daarna door het mooie polderlandschap van de Klaas Hoorn en Kijfpolder. De uitslagen: Jeugd 1 kilometer jongens: 1. Nils Bouwman, 2. Nils Holster en 3. Chiel Winter. Meisjes: 1. Maud van der Wurf, 2. Linde van de Velden en 3. Julian Beumkes. Jeugd 2 kilometer jongens: 1. Tom Limmen, 2. Menno Peters en 3. Joris Hollander. Meisjes: 1. Maureen Ellsworth, 2. Anna van Baar en 3. Inge van de Velden en Anne Zoon. Jeugd 4 kilometer jongens: 1Roy Frinking, 2.Thijs Onderwater en 3. Michiel Roorda. Meisjes: L Sandra Korstjens, 2. Karin Onderwater en 3. Franca Blankendaal. Uitslagen heren senioren 15 kilometer: 1. Stefan van Dieken, 2. Rob Zonneveld en 3. Pieter Bonnes. Heren veteranen: 1. Jan Veldt, 2. Ruud Onderwater en 3. Rob Sluijter. gemeente besloten de eenrichtingsver- keermaatregel in te voeren om tege moet te komen aan de wensen van de bewoners van de Breedelaan, die inder daad hun bedenkingen hadden bij het plaatsen van de noodlokalen bij de St. Radboudschool. Voordat we dit besluit namen, hebben we echter de situatie in de omliggende straten onderzocht, waarbij we sterk de indruk kregen dat de maatregel geen verdere problemen op zou leveren voor de bewoners van de Wilgenlaan en de Molenweg. Daarbij heb ik om advies gevraagd bij meerdere partijen, zoals collega's die daar ook in die buurt wonen, de ver- keerscommissie en de politie. Omdat zij van mening waren dat de maatregel geen problemen op zou leveren, von den wij het verder niet nodig om ook nog eens de bewoners bij deze beslis sing te betrekken. Niet in de laatste plaats omdat de maatregel zo snel mogelijk moest worden ingevoerd." „Zodra we een schriftelijk bezwaar ontvingen van de bewoners van de Wilgenlaan, hebben wij deze uitgeno digd voor een gesprek waarin wij dui delijk probeerden te maken dat we eerst het effect op de omliggende stra ten af wilden wachten, voor we de maatregel weer ongedaan zouden maken. In dat gesprek hebben we even eens aangegeven niet onwelwillend tegenover mogelijke alternatieven te staan. HEILOO - Dit weekend vond voorde eerste maal het Egel-jeugdtoernooi van de Foresters plaats. Na jarenlang voor dergelijke toernooien te zijn uitgeno digd door andere verenigingen, vond de Heilooër sportvereniging het de hoogste tijd om zelf een voetbaltoer nooi te organiseren voor de jeugd. Zenuwachtig Ruim een half jaar zijn de drie organi satoren Gert-Jan van Steenis. René Veuger en Cor Swart bezig geweest om het toernooi op te zetten, maar worden op het moment van dit interview, een dag voor het toernooiweekend pas zenuwachtig. „Pas nu beginnen we ons te beseffen wat er allemaal fout kan gaan. Alhoewel we het redelijk strak hebben georganiseerd, blijf je afhanke lijk, van aspecten als het weer en de mefisen die het toernooi bezoeken. Wlhr laat je al die kinderen als het noodweer wordt, bijvoorbeeld! Daar schrik je 's nachts wel van wakker. Maar van andere dingen die eventueel mislopen kunnen we alleen maar Ieren voor het toernooi van volgend jaar." Sponsors en vrijwilligers Boven een 'bakkie koffie' is het idee voor het eigen toernooi geboren. „Aan het einde van een seizoen wordt de indeling van alle teams bekeken en zo nodig veranderd. Daarover pratend ontstond het idee dat dit beter zou gaan als we eerst de teams in actie zouden kunnen zien, en dan het liefst nog voor dat de competitie zou beginnen. Een toernooi zou ideaal zijn, maar meestal worden die pas na afloop van het sei zoen gehouden, dus als de teams al een seizoen lang draaien. Een eigen toer nooi zou dus wel wat zijn, en dan het liefst aan het begin van het nieuwe sei zoen!" Alle winnaars ontvingen per teamlid een medaille, in plaats van de gebruike lijke beker voor het hele team. Een erg leuke geste die mede mogelijk is gemaakt door de sponsors. ?,De organisatie van dit toernooi is sowieso mogelijk gemaakt door onze nieuwe jeugdsponsors. Ook de EHBO Heiloo verleent spon taan haar medewerking en onze 'con- cullega' HSV is zo aardig geweest om hun doelen aan ons te lenen. Die overi gens door medewerking van de gemeente Heiloo van hun terrein naar het onze worden vervoerd. Van zulke mensen moetje het als vereniging wel hebben!" Zonder hen is een toernooi van derge lijke omvang bijna niet te doen. Daarom zijn we hen ook zeer dank baar. Maar ook de vrijwilligers willen we enorm bedanken voor de inzet. Anke Langeveld heeft aangeboden al de 40 scheidsrechters te benaderen om mee te werken aan het toernooi, al een aantal weken is een groep Vutters bezig met het opknappen, opruimen en ver fraaien van het terrein, we hebben diverse aanmeldingen van ouders gehad die hun steentje wilden bijdra gen, en er staan het hele weekeinde vrijwilligers achter de bar in de kantine. Concullega's Onder andere verenigingen uit Limmen, Castricum, Uitgeest en Amstelveen deden mee aan het toer nooi. „Voornamelijk .verenigingen uit de regio, maar ook wat verenigingen waar we zelf regelmatig te gast zijn geweest. Zoals HSV waar we een prima verstandhouding mee hebben. Natuurlijk draait het in de competitie om de punten, daardoor houd je elkaar scherp en wordt de kwaliteit van je ver eniging hoog gehouden. Dat is ook een reden waarom we ons toernooi aan het begin van het seizoen organiseren, omdat dat van hun aan het einde van het seizoen plaatsvindt". Aldus geschiedde: zaterdagochtend klonk om 9.00 uur het beginsignaal voor de eerste wedstrijd van een zeer druk en goed bezocht toernooiweek end waar onder prima weersomstan digheden 1200 kinderen hun beste beentje voorzetten. Ondanks twee afzeggingen op vrijdagavond, waardoor 6 teams een extra wedstrijd moesten spelen, en een ongelukkige val door een Cl-spelertje van Foresters, die daarbij een dubbele polsbreuk opliep, kan de organisatie terugkijken op een geslaagd evenement. Met vooral bij de E-pupillen veel winnaars onder de eigen gelederen belooft dit toernooi veel goede resultaten in het nieuwe voetbalseizoen. De toernooi-unsiagen zijn: Uitslag F Pupillen zaterdag Poule A: 1. HSV Fl, 2. A'veen Heemraad Fl, 3. De Foresters Fl, 4. Jong Holland Fl Poule B: 1HSV F2,2. De Foresters F2, 3. A'veen Heemraad F2. Poule C: 1. De Foresters F3, 2. FC Uitgeest F3,3. HSV F3 4. Limmen E3. Poule D: 1. De Foresters F4, 2. FC Uitgeest F4,3. HSV F4,4. Limmen F4 Poule E: 1FC Uitgeest F5,2. HSV F5, 3. De Foresters F5,4. Limmen F5. Poule F: 1. A'veen Heemraad F3, 2. De Foresters F6,3. FC Uitgeest F6. Poule G: 1. De Foresters F8, 2. FC Uitgeest F7,3. De Foresters F7,4. HSV F7. Poule H: 1HSV F8,2. FC Uitgeest F8, 3. De Foresters F9,4. De Foresters F10. Uitslag D pupillen zaterdag Poule 1:1. HSV Dl2. De Foresters Dl 3. HSV D2,4. De Foresters D2. Poule 2: 1. FC Uitgeest D3, 2. Limmen D3,3. De Foresters D3, 4. HSVD3. Poule 3: 1. FC Uitgeest D4, 2. De Foresters D4,3. HSV D4,4. Limmen D4. Poule 4: 1. FC Uitgeest D5, 2. Jong Holland D3,3. Limmen D5, 4. De Foresters D5. Uitslag E pupillen zondag Poule A: 1. Limmen El. 2. HSV El, 3. FC Uitgeest El4. De Foresters E1 Poule B: 1De Foresters E2,2. Limmen E2,3. HSV E2,4. FC Uitgeest E2. Poule C: 1. Dc Foresters E3,2. Limmen E3,3. HSV E3,4. FC Uitgeest E3. Poule D: 1. De Foresters E4,2. Limmen E4,3. FC Uitgeest E4, 4. HSV E4. Poule E: 1De Foresters E5,2. HSV E5 en Limmen E5,4. FC Uitgeest E5. Poule F: 1. De Foresters E6,2. Limmen E6,3. FC Castricum E6, 4. FC Uitgeest E6. Poule G: 1. Alkmaria V E3, 2. FC Castricum E5,3. Limmen E7, 4. De Foresters E7. Uitslag C junioren zondag Poule 1:1. Foresters Cl, 2. FC uitgeest Cl,3. HSV Cl,4. Alkmaria V Cl. Poule 2: 1. FC Uitgeest C2, Foresters C2, 3. HSV C2,4. SSV Cl. Poule 3: 1. Alkmaria V C2, 2. FC Uitgeest C3,3. De Foresters C3,4. HSV C3. Poule 4: 1. FC Castricum C3, 2. Foresters C4,3. Assendelft C3,4. FC Uitgeest C4. Dames: 1. Ria Stam, 2. Paula Bonnes. Lilian Schreuder en 3. Heren senioren 10 kilometer: 1. Gerard van den Berg 2. B. Beentjes en 3. Maurice Vastenouw. Heren veteranen: 1. Kees Brasser, 2. Ronald Rol en 3. Nico Brantjes. Dames: 1. Susanne van den Hooff, 2. Agnes Scheringa en 3. Shanta Schreuder. Heren senioren 5 kilometer: 1. Hans Hof, 2. Barry Hoogeboom en 3. Ruud Blankendaal. Heren veteranen: 1Frits Dekker. Dames: 1. Ineke Admiraal, 2. Martha Derogée en 3. Riek Blankendaal. HEILOO - De uitslagen van de bij honk- en softbalvereniging Double Stars gespeelde wedstrijden zijn: Honkbal: Badhoevedorp 1 - Senioren 1 5-10, Fl.Petrels 3 - Senioren 2 regl 0-2, Senioren 3 - Odiz Frogs 4-6, HCAW - Junioren 1 9-6, Junioren 2 - Alc. Victrix 2 13-10, Adspiranten-Pirates 7-2 en 10- 4, Pirates 3 - Pupillen 1 10-6, Alc.Victrix - Pupillen 2 6-4. Softbal: Herons -Sen.Dames 1 2-1, Urbanus 2 - Sen.Dames 2 4-15, Herons 2 - Sen.Dames 3 1-18, Sen.Dames 3 - Herons 2 7-14, Pupillen - DSC'74 4-6, Sen.Heren 1 - Odiz Frogs 3 7-14, Alc. Victrix - Sen.Heren 1 0-11, Sen.Heren 2 - Rangers 19-4. MM» 2. De NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN De HEILOO - De poulewedstrijden van tennisvereniging Heiloo werden tussen de buien door gespeeld, maar tijdens het finaleweekend scheen de zon volop, vooral voor de twee nieuwe clubkam pioenen Dennis Koster en Rosalie Pronk. De uitslagen waren: Mini-enkel 1. Martijn Linck, 2. Vince Out. Mini-dubbel 1. Martijn Linck/Vince Out, 2. Olèn Rosier/Geert Bruin. Meisjes-enkel t/m 10 jr. 1. Juliette Smit, 2. Anna Rootjes, meisjes enkel t/m 12 jr. 1. Emma Driehuis, 2. Misja kloosterman. Meisjes-enkel A t/m 14 jr. 1. Sophie Hafkamp, 2. Pascalle Huizing. Meisjes enkel B t/m 14 jr. 1. Anna v.d. Weide, 2. Inge Bruijns. Meisjes-enkel t/m 17 jr. 1. Rosalie Pronk, 2. Saskia Jansen. Jongens -enkel t/m 10 jr. 1. Viktor Rotteveel, 2. Tim Blankert. Jongens-enkel t/m 12 jr. 1. Luke Zoon, 2. Viktor Rotteveel. Jongens-enkel t/m 14 jr. 1. Joris Zoon, 2. Bram Beernink. Jongens-enkel t/m 18 jr. 1. Dennis Kosters, 2. Misha Velthuis. Meisjes-dubbel t/m 12 jr. 1. Juliete Smit/Safiera Kho, 2. Anna Rootjes/Jorien Meijer. Meisjes-dubbel t/m 14 jr. 1. Sophie Hafkamp/Irma Bakker, 2. Emma Driehuis/Annelot Jansen. Meisjes-dubbel t/m 17 jr. 1. Rosalie Prink/Pascalle Huizing, 2. Winke Scharringa/Saskia Jansen. Jongens-dubbel t10 jr. 1. Viktor Rotteveel/Stephan Meissburger,2. Sam van Schilt/Tim Blankert, Jongens-dub bel. Jongens-dubbel t/m 12 jr. 1. Stephan Toby/Luke Zoon. 2. Thijs Algra/Frank Admiraal. Jongens- Dubbel t/m 14 jr. 1. Rik Bilars/Bram Beernink. 2. Wouter v.d. Fluit/Joris Zoon. Jongens-dubbel t/m 18 jr. 1Pirn Zoon/Dennis Kosters, 2. Bas jansen/Misha Velthuis. Gemengd-dub- bel t/m 12 jr. 1. Annelot Jansen/Luke Zoon, 2. Emma Driehuis/Stephan Toby. Gemengd-dubbel A t/m 15 jr. 1. Rosalie Pronk/Bram Beernink. 2. Irene v.d. Fluit/Joris Zoon. Gemengd-dubbel B t/m 15 jr. 1. Emmelot v.d. Borden/Mats de Vries. 2. Violet Klein Velderman/Marc Algra. HEILOO - Wist u dat badminton meer is dart 'het spelletje van de camping? En dat het goed is voor lichaam en geest? Woensdag 4 september start het nieuwe badmintonseizoen en vanaf 11 september bent u welkom in de bad- mintonhal aan het Vennewater van 8.30 tot 11.00 uur om het zelf te ondervin den. U kunt tweemaal een uur gratis meedoen waarbij wordt gezorgd voor shuttles, een racket en advies. Het enige dat u nodig heeft is een paar niet afge vende sportschoenen of gympen. Wilt u eerst nog wat informatie bel dan met secretaresse Nettie Schalks, tel. 072- 5331175. LIMMEN - Jeanine Jonker, bekend van haar tuincursussen in onze regio, verzorgt op donderdagavond 12 sep tember in Limmen een lezing. Zij heeft de afgelopen maanden diverse plaatjes geschoten en kan er enthousiast over vertellen. Deze dialezing, met overvloei projectie op grootscherm, gaat over de Floriade. De wereldtuinbouw tentoon stelling wordt in de Haarlemmermeer nog tot 20 oktober gehouden. Of u nog plannen heeft om heen te gaan, of als u al geweest bent, als de tuin uw interes se heeft is deze avond wederom inspi rerend. Voor E 2,- inclusief consumptie bent u welkom. Reserveren gewenst. Bij grote belangstelling zullen er meer dere avonden verzorgd worden. Bel voor opgave Jeanine Jonker Tuincursussen, tel. 072-5053646.Ook kunt u het nieuwe programmaoverzicht 2002-2003 boordevol met korte tuin cursussen aanvragen. HEILOO - Op de Floriade werd afge lopen weekend het Nationaal Kampioenschap Bloemschikken voor Amateurs gehouden met 220 deelne mers uit heel Nederland, georganiseerd door Groei Bloei. Heiloo deed mee met acht kandidaten, die opvallend mooi bloemwerk maakten, en daardoor in de prijzen vielen. Het Floriade thema 'Feel the art of nature' moest worden uitgebeeld in bloemen. Jolanda Mooy maakte een prachtig arrange ment met anthuriums de jury gaf haar de hoogste punten in de A klasse. Ze kreeg een extra prijs en promotie naar de A-select klasse. Eveneens in de A klasse scoorde Lucia Admiraal de eerste prijs met orchideeën in een schit terende terra schaal van eigen ontwerp pottenbakkerswerk. Haar zus Joke Druyven maakte een prachtig tuintje in groentinten en kreeg de derde prijs. Op de vierde plaats stond Marja Boom met een sterk arrangement in oranje tinten. Tonia Rijpkema koos voor een feeste lijke schikking met een watermeloen als basis. Margré Blom stond reserve, zij moest op het laatste moment inval len omdat Hanneke Noom verhinderd was. Margré koos voor goede bloemen in overlopend gele tinten in een goed houdbare schikking. Mercedes Docter schikte fraaie mate rialen uit eigen tuin in combinatie met phalaenopsis. Marlon Noom was nieuwkomer in de beginnersklasse. Haar schaal met witte rozen in combi natie met glas en arabis toonde een ver stilde schoonheid. Groei Bloei geeft in Heiloo regelma tig cursus bloemschikken. Bel voor informatie 532 1033. Vervelend gesprek Omdat de bewoners er met de gemeen te niet uit kwamen, vond op 23 april 2001 een hoorzitting van de commissie Bezwaarschriften plaats. „Tijdens die hoorzitting werd er nog niets besloten, maar we proefden wel uit de woorden i van de commissie dat men het niet net jes had gevonden van de gemeente dat er zonder overleg met ons is overge gaan tot de eenrichtingsverkeermaatre- gel. Ook kreeg de gemeente kritiek over het gebrek aan belangenafweging, dat wil zeggen de veiligheid op straat versus bereikbaarheid. Daarnaast besloot de commissie haar advies aan de gemeente twee weken op te schor ten, zodat de gemeente, in persoon van de heer Brander, hoofd van de afdeling Ingenieursbureau, de gelegenheid kreeg om de situatie in de omgeving Breedelaan, Wilgenlaan, Molenweg en op het Slimpad nogmaals te bekijken. Na deze periode verwachtte de com missie van de heer Brander een voor stel ter voorkoming van het sluipver- keer in deze omgeving. Wij hoopten natuurlijk dat dat voorstel zou zijn dat het eenrichtingsverkeer zou worden herzien. Zo ver kwam het echter niet, want we kregen, een week na de gestel de termijn een uitnodiging van de gemeente om wederom te komen pra ten. Deze keer waren echter ook de tegen standers van de Breedelaan uitgeno digd om hun kant van het verhaal te komen toelichten. Het werd een verve lend gesprek, want we hadden het gevoel tegenover twee tegenstanders, de bewoners van de Breedelaan en de gemeente, te staan." De Breedelaan- bewoners gaven aan dat zij het voor stel, om de eenrichtingsverkeermaatre- gel in te trekken, onacceptabel vonden. Ook het voorstel om een inrijverbod- bord te plaatsen was volgens deze bewoners onbespreekbaar, omdat men van mening was dat de bereikbaarheid daardoor afnam. Wethouder Worm- de Moei stelde voor om tellingen in de Wilgenlaan en omgeving te verrichten om te zien of het verkeer inderdaad was toegenomen. „Wij waren het niet met dit voorstel eens. Tellingen zijn een momentopname en deze tellingen zou den vlak voor en na de zomervakantie plaats gaan vinden, wat doorgaans een rustige tijd qua verkeer is. Daarnaast zou het aantal auto's worden geteld, maar er zou niet worden gekeken naar de snelheid." „We kregen ook geen ruimte om met de bewoners van de Breedelaan in dis cussie te gaan, terwijl we hadden ver wacht dat we er samen met hen, en met de gemeente, wel uit zouden kunnen komen. Het enige wat in dit gesprek gebeurde, was dat er een meningsver schil ontstond over de hoeveelheid sluipverkeer. Teleurstellend was dat de gemeente niet zelf met een voorstel kwam, en dat ons geen enkel alternatief werd geboden. Het leek of de wethou der geen zin had om naar alternatieven te zoeken en we kregen het gevoel dat ze ons maar vond zeuren. Als klap op de vuurpijl kregen we de opmerking van de bewoners van de Breedelaan voor onze kiezen dat wij verantwoorde lijk zijn voor het spelen van onze kin deren en dat zij geenszins van plan waren concessies te doen ten aanzien van de bereikbaarheid van hun wonin gen of garageboxen. Daarmee werden al onze argumenten van tafel geveegd. De wethouder was in onze ogen behoorlijk partijdig. Logisch natuurlijk, want ze had net een hoop gedoe met de ouders van de leerlingen van de Radboudschool en de omwonenden van de school, achter de rug." (Door de eenrichtingsverkeermaatregel kon het voornemen van de stichting Kaprion om bij de St. Radboudschool noodloka len te plaatsen doorgang vinden, aange zien de bewoners van de Breedelaan naar aanleiding van deze maatregel bereid waren hun eerdere bezwaar hiertegen in te trekken, red.) welke auto's de hele route aflegden, en dus konden worden gerekend tot door gaand verkeer. Uit de telling kwam naar voren dat er die dag tien auto's zijn gesignaleerd waarvan er slechts drie tot het doorgaande verkeer wer den gerekend, omdat die de gehele afstand hebben afgelegd. De rest bestond dus uit bestemmingsverkeer. Naar aanleiding van deze conclusie heeft de Commissie Bezwaarschriften besloten het bezwaar van de bewoners ongegrond te verklaren en de gemeen te in het gelijk te stellen." Voor de gemeente Heiloo was met deze beslissing de discussie gesloten. „Niet alleen als gemeenteambtenaar, maar ook als yader kan ik uiteraard begrip opbrengen voor de angst van deze mensen, die de veiligheid van hun kinderen vrezen. Ik woon ook in een woonwijk en hou ook mijn hart wel eens vast als ik auto's door de straat zie scheuren. Maar als medewerker van de gemeente Heiloo word ik ingehuurd door alle bewoners, dus niet alleen door de bewoners van de Wilgenlaan. Dat betekent dat zowel ik als mijn col lega's de taak hebben om naar alle bewoners te luisteren en moet probe ren alle bewoners tevreden te stellen. Dit kan echter alleen op basis van argu menten en wordt zeer lastig als mensen in dezelfde wijk verschillende wensen hebben. Het zou het beste zijn als alle ouders hun kinderen met de fiets of lopend naar school zouden brengen, dan was de hele maatregel niet nodig geweest. Maar dat kan nog wel even duren. Ik hoop dat deze bewoners er op willen vertrouwen dat hun gemeente echt haar uiterste best doen om met iedereen rekening te houden, maar dat lukt nu eenmaal niet altijd..." HEILOO - De Overloop Heiloo is een dagbestedingproject voor mensen met een lichamelijk handicap of niet aange boren hersenletsel, die niet of niet dagelijks werken en die toch iets willen ondernemen om contacten met ande ren te onderhouden. Op maandag 16 september wordt gestart met een cursus zijdeschilderen. De cursus omvat zes lesmiddagen en een middag extra om een les in te halen of eventueel iets af te maken. Zijdeschilderen bestaat uit heel veel technieken. U leert bijvoorbeeld zelf een zijden sjaal te beschilderen en een eenvoudige aquarel op zijde te maken. De cursus is van 13.00 tot 15.30 uur. Kosten E 15,- voor zeven lessen, inclu sief koffie of thee, exclusief,materiaal kosten. Op donderdagochtend 17 oktober start de cursus Yoga in de stoel. Deze cursus bestaat uit zeven ochtenden. U leert onder andere eenvoudige ademhalings technieken, ontspanningsoefeningen en enkele rek- en strek oefeningen. Alle oefeningen kunnen zittend in een (rol) stoel worden uitgevoerd. Yoga in de stoel is van 10.00 tot 12.00 uur. Kosten E 20,- voor zeven lessen, inclu sief koffie of thee. Beide cursussen wor den gehouden in de 'Ter Coulsterkerk', Holleweg 111te Heiloo. Voor informa tie en/of opgave kunt u zich wenden tot activiteitencentrum de Zilvermeeuw, tel. 072-5619192. IEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Gehandicapt jongetje in het opvanghuis van Stichting Veldwerk. Toen we daarop echter meteen drie bezwaarschriften vanuit de Breedelaan ontvingen, die aangaven geen van de in het gesprek genoemde alternatieven een optie te vinden, was het opstarten van een bezwaarprocedure onvermij delijk geworden. We begrijpen wel dat de bewoners van de Wilgenlaan deze hoorzitting als vervelend hebben erva ren, omdat men een oplossing vanuit de gemeente verwachtte. De gemeente had echter verwacht dat de bewoners er samen wel uit zouden komen en wederzijds begrip zouden tonen. Het verliep voor alle partijen echter anders, vooral omdat de beide bewonersgroe- pen lijnrecht tegenover elkaar bleken te staan." „Vervolgens hebben we op een vrijdag middag voor de zomervakantie ver keerstellingen uit laten voeren, waarbij iemand aan het begin van de zoge naamde sluiproute heeft gemeten, en een tweede persoon aan de andere kant, bij de ingang van de Breedelaan. In de tellingen werden de kentekens bijgehouden, waardoor we konden zien HEILOO - Voor de elfde keer organi seert de Stichting International Council for Friends of Nepal (ICFON) de nationale Nepaldag. Op 8 september geeft een groot aantal Nederlandse organisaties die hulp verlenen aan Nepal, informatie over hun activiteiten. Daarnaast is er een uitgebreid pro gramma met muziek, film, dia's, lezin gen en Nepalees eten. De Nepaldag is een uitstekende mogelijkheid om ken nis te maken met het land en om ande re Nepal-fans te ontmoeten. Stichting Veldwerk presenteert zich op nationale Nepaldag Stichting Veldwerk is één van de deel nemers aan de nationale Nepaldag in Amstelveen. Stichting Veldwerk, met de slagzin 'geen woorden maar daden', is in Nepal werkzaam met behulp van vrijwilligers en heeft als doelstelling ■directe hulp aan straatkinderen, wees kinderen en gehandicapte kinderen. Hiervoor heeft zij contact met partner organisaties in de steden Pokhara en Kathmandu. Met deze geselecteerde Nepalese organisaties worden opvang huizen en trainingscentra opgezet, om goede toekomstkansen voor deze kin deren te waarborgen. Nepal heeft belangstelling en hulp hard nodig Het kleine koninkrijk Nepal is een van de mooiste, maar tevens armste landen van de wereld. Het inkomen van veel Nepalezen is sterk afhankelijk van het toerisme. Door de interne politieke onlusten in het land is het aantal toeris ten echter flink teruggelopen. Dat bete kent ook minder inkomen voor de bevolking. Daarom is juist nu de belangstelling en steun van buitenland se hulporganisaties belangrijk. Programma Nepaldag Deze elfde nationale Nepaldag heeft een gevarieerd programma met Nepalese muziek, zang en dans. Zo is er onder andere een optreden van de internationaal bekende Nepalese sitar speler Narendra Bataju. Daarnaast zijn er historische filmopnames over de eer ste Nederlandse expedities naar Nepal en er is een documentaire over de hui dige Maoïstenbeweging. Het program ma vermeldt verder een schitterende dia-klankvoorstelling, over de Kathmandu-vallei en er is informatie voor mensen die als vrijwilliger in Nepal willen gaan werken. De Nepaldag wordt traditiegetrouw afge sloten met een Nepalees diner, waar voor men zich tevoren kan opgeven. Nepal-organisaties presenteren zich Nederland kent een groot aantal orga nisaties, die zich bezighouden met hulp verlening aan Nepal. Zij steunen pro jecten in Nepal op allerhande gebied. Op deze Nepaldag zullen naast het ICFON en St. Veldwerk de volgende hulporganisaties aanwezig zijn met een informatiestand: Stichting Childrens Homes Dharan Stichting Gift for Aid, Stichting Future for Children, Stichting Holland Building Nepal, Stichting Madat Nepal, Stichting Oogzorg Himalaya. Stichting Tamsarya, Stichting Sponsortrek, Stichting Vajra en Stichting Sanghimala uit Schoorl. Toegang De Nepaldag is zondag 8 september vanaf 10.30 uur in 'De Griffioen', het cultuurcentrum van de Vrije Universiteit, Uilenstede 106 te Amstelveen te bezoeken. De toegang is E 8,-, kinderen tot 12 jaar hebben gratis toegang. Aanmelden voor het Nepalees diner kan door storting van E 14.- per persoon op bankrekening 49.12.02.490 van ICFON, met vermelding van naam/namen en 'Diner Nepaldag'. Aanmelden kan telefonisch of per e- mail bij het secretariaat van ICFON. Wie een vegetarisch diner wil, dient dit apart door te geven aan het secretari aat. Meer informatie over de Nepaldag en over de activiteiten van ICFON is te krijgen bij het secretariaat van ICFON; Wilko Verbakei, e-mail: icfon@planet.nl, internetsite: www.icfon.nl, tel./fax 072-511662.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 8