Zeventig jaar landschap Noord-Holland in beeld Informatiemiddag over Whiplash Activiteiten Heiloo Adressen Heiloo Activiteiten Limmen Activiteiten Alkmaar Gevonden en verloren voorwerpen LITIE At» BERICHTEN HEILOO Politieberichten Heiloo Najaar: tijd voor bezinning in sfeervolle herfsttuin BukBuk opent seizoen Beyond93, De Tonies en Yarn Getuigen gezocht van mishandeling Tilt u er te zwaar aan? Verkeersopstopping na botsing s.y VA Theater De Vest Alkmaar ALKMAAR Nieuwe zangers weer welkom bij mannenkoor Orpheus De wegwijzer naar informatie in Noord-Kennemerland CASTRICUM - De politie Noord Holland noord, afdeling Castricum- /Limmen/Akersloot geeft de volgende goederen op als verloren en gevonden: Verloren in Castricum: zwarte porte monnee. gouden dames halsketting, knuffelkonijn van Prenatal, sleutelbos je met 2x lips lx auto. hanger rode plas tic munt. fietssleutel AXA, fietssleutel met gele banaan, dames horloge goud/titanium met zwart bandje, gsm zwart met blauw hoesje, spijkerjasje Dobber met sleutels, pentax fotocame ra metallic grijs. Adidas sporttas geel en een trainingsjasje Nike zwart met witte streep. Gevonden in Castricum: VW sleutel in zwart mapje Martin Schilder, O'Neill portemonnee blauw met dollars en euro's en zeven hemdjes in plastic zak. Verloren in Limmen: gouden ketting met steentje en een VW sleutel in zwart etui. Gevonden in Limmen: grijs plastic doosje met schroevendraaiers en tan getjes. Gevonden in Akersloot: ruiten oppak- ker/zuignap. A-0900- JL 8844 Noord-Holland Noord HEILOO - In de late middaguren van dinsdag 10 september werd een inbraak ontdekt in een garage van een woning aan de Zevenhuizerlaan. Het kozijn van garagedeur werd gefor ceerd. Hierna was men in staat een opvallend gekleurde oranje mountain bike weg te nemen. De MTB was van het merk Gazelle type Extreme en was voorzien van een blauwe verende voor vork en lichtgroene straat-strand ban den. Op vrijdag 13 september vond op de Oude Werf een aanrijding plaats tussen een personenauto en een bromfietser. De aanrijding ontstond omdat de 25- jarig automobilist bij het uitrijden van een uitrit geen voorrang verleende aan de 25-jarige bromfietser. De bromfiet ser afkomstig uit Koedijk raakte licht gewond aan beide benen. Beide voer tuigen raakten beschadigd. Bij een bedrijf aan de Pastoor van Muijenweg werd tussen 21.30 en 22.00 uur een reclamezuil vernield. Een getuige zag dat jongelui tussen die tijd stippen de zuil met stenen bekogelden. De schade toegebracht een de ca. 4 meter hoge zuil is aanzienlijk. De bewoonster van een woning aan de Zeeweg werd maandagmorgen 16 sep tember rond 04.15 uur wakker van haar onrustige miauwende kat. Toen zij poolshoogte ging nemen bleek dat er in de woning was ingebroken. De achter deur bleek opengebroken te zijn. Uit een kast in de woonkamer werden o.a. sieraden ontvreemd. Gevonden voorwerpen van 9 lot en met 15 september: enkele sleutels, horloge bruin bandje witte wijzerplaat, blauwe jas merk Nike. Iemand is in de herfst van zijn leven, wordt wel eens gezegd. Voor velen biedt die fase van het bestaan de ruim te om terug te blikken op het leven. Het is de tijd van bezinning. In wezen is het met de herfst, het jaargetijde zoals we dat nu meemaken niet anders. Die sfeer van bezinning vinden we ook terug in de tuin. Planten in tere kleuren en heel fijn, sierlijk blad kunnen die sfeer ver sterken. Siergrassen doen dat heel sterk. Hoe mooi siergrassen zijn, komt goed tot uiting op zo'n vochtige, mistige herfst ochtend. De waterdruppeltjes zitten als pareltjes op het blad en op de aren. Ook de manier waarop het siergras uit de ochtendmist tevoorschijn komt heeft iets mystieks. Grassen vormen de intrigerende rustpunten in de tuin. Siergrassen die helemaal passen in herfstsfeer zijn het lampenpoetsersgras (pennisetum). Zowel de aren als het blad zelf zijn uiterst sierlijk. Dit gras wordt ruim 0,5 m hoog. Calamagrostis - een gras waarvoor geen Nederlandse naam voorhanden is - wordt zeker tweemaal zo hoog. Ook calamagrostis combineert fijn blad met bijzonder fraaie, ijle pluimen. Veel kleiner en daarom zelfs voor een bak of kuip geschikt, is het blauwe zwenkgras (festuca glauca). Dat heeft zeer dun blad en maakt van die mooie blauwgrij ze polletjes. Tere herfstbloeiers Heesters en vaste planten die in de herfst (nog) bloeien, vallen extra op. Het zijn er niet zoveel. Wat in het najaar bloeit, heeft weinig concurren tie. Toch is het begrip opvallen hier relatief. Want veel herfstbloeiers ken merken zich door tere pasteltinten zoals zacht paarsblauw. Bovendien bloeien deze heesters of vaste planten met hele sierlijke aren of bloemplui- men. Perovskia doet dat bijvoorbeeld. Het is een halfstruikje. Dat wil zeggen dat het geen heester is maar ook geen vaste plant. Perovskia zit er een beetje tusse nin. Het grijsgroene loof is bijzonder fijn, terwijl de lange bloeiaren violet blauw zijn. Perovskia bloeit van de tweede helft van de zomer tot diep in het najaar. Amerikaanse sering en blauwe spirea Twee heesters die voor de buitenstaan der wel een klein beetje op elkaar lij ken, zijn caryopteris en céanothus,. De laatste wordt ook wel Amerikaanse sering genoemd. Dat mag u vergeten, want onder die naam treft u hem niet REGIO - Woensdag 4 september ont ving de Commissaris van de Koningin in Noord-Holland de heer H. Borghouts van Het Noord-Hollands Landschap het eerste exemplaar van het boek 'Dubbelportret van Noord- Holland, 70 jaar veranderend land schap'. Het boek toont aquarellen van landschappen, stads- en dorpsgezichten gemaakt rond 1930 én recent gemaakte foto's van diezelfde plek. Op die manier is een vergelijking mogelijk over een periode van 70 jaar en dat levert vele interessante ontdekkingen op. Noord-Holland was nog niet zo lang geleden stil en landelijk. Van dat Noord-Holland heeft rond 1930 schil der Bernard van Vlijmen een reportage gemaakt, op zijn manier. Hij trok door de provincie en maakte er aquarellen. Dat waren plaatjes voor een album, uit gegeven door c~ N.V. Koek- en Beschuitfabriek v/h G. Hille Zoon. Je kon ze sparen en inplakken. Stichting Het Noord-Hollands Landschap heeft zeventig jaar later een fotograaf opdracht gegeven de plekjes te fotogra feren waar Van Vlijmen heeft zitten schilderen. Soms werd dat een hele zoektocht. Aquarellen en foto's zijn samen gebracht in dit boek, een dub belportret en een uniek document van zeventig jaar veranderingen in het landschap. Voor sommigen een nostal gische trip naar het Holland van hun kinderjaren, voor anderen een kennis making met een bijna vergeten verle den. En voor ieder een aansporing het oude landschap te koesteren en te beschermen. Voor E 23,- verkrijgbaar in de boek handel. Beschermers van Het Noord- Hollands Landschap betalen E 18,50 in de InformatieWinkel in Castricum. HEILOO - Op 8 oktober gaat de Buk na de zomerstop weer een vers seizoen in. Beyond93, De Tonies en Yarn zullen het opgefriste podium inwijden en vette punk ten gehore brengen. De avond begint met Yarn; de voorname lijk uit Heiloo en Castricum komende band, die als coverband is begonnen, maar zij schrijft en speelt nu al sinds 1 jaar eigen nummers en speelt een mix van punkrock/ ska met een vleugje punk/metal. Als tweede zullen De Tonies uit de Zaanstreek snelle skatepunk wat afge wisseld wordt met ietwat rustigere nummers en uitstapjes naar reggae, jazz en ska brengen. Als afsluitende band Beyond93, die begon met het maken van punkrock in begin 1993 als hobby band. Nadat in 1999 hun eerste album uitkwam doen ze niets anders meer dan spelen. Na de bands is het feest nog niet afgelopen, want tot 2.00 uur draaien heuse punkdj's, dus blijf lekker hangen en geniet. De entree bedraagt E 4,50. Om 20.30 uur gaat de zaal open en om 21.15 uur zal Yarn het nieuwe seizoen inwijden. LIMMEN - Op zondagmiddag 8 sep tember omstreeks 16.10 uur reed een 18-jarige vrouw op bromfiets op het fietspad naast de Rijksweg te Limmen. Zij reed in de richting Heiloo. Voor haar reden een man en een vrouw op fietsen. De man had een kinderzitje met kind voorop de fiets. Aanvankelijk bleef het slachtoffer achter de fietsers rijden, maar toen de man opzij ging, haalde de bromfietser in. Juist op het moment dat zij naast de fietsers reed, kwam de man weer naar links. De vrouw op de bromfiets moest hiervoor uitwijken, kwam in de berm en kwam hier ten val. Op het moment dat zij nog op de grond lag werd zij door de man in haar rug geschopt. De politie is op zoek naar getuigen van dit voorval. Zij worden verzocht zich te melden bij de politie te Alkmaar, tel.nr. 0900-8844. ALKMAAR - Wanneer u iemand ver zorgt en u heeft moeite met de transf ers die hiermee gepaard gaan dan is dit aanbod misschien iets voor u. Wanneer u iemand regelmatig in en uit de rol stoel helpt, of u helpt iemand in en uit bed, bent u uitgenodigd deel te nemen aan een middag of avond om hier iets over te leren. Marga Smal, haptotherapeut en al jaren docent/trainer, leert in twee uur de basisprincipes van haptonomisch til len. Het gaat deze avond over het uit nodigen tot bewegen. Hoe een transfer verloopt is het resultaat van een samen spel tussen twee mensen. Dit samen spel kan op veel verschillende manie ren verjopen. Wanneer u haptonomi- sche principes toepast gaat het gemak kelijker. Dit komt doordat degene die in de rolstoel zit actief meewerkt bij een transfer en ook de zwaartekracht gebruikt wordt. Bij de Vrijwillige Thuishulp Noord- Kennemerland en Steunpunt Mantelzorg kunt u aan één van de vol gende bijeenkomsten gratis deelne men. Ze vinden plaats bij de Vrijwillige Thuishulp N.-K., Reinaertlaan 1, verga derzaal Humanitas, Alkmaar op dins dagmiddag 1 oktober van 14.00 tot 16.00 uur, maandagavond 7 oktober van 19.30 tot 21.30 uur en dinsdagmid dag 22 oktober van 14.00 tot 16.00 uur (voor degenen die reeds een training op haptonomische basis hebben mee gemaakt). Aanmelding is noodzakelijk. Vrijwillige Thuishulp N.-K. of Steunpunt Mantelzorg op tel. 072- 5407099. AKERSLOOT - Donderdagmiddag is er omstreeks 16.40 uur een filé ont staan op de A9 ter hoogte van Akersloot nadat twee auto's tegen elkaar gereden waren. De auto's reden beiden op de linker rijstrook. De voor ste van de twee, met daarin een 35-jari- ge man uit Goutum, moest plotseling remmen. Hierdoor kon de bestuurder die hem achterop kwam, een 28-jarige inwoner van Zuid-Scharwoude, niet meer tijdig remmen en reed tegen hem op. De bestuurders mankeren niets. Doordat het ongeval tijdens de spits plaatsvond, ontstond er een file. aan in het tuincentrum. Het maakt ech ter wel iets duidelijk over de bloem. Die lijkt wel wat op een sering, alleen dan kleiner. Er zijn heel wat verschil lende soorten, waaronder de hemels blauwe céanothus 'Gloire de Ver sailles'. Stuk voor stuk bloeien ze in de nazomer en gaan daarmee tot ver in het najaar door. Céanothus wordt pakweg 1 meter hoog, Caryopteris heet in de tuinboeken wel blauwe spirea. Ook dat zegt iets over de bloeiwijze. De bloemen vormen lange pluimen. Zit het weer een beetje mee, dan geeft deze laatbloeier net als ceanothuis kleur aan de herfsttuin. Dat gebeurt dan wel op een ingetogen manier, die past bij de sfeer van het najaar, de sfeer van bezinning. Intens De tuin kan in de herfst ook uitbundig zijn. Sommige herfstkleuren zijn zo intens dat het lijkt of het blad licht geeft. Je zou bijna denken dat de herfst tuin wedijvert met de zomertuin. Wie laat de meeste en felste kleuren zien... Hoe bont de tuin in het najaar ook is, de sfeer is totaal anders dan in de zomer. Buiten ruikt het ook anders en het licht is niet te vergelijken met enke le maanden terug. De herfst zit letter lijk in de lucht. Er is zo weinig nodig om die sfeer in de tuin wat te benadrukken. Dat begint op het tuincentrum. Laat daar de verschillende najaarsbloeiers eens op u inwerken. De kans is groot dat u planten ziet, die deze voor de herfst zo kenmerkende sfeer van bezin ning, onderstrepen. ALKMAAR - Het programma van dinsdag 1 oktober tot en met donder dag 17 oktober bij theater de vest is: Dinsdag 1 oktober 20.15 uur Boudewijn de Groot - Andere Tijden (reprise) UITVERKOCHT Woensdag 2 oktober 14.30 uur Theatergroep BurgerZaken - Vos en Haas op reis (vanaf 3 jaar) UITVER KOCHT Woensdag 2 oktober 20.15 uur Nationaal Theater Brno (Tsjechië) - Tosca (Nederlandse boventiteling) E Vrijdag 4 oktober 20.30 uur Jochem Myjer - Adéhadé (reprise) UITVER KOCHT Vrijdag 4 oktober 20.15 uur Marjan Luif, Clous van Mechelen e.a. - 't Schaep met de 5 Pooten E 25,- CJP/65+ E 23,- Zaterdag 5 oktober 20.15 uur Henny Orri - Rose (reprise) E 16,- CJP/65+ E 15,- Zondag 6 oktober 14.30 uur Ensemble &caetera - Concert Oude Muziek (Johann Sëbastian Bach e.a.) E 10,- Zondag 6 oktober 14.30 uur Wijnand Stomp Izaline Calister - Juffrouw Kokolishi's Bruiloft (première, vanaf 6 jaar) E 10,- kinderen E 7,- Dinsdag 8 oktober 21.00 uur 8 oktober feest.Toegang met lidmaatschap van de 8 oktober vereniging Woensdag 9 oktober 20.15 uur De Nederlandse Bachvereniging - Exultate Jubilate (inleiding 19.30 uur) E 18,- 65+E 16,-/E CJP 5,- Canadaplein 2.1811 KE. tel. kassa 072 5127344 Donderdag 10 oktober 20.30 uur Diquis tiquis - Shy shining walls UIT VERKOCHT Vrijdag 11 oktober 20.30 uur Het Volksoperahuis - Nummers E 12,- CJP/65+ E 10,- stipkaarthouders E 8,- Vrijdag 11 oktober 20.15 uur Holland Symfonia - Williams, Dvorak en Sjostakovitsj E 17,50 65+ E 15,-7 CJP 12,- Zaterdag 12 oktober 20.15 uur Linda Wagenmakers, Michael Diederich e.a. - Rocky over the Rainbow UITVER KOCHT Zondag 13 oktober 12.00 uur Peter Józsa - Koffieconcert piano E 10,- stipkaarthouders E 8,- Zondag 13 oktober 20.15 uur deDANScombinatie3 - Nederlandse Dansweek (inleiding 19.30 uur) E 15,50 CJP/65+ E 13,50 Dinsdag 15 oktober 20.15 uur Lebbis Jansen met Band - Beuken op de Bühne UITVERKOCHT Woensdag 16 oktober 14.30 uur Cees Brandt - De Vuurtoren (vanaf 3 jaar) UITVERKOCHT Woensdag 16 oktober 20.15 uur Lebbis Jansen met Band - Beuken op de Bühne UITVERKOCHT Donderdag 17 oktober 20.15 uur Marlies Helder AFGELAST Wegens tijdgebrek om een artistiek goed theaterconcert te maken kan de tournee 'High Hopes and a Heavy Heart' van Marlies Helder en haar band geen doorgang vinden. De meest recente informatie over Theater De Vest is te vinden op www.theaterde- vest.nl. ALKMAAR - De Whiplash Stichting Nederland houdt zaterdag 28 septem ber van 14.00 tot 16.30 uur een infor matiemiddag voor whiplashpatiënten en hun directe omgeving uit Alkmaar en omstreken in het Medisch Centrum Alkmaar te Alkmaar. Jaarlijks worden tussen 15.000 en 30.000 mensen het slachtoffer van een whiplashongeval. De gevolgen van een whiplash kunnen zeer verstrekkend zijn. Het whiplashletsel kan ontstaan wanneer het hoofd heftige slingerbe wegingen maakt ten opzichte van de romp, meestal als gevolg van een ver keersongeval. Hierbij kunnen bescha digingen optreden in de spieren, ban den en gewrichten in de nekstreek en in het gebied van de hersenstam, ruggen merg en hersenzenuwen. De klachten, zoals hoofdpijn, misselijkheid, ver moeidheid, duizeligheid, geheugen- en concentratiestoornissen kunnen zeer hevig zijn. De omgeving toont vaak weinig begrip. Dat je een tijdje ziek bent wordt nog wel geaccepteerd, maar het moet niet te lang duren. Je ziet er immers, voor het oog, gezond uit! Dit terwijl de klachten soms jarenlang kunnen aan houden. Als whiplashpatiënt moet je vaak Ieren leven met de ongemakken en het onbegrip van de omgeving. Maar het valt niet altijd mee! Het is dan ook plezierig in alle rust eens met lotgeno ten te kunnen praten. Met mensen die dezelfde ervaringen hebben opgedaan. De Whiplash Stichting Nederland orga niseert een informatiemiddag voor whiplashpatiënten en hun naasten om hen meer duidelijkheid te geven in de whiplashproblematiek. Tijdens deze bijeenkomst wordt door een ervarings deskundige van de Whiplash Stichting een lezing gegeven over whiplash op een breed terrein. Tevens is er gelegen heid om vragen te stellen, plenair of individueel, ook op juridisch gebied; hiervoor zijn deskundigen aanwezig. Daarnaast wordt informatiemateriaal van en over whiplash en de Whiplash Stichting (te koop) aangeboden. De toegang is gratis. ALKMAAR - Na de gezellige en goed geslaagde culturele manifestatie Lopend Vuur in Alkmaar, waar ook Mannenkoor Orpheus met een optre den aan meewerkte en daar bovendien met een informatie stand werd verte genwoordigd, gaat Orpheus weer ver der werken aan het repertoire voor het komende seizoen. Een seizoen, waarin weer enkele activiteiten op het pro gramma staan. Als eerste zal het con cert op zondagmiddag, 27 oktober 2Ö02, in de kerk van de Blije Mare in Alkmaar Noord de aandacht vragen. Voor dit en andere optredens zoekt Orpheus nog een aantal mannen, die ook van zingen houden en graag eens kennis willen maken met dit gezellige, oudste mannenkoor van Alkmaar (opgericht 1906). Er is geen zangervaring vereist of ken nis van het notenschrift. Het repertoire is zeer breed: van Russisch byzantijns tot opera, van renaissance tot fifties musical en van volksliedjes tot roman tiek en meer. De repetities zijn elke maandagavond van 19.30 tot 21.30 uur in buurthuis OASE, Mesdaglaan, Alkmaar Hoefplan. Wilt u meer weten? Kijk op www.webregio.nl/orpheus of bel 072- 5110906/5624356 of 5897903. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo, container op parkeerterrein achter de Ter Coulsterkerk, tussen 10.00 en 12.30 uur. Maandag t/m vrijdag Stichting Uitkeringsgerechtigden Hei loo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren. Ook gebruikte kleding. Muzien Dansschool, Het Veld 1. Tussen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Benedictusschool, J.R Hasebroekweg 21. Brengen tussen 8.30 en 16.00 uur naar de rolcontainers bij de hoofdin gang. Willibrordschool, container staat naast de C 1000-supermarkt, hoek Wester- weg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Foresters, container op sportpark Het Vennewater, Vennnewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container bij clubge bouw De Bolder, hoek Kerkelaan- /Westerweg. Ook: container op de parkeerplaats bij zwembad 't Baafje. Base- en softbalclub Double Stars Heiloo, container bij het clubhuis op sportpark Het Vennewater, tijdens trai ningen en wedstrijden. Vogelvereniging Kleurenpracht, con tainer bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater. Halen op verzoek, tel. 5337339. Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. Tennisvereniging Het Vennewater, con tainer bij de ingang van het tennispark aan Het Zevenhuizen. Hockeyvereniging De Terriërs, contai ner bij de Nic. Greeuwflat in Vrieswijk, tussen 08.00 en 20.00 uur. Tennisvereniging Het Vennewater, con tainer bij de ingang van het tennispark aan Het Zevenhuizen. REGIO - Vanaf 1 juni 2002 is het heel eenvoudig geworden om te weten waar u moet zijn met welke vragen. Organisaties als Hogeschool Inholland, Alkmaar (voorheen Hogeschool Alkmaar), Syntens, Kamer van Koophandel, Regionaal Archief Alkmaar, openbare bibliotheken en bedrijfsbibliotheken uit de regio heb ben de koppen bij elkaar gestoken om informatie op een makkelijke manier toegankelijk te maken voor een breed publiek. Dit heeft geleid tot het web portal www.informatienetwerk. nl, dé toegangspoort tot informatie. "•ilt u bijvoorbeeld weten hoeveel inwoners Alkmaar heeft die ouder dan 55 jaar zijn, ga dan eens langs bij de mediatheek van de Gemeente Alkmaar. Wilt u weten hoeveel inwo ners Alkmaar had in 1400, ga dan op bezoek bij het Centraal Regionaal Archief. Wilt u, als ondernemer, uw ver koopstrategie beter afstemmen op de vraag van de huidige bewoners van Alkmaar, surf dan eens naar bij Syntens. Wilt u weten welke beroemde schrijvers er in Alkmaar en omgeving hebben gewoond? Vraag ernaar bij de Openbare Bilbiotheken en leen hun boeken. Deze gezamenlijke website is uw toegangspoort daartoe. U vindt er openingstijden, dienstenaanbod en catalogi van de aangesloten organisa ties, plus nieuws over actuele zaken als lezingen, exposities et cetera. Openingsbijeenkomst Tijdens de openingsbijeenkomst op maandag 23 september van 14.00 tot 17.00 uur bent u welkom in de Openbare Bibliotheek Alkmaar (Gasthuisstraat 2) om toeschouwer of deelnemer te zijn van een speelse variant op 'Twee voor twaalf dat als starthappening wordt georganiseerd. Gemeentehuis Limmen Expositie in de publieke ruimtes van het gemeentehuis van Joke Trim.Tot en met 6 november op werkdagen van 08.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.00 uur. Johwin Slaapcomfort Expositie olieverfschilderijen en kleu renetsen van Tineke Kramer. Tot eind december te zien gedurende de ope ningstijden van Johwin Slaapcomfort aan de Rijksweg 127 te Limmen. Bibliotheek Akersloot Fototentoonstelling tot en met 30 sep tember van Cees Beentjes, aan de Rembrandtsingel 1. Beeldentuin galerie Akermare Collectie kunst van o.a. Ewerdt Hilgemann, Marry en Roel Teeuwen, Marijke de Vre, Alieke Hartog, Gcny Titus, Peter Schelvis, Frederick Walrecht. Rci.na Ramakers, Frits Bangert, Jan en Greetje Grijpma, Tot eind september aan de Uiterdijk 2 te Akersloot. Tineke's Atelier Wisselende kunstexposities van aqua rellen, olieverf en etsen. Elke zondag geopend tussen 13.00 en 17.00 uur. Rijksweg 176 Limmen. Gemaal 1879 Het poldergemaal aan de Fielkerweg 4 te Akersloot. In de expositieruimte (voorheen de ketelruimte) worden ten toonstellingen gehouden van heden daagse kunst. Heden is dat de expositie van Trudy Keijzer en Henny Mazurel, expositie over water, zand en zee. Elke zondag geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Elke eerste zondag van de maand is het gemaal (onder voorbehoud) in werking te bezichtigen. Serre Nella van Os Expositie van Nella met haar drie dochters 'Kwartet van Os'; onder ande re bronzen beelden, keramiek, acryl, olieverfschilderijen en aquarellen. Tot oktober elke zondag van 13.00 tot 18.00 uur te bezichtigen aan de Westerweg 39 te Limmen. Galerie van Lubeck Expositie Jef Gielen, t/m 27 oktober aan de Kanaalweg 6, open vr/zat/zon van 12.00 tot 17.00 uur. GGZ Willibrord Expositie schilderijen en vogels van Aaltje van Wieringen, t/m 29 septem ber, zat. en zon. van 13.00 tot 17.00 uur, donderdag en vrijdag van 14.00m tot 16.00 uur. De Bergeon Expositie schilderijen Gerard van Velsen, op werkdagen tussen 13.30 en 16.30 uur aan de Bergeonstraat 30. Brasserie Wildschut Expositie Fabian, dagelijks van 12.00 tot 24.00 uur aan de Stationsweg 82. Willibrord Expositie Gewoon... Zomaar van Herma Out en Greet Schotanus. Tot 31 oktober dagelijks van 09.00 tot 16.30 uur te zien in 'De Dijk' aan de Kennemerstraatweg 464. Trefpunt Expositie Joke Buisman, dagelijks van 09.00 tot 17.00 uur te zien in 't Trefpunt aan de Pastoor van Muijenweg. Horizon College Expositie Wil Masselink-Veldman tot 26 november. Het Centraal Bureau Horizon College, Rechte Hondsbosschelaan 24 a, is op werkda gen geopend van 09.00 tot 17.00 uur. Open Huis Expositie 'Na oost en west; thuis in Heiloo ook best' van fotografe Loretta Bart-Tulfer. Met foto's uit Alaska, Oekraïne, New Foundland, Schotland en...Heiloo! De hele maand september te zien in het Open Huis, 't Loo„22, Geopend: maandag t/m vrijdag 09.00 tot 12.00 uur, 13.30 tot 16.30 uur en van 19.30 tot 23.00 uur. Atelier TP Expositie Tine Poelsma aan huis met op de eerste verdieping werken geïn spireerd op vormen in stenen en op de tweede verdieping composities van vlekken.Atelier TP aan de Termijen 189, is iedere woensdag geopend van 10.00 tot 16.00 uur, of na telefonische afspraak, tel. 072-5334596. Brasserie Wildschut In Brasserie Wildschut staan beelden opgesteld van Marijke in den Bosch en hangen een aantal bijzondere zeef drukken van Herman Brood. Openingstijden: dinsdag t/m zondag van 11.00 tot 24.00 uur. Theo Boots Het werk van kunstschilder Theo Boots is op afspraak te bezichtigen, tel. 5331120. Sylvia en Jos van Onna Schilderijen en beeldende kunst te zien in hun atelier aan huis, Rector Federiklaan 25, tel. 5153766/ 06- 44180439. Ab van Wij he Het werk van beeldhouwer Ab van Wijhe is op afspraak te bezichtigen, tel. 06-51491411. Maandag t/m donderdag is hij van 10.00 tot 16.00 uur in zijn ate lier in de Kapellaan. Lucia Admiraal Objecten van klei en glas, elke eerste zaterdagmiddag van de maand vrij te bezichtigen aan de Pastoor van Muijenweg 98 of op afspraak, tel. 5339490. Bibliotheek T/m zaterdag 28 september Fototen toonstelling Heilooër Amateur Fotoclub met als thema Bij ons in de straat. Vanaf 19 september in de kleu terafdeling tentoonstelling AyAy Kapitein over bootje varen en boeken lezen. Casa Design Expositie van Rina Snel, Winkelhof 't Loo 45. Noordergeestkerk Expositie van werken van Wim Diepenveen en Peter Huijzer, van 10 r tot 18.00 uur. Silhouet Expositie Etty Nijdam, geopend dinsdag t/m vrijdag van 9;00 tot 18 uur, vrijdagavond van 19.00 tot 21 uur en zaterdag van 9.00 tot 17.00 u Te zien tot eind augustus. Beeldentuin Ditta Engel Expositie beeldende kunst, bronzen en gietstenen beelden. Open elke zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur of na tel. afspraak op 072-5336266 aan de Westerweg 182. Agenda Sociëteit Alleenstaanden Heiloo 7 oktober: lezing en discussie over het onderwerp onzekerheid. 21 oktober: creatieve avond o.l.v. mevr. Braam uit Akersloot. 4 november: film over Zuid-Afrika door dhr. Overduinen. Gemeente Heiloo Algemeen: tel. 5356666, fax 5356788. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuren maandag, woens dag en vrijdag van 09.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. Info: tel. 5334383,5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 0900-0767. Unie van Vrijwilligers Heiloo Info: I.G. Niessink, de Spanring 33 in Heiloo, tel. 5333332. Rode Kruis Heiloo Rode Kruisgebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo. tel. 5333399. Secretariaat: T. Bakker-Bos, Het Zandstuk 50, 1851 nRS Heiloo, tel. 5338883. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of ver pleeghuis. Seer. A. Hoedjes. Holleweg 119, Heiloo, tel. 5335268. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. O.V. (openbaar vervoer) taxi Noord- Kennemerland Elke dag beschikbaar van 06.00 tot 24.00 uur. Rijdt in alle gemeenten van Noord-Kennemerland. Iedereen kan van de taxi gebruik maken, in het bij zonder ouderen en gehandicapten. Minimaal een uur van tevoren bestel len, tel. 0900-8878. Stichting Uitkeringsgerechtigden Bergeonstraat 30, tel. 5339885, open maandag de hele dag, dinsdag tot en met vrijdag 13.30 tot 17.00 uur. Stichting Ouderenwerk Heiloo Activiteiten en voorzieningen voor 55- plussers. Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 5331297. ANBO Belangenbehartiging en sociaal-cultu rele activiteiten voor 50 plussers. Inlichtingen: secretariaat C.M.W. van Aalst-Ruiters, Vrieswijk 11, 1852 VA Heiloo, tel. 5331451. KBO Belangenbehartiging voor ouderen. Inlichtingen: mw. J. Kleene Verbeek (secr.), Boekenstein 29, 1852 WS Heiloo, tel. 5340097 of 5331458 toestel 13. Woningstichting Heiloo Kennemerstraatweg 380, 1851 BK Heiloo, tel. 5338536. Technische dienst: tel. 5330430. Bereikbaar op werkdagen van 9.00 tot 11.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Het Malevoort 13, 1852 KZ te Heiloo, tel. 5330670. Openingstijden: Dinsdag 10.00-12.00 14.00-20.30 uur Woensdag 14.00-16.00 uur (m.u.v vakantieperiode 1 juli t/m 10 augustus) Donderdag 10.00-12.00 14.00-20.30 uur Vrijdag 10.00-12.00 14.00-20.30 uur Uitleenpost Ypestein (tot 12 jr) woensdag open van 14.00 tot 16.30 uur (m.u.v vakantieperiode 1 juli t/m 10 augustus). Uitleenposten De Loet en Overkerck, ook bestemd voor oudere bewoners uit de omgeving, geopend op dinsdag en vrijdag van 09.30 tot 11.30 uur. Politiebureau Heiloo Tel. 0900-8844, maandag t/m zaterdag geopend van 09.00 t-ot 17.00 uur. Zondags is het bureau gesloten. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopénd maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. Voor spoedeisende meldingen: 112. The Obsession of Art Expositie Vibrations of Dreams met recent werk van Andrea Padovani.T/m 13 oktober te zien op donderdag t/m zondag van 13.00 tot 17.00 uur (en na telefonische afspraak) bij Obsession of Art, Molenstraat 3 in Bergen (072- 5818461). Galerie 1719 Expositie van Angèle van den Thillart en Frederique Groustra.T/m 5 oktober op donderdag, vrijdag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en zondag 29 sep tember van 14.00 tot 17.00 uur. Verdronkenoord 29 te Alkmaar, tel. 072-5116034. Waterschap Het Lange Rond Op de begane grond van het kantoor in september expositie van Annemarie Kuster, tijdens werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 10