Zonnebloemwedstrijd Groei en Bloei 1 mmrn k Opening expositie bij Conny van Kasteel Lezing door Marion van de Coolwijk Kunst in de kas op locatie Bulgaars kunstenaar toont moderne schilderkunst IN ImkiimchmArt ArhkelenInf UITKIJKPOST - 18 SEPTEMBER 2002 - PAGINA 14 Gemeente Heiloo en Ballast Nedam onderte kenen onderhoudscon tract Kennemerstraatweg Cursussen beeldende vorming 2002/2003 ->4». Uitzending Excellence Vaccinatiecampagne tegen Meningokokken-C hervat Precarioheffing en gebruik gemeentegrond Nationale collecte verstandelijk gehandicapten Nivon Heiloo organiseert basiscursus geologie Psychometrie en tarotkaarten bij De Nieuwe Wereld Pony-Paardenkeuring Alkmaar Kofferbakmarkt in Egmond aan den Hoef Hoe-ver-kunst in Hoeve Overslot IKELENMöMÖ! Samenwerking Dans- en Muziekschool en Stichting Ouderenwerk Heiloo Raadscommissie blij met bouwplan Bredero Algemene voorlichting over kanker Rijden onder invloed van alcohol Gratis popfestival tijdens viering Alkmaars Ontzet HEILOO - Op dinsdag 17 september ondertekenden de burgemeester van Heiloo en de directeur van Ballast Nedam Infra Noord West het contract voor het meerjarenonderhoud aan de Kennemerstraatweg. Daarbij werd ook de internetsite www.kennemerstraat- weg.nl met informatie over dit project, feestelijk geopend. Voor het groot onderhoud aan de Kennemerstraatweg in Heiloo is, na een uitgebreide voorselectie, een aantal aannemers uitgenodigd voor het uit brengen van een aanbieding. Na het doorlopen van een heldere selectiepro cedure is vervolgens door de gemeen teraad besloten een contract aan te gaan met het aannemingsbedrijf Ballast Nedam Infra Noord West. Het contract gaat uit van drie soorten onderhoud aan de Kennemerstraatweg. De meest ingrij pende vorm van onderhoud vindt plaats op het moment dat het asfalt en eventueel de fundatie van delen van de weg (wegvakken) worden vervangen. Deze fase wordt ook wel reconstructie genoemd. Om de overlast voor de weggebruikers en aanwonenden van deze verkeersa der door de afzetting van de weg te spreiden, worden de reconstructie werkzaamheden in gedeelten uitge voerd over een periode van acht jaar. Indien nodig wordt gedurende de periode voorafgaand aan deze werk zaamheden klein onderhoud gedaan, zoals het opvullen van scheuren of gaten. In het contract is bovendien bepaald, dat de aannemer de wegvak ken na reconstructie nog gedurende tien jaar onderhoudt. De laatste weg vakken zullen hierdoor pas na 18 jaar door de aannemer in onderhoud aan de gemeente worden overgedragen. Door het instellen van de internetsite www.kennemerstraatweg.nl kunnen de inwoners van Heiloo via het internet actuele informatie opvragen of vragen stellen over het onderhoud aan de Kennemerstraatweg. HEILOO - Binnenkort starten weer diverse cursussen beelden vorming. Zo kunt u kiezen uit schilderen/tekenen, wassen beelden en speksteen bewer ken. Schilderen/tekenen 12 lessen Deze cursus is voor iedereen die graag eens wat meer te weten wil komen over schilderen en tekenen, zowel beginners als gevorderden. Er kan met alle soor ten verf gewerkt worden, zoals aquarel, acryl, maar ook kleurpotlood, oliepas tels of alleen met grafietpotlood. PënS$$W^^ en het ont plooien van eigen mogelijkheden zijn een wezenlijk onderdeel in deze cursus. Uw docente is Trudy Keyzer. Wassen beelden 12 lessen Deze cursus is bedoeld om u kennis te laten maken met het ontstaan van bronzen beelden. Allereerst wordt aan dacht besteed aan de methode van het bronsgieten. Aan de hand van dia's/video krijgt u een idee hoe een wassen beeld ontstaat en tot brons gegoten worden. U leert hoe u het ont werp en de grondvorm kunt maken, hoe de was erop te brengen en verder het opbouwen van de vorm. Er wordt aandacht besteed aan de vormgeving in uw eigen stijl. Als het beeld voltooid is, bestaat de mogelijkheid om het beeld in brons te laten gieten. Uw docente wordt Trudy Keyzer. Speksteen bewerken 12 lessen Speksteen is een zachte, vette, vuur- en weervaste steen. Vindplaatsen zijn onder andere China, Scandinavië, Duitsland, Portugal en Japan. De kleur en dichtheid van de steen zijn afhanke lijk van de vindplaats. Speksteen bestaat in verschillende kleuren zoals: wit, roze, groen, bruin en zwart. De steen wordt bewerkt met houtgereed schap door middel van raspen, vijlen, schuren en polijsten. Ook bij deze cur sus staat de eigen stijl voorop en wordt u persoonlijk begeleid in de vormge ving door docente Vera Verzijlenberg. Deze cursussen starten in oktober en worden om de veertien dagen gegeven. Voor informatie kunt u bellen met Trudy Keyzer, tel. 072-5337293 of Vera Verzijlenberg, tel. 072-5052827. HEILOO -Groei Bloei viert dit jaar haar 40-jarig jubileum en om daarbij ook de jeugd te betrekken werden in het ^voorjaar zowel in Heiloo als Limmen op alle basisscholen in alle klassen zonnebloempitten uitgedeeld, in totaal meer dan 10.000. Natuurlijk was de opdracht de hoogste zonne bloem te kweken. Het heeft de organisatoren zeer ver baasd, dat ondanks het feit dat er tot driemaal toe bij de scholen werd geïn formeerd, er vier scholen meldden dat er geen resultaten waren geboekt. Zou de hoge zonnebloem in Ypestein (hoogte 3,85 m) toch niet uit een van de uitgedeelde zaden zijn gekweekt? Als dat zo is, is het natuurlijk dubbel jam mer dat het door de betreffende school niet werd gemeld. Bij de Elckerlyc waren ze wel zeer onfortuinlijk. In de strook naast de school waren de bloe men al behoorlijk gegroeid toen vanda len het hele zonnebloemenveld kapot trapten. De scholen zonder resultaat waren: St. Radboudschool, Jan van Rijckenborgschool, De Meander en de Paulusschool. Wel goede resultaten behaalden De Springschans: Locatie Breedelaan, schooltuin: 280 cm, locatie Sluysweydt, Saskia Liefting: 357 cm. 'Benedictusschool, Poortweijdt 16: 295 cm, De Duif, Wiedske de Waard: 332 cm, Willibrordschool, Mirian en Ester Kolder: 357 cm. De Zuidwester, Kato van der Kruk: 373 cm, St. Maarten. Limmen. Jeroen Roodenburg: 375 cm De Egmonden r-x-x'v.' VT Wat worden die zonnebloemen soms groot! Dij deze bloem was zelfs een ladder nodig om het aantal centimeters goed af te kunnen lezen. en Pax Christi, Limmen, Claudia van Galen: 385 cm. De Pax Christi in Limmen won dit jaar dus de wisselbe ker van Groei Bloei. HEILOO - Op 24 september is er van 20.00 tot 21.00 uur weer èen uitzending van streekradio Excellence. In dit pro gramma voor 50-plus wordt een vraag gesprek gehouden met als thema 'Een van ons\ Over belevenissen van toen en nu met Margot van Heider-Kop. Haar jeugd in het voormalige Nederlands Indië, haar ervaringen in het na-oorlogse Nederland en nog veel meer afgewisseld met muziek van Glenn Miller. De presentatie is in han den van Bob van Unnik. Streekradio Excellence is op de kabel op 96,5 en op de FM band op 106.3 te beluisteren: CASTRICUM - In de gemeente Castricum worden op maandag 23 sep tember kinderen en jongeren in de leef tijd van 6 jaar tot 14 jaar (geboren op of na 1 juni 1987 en voor 1 juni 1996) gevaccineerd tegen het meningokok- ken-C virus. De grootscheepse inen tingsactie zal plaatsvinden in het sport centrum De Bloemen in de kern Castricum. In de uitnodigingsbrief staan de locatie en het tijdstip waarop men wordt verwacht. De geboorte maand is bepalend voor het tijdstip waarop men moet komen. Gezien de grote omvang van de campagne wordt men dringend gevraagd dit tijdstip aan te houden. Met de oproep wordt een informatiebrochure meegestuurd. Mochten er na lezing nog vragen zijn. dan kunt u bellen naar de publieksin- formatiëlijn. tel. 080()-3(X)8051 CASTRICUM - In januari van dit jaar is de precarioverordening vastgesteld. De gemeenteraad heeft in deze belas tingverordening bepaald in welke gevallen voor gebruik van gemeente grond een vergoeding verschuldigd is. Voorheen gold een vergelijkbare veror dening uitfluitend in de woonplaats Castricum. Nu is er sprake van het gelijktrekken van de verschillende ver ordeningen in de kernen die nu de nieuwe gemeente Castricum vormen. De precarioheffing is een belasting die is verschuldigd voor het recht om stoe pen. balkons, terrassen, bouwcontainers enzovoorts op en boven de openbare grond te plaatsen. Met ingang van sep tember zullen de controle- en toezichts- activiteiten die verband houden met deze verordening ook in de kernen Limmen en Akersloot gaan plaatsvin den. Dit betekent dat daartoe aange stelde controleurs toezien op het gebruik van gemeentegrond. Door middel van de infopagina zal de gemeente u voortdurend op de hoogte houden van alle nieuwe ontwikkelin gen, ook over precarioheffing. Voor meer informatie kunt u contact opne men met Gemeentewerken, de heer P.C.M. Travnicek. tel. 0251-661118. HEILOO - Ieder mens is anders en ieder mens heeft verschillende wensen. U maakt het liefst zelf uit, waar u Werkt, met wie u omgaat, welke cursus u doet en wanneer u op vakantie gaat. Dit geldt ook voor mensen met een verstandelijke handicap. Zij willen ook graag keuzes kunnen maken en zoveel mogelijk hun leven zelf inrichten, maar hebben wel hulp en ondersteuning nodig. De nationale collecte verstandelijk gehandicapten wordt dit jaar gehouden van 23 september tot 28 september, waarbij 45% van het ingezamelde geld in dit rayon blijft voor regionale en plaatselijke activiteiten. HEILOO - De basiscursus geologie 'de Aarde en ons dagelijks leven', georga niseerd door Nivon Heiloo, gaat over de bergen die we bezoeken, de stenen die op ons pad liggen, het weer dat ons deel is en het klimaat waarin wij leven, de bodem die de planten draagt en de zee en meren die we tér ontspanning 'benutten. Geologie is overal! De cur- suskosten bedragen E 63,65. Nivonleden en Geoleden van Nivon Heiloo krijgen reductie. Bij deze cur sus horen twee unieke lesboekjes, geschreven en getekend door de docent S.Dekker en speciaal gedrukt voor deze cursus, kosten E 35,-. In twaalf lesavonden op dinsdagavond (eenmaal per 14 dagen) leren geïnte resseerden in het Open Huis te Heiloo de 'natuur van alledag' beter te begrij pen. Aan de hand van bovenvermelde boek jes wordt op systematische wijze in woord en beeld verklaard hoe het ont staan en vergaan van de landschappen om ons heen verloopt, dit in logische, elkaar ook in de natuur opvolgende fei ten. Termen zijn weinig gebruikt. De inhoudsopgave is tevens eèn index van alle thema's in de teksten en op de pla ten. Zo kon een uitgebreide informatie worden bereikt en kan er gemakkelijk terug worden gelezen en gekeken. Het Nivon Heiloo zal deze cursus bij voldoende aanmeldingen starten op dinsdagavond 8 oktober. Opgave en inlichtingen bij Reina Mulder, tel. 072- 5333127 of Astrid Oudhoff, tel. 5336259. EG MOND - Op zaterdag 28 september wordt van 16.30 uur tot 19.30 uur de nieuwe expositie van galerie Conny van Kasteel geopend. Het betreft ten toonstelling nummer 17, met werken van Wichter Meursing en Erico Castellani. Daarna zal de tentoonstel ling van 28 september tot en met 17 november te zien zijn. De openingstij den van Conny Kasteel zijn: donderdag tot en met zondag tussen 15.00 en 19.00 uur en volgens afspraak. Aan de Noorderstraat 4, Egmond aan Zee, tel. 072-5067151 of e-mail:galerieconny- vankasteel@planet.nl. ALKMAAR - Maandagavond 23 sep tember zijn op veler verzoek de medi ums Jock de Jong en Riet Schillemans weer bij De Nieuwe Wereld te Alkmaar. Via foto's of voorwerpen en de duiding van de tarotkaart zult u weer een paar uur versteld staan als u voelt hoe de Andere Wereld u nabij is. Locatie Fnidsen 33 te Alkmaar aan vang 20.30 uur, zaal open 20.00 uur. Entree E 4,55 p.p., inlichtingen tel. 072- 5334280. ALKMAAR - Er wordt weer een pony-paardenkeuring gehouden op woensdag 25 september, tijdens de landbouwdag in Alkmaar. Omdat er dit jaar geen schapen komen wordt de pony-paardenkeuring gehouden mid den op het Waagplein. Alle paarden en pony's - met of zonder papier - kunnen hieraan meedoen. Ook Haflingers, IJslanders, Friezen, Fjorden en andere rassen kunnen meedoen. De keuring begint om 9.30 uur, deelnemers dienen om 9.00 uur aanwezig te zijn. Het inschrijfgeld is E 2,50 per paard/pony, te betalen op de keuringsdag. Er zijn mooie prijzen beschikbaar gesteld en elke deelnemer ontvangt een herinne ring aan deze dag. Voor inlichtingen en opgave kunt u bellen met tel. 072- 5126066. EGMOND - Zondag 22 september is het weer zover, lekker snuffelen op de kofferbakmarkt in Egmond aan den Hoef. Het terrein is gelegen aan de Herenweg. De kofferbakmarkt wordt gehouden van 11.00 tot 15.00 uur. Voor bezoekers is de toegang gratis. Deelnemers kunnen vanaf 9.00 uur hun spullen uitstallen. Voor meer informa tie, tel. 06-55346385. Wicher eursing EGMOND - Zaterdag 28 september vindt het inmiddels traditionele Hoe- Ver-Kunst evenement voor de laatste keer plaats in Hoeve Overslot in Egmond aan den Hoef. Er zal een workshop tekenen en schilderen gege ven w'orden onder de vakkundige lei ding van Frits de Nooijer en Chiel Zwaanswijk van Schilder- en Tekenclub Egmond aan den Hoef. De leden van deze club exposeren op dit moment in Hoeve Overslot. Hun expositie is te bezoeken t/m zondag 29 september. Het thema is: 'Mensen schilderen Overslot, Hoe Ver Kunst'. Het is de bedoeling dat de deelnemers aan de workshop een impressie vastleggen van Hoeve Overslot omdat dit hoogstwaar schijnlijk de laatste keer zal zijn dat Hoeve Overslot uitvalsbasis is voor Hoe Ver Kunst. Hoe Ver het met de kunst komt in Egmond (en in Hoeve Overslot) zal blijken uit de Cultuurnota die op dit moment door de gemeente voorbereid wordt. Deelname aan deze door de werkgroep KCE georganiseerde workshop is geheel gratis en is zowel voor beginne lingen als gevorderden interessant. Er is materiaal aanwezig, maar men kan uiteraard ook eigen materiaal gebrui ken. Hoe-Ver-Kunst begint om 14.00 uur en zal duren tot 16.00 uur. Na afloop is er gelegenheid in Hoeve Overslot tot een gezellige nazit. U. vindt Hoeve Overslot aan de Slotw.eg op nummer 42 te Egmond aan den Hoef. Zondag 29 september zal het werk dat gemaakt is tijdens de workshop in de Slotkapel geëxposeerd worden. Deze expositie duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Het werk kan om 13.00 uur ingebracht worden. Voor de organisatie is het handig te weten hoe groot de belangstelling voor de workshop is. U kunt zich zaterdag 28 september aanmelden tussen 09.00 en 10.00 uur bij Dora Thijssen, tel. 072- 5062033. EGMOND - Ieder mens wordt als beelddenker geboren. In de jaren daar na ontwikkelt zich het vermogen om met taal (woorden en begrippen) te denken. Een beelddenker blijft echter denken in beelden en gebeurtenissen. Daar ons (talige) onderwijssysteem gericht is op 'taaidenkers', hebben beelddenkers het vaak moeilijk op school. Vaak zijn het leerlingen die in de onderbouw (groep 1 en 2) goed lij ken mee te draaien, maar in groep 3 problemen kunnen ondervinden bij het lézen, schrijven en/of rekenen. De leer kracht kan er niet goed de vinger opleggen; het is een slimme, onderne mende leerling, vol enthousiasme en creativiteit... waar zit het probleem? Door de nog grote onbekendheid bij leerkrachten, ouders en medici met het begrip beelddenken, worden veel beelddenkende kinderen niet als zoda nig herkend. Zo ontstaan er met de jaren op de basisschool steeds grotere leer- en/of gedragsproblemen. Marion van de Coolwijk is leerkracht, remedial teacher, auteur van vele kin derboeken, de nieuwste leesmethode van Wolters Noordhoff en eigenaar van Instituut Kind in Beeld. Ze is een des- Lees het elke week in de Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken HEILOO - De beeldende kunstexposi tie, die de afgelopen 7 jaar met veel succes in een kas aan de Vennewatersweg werd georganiseerd, is te gast in de Noorder Geest, de voor malig Gereformeerde kerk in Heiloo. Ze is daar de derde in een reeks ten toonstellingen, georganiseerd door de kunstenaars Peter Huijzer en Wim Diepeveen, die in de kerk een tijdelijk atelier bezitten. Naast hun eigen werk laten deze kunstenaars werk zien van Ralph de Lange (schilderijen) en Rob ter Steege (foto's, schilderijen). Bovendien zijn enkele kunstenaars van het Alkmaarse collectief Pygmalion uitgenodigd, te weten Stephan Bakker (schilderijen) Sebastiaan Bruin (teke ningen), Marno Rezelman (beelden) en Michel Wijdeveld (video, schilderijen). Gedurende de beide weekends zal in de kerk gemusiceerd worden door stu denten van de Muziek Dansschool te Heiloo. De opening op zaterdag 21 september om 11.00 uur wordt muzikaal omlijst door de Fanfare Showband Heiloo. Alle ruimtes van de kerk zoals de kel ders, het toneel, de toren e.d. zijn zoveel mogelijk benut waardoor een spannen de zwerftocht is ontstaan langs diverse vormen van beeldende kunst. De ten toonstelling is geopend in het weekend van 21 en 22 september én 28 en 29 sep tember van 11.00 tot 17.00 uur. Naast hun eigen werk laten de kunstenaars Peter Huijzer en Wim Diepeveen in de Noordergeestkerk werk zien van o.a. Ralph de Lange en Rob ter Steege. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN HEILOO - De Dans en Muziekschool Heiloo en Stichting Ouderenwerk Heiloo zijn een samenwerking aange gaan om de senioren van Heiloo een prachtige cursus te kunnen aanbieden. Er zijn nogal wat senioren die in het verleden wel gedroomd hebben over het bespelen van een instrument maar daar om allerlei verschillende redenen niet toe zijn gekomen. Al snel ontstaat dan het gevoel 'jammer, maar nu is "het te laat!'. Niets is echter minder waar, u kunt altijd beginnen met het bespelen van een instrument. Voor oriënterende mensen is deze cursus daarom een goed begin! U komt wat meer te weten over de principes en elementen van ons muzikale erfgoed. Ook komen in de tien lessen durende cursus o.a. ritmi sche en melodische vorming, partituur lezen en luistervaardigheid aan bod. De cursus wordt gegeven door een ervaren docente van de Dans en Muziekschool Heiloo die u na afloop van de cursus als u dat wenst kan hel pen in het kiezen van een instrument dat bij u past. De cursus begint op maandag 7 okto ber van 11.30 tot 12.30 uur en kost 55 euro. De cursus wordt gegeven in de Dans en Muziekschool Heiloo, het Veld 1 te Heiloo. Heeft u vragen, of wilt u zich aanmelden? Belt u dan naar Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. Abdijkaarsen Moderne schilderkunst van Plamen Stefanov, t/m 12 oktober, van maandag t/m zaterdag van 10.30 tot 16.30 uur, aan de Vennewatersweg 27 te Egmond -Binnen. Ateliers Hallein Expositie van Huug Zentveld aan de Peperstraat 32, Jos Apeldoorn aan de Visweg 12 en Erik Baart aan de Noordvelderweg, allen te Egmond- Binnen. Prins Hendrik Stichting Zomcrcxpositie 'Zicht op zee' van Marga Duin en Henk Hobbeling, t/m 27 oktober tijdens de openingsuren van het museum. Afies' Nobelhuis Expositie van o.a. keramiek, schilderij en, museum en waskamer, Mooyeveld 4a Egmond Binnen. Museum van Egmond Tentoonstelling over de Oprechte Egmonder Fotokrant. Het museum Iaat verder het verleden zien van de drie Egmonden. U vindt het museum aan de Zuiderstraat 7 te Egmond aan Zee. Openingstijden: t/m 14 september en van 7 t/m 26 oktober: zondag t/m vrij dag van 14.00 tot 16.00 uur. Galerie Conny van Kasteel Expositie met werk van Mauro Staccioli en Jac Bisschops, t/m 22 sep tember. Noorderstraat 4, Egmond aan Zee. Openingstijden: donderdag t/m zondag tussen 15.00 en 19.00 uur en volgens afspraak, tel: 072-5067151. De galerie is gesloten van 8 augustus t/m 8 september. Galerie De Kapberg Wisselende exposities aan de Slotweg 17 te Egmond aan den Hoef. Geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak, tel: 072-5062645. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, geopend van donderdag t/m zondag van 12.00 tot 18.00 uur. Prinses Marijkestraat la in Egmond aan Zee. mm NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN EGMOND - Op 3 september heeft de commissie ruimtelijk beleid voor het eerst kennis genomen van de gewijzig de plannen Bredero. Al enige jaren is de Woningstichting Egmond bezig met het ontwikkelen van het plan Bredero. Het is begonnen met een bouwplan op het terrein waar de Josephschool heeft gestaan. Op het moment dat praktisch gesproken de bouwvergunning er al lag, is op verzoek van het voormalig gemeentebestuur van Egmond, het bouwplan alsnog herzien. Het gebied moest groter worden en dit leidde er toe dat er alsnog 41 huurwoningen en een negental garages gesloopt zouden moeten worden om een nieuw wijkje te ontwikkelen. Een stuk dorpsvernieu wing. 63 Woningen komen hiervoor in de plaats en daarbij nog eens 16 garages. Om het plan financieel draagbaar te maken voor de Woningstichting Egmond zullen 40 woningen worden verkocht en de rest blijft in eigendom van de Woningstichting. Desondanks leidt de woningstichting een verlies van E 1.400.000.-.^ Dit bedrag zal uit de reserves worden geput en zal ten goede komen aan een leefbaar Egmond aan Zee. Eindelijk zal hiermee een einde komen aan de zandvlakte bij de kerk. ALKMAAR - Het Medisch Centrum Alkmaar en de Regionale Thuiszorg organiseren een serie van acht thema middagen over kanker, die uitsluitend bestemd zijn voor mensen met kanker en hun naasten. Deze middagen staan los van elkaar en kunnen afzonderlijk bezocht worden. Bij elke bijeenkomst is een deskundige aanwezig. De eerste bijeenkomst wordt gewijd aan algeme ne informatie over kanker. Gastspreker H. Visser - haemato- loog/oncoloog - zal vragen beantwoor den als: Wat is kanker? Hoe ontstaat het? Welke behandelingsmogelijkhe den zijn er? Wat is het verloop van de ziekte, enz. Er is gelegenheid om vra gen te stellen en ervaringen uit te wis selen. Deze bijeenkomsten zal plaats vinden op dinsdag 1 oktober van 13.45 uur tot 15.45 uur in de bibliotheek De Mare. Laan van Straatsburg 2. Alkmaar. Vanaf 13.30 uur is de zaal open en staat de thee en koffie klaar. Aan het bijwonen van deze middag zijn geen kosten verbonden. Voor de the mamiddagen is een minimum aantal van acht personen vereist. Het maxima le aantal deelnemers per bijeenkomst is twintig. Als u deze middag wilt bijwo nen, dan kunt u zich aanmelden bij de balie van Patiëntenvoorlichting van het MCA. tel. 072-5483500. kundige op het gebied van beeldden- ken en leesbevordering en verzorgt lezingen, gastcolleges en workshops voor kinderen, ouders, leerkrachten, onderwijsinstanties en andere geïnte resseerden. Haar dit jaar verschenen kinderboek serie Ik ben niet bom!, die bestemd is voor kinderen die moeilijk lezen, werd door kinderen, ouders en deskundigen razend enthousiast ontvangen. De boe ken in deze serie vallen op door een ruime opmaak, één zin per regel, maar sluiten qua inhoud aan bij de belevings wereld van de bovenbouwleerling. De lezing is op dinsdag 1 oktober in bibliotheek Egmond aan Zee, Torensduin 1. Aanvang 20.00 uur. De kaarten zijn te koop in alle drie vesti gingen van de bibliotheek Egmond. Toegang E 3,50 voor bibliotheekleden en E 4,50 voor niet-leden. Reserveren wordt aanbevolen: dat kan telefonisch 072-5062146 of via e-mail: 6234@biblio- theekegmond.nl. Voor meer informatie over het beelddenken en de boeken: www.bibliotheekegmond.nl of www.- kindinbeeld.nl of www.marionvande- coolwijk.nl. CASTRICUM - In de nacht van dins dag 10 op woensdag 11 september werd de bestuurder van een personenauto, een 22-jarige man uit Uitgeest, aange houden op de Ruiterweg. Bij controle bleek dat hij alcohol had gedronken. Hij blies 505 ug/l. Dat is ruim tweemaal de toegestane waarde van 220 ug/l. ALKMAAR - Ondanks dat het AlkmaarsPOPontzet festival vorig jaar enigszins \verd overschaduwd door het rechtstreekse verslag van 'He aanval op Afghanistan, gaf het enthousiasme van de bezoekers voldoende aanleiding voor de initiatiefnemers om dit festival voort te zetten. Passeerden vorig jaar bands met het repertoire van o.a. de Rolling Stones en Doe Maar de revue, dit jaar zullen The Beatles. Creedence en Joe Cocker Atlantis aandoen. Een doorlopende swingende avond van her kenning. Neem 8V>ktober alvast maar een vrije dag! Gratis maar met een toegangsbewijs Het festival zal gratis te bezoeken zijn maar gezien de beperkte ruimte moet je wefeen geldig toegangskaartje heb ben. Deze kun je bestellen op:www.alk- maarsontzet.nl. of indien je niet in het bezit bent van een internetaansluiting via: Electroworld Bakker Dijk. Dijk 12. Alkmaar. Kijk voor meer informatie op de website: www.alkmaarsontzet.nl of www.alkmaarspopon tzetn I EGMOND - Regelmatige bezoekers van de expositieruimte en winkel van Abdijkaarsen hebben misschien al eens kennis gemaakt met Plamen Stevanov. Zijn iconen zijn al geruime tijd onder deel van de aidaar verkochte collectie. Plamen Stevanov, geboren in 1957 in Sofia, is een zeer begaafd kunstenaar die meerdere keren deelnam aan col lectieve en nationale tentoonstellingen in Bulgarije en elders in Europa. In 1993 werd hij gevraagd een decoratieve monumentale wandschildering te maken in het Huis voor Cultuur in een deelgemeente van de Bulgaarse hoofd stad Sofia. Maar zijn veelzijdigheid blijkt ook uit de deelname aan een werksymposium in Zweden onder de titel Experimenten met Metaal met een totaal eigen inbreng. Zoals gezegd worden in de winkel van Adbijkaarsen in Egmond-Binnen al jaren iconen van Plamen Stevanov ver kocht. Deze iconen worden op een spe ciale wijze vervaardigd. Op het houten paneel worden eerst acht tot tien lagen aangebracht van een mengsel van krijt, gelatine en water. Na droging wordt de Taag gepolijst, waarna er een uiterst gedetailleerde tekening wordt opge bracht en daarop een goudlaag en enkele laklagen. Naast de iconen die in de winkel worden verkocht, laat de ten- toonstelling,zien dat Plamen Stevanov ook een begaafd schilder is van moder ne schilderwerken, waarin hij een eigen stijl heeft ontwikkeld. Een deel van zijn collectie wordt tot en met 12 oktober tentoongesteld van Abdijkaarsen b.v.. Vennewatersweg 27 in Egmond-Binnen. De tentoonstelling is dagelijks te bezichtigen van 10.30 tot 16.30 uur gang is gratis. Zondags gesloten en de toe- Aan de achterzijde van de kerk zal een plantsoen ontstaan, waaraan een fraai woongebouw in drie lagen wordt geprojecteerd voor 22 senioren. De knik in de Dreesweg zal verdwijnen en achter de Troelstraweg zal een nieuwe weg verschijnen. Ook op de hoek van de Plantsoenstraat en Wilhelminastraat is mooie oplossing tot stand gekomen. De eerdere vlinderwoningen daar. zijn naar de prullenbak verhuisd, dit mede door de geuite bezwaren. De plannen zullen op 16 september in de Prins Hendrikstichting worden gepresenteerd. Aan de bezwaren, die op een eerder plan waren geuit, is tege moet gekomen. De Woningstichting hoopt dat de plannen goed worden ont vangen door de omgeving en dat er ver der geen bezwaren komen. Is dit het geval dan kan snel met de bouw wor den gestart. De gemeenteraad zal de plannen in oktober behandelen. Schilderij van Plamen Stefanov.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 14