nachtrust! 26 september start het seniorenuitzendbureau in het Trefpunt. Abraham du Boishof 2 in Heiloo. Officiële opening website gemeente Heiloo door burgemeester Den Boon Nieuw spreekuur in het Trefpunt WORD LID! HEMA HEILOO Dat vieren wij met spectaculaire aanbiedingen. Zaterdag 21 en zondag 22 september. BORDEN geheim m ee goede mannenmode (072)5351000 van 12.00 tot 17.00 u. i/ISSBB VERKOOPMEDEWERKSTER mug; NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN V ^^^^7eJAARGANG^^^| Alles in het teken v^n de mode met jazzzangeres Emma van is filmseizoen 2002/2003: start 26 september 10 films voor €29,50 Tel. 06 542 352 81 www.filmligaheiloo.nl WARENHUIS VAN SCHAIK J Drukkerij uitkijkpost bv 18 SEPTEMBER 2002 VERVOLG OP PAGINA 8 Postkantoor Heiloo sluit Rectificatie datum opening scholen FIL HEIL DO Onderzoek uitlatingen bij commissie bouwfrau de over Heiloo verhelde- Geslaagd www.vanderborden.nl Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo geen wachtlijst meer! Warenhuis Van Schaik B.Z exploiteert sinds 1979 een bij de HEMA aangesloten bedrijf in Winkelhof 7 Loo in Heiloo. Een levendigniet te groot warenhuis, waar we er plezier in scheppen om gezamenlijk, op moderne wijze, een aantrekkelijke winkel te verzorgen. Ben je geïnteresseerd maak dan een tel. afspraak onder nummer (072) 5331 138 zoekt voor deze HEMA een Je verzorgt een aantal eigen afdelingen en doet kassawerk. Een enthousiaste kracht, die fulltime wil werken, is van harte welkom. Het seniorenuitzendbureau is een initiatief van stichting ouderenwerk Heiloo en Randstad uitzendbureau Sikko Salverda van het Van Foreest Centrum zet de schaar in het lint om de opening van zijn spreekkamer in het Trefpunt te bekrachtigen. Ouderenco rdinator Margit Kooter is blij met deze nieuwe voorziening voor ouderen, (foto UKP) MUL De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (91 cent) (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden (L tJ1 O aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) HEILOO - Het college van burgemees ter en wethouders van Heiloo heeft het onderzoek naar aanleiding van een getuigenis van de heer Schuitemaker voor de commissie bouwfraude afge rond. Het college vernam via derden dat tijdens de verhoren van deze com missie aan de orde is geweest een reis van de burgemeester in 1992 naar Hongarije en zijn privé-relatie met de heer A. Bos van Bouwbedrijf Koop Tjuchem. In die periode was de heer N.P.M. Schoof burgemeester van Heiloo. Inmiddels heeft de heer Schoof een schriftelijke verklaring opgesteld en onder meer verzonden aan de huidige burgemeester van Heiloo, de heer A.H. den Boon. De heer Schoof werd op zijn reis, in april 1992, begeleid door mede werkers van het bouwbedrijf en door een voormalige externe interim manager afdeling gemeentewerken van Heiloo. De persoon in kwestie was ul sinds 1 maart 1992 niet meer werkzaam als interim-manager bij deze gemeente. Het onderzoek heeft uitgewezen dat er geen ambtenaren van Heiloo bij betrokken waren. Desgevraagd laat de burgemeester van Heiloo, de heer A.H. den Boon namens het college van burgemeester en wet houders weten, overvallen te zijn geweest door het bericht van de verho ren van de commissie bouwfraude dat hen via derden ter ore kwam. Hij laat weten dat het de volledige verantwoor delijkheid is van de heer Schoof. Hij zegt dat hij blij is dat ook onderzoek bevestigt dat er geen ambtenaren van Heiloo hebben deel genomen aan deze buitenlandse reis en verder verwijst hij naar de verklaring van de heer Schoof. Fridoline Neefjes is omgeven door kunst in haar kantoor, (foto UKP) HEILOO - Nog voor de zomer van vol gend jaar wil Postkantoren B.V. het postkantoor aan de Matthijs Zonderhuisweg sluiten. Het kantoor wordt omgezet in een 'servicepunt plus'. Een van de Heilooër onderne mers krijgt een agentschap in de win kel, zodat nog steeds van de diensten van het postkantoor gebruik kan wor den gemaakt. Alle functies waarvoor men nu in het postkantoor terecht kan zouden in het nieuwe agentschap kun nen blijven bestaan. Volgens het Heilooër bedrijf wordt het minimum aantal klanten dat nodig is om een postkantoor open te houden niet gehaald. De gemeente Heiloo wil bin nenkort met het bedrijf om de tafel om er voor te zorgen dat er tenminste een loket in het Stationsgebied blijft. Dat het ook voor een redactielid nog wel eens moeilijk is om de juiste datum bij de juiste dag te vermelden blijkt uit de vergissing in het stukje over de geld- inzamelactie en opening Meander en Paulusschool: daar staat namelijk ver meld dat de opening op donderdag 20 september plaats zal vinden. De datum is in dit geval goed, maar deze dag valt wel op een vrijdag! Daarom voor alle duidelijkheid: de scholen worden, samen met wijkgebouw Ypsalon en PSZ Pippeloentje, op vrijdag 20 sep tember geopend. I *tfci ttng HEILOO - Helianth Art Consultancy werd op 1 januari 1996 opgericht door Fridoline Neefjes. Haar twee zonen hadden inmiddels het huis verlatentoen Fridoline besloot haar eigen bedrijf in kunst te starten om op die manier de heden daagse kunst te laten integreren in de samenleving. Zij organiseert exposi ties en geeft adviezen aan kunstenaars, bedrijven en de overheid. Daarnaast schrijft zij persberichten over op han den zijnde exposities en over de kun stenaars. Zonder aanvankelijk ook maar iets van kunst af te weten heeft zij inmiddels bewezen dat je het met een hoop doorzettingsvermogen ver kunt schoppen... „Ik ben uiteraard wel geïnteresseerd in kunst", relativeert Fridoline de avon tuurlijke keuze voor haar bedrijf enigs zins. „Ik heb de behoefte om bezig te zijn met schoonheid, hoewel kunst ook met lelijkheid te maken kan hebben. Mijn broer en twee zussen zijn altijd al met scheppende kunst bezig geweest, zodat ik er wel iets van begreep voordat ik besloot Helianth Art Consultancy op te richtten. Ik houd mij voornamelijk bezig met hedendaagse kunst. Ik wil echter vooral schoonheid naar voren brengen. Dit kan op figuratieve, maar zeker ook op abstracte wijze." Kunstenaars laten groeien Overigens is de naam van het bedrijf niet zomaar gekozen. Helianth is afge leid van de Griekse zonnegod Helios. Tevens is Helianthus de Latijnse bena ming voor zonnebloem. „Zon staat voor licht, warmte, energie en zorgt voor groei. Dat is tevens mijn bedrijfs filosofie. ik probeer een sfeer of kli maat te scheppen waarin kunstenaars kunnen groeien." Fridoline had al snel succes met haar bedrijf, na haar eerste expositie in IJmuiden, waar een ten toonstelling van twee zeeschilders te bewonderen viel. was de expositie in het paleis van Justitie te Amsterdam bijzonder succesvol. „Vervolgens heb ik alsnog kunstgeschiedenis in Amsterdam gestudeerd", laat de eige naresse weten. „Nadat ik op tv in het satirische programma Non-Kunst van Paul de Leeuw was verschenen mocht ik zelfs exposities openen. In dat jaar heb ik zo'n tien exposities georgani seerd. van opening tot catering en van vervoer tot en met het ophangen van de doeken. 1998 was dat aangaande een topjaar!" Na deze zo positieve start kreeg Fridoline met enkele flinke tegensla gen te maken: door twee opeenvolgen de auto-ongelukken (buiten haar schuld) was een tijd lang haar gezond heid niet optimaal. Toen daarnaast eind '98 haar jongste zoon plotseling overleed, stortte haar wereld in. Tot haar grote geluk ondervond ze veel hulp van haar oudste zoon, die zijn moeder steunde waar hij kon. „Mijn wereld veranderde totaal. Ik dacht veel na en dit heeft mij ertoe gebracht mijn eenmanszaak om te zetten in een stich ting. De fiscus eist bij een eigen bedrijf namelijk dat er winst wordt gemaakt. Deze druk om steeds maar te moeten presteren is bij mij echter verdwenen. Ik sta anders in het leven en ik wil mijn energie daarom ook anders verdelen. Een stichting lijkt mij daarom de beste oplossing." Nu Fridoline inmiddels aardig is inge werkt en veel over kunst geschreven heeft, wil zij korte artikelen over kunst gaan schrijven. Zij heeft contact met medewerkers van diverse vakbladen, die positief tegenover dit voorstel staan. De opbrengsten komen volledig ten goede aan de stichting Helianth Art Consultancy. De stichting heeft als doel het ondersteunen van instellin gen en personen op het terrein van kunst en cultuur. Daarnaast onder steunt het projecten ten behoeve van educatie, medische research en ontwik keling voor jongeren in achterstandssi tuaties. zowel in binnen- als buiten land. Inlichtingen over de nieuwe stich ting en de mogelijkheden om als kun stenaar, bedrijf of galerie gebruik te maken van de diensten van Fridoline Neefjes krijgt u via tel. 072-5331058. U vindt Helianth Art Consultancy aan de Boswinde 48 te Heiloo. Burgemeester A.H. den Boon neemt de website www.heiloo.nl van de gemeente Heiloo officieel in gebruik, (foto MSP) HEILOO - Op 12 september nam bur gemeester A.H. den Boon de website van de gemeente Heiloo: www.heiloo.nl officieel in gebruik. De officiële start van de website vond plaats om 19.30 uur in de bibliotheek van Heiloo aan het Malevoort 13. De site bevat een schat aan informatie en zorgt ervoor dat de inwoners van Heiloo, vanuit hun eigen huis, makkelijk en snel informatie over de gemeente en haar producten en diensten kunnen verkrijgen. Kortom een uitbreiding van de gemeentelijke dienstverlening aan de inwoners van Heiloo. In het menu-item Heiloo is informatie over de gemeente zelf te vinden. Een korte karakterisering van het dorp in woord, beeld en in cijfers. In de gemeentegids staan de adressen van verenigingen, organisaties en instanties in Heiloo, zoals deze ook in de gedruk te gemeentegids zijn opgenomen. Uitgever De Kleine Media uit Schagen verzorgt deze gegevens. Het is mogelijk om mutaties voor beide versies van de gemeentegids via de website aan te geven. Nieuwe woningbouwprojecten, de controle van de riolering, politieke discussies, verleende bouwvergunnin gen, openstaande vacatures of activitei ten die plaatsvinden; in het menu Actueel is alle informatie te vinden over wat er op dit moment speelt in Heiloo. Bij elk product of dienst staat beschre ven wat het product in houdt, wanneer iemand er voor in aanmerking komt, wat het kost en wat de procedure is. In sommige gevallen kan door middel van een formulier een product aangevraagd worden. Op wat langere termijn is het voor sommigen producten zelfs niet meer nodig om naar het gemeentehuis te komen, wanneer ook de betaling van een product via internet kan plaatsvin den. Nabije toekomst De site zal in de toekomst ingezet gaan worden als een middel bij interactieve beleidsvorming. Dit houdt bijvoorbeeld in dat de inwoners van Heiloo kunnen meebeslissen over het beleid wat de gemeente moet voeren. Ze kunnen dan over toekomstig beleid meepraten tij dens een dorpsgesprek of mening geven via een schriftelijk en interactie ve enquête. De Heilooënaren kunnen het proces van idee tot beleid dan via de website op de voet gaan volgen. In de raadsvergadering van 4 december 2000 is een krediet beschikbaar gesteld voor het opstellen van een visiedocu ment 'Heiloo digitaal' het bouwen van een website voor de gemeente Heiloo. Hiermee werd het startsein gegeven voor de ontwikkeling van een gemeen telijke site. Vanaf oktober 2001 zijn de randvoorwaarden vastgelegd, waaraan de website volgens de gemeente dient te voldoen. Tenslotte is op 8 april 2002 de opdracht verleend aan Segment Interactieve Media uit Rotterdam voor het bouwen van de site. Eén jaar in Heiloo! Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl matrassen, bedbodems, waterbedden, slaapkamers en bedtextiel In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Ofe-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Inde aanmelding graag duidelijk uw gegevens ver melden. WINKELHOp HEILOO - Björn Patrick Bierman is geslaagd voor zijn studie Voeding& Marketing aan de Hogere Agrarische School in Den Bosch. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Noord-Holland-Noord en biedt geeste lijke gezondheidszorg voor ouderen vanaf 65 jaar. Elke maandag van 11.30 tot 12.30 uur is een medewerker (verpleegkundige) van het Van Foreest Centrum op de Abraham du Bois-hof 2 aanwezig. U kunt dan terecht met uw vragen en u krijgt een vrijblijvend advies wat toege spitst is op uw persoonlijke situatie. Een afspraak maken is niet nodig, tij dens de spreekuren kunt u vrij inlopen. Voor nadere informatie of een folder over het spreekuur kunt u contact opnemen met de Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297 of het Van Foreest Centrum, tel. 072- 5270390. HEILOO - Sinds maandag 16 septem ber kunnen belangstellenden bij Stichting Ouderenwerk Heiloo in het Trefpunt terecht voor een kosteloos consult voor ouderen. In samenwerking met het Van Foreest Centrum biedt de stichting hen 'Meer dan een luisterend oor'. Bij sommige Ouderen gaat het ouder worden gepaard met problemen: een somber gevoel, angstig zijn, pieke ren of geheugenklachten. Bekend is dat ouderen, en hun naaste omgeving, deze problemen vaak zelf willen oplossen en het lastig vinden om daarover advies te vragen of hulp in te roepen. Hiermee doen veel ouderen zichzelf tekort. Om die reden komt het Van Foreest Centrum 'naar u toe'. Het Van Foreest Centrum is een onderdeel van GGZ Heerenweg 28 1851 KS Heiloo Tel. 072-5324080

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1